PDA

Επιστροφή στο Forum : Παροχή υπηρεσιών στην...εξωτική Βάρκιζα



Monsta
12-07-10, 21:02
Μέχρι πέρυσι επισκεπτόμασταν για το καθιερωμένο Κυριακάτικο μπάνιο το Yabanaki στη Βάρκιζα. Είσοδος 8 ευρώ / άτομο, παιδιά μέχρι 6 δωρεάν + 10 ευρώ οι 2 ξαπλώστρες και η μία ομπρέλα. Εάν θελήσουν και τα παιδιά ξαπλώστρα, άλλα 10 ευρώ. Παιδιά άνω των 6 (αν θυμάμαι καλά) το μισό του κανονικού εισιτηρίου.

Σύνολο για 4-μελή οικογένεια με 2 παιδιά άνω των 6 ετών, μόνο για να μπει μέσα και να κάτσει.....34 ευρώ με δύο ξαπλώστρες και σκιά, αλλιώς 44 ευρώ για 4 ξαπλώστρες και σκιά. Χωρίς καφέ, νερό, φαγητό.

Εννοείτε ότι κάθε φορά, φέρνουμε σαντουιτς / νερά / χυμούς σε δικό μας ψυγείο από το σπίτι.

Εφέτος δοκιμάσαμε να πάμε δίπλα στο Do-It. Πολύ καλύτερη τιμολογιακή πολιτική (αν μπορούμε να το πούμε έτσι). Είσοδος μεν ακριβότερη...10 ευρώ / άτομο, παιδιά δωρεάν έως 6, ΑΛΛΑ οι ξαπλώστρες ΔΕΝ χρεώνονται. Δηλαδή μία 4-μελής οικογένεια μπορεί να πιάσει 2 ομπρέλες με 4 ξαπλώστρες χωρίς επιπλέον επιβάρυνση.

Σύνολο λοιπόν για 4-μελή οικογένεια για να μπει μέσα και να κάτσει....30 ευρώ, αντί για 44. Σημαντική διαφορά.

Όλα καλά μέχρι εδώ? Σχεδόν.

Παραγγέλνεις καφέ ? Κάθεστε ? 4.5 ευρώ ο φραπέ και 5 ευρώ ο καπουτσίνο. Θέλεις δηλαδή 10 ευρώ για δύο καφέδες σε πλαστικό ποτηράκι. Θα μου πείτε 'νορμάλ' τιμές κυριλέ καφετέριας ? ΟΚ

Τι συμβαίνει όμως όταν αποφασίσεις να εισέλθεις στη παραλία με καφέ στο χέρι από άλλο κατάστημα (που btw έχω πληρώσει μόλις 3.65 αντί για 10 για τα ίδια ακριβώς πράγματα) ??? Μάλιστα ήταν η πρώτη φορά που φέραμε καφέ απ έξω, γιατί κάπου άρχισα να νιώθω πολύ μακάκας με τέτοια διαφορά στη τιμή....

Ένα πολύ ευγενικό παλικάρι που τα αφεντικά τον είχαν τοποθετήσει στην είσοδο μας πληροφόρησε με πολύ ωραίο τρόπο τα εξής:

Υπάλληλος: Καλημέρα σας, ήθελα να σας πληροφορήσω πως δεν επιτρέπονται τα συσκευασμένα ποτά στο χώρο μας.

Εγώ: Δεν το γνωρίζαμε, αλλά επειδή θα κάτσουμε μέχρι το απόγευμα, θα πάρουμε και από εσάς καφέ αργότερα.

Υπάλληλος: Ναι αλλά εάν μας κάνει έφοδο η εφορία και δει στα τραπέζια μας δικό σας ποτό χωρίς δική μας απόδειξη θα έχουμε πρόβλημα.

Εγώ: ??????? μα έχω την απόδειξη από εκεί που τους αγόρασα (και του τη δείχνω).

Υπάλληλος: εεεεεε ναι αλλά....

Εγώ: Κοίτα δεν υπάρχει καμία περίπτωση να χύσω το καφέ για να μπω μέσα, φαντάζομαι το αντιλαμβάνεσαι....

Υπάλληλος: εεεεεε περιμένετε λίγο.....γυρίζει μετά από 1' με ένα δικό τους ποτηράκι και ένα χάρτινο δισκάκι και μου λέει να τα βάλω μέσα για να μη το δει το 'αφεντικό' του που κάθεται από πίσω.....

Του λέω ένα τυπικό ευχαριστώ και φεύγω. Κανονικά ήθελα να του πω, πως αν είχατε νορμάλ τιμές, θα έπαιρνα καφέ από εσάς, αλλά.... Ή αν θέλετε να το κάνετε πριβέ κάντε το, βάλτε και 20 ευρώ είσοδο να μη ξανάρθουμε. Αλλά μάλλον δε θέλουν γιατί εκεί μέσα μπαίνει κάθε καρυδιάς καρύδι....

Η πλάκα είναι ότι κάθε φορά που πάμε (από το Μαίο) βλέπω όλο και περισσότερο κόσμο με τα δικά τους ψυγειάκια, τους δικούς τους καφέδες στα ειδικά ποτηράκια που τα ετοιμάζουν σπίτι τους. Γιατί ρε παιδιά σας ερωτώ δε νιώθετε λίγο 'κάπως' να πληρώσετε για ένα καφέ και ένα club sandwich...... 17 (!!!!) ολόκληρα ευρώ ???

Άλλο περιστατικό ?

Πέρυσι στο Yabanaki έχουμε πετύχει 2 φορές ζευγάρια Γερμανών τουριστών που μόλις καθίσανε στις ξαπλώστρες τους (αφού πληρώσανε 16 ευρώ είσοδο), τους έρχεται ο πιτσιρικάς να εισπράξει ΚΑΙ 'τέλος' ξαπλώστρας...άλλα 10 ευρώ. Το τι έγινε μετά....το έλα να δεις.....ορκιστήκανε να μη ξαναπατήσουνε ΠΟΤΕ στη χώρα μας, ενώ από τη ξενέρα που φάγανε, φύγανε μετά από μόλις 1 ωρίτσα. Άλλη φορά πάλι στον ίδιο χώρο δεν αφήνανε κάτι άλλα παλικάρια να μπούνε μέσα με τους δικούς τους καφέδες, μέχρι που μία πιο 'λογική' υπάλληλος είπε στους συναδέλφους της.....'ρε παιδιά δεν μπορούμε να τους απαγορεύσουμε την είσοδο, οι άνθρωποι πληρώσανε κανονικά....'

Η κατάσταση γενικά είναι εκτός ελέγχου. Ο καθένας κάνει ότι του κατέβει. Χρεώσει όσο θέλει. Λέει ότι θέλει. Ο κοσμάκης δεν γνωρίζει τα δικαιώματά του και δυστυχώς ακούει το κάθε καραγκιόζη... Αντί να ζητήσουν να τους μειώσουν τα ενοίκια για να κατεβάσουν και εκείνοι τις τιμές τους, συνεχίζουν τα ίδια και τα ίδια με το σκεπτικό ότι ο Έλληνας πλερώνει και θα τα σκάσει για να κάνει ένα μπάνιο τη βδομάδα και 2 βδομάδες διακοπές το χρόνο.

Αμ δε !!!!

bill_m3
12-07-10, 21:12
Και ποιος φταίει γι΄αυτήν την κατάσταση????


Ακόμα μια φορά εμείς!!!!
Ας ήταν 2 Σαββατοκύριακα άδειοι και θα μιλάγαμε μετά για τιμές......

Monsta
12-07-10, 21:17
Ε ναι, αυτό λέω. Ο τυπάς έχει πάνω κάτω 200 ομπρέλες Χ 2 ξαπλώστρες = 400 άτομα χωρητικότητα. Αν έστω οι μισοί από αυτούς έφερναν καφέ απ έξω ή δικό τους, θα σου λεγα εγώ αν θα ριχνε τιμές.

Άκου εκεί 12 ευρώ το club :ranting2:

Πάντως το ότι αρκετός κόσμος φέρνει φαγητό απ έξω είναι κάτι θετικό.

joseph
12-07-10, 21:18
Παιδια στα μερη μου αυτα ειναι ειναι αγνωστα!! δεν μπορεις να διανοηθεις οτι θα πληρωσεις εισοδο για να κανεις μπανιο!!!!!! οσο αναφορα τις ξαπλωστρες ειναι ελαχιστα τα μερη που χρεωνουν, να καταλαβετε το ΣΚ ημουν στουπα, καρδαμυλη, και σε ενα μαγαζι μονο χρεωναν την ξαπλωστρα μαζι με ομπρελα 3 ευρω, Να φανταστειτε πως μου κακοφανηκε κιολας, τωρα για να σου πουν τιποτα επειδη εχεις δικο σου καφε η χυμους, ουτε λογο!!
Τελικα εσεις στην Αθηνα πρεπει να τους παρετε με τις "πετρες", που ακουστηκε, 35 με 40 ευρω για να κανει μπανιο μια οικογενεια!! βρε ουστ..

Nino
12-07-10, 21:56
και ερωτω? αν ηταν δραχμες ποιος θα εδινε 11000? ή και ποιος θα τολμαγε να τα ζητησει? για εισοδο σε πλαζ..
Οχι δεν θα τους τα δωσω θα τα βαλω βενζινη και θα παω εκδρομη!!!

Z4 DCT
12-07-10, 22:05
Eμ που πατε κυριε στις οργανωμενες παραλιες.........


https://www.astir-beach.com/index.php?page=register&en=0

Για εδω ειμαστε ολοι!!!!!thumb

joseph
12-07-10, 22:05
και ερωτω? αν ηταν δραχμες ποιος θα εδινε 11000? ή και ποιος θα τολμαγε να τα ζητησει? για εισοδο σε πλαζ..
Οχι δεν θα τους τα δωσω θα τα βαλω βενζινη και θα παω εκδρομη!!!

Σωστος!!! βρισκεις και μια παραλια σαν αυτη και αραζεις!!!!!!!!!
3497

joseph
12-07-10, 22:12
Eμ που πατε κυριε στις οργανωμενες παραλιες.........


https://www.astir-beach.com/index.php?page=register&en=0

Για εδω ειμαστε ολοι!!!!!thumb

Μην εισαι κακος!!:devil: αφου δινουν και δωρεαν πετσετα!!!!!:whistle::whistle:

paganis
12-07-10, 22:34
αφου τα 30-40 ευρω μας φαινονται πολλα!!! γιατι λοιπον δεν παιρνουμε τα κουβαδακια μας ,,την ομπρελιτσα μας και την καρεκλιτσα μας ....και βουρ ,για αλλη παραλια???? εγω προσωπικα...δεν παω σε κλειστες παραλιες...νομιμοποιωντας την καταπατηση δημοσιας περιουσιας και λαικου αγαθου...

Monsta
12-07-10, 22:42
Γιάννη είχαμε πάει και εκεί πριν 3-4 χρόνια.

Παρκάραμε στο πάρκιν λίγο πριν την είσοδο και μόλις μπήκαμε να γίνεται ένας ΠΑΝΙΚΟΣ, τραβάω λοιπόν όσο πιο αριστερά μπορούσα μπας και βρω καμιά ξαπλώστρα, μάταια όμως. Καταλήξαμε να κάτσουμε σε πλαστικές καρέκλες μπροστά από τις τουαλέτες (!!!!!!) ενώ γινόταν διαρκώς της μουρλής. Η παραλία είναι γενικά μια απογοήτευση.

Τώρα βλέπω πως άνοιξε και TGIF εκεί μέσα και άλλα μαγαζιά για να κάνεις τα .....ψώνια σου. ΕΛΕΟΣ!!! Βάλανε διάβασα και μηχανάκι να μετράει πόσοι μπαίνουνε.....ε λογικό φαντάσου να πληρώσεις 50 και να τη βγάλεις μπροστά στη τουαλέτα όπως εμείς....

Ρε συ μήπως να πάω να τους προτείνω να ανοίξω ένα microrepairs εκεί απ έξω να τους κάνουμε καμιά επισκευούλα / γυαλισματάκι όσο εκείνοι κάνουν το μπανάκι τους??? Με τόσους λεφτάδες που πάνε εκεί θα τα κονομίσω χοντρά!!!!

Monsta
12-07-10, 22:49
αφου τα 30-40 ευρω μας φαινονται πολλα!!! γιατι λοιπον δεν παιρνουμε τα κουβαδακια μας ,,την ομπρελιτσα μας και την καρεκλιτσα μας ....και βουρ ,για αλλη παραλια???? εγω προσωπικα...δεν παω σε κλειστες παραλιες...νομιμοποιωντας την καταπατηση δημοσιας περιουσιας και λαικου αγαθου...

Δεν έχεις καθόλου άδικο.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω ένα λογικό αντίτιμο για τη ξαπλώστρα και τη ομπρέλα που μου παρέχουν και δεν θα χρειαστεί να κουβαλήσω επ όμου, όμως παντού υπάρχουν και όρια...

Αλλά όχι ΚΑΙ είσοδο ΚΑΙ ξαπλώστρα ΚΑΙ εξωφρενικές τιμές στα ποτά / φαγητά. Τι να κάνουμε, θα κοιτάξουμε να γλυτώσουμε απ όπου μπορούμε...

Vasilis
12-07-10, 22:52
Eμ που πατε κυριε στις οργανωμενες παραλιες.........


https://www.astir-beach.com/index.php?page=register&en=0

Για εδω ειμαστε ολοι!!!!!thumb

Eγω θελω την Putf8um ....:ranting2:δεν το διαπραγματευομαι....:th_Laie_67-1:

Stathis
12-07-10, 22:58
Eγω θελω την Putf8um ....:ranting2:δεν το διαπραγματευομαι....:th_Laie_67-1:

εισαι παιδι της πολυτελειας... :th_Laie_67-1:
δεν κρυβεται αυτο! :thumbsup:

ΔημήτρηςΜ3
12-07-10, 22:59
θα μπορουσες να πας και στο μαυρο λυθαρι!
νομιζω 2.5 ευρω για τις ξαπλωστρες!
ημουν εκει πσκ

paganis
12-07-10, 23:00
Δεν έχεις καθόλου άδικο.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω ένα λογικό αντίτιμο για τη ξαπλώστρα και τη ομπρέλα που μου παρέχουν και δεν θα χρειαστεί να κουβαλήσω επ όμου, όμως παντού υπάρχουν και όρια...

Αλλά όχι ΚΑΙ είσοδο ΚΑΙ ξαπλώστρα ΚΑΙ εξωφρενικές τιμές στα ποτά / φαγητά. Τι να κάνουμε, θα κοιτάξουμε να γλυτώσουμε απ όπου μπορούμε...

το να πληρωσω ενα ''λογικο'' ποσο για ξαπλωστρα-ομπρελα...το δεχομαι...με την προυποθεση ομως οτι δεν ειναι κλειστη παραλια! δεν δεχομαι ομως ..να πληρωνω για εισοδο, σε δηθεν δημοσιες ή ιδιωτικες επιχειρησεις....για κατι που ανηκει στην πατριδα μου και κατ επεκταση σε μενα...εφοσον πληρωνω υπερογκα ποσα ολον τον χρονο..για να ειμαι πολιτης αυτης της χωρας!!

Vasilis
12-07-10, 23:05
εισαι παιδι της πολυτελειας... :th_Laie_67-1:
δεν κρυβεται αυτο! :thumbsup:

μωρε ελα στην Λευκαδουλα μου να δεις πολυτελειες.....!

η θαλασσα ειναι η πολυτελεια κ οχι μονο η αμμουδια...!!!thumb

paganis
12-07-10, 23:10
μωρε ελα στην Λευκαδουλα μου να δεις πολυτελειες.....!

η θαλασσα ειναι η πολυτελεια κ οχι μονο η αμμουδια...!!!thumb

να μαστε καλα Βασιλη...μεσα αυγουστου, θα χαιρομαι..τις ομορφιες του τοπου σου...

Stathis
12-07-10, 23:23
δεν υπαρχουν ουτε δηθεν δημοσιες, ουτε δηθεν ιδιωτικες επιχειρησεις.

υπαρχουν παραλιες που τις εκμεταλευονται οι τοπικες ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ αρχες, ή ο ΕΟΤ συμφωνα με τους νομους της χωρας.

κανεις δεν μπορει να "ιδιωτικοποιησει" μια παραλια και να ζητησει εισοδο. ουτε εχω δει να γινεται πουθενα αυτο.
η προσβαση σε ολες τις ακτες ειναι ελευθερη.

εκτος απο αυτες που προανεφερα, τα εσοδα των οποιων καταληγουν στο δημοσιο, ειτε απ΄ευθειας αν τις λειτουργουν δημοτικες επιχειρησεις ή ο ΕΟΤ, ειτε δινονται καθε χρονο σε ιδιωτες μεσω πλειοδοτικου διαγωνισμου.

μονο σε αυτες τις ειδικα οργανωμενες πλαζ (αλιμος, βουλα, γλυφαδα, βαρκιζα, βουλιαγμενη και στις αλλες που υπαρχουν) δεν επιτρεπεται η εισοδος χωρις αντιτιμο.

απο εκει και μετα μια οργανωμενη πλαζ, εχει ενα κοστος λειτουργιας, συντηρησης κλπ.

δεν μπορει να προσφερεται δωρεαν. δυστυχως.
επισης καποιες υπηρεσιες, οπως παροχη προστασιας απο τον ηλιο (ομπρελα), ξαπλωστρα, εστιατοριο, καντινα, κλπ, εχουν κι αυτα κοστος διοτι αποτελουν ανεσεις και ειναι ευλογο να χρεωνονται.
οχι βεβαιως να υπερ-χρεωνονται οπως σωστα λεει ο κωστας...

πριν οχι πολλα χρονια, πηγαιναμε για μπανιο με τα μηχανακια, στις ωραιες παραλιες της αττικης, εχοντας ενα θερμος μαζι, κανενα φιεστα-φραπε, ψαθα και ομπρελα.
δεν μας υποχρεωνε κανεις να παμε στον αστερα ή το ξενια στο λαγονησι...

και η ακριβως διπλα παραλια, ειναι εξισου ομορφη με την ιδια καθαρη (ή λιγοτερο καθαρη) θαλασσα...

αυτο οποιος θελει μπορει και τωρα να το κανει, μειωνοντας το κοστος του.

τωρα ολα τα αλλα, με τις γιαγιαδες εμπρος απο τις καμερες να απαιτουν να μπαινουν δωρεαν στις οργανωμενες παραλιες, να χρησιμοποιουν τις εγκαταστασεις δωρεαν και οσους εχουν παρομοια λογικη, τους θεωρω γραφικους και εκτος πραγματικοτητας...

NickE60
12-07-10, 23:25
Πέρυσι στο Yabanaki έχουμε πετύχει 2 φορές ζευγάρια Γερμανών τουριστών που μόλις καθίσανε στις ξαπλώστρες τους (αφού πληρώσανε 16 ευρώ είσοδο), τους έρχεται ο πιτσιρικάς να εισπράξει ΚΑΙ 'τέλος' ξαπλώστρας...άλλα 10 ευρώ. Το τι έγινε μετά....το έλα να δεις.....ορκιστήκανε να μη ξαναπατήσουνε ΠΟΤΕ στη χώρα μας, ενώ από τη ξενέρα που φάγανε, φύγανε μετά από μόλις 1 ωρίτσα. Άλλη φορά πάλι στον ίδιο χώρο δεν αφήνανε κάτι άλλα παλικάρια να μπούνε μέσα με τους δικούς τους καφέδες, μέχρι που μία πιο 'λογική' υπάλληλος είπε στους συναδέλφους της.....'ρε παιδιά δεν μπορούμε να τους απαγορεύσουμε την είσοδο, οι άνθρωποι πληρώσανε κανονικά....'

Η κατάσταση γενικά είναι εκτός ελέγχου. Ο καθένας κάνει ότι του κατέβει. Χρεώσει όσο θέλει. Λέει ότι θέλει. Ο κοσμάκης δεν γνωρίζει τα δικαιώματά του και δυστυχώς ακούει το κάθε καραγκιόζη... Αντί να ζητήσουν να τους μειώσουν τα ενοίκια για να κατεβάσουν και εκείνοι τις τιμές τους, συνεχίζουν τα ίδια και τα ίδια με το σκεπτικό ότι ο Έλληνας πλερώνει και θα τα σκάσει για να κάνει ένα μπάνιο τη βδομάδα και 2 βδομάδες διακοπές το χρόνο.

Αμ δε !!!!



Δεν έχεις καθόλου άδικο.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω ένα λογικό αντίτιμο για τη ξαπλώστρα και τη ομπρέλα που μου παρέχουν και δεν θα χρειαστεί να κουβαλήσω επ όμου, όμως παντού υπάρχουν και όρια...

Αλλά όχι ΚΑΙ είσοδο ΚΑΙ ξαπλώστρα ΚΑΙ εξωφρενικές τιμές στα ποτά / φαγητά. Τι να κάνουμε, θα κοιτάξουμε να γλυτώσουμε απ όπου μπορούμε...



...γι' αυτό πάω στο Λαύριο για μπάνιο τα τελευταία χρόνια ..αν και άρχισε να γίνεται πανικός κι εκεί... :thumbsdown:

Αρε Ελλαδάρα!! Είμαστε ακριβή χώρα ..έχουμε μια αξία όπως και να το κάνεις, είπαμε να γίνουμε Ευρώπη ...αλλά από τη φόρα που πήραμε ξεπεράσαμε και τις Σεϊχέλες :whistle:

Σε όλη τη Δυτική Ελλάδα οι ξαπλώστρες και η ομπρέλα μπροστά από μαγαζιά που σερβίρουν καφέ είναι δωρεάν ..γιατί υποκαθιστούν τις καρέκλες και τα τραπέζια μιας καφετέριας χρησιμοποιώντας δημόσια έκταση. ..όπως κάνουν και οι καφετέριες που βάζουν τραπεζοκαθίσματα σε μια πλατεία.
Με την εκμετάλλευση που υπάρχει.... σε λίγο καιρό θα χρεώνουν και οι καφετέριες τραπέζι και καρέκλα για να κάτσεις... (τα χρεώνουν ήδη στην τιμή του καφέ...)

Οι Γερμανοί έμαθαν και δεν θα ξαναπατήσουν. Οί Έλληνες όμως!! Δεν καταλαβαίνουν!!! και 150 ευρώ να στοίχιζε υπάρχουν Μ@λ@κες που θα πάνε. Ίσως τότε να έχει και περισσότερο κόσμο.... Έτσι από πείσμα και επίδειξη άνεσης!! Δεν θα χαλάσουν το Σ/Κ τους για 150 ευρώ.

Δεν είναι τόσο θέμα κόστους για τους ξένους όσο είναι θέμα κοροϊδίας ...και σ' αυτό οι Έλληνες είμαστε πρωταθλητές... κάποιον θα κοροϊδέψουμε και μεις στην επόμενη φάση και θα βγει η χασούρα...

Οι Κρητικοί πάντως άρχισαν να το πιάνουν το νόημα ..οι ξένοι δεν ξαναπατάνε όπου χρεώνουν ξαπλώστρες... https://cretalive.gr/posts/printme/2355

Samaro
12-07-10, 23:33
Δεν μου χωράει στο μυαλό,πως γίνεται κάποιος έξυπνος να περιφράσει την δικιά μας παραλία και στη συνέχεια να μας τη νοικιάζει ;;;;.
Και μετά να έρχεται ενας άλλος έξυπνος να γκρεμίζει κατι εγκαταστάσεις παλιές εγκαταλελημένες και να μας λέει οτι έκανε "φτου ξελευτερία" σε όλα τα παράλια του Αργοσαρωνικού!!!
Ρε πίσα και πούπουλα που θέλουν όλοι!!!

NickE60
12-07-10, 23:47
Δεν μου χωράει στο μυαλό,πως γίνεται κάποιος έξυπνος να περιφράσει την δικιά μας παραλία και στη συνέχεια να μας τη νοικιάζει ;;;;.
Και μετά να έρχεται ενας άλλος έξυπνος να γκρεμίζει κατι εγκαταστάσεις παλιές εγκαταλελημένες και να μας λέει οτι έκανε "φτου ξελευτερία" σε όλα τα παράλια του Αργοσαρωνικού!!!
Ρε πίσα και πούπουλα που θέλουν όλοι!!!

Δημοτική Αρχή Αντώνη μου... πίσω από όλες τις μεγάλες παρανομίες υπάρχει και μια Αρχή! ..Τέλος δεν υπάρχει.... ειδικά η Βάρκιζα ήταν ανέκαθεν κλειστή πλαζ... δική μας ναι, Ελληνική! αλλά κλειστή... όχι όποιος κι όποιος...

paganis
12-07-10, 23:48
δεν υπαρχουν ουτε δηθεν δημοσιες, ουτε δηθεν ιδιωτικες επιχειρησεις.

υπαρχουν παραλιες που τις εκμεταλευονται οι τοπικες ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ αρχες, ή ο ΕΟΤ συμφωνα με τους νομους της χωρας.

κανεις δεν μπορει να "ιδιωτικοποιησει" μια παραλια και να ζητησει εισοδο. ουτε εχω δει να γινεται πουθενα αυτο.
η προσβαση σε ολες τις ακτες ειναι ελευθερη.

εκτος απο αυτες που προανεφερα, τα εσοδα των οποιων καταληγουν στο δημοσιο, ειτε απ΄ευθειας αν τις λειτουργουν δημοτικες επιχειρησεις ή ο ΕΟΤ, ειτε δινονται καθε χρονο σε ιδιωτες μεσω πλειοδοτικου διαγωνισμου.

μονο σε αυτες τις ειδικα οργανωμενες πλαζ (αλιμος, βουλα, γλυφαδα, βαρκιζα, βουλιαγμενη και στις αλλες που υπαρχουν) δεν επιτρεπεται η εισοδος χωρις αντιτιμο.

απο εκει και μετα μια οργανωμενη πλαζ, εχει ενα κοστος λειτουργιας, συντηρησης κλπ.

δεν μπορει να προσφερεται δωρεαν. δυστυχως.
επισης καποιες υπηρεσιες, οπως παροχη προστασιας απο τον ηλιο (ομπρελα), ξαπλωστρα, εστιατοριο, καντινα, κλπ, εχουν κι αυτα κοστος διοτι αποτελουν ανεσεις και ειναι ευλογο να χρεωνονται.
οχι βεβαιως να υπερ-χρεωνονται οπως σωστα λεει ο κωστας...

πριν οχι πολλα χρονια, πηγαιναμε για μπανιο με τα μηχανακια, στις ωραιες παραλιες της αττικης, εχοντας ενα θερμος μαζι, κανενα φιεστα-φραπε, ψαθα και ομπρελα.
δεν μας υποχρεωνε κανεις να παμε στον αστερα ή το ξενια στο λαγονησι...

και η ακριβως διπλα παραλια, ειναι εξισου ομορφη με την ιδια καθαρη (ή λιγοτερο καθαρη) θαλασσα...

αυτο οποιος θελει μπορει και τωρα να το κανει, μειωνοντας το κοστος του.

τωρα ολα τα αλλα, με τις γιαγιαδες εμπρος απο τις καμερες να απαιτουν να μπαινουν δωρεαν στις οργανωμενες παραλιες, να χρησιμοποιουν τις εγκαταστασεις δωρεαν και οσους εχουν παρομοια λογικη, τους θεωρω γραφικους και εκτος πραγματικοτητας...

απλα μια βολτα μεχρι σουνιο..μπορει να ξεκαθαρισει το τοπιο ,σχετικα με το αν καποιος μπορει να ιδιωτικοποιησει μια παραλια....ή οχι ,σε αυτο το κρατος δικαιου! οσο αφορα το αντιτιμο εισοδου..για κατι το οποιο δεν δικαιουτε περιφραξης...και απαγορευσης εισοδου...σηκωνει πολυ κουβεντα!! να πληρωσω για την ομπρελλα...την ξαπλωστρα...τον καφε....το αντιλαμβανομαι....αλλα το να πληρωνω, επειδη απλα αναπνεω...μαλλον πλεον εχει περασει στην συνειδηση μας ..ως κατι το φυσιολογικο!!

Monsta
12-07-10, 23:48
...Οί Έλληνες όμως!! Δεν καταλαβαίνουν!!! και 150 ευρώ να στοίχιζε υπάρχουν Μ@λ@κες που θα πάνε. Ίσως τότε να έχει και περισσότερο κόσμο.... Έτσι από πείσμα και επίδειξη άνεσης!! Δεν θα χαλάσουν το Σ/Κ τους για 150 ευρώ.


Έτσι είναι Νίκο μου. Σε δυο γραμμές τα πες ΟΛΑ !!! thumb

Είχα πελάτη κακομοίρη που νοίκιαζε Benz κάθε Πάσχα 4 μέρες για να πάει στο .....χωριό του. Και φυσικά τα χρέωνε στη κάρτα. Και πολλά άλλα παραδείγματα εντυπωσιασμού.

Όπως ΔΕΝ φέρνουμε σαντουιτσάκι στη παραλία από το σπίτι, γιατί σκεφτόμαστε τι θα πει ο δίπλα που το παίζει (και καλά) άνετος στο γκομενάκι. Ο δίπλα που άμα τον γυρίσεις ανάποδα Δευτέρα πρωί, δε θα πέσει ούτε ένα ευρώ από τις τσέπες του.....

Δυστυχώς θα περάσουν πολλά χρόνια για να μάθει ο Ελληνάρας. Τελικά να δείτε που τούτη εδώ η κρίση θα μας βγει σε καλό afterall...

Samaro
12-07-10, 23:49
Στάθη μου καταλαβαίνω απόλυτα τον επιχειρηματία που θέλει να πληρωθεί για τις υπηρεσίες που προσφέρει στην πλάζ.(ομπρέλες,ξαπλώστρες καφέδες,νερά κλπ).Τίποτα δεν είναι δωρεάν.
Ομως δεν αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο πρέπει να πληρώσω εισιτήριο σε αυτό το κομάτι της παραλίας.

Stathis
12-07-10, 23:51
ειδικά η Βάρκιζα ήταν ανέκαθεν κλειστή πλαζ... δική μας ναι, Ελληνική! αλλά κλειστή... όχι όποιος κι όποιος...

και οι αλλες του ΕΟΤ ηταν κλειστες απο το '60 νικο...

αλλα ειδικα στη βαρκιζα η οργανωμενη καταλαμβανει το ημισυ του κολπου.

το αλλο μισο ειναι ανοικτο (και παντα ηταν) να παει οποιος θελει.
γιατι το λες ετσι λοιπον?

οποιος επιθυμει να απολαυσει τον ηλιο και τη θαλασσα της βαρκιζας, μπορει να το κανει δωρεαν.

Stathis
12-07-10, 23:56
Τίποτα δεν είναι δωρεάν.
Ομως δεν αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο πρέπει να πληρώσω εισιτήριο σε αυτό το κομάτι της παραλίας.

απαντησες μονος σου αντωνη.

αυτο το κομματι της παραλιας το κρατος αποφασισε να το αξιοποιησει και να προσφερει καποιες επιπλεον υπηρεσιες σε οσους το επιθυμουν.

αυτες οι υπηρεσιες (κτιρια, εγκαταστασεις, προσωπικο κλπ) εχουν καποιο κοστος βρε αντωνη.
πως θα γινει?

αυτο που δεν αντιλαμβανομαι εγω, ειναι για ποιο λογο θα πρεπει καποιος να θελει να κανει το μπανιο του εκει ακριβως που υπαρχει οργανωμενη πλαζ και εισοδος.

αν παει δηλαδη λιγα μετρα πιο ΄κει, εχει καποια διαφορα?

gnx
13-07-10, 00:05
Τώρα βλέπω πως άνοιξε και TGIF εκεί μέσα και άλλα μαγαζιά για να κάνεις τα .....ψώνια σου.

Και σερβίρει ΚΑΙ στις ξαπλώστρες! Μες τη χλίδα!

Monsta
13-07-10, 00:08
αυτο που δεν αντιλαμβανομαι εγω, ειναι για ποιο λογο θα πρεπει καποιος να θελει να κανει το μπανιο του εκει ακριβως που υπαρχει οργανωμενη πλαζ και εισοδος.

αν παει δηλαδη λιγα μετρα πιο κει, εχει καποια διαφορα?

Έχει πως δεν έχει.

Ίσως γιατί δεν θέλω τα παιδιά μου Στάθη να ξαπλώνουν στην άμμο, εκεί που μόλις πριν λίγο οι Πακί κατουρούσαν ελεύθερα ? Γιατί το έχω δει και αυτό.

Ή επειδή εκεί συγκεκριμένα παρατηρούνται πολλές κλοπές σε προσωπικά αντικείμενα, ενώ είσαι στη θάλασσα και απολαμβάνεις το μπάνιο σου ?

Δυστυχώς έχουμε και αυτά να σκεφτόμαστε τώρα που γίναμε 'πολλοί'.

Monsta
13-07-10, 00:10
Και σερβίρει ΚΑΙ στις ξαπλώστρες! Μες τη χλίδα!

Εγώ ΔΕΝ πάω σ αυτό το TGIF. Να πας μόνος σου αγαπητέ ! :hystericalbs1:

NickE60
13-07-10, 00:17
και οι αλλες του ΕΟΤ ηταν κλειστες απο το '60 νικο...

αλλα ειδικα στη βαρκιζα η οργανωμενη καταλαμβανει το ημισυ του κολπου.

το αλλο μισο ειναι ανοικτο (και παντα ηταν) να παει οποιος θελει.
γιατι το λες ετσι λοιπον?

οποιος επιθυμει να απολαυσει τον ηλιο και τη θαλασσα της βαρκιζας, μπορει να το κανει δωρεαν.

χαχαχαχαχα από την άλλη μεριά έχει πέτρες γι' αυτό είναι ελεύθερα ...παλιά ήταν το Camping του EOT ...για τις "δευτεράντζες" ...και τελείωνε πάνω στα σκουριασμένα κάγκελα της περίφραξης της πλαζ μέχρι μέσα στη θάλασσα .. σα φυλακισμένοι ήταν οι από 'κει... χαχαχα :thumbsup:

Stathis
13-07-10, 00:57
χαχαχαχαχα από την άλλη μεριά έχει πέτρες

βλεπεις που δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα?? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
13-07-10, 01:03
Γιάννη είχαμε πάει και εκεί πριν 3-4 χρόνια.

Παρκάραμε στο πάρκιν λίγο πριν την είσοδο και μόλις μπήκαμε να γίνεται ένας ΠΑΝΙΚΟΣ, τραβάω λοιπόν όσο πιο αριστερά μπορούσα μπας και βρω καμιά ξαπλώστρα, μάταια όμως. Καταλήξαμε να κάτσουμε σε πλαστικές καρέκλες μπροστά από τις τουαλέτες (!!!!!!) ενώ γινόταν διαρκώς της μουρλής. Η παραλία είναι γενικά μια απογοήτευση.

Τώρα βλέπω πως άνοιξε και TGIF εκεί μέσα και άλλα μαγαζιά για να κάνεις τα .....ψώνια σου. ΕΛΕΟΣ!!! Βάλανε διάβασα και μηχανάκι να μετράει πόσοι μπαίνουνε.....ε λογικό φαντάσου να πληρώσεις 50 και να τη βγάλεις μπροστά στη τουαλέτα όπως εμείς....

Ρε συ μήπως να πάω να τους προτείνω να ανοίξω ένα microrepairs εκεί απ έξω να τους κάνουμε καμιά επισκευούλα / γυαλισματάκι όσο εκείνοι κάνουν το μπανάκι τους??? Με τόσους λεφτάδες που πάνε εκεί θα τα κονομίσω χοντρά!!!!

Ναι γενικα ειναι απαραδεκτο το θεμα.......

Αν και για μενα αν καποιος θελει να πληρωσει η καλυτερη παραλια ειναι του grand resort στο λαγονησι......μακραν μπροστα, σε θαλασσα και σε facilitys

Stathis
13-07-10, 01:07
η καλυτερη παραλια ειναι του grand resort στο λαγονησι......μακραν μπροστα, σε θαλασσα και σε facilitys

να πως φαινονται οι προνομιουχοι... https://www.ducatisti.gr/phpBB3/images/smilies/p87.gif

Vasilis
13-07-10, 01:07
Ναι γενικα ειναι απαραδεκτο το θεμα.......

Αν και για μενα αν καποιος θελει να πληρωσει η καλυτερη παραλια ειναι του grand resort στο λαγονησι......μακραν μπροστα, σε θαλασσα και σε facilitys

:worthy::worthy::worthy::worthy:

Z4 DCT
13-07-10, 01:09
Απο οτι εχω διαβασει.............

Stathis
13-07-10, 01:10
Απο οτι εχω διαβασει.............

https://www.ducatisti.gr/phpBB3/images/smilies/a1023.gif

Monsta
13-07-10, 08:29
Ναι γενικα ειναι απαραδεκτο το θεμα.......

Αν και για μενα αν καποιος θελει να πληρωσει η καλυτερη παραλια ειναι του grand resort στο λαγονησι......μακραν μπροστα, σε θαλασσα και σε facilitys

Στο Grand Resort (τι ωραία που ΓΕΜΙΖΕΙ το στόμα μόνο από την ονομασία) αγαπητέ, η άμμος στη παραλία είναι ΤΕΧΝΙΤΗ και προσωπικά εμένα μου φαίνεται λες και πατάω το πόδι μου σε βούρκο όταν μπαίνω μέσα στη θάλασσα. Επίσης πολύ μπάπα μπούπα για οικογένειες. Α και ποοοοολλοί φουσκωτοί με στυλάκι ''κορίτσια.....κοιτάξτε πως έχω πρηστεί......''. Νο not my style...

Εσείς που είστε νέοι και ελεύθεροι βέβαια είναι αλλιώς, το καταλαβαίνω.

Επίσης έχει και σκιά στο πάρκιγκ για να μη ψήνονται τα αυτοκινητάκια σας.

Βέβαια ακόμα καλύτερα αν θέλετε, κάντε πως μπάινετε στο ξενοδοχείο δίπλα, 40 ευρώ / άτομο η είσοδος και 25 ευρώ το club sandwich. Αλλά ΟΚ εκεί είναι όντως prive, δεν θέλουν όποιον όποιον και στο λένε από την αρχή με το τρόπο τους.

Z4 DCT
13-07-10, 08:38
Στο Grand Resort (τι ωραία που ΓΕΜΙΖΕΙ το στόμα μόνο από την ονομασία) αγαπητέ, η άμμος στη παραλία είναι ΤΕΧΝΙΤΗ και προσωπικά εμένα μου φαίνεται λες και πατάω το πόδι μου σε βούρκο όταν μπαίνω μέσα στη θάλασσα. Επίσης πολύ μπάπα μπούπα για οικογένειες. Α και ποοοοολλοί φουσκωτοί με στυλάκι ''κορίτσια.....κοιτάξτε πως έχω πρηστεί......''. Νο not my style...

Εσείς που είστε νέοι και ελεύθεροι βέβαια είναι αλλιώς, το καταλαβαίνω.

Επίσης έχει και σκιά στο πάρκιγκ για να μη ψήνονται τα αυτοκινητάκια σας.

Βέβαια ακόμα καλύτερα αν θέλετε, κάντε πως μπάινετε στο ξενοδοχείο δίπλα, 40 ευρώ / άτομο η είσοδος και 25 ευρώ το club sandwich. Αλλά ΟΚ εκεί είναι όντως prive, δεν θέλουν όποιον όποιον και στο λένε από την αρχή με το τρόπο τους.

Ναι ρε συ Κωστα στο χοτελι λεω που ειναι οκ για τα παιδα.....

GEORGE316
13-07-10, 08:46
ΦΙΛΤΑΤΟΙ!!!τι λειτουργει σωστα ωστε να λειτουργει και αυτος ο τομεας του τουρισμου -διασκεδασης στη χωρα μας???
μεχρι τωρα εκραζα αβερτα προς ολες τις κατευθυνσεις,αλλα καταλαβα οτι δε φταιει κανενας αλλος εκτος απο μενα!!
δε φταιει ο βλακας που ανοιξε το beachομπαρο στα μυκονιατικα της χαλκιδικης και πληρωσα 10 ευρω για δυο καφεδες...που αναγκαζομουν να ακουω εκεινο το εκνευριστικο νταπα ντουμα που λεει και ο μονστα απο ηχεια της κακιας ωρας γιατι σιγα να μην πληρωνε ο ιδιοκτητης για σωστο ηχο....
εγω που πηγα σε παραλια για να δω "κωλαρακια"9λες και αν πηγαινα σε αλλη παραλια οι γυναικες θα φορουσαν μπουργκα.)και αντι αυτου ειδα κωλαρακια τιγκα στη κυταριττιδα που τη τονιζαν φορωντας μπραζιλιαν..και αυτο ειναι κατι που ο καθε ανθρωπος το βλεπει διαφορετικα...αλλα οαν με το ζορι βρηκα δυο ξαπλωστρες για μενα και το κολλητο μυο ερχεται μια εκ των εν λογω τιγκα κυταριττιδας και μπραζιλιαν (μαλλλον κορδονι ηταν)να μου πει οτι θα ερθουν σε λιγο απο το μπαρ...

αντι αυτου θα σας πω τι εγινε πριν δυο χρονια(περυσι δεν εκανα μπανια)
σε μια παραλια των βρασνων
πηγα με τη κοπελα μου και παρηγγειλα ενα φραπε και ενα χυμο...
4 ευρω.....εγω πηρα και δευτερο καφε γιατι τον πινω γρηγορα....
μετα πηρα και μια μπυρα 3 ευρω...μεσα σε 10 λεπτα πηρα και αλλη μια μπυρα γιατι η μπυρα πινεται κρυα!!!!
μετα πηραμε και δυο κλαμπ σαντουιτσ που κοστισαν 8 ευρω.....καντε τη σουμα...
20 ευρω....
20 ευρω και καθισαμε ηπιαμε φαγαμε...
ακουγαμε την ιδια ακριβως μουσικη σε πιο λογικες εντασεις ωστε να μπορουμε να σχοκλιασουμε και κανεναν...και εγω ομολογουμενως ειδα και κωλαρακια!!

στο διαταυτα...φταιμε εμεις που τετοια μερη τα εχουμε θεοποιησει και καθε χρονο στηνουμε τα οπισθια μας για να τα πιανει ο καθε μαγκας (που μετα θα μπει στη πορσε και θα παει σπιτι του)που φοροδιαφευγοντας του κερατα κοστολογει ενα καφε με 5 ευρω και μια ξαπλωστα με 10 ευρω(ποσο κοστιζει μια τετοια απλωστρα αραγε????40???δηλαδη σε μια μερα αυτος εβγαλε το κοστος αγορας της??
και σε 90 που εχει το καλοκαιρι?????
καλα δε το συζητω οτι ανω των 30 συμφωνουν μαζι μου...
για να ανοιξουν ομως τα ματια τους και οι μικροτεροι.......
που ακομα δε δουλευουν και πανε και τα ακουμπανε που???

Z4 DCT
13-07-10, 08:49
Βεβαια επειδη το θεμα ειναι η τιμολγιακη πολιτικη ......
Ειναι γενικος απαραδεκτο το θεαμα σε μια χωρα που βασιλευει ο ηλιος και η θαλασσα και εχοντας πολλες παραλιες σε μια ευρωπαικη πρωτευουσα να βλεπουμε το φαινομενο να τις εκμεταλευονται ιδιωτες!!!!!
Να πρεπει να πληρωσει ο κατοικος της πολης για να κανει μπανιο στις παραλιες2 της!!!! την στιγμη που σε αλλα κρατη κανουν αγωνα να διατηρουν τα ποταμια καθαρα για να δροσιζονται οι κατοικοι τους!!!!!
Παντου συμφεροντα!!! παντου μιζες!!!!
Αλλα ας δει καποιος τους ιδιοκτητες και μετα θα καταλαβει για τι συμφεροντα μιλαμε.........:thumbsdown:

Vasilis
13-07-10, 08:51
ΦΙΛΤΑΤΟΙ!!!τι λειτουργει σωστα ωστε να λειτουργει και αυτος ο τομεας του τουρισμου -διασκεδασης στη χωρα μας???
μεχρι τωρα εκραζα αβερτα προς ολες τις κατευθυνσεις,αλλα καταλαβα οτι δε φταιει κανενας αλλος εκτος απο μενα!!
δε φταιει ο βλακας που ανοιξε το beachομπαρο στα μυκονιατικα της χαλκιδικης και πληρωσα 10 ευρω για δυο καφεδες...που αναγκαζομουν να ακουω εκεινο το εκνευριστικο νταπα ντουμα που λεει και ο μονστα απο ηχεια της κακιας ωρας γιατι σιγα να μην πληρωνε ο ιδιοκτητης για σωστο ηχο....
εγω που πηγα σε παραλια για να δω "κωλαρακια"9λες και αν πηγαινα σε αλλη παραλια οι γυναικες θα φορουσαν μπουργκα.)και αντι αυτου ειδα κωλαρακια τιγκα στη κυταριττιδα που τη τονιζαν φορωντας μπραζιλιαν..και αυτο ειναι κατι που ο καθε ανθρωπος το βλεπει διαφορετικα...αλλα οαν με το ζορι βρηκα δυο ξαπλωστρες για μενα και το κολλητο μυο ερχεται μια εκ των εν λογω τιγκα κυταριττιδας και μπραζιλιαν (μαλλλον κορδονι ηταν)να μου πει οτι θα ερθουν σε λιγο απο το μπαρ...

αντι αυτου θα σας πω τι εγινε πριν δυο χρονια(περυσι δεν εκανα μπανια)
σε μια παραλια των βρασνων
πηγα με τη κοπελα μου και παρηγγειλα ενα φραπε και ενα χυμο...
4 ευρω.....εγω πηρα και δευτερο καφε γιατι τον πινω γρηγορα....
μετα πηρα και μια μπυρα 3 ευρω...μεσα σε 10 λεπτα πηρα και αλλη μια μπυρα γιατι η μπυρα πινεται κρυα!!!!
μετα πηραμε και δυο κλαμπ σαντουιτσ που κοστισαν 8 ευρω.....καντε τη σουμα...
20 ευρω....
20 ευρω και καθισαμε ηπιαμε φαγαμε...
ακουγαμε την ιδια ακριβως μουσικη σε πιο λογικες εντασεις ωστε να μπορουμε να σχοκλιασουμε και κανεναν...και εγω ομολογουμενως ειδα και κωλαρακια!!

στο διαταυτα...φταιμε εμεις που τετοια μερη τα εχουμε θεοποιησει και καθε χρονο στηνουμε τα οπισθια μας για να τα πιανει ο καθε μαγκας (που μετα θα μπει στη πορσε και θα παει σπιτι του)που φοροδιαφευγοντας του κερατα κοστολογει ενα καφε με 5 ευρω και μια ξαπλωστα με 10 ευρω(ποσο κοστιζει μια τετοια απλωστρα αραγε????40???δηλαδη σε μια μερα αυτος εβγαλε το κοστος αγορας της??
και σε 90 που εχει το καλοκαιρι?????
καλα δε το συζητω οτι ανω των 30 συμφωνουν μαζι μου...
για να ανοιξουν ομως τα ματια τους και οι μικροτεροι.......
που ακομα δε δουλευουν και πανε και τα ακουμπανε που???

συμφωνω μαζι σου ... σαφως γιατι ειμαι πανω απο 30 :th_Laie_67-1: κ οχι μονο!

αλλα μην τα βαζουμε με τους μικροτερους...κ μην το παιζουμε μεγαλυτεροι γιατι κ μεις στην ηλικια τους κ χειροτερα καναμε:whistle:....ετσι δεν ειναι?:thanks:

GEORGE316
13-07-10, 09:45
βασιλη,δε ξες ποσο δικιο εχεις...
δεν τα βαζω με τους μικροτερους(αλλωστε τι μικροτερους....με 7 χρονια διαφορα δεν μιλαμε για μικροτερους...αλλα κατι σαν μικρο αδερφο)
αυτο που με προβληματιζει και αν θε ςμε πειραζει δεν ειναι οι επιλογες ή οι τασεις της εκάστοτε "μοδας".ειναι η νοοτροπια.και δυστυχως,οσο και αν δε θελουμε να το πιστρψουμε,οσο και αν δε θελουμε να το παραδεχτουμε,οσο και αν με παιρνει και εμενα η μπαλα (29 χρονων ειμαι αλλωστε)εχουμε χασει τη κριση μας..ναι ρε αδερφε εγω παιρνω 800 ευρω το μηνα και καθε κυριακη εγω ΓΟΥΣΤΑΡΩ να παω και να πληρωνω 40 ευρω για κανω ΕΝΑ μπανιο,να πιω ΕΝΑ καφε και να΄φάω ΕΝΑ σαντουιτσακι που ουτε καν θα μεπιασει...τι προβλημα εχεις???θα χαιρομουν πολυ να το ακουσω..
το λαθος ειναι οτι ακουω απο διπλανες συζητησεις "ακριβος ο καφες..."αλλα ειναι εκει...δεν πηγαν 50 μετρα πιο διπλα που δεν εχει ξαπλωστρες.."πω πω της που...νας γινεται στους δρομους απο κινηση...τι διαολο δεν τους πειραζει η βενζινη?"και ειναι μονοιο τους μεσα σε ενα αυτοκινητο και παν να βρουν τους κολλητους τους εκει που πηγαν 15 λεπτα νωριτερα με αλλα δυο αυτοκινητα...
που προσπαθουν να μιλησουν με το κολλητο τους για να τους πουν..."ω ρε μαγκα δες αυτη εκει που εβγαλε το σουτιεν" και δεν μπορουν να το πουν γιατι δεν τους ακουει και οταν καταλαβαινει και ψαχνει να το βρει η αλλη εχει ηδη ξαπλωσει....
καταλαβαινεις ποιο ειναι το ζητουμενο?
εκμεταλευση παντα υπηρχε και παντα θα υπαρχει!!!ομως το να αφηνω να με εκμεταλευονται ειναι κατι που πρεπει να πολεμηθει.
και να σου πω και το αλλο ρε βασιλη?τουλαχιστον εγω εκανα ισως και χειροτερα,αλλα εμαθα να ζηταω συγνωμη οταν περνουσα απο τη παραλια και με τα ποδια μου πετουσα αμμο στο κεφαλι αυτου που ξαπλωνε και οχι να το παιζω και μαγκας που εριξα αμμο στον αλλον και αυτος νευριασε που του ηρθε αμμος στα ματια...
εμαθα να ζηταω συγνωμη οταν η μπαλα μου επεφτε πανω στη γυναικα του αλλου και να πηγαινω να ρωταω αν ειναι καλα με ενα χαμογελο μια συγνωμη και οχι να λεω αν δε σου αρεσει να πας σε αλλη παραλια.εγω εδω θα παιζω οσο θελω....

GEORGE316
13-07-10, 09:46
(αυτα τα δυο εγιναν μπροστα μου τη κυριακη προχθες δηλαδη στα μυκονιατικα χαλκιδικης απο νεαρους περιπου 20 με 22 χρονων σε 30 ρη περιπου

Vasilis
13-07-10, 09:49
οτι εχει χαθει η μπαλα...ο σεβασμος κ πολλα αλλα απο τους μικροτερους ειναι γεγονος!

ευελπιστω οπως προειπε καποιος συμφορουμιτης σε αλλο θρεντ...οτι αυτη η κριση που μας χτυπησε την πορτα θα αλλαξει τις συμπεριφορες κ τις νοοτροπιες ΟΛΩΝ ανεξαρτητως ηλικιας

ας βγει κατι καλο τουλαχιστον απο αυτην την κατασταση!

oldcarskickass
13-07-10, 10:02
ΠΩ αυτά είναι ΓΟΥΣΤΑΡΩ απίστευτα κάτι τέτοιους τυπάδες.

Ουσιαστικά αν το σκεφτείς έχουν ΜΟΝΟΠΩΛΙΑΚΟ αγαθό σε μια μπάχαλο χώρα και είμαι και σίγουρος ότι δε πληρώνουν ΔΡΑΧΜΗ στην εφορία.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τους βγάζω το καπέλο.

Γιατί όταν κύριε Έλληνα πολίτη έξυνες τα @@ σου στην ΔΩΡΕΑΝ παραλία και μετά φύτευες γόπες και σκουπίδια στις παραλίες έλεγες ότι ο ξένος είναι ο μ@λ@κας της υπόθεσης και επειδή δεν έχει ήλιο και θάλασσα θα τον γδύσεις.

Ο ξένος όμως ξύπνησε και μας έγραψε στα @@ του, πήρε το κουβαδακι του και σε άλλη παραλία (άλλης χώρας έτσι), γιαυτό πριν 3 χρόνια που πήγα ΕΦΤΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Κεφαλλονιά το πλοίο είχε μέσα ΕΦΤΑ αυτοκίνητα. 3 επί εφτά 21.
21 επί εφτα 147/ 147 @@ πήραν λοιπόν οι τουριστικές επειχηρήσεις με αυτή τη νοοτροπία.

Οι πιο μάγκες τις υπόθεσης επιζήσαν και τώρα τα παίρνουν από Έλληνες, και να σου πω και κάτι, από τη στιγμή που υπάρχουν άτομα που τα δίνουν τι είναι αυτοί; Οι μ@@@@ της υπόθεσης να μην τα πάρουν;

4.5¤ έχει ο καφές σε μια μέτρια πλέον καφετέρια.

Γύρω στα 6¤ έχει η μπύρα η μικρή (η μεγάλη έχει αγορά σε τιμή χονδρικής γύρω στα 70λεπτά, ΧΩΡΙΣ να επιστρέψεις το μπουκάλι και με χρεωμένο και το καφάσι...)

Όταν ΠΟΤΕ δεν κακοφάνηκε σε κανένα καμία από τις παραπάνω τιμές ΓΙΑΤΙ να τις κατεβάσει ο καταστηματάρχης; Χαζός είναι; Ή μήπως δημόσιος οργανισμός; Καλά κάνει.-

Κανείς δεν ενδιαφέρεται στην Ελλάδα για τίποτα που είναι 10 πόντους μακριά από αυτόν.

Εδώ την παραλία κάτω από το ΣΕΦ δε μπορούν να συννενοηθούν να καθαρίσουν, θα ανοίξουν και τις ακτές;

Και στην τελική αυτός δε ληστεύει και κανένα στα τυφλά! Θες και πας και σου τα αρπάζει, ΔΕΝ σε αναγκάζει να πας και να του τα δώσεις. Τους κρυφούς πρέπει να φοβόμαστε.

NickE60
13-07-10, 10:19
Eμ που πατε κυριε στις οργανωμενες παραλιες.........


https://www.astir-beach.com/index.php?page=register&en=0

Για εδω ειμαστε ολοι!!!!!thumb

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :thumbsup:


Το ίδιο ισχύει και για την πλαζ του Αστέρα, με την ακριβότερη τιμή εισόδου, από όλες τις πλαζ της παραλιακής, όπου οι υψηλές τιμές κολοβακτηριδίων, ξεπερνούν τις θεσμοθετημένες οριακές τιμές της EE που είναι 100 κολοβακτηρίδια ανά 100 μιλιλίτρ νερού!

Πιο αναλυτικά, ο επισκέπτης καταβάλλει 50 ευρώ τις καθημερινές και 100 το Σαββατοκύριακο για να κολυμπήσει στις παραλίες που λούζουν το πολυτελές ξενοδοχείο. Δηλαδή, ευρώ και κολοβακτηρίδιο! Όσα πληρώσεις... τόσα, και ακόμη περισσότερα για να ακριβολογούμε, κολλάς!

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/9746/asteras-vouliagmenis-molunsi-5-asteron/

Κωνσταντίνος
13-07-10, 10:31
Εγώ ελπίζω και εύχομαι να βγεί αληθινή η φράση του Monsta :

Τελικά να δείτε που τούτη εδώ η κρίση θα μας βγει σε καλό afterall...Είναι καλή ευκαιρία να επαναπροσδιορίσουμε πολλά πράγματα τόσο όσο καταναλωτές, όσο και ως πάροχοι.

scania124
13-07-10, 10:39
λογο καλοκαιρινου επαγγελματος ας πω και εγω τα δικα μου.....

εχω και εγω ξαπλωστρες μαζι με ομπρελες.....
πληρωνω 20¤ το τ.μ στον δημο για τον χωρο που εχω.
χρεώνω την καθε ξαπλωστρα 4¤ ...
στα 4¤ προσφερουμε 2 ξαπλωστρες(παντα πλυμενες....και αυτο το λεω γιατι σε οσα νησια εχω παει εχω δει τα απιστευτα..)καφε η μπυρα η χυμο η αναψυκτικο η οτι αλλο θελει ο πελατης + ενα μπουκαλακι νερο...το μονο που ανεβαζει την τιμη ειναι το ποτο το οποιο το δινουμε στην τιμη του μαγαζιου...
δεν χρεωνουμε ουτε ομπελα ουτε τετοιες παπαριες που κανουν στην πρωτευουσα.
δηλαδη στην ουσια ο πελατης μας δινει 8¤ για 2 ξαπλωστρες και περνει στην τιμη αυτην 2 καφεδες και 2 μπουκαλακια νερο...

πολλες φορες μας εχουν κατηγορήσει οτι είμαστε πολυ ακριβοι....
τους εχω ζητησει να μου πουν το λογο και μου εχουν πει οτι σε αλλα μαγαζια χρεωνουν 3¤ την καθε ξαπλωστρα ....ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΕΡΑ....
απλα δεν απανταω και κανω τον χαζο..
πληρωνω 2 ατομα χ 50¤ =100¤ μεροκαματο,+το ικα τους....
επισης πιστευω πως ειναι πολυ νορμαλ η τιμη.....
τα συμπερασματα δικα σας σαν πελατες....
βεβαια υπαρχουν και ανθρωποι που μενουν πολυ ευχαριστημενοι......
επισης παρεχουμε και wireless intenet με χρεωση ....αλλα στους καλους πελατες το παρεχουμε και αυτο δωρεαν....
και η ΜΠΥΡΕΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΑΓΟΘΗΚΕΣ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΠΑΓΟ.......χωρις παραπανω χρεωση......

αυτα τα λιγα ........θα το το εκτυπωσω ολο το θρεντ να το δινω στους πελατες που λενε οτι ειμαι ακριβος.....:thanks:

Stathis
13-07-10, 10:41
η καλυτερη παραλια ειναι του grand resort στο λαγονησι......μακραν μπροστα, σε θαλασσα και σε ...

Στο Grand Resort (τι ωραία που ΓΕΜΙΖΕΙ το στόμα μόνο από την ονομασία) αγαπητέ .... Α και ποοοοολλοί φουσκωτοί με στυλάκι ''κορίτσια.....κοιτάξτε πως έχω πρηστεί......''.

καταλαβες τωρα κωστα γιατι καθε κυριακη ειναι στο λαγονησι ο γιαννης μας?? :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bill_m3
13-07-10, 10:44
Τέσσερα Ευρώ??????????????? Το άτομο?????

Δηλαδή να φέρω και τα μικρά μαζί, θα μου πάρεις 16¤????
Φαντάζομαι μετά η ωραία πίτσα είναι κερασμένη εεε???:whistle: :whistle:



Πέρα από την πλάκα, αυτό το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό!!!! :thumbsup: :thumbsup:

Οτιδήποτε πάνω από αυτές τις τιμές είναι πιάσιμο στον Κ@@ο!!!!

Stathis
13-07-10, 10:48
ουσιαστικα δηλαδη θανο, αν βαλουμε μια τιμη στον καφε 2 ευρω (τοσο δεν εχει σε γρηγορη κλπ?) και 1 ευρω το νερο, χρεωνεις 1 ευρω την ξαπλωστρα!

αν υπολογισουμε το ενοικιο που δινεις στο δημο, τα μεροκαματα που ειπες, την εφορια και τα λοιπα εξοδα, απορω τι σου μενει...!

GEORGE316
13-07-10, 10:55
λογο καλοκαιρινου επαγγελματος ας πω και εγω τα δικα μου.....

εχω και εγω ξαπλωστρες μαζι με ομπρελες.....
πληρωνω 20¤ το τ.μ στον δημο για τον χωρο που εχω.
χρεώνω την καθε ξαπλωστρα 4¤ ...
στα 4¤ προσφερουμε 2 ξαπλωστρες(παντα πλυμενες....και αυτο το λεω γιατι σε οσα νησια εχω παει εχω δει τα απιστευτα..)καφε η μπυρα η χυμο η αναψυκτικο η οτι αλλο θελει ο πελατης + ενα μπουκαλακι νερο...το μονο που ανεβαζει την τιμη ειναι το ποτο το οποιο το δινουμε στην τιμη του μαγαζιου...
δεν χρεωνουμε ουτε ομπελα ουτε τετοιες παπαριες που κανουν στην πρωτευουσα.
δηλαδη στην ουσια ο πελατης μας δινει 8¤ για 2 ξαπλωστρες και περνει στην τιμη αυτην 2 καφεδες και 2 μπουκαλακια νερο...

πολλες φορες μας εχουν κατηγορήσει οτι είμαστε πολυ ακριβοι....
τους εχω ζητησει να μου πουν το λογο και μου εχουν πει οτι σε αλλα μαγαζια χρεωνουν 3¤ την καθε ξαπλωστρα ....ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΕΡΑ....
απλα δεν απανταω και κανω τον χαζο..
πληρωνω 2 ατομα χ 50¤ =100¤ μεροκαματο,+το ικα τους....
επισης πιστευω πως ειναι πολυ νορμαλ η τιμη.....
τα συμπερασματα δικα σας σαν πελατες....
βεβαια υπαρχουν και ανθρωποι που μενουν πολυ ευχαριστημενοι......
επισης παρεχουμε και wireless intenet με χρεωση ....αλλα στους καλους πελατες το παρεχουμε και αυτο δωρεαν....
και η ΜΠΥΡΕΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΑΓΟΘΗΚΕΣ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΠΑΓΟ.......χωρις παραπανω χρεωση......

αυτα τα λιγα ........θα το το εκτυπωσω ολο το θρεντ να το δινω στους πελατες που λενε οτι ειμαι ακριβος.....:thanks:

Κκαι ερχομαι να συμπληρωσω συμφορουμιτη scania...
οταν εγω θα βρεθω σε αυτη τη παραλια. και με 8 ευρω θα πιω καφε θα κανω μπανιο....σε μια ωρα δε θα παρω και μια μπυρα να πιω???θα παρω γιατι θα εχω γκαγκανιασει απο τη ζεστη....
εσυ θα εχεις χασουρα απο αυτη τη κινηση μου??οχι!!
αρα και οι δυο ευχαριστημενοι θα ειμαστε.χοντρικα σου τα λεω καθως οταν οι τιμες ειναι λογικε ςκαι κυριως χαμηλες,μπορεις να απολαυσεις τα αγαθα.
αν χρεωνεις ενα σαντουιτσακι 4 ευρω ..ποιος θα το παρει????
αν χρεωνεις ομως το σαντουιτσακι 2 ευω.κανεις δε θα παρει ενα..θα παρουν δυο γιατι θα χορτασει και το στομαχι αλλα και το ματι...

scania124
13-07-10, 10:55
ουσιαστικα δηλαδη θανο, αν βαλουμε μια τιμη στον καφε 2 ευρω (τοσο δεν εχει σε γρηγορη κλπ?) και 1 ευρω το νερο, χρεωνεις 1 ευρω την ξαπλωστρα!

αν υπολογισουμε το ενοικιο που δινεις στο δημο, τα μεροκαματα που ειπες, την εφορια και τα λοιπα εξοδα, απορω τι σου μενει...!

πονταρουμε στην ποσοτητα........αλλα οι καιροι δεν ειναι για παραπανω τιμες σταθη......
να αναφερω επισης οτι εχω αυτην την τιμη εδω και 6 χρονια

scania124
13-07-10, 10:57
Κκαι ερχομαι να συμπληρωσω συμφορουμιτη scania...
οταν εγω θα βρεθω σε αυτη τη παραλια. και με 8 ευρω θα πιω καφε θα κανω μπανιο....σε μια ωρα δε θα παρω και μια μπυρα να πιω???θα παρω γιατι θα εχω γκαγκανιασει απο τη ζεστη....
εσυ θα εχεις χασουρα απο αυτη τη κινηση μου??οχι!!
αρα και οι δυο ευχαριστημενοι θα ειμαστε.χοντρικα σου τα λεω καθως οταν οι τιμες ειναι λογικε ςκαι κυριως χαμηλες,μπορεις να απολαυσεις τα αγαθα.
αν χρεωνεις ενα σαντουιτσακι 4 ευρω ..ποιος θα το παρει????
αν χρεωνεις ομως το σαντουιτσακι 2 ευω.κανεις δε θα παρει ενα..θα παρουν δυο γιατι θα χορτασει και το στομαχι αλλα και το ματι...

ετσι ακριβως φιλε μου!!!!!!!!!!!
τοστακι απο 2-2.5¤
club 5¤
pizza 8-10¤

Monsta
13-07-10, 11:01
Τελικά να δείτε που τούτη εδώ η κρίση θα μας βγει σε καλό afterall...






δηλαδη στην ουσια ο πελατης μας δινει 8¤ για 2 ξαπλωστρες και περνει στην τιμη αυτην 2 καφεδες και 2 μπουκαλακια νερο...



Απόλυτα φυσιολογικό Θάνο ! Μακάρι να ήταν και εδώ έτσι τα πράγματα. Μήπως όμως ο δήμος Βάρκιζας / Βουλιαγμένης κ.ο.κ. χρεώνει παραπάνω από 20 ευρώ / τμ ?



καταλαβες τωρα κωστα γιατι καθε κυριακη ειναι στο λαγονησι ο γιαννης μας?? :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

GEORGE316
13-07-10, 11:03
scania,νομιζω οτι εισαι καπου προς κατερινη ε?για πες μας που εισαι...

NickE60
13-07-10, 11:10
λογο καλοκαιρινου επαγγελματος ας πω και εγω τα δικα μου.....

εχω και εγω ξαπλωστρες μαζι με ομπρελες.....
πληρωνω 20¤ το τ.μ στον δημο για τον χωρο που εχω.
χρεώνω την καθε ξαπλωστρα 4¤ ...
στα 4¤ προσφερουμε 2 ξαπλωστρες(παντα πλυμενες....και αυτο το λεω γιατι σε οσα νησια εχω παει εχω δει τα απιστευτα..)καφε η μπυρα η χυμο η αναψυκτικο η οτι αλλο θελει ο πελατης + ενα μπουκαλακι νερο...το μονο που ανεβαζει την τιμη ειναι το ποτο το οποιο το δινουμε στην τιμη του μαγαζιου...
δεν χρεωνουμε ουτε ομπελα ουτε τετοιες παπαριες που κανουν στην πρωτευουσα.
δηλαδη στην ουσια ο πελατης μας δινει 8¤ για 2 ξαπλωστρες και περνει στην τιμη αυτην 2 καφεδες και 2 μπουκαλακια νερο...

πολλες φορες μας εχουν κατηγορήσει οτι είμαστε πολυ ακριβοι....
τους εχω ζητησει να μου πουν το λογο και μου εχουν πει οτι σε αλλα μαγαζια χρεωνουν 3¤ την καθε ξαπλωστρα ....ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΕΡΑ....
απλα δεν απανταω και κανω τον χαζο..
πληρωνω 2 ατομα χ 50¤ =100¤ μεροκαματο,+το ικα τους....
επισης πιστευω πως ειναι πολυ νορμαλ η τιμη.....
τα συμπερασματα δικα σας σαν πελατες....
βεβαια υπαρχουν και ανθρωποι που μενουν πολυ ευχαριστημενοι......
επισης παρεχουμε και wireless intenet με χρεωση ....αλλα στους καλους πελατες το παρεχουμε και αυτο δωρεαν....
και η ΜΠΥΡΕΣ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΠΑΓΟΘΗΚΕΣ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΠΑΓΟ.......χωρις παραπανω χρεωση......

αυτα τα λιγα ........θα το το εκτυπωσω ολο το θρεντ να το δινω στους πελατες που λενε οτι ειμαι ακριβος.....:thanks:

8 ευρω για 2 καφέδες 2 νερα 2 ξαπλώστρες με ομπρέλα ...δεν υπάρχει στην Αττική Θάνο. Πολύ λογική τη βρίσκω την τιμή! Θα άραζα όλη μέρα και θα έπινα μπύρες όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω... εκτός αυτού είναι και πολύ ωραίο μέρος εκεί! ..είχα περάσει από κει το 2006.. thumb

Ptboul
13-07-10, 11:14
Nα προσθέσω από την εμπειρία μου στη Βόρειο Ελλάδα (πχ. Ιερισσό, Νέα Ρόδα και γενικότερα 3ο πόδι Χαλκιδικής) πως πέραν των χαμηλών τιμών είναι και η ποιότητα υπηρεσιών εξαιρετική.

Γενικά προσέχω πολύ την λεπτομέρεια στο σέρβις.

Κωνσταντίνος
13-07-10, 11:27
Εδώ στα μέρη μου (Πάτρα) αλλά και σε όλη την ΝΔ Ελλάδα το ίδιο είναι, οι τιμές είναι πολύ λογικές.
Ξαπλώστρες-ομπρέλες ΔΕΝ χρεώνονται, παρά μόνο τα ροφήματα που θα πάρεις. Και αυτά σε φυσιολογικές τιμές (χαμηλότερες και απο καφετέριες πολλές φορές)

Στην Αττική απ΄ότι καταλαβαίνω, ποντάρουν στο ότι είναι 4,500,000 εκατομύρια λαός, οπότε θα βρεθούν 200-300 να γεμίσουν τις ομπρέλες τους.

Και εδώ που τα λέμε, κάποιος που ζει και δουλεύει μέσα στην τρέλα της Αθήνας 6 μέρες, θα διαθέσει κάποια χρήματα παραπάνω για να ξεφύγει την Κυριακή με την οικογένεια του σε μια παραλία, χωρίς να χρειαστεί να ξενιτευτεί.
Σ΄αυτό ακριβώς πατάνε οι "παραλιούχοι"

Monsta
13-07-10, 11:34
ποσο κοστιζει μια τετοια απλωστρα αραγε????40????

75 ευρώ λιανική. Άμα πάς και πάρεις καμιά 200αριά χοντρική το πολύ κάνα 40άρι....

NickE60
13-07-10, 11:48
https://www.almeco.gr/#/category/17

Έδρα Θεσσαλονίκη

από τις ξαπλώστρες έχουν θησαυρίσει κι έχουν επεκταθεί και σε άλλα προϊόντα ...ο αντιπρόσωπος της Αθήνας (και μέτοχος) είναι φίλος μου... το 70-80% των παραλιών αυτές έχει...

αν θέλεις Κώστα πες μου χαχαχαχα :th_Laie_67-1:

Stathis
13-07-10, 11:53
...ο αντιπρόσωπος της Αθήνας (και μέτοχος) είναι φίλος μου...

ετσι ειναι... το κεφαλαιο κανει παρεα με το κεφαλαιο... :whistle::th_Laie_67-1:

καμια εκπτωσουλα για κανενα επιπλακι δυναται να κανει ο φιλος? :whistle:

scania124
13-07-10, 11:55
8 ευρω για 2 καφέδες 2 νερα 2 ξαπλώστρες με ομπρέλα ...δεν υπάρχει στην Αττική Θάνο. Πολύ λογική τη βρίσκω την τιμή! Θα άραζα όλη μέρα και θα έπινα μπύρες όπως λέει κι ο φίλος παραπάνω... εκτός αυτού είναι και πολύ ωραίο μέρος εκεί! ..είχα περάσει από κει το 2006.. thumb
να ξανα περασεις!!!!!!!!!!αναμενω.....

75 ευρώ λιανική. Άμα πάς και πάρεις καμιά 200αριά χοντρική το πολύ κάνα 40άρι....
43+φπα....

scania124
13-07-10, 11:56
scania,νομιζω οτι εισαι καπου προς κατερινη ε?για πες μας που εισαι...

νεοι ποροι πιεριας.........100χλμ απο θεσσαλονικη......400χλμ απο αθηνα

NickE60
13-07-10, 11:56
ετσι ειναι... το κεφαλαιο κανει παρεα με το κεφαλαιο... :whistle::th_Laie_67-1:

καμια εκπτωσουλα για κανενα επιπλακι δυναται να κανει ο φιλος? :whistle:

θα σου πω πόσο παρέα κάνω από κοντά.... :whistle: (οι γυναίκες μας είναι φίλες απ' το σχολείο)

Αν θέλεις να σου δώσω το τηλέφωνό του και ζήτησέ του ότι θέλεις εκ μέρους μου thumb

Monsta
13-07-10, 12:04
ετσι ειναι... το κεφαλαιο κανει παρεα με το κεφαλαιο... :whistle::th_Laie_67-1:

καμια εκπτωσουλα για κανενα επιπλακι δυναται να κανει ο φιλος? :whistle:

Φτιάνεις κάνα ξενοδοχείο Σιτάθη ?? :whistle::whistle::hystericalbs1:

Stathis
13-07-10, 12:06
οχι για το σπιτι, στην κατηγορια wooden outdoor εχει μερικα ωραια...
ριξε μια ματια...

GEORGE316
13-07-10, 12:23
νεοι ποροι...οι πρωτες διακοπες που εκανα μονος με γυναικα...
ειχε σπιτι φιλος εκει ...πηγαμε δυο ζευγαρια...
ημουν θαρρω 18 τοτε...

Nino
13-07-10, 14:17
Σωστος!!! βρισκεις και μια παραλια σαν αυτη και αραζεις!!!!!!!!!
3497

Για δωσε συντεταγμενεςγια το που ειναι αυτη η παραλια? δεν νομιζω να ειναι στη Πυλο σε αυτο το καινουργιο costa.....

Ptboul
13-07-10, 15:08
Για δωσε συντεταγμενεςγια το που ειναι αυτη η παραλια? δεν νομιζω να ειναι στη Πυλο σε αυτο το καινουργιο costa.....

Αντί να πας Βοϊδοκοιλιά Γιάννη τσιμπάς το εργαΛίδη σου, μια σκηνούλα και 2-3 φίλους και αράζεις εδώ για κανά μήνα

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/07/elafonissos-1.jpg

joseph
13-07-10, 15:36
Για δωσε συντεταγμενεςγια το που ειναι αυτη η παραλια? δεν νομιζω να ειναι στη Πυλο σε αυτο το καινουργιο costa.....

Eιναι στην βοιδοκοιλια, κοντα στην πυλο, και διπλα στον "κωστα", δεν ειναι μεσα σε κανενα συγκροτημα, και ολες οι γυρω παραλιες ειναι πανεμορφες.
Απο κοντα ειναι πιο ομορφα, νομιζεις οτι εισαι σε εξωτικο προορισμο!!! + τα εξωτικα κορμια που κυκλοφορουν!!! χεχε. βεβαια για εμας τους παντρεμενους μονο φιλολογικο ενδιαφερον εχουν οι παρουσιες!!!!!

Nino
13-07-10, 18:40
Αντί να πας Βοϊδοκοιλιά Γιάννη τσιμπάς το εργαΛίδη σου, μια σκηνούλα και 2-3 φίλους και αράζεις εδώ για κανά μήνα

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/07/elafonissos-1.jpg

εχω παει Παναγιωτη τρεις φορες απιστευτος ο Σιμος!!! αλλα οχι και μηνα...δεν αντεχεται τοσο πολυ,εκτος και αν εισαι αρχαιοκαπηλος:th_Laie_67-1: και εχει τετοιους εκει να.....

Κωνσταντίνος
13-07-10, 18:42
Ποιό λέτε συνθηματικά "κώστα" ρε παιδιά ; Το Costa Navarino ; Να σας το λέω εγώ να σας απενοχοποιήσω :th_Laie_67-1::D

Nino
13-07-10, 18:47
Ποιό λέτε συνθηματικά "κώστα" ρε παιδιά ; Το Costa Navarino ; Να σας το λέω εγώ να σας απενοχοποιήσω :th_Laie_67-1::D

δεν ειχε συνομωτικο χαρακτηρα Κωνσταντινε!! ετυχε!!

υγ. πρεπει να την επισκεφθω την Βοιδοκοιλια!!

Nino
13-07-10, 18:56
; Το Costa Navarino ; :th_Laie_67-1::D

Α και που΄σαι αν μαθεις τιμες απο εκει θα λες....
Αχ κωστα κωστα....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

joseph
13-07-10, 19:16
Α και που΄σαι αν μαθεις τιμες απο εκει θα λες....
Αχ κωστα κωστα....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Eνταξει δεν ειναι και τοσο τραγικα!!?, πρεπει να ξεκιναει απο κανενα 270-300αρι το δικλινο μεχρι.... 5000+.... παντως ειναι απιστευτο αυτο που εχει φτιαχτει εκει, δεν νομιζω να υπαρχει ομοιο του στην Ελλαδα, ισως και στην Μεσογειο,
Και να φανταστειτε οτι τα πιο High class συγκροτηματα, δεν εχουν φτιαχτει ακομα στην γυρω περιοχη, φετος το 1 λειτουργει, και ετοιμαζονται 2 ακομα, σε διαφορετικα μερη..

Καταραμενη φτωχεια!!!!!!!χεχε

Κωνσταντίνος
13-07-10, 19:31
Α και που΄σαι αν μαθεις τιμες απο εκει θα λες....
Αχ κωστα κωστα....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:


Eνταξει δεν ειναι και τοσο τραγικα!!?, πρεπει να ξεκιναει απο κανενα 270-300αρι το δικλινο μεχρι.... 5000+.... παντως ειναι απιστευτο αυτο που εχει φτιαχτει εκει, δεν νομιζω να υπαρχει ομοιο του στην Ελλαδα, ισως και στην Μεσογειο,
Και να φανταστειτε οτι τα πιο High class συγκροτηματα, δεν εχουν φτιαχτει ακομα στην γυρω περιοχη, φετος το 1 λειτουργει, και ετοιμαζονται 2 ακομα, σε διαφορετικα μερη..

Καταραμενη φτωχεια!!!!!!!χεχε

"Η επένδυση στο Costa Navarino στην Πελοπόννησο, από το δεύτερο γιο του Καπταιν Βασίλη Κωνσταντακόπουλο, Αχιλλέα, θεωρείται η μεγαλύτερη κατά πολλούς τουριστική ανάπτυξη στην Ευρώπη αξίας 1,2 δισ. ευρώ.:shok:
Μετά την έναρξη της λειτουργίας του Navarino Dunes το οποίο περιλαμβάνει ένα γήπεδο γκολφ 18 οπών, δύο πολυτελή ξενοδοχεία (The Romanos και The Westin Resort) ένα κέντρο θαλασσοθεραπείας και ένα συνεδριακό κέντρο, τώρα προχωρά στα επόμενα βήματα. που θα φέρει την ονομασία Navarino Bay.
Σε αυτή την μονάδα θα αναπτυχθεί από τον ταϊλανδέζικο οίκο Banyan Tree που ειδικεύεται στη διαχείριση ξενοδοχειακών μονάδων αυτού του είδους. Το ξενοδοχείο Banyan Tree του Costa Navarino εκτιμάται πως θα είναι έτοιμο το 2013. Συνολικά, το επενδεδυμένο ποσό για το δεύτερο σκέλος της επένδυσης θα ξεπεράσει τα 200 εκατ. ευρώ."




Αχ Κώστα Κώστα. Το είπα ήδη...:thumbsup:

Monsta
13-07-10, 19:54
Οι τιμές στο Costa Navarino ξεκινούν από τα 330 ευρώ και απ όσο με έχουν πληροφορήσει αξίζει μόνο και μόνο για τις απίστευτες εγκαταστάσεις του. Ελπίζω να βρω χρόνο να το επισκεφτώ σύντομα.

Nino
13-07-10, 20:20
Οι τιμές στο Costa Navarino ξεκινούν από τα 330 ευρώ και απ όσο με έχουν πληροφορήσει αξίζει μόνο και μόνο για τις απίστευτες εγκαταστάσεις του. Ελπίζω να βρω χρόνο να το επισκεφτώ σύντομα.

family room κοντα στο 500αρι...παρε αλοιφη για τσουχτρες!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

υγ. ειχα την ευκαιρια να παω (τζαμπα τζαμπανταν)σε ενα συνεδριο που ειχε του Αγιου Πνευματος αλλα εδινε ο μικρος lower...
Τωρα η μοναδικη περιπτωση να παω ειναι αν πεφτω στα τεσσερα και κανω για 8 ωρες την 19ατη τρυπα...(οπη στο γηπεδο golf):hystericalbs1:

Monsta
13-07-10, 20:35
family room κοντα στο 500αρι...παρε αλοιφη για τσουχτρες!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

υγ. ειχα την ευκαιρια να παω (τζαμπα τζαμπανταν)σε ενα συνεδριο που ειχε του Αγιου Πνευματος αλλα εδινε ο μικρος lower...
Τωρα η μοναδικη περιπτωση να παω ειναι αν πεφτω στα τεσσερα και κανω για 8 ωρες την 19ατη τρυπα...(οπη στο γηπεδο golf):hystericalbs1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Nino
13-07-10, 21:52
Παρτε και μια λιστα απο το ΠΑΚΟΕ https://www.pakoe.gr/efimerida_page/Wher_to_swim_page/_Where_to_swim_files/03_KOLYBI_8SELIDO.pdf γιατι αλλο τζαμπα κωλοβακτηριδιο και εντεροκοκκος και αλλο να το πληρωνεις και απο πανω...

102 είναι οι κατάλληλες για κολύμβηση και 118 είναι οι ακατάλληλες, σε σύνολο 220 που αναλύθηκαν...
Το ΠAKOE (Πανελλήνιο Κέντρο Οικολογικών Ερευνών) προχώρησε και φέτος, για 31η χρονιά, στην πραγματοποίηση εκτεταμένων δειγματοληψιών από 220 παραλίες


ΠΙΝΑΚΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΘΑΛΑΣΣΙΑΣ ΜΟΛΥΝΣΗΣ - 2010

ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Περιοχή (Κολοβακτηρίδια με όριο 250/100ml, Εντερόκοκκος με όριο 100/100ml)
1.ΦΑΡΟΣ ΤΑΒΕΡΝΑ ΜΑΛΑΜΑΤΙΝΑ (67,121)
2.ΦΑΡΟΣ 100μ ΜΕΤΑ (77,TNTC)
3.ΦΑΡΟΣ ΤΕΡΜΑ (19,100)
4.ΑΥΛΙΔΑ ΑΡΧΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (112,127)
5.ΑΥΛΙΔΑ 200μ ΜΕΤΑ (100,145)
6.ΔΗΛΕΣΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΑΡΙΝΑ (49,127)
7.ΑΓΡΙΛΕΖΑ ΤΕΡΜΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (102,131)
8.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ ΑΕΤΟΦΟΛΙΑ (131,TNTC)
9.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ ΕΦΕΔΡΩΝ ΑΞ/ΚΩΝ (112,245)
10.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 150μ ΜΕΤΑ (100,131)
11.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 200μ ΜΕΤΑ (100,136)
12.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 150μ ΜΕΤΑ (SALOON) (171,127)
13.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 150μ ΜΕΤΑ (47,129)
14.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 200μ ΜΕΤΑ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ (49,206)
15.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 200μ ΜΕΤΑ (141,406)
16.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ 200μ ΜΕΤΑ (149,127)
17.ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ ΛΙΜΑΝΙ ΑΓΩΓΟΣ (136,TNTC)
18.ΦΟΙΝΙΚΩΝ & ΝΑΡΚΙΣΣΟΥ (139,TNTC)
19.ΦΟΙΝΙΚΩΝ & ΑΝΕΜΩΝΑΣ (79,TNTC)
20.ΦΟΙΝΙΚΩΝ & ΒΙΟΛΕΤΑΣ (65,135)
21.ΦΟΙΝΙΚΩΝ & ΑΓΡΑΜΠΕΛΗΣ (48,TNTC)
22.ΦΟΙΝΙΚΩΝ & ΣΗΜΥΔΑΣ ΜΑΡΙΝΑ ΣΚΑΦΩΝ (77,TNTC)
23.ΜΕΤΑ 200μ (48,131)
24.ΜΕΤΑ 200μ (146,139)
25.ΜΕΤΑ 200μ (405,TNTC)
26.ΤΕΡΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΛΙΜΝΟΘΑΛΑΣΣΑ (48,195)
27.ΟΙΚ. ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΑ ΠΑΛΑΤΙΑ ΟΔ.ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (176,205)
28.ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΚΑΛΑΣ ΩΡΩΠΟΥ (139,TNTC)
29.ΑΤΛΑΝΤΙΣ CLUB (49,146)
30.ΠΑΡΑΛΙΑ ΩΡΩΠΟΥ (139,202)
31.ΨΑΡΟΤΑΒΕΡΝΑ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (87,131)
32.HOTEL DESPO (60,70)
33.ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΓ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥΣ (176,202)
34.ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟ ΚΟΥΤΟΥΚΑΚΙ (127,194)
35.ΤΑΒΕΡΝΑ Η ΚΥΡΑ ΒΑΓΓΕΛΙΩ (46,201)
36.ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΡΙΒΑΝΙ (115,TNTC)
37.ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΙΝΕ ΒΛΑΣΤΟΣ (112,146)
38.ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΑΥΡΑ (14,202
39.ΑΚΤΗ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ Α (45,TNTC)
40.ΑΚΤΗ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ Β (TNTC,80)
41.ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ (500,40)
42.ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ (280,35)
43.ΚΑΣΤΕΛΛΑ (350,15)
44.ΑΚΤΗ ΑΛΙΜΟΥ (31,158)
45.ΑΓ.ΚΟΣΜΑΣ (179,136)
46.KΑΦΕ ΘΕΑ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (380,180)
47.ΠΛΑΖ ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (470,170)
48.ΠΑΡΑΛΙΑ ΒΟΥΛΑΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΣΜΑΡΑΓΔΙ (132,250)
49.ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΒΟΥΛΑΣ VIVE MARE CAFE (50,145)
50.AKTH ΚΑΒΟΥΡΙΟΥ ΜΑRΙΤΙΝΕ LTD (159,120)
51.AKTH KABOYΡIOY TABEΡNA KΡHTIKOΣ (280,120)
52.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΡΧΗ (70,158)
53.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 200μ ΜΕΤΑ (65,190)
54.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 200 μ ΜΕΤΑ (56,141)
55.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΚΤΗ ΑΣΤΕΡΑΣ (ΛΑΙΜΟΣ) (200,147)
56.ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ Β (140,156)
57.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΚΤΗ ΩΚΕΑΝΙΔΑ ΑΡΧΗ (240,189)
58.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΚΤΗ ΩΚΕΑΝΙΔΑ 100 μ ΜΕΤΑ (57,141)
59.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΤΕΡΜΑ (158,250)
60.ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ (131,312)
61.ΒΑΡΚΙΖΑ ΣΤΑΣΗ ΜΥΣΤΡΑΛ (86,131)
62.ΒΑΡΚΙΖΑ ΗΑAGEN DASZ (45,186)
63.ΕΟΤ ΒΑΡΚΙΖΑ (136,149)
64.ΒΑΡΚΙΖΑ ΕΚΘΕΣΗ ΛΟΥΛΟΥΔΙΩΝ (55,212)
65.ΒΑΡΚΙΖΑ ΠΛΑΖ ΑΡΧΗ (46,214)
66.ΒΑΡΚΙΖΑ ΠΛΑΖ ΝΑΟΒΒ ΣΧΟΛΗ ΙΣΤΙΟΣΑΝΙΔΑΣ (14,112)
67.ΑΓ.ΜΑΡΙΝΑ ΨΑΡΟΤΑΒΕΡΝΑ ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΥΜΑ (TNTC,150)
68.ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (TNTC,250)
69.ΣΧΙΝΙΑΣ 50 μ ΜΕΤΑ (239,204)
70.ΣΧΙΝΙΑΣ ΤΕΡΜΑ (180,210)
71.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΤΑΒΕΡΝΕΣ (260,320)
72.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 150μ ΜΕΤΑ (185,127)
73.ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΤΕΡΜΑ (480,220)
74.ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ ΨΑΡΟΤΑΒΕΡΝΑ Η ΤΡΑΤΑ (187,204)
75.ΖΟΥΜΠΕΡΙ (500,214)
76.ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑΣ (220,212)
77.ΡΑΦΗΝΑ Β (148,179)
78.ΛΟΥΤΣΑ ΠΡΙΝ ΝΑΟ (250,146)
79.ΑΡΤΕΜΙΔΑ ΝΑΟΣ (155,121)
80.ΛΟΥΤΣΑ 100 μ ΜΕΤΑ (295,40)
81.ΛΟΥΤΣΑ ΚΑΦΕ ΗΛΙΟΤΡΟΠΙΟ (280,171)
82.ΛΟΥΤΣΑ 100 μ ΜΕΤΑ (350,165)
83.ΛΟΥΤΣΑ ΠΡΟΣ ΒΡΑΥΡΩΝΑ Α (400,250)
84.ΛΟΥΤΣΑ ΠΡΟΣ ΒΡΑΥΡΩΝΑ 100 μ ΜΕΤΑ (380,202)
85.ΒΡΑΥΡΩΝΑ ΑΜΜΟΥΔΙΑ (146,171)
86.ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΠΑΡΚΟ (181,223)
87.ΑΥΛΑΚΙ ΕΟΤ (49,220)
88.ΔΑΣΚΑΛΙΟ Α (131,276)
89.ΠΕΡΑΜΑ 40 (180,TNTC)
90.ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (435,TNTC)
91.ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΛΙΜΑΝΙ ΟΔ .ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ (198,TNTC)
92.ΕΛΕΥΣΙΝΑ 500 μ ΜΕΤΑ (245,TNTC)
93.ΕΛΕΥΣΙΝΑ Γ (212,TNTC)
94.ΛΟΥΤΡΟΠΥΡΓΟΣ HOTEL AKTI (212,TNTC)
95.ΛΟΥΤΡΟΠΥΡΓΟΣ ΤΕΛΟΣ (176,202)
96.NEΡAKI A MUSIC CLUB ΛΑΔΑΔΙΚΑ (194,200)
97.ΝΕΡΑΚΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (141,TNTC)
98.ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ SOFTEX (102,TNTC)
99.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 50μ ΠΡΙΝ ΣΧΟΛΗ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟΥ (176,204)
100.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 500Μ ΜΕΤΑ (46,204)
101.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 100 Μ ΜΕΤΑ (39,198)
102.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 100 Μ ΜΕΤΑ (46,176)
103.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΛΙΜΑΝΑΚΙ (48,196)
104.ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ ΤΕΡΜΑ (74,174)
105.FERRY BOAT ΓΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ (48,TNTC)
106.KINETTA ΠΑΡΑΛΙΑ ΕΙΣΟΔΟΣ ΚΙΝΕΤΤΑΣ (48,176)
107.ΚΙΝΕΤΤΑ 150 Μ ΜΕΤΑ (75,141)
108.ΚΙΝΕΤΤΑ 200 Μ ΜΕΤΑ (46,308)
109.ΚΙΝΕΤΤΑ 150Μ ΜΕΤΑ (46,148)
110.ΚΙΝΕΤΤΑ 150 Μ ΜΕΤΑ (48,202)
111.ΚΙΝΕΤΤΑ ΤΕΛΟΣ (76,404)
112.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ AVIN ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΔΡΟΜΟΣ (TNTC,TNTC)
113.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΑΡΧΗ (79,218)
114.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ 300μ ΜΕΤΑ (18,202)
115.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ 300 μ ΜΕΤΑ (19,202)
116.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΤΕΡΜΑ 1ης ΠΑΡΑΛΙΑΣ (101,87)
117.ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΟΔ.ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ (102,121)
118.65ο ΧΛ.ΑΘΗΝΩΝ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (47,146)
119.ΛΙΜΑΝΙ MOTOR OIL (148,305)
120.MOTOR OIL (171,204)
121.ΣΟΥΣΑΚΙ Β (29,101)
122.IΣΘΜΙΑ Α (136,202)
123.IΣΘΜΙΑ Β (49,136)
124.IΣΘΜΙΑ Γ (46,176)
125.ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑ (176,164)
126.ΚΟΡΙΝΘΟΣ 500μ ΠΡΟΣ ΠΑΤΡΑ (76,148)
127.ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝΕΙΟ ΠΡΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙ (146,176)

πηγη https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=33528&catid=3


υγ.

Monsta
13-07-10, 22:03
Παρτε και μια λιστα απο το ΠΑΚΟΕ............................ γιατι αλλο τζαμπα κωλοβακτηριδιο και εντεροκοκκος και αλλο να το πληρωνεις και απο πανω...

102 είναι οι κατάλληλες για κολύμβηση και 118 είναι οι ακατάλληλες, σε σύνολο 220 που αναλύθηκαν...


υγ.

Το ποστ που έλειπε για να ολοκληρωθεί αυτό το θρεντ.

:thnx: κ. Γιάννη

Άντε δώσε μετά 2 χιλιαρικάκια στον Αστιρ Μπιτς για να κάνεις μπάνιο....

stamatis m3 e30
13-07-10, 23:27
βλεπω δεν εχει αναφερει κανενας το mochito bay στην παραλια της λουμπαρδας στην αγ.μαρινα....μαλιστα απο οτι ειδα δεν ειναι στις ακαταλληλες ακτες...

καθημερινες δεν υπαρχει εισοδο,και ψιλοευκολα βρισκεις ξαπλωστρα....απλετο παρκινγκ...

τα αγαθα ειναι ακριβα...ητοι μια ξαπλωστρα,ενα φρεντο,ενα μιλκσεικ,κια ενα τοστ 18 ευρω!

σαββατο δεν παιζει ξαπλωστρα αν δεν εισαι εκει απο τις 9 εκτος και αν εισαι απο τους τυχερους που μολις πας καποιος φευγει....

ειδικος χωρος για τους ρακετοβιους ωστε να μην ενοχλουν στην παραλια... ψιλο καλος κοσμος ...

αν θες βεβαια στο ιδιο κομματι παραλιας απλα λιγο πιο κατω πας με την ομπρελα σου κια δεν πληρωνεις τιποτα...πολυ προς το μεσημερακι πανε και προς κατι δεντρα που εχει και μπουμπουνιζουν και την ψησταρια τους!!!


το περισσοτερο που με εκνευριζει ομως απο ολα...ειναι να καθομαι σε ξαπλωστρα και να ερχονται να με σηκωνουν διοτι ειναι ρεζερβε!!!! ε αντε γ@μησου ρε φιλαρακι!!!!:ranting2::ranting2::ranting2:


στο "αμμος"στην μυκονο χρεωναν την ξαπλωστρα 80 ευρω!!!!!!φυσικα ηταν κλεισμενες ολες ,επρεπε να εχεις μεσον για να βρεις ξαπλωστρα!!!!

joseph
14-07-10, 00:59
family room κοντα στο 500αρι...παρε αλοιφη για τσουχτρες!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

υγ. ειχα την ευκαιρια να παω (τζαμπα τζαμπανταν)σε ενα συνεδριο που ειχε του Αγιου Πνευματος αλλα εδινε ο μικρος lower...
Τωρα η μοναδικη περιπτωση να παω ειναι αν πεφτω στα τεσσερα και κανω για 8 ωρες την 19ατη τρυπα...(οπη στο γηπεδο golf):hystericalbs1:

Το συγκροτημα ειναι ανοικτο για το κοινο, καθημερινα απο οτι ξερω, μετα τις 6 η 7 το απογευμα, για ψωνια φαγητο, η αλλες δραστηριοτητες, σπα κλπ.
Δεν εχω παει ακομα, αλλα οταν βρεθω προς εκεινα τα μερη για μπανακι, θα παω να δω απο περιεργεια, μιας και απο οτι μου εχουν πει, ειναι μια μικρη πολη μεσα.

Z4///M
14-07-10, 02:28
.....φυσικα ηταν κλεισμενες ολες ,επρεπε να εχεις μεσον για να βρεις ξαπλωστρα!!!!


......ελεος

Stamatis
14-07-10, 08:05
Ανδρος Αγιος Πετρος
Ξαπλωστρα Χ2 και ομπρελα 8 ευρω
καφες φρεντο Χ2 4 ευρω (οι δυο)
νερακι 1 ευρω
ρακετες απαγορευονται στο κυμα - ευγενικα παει φουσκας και τους την λεει, αν επιμενουν παει και καθεται αναμεσα (τρελο κολπο)
παρκινγκ για οσα αυτοκινητα τραβαει η παραλια
τουαλετες
λουτηρες
και επιπλεον η μουσικη ΧΑΜΗΛΑ

στα συν ο φιλικοτατος Χρηστος με τις ομπρελες που εδω και χρονια ερχεται στα πρωτα πεντε λεπτα με την αποδειξη και την καρφωνει στην ομπρελα.

ακριβως απεναντι εστιατοριο οπου
σαλατα
καλαμαρια
πατατες
μαριδες
σουπιες κρασατες
σουπιες σχαρας
2 αναψυκτικα
2 παγωτα ψυγειου
40 ευρω

και πανω απο ολα καθαρα και φιλικα.

Monsta
14-07-10, 08:27
Ανδρος Αγιος Πετρος


Εκεί κάναμε μπάνιο όταν είχαμε το σπίτι πριν 6-7 χρόνια. Τώρα έβαλε και ομπρέλες ??

Stamatis
14-07-10, 08:36
Ψάθινες με στύλο απο ξύλο και ξαπλώστρες τρυπητές παρακαλώ.
Επίσης έχει τραπεζάκι με τρύπες να βάζεις τον καφέ σου και τασάκια που αδειάζουν κάθε μισή ώρα.
Ειδικό κουβαδάκι για τα σκουπίδια σου και τύπος περνάει με απόχη να μαζέψει ότι πέφτει κάτω.

Να φανταστείς προτιμώ να κάνω περι τα 25 χιλιόμετρα την ημέρα να πηγαίνω εκεί απο το να κάθομαι στους χλεχλέδες στα Πίσω Γυάλια, που την εχουν δεί εφοπλιστικός όμιλος επειδή πήγε η Μενεγάκη πέρισυ.

Είχε μάλιστα και το θράσος μια φορά που τον είχα συναντήσει σε ένα μπαράκι να μου πεί, - Αφού η δικιά μας παραλία είναι πιό γκλαμουράτη, έχουμε καλύτερο κόσμο.
Ε και φόρτωσε (τι περίεργο) η Μαριέττα και του ρίχνει το θεϊκό, - Και να σου πληρώσω την ξαπλώστρα 3 ευρώ παραπάνω επειδή είναι λερωμένη με περίοδο απο σελέμπριτι?

καταλαβαίνεις... τι έγινε...


Τέσπα...

ο καθένας κρίνει, επιλέγει και αποφασίζει...

Monsta
14-07-10, 09:33
η Μαριέττα και του ρίχνει το θεϊκό...

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Εεεεεμ για αυτό έχετε ταιριάξει εσείς οι δύο μου φαίνεται....