PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιστορίες από πεθερές...



Monsta
08-07-10, 14:09
Για να πει ο καθένας τη δική του ιστορία για την αγαπημένη του πεθερά ή μελλοντική έστω.

Ποιο είναι το χειρότερο πράγμα που σας έχει κάνει ?

Τι σας πείραξε περισσότερο ?

Είναι αλήθεια ή μύθος αυτά που λένε για τις .....πεθερές ???

Εγώ έχω τη τύχη να μη μου δημιουργεί προβλήματα. Είμαι που είμαι στραβόξυλο, αν είχα και καμία να με τσιγκλάει θα είχαμε γίνει μπίλιες....

Βασικά το 'χειρότερο' μέχρι σήμερα που με ενοχλεί αφάνταστα όταν το κάνει, είναι δύο παρόμοια πράγματα.......πρώτον να μου βαράει το τηλέφωνο μεσημεριάτικα Κυριακής που μπορεί να έχω ξαπλώσει και δεύτερον να μου χτυπάει το κουδούνι της εξώπορτας χωρίς να έχει πάρει τηλέφωνο πριν να πει '....ξέρετε.....έρχομαι επίσκεψη...' :whistle: :whistle:

Αυτά από μένα.

kplc16
08-07-10, 14:16
αυτο τα λεεει ολα:

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=830

Vasilis
08-07-10, 14:18
εγω εχω να πω μονο τα καλυτερα για την πεθερα μου....thumb

ασε που αν την βγαλω βολτα θα την περασουν για γυναικα μου....:shok:

την τυχη μου να χετε οι ανυπαντροι.......χεεχεχε:thumbsup :

z3 2.2
08-07-10, 14:32
Εγω μακαρι να την ειχα την πεθερα μου.....:(
Μπορω να σας πω ομως για τον πεθερο μου τα μυρια οσα!!!
Το αποκορυφωμα ειναι η οικιοποιηση του γκαραζ ΜΟΥ....σου πε κανεις ρε φιλαρακι να μου αφησεις μεσα το Africa και το ποδηλατο σου????? εεεε????
Και επισεις σου ειπε κανεις οτι μοπυ αρεσει χρησημοποιεις τα εργαλεια μου??? και να μην τα βαζεις και στην θεση που τα πηρες??? εεεεε????
Αμα σε βουτηξω απ τα γενια και σε σερνω στα πλακακια θα σου πω εγω!!!!!

Χαχαχααχ μεταξυ σοβαρου και αστειου το ποστ μου αλλα το οτι ενα μεσημερι γυρησα και βρηκα το Africa μεσα στο γκαραζ και ειναι ακομα εκει με τρελενει!!!!

Kostas_1
08-07-10, 14:35
Ήταν μια πεθερά και είχε 3 γαμπρούς.
Ο ένας την αγαπούσε πολύ, ο άλλος πιο λίγο και ο άλλος καθόλου.
Θέλοντας να δει ποιος την αγαπάει περισσότερο αποφάσισε να πάει στη θάλασσα με τον κάθε ένα από αυτούς.

Πάει με τον πρώτο, μπαίνει στην θάλασσα και κάνει πως πνίγεται τότε ο γαμπρός της θα την σώσει. Την άλλη μέρα θα βρει έξω από το σπίτι του μια Mercedes κι ένα σημείωμα. «Σε ευχαριστώ που με έσωσες η πεθερά σου».

Την άλλη εβδομάδα πάει με τον δεύτερο κάνοντας το ίδιο κόλπο. Ο γαμπρός της την έσωσε και την άλλη μέρα βρήκε έξω από το σπίτι μια Mercedes με το ίδιο σημείωμα.

Πάει με τον τρίτο την άλλη εβδομάδα. Η πεθερά του κάνει πως πνίγεται αλλά αυτός δεν την έσωσε και αυτή πνίγεται.

Την άλλη μέρα στην κηδεία βρίσκει έξω από το σπίτι του 3 Mercedes και το μήνυμα. «Σε ευχαριστώ που με έσωσες ο πεθερός σου».

z3 2.2
08-07-10, 14:42
:ranting2:ελα ρε...θελω να "μαεψω" κατι ορθογραφικα μαργαριταρια και δε με αφηνει παρολο που εχει ακομα το edit!!!!

Monsta
08-07-10, 14:45
:ranting2:ελα ρε...θελω να "μαεψω" κατι ορθογραφικα μαργαριταρια και δε με αφηνει παρολο που εχει ακομα το edit!!!!

Δημήτρη, από τα νεύρα σου τα κάνες μαντάρα.... :hystericalbs1::hystericalbs1:

konstantinaM3
08-07-10, 16:13
εγω εχω πεθερα! κ το κυριοτερο δεν μαρεσει να μπενει οταν μηλαω εγω με τον αντρα μου στην μεση δεν μαρεσει να επεμβενει!γινομαι τουρκος ετσι!

Stamatis
08-07-10, 16:28
απο την πρωτη στιγμη ηταν σαν να φυτρωσε μεσα στο μυαλο μου ενας κακτος και ολο μεγαλωνει.
παρολο που εχουμε χωρισει τα τσανακια μας και δεν assholeιται μαζι μου αλλα ουτε και εγω μαζι της, κανει ενα μαγικο τουλαχιστον μια φορα τη βδομαδα και νοιωθω να κατεβαινει αιμα στα ματια μου και να πρηζονται οι καρωτιδες μου.
νομιζω οτι ειναι αμοιβαιο φυσικα καθως πραγματικα δεν τα βρισκουμε πουθενα.
μην ψαχνετε περιπτωσεις και παραδειγματα εχω χιλιαδες να πω αλλα πραγματικα με εκνευριζει ακομα και η σκεψη.

πραγμα παραξενο στην ιστορια αυτη, ειναι οτι σε προηγουμενο δεσμο μου την πεθερα μου την πηγαινα τεζα, οπως και αυτη επισης. Οταν ειχα χωρισει τοτε μου ειχε κανει μια φοβερη συζητηση, λεγοντας οτι πρεπει να σκεφτω και να δωσω λιγο αερα πριν παρω αποφασεις και γενικα ηταν απιστευτα ανοιχτομυαλος χαρακτηρας.


χημεια μαλλον, τι να πω!

Ptboul
08-07-10, 16:48
Προσωπικά απεχθάνομαι την πονηριά, την ξεροκεφαλιά, την άγονη επιμονή και τον (κακώς εννοούμενο) εγωισμό.

Είναι δε εμπάρασινγκ κ τρεις χειρότερο να τρως όλο το πακετάκι με το γάντι.

Φυσικά και εγώ με τον τρόπο μου δεν αφήνω τίποτα να πέσει κάτω και φροντίζω πάντα για τις απαραίτητες (τσουχτερές) απαντήσεις με την ηρεμία που αρμόζει στο αγγελικό μου πρόσωπο. https://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/Fool/bis.gif https://www.clicksmilies.com/s1106/teufel/devil-smiley-019.gif

Εξάλλου είμαι ΚΑΙ εγώ ο μισός (κώλο) Πελοποννήσιος. https://www.clicksmilies.com/s1106/travesmilies/smilie_finger1.gif

και η υπομοΝή όμως κάποτε τελειώνει.

bill_m3
08-07-10, 16:58
Εγω με την πεθερούλα μου τα πάω ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!!








Την βλέπω και με βλέπει μια φορά τον μήνα, λέμε τι κάνουμε και τον άλλο μήνα πάλι!!!! :original: :original: :original:

Κωνσταντίνος
08-07-10, 16:59
Ελα ρε τι είναι αυτά. Πρέπει να τις αγαπάμε τις πεθερές.....
https://img808.imageshack.us/img808/4489/pethera.gif (https://img808.imageshack.us/i/pethera.gif/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)https://www.glowfoto.com/static_image/08-073010L/7689/gif/07/2010/img5/glowfoto

Samaro
08-07-10, 17:10
Ελάτε τώρα ρε παιδιά. Να σκέφτεσθε θετικά!
Δηλαδή τι θα κάνατε αν είχατε αυτή την κυρία γιά πεθερά ;;;
..
https://i1001.photobucket.com/albums/af131/asamaro/merkel-cebdceb1ceb6ceb9-1.jpg

Nino
08-07-10, 17:26
τι να σας πω? αν ειχε τουλαχιστο πολλα λεφτα θα γλυκιζε λιγο το φαρμακι..
αν ειχε μεγαληηηη ακινητη περιουσια μπορει να την λατρευα κιολας οπως μερικοι.... (μη τσιμπησει κανεις!) τωρα που δεν τα εχει αυτα παρα μονο το απλανες βλεμμα κατσικας με διαρροια... και ενα κωλο σαν την πλατεια Αριστοτελους. Σε μια απο τις βασανιστικες εκεινες στιγμες στη ζωη...που για καποιο λογο,για κατι τιμωρουμε...και εχουμε παει στην παραλια για μπανιο (λυπησου με Θεε μου!!!) της λεω...
Βρε πεθερα τι σχεση εχουν οι τουρτες με τις πεθερες ξερεις?
-Ειναι και οι δυο πολυ γλυκες μου απαντα με σκερτσο καυλωμενης γουρουνοπουλας!!
ΟΧΙ!!
- Τι τοτε?
και τις δυο τις προτιμαμε κρυες και με κερακια....

Χρειαστηκαν δυο με τρια λεπτα...τι επακολουθησε... απο τοτε η σχεση μας ειναι ας το πω...τυπικη.

υγ.ΣΩΘΗΚΑ ΛΕΜΕ
υγ2 Λογω τιμης ετσι της ειπα.

Κωνσταντίνος
08-07-10, 17:29
Βρε πεθερα τι σχεση εχουν οι τουρτες με τις πεθερες ξερεις?
-Ειναι και οι δυο πολυ γλυκες μου απαντα με σκερτσο καυλωμενης γουρουνοπουλας!!
:hystericalbs1::hystericalbs1:




και τις δυο τις προτιμαμε κρυες και με κερακια....

:worthy: :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

katsaraios
08-07-10, 17:32
για πεθεροπληκτους υπαρχει λυση


https://www.youtube.com/watch?v=dM6pv2BCZAU

konstantinaM3
08-07-10, 17:58
για πεθεροπληκτους υπαρχει λυση

https://www.youtube.com/watch?v=dM6pv2BCZAU

ΣΩΩΩΩΣΣΤΤΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!! !!!!!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

S8N
08-07-10, 18:26
- Τί κοινό έχουν μια τούρτα και μια πεθερά?
- Και τις δυο τις απολαμβάνεις κρύες, με κεράκια γύρω-γύρω.

Από την πεθερά μου πάντως εγώ δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο. Σέβεται τις ιδιοτροπίες μου, με φροντίζει σαν παιδί της, κρατάει τα εγγόνια της, βοηθά τη γυναίκα μου με κάποιες κουραστικές δουλειές του σπιτιού, αγοράζει πράγματα και δε ζητά δεκάρα τσακιστή, μαγειρεύει νόστιμα, δε δίνει δικαιώματα, κλπ.

Ο πεθερός μου είναι κι αυτός άγιος άνθρωπος αλλά ολίγον τι στην κοσμάρα του. Αν του ανοίξεις τηλεόραση είναι σαν να τον συνέδεσες στο Matrix: το μόνο που του λείπει είναι ο καθετήρας και ο ορός.

Καλά να 'ναι οι άνθρωποι και καλά γεράματα να 'χουν! Κυρίως το τελευταίο δηλαδή γιατί δε βλέπω τον κουνιάδο μου να πολυενδιαφέρεται και προβλέπω να τους παίρνουμε επ' ώμου εγώ και η γυναίκα μου!

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο πάντως, οι γονείς μου είναι σαφώς πιο δύστροποι από τα πεθερικά μου, ακόμη και απέναντί μου. Αυτό οφείλω να το αναγνωρίσω στη γυναίκα μου που τους δέχεται αδιαμαρτύρητα, όταν εγώ την κοπανάω με ελαφρά πηδηματάκια.

Monsta
08-07-10, 18:27
Διακρίνω μία ιδιαίτερη συμπάθεια με τις πεθερές των Snoopy, Ptboul & Nino :hystericalbs1:

S8N
08-07-10, 18:28
Βλέπω ο Nino με πρόλαβε στο ανέκδοτο!

konstantinaM3
08-07-10, 18:28
Διακρίνω μία ιδιαίτερη συμπάθεια με τις πεθερές των Snoopy, Ptboul & Nino :hystericalbs1:

βαλε κ μενα μεσα......:ranting2::ranting2::ranting2::ranti ng2::ranting2: λολ

tmilatos
08-07-10, 20:04
:hystericalbs1::hystericalbs1:



:worthy: :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Αυτα μονο Κωνσταντινε? Το "βλεμμα... κατσικας με διαρροια" που το πας?????:thumbsup::thumbsup::hystericalbs1::th_ Laie_67-1:

Τι γελιο ηταν αυτο.... να'σαι καλα Νινο, ηταν καλη προπονηση για κοιλιακους! χαχαχα:thnx::hystericalbs1:



-Θεοφιλος-

Nino
08-07-10, 20:11
https://www.youtube.com/watch?v=1-Rf80_2OEw"]https://www.youtube.com/watch?v=1-Rf80_2OEw

tmilatos
08-07-10, 20:24
Το ιδανικο καλωσορισμα πεθερας!


https://www.youtube.com/watch?v=jqVDvq1A65E

...και πως να τις ξεφορτωθειτε!



https://www.youtube.com/watch?v=VT40NVMZpbE



-Θεοφιλος-

gant
09-07-10, 00:13
Εγώ κανένα παράπονο, απεναντίας της χρωστάω και πολλά. Οπως και τον πεθερό μου που είναι καλός μέχρι βλακείας.

Stamatis
09-07-10, 06:32
και εμενα ο πεθερος μου μια χαρα τυπος ειναι. τα παμε πολυ καλα μαζι.
ειναι σε κωμα τους τελευταιους μηνες και οι σχεσεις μας ειναι τελειες.

konstantinaM3
09-07-10, 06:42
και εμενα ο πεθερος μου μια χαρα τυπος ειναι. τα παμε πολυ καλα μαζι.
ειναι σε κωμα τους τελευταιους μηνες και οι σχεσεις μας ειναι τελειες.

οτι του λες δηλαδη συμφωνει απολυτα ε?!!! δεν διαφωνει πουθενα!:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
09-07-10, 07:02
και εμενα ο πεθερος μου μια χαρα τυπος ειναι. τα παμε πολυ καλα μαζι.
ειναι σε κωμα τους τελευταιους μηνες και οι σχεσεις μας ειναι τελειες.

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

θα με τρελανεις...

Z4 DCT
09-07-10, 07:10
Θα πρεπει να γραψω και γω ε????..........

Ο χειροτερος χαρακτηρας ανθρωπου που εχω γνωρισει ποτε οσον αφορα (εχουμε και λεμε) τις σχεσεις μανας-παιδιου, γιαγιας-εγγονιου, συζηγου-συζηγο
Δεν θα αναφερω τιποτα αλλο.........την εχω απο πολυ αποσταση.......καμια φορα σκεφτομαι (επειδη λεει οτι κραταει απο μικρα ασια) μηπως μας κοροιδευει και κραταει απο τα βαθη της ανατολιας και δεν ειναι και ελληνιδα.....:thumbsdown::thumbsdown:

Ο πεθερος μου.....αγιος και θυμα.....

Stamatis
09-07-10, 08:06
Μλακα να δεις οτι ολα αυτα γινονται επειδη σε γουσταρει.
μπας και θελει να το πινιξετε το ραμπιτ τουγκεδερ και σου κανει ζηλιες;

εχω διαβασει για τετοιες ιστοριες.

Stamatis
09-07-10, 08:06
το φμησα παλι το επιπεδο ε;

Kostas_1
09-07-10, 08:59
Εγω παλι στο θεμα πεθερα ειμαι εξαιρετικα τυχερος. Φοβερος άνθρωπος, ο ορισμος της προσφορας, διακριτικη... και βεβαια εχουμε αριστες σχεσεις.

Monsta
09-07-10, 09:24
Πέρα από τη πλάκα τώρα, το παν είναι να ξέρει ο σύντροφός μας πότε και πού να επεμβαίνει με το γονιό του, όταν η κατάσταση πάει να βγει εκτός ελέγχου.

Η ισορροπία αυτή είναι πολύ λεπτή υπόθεση και καλό είναι να μην εμπλέκονται γαμπροί και νύφες στη μέση. Ο γιος ή η κόρη στο κάτω κάτω έχουν να υποστηρίξουν και τη δική τους -πλέον- οικογένεια και είναι στο χέρι τους να κρατήσουν ένα 'επίπεδο'. Εγώ παλαιότερα σε δύο-τρεις περιπτώσεις ήθελα να μιλήσω, αλλά τώρα που το σκέφτομαι σαφώς και ήταν η καλύτερη επιλογή να κάνω τη πάπια, ενώ 'καθάρισε' η γυναίκα. Και αυτό είναι το σωστό. Γιατί και ως μεγαλύτεροι άνθρωποι αξίζουν τουλάχιστον το σεβασμό μας. Σίγουρα δεν ήταν εύκολο, αλλά έπρεπε να γίνει.

Πάντως κακά τα ψέμματα, η σχέση μάνας-γιου στην Ελλάδα (και σε άλλες Βαλκανικές χώρες) ακουμπάει τα όρια της υπερβολής μερικές φορές. Από την υπερβολική αγάπη και αδυναμία τους οι γονείς μας αρκετές φορές ξεφεύγουν από τα όρια και μπαίνουν στα χωράφια της νέας οικογένειας με καταστροφικά αποτελέσματα για αυτήν. Εγώ έχω χάσει τη μάνα μου πριν παντρευτώ, αλλά παρόμοια 'σκίρτσα' πήγε να μου κάνει ο πατέρας μου με τη νύφη του, μέχρι που του έκοψα τη φόρα.

Επίσης κάνα -δυο φορές έχω δει αυτή την εκπομπή 'Μια νύφη για το γιο μου' ή κάτι τέτοιο τεσπά, και μιλάμε είχα τόσα νεύρα με τις μάνες, αλλά κυρίως με τους γιους τους, που ήθελα να πηδήξω μέσα στη TV και να τους χαστουκίσω όλους μαζί. Έβλεπες εκεί 35 χρονών γομάρι και ρώταγε τη μαμά του........'Μαμά, πως σου φαίνεται η ....Ράνια???' και όταν έβγαιναν να φάνε παρέα και οι τρεις τους, η πεθερά έπερνε κανονικά το λόγο και άρχιζε το κύρηγμα στη κάθε κοπέλα....

Δε ξέρω αν ήταν στημένο για λόγους τηλεθέασης, αλλά είμαι σίγουρος ότι παρόμοια σενάρια δεν απέχουν ΚΑΘΟΛΟΥ από την ελληνική πραγματικότητα, δυστυχώς.

gant
09-07-10, 09:26
Εγώ πάλι θα αναφέρω, έναν συνάδελφο στην δουλειά, που είχε με τον πεθερό του 9 χρόνια διαφορά. Στον στρατό δε, επειδή είχε αναβολή, είχαν κάτι σειρούλες μόνον διαφορά.
Ο αθεόφοβος τον φώναζε μπαμπά! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

nikos1400
09-07-10, 10:01
Πέρα από τη πλάκα τώρα, το παν είναι να ξέρει ο σύντροφός μας πότε και πού να επεμβαίνει με το γονιό του, όταν η κατάσταση πάει να βγει εκτός ελέγχου.

Η ισορροπία αυτή είναι πολύ λεπτή υπόθεση και καλό είναι να μην εμπλέκονται γαμπροί και νύφες στη μέση. Ο γιος ή η κόρη στο κάτω κάτω έχουν να υποστηρίξουν και τη δική τους -πλέον- οικογένεια και είναι στο χέρι τους να κρατήσουν ένα 'επίπεδο'. Εγώ παλαιότερα σε δύο-τρεις περιπτώσεις ήθελα να μιλήσω, αλλά τώρα που το σκέφτομαι σαφώς και ήταν η καλύτερη επιλογή να κάνω τη πάπια, ενώ 'καθάρισε' η γυναίκα. Και αυτό είναι το σωστό. Γιατί και ως μεγαλύτεροι άνθρωποι αξίζουν τουλάχιστον το σεβασμό μας. Σίγουρα δεν ήταν εύκολο, αλλά έπρεπε να γίνει.

Πάντως κακά τα ψέμματα, η σχέση μάνας-γιου στην Ελλάδα (και σε άλλες Βαλκανικές χώρες) ακουμπάει τα όρια της υπερβολής μερικές φορές. Από την υπερβολική αγάπη και αδυναμία τους οι γονείς μας αρκετές φορές ξεφεύγουν από τα όρια και μπαίνουν στα χωράφια της νέας οικογένειας με καταστροφικά αποτελέσματα για αυτήν. Εγώ έχω χάσει τη μάνα μου πριν παντρευτώ, αλλά παρόμοια 'σκίρτσα' πήγε να μου κάνει ο πατέρας μου με τη νύφη του, μέχρι που του έκοψα τη φόρα.

Επίσης κάνα -δυο φορές έχω δει αυτή την εκπομπή 'Μια νύφη για το γιο μου' ή κάτι τέτοιο τεσπά, και μιλάμε είχα τόσα νεύρα με τις μάνες, αλλά κυρίως με τους γιους τους, που ήθελα να πηδήξω μέσα στη TV και να τους χαστουκίσω όλους μαζί. Έβλεπες εκεί 35 χρονών γομάρι και ρώταγε τη μαμά του........'Μαμά, πως σου φαίνεται η ....Ράνια???' και όταν έβγαιναν να φάνε παρέα και οι τρεις τους, η πεθερά έπερνε κανονικά το λόγο και άρχιζε το κύρηγμα στη κάθε κοπέλα....

Δε ξέρω αν ήταν στημένο για λόγους τηλεθέασης, αλλά είμαι σίγουρος ότι παρόμοια σενάρια δεν απέχουν ΚΑΘΟΛΟΥ από την ελληνική πραγματικότητα, δυστυχώς.

Μπραβο ρε φιλε!
Στη σημερινη Ελληνικη κοινωνια, παραξενευεται κανεις (ευχαριστα) αμα βλεπει καποιον να μιλαει "σωστα".
:worthy:

(και εγω ευτυχως δεν εχω προβλημα με τα πεθερικα)

Monsta
09-07-10, 12:22
τσ τσ τσ τσ τι πολιτισμένοι άνθρωποι Θεέ μου :)

Παραδειγματική συμπεριφορά προς μίμηση !!!

oldcarskickass
09-07-10, 12:30
Η χειρότερη πεθερά είναι
1)η άνεργη
2)που ΠΟΤΕ δεν έχει ή δεν χρειάστηκε να δουλέψει
3)ασχολείται με τα οικιακά (άσχετα αν είναι του δικού της οίκου ή του παιδιού της).

Πρέπει κάποια στιγμή οι μανάδες και οι μπαμπάδες (όχι τα γλυκά) να καταλάβουν ότι πριγκηπέσσες και πρίγκηπες είναι τα παιδιά τους ΜΟΝΟ στα μάτια τους.

Ptboul
09-07-10, 12:38
τσ τσ τσ τσ τι πολιτισμένοι άνθρωποι Θεέ μου :)

Παραδειγματική συμπεριφορά προς μίμηση !!!

Έτσι είναι Κώστα. Για αυτό και το γενικότερο στυλ του συγκεκριμένου φόρουμ δεν έχω δει να παίζει αλλού.

Μάλιστα με την ευκαιρία να προσθέσω ότι και εγώ πειράζω πολλές φορές τον Κώστα, τον Γιάννη, εσένα και πολλούς άλλους γιατί αισθάνομαι άνετα μαζί τους έστω και αν δεν τους ξέρω όλους προσωπικά. Οπότε αν πάνω στον ενθουσιασμό μας, ενοχλήσουμε άθελα μας pLease let us know ! :thanks:

Οn topic: μια διόρθωση, δε μιλούσα για πεθερά αλλά πεθερό στη δική μου περίπτωση :D

Πεθερά δεν υφίσταται εδώ και πολλά χρόνια. Δεν μπορώ όμως να μην αναγνωρίσω θυσίες, κόπους και δυσκολίες του συγκεκριμένου ανθρώπου να φέρει εις πέρας την ανατροφή και το μεγάλωμα δύο μικρών παιδιών ολομόναχος.

Nino
09-07-10, 13:27
Παναγιωτη εχω πεθερα διαθεσιμη και πυρωμενη...να στρωσουμε καμια κατασταση με τον πεθερο σου?

Z4 DCT
09-07-10, 14:07
Παναγιωτη εχω πεθερα διαθεσιμη και πυρωμενη...να στρωσουμε καμια κατασταση με τον πεθερο σου?

:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

patriNOS
09-07-10, 14:51
εγω εχω να πω μονο τα καλυτερα για την πεθερα μου....thumb

ασε που αν την βγαλω βολτα θα την περασουν για γυναικα μου....:shok:

την τυχη μου να χετε οι ανυπαντροι.......χεεχεχε:thumbsup :

παιζει να παμε ολοι μαζι βολτα? χαχαχα...
πλακα κανω..

λοιπον μετα απο αυτο το thread βρηκα τροπο να αποκτησω πολλαααααα λεφτα... μαγκες στειλτε μου τα τηλεφωνα των σπιτιων σας γιατι αν μπω στον κοπο να τα ψαξω θα χρεωσω περισσοτερα για να μην σας δωσω στα πεθερικα σας...:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Ptboul
09-07-10, 15:14
Παναγιωτη εχω πεθερα διαθεσιμη και πυρωμενη...να στρωσουμε καμια κατασταση με τον πεθερο σου?

Λες να κανονίσουμε τυχαία συνάντηση στην ταβερνούλα;:think: Αλλά εμένα είναι αδυνατούΛης σε προειδοποιώ :hystericalbs1:




λοιπον μετα απο αυτο το thread βρηκα τροπο να αποκτησω πολλαααααα λεφτα... μαγκες στειλτε μου τα τηλεφωνα των σπιτιων σας γιατι αν μπω στον κοπο να τα ψαξω θα χρεωσω περισσοτερα για να μην σας δωσω στα πεθερικα σας...

Αμ από την αρχή μου πέρασε από το μυαλό η σκέψη ότι κινδυνεύω με αυτό το θρεντ. Υπάρχουν άλλωστε τόσοι κοντοχωριανοί του Μεσσήνιοι ;) εδώ πέρα που άνετα μπορούν να με δώσουν για να βγάλουν ένα Μ πακ στο χαλαρό ή τις καλοκαιρινές τους διακοπές :hystericalbs1:

patriNOS
09-07-10, 16:22
Αμ από την αρχή μου πέρασε από το μυαλό η σκέψη ότι κινδυνεύω με αυτό το θρεντ. Υπάρχουν άλλωστε τόσοι κοντοχωριανοί του Μεσσήνιοι ;) εδώ πέρα που άνετα μπορούν να με δώσουν για να βγάλουν ένα Μ πακ στο χαλαρό ή τις καλοκαιρινές τους διακοπές :hystericalbs1:

δεν θελω M-pack ρε συ.. μου αρκει απλα να μην χρειαστει να ξαναδουλεψω ουτε εγω ουτε τα παιδια μου ποτε στην ζωη μας...και πιστευω οτι με τα παραπανω ντοκουμεντα ειναι εφικτο..:th_Laie_67-1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:
φαντασου οτι για να μην τα σβησετε εχω κανει print screen ολες τις απαντησεις σας και εχω κρατησει για τον καθενα σας ξεχωριστο αρχειο στον υπολογιστη μου.. τετοια ευκαιρια δυσκολα την χανεις...
Monsta:thanks::thanks: για το πολυτιμο thread που θα με κανει επιτελους πλουσιο χωρις κοπο...:thumbsup:

Nino
11-07-10, 12:23
Λες να κανονίσουμε τυχαία συνάντηση στην ταβερνούλα;:think: Αλλά εμένα είναι αδυνατούΛης σε προειδοποιώ :hystericalbs1:




:

Ωχ θεε μου θα πρεπει να την παρω μαζι... θα κανω κομπο την καρδια μου...
Βρε και εμενα καλη ειναι δεν ειναι χοντρη μονο ο κ@λος της ειναι σαν ελικοδρομιο!!!

E39COMP
11-07-10, 19:14
Το μεγαλο μου όνειρο ειναι να παίξω καποια στιγμη μπαλλα ( football you know ... ) με την πεθερα μου ..... ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΑΚΛΙΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΩΤΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ ..... Εχω σκεφτει πολλες φορες το τσεκούρι στον κροταφο ισχυριζόμενος πως επεσε την ωρα που περνούσε απο κατω μιας και συλλέγω τετοια κολπα και σπαθια και οπλα παλια αλλα επειδη εχω δυο μονο διπλούς πελεκυς που δυσκολα θα τους ξαναβρω και επειδη ποτε δεν θα καθαρισω απο τα αιματα αυτον που θα γινει το φονικο για ενθυμιο και θα χαλασει το ατσαλι , συνεχώς το αναβάλω.
Δεν μπορω να καταλαβω ομως ει΄λικρινα πως ενω μενουμε απλα 240χλμ μακρυα με την πεθερα μου ( Αθηνα εγω , Πατρα αυτη ) καταφερνει εστω και με ενα τηλεφωνο , εστω και με μια επισκεψη που μας κανει το 3μηνο , να γινονται ολα μπουρ@#$ο ....
Απο την αλλη , ο πεθερος μου , μαλλον αν το συζητησουμε το θεμα , θα μου δωσει συμβουλες για το που ακριβως πρεπει να πεσει ο πελεκυς πανω της να τελιωνουμε μια και'ξω ....
Η γυναικα μου καποτε μου ελεγε να τους εχουμε μακρυα αλλα εγω ο ******ς επεμενα να τους μαζεψουμε .... ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ , της ελεγα , ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ .... ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ..... ΝΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΛΑΚΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ....

Vasilis
11-07-10, 19:43
Το μεγαλο μου όνειρο ειναι να παίξω καποια στιγμη μπαλλα ( football you know ... ) με την πεθερα μου ..... ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΑΚΛΙΝ ΣΤΗΝ ΚΑΡΩΤΙΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ ..... Εχω σκεφτει πολλες φορες το τσεκούρι στον κροταφο ισχυριζόμενος πως επεσε την ωρα που περνούσε απο κατω μιας και συλλέγω τετοια κολπα και σπαθια και οπλα παλια αλλα επειδη εχω δυο μονο διπλούς πελεκυς που δυσκολα θα τους ξαναβρω και επειδη ποτε δεν θα καθαρισω απο τα αιματα αυτον που θα γινει το φονικο για ενθυμιο και θα χαλασει το ατσαλι , συνεχώς το αναβάλω.
Δεν μπορω να καταλαβω ομως ει΄λικρινα πως ενω μενουμε απλα 240χλμ μακρυα με την πεθερα μου ( Αθηνα εγω , Πατρα αυτη ) καταφερνει εστω και με ενα τηλεφωνο , εστω και με μια επισκεψη που μας κανει το 3μηνο , να γινονται ολα μπουρ@#$ο ....
Απο την αλλη , ο πεθερος μου , μαλλον αν το συζητησουμε το θεμα , θα μου δωσει συμβουλες για το που ακριβως πρεπει να πεσει ο πελεκυς πανω της να τελιωνουμε μια και'ξω ....
Η γυναικα μου καποτε μου ελεγε να τους εχουμε μακρυα αλλα εγω ο ******ς επεμενα να τους μαζεψουμε .... ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ , της ελεγα , ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ .... ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ..... ΝΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΛΑΚΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ....

εβαλα τα χερακια μου κ βγαλα τα ματακια μου κωστακη????:whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

nikos ///M
11-07-10, 20:14
βρε παιδια στις περισσοτερες περιπτωσεις εμεις οι αντρες τα παμε καλα με πεθερες
αυτες που εχουν προβλημα ειναι οι γυναικες!!!!!'
οταν ειναι νυφες οι πεθερες ειναι κακες
οταν ομως μετα απο χρονια γινουν αυτες πεθερες οι νυφες τους ειναι οι κακες!
αυτο πως καταφερνουν και το κανουν ποτε δεν καταλαβα!

gant
11-07-10, 23:24
Νίκο έγραψες μιά μεγάλη αλήθεια, έτσι ακριβώς γίνεται συνήθως.
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

konstantinaM3
12-07-10, 06:48
ε ρε προβλημα με τις πεθερες!τι κακο χαλι ειναι αυτο!