PDA

Επιστροφή στο Forum : Θλιβερό ατύχημα..



Gregory_///M
08-07-10, 11:21
Θα ήθελα να μοιραστώ την λύπη μου μαζί σας, αφού πριν 2 μέρες έμαθα κ είδα το προηγούμενό μου αυτοκίνητο πως κατέληξε! Πρόκειται για ένα 318ci cabrio το οποίο το είχα πάντα προσεγμένο κ γυαλισμένο. Θέλω να θίξω ιδιαίτερα το θέμα ότι ο νέος κάτοχος ήταν υπό την επήρεια αλκοόλ εκείνο το βράδυ και στην προσπάθειά του να αποφύγει το προπορευόμενο όχημα που φρέναρε, έριξε την καημένη την μπέμπα πάνω σε έναν τσιμεντένιο φράχτη. Πάνε οι 19άρες Breyton που τις πρόσεχα να μην τις γρατζουνίσω, πάει το cabrio που αγαπούσα :bye::bye:.
Φυσικά το καλό είναι πως ο οδηγός δεν έπαθε τίποτα απολύτως, αλλά αν θέλει να το ξαναφτιάξει θα χρειαστεί περίπου 8.000 - 9.000 ευρώ.
Με αφορμή λοιπόν αυτό θέλω να σας παρακαλέσω όλους για να συνεχίσουμε να είμαστε μια ωραία παρέα εδώ και να χαιρόμαστε τα BMWδικά μας, όχι αλκοόλ και οδήγηση!!!

Tsakirakos
08-07-10, 11:32
όχι αλκοόλ και οδήγηση!!!
+1
ΠΟΤΕ!

ghost-rider
08-07-10, 11:36
Το ρολο του τον επαιξε. Εσωσε τον ανθρωπο. Μην το λυπασαι καθολου, λαμαρινες ειναι.
Αφου βγηκε αθικτος, εχει ολη την ανεση να σκεφτει αν θα φτιαξει το ιδιο η αν θα αγορασει αλλο.

liakos
08-07-10, 11:37
με κοψοχολιασες με τον τίτλο αλλα πάλι καλά!! Tα σιδερα φτιάχνονται οι ζωές όχι!

Stamatis
08-07-10, 11:37
Το ρολο του τον επαιξε. Εσωσε τον ανθρωπο. Μην το λυπασαι καθολου, λαμαρινες ειναι.
Αφου βγηκε αθικτος, εχει ολη την ανεση να σκεφτει αν θα φτιαξει το ιδιο η αν θα αγορασει αλλο.
ΑΥΤΟ.!!!

GEORGE316
08-07-10, 12:10
λυπαμαι το παλληκαρι για το ατυχημα του.
λυπαμαι και το αυτοκινητο.ομως αφου βγηκε καλα,ολα καλα..ξερετε πολλες φορες μεσα στην απελπισια ενος τετοιου συμβαντος δε μπορουμε να εκτιμησουμε το θαυμα της ζωης...στο μυαλο μας μενει μονο το πως θα φτιαξουμε το αυτοκινητο η τι θα κανουμε τωρα...
ομως αν η εκβαση ειχε αλλη τροπη.....τοτε θα λεγαμε...να παν στο καλο οι λαμαρινες...το παλληκαρι μπορει να ερθει πισω?
οσο αφορα το αλκοολ....χρειαζεται να το πουμε?δεν ειναι απο τα αυτονοητα?πρεπει καθε φορα να το λεμε και να το ξαναλεμε λες και ειναι κατι που υπαρχει περιπτωση να γινει και αλλιως??

z3 2.2
08-07-10, 12:40
Καλα να παθει και ξανα καλα να παθει.
Σε αυτο το θεμα ειμαι πολυ σκληρος.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.
Παλι καλα που δεν πηρε και κανενα στο λαιμο του.
Για φαντασου να γυρναει η γυναικα σου με το παιδι σου σπιτι και να του σκοτωσει ενας μεθυσμενος......αστο....
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

Gregory_///M
08-07-10, 12:49
Παιδιά, το γεγονός το ανέφερα προς παραδειγματισμό όλων μας....Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνονται οι λαμαρίνες με την ανθρώπινη ζωή!!!
Πιο συγκεκριμένα βέβαια με πείραξε γιατί το αυτοκίνητο αυτό ήταν 3 χρόνια στην κατοχή μου...

GEORGE316
08-07-10, 13:13
Καλα να παθει και ξανα καλα να παθει.
Σε αυτο το θεμα ειμαι πολυ σκληρος.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.
Παλι καλα που δεν πηρε και κανενα στο λαιμο του.
Για φαντασου να γυρναει η γυναικα σου με το παιδι σου σπιτι και να του σκοτωσει ενας μεθυσμενος......αστο....
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

δεν το συζητω...ουτε καν μπορω να σκεφτω κατι αλλο εκτος απο τον να τοα καθαρισω με τον χειροτερο τροπο.

dimtz
08-07-10, 13:49
Καλα να παθει και ξανα καλα να παθει.
Σε αυτο το θεμα ειμαι πολυ σκληρος.ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.
Παλι καλα που δεν πηρε και κανενα στο λαιμο του.
Για φαντασου να γυρναει η γυναικα σου με το παιδι σου σπιτι και να του σκοτωσει ενας μεθυσμενος......αστο....
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ.ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

ενταξη χειροτερο απο αυτο φιλε μου δεν μπορει να συμβει καλυτερα να μας καταπιει η γη, σημασια εχει ομως αυτα που λεμε τους αλλους να μην το κανουμε και εμεις, υπαρχει καποιος ο οποιος να εχει πιει ενα ποτο και να αφησε το οχημα του εκει που το παρκαρε? εχει σημασια η ποσοτητα? παλι ενοχοι ειμαστε και εγω ειμαι ενας ο οποιος δε θελω να βλεπω πιομενους οδηγους αναμεσα μας και λογου επαγγελματος εχω δει πολλα.............:crying:

Driver M
08-07-10, 16:11
Τα σφάλματα μέσα στη ζωή είναι, το κακό είναι να επαναλαμβάνονται και φυσικά να αποβαίνουν τραγικά ώστε να μην υπάρχει γυρισμός.

Στην περίπτωση του φίλου, σίγουρα ήταν λάθος του που οδηγούσε υπό την επήρεια αλκοόλ, εξίσου λάθος του θα ήταν να έτρεχε με υπερβολική ταχύτητα κλπ. Το θέμα είναι να του έγινε μάθημα και στο μέλλον να είναι πιο προσεκτικός για τον εαυτό του και τους συνανθρώπους του, κάτι που συνήθως συμβαίνει μετά από σοβαρά ατυχήματα και είναι το μόνο τους θετικό.
Αν πάλι η συμπεριφορά αυτή συνεχιστεί, τότε ο καθένας είναι άξιος της τύχης του.

Nino
08-07-10, 18:04
https://www.youtube.com/watch?v=-mfmSl7VF5o"]https://www.youtube.com/watch?v=-mfmSl7VF5o

Nino
08-07-10, 18:31
το επομενο βημα..ισως καποιος αισθητηρας αναγνωρισης αλκοολ!!! που να μην ξεκιναει καν το αυτοκινητο.

https://www.i-live.gr/news-emergency-stop-assistant-from-bmw/

soc12r
08-07-10, 18:36
Ποτό και οδήγηση ποτέ μαζί...!!!Θανατηφόρος συνδυασμός......

aristent
08-07-10, 21:14
Κριμα....για το καημενο το αυτοκινητο...ξερω οτι ειναι σχεση ανθρωπου/αντικειμενου που δεν σβηνει ποτε απο τη μνημη...εχει πλυθει/ περιποιηθει/βελτιωθει πολλες φορες χωρις να λογαριαζεις χρονο/κοστος...εχει αναμνησεις....εχει..εχει...κα τι δεν εχει...

Αλλα για το αλκοολ και την οδηγηση ειμαι και εγω καθετος!
Οχι οτι δεν το εχω κανει:thumbsdown:, αλλα τωρα τελευταια το εχω λαβει πολυ πιο σοβαρα υπ'οψιν και προσπαθω να μην το κανω.
Οποτε για τον ατυχο φιλο μας δε λεω καλα να παθει αλλα να βαλει μυαλο και να μην το ξαναεπαναλαβει.

5555
08-07-10, 23:16
Παιδιά, το γεγονός το ανέφερα προς παραδειγματισμό όλων μας....Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνονται οι λαμαρίνες με την ανθρώπινη ζωή!!!
Πιο συγκεκριμένα βέβαια με πείραξε γιατί το αυτοκίνητο αυτό ήταν 3 χρόνια στην κατοχή μου...

Αμα σκοτωνε κανενα με μηχανη η' με αυτοκινητο και μεσα παιδακια τοτε να δουμε τι θα σε πειραζε πιο πολυ.....
Αρε νεοελληνες

Gregory_///M
09-07-10, 07:52
Αμα σκοτωνε κανενα με μηχανη η' με αυτοκινητο και μεσα παιδακια τοτε να δουμε τι θα σε πειραζε πιο πολυ.....
Αρε νεοελληνες

Το ειρωνικό σου σχόλιο μάλλον δεν ταιριάζει, αφού δεν κατάλαβες τι έχω γράψει κ τον σκοπό που το έγραψα!

bill_m3
09-07-10, 08:17
Αμα σκοτωνε κανενα με μηχανη η' με αυτοκινητο και μεσα παιδακια τοτε να δουμε τι θα σε πειραζε πιο πολυ.....
Αρε νεοελληνες

Σπύρο ο Γρηγόρης δεν το είπε έτσι όπως το κατάλαβες, ακριβώς το αντίθετο!!!

Να μην πίνουμε όταν οδηγούμε, απλά συμπλήρωσε ότι είχε στην κατοχή του το αυτοκίνητο και λυπήθηκε που διαλύθηκε!!!

Thomelef
09-07-10, 08:32
ναι ρε guys μην αρπάζεστε...
στο κάτω κάτω πιστέυω πως και ο οδηγός
το πείρε το μάθημα του.

5555
09-07-10, 08:37
Δεν ειρωνευτικα κανεναν Βασιλη & Γρηγορη μαλλον παρεξηγηθηκα
Ειμαι αντιθετος με ποτο και οδηγηση.

Επαναλαμβανω θα ηταν τραγικο ,εγκληματικο εαν ο φιλος σου αντι για τοιχο χτυπαγε καποιον πεζο 'η και παιδια.

Θελω με λιγα λογια να πω οτι η καπως χαλαρη αναλυση του θεματος με το συγκεκριμενο αποτελεσμα χωρις απωλειες δεν θα γινονταν εαν υπηρχε τραυματισμος η απωλεια ζωης.

Προσωπικα δεν μου αρεσε η αντιμετωπιση του θεματος που εχει την ταση να δινει βαρυτητα στο αυτοκινητο παρα στο γεγονος ενος ενδεχομενου θανασημου τραυματισμου.

Ελπιζω τωρα να ημουν πιο σαφης.

Gregory_///M
09-07-10, 09:01
Δεν ειρωνευτικα κανεναν Βασιλη & Γρηγορη μαλλον παρεξηγηθηκα
Ειμαι αντιθετος με ποτο και οδηγηση.

Επαναλαμβανω θα ηταν τραγικο ,εγκληματικο εαν ο φιλος σου αντι για τοιχο χτυπαγε καποιον πεζο 'η και παιδια.

Θελω με λιγα λογια να πω οτι η καπως χαλαρη αναλυση του θεματος με το συγκεκριμενο αποτελεσμα χωρις απωλειες δεν θα γινονταν εαν υπηρχε τραυματισμος η απωλεια ζωης.

Προσωπικα δεν μου αρεσε η αντιμετωπιση του θεματος που εχει την ταση να δινει βαρυτητα στο αυτοκινητο παρα στο γεγονος ενος ενδεχομενου θανασημου τραυματισμου.

Ελπιζω τωρα να ημουν πιο σαφης.

Σαφέστατος είσαι τώρα thumb
...αφορμή ήταν το συγκεκριμένο πρώην-αυτοκίνητο μου για να σχολιαστεί για πολλοστή φορά το θέμα της οδήγησης υπό την επήρεια αλκοόλ. Τονίζω ότι σχολιάσαμε το συγκεκριμένο γεγονός δεν είχε την παραμικρή ανθρώπινη απώλεια, όσο για τα παλιοσίδερα σε ανάλογη κατάσταση θα απασχολούσαν τον οποιοσδήποτε έστω και για 5 λεπτά.
Να κοιτάμε όλοι γύρω μας για να βλέπουμε πως ποτό κ οδήγηση δεν πάνε μαζί, δεν γίνεται πως το λένε, θα γίνει η στραβή εκεί που δεν το περιμένουμε...:drive:

merbeind
11-07-10, 20:28
Αρε gregory κριμα το μερακι που του ειχες ρε φιλε.Αφου ειναι καλα το παιδι παλι καλα