PDA

Επιστροφή στο Forum : το χειρότερο όχημα σε ασφάλεια που έχετε δει... Απίστευτα τα αποτελέσματα του crash t



E46 POWER
07-07-10, 16:05
https://www.socialtv.gr/video-zone/portal/%CE%BC%CE%B7%CE%B4%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%AE%C F%84%CE%BF%CF%85

PSDEDES
07-07-10, 17:22
Δυστυχως υπαρχει ενα ακομα το οποιο ειναι ακομα πιο φρικιαστικο

https://www.youtube.com/watch?v=BOFIt9iw1Fs
φυσικα και αυτο ειναι κινεζικο!!!!!!!

E46 POWER
07-07-10, 17:29
πωωωω τι ειπες τωρα?? χαρτοκουτι να οδηγεις με ροδες πιο ασφαλες θα ειναι!

E36-Hartge
07-07-10, 17:53
Ειμαι πολύ περίεργος να μάθω με πόσα χιλιόμετρα έγινε το δεύτερο crash test.
Δεν εχω ξαναδει κάτι τέτοιο...

Nick bmwlover
07-07-10, 18:04
Δυστυχως υπαρχει ενα ακομα το οποιο ειναι ακομα πιο φρικιαστικο
https://www.youtube.com/watch?v=BOFIt9iw1Fs
φυσικα και αυτο ειναι κινεζικο!!!!!!!

Πωωωω,εχω μεινει με το στομα ανοιχτο:shok:
Μακρια απο τετοια αυτ/τα!!!

Libanner
07-07-10, 18:08
Απίστευτο κυριολεκτικά σαν φυσαρμόνικα.
Βέβαια δε ξέρουμε υπό τι συνθήκες έγινε το crash test ταχύτητα κτλ.Χτυπάει απο οτι βλέπω και κατευθείαν σε μασιβ τοίχο και οχι σε μπλοκ που παραμορφώνεται όπως κάνουν στο ncap.
Bέβαια δε παύει να είναι απαράδεκτο...

Akis 330Ci
07-07-10, 18:39
Το αμαξι αυτο σε στελνει στο ΚΑΤ σε περιπτωση μετωπικης με ποδηλατη..
Εσυ πας εντατικη, ενω ο ποδηλατης ουτε γρατζουνια...!χαχαχα

Samaro
07-07-10, 18:45
Και στις δύο περιπτώσεις το πορτ μπαγκάζ εμεινε ανέπαφο !!!:th_Laie_67-1:
Αστειεύομαι!
Η Κίνα κατασκευάζει πλέον τα πάντα. Εκεί εχει εργοστάσια το 80% των κατασκευαστών όλου του κόσμου.
Η ποιότητα των προιόντων δεν έχει συνεπώς να κάνει με τον τόπο κατασκευής αλλά με τις προδιαγραφές που ακολούθησε ο κάθε κατασκευαστής για την κατασκεύη του προιόντος του.
Τελικά αντιμετωπίζω με μεγάλη δυσπιστία κάθε τέτοιο φιλμάκι που δεν αναφέρει συγκεκρημένα απο ποιόν πραγματοποιήθηκε το τεστ και με ποιά δεδομένα.

bill_m3
07-07-10, 18:49
Και στις δύο περιπτώσεις το πορτ μπαγκάζ εμεινε ανέπαφο !!!:th_Laie_67-1:
Αστειεύομαι!
Η Κίνα κατασκευάζει πλέον τα πάντα. Εκεί εχει εργοστάσια το 80% των κατασκευαστών όλου του κόσμου.
Η ποιότητα των προιόντων δεν έχει συνεπώς να κάνει με τον τόπο κατασκευής αλλά με τις προδιαγραφές που ακολούθησε ο κάθε κατασκευαστής για την κατασκεύη του προιόντος του.
Τελικά αντιμετωπίζω με μεγάλη δυσπιστία κάθε τέτοιο φιλμάκι που δεν αναφέρει συγκεκρημένα απο ποιόν πραγματοποιήθηκε το τεστ και με ποιά δεδομένα.

Έτσι ακριβώς Αντώνη!

Και τα δικά μας αν τα ρίξεις σε τοίχο με 150χλμ, μόνο το πορτμπαγκάζ θα μείνει οκ (και αυτό παίζει...)!

dark knight
07-07-10, 19:00
chinese technology!

Monsta
07-07-10, 19:51
Δίπλα στη λέξη 'Ελιωσε' στο λεξικό, θα πρεπε είναι οι φωτό αυτών των δύο αυτοκινήτων.

Stunt Mike
07-07-10, 20:20
Το πρωτο μοιαζει στα πρωτα Seat Toledo που'χαν ερθει στην Ελληνικη αγορα!Κι εκεινα ειχαν ασχημα crash test αλλα ηταν το '90 οχι το 2010!!!Το 2ο πρεπει να'ναι πολυ παλιο τεστ απ'το χρωματισμο του βιντεο αλλα μοιαζει πολυ με απομιμηση του γνωστου μας Nissan Bluebird.Ανεξαρτητα με ποσα χλμ εγινε το τεστ φαινεται καθαρα η ελλειψη ζωνων παραμορφωσης και στα 2 αυτοκινητα ενω το 2ο ειναι λες και αποτελειται απο πολλα ξεχωριστα κομματια καθως το μπροστα μερος διαλυεται και το πορτ-παγκαζ συνθλιβει το υπολοιπο αυτοκινητο πανω στον τοιχο!!!!Πρωτη φορα το βλεπω αυτο!!Λες και πισω ηταν ατσαλι!!

joseph
07-07-10, 21:35
Εμενα σαν στημενα μου φαινονται:think::think::think::think::thi nk::think:

Driver M
07-07-10, 22:45
Το πρωτο μοιαζει στα πρωτα Seat Toledo που'χαν ερθει στην Ελληνικη αγορα!Κι εκεινα ειχαν ασχημα crash test αλλα ηταν το '90 οχι το 2010!!!Το 2ο πρεπει να'ναι πολυ παλιο τεστ απ'το χρωματισμο του βιντεο αλλα μοιαζει πολυ με απομιμηση του γνωστου μας Nissan Bluebird.Ανεξαρτητα με ποσα χλμ εγινε το τεστ φαινεται καθαρα η ελλειψη ζωνων παραμορφωσης και στα 2 αυτοκινητα ενω το 2ο ειναι λες και αποτελειται απο πολλα ξεχωριστα κομματια καθως το μπροστα μερος διαλυεται και το πορτ-παγκαζ συνθλιβει το υπολοιπο αυτοκινητο πανω στον τοιχο!!!!Πρωτη φορα το βλεπω αυτο!!Λες και πισω ηταν ατσαλι!!

Kι εμένα για toledo μου φάνηκε!

Όπως και να'χει πάντως, μιλάμε για δυο παλιά αυτοκίνητα (κυρίως το δεύτερο) και γενικά, τα παλιά αυτοκίνητα ήταν χάρτινα μπροστά στα σημερινά.
Βέβαια αυτό αυτό οδήγησε σε ραγδαία αύξηση του βάρους, αλλά η ασφάλεια προέχει..

ΦΑΝΗΣ
08-07-10, 02:33
https://www.youtube.com/watch?v=JEG_T2LYf88&feature=related BMW και πάλι BMW......thumb

oldcarskickass
08-07-10, 09:42
Το πρωτο μοιαζει στα πρωτα Seat Toledo που'χαν ερθει στην Ελληνικη αγορα!Κι εκεινα ειχαν ασχημα crash test αλλα ηταν το '90 οχι το 2010!!!Το 2ο πρεπει να'ναι πολυ παλιο τεστ απ'το χρωματισμο του βιντεο αλλα μοιαζει πολυ με απομιμηση του γνωστου μας Nissan Bluebird.Ανεξαρτητα με ποσα χλμ εγινε το τεστ φαινεται καθαρα η ελλειψη ζωνων παραμορφωσης και στα 2 αυτοκινητα ενω το 2ο ειναι λες και αποτελειται απο πολλα ξεχωριστα κομματια καθως το μπροστα μερος διαλυεται και το πορτ-παγκαζ συνθλιβει το υπολοιπο αυτοκινητο πανω στον τοιχο!!!!Πρωτη φορα το βλεπω αυτο!!Λες και πισω ηταν ατσαλι!!

Ώπα ώπα, λάθος.

Είναι μια καινούρια φιλοσοφία η οποία βλέπει ΟΛΟ το όχημα σα ζώνη παραμόρφωσης.

Απέτυχαν βέβαια στο πορτ μπαγκαζ, αλλά δε μπορεί να τα έχεις όλα δικά σου.

Stamatis
08-07-10, 10:06
Είναι αλτρουϊστικές ζώνες παραμόρφωσης.
Το αυτοκίνητο αυτό είναι σχεδιασμένο με σκέψη το ΑΛΛΟ αυτοκίνητο και πως θα πάθει λιγότερη ζημιά εκείνο.

edit

παρατηρώντας τα σχόλια σας, μια διόρθωση μονο.

το κίτρινο δεν είναι κινέζικο.

είναι ένα Holden Commodore της General Motors (General Morons όπως μου αρέσει να τους λέω).

Η γνωστή σε όλους μας OPEL ASCONA αν θυμάστε.

Κωνσταντίνος
08-07-10, 10:27
είναι ένα Holden Commodore της General Motors (General Morons όπως μου αρέσει να τους λέω).

Η γνωστή σε όλους μας OPEL ASCONA αν θυμάστε.

Το Ascona ήταν άλλο μοντέλο. Εβγαινε παράληλα με το Commodore.

Stunt Mike
08-07-10, 17:22
Είναι αλτρουϊστικές ζώνες παραμόρφωσης.
Το αυτοκίνητο αυτό είναι σχεδιασμένο με σκέψη το ΑΛΛΟ αυτοκίνητο και πως θα πάθει λιγότερη ζημιά εκείνο.

edit

παρατηρώντας τα σχόλια σας, μια διόρθωση μονο.

το κίτρινο δεν είναι κινέζικο.

είναι ένα Holden Commodore της General Motors (General Morons όπως μου αρέσει να τους λέω).

Η γνωστή σε όλους μας OPEL ASCONA αν θυμάστε.

Εχεις δικιο ειναι το Holden Commodore αλλα το βιντεακι γραφει οτι ηταν φορτωμενο στο πορτ-παγκαζ με 375 kg αμμο(γι'αυτο τελικα συμπεριφερθηκε σαν βαρυ τρειλερ!!) και επισης η ταχυτητα του ηταν 100km/h!!!Να και το πραγματικο crash test του Commodore,με αεροσακο αυτο βεβαια καθως ειναι το επομενο μοντελο.Τα παλια αυτοκινητα ειχαν πιο ακαμπτο σασι...
https://www.youtube.com/watch?v=cNc3ghqdg9A

nikos1400
18-07-10, 00:29
Και ξαναλεμε οτι τα οργανα εντος του ανθρωπινου σωματος δεν αντεχουν τετοιες επιβραδυνσεις-συγκρουσεις, και ας αντεξει το αμαξι.
thumb