PDA

Επιστροφή στο Forum : Η πρωτη φορα που...



Stamatis
05-07-10, 22:52
Ποια ηταν η πιο -δυνατη- πρωτη σας φορα;

οταν κανατε πρωτη φορα σεξ; - ναι τοτε που κοπανηθηκατε σα λαγουδακια με χαρα;-
οταν οδηγησατε για πρωτη φορα εστω και ποδηλατο;
το πρωτο σας πετυχημενο ντριφτ;
η πρωτη νικη σε κοντρα;
η πρωτη σας νυχτα μονος στο σπιτι;

ποια πρωτη φορα σας εχει μεινει ανεξιτηλη;

NickE60
05-07-10, 23:38
Όταν πρωτοδήγησα σιδερένιο αυτοκινητάκι, αυτό με τα πεντάλ μπρος-πίσω αν τα θυμάσαι... ήταν τα "peg perego" της εποχής μας, τα νοίκιαζαν στα πανηγύρια ... θα ήμουν 3 χρονών και από τη λαχτάρα μου να καταλάβω πως δουλεύει δεν κοιτούσα μπροστά, κοιτούσα τα πόδια μου ...κόντεψα να πέσω στο λιμάνι της Ζακύνθου, με πρόλαβε ο πατέρας μου τελευταία στιγμή ...έχει να το λέει ...είχαμε βρεθεί εκεί οικογενειακώς ανήμερα του Αγίου Διονυσίου...

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/07/10540-1.jpg

aristent
05-07-10, 23:40
Όταν πρωτοδήγησα σιδερένιο αυτοκινητάκι, αυτό με τα πεντάλ μπρος-πίσω αν τα θυμάσαι... ήταν τα "peg perego" της εποχής μας, τα νοίκιαζαν στα πανηγύρια ... θα ήμουν 3 χρονών και από τη λαχτάρα μου να καταλάβω πως δουλεύει δεν κοιτούσα μπροστά, κοιτούσα τα πόδια μου ...κόντεψα να πέσω στο λιμάνι της Ζακύνθου, με πρόλαβε ο πατέρας μου τελευταία στιγμή ...έχει να το λέει ...είχαμε βρεθεί εκεί οικογενειακώς ανήμερα του Αγίου Διονυσίου...



To ειχες απο μικρος το μικροβιο της αυτοκινησης!!!!:thumbsup:

NickE60
05-07-10, 23:54
To ειχες απο μικρος το μικροβιο της αυτοκινησης!!!!:thumbsup:

θα έλεγα της "κίνησης" σκέτο... ασχολιόμουν με ότι κινείται, ότι γυρίζει και ότι λειτουργεί γενικώς......

Τα ποδήλατά μου δεν ήταν ποτέ τελειωμένα, κάθε μέρα έπρεπε να είναι διαφορετικά από την προηγούμενη.... πολλές φορές και άλλο χρώμα ...είχαμε ξεσκισει τα σπρευ που είχαν πρωτοβγεί τότε.. αλλά όχι βάψιμο σατρα-πατρα! Γενικό ξεμοντάρισμα! Λαιμός τιμονιού, μεσαία τριβή, όλα έξω... :whistle:

Nino
05-07-10, 23:56
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

NickE60
06-07-10, 00:01
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

+1.000.000 thumb

δυνατό, ανεξίτηλο αίσθημα χαράς με μεγάλη δόση συγκίνησης!

Dimzan
06-07-10, 00:45
η πρωτη φορα σεξ δεν ξεχνιεται... το πρωτο φιλι το χω ξεχασει παντως....


για μενα εχει μεινει και η πρωτη φορα ποδηλατο χωρις βοηθητικες. Μπαμπα κοιοιοιοιοιτααααα μνπορω και χωριιιιςςςς. Προφανως κοιταζα τον πατερα μου καθε φορα που καταφερνα να κρατησω ισσοροπια και μετα απο λιγο εβρισκα σε καποια κολωνα-τοιχο-χωραφι (ητανσ το χωριο εκεινη η φορα)

Η πρωτη φορα που εφαγα αγριογουρουνο (κι ομως μου εχει μεινει)

Η πρωτη φορα που τραβηξα χειροφρενο με τον φαδερ μεσα και κρατιοταν λες και πεφτουμε απο ασανσερ... χαχαχα

σιγουρα το σεξουαλικο ομως ειναι το πιο εντονο... πρωτογνωρη αισθηση και ανεξιτηλη

katsaraios
06-07-10, 00:57
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

α ρε μεγαλε!!!!

gant
06-07-10, 01:04
Ολα όσα αναφέρει ο Σνούπυ έχουν την διαφορετικότητα τους και είναι δύσκολο να τα συγκρίνεις.
Συμφωνώ κι εγώ με τον Γιάννη, η πρώτη φορά που έγινα πατέρας.

joseph
06-07-10, 01:12
Νινο τα ειπες ολα!!!
Ετσι. δεν ξεχναω με τπτ την ωρα που ανοιξε η πορτα και ειδα την μικρη μου πρωτη φορα!!
Αυτη η εικονα ειναι παντα μπροστα μου οτι και να κανω 24ωρες την ημερα, και ας εχουν περασει 4 χρονια!!
Οτι και να γινει, οτι δυσκολια και να ερχετε στην καθημερινοτητα αυτη η εικονα μου δινει δυναμη να παλευω, τελικα τιποτα δεν ειναι τυχαιο..

Z4 DCT
06-07-10, 08:37
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

Θα συμφωνησω απολυτα με τον Γιαννη, ολες η πρωτες φορες εχουν την δικη τους αξια η καθε μια απο μονη της, αλλα την μερα που εγινα πατερας καταλαβα τι ειναι να νιωθεις οτι εισαι ο μονος πιο χαρουμενος στον κοσμο .........thumb........καθε μερα που τον βλεπω.....
Αυτο δεν μου το εχει προσφερει καμια αλλη πρωτη φορα....

gnx
06-07-10, 08:54
Ποια ηταν η πιο -δυνατη- πρωτη σας φορα;

οταν κανατε πρωτη φορα σεξ; - ναι τοτε που κοπανηθηκατε σα λαγουδακια με χαρα;-
οταν οδηγησατε για πρωτη φορα εστω και ποδηλατο;
το πρωτο σας πετυχημενο ντριφτ;
η πρωτη νικη σε κοντρα;
η πρωτη σας νυχτα μονος στο σπιτι;

ποια πρωτη φορα σας εχει μεινει ανεξιτηλη;

Τι σας εκανε μεγαλυτερη εντύπωση, τί σας χτύπησε ποιό δυνατά;

Ε,ε, Η ΠΟΡΤΑ!

Vasilis
06-07-10, 09:03
Γεια σου ρε Νινε...

τα πες ΟΛΑ με μια κουβεντα!

Οσοι το χουν ζησει το γνωριζουν...οσοι δεν ακομα , λιγο υπομονη για να νοιωσουν πως ειναι να κατακτας ολα τα αγαθα του κοσμου....!

Καθε μερα διαφορετικη μαζι της...καθε μερα αιωνας μακρια της !

bill_m3
06-07-10, 09:06
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

Έτσι ακριβώς!!!!!!!

Απλά όταν γεννάει η γυναίκα σας, κανονίστε να είστε μέσα!!!

Είναι κάτι που δεν θα μετανιώσετε ποτέ, κεραυνοβόλος έρωτας!!!

NickE60
06-07-10, 09:51
Έτσι ακριβώς!!!!!!!

Απλά όταν γεννάει η γυναίκα σας, κανονίστε να είστε μέσα!!!

Είναι κάτι που δεν θα μετανιώσετε ποτέ, κεραυνοβόλος έρωτας!!!

Τεράστια εμπειρία!! Ήμουν μέσα στο πρώτο ...με κάποιες επιφυλάξεις ...στο δεύτερο, δεν υπήρχε περίπτωση να μην είμαι!!! :thumbsup:
Μεγάλη υπόθεση το να ζεις τα πρώτα δευτερόλεπτα μιας νέας ζωής. Δεν υπάρχουν χρονικά κενά στην ύπαρξή τους, πως ήταν, τι έκαναν, πως νιαούριζαν κλπ... Τώρα τους λέω ..ήμουν ο πρώτος (μετά το μαιευτήρα) που σας έπιασε στα χέρια του, η πρώτη σας γνωριμία, πριν κι απ΄την ίδια τη μάνα σας :thumbsup:

..και φυσικά με την βιντεοκάμερα στο χέρι. Δεν το έχουν δει ακόμα, όταν θα ενηλικιωθούν θα τους δώσω τα βίντεο...

bill_m3
06-07-10, 09:53
Τεράστια εμπειρία!! Ήμουν μέσα στο πρώτο ...με κάποιες επιφυλάξεις ...στο δεύτερο δεν υπήρχε περίπτωση να μην είμαι!!! :thumbsup: Μεγάλη υπόθεση το να ζεις τα πρώτα δευτερόλεπτα μιας νέας ζωής. Δεν υπάρχουν χρονικά κενά στην ύπαρξή τους, πως ήταν, τι έκαναν, πως νιαούριζαν κλπ... Τώρα τους λέω ..ήμουν ο πρώτος (μετά το μαιευτήρα) που σας έπιασε στα χέρια του, η πρώτη σας γνωριμία, πριν κι απ΄την ίδια τη μάνα σας :thumbsup:

Έτσι Νίκο!!!!

Στην πρώτη μου κόρη άργησε ο π@@@@ς ο γιατρός να με φωνάξει, στην δεύτερη δεν έφευγα με τίποτα!!!!! :wub::wub::wub:

z3 2.2
06-07-10, 10:51
Δεν θα περιγραψω καταστασεις για σεξ,αγαπες και δυνατες φιλιες.
Θα σας περιγραψω κατι πιο μηχανοκινητο.

Ειμαι 20 χρονων και μολις εχω απολυθει απο το στρατο εχοντας κανει μια θητεια-τιμωρια.
18 μηνες σκεφτομουν οτι μολις απολυθω θα παρω μηχανη.
Πόλιτης πλεον εχω ξαναρχισει να δουλευω σε συνεργειο για 3 και 60 και μαζευω μια προκαταβολη εχοντας βρει και το "μηχανακι" που θελω.Suzuki Bandit 400v του 98!

Μεσημερι Τεταρτης και εχω παει στον μαντρα να την παρω.Σα να ελευθερωνα την φυλακισμενη ξανθομαλουσα απο τον πυργο του κακου βεζυρη ενιωθα.Ηταν πλεον δικια μου.

Επιστροφη στο σπιτι,ολιγολεπτη παραμονη με τα συνοπτικα "καλοταξιδη να προσεχεις" κλπ κλπ.

Ολο το απογευμα καναμε βολτες για να "γνωριστουμε" και να σπασει και ο παγος.Μεγαλη μηχανη,τι παπακια και χαζομαρες.Ειχα κυβικα πλεον,δισκοφρενα,χταποδια και εναν ηχο βγαλμενο απο την κολαση.

τη μηχανη δεν την εχω ανοιξει ακομα να νιωσω πως παει.Μονο κατι δειλα ανοιγματα και μετα φρενο.Τη φοβαμαι ακομα.λιγες ωρες την εχω.

Εχει βραδυασει και ο δρομος με εχει βγαλει στη Καβαλας.
Η λεωφορος ειναι αδεια και γω ρολλαρω περιφανα.Στο υψος του Σαρακακη αναβει κοκκινο.
Περιμενω στο φαναρι μονος μου.Πρασινο...κουμπωνω πρωτη και στιβω το γκαζι.
Το μηχανακι ουρλιαζει και ξεκιναμε μανιασμενα.Σφιγμενος στα κλιπ ονς προσπαθω να κρατηθω ψυχραιμος και να βλεπω μπροστα μου.Οι στροφες ανεβαινουν γρηγορα και πεταω δευτερα καπως ατσαλα συνεχιζοντας το σπριντ μου σαν τον ανεμο.

Η καρδια μου κοντευει να σπασει απο την ενταση της στιγμης.Νιωθω κυριαρχος αυτου του μηχανηματος που ακομα μου φανταζει υπεροπλο.Ειναι μεγαλη μηχανη!
Τα χιλιομετρα πολλα για την εμπειρια μου και πολυ γρηγορα αναπτυσομενα...παρα πολυ γρηγορα!

Μετα απο καποια δευτερολεπτα κλεινω το γκαζι και βαζω τριτη τεταρτη πεμπτη εκτη αφηνοντας το μηχανακι να ηρεμησει και να συνελθω και γω.
Ειναι η πρωτη μου φορα που ανοιγω με μεγαλη μηχανη.Νιωθω οτι εχω περασει μια μεγαλη πυλη πια.Την πυλη των μοτοσυκλετων.
Ψελιζω κατι "τι ειναι αυτο ρε π...... μου" μεσα στο κρανος μου....παρανοια.
Εχοντας πλυμηρισει απο αδρεναλινη,ενδορφινες και οτι αλλο εκρινει ο εγγεφαλος μου προσπαθω να συνελθω απο αυτην την τοσο μεθυστικη εμπειρια που μολις εζησα.
Θελω να το ξανακανω,ξανα και ξανα.Εχω βγει πια στο ποταμι και επιστρεφω σπιτι μου.
Οι σκεψεις μου αδιακοπες και κατεγιστικες.Δεος,χαρα,ενθ υσιασμος,δικαιωση των κοπων μου,νεοι οριζοντες και πολλα μυστικα που περιμεναν τοσα χρονια υπομονετικα να φανερωθουν.Φοβος...

Εχω επιστρεψει στο γκαραζ πια και εχω αναψει τσιγαρο ακουγοντας την να συστελεται.
Την χαζευω και δεν μπορω να πιστεψω τι εζησα αποψε...δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι δικια μου...

Αυτην τη εμπειρια θα την εχω χαραγμενη μεσα μου για παντα.Τωρα που τα εγραφα τα ξαναζουσα.Εχουν περασει πανω απο δεκα χρονια απο τοτε,εχω αλλαξει καμποσα μηχανακια αλλα αυτο το βραδυ δεν θα το ξεχασω ποτε.
Ηταν το περασμα μου στην μεγαλη κατηγορια,ηταν η πρωτη επαφη με τα κυβικα.
Ηταν η πρωτη επιταχυνση που ημουν εγω ο αρχοντας του τετραπεταλουδου.
Ηταν η πρωτη μου μηχανη
Ηταν η πρωτη μου φορα....

Μακαρι να μην το πουλαγα ποτε αυτο το μηχανακι Θεε μου....

Μια φωτο απο το ιντερνετ γιατι οι φωτο που εχω δεν ειναι σε ψηφιακη μορφη.
Τρελο μηχανακι.Μεταβλητου χρονισμου βαλβιδες (vc),φτιαχτο τελικο στον Δρακουμελ,dynojet ζιγκλερ και 58 στον τροχο,δυνομετρησεις και δε συμαζευεται......
Μπορει αυτη την εμπειρια μου να μην την νιωσουν πολλοι αλλα οσοι εχουν μπλεχτει με "μηχανακια" θα με καταλαβουν

Samaro
06-07-10, 11:03
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!
Δεν συγκρίνετε με τίποτα άλλο !!
Γιατί τότε και μόνο τότε, καταλαβαίνουμε ποσες ευθύνες μας βαραίνουν.
Τότε πέρνει άλλη διάσταση η ζωή μας, αφού φεύγει τελείως απο μέσα μας το εγώ.
Τότε ξεχωρίζουμε ποιό είναι το πιό πολύτιμο πράγμα στη ζωή μας!!!
Ευγε Γιάννη!

merlin
06-07-10, 12:53
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

Το απίστευτο και ωραίο είναι ότι και η Δεύτερη φορά που έγινα πατέρας... ήταν ασύγκρητα υπέροχη σαν την πρώτη !!!:original::original::original:

Stathis
06-07-10, 12:57
Θα συμφωνησω απολυτα με τον Γιαννη, ολες η πρωτες φορες εχουν την δικη τους αξια η καθε μια απο μονη της, αλλα την μερα που εγινα μητερα καταλαβα τι ειναι να νιωθεις οτι εισαι η μονη πιο χαρουμενη στον κοσμο .........thumb........καθε μερα που τον βλεπω.....
Αυτο δεν μου το εχει προσφερει καμια αλλη πρωτη φορα....

:whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ευγε γιαννη!!!
αντε και γιαγια.... :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

nautilos
06-07-10, 13:06
πρωτη φορα...ολες ειχαν τη δικη τους αξια,πρωτη οδηγηση,πρωτη εκδρομη,πρωτη γκομενα (αυτη και αν ηταν..) πρωτη φορα σεξ..πρωτη καταδυση και ακομα πολλες αλλες "πρωτες".
Τιποτα ομως δεν συγκρινεται με την πρωτη φορα που απο Γιαννης εγινα Πατερας!!!

Πολύ σωστός θα έλεγα για το τελευταίο μονάχα δεν μπορώ να έχω γνώμη.

Κωνσταντίνος
06-07-10, 13:41
Η πρώτη φορά........που κράτησα την κόρη μου στα χέρια μου και την κοίταζα.
Τα λόγια είναι πολύ φτωχά για να το περιγράψουν.
Και όταν έγινα 2η φορά μπαμπάς στον γιό μου, και νοιώθω και ένοχος απέναντι του γιαυτό, δεν ήταν σαν την πρώτη φορά.......

Ptboul
06-07-10, 14:40
Η πρώτη φορά........που κράτησα την κόρη μου στα χέρια μου και την κοίταζα.


To αυτό και δια εμέ._

Καθώς και ''η πρώτη φορά που πέθανα'' θέλω να πιστεύω ότι θα είναι κάτι αξιομνημόνευτο όταν συμβεί. https://www.clicksmilies.com/s1106/spezial/Fool/mog.gif

GEORGE316
06-07-10, 14:58
πρωτη φορα.....
καλα.το σεξ ,το φιλι κλπ κλπ ειναι κατι που δε μπορεις να το ξεχασεις...
η πρωτη φορα ομως που εβαλα μπρος το Bmw,μετα απο ολη την αψιμαχια και ολο τον αλληλοσπαραγμο,η πρωτη βολτα για να γυρισω στο σπιτι.....
η πρωτη φορα που εκλεισε η πορτα πισω μου στο δικο μου πλεον σπιτι...και ειπα..."γιωργη....και τωρα οι δυο μας....."
δε θυμαμαι τη πρωτη φορα που ειπα σ'αγαπω,αλλωστε σιγουρα τοτε το σ'αγαπω ειχε εντελως διαφορετικη σημασια απο οτι εχει τωρα.θυμαμαι ομως τη τελευταια φορα που ειπα σας αγαπω στους γονεις μου..

yodas
06-07-10, 15:42
και εγώ στηρίζω ανεπιφύλακτα το version πρώτη φορά πατέρας....όλα τα άλλα μπροστά του μοιάζουν "κάπως"...

patriNOS
06-07-10, 16:08
ποια πρωτη φορα σας εχει μεινει ανεξιτηλη;

η πρωτη φορα(και μεχρι τωρα μοναδικη ως ατυχημα) που μου εχει μεινει ανεξιτηλη και την θυμαμαι ειναι αυτη που καποιος ασυνιδειτος αφησε τα λαδια του στον δρομο επανω σε στροφη και δεν μπηκε καν στον κοπο να κανει κατι για να μην σκοτωθει καποιος. το αποτελεσμα ηταν την μια απο τις λιγες φορες που πηγαινα λογικα χωρις να τρεχω χωρις να κανω σουζα χωρις να κανω εντελως τιποτα(και κατα πασα πιθανοτητα αν πηγαινα γρηγορα να μην την επεφτα μιας και οταν τρεχεις δεν εισαι χαλαρος) να πατησει ο πισω τροχος τα λαδια η μηχανη να ανεβασει στροφες λογω εληψεις προσφυσης και ο κωλος να αρχισει να φαλτσαρει απο την μια και απο την αλλη. το αποτελεσμα? να κοψω τους χιαστους μου τον τετρακεφαλο, τον επιγονατιδικο τον χηνειο ποδα και τους μινισκους μου χωρις να πεσω(πως γινεται αυτο θα μου πεις τωρα. οταν πατησεις ατσαλα για να μην πεσεις γινετε...). το καλο ειναι οτι ειμαι πλεον παλι οκ και κανω τα παντα οπως πριν.εγω το θυμαμαι πολυ καλα ολο το τραβηγμα που επαθα οπως θυμαμαι τον πατερα μου και την μανα μου, οπως θυμαμαι τους γιατρους να λενε οτι θα περπατησω σε ενα χρονο.επισης θυμαμαι οτι μεσα στο νοσοκομειο ο πατερας μου μου λεει οτι θα περπατησω μετα απο ενα χρονο και γυριζω του χαμογελαω και του λεω σε 1,5 μηνα εγω θα περπαταω...ετσι και εγινε.. ο φιλος που αφησε τα λαδια δεν το θυμαται σιγουρα.θα ηθελα πολυ ομως να ηξερα ποιος ειναι και να τον κανω να το θυμαται για παντα οπως μου το θυμιζουν εμενα οι τομες που εχω στα ποδια μου..

patriNOS
06-07-10, 16:11
την πρώτη φορά.......

επισης θυμαμαι και την πρωτη φορα που γνωρισα τον κωσταντινο.. ηταν πραγματικα τραυματικη εμπειρια...χαχαχα.μολις τον ειδα επαθα σοκ.. χαχαχα. για να αλλαξουμε λιγο τις κακες αναμνησεις το λεω φιλαρακι... αφου ξερεις ποσο σ αγαπαω...παντως ηταν τραυματικη εμπειρια και με σημαδεψε.. επαθα εξαρτηση απο τα μουτρα σου για αυτο και ερχομαι να σε βλεπω οποτε μπορω..χαχαχα

NickE60
06-07-10, 16:13
και εγώ στηρίζω ανεπιφύλακτα το version πρώτη φορά πατέρας....όλα τα άλλα μπροστά του μοιάζουν "κάπως"...

Μην ξεχνάς Γιώργο πως ένας ελεύθερος μόνο τέτοια δεν σκέφτεται και λογικό είναι thumb ...άσε, μας βάλανε στο λούκι αυτές οι γυναίκες :whistle:

kplc16
06-07-10, 16:20
Δυναμη απο τη μπαλα του μπασκετ δεν αντλησα ποτε. Ουτε απο τις γκομενες ουτε απο τη γυναικα μου ουτε απο το BMW ή τα ποδηλατα μου.
Δυναμη αντλησα και αντλω απο τις κορες μου!!!

konstantinaM3
06-07-10, 16:29
το πρωτο σεξ μου εχει μεινει οπως κ σε ολους αλοστε!κ επισης την πρωτη φορα που πηρα το Μ στα χερια μου!!:) :) μητερα δεν εχω γινει ακομα...οποτε δεν εχω γνωμη!

patriNOS
06-07-10, 16:31
το πρωτο σεξ μου εχει μεινει οπως κ σε ολους αλοστε!

σου εμεινε η πρωτη φορα αξεχαστη..χαχαχαχαχα. τι να σε κανω εισαι δεσμευμενη και δεν κανω τετοια.:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

konstantinaM3
06-07-10, 16:41
σου εμεινε η πρωτη φορα αξεχαστη..χαχαχαχαχα. τι να σε κανω εισαι δεσμευμενη και δεν κανω τετοια.:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

λες???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: δεν με προλαβες τι να σου κανω!!!!χαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

NickE60
06-07-10, 17:02
η Κωνσταντίνα είναι απ' τα καλύτερα "παιδιά" και μόλις πριν λίγο καιρό παντρεύτηκε... :original:

konstantinaM3
06-07-10, 17:06
η Κωνσταντίνα είναι απ' τα καλύτερα "παιδιά" και μόλις πριν λίγο καιρό παντρεύτηκε... :original:

:wub::wub: :) ναι το καναμε κ αυτο το ψυχικο!:thumbsup:

NickE60
06-07-10, 17:10
:wub::wub: :) ναι το καναμε κ αυτο το ψυχικο!:thumbsup:

τον έβαλες στο λούκι τον άνθρωπο..... είσαστε σεις οι γυναίκες ...του περικυκλώματος όλες :whistle: :thumbsup:

konstantinaM3
06-07-10, 17:13
ναι τρομαρα του αλλο που δεν ηθελε!!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα

NickE60
06-07-10, 17:15
ναι σε χάλασε εσένα.... χαχαχαχαχχαχαχαχα :thumbsup:

konstantinaM3
06-07-10, 17:20
ναι σε χάλασε εσένα.... χαχαχαχαχχαχαχαχα :thumbsup:

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :original:

NickE60
06-07-10, 17:22
...εγώ περίμενα να πεις για το γάμο και τις γυροβολιές του Μ έξω απ' την εκκλησία που είναι όντως μοναδική και αξέχαστη φάση για γυναίκα κάτοχο Μ!!

patriNOS
06-07-10, 17:23
λες???:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: δεν με προλαβες τι να σου κανω!!!!χαχαχαχαχα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα ταν κριμα να μην εισαι με τον ανθρωπο που εισαι τωρα και να θες να παντρευτεις εμενα..χαχαχαχα

konstantinaM3
06-07-10, 17:25
...εγώ περίμενα να πεις για το γάμο και τις γυροβολιές του Μ έξω απ' την εκκλησία που είναι όντως μοναδική και αξέχαστη φάση για γυναίκα κάτοχο Μ!!

ναι οντως ηταν τελεια!οσοι δεν ηρθαν εχασαν φαση!ακομα εκει ειναι τα λαστιχα του Μ5!!!

joseph
06-07-10, 17:42
τον έβαλες στο λούκι τον άνθρωπο..... είσαστε σεις οι γυναίκες ...του περικυκλώματος όλες :whistle: :thumbsup:

Nαι βρε.. πως το καταφερνουν αυτο?, Οι στρατηγοι θελουν τοσο στρατο να το κανουν,!!! πως στο καλο γινεται να μας περικυκλωνει ενα ατομο?!!!! Καλα ελεγε ο παππους μου.. οι γυναικες ειναι του διαολου πραγματα!! χεχε:whistle::whistle::thnx:

konstantinaM3
06-07-10, 17:53
Nαι βρε.. πως το καταφερνουν αυτο?, Οι στρατηγοι θελουν τοσο στρατο να το κανουν,!!! πως στο καλο γινεται να μας περικυκλωνει ενα ατομο?!!!! Καλα ελεγε ο παππους μου.. οι γυναικες ειναι του διαολου πραγματα!! χεχε:whistle::whistle::thnx:

χαχαχαχαχαχα αλλο που δεν θελετε κ εσεις!!!!αχχαχααχ:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Monsta
06-07-10, 19:13
ποια πρωτη φορα σας εχει μεινει ανεξιτηλη;



Όπως είπαν και άλλοι μπαμπάδες, ΤΙΠΟΤΑ σε αυτό το κόσμο δεν μπορεί να συγκριθεί με τη γέννηση του παιδιού σου και βέβαια το να είσαι μαζί με τη γυναίκα σου εκείνη ακριβώς τη στιγμή, να της κρατάς το χέρι και να της δίνεις κουράγιο. Να ακούσεις το πρώτο κλάμα. Να δεις να κόβουν τον ομφάλιο λώρο. Να το κρατήσεις αγκαλιά. Falling in love all over again !!!!!

Και τις δύο φορές ήμουν μαζί της, η συγκίνηση απλά δεν περιγράφεται με λέξεις, ούτε από τον Snoopy.

Και βέβαια αργότερα......όταν σε κοιτάει στα μάτια, όταν κάνει τα πρώτα του / της βήματα, όταν πει για πρώτη φορά ΄Μπαμπά', όταν σε αγκαλιάζει όταν έρχεσαι σπίτι και τόσα ακόμα....

Όλα τα άλλα περί γκόμενες, sex, κόντρες με αυτοκίνητα / μηχανάκια, ντριφτ, αποφοίτηση από το πανεπιστήμιο, και home alone είναι απλά....οδοντόκρεμες μπροστά στη παραπάνω εμπειρία. Σας εύχομαι να το ζήσετε !!!

O άνθρωπος δεν μπορεί να νιώσει 'ολοκληρωμένος' αν δεν έχει γίνει γονιός.

konstantinaM3
06-07-10, 19:26
Όπως είπαν και άλλοι μπαμπάδες, ΤΙΠΟΤΑ σε αυτό το κόσμο δεν μπορεί να συγκριθεί με τη γέννηση του παιδιού σου και βέβαια το να είσαι μαζί με τη γυναίκα σου εκείνη ακριβώς τη στιγμή, να της κρατάς το χέρι και να της δίνεις κουράγιο. Να ακούσεις το πρώτο κλάμα. Να δεις να κόβουν τον ομφάλιο λώρο. Να το κρατήσεις αγκαλιά. Falling in love all over again !!!!!

Και τις δύο φορές ήμουν μαζί της, η συγκίνηση απλά δεν περιγράφεται με λέξεις, ούτε από τον Snoopy.

Και βέβαια αργότερα......όταν σε κοιτάει στα μάτια, όταν κάνει τα πρώτα του / της βήματα, όταν πει για πρώτη φορά ΄Μπαμπά', όταν σε αγκαλιάζει όταν έρχεσαι σπίτι και τόσα ακόμα....

Όλα τα άλλα περί γκόμενες, sex, κόντρες με αυτοκίνητα / μηχανάκια, ντριφτ, αποφοίτηση από το πανεπιστήμιο, και home alone είναι απλά....οδοντόκρεμες μπροστά στη παραπάνω εμπειρία. Σας εύχομαι να το ζήσετε !!!

O άνθρωπος δεν μπορεί να νιώσει 'ολοκληρωμένος' αν δεν έχει γίνει γονιός.

συμφωνω απολυτα!:original:

Stathis
15-07-10, 13:28
λογω του οτι καταπιαστηκα με πολλα, εχω αρκετες πρωτες φορες να θυμαμαι...

η πρωτη βολτα με το πρωτο μου μεγαλο ποδηλατο (ενα λευκο μερσιερ), η πρωτη βολτα με το πρωτο μου μηχανακι, η πρωτη τουμπα απο λαδια λεωφορειου στην πλατεια αμαρουσιου (χαχαχα μεγαλο ρεζιλικι...), η πρωτη κρυφη βολτα με αυτοκινητο (που εληξε πολυ συντομα οταν ενα δεντρο μετακινηθηκε απο τη θεση του...:whistle:), το πρωτο μου κειμενο σε περιοδικο, η πρωτη αποστολη για τεστ, η πρωτη φορα σε πιστα, το πρωτο γονατο στην ασφαλτο, ο πρωτος αγωνας κλπ κλπ...

δυο ηταν ομως οι στιγμες που ξεχωριζω.
η πρωτη ηταν οταν ο αειμνηστος πατερας μου, μου εβγαλε τις βοηθητικες απ΄το ποδηλατο στην πισω αυλη του εξοχικου μας, με αποτελεσμα μετα απο λιγες στροφες μια μεγαλοπρεπη τουμπα, ενα ανοιγμενο κεφαλι, τρεχαματα στη βουλα, ραμματα και ενα σημαδι στο μετωπο που με ακολουθει απο τοτε...

η δευτερη ηταν το πρωτο σολο για το πτυχιο αεροσκαφων...
ηταν ενα απογευμα σ' ενα μικρο ερημο αεροδρομιο του αμερικανικου νοτου, οταν μετα απο ενα touch & go ο εκπαιδευτης κατεβηκε απο το αεροπλανο και ειπε: εμπρος μονος σου...!
η ενταση της στιγμης αυτης ειναι δυσκολο να ξεχαστει... full power, V1, V2, Vr, απογειωση, flaps up, gear up, αριστερη στροφη στο πατερν, downwind και ετοιμασια για την προσειωση. flaps 10-20-30, στροφη για final με 3 πρασινα για full stop landing...

παει κι αυτο...
ο κρυος ιδρωτας εγινε ικανοποιηση, η μουσκεμενη πλατη του t-shirt κοπηκε με το ψαλιδι και γραφτηκε η ημερομηνια με μαρκαδορο ωστε να κοσμησει τη συλλογη του εκπαιδευτη (αεροπορικο εθιμο)...

Κωνσταντίνος
15-07-10, 13:34
λογω του οτι καταπιαστηκα με πολλα, εχω αρκετες πρωτες φορες να θυμαμαι......

Oμορφες "πρώτες φορές".
Δημοσίευση γραπτού σε ΜΜΕ, πιλοτάρισμα αεροπλάνου, αγώνες.
Ανεξίτηλες εμπειρίες ζωής...

Κωνσταντίνος
15-07-10, 14:18
Μιας και το΄φερε η κουβέντα, το πρωτο σου άρθρο μπορούμε να το διαβάσουμε Στάθη ;

Stathis
15-07-10, 14:29
ειναι ενα τεχνικο αρθρο για λιπαντικα σε ενα τευχος του περιοδικου ΜΟΤΟSPORT του 1987.

αν το βρω στο αρχειο μου θα το σκαναρω και θα το βαλω!

Stamatis
15-07-10, 15:37
Μοτοσπορτ αριθμος 105 σκίτσα Σπύρου Δερβενιώτη και αναφορά στην Λέσχη Βέσπας Θεσαλονίκης.

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/07/00021-1.jpg

ΤΥΧΑΙΟ?

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ

Stathis
15-07-10, 15:47
δεν ειχα ασχοληθει με βεσπα τοτε...
το '89 ξεκινησα... χεχεχε

Stamatis
15-07-10, 16:11
δεν ειχα ασχοληθει με βεσπα τοτε...
το '89 ξεκινησα... χεχεχε

Φίλε γέρασες και έχεις γίνει ο Αλτσχάιμερ ο ίδιος.
το 105 είναι του 87, αυτό με τα λάδια.

Αρε ού γαρ έρχεται μόνον....

Stathis
15-07-10, 16:14
το εχεις το τευχος ρε θηριο????

Thomelef
15-07-10, 18:14
θα έλεγα πως θα μου μείνει αξέχαστη η πρώτη φορά που οδήγησα αυτοκινητάκι σαν αυτό που περιέγραψε ο νίκος στην αρχή. στην αυλή του σπιτιού μας παλιά απλά δεν μαζευόμουνα στο σπίτι.
για το ότι έγινα μπαμπάς δε το συζητάω γιατί είναι ακόμα πολύ φρέσκο, αλλά είναι σίγουρα
κάτι που δεν ξεχνιέτε με τπτ.
όσο για την πρώτη φορά που έκανα σεξ, ακόμα προσπαθώ να το ξεχάσω. η απόλυτη ρόμπα
και ο ορισμός του δεν ξέρω που παν τα τέσσερα στην ηλικία που το έκανα. ευτυχώς όλα δούλεψαν ρολόι παρόλο το άγχος που είχα...

joseph
15-07-10, 23:42
θα έλεγα πως θα μου μείνει αξέχαστη η πρώτη φορά που οδήγησα αυτοκινητάκι σαν αυτό που περιέγραψε ο νίκος στην αρχή. στην αυλή του σπιτιού μας παλιά απλά δεν μαζευόμουνα στο σπίτι.
για το ότι έγινα μπαμπάς δε το συζητάω γιατί είναι ακόμα πολύ φρέσκο, αλλά είναι σίγουρα
κάτι που δεν ξεχνιέτε με τπτ.
όσο για την πρώτη φορά που έκανα σεξ, ακόμα προσπαθώ να το ξεχάσω. η απόλυτη ρόμπα
και ο ορισμός του δεν ξέρω που παν τα τέσσερα στην ηλικία που το έκανα. ευτυχώς όλα δούλεψαν ρολόι παρόλο το άγχος που είχα...

Aκριβως το ιδιο και χειροτερο επαθα εγω, εμενα απο το "ψαρωμα" που ειχα, μιας και ηταν μεγαλυτερη η κοπελα, "εχασα" τα υδραυλικα μου!!, επεσα και δεν ξανα "απογειωθηκα"!! εκει να δεις τι επαθα.. παει λεω κατι εχω!!
Να ειναι καλα οπου και αν ειναι η κοπελια, καλη της ωρα.. μου εκανε επαναληψη αλλες φορες και ολα οκ!!!:thnx: Με ξεστραβωσε:hyper::hyper::dance1::dance1: