PDA

Επιστροφή στο Forum : Κερδισα 7ημερες διακοπες?



aristent
01-07-10, 14:44
Το ερωτηματικο ειναι γιατι δεν το πιστευω.
Με πηραν τηλ. απο καποιο ομιλο Ξενοδοχειων και λενε οτι τυχαια ειμαι ενας απο τους 50 τυχερους απο την πολη της Λαρισας που κληρωθηκα/επιλεχθηκα για δωρεαν 7ημερες διακοπες για δυο ατομα σε ενα απο τα Ξενοδοχεια τους (4 και 5 αστερων)

Και λεω εγω το τυρακι το ειδα , η φακα που ειναι?

Στη συνεχεια μου λενε οτι το μονο που χρειαζεται να κανω για να παραλαβω τα χαρτια της δωρεαν 7ημερης διαμονης ειναι να παω σε ενα Ξενοδοχειο της Λαρισας(Διονυσος συγκεκριμενα καλο ειναι)την Παρασκευη στης 9 το βραδυ και να ακουσω επι 90 λεπτα!!!:thumbsdown: την παρουσιαση των ξενοδοχειων τους:thumbsdown:

τι λετε? που ειναι η απατη?
νομιζω οτι κατι θελουν να πουλησουν ....διακοπες με ετησιο εξοδο η μετοχικο κεφαλαιο κατι ειχα ακουσει και στο παρελθον....δεν ξερω ...
εσεις τι θα κανατε?

bill_m3
01-07-10, 14:47
Το ερωτηματικο ειναι γιατι δεν το πιστευω.
Με πηραν τηλ. απο καποιο ομιλο Ξενοδοχειων και λενε οτι τυχαια ειμαι ενας απο τους 50 τυχερους απο την πολη της Λαρισας που κληρωθηκα/επιλεχθηκα για δωρεαν 7ημερες διακοπες για δυο ατομα σε ενα απο τα Ξενοδοχεια τους (4 και 5 αστερων)

Και λεω εγω το τυρακι το ειδα , η φακα που ειναι?

Στη συνεχεια μου λενε οτι το μονο που χρειαζεται να κανω για να παραλαβω τα χαρτια της δωρεαν 7ημερης διαμονης ειναι να παω σε ενα Ξενοδοχειο της Λαρισας(Διονυσος συγκεκριμενα καλο ειναι)την Παρασκευη στης 9 το βραδυ και να ακουσω επι 90 λεπτα!!!:thumbsdown: την παρουσιαση των ξενοδοχειων τους:thumbsdown:

τι λετε? που ειναι η απατη?
νομιζω οτι κατι θελουν να πουλησουν ....διακοπες με ετησιο εξοδο η μετοχικο κεφαλαιο κατι ειχα ακουσει και στο παρελθον....δεν ξερω ...
εσεις τι θα κανατε?

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Θες να σου στείλω και τα δικά μου τα κερδισμένα?????


Λοιπόν, πας στην παρουσίαση και θα σου πουν για ένα ενοίκιο ενός από τα πολλά ξενοδοχεία που είναι συμβεβλημένα, για κάποιες μέρες του χρόνου ......


Με απλά λόγια θα χάσεις κανένα 2-3ώρο από την ζωή σου χωρίς λόγο!!!!

Nino
01-07-10, 14:50
ασε ειναι γνωστη ιστορια... πουλανμε προγραμματα διακοπων.
Αυτο που κερδισες το κερδισες και θα το παρεις.
Επειδη ομως εχουν τρομερη ικανοτητα πειθους, το νου σου μη φυγεις με μερικες χιλιαδες ευρω χρεος.
ΑΝΤΙΣΤΑΣΟΥ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΤΟΥ ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΝΟΥΝ οσα θα σας παρουσιασουν.

paganis
01-07-10, 14:50
φοβου του δαναους και δωρα φεροντας,,,,ισχυει εδω και πολλα χρονια...και θα συνεχισει να ισχυει...

aristent
01-07-10, 14:53
Να στειλω καποιον αλλο που ξερω σιγουρα οτι δεν εχει μια και να θελουν να του τα παρουν θα παρουν τα@χιδια του!!!χαχαχαχαχα

Ptboul
01-07-10, 15:11
Μήπως είναι τίποτα τέτοιο; :D

https://news247.gr/ellada/dekades_thymata.379715.html

m_sak
01-07-10, 15:23
Την ειχα πατησει και εγω περσυ.παραλιγο να παω να ακουσω αλλα τελευταια στιγμη με εκοψε και δεν πηγα.
Οι δυσκολοι καιροι που διανοιουμε μας κανουν να ποστευουμε διαφορα

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

bimmer-corfu
01-07-10, 16:45
πάντως σας βλέπω όλους πολύ ενημερωμένους σχετικά με τουριστικά θέματα thumb

Stathis
01-07-10, 16:56
φυσικα και να πας.

δεν ειναι τιποτα κακο.

ειχα παει κι εγω πριν απο καμια 10αρια χρονια.

απο την περιγραφη εικαζω οτι θα προκειται για προγραμματα time sharing.

για οσους δεν γνωριζουν, σου πουλανε μια ή δυο συγκεκριμενες εβδομαδες το χρονο σε καποιο ξενοδοχειο (σκιαθος, κως, ροδος, κερκυρα κλπ) για 25-30 χρονια.

το χρονομεριδιο αυτο που αγοραζεις, μπορεις να το ανταλλαξεις με αλλα που εχουν αγορασει αλλοι απο ολον τον κοσμο.
και ετσι να κανεις τις διακοπες σου και σε αλλα μερη του κοσμου δωρεαν.

αυτα στη θεωρια.

στην πραξη, 1-2 φιλοι που αγορασαν (διοτι ακογεται πραγματικα πολυ καλο και οικονομικο), πηγαν 2-3 φορες και μετα βαρεθηκαν.
ως γνωστον εμεις οι ελληνες δεν ειμαστε και πολυ του προγραμματος.

παντως εγω οταν ειχα παει, με ενημερωσαν 2-3 ωρες, απαντησα οτι θα το σκεφτω, πηρα το ταξιδακι και ολα μια χαρα...

PANOS-E60
01-07-10, 17:00
Εγώ πάντως Αρη, πριν νομίζω 7 χρόνια, πήγα στην παρουσίαση (ενημερωμένος ...), έκανα 90λ. υπομονή να τελειώσει, δεν αγόρασα κανένα πρόγραμμα time-sharing φυσικά και έφυγα έχοντας κερδίσει 1 βδομάδα δωρεάν διαμονή στο Pilio Holiday Club στην Τσαγκαράδα. Καθόλου κακό deal νομίζω ...thumb

kloukakis
01-07-10, 17:07
Δες το σαν δουλεια!!

Θα δουλέψεις για 2 ώρες και θα βγάλεις τις διακοπές σου......! Αν και το ποιός θα δουλέψει ποιον είναι ένα θέμα, αυτοί θα δουλεύουν εσένα και εσύ αυτούς, γουστο θα χει!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Nino
01-07-10, 17:11
Ακουστε... οτι λαμπει μπορει να μην ειναι χρυσος,αλλα δεν ειναι και απαραιτητα μπακιρι.
Υπαρχουν τετοια προγραμματα αρκετα μεγαλων και αξιοπιστων ξενοδοχοεπιχειρησεων με πολλα και πανακριβα ξενοδοχεια στον ομιλο τους.
Αυτα τα προγραμματα ουσιαστικα ειναι ενοικια δωματιων με το περιθωριο οτι μπορεις να τα ανταλλαξεις και με αλλους(δεν χρειαζεται να τους ψαξεις εσυ) και αν καποιος εχει μια οικονομικη ανεση αλλα το σημαντικοτερο την ικανοτητα να προβλεπει τον χρονο και το ειδος των διακοπων του,τοτε σε βαθος χρονου ειναι αρκετα συμφεροντα.
Οι τροποι πληρωμης ειναι η με μηνιαιο-ετησιο "ενοικιο" ή με εφαπαξ καταβολη ενος αξιοσεβαστου ποσου, το οποιο βεβαια σου δινει την δυνατοτητα για ευ ορου ζωης σχεδον διακοπες.Το δε αυτο τιμημα υποτιθεται οτι ειναι τα εξοδα συντηρησης του χωρου που "ανηκει" σε σενα, η δε εβδομαδα των διακοπων περιλαμβανει all inclusive.
Γνωριζω προσωπικα ανθρωπους που την "πατησαν" και εννοω δεν μπορεσαν να ανταπεξερθουν στους ορους του προγραμματος με αποτελεσμα να χαθουν και τα δικαιωματα αλλα και οσα χρηματα ειχαν καταβληθει εως τοτε.
Γνωριζω ομως και ανθρωπους που κανουν ετησια χρηση παρομοιου προγραμματος.
Το συνηθες πακετο ειναι για μια εβδομαδα τον χρονο την οποια μπορεις και να μεταφερεις σε επομενο ετος.
Επειδη ομως καιρος φερνει τα λαχανα καιρος τα παραπουλια.... τετοιες δεσμευσεις προσωπικα δεν τις θεωρω...και πολυ "φρονιμες".

aristent
01-07-10, 19:24
Εγώ πάντως Αρη, πριν νομίζω 7 χρόνια, πήγα στην παρουσίαση (ενημερωμένος ...), έκανα 90λ. υπομονή να τελειώσει, δεν αγόρασα κανένα πρόγραμμα time-sharing φυσικά και έφυγα έχοντας κερδίσει 1 βδομάδα δωρεάν διαμονή στο Pilio Holiday Club στην Τσαγκαράδα. Καθόλου κακό deal νομίζω ...thumb

90 λεπτα για 7 ημερη?δηλ.μπλαμπλαμπλα και εγω να ειμαι στην κοσμαρα μου?
για να παρω το δελτιο?δε νομιζω.
Εχω εναν υπαλληλο που λεω να του το κανω δωρο.
Νομιζω θα το εκτιμησει αρκετα, εαν τελικα μπορω να του το μεταβιβασω και να παει αυτος στη θεση μου εστω και αν χρειαστει γι'αυτα τα 90 λεπτα να καθισει να ακουσει οτι τελος παντων εχουν να πουν.thumb

PANOS-E60
01-07-10, 19:38
Μάλλον δεν γίνεται κάτι τέτοιο ...:thumbsdown:

NickE60
01-07-10, 20:56
Καλές διακοπές Άρη!! Με πήραν κι εμένα... 2 άτομα όλα πληρωμένα!!!!!!!! :th_Laie_67-1: :thumbsup:

oldcarskickass
01-07-10, 22:44
Αν έχει δωρεάν μπουφέ να πας.

Τουλάχιστον να φύγεις χορτάτος.

ΦΑΝΗΣ
02-07-10, 00:14
Ετσι ακριβώς με είχαν πάρει και εμένα,και συγκεκριμένα μια κοπελίτσα(ετσι ακουγόταν)και εγώ σαν καλό παιδί που είμαι της ζήτησα ευγενικά να πάμε μαζί,αλλά δεν δέχτηκε τις 7ήμερες διακοπές,και τις είπα εσύ χάνεις!!!και κλείσαμε ευγενικά το τηλέφωνο χάνοντας οι ελπίδες μέσα απο τις χάλκινες γραμμές του τηλεφώνου....:hystericalbs1:....μακρ ά από τέτοιου είδους απάτες!!!! :thumbsdown:

Z4 DCT
02-07-10, 07:16
μακριά από τέτοιου είδους απάτες!!!!


thumbthumb