PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΙ....ξαναρχίζουν !!!!



Makman
30-06-10, 10:35
"ΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΙ ΞΑΝΑΡΧΙΖΟΥΝ !
Προσοχή: Ξαναρχίζουν εμβολιασμούς !!! Γενικός διαδικτυακός πόλεμος εναντίον τού εμβολίου τής νέας φυματιώσεως , τώρα !!!...

Στις 18-6-2010 έφθασαν διαταγές στα σχολεία για ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟ των εκπαιδευτικών ενάντια στη νέα φυματίωση !
Ο καθένας μας αντιλαμβάνεται οτι αφού η μαζική δηλητηρίαση απέτυχε με το παραμύθι "νέα γρίππη" , επανέρχονται τώρα με τη "νέα φυματίωση" και πρώτα με τους δημοσίους υπαλλήλους που δεν είναι εύκολο να αρνηθούν .
Αν πραγματικά υπήρχε κίνδυνος και άν πραγματικά ενδιαφερόταν για την υγεία του πληθυσμού να τι θα έκαναν :
1) Δεν θα επέτρεπαν την είσοδο σε μετανάστες ( την κύρια πηγή μεταδοτικών ασθενειών ) .
2) Θα επέβαλλαν τον εμβολιασμό και σε υπαλλήλους και άλλων υπηρεσιών ( εφορίες , τράπεζες , αεροδρομίων , πλοίων ) όπου υπάρχει κοσμοσυρροή . Θα τολμήσουν ;
3) Θα επέβαλλαν τον εμβολιασμό σε παπάδες και ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΕΣ διότι έρχονται σε επαφή με γεροντάκια που είτε είναι ευπαθή είτε είναι πιθανοί φορείς . Τολμάνε ;
4) Θα επέβαλλαν τον εμβολιασμό στους αστυνομικούς που έρχονται σε επαφή με μετανάστες και με άλλα υποκείμενα που πιθανόν είναι φορείς . Τολμάνε ;
5) Θα επέβαλλαν τον εμβολιασμό στους αξιωματικούς διότι τα στρατόπεδα ( λόγω πυκνότητας πληθυσμού ) είναι επικίνδυνα μέρη . Τολμάνε ;
6) Θα επέβαλλαν τον εμβολιασμό και στους υπαλλήλους της Βουλής , διότι το Κοινοβούλιο ( λόγω πυκνότητος πληθυσμού ) είναι επικίνδυνο μέρος . Εξ' άλλου εκεί τίθεται σε κίνδυνο η υγεία των ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ που είναι Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΕΘΝΟΣ !
7) Θα επέβαλλαν τον εμβολιασμό και στους μαθητές . Οχι μόνο στα "λαϊκά" σχολεία αλλά και στα ιδιωτικά κολλέγια της Κηφισιάς όπου φοιτούν τα παιδιά των βουλευτών ( το αύριο του Εθνους ) !
8) Θα ενημέρωναν πρώτα τον πληθυσμό και θα άρχιζαν τους εμβολιασμούς το φθινόπωρο . Ποιός κινδυνεύει απο φυματίωση στην καρδιά του καλοκαιριού ;
Όλη η ιστορία είναι άλλη μια προσπάθεια ξεπαστρέματος των Ελλήνων . Ιδού τα πειστήρια :
1) Το νέο μικρόβιο υπάρχει εδώ και καιρό . Τώρα τους έπιασε η ανησυχία για τον λαό ( εν μέσω οικονομικής κρίσης) ;
2) Αυτούς τους συμφέρει να πεθάνουμε απο φυματίωση . Θα μειωθεί η ανεργία και οι συνταξιούχοι . Θα μπορέσουν να φέρουν επιτέλους και άλλους μετανάστες . Γιατί τόση βιασύνη να μας "σώσουν" ;
3) Κανένα κόμμα δεν πρόκειται να εναντιωθεί στους εμβολιασμούς . Άρα υπάρχει διαταγή απο "πολύ ψηλά" .
4) Οι εμβολιασμοί ξεκινούν απο το Υπουργείο Παιδείας λίγες μέρες μετά την συμμετοχή της Υπουργού στην σύσκεψη της Λέσχης Μπίλντενμπεργκ !
Οι Νεοεποχίτες βιάζονται να "καθαρίσουν" αυτή τη χώρα απο τους ενοχλητικούς Έλληνες . Για όλους μας θα έρθει κάποια στιγμή η ώρα των μεγάλων αποφάσεων . Των ΓΕΝΝΑΙΩΝ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ . Τώρα ήρθε αυτή η ώρα για τους εκπαιδευτικούς .
Ας σκεφτούμε : Αξίζει να υπακούσουμε σε μια κυβέρνηση που ( σχεδόν σίγουρο ) θα κρέμεται απο τα κλαδιά των δένδρων το φθινόπωρο ;
Ας σκεφτούμε : Αυτό το καλοκαίρι παίζονται όλα . Του χρόνου τέτοια μέρα ή θα είμαστε εμείς νεκροί ή οι νεοεποχίτες .
Όποιος αγαπά αυτή τη χώρα τώρα είναι η ώρα να το δείξει :

# Οι γιατροί και οι νοσοκόμες να πετάνε στον νιπτήρα το περιεχόμενο των φιαλιδίων και να δίνουν ψευδείς βεβαιώσεις οτι το εμβόλιο έγινε .
# Οι γιατροί και οι φαρμακοποιοί να αλλοιώνουν ( με θερμότητα ) το περιεχόμενο μερικών φιαλιδίων εμβολίου ώστε να υπάρχει δικαιολογία επιστροφής όλης της παρτίδας .
# Γενικός διαδικτυακός πόλεμος εναντίον του εμβολίου .


Να τους σπάσουμε τον τσαμπουκά ΤΩΡΑ !!!
Διαδώστε το παντού."

Πηγή......troktiko.gr (https://troktiko.blogspot.com/2010/06/jjjj.html)

Θυμάστε τι έγινε με τα εμβόλια για την γρίπη των χοίρων ???
Αν όχι, ψάξτε λίγο στο νετ.!!!!!

Stathis
30-06-10, 10:38
ρε τι θα ακουσουμε ακομα...

καλημερα μακη.

bmwcompactjohn
30-06-10, 11:10
μας εχουν τρελανει ....δεν παιζονται !!!!!!!!!!!

GEORGE316
30-06-10, 11:26
στης Ελλαδας το κορφο ως ποτε θα φωλιαζουν ηγετες προδοτες....
(κανεναν υπαινιγμο προς τον σφακιανακη.απλα μεταφερω στιχους τραγουδιου)
ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!!ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!
πλακα πλακα λενε τρελο τον λιακοπουλο....μηπως τελικα αυτος ειναι ο λογικος σε μια κοινωνια τρελων??

kostasxan
30-06-10, 11:46
Μήπως τα εμβόλια που θέλουν να μας είναι τα ιδία με της γρίπης και απλά θέλουν να τα ξεφορτωθούν?

yodas
30-06-10, 12:01
Μήπως τα εμβόλια που θέλουν να μας είναι τα ιδία με της γρίπης και απλά θέλουν να τα ξεφορτωθούν?

και εγώ για κάτι τέτοιο το βλέπω.

ετοιμαστείτε για εκστρατείες δράσεις από τα κανάλια ότι πεθαίνουνε κάθε μέρα 50 και τα άλλα συναφή...

Konstantinos E60
30-06-10, 13:10
στης Ελλαδας το κορφο ως ποτε θα φωλιαζουν ηγετες προδοτες....
(κανεναν υπαινιγμο προς τον σφακιανακη.απλα μεταφερω στιχους τραγουδιου)
ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!!ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!
πλακα πλακα λενε τρελο τον λιακοπουλο....μηπως τελικα αυτος ειναι ο λογικος σε μια κοινωνια τρελων??

Σωστός.......
"Πρόβατα ξυπνάτε.....λυκοι θα υπάρχουν όσο υπαρχουν πρόβατα...!!!!! "
που λεει και ο Σφακιανακης !!!!!

nikos1400
30-06-10, 14:02
Ποιος ξερει τι παιχνιδια παιζονται στις πλατες του λαου (ολου του κοσμου)...

Θα διαβαζουν για αυτα στο μακρινο μελλον σε βιβλια ή tablet pc's ή οτι βγει μετα απο αυτα...
:confused:

Nino
30-06-10, 14:23
Ο εμβολιασμος για φυματιωση προυποθετει διενεργεια φυματινοαντιδρασης πριν, αρα εκ των πραγματων διαδικασια κατεπειγοντος δεν υπαρχει.
Δευτερον η φυματινη με την οποια γινεται η mantoux δεν μπορει να την προμηθευτει καποιος μονος του ή να την αγορασει καπου, καποιοι ιατροι εχουν στα ιατρεια τους αλλα και αυτοι....πραγμα το οποιο σημαινει οτι θα πρεπει να γινει σε νοσοκομεια-κεντρα υγειας κλπ.
Τριτο καποια εγκυκλιος στο Νοσοκομειο ακομα δεν εχει εμφανιστει ουτε για οδηγιες ουτε για επικειμενο εμβολιασμο.
Συμπερασματικα επειδη με μαζικους εμβολιασμους ειχαμε συζητησει και στο παρελθον(ευτυχως επαληθευτηκα για την τοτε τρομολαγνεια και αλλα υποπτα...) καλο ειναι να περιμενουμε να δουμε, το τι αναρτηθηκε στο τροκτικο δεν σημαινει παντα οτι ειναι και θεσφατον.


ΥΓ. Περαν ολων ο συγγραφεας του αρθρου στο τρωκτικο, καλο θα ηταν να ειναι πιο προσεκτικος σε οτι αφορα τις οδηγιες που προτεινει....

stavr
30-06-10, 23:38
κανα εμβολιο για την μαλακινση εγκεφαλου δεν θα βγαλουν?? Οποτε βγαλουν παντως προτεινω να κανουμε ενα group buy και να τα κανουμε δωρεα στην ελληνικη βουλη!

Τι ειναι παλι αυτες οι λαλακιες ......

michaelp900
01-07-10, 12:25
Τι γριπες και χαζομαρες ακουω μεσημεριατικα μετα απο ξενυχτη...?
Μια γριπη χοιρων,μια γριπη πουλερικων,μια τρελλες αγελαδες...μετα τα πτηνα και τα αλλα θα υπαρξει κ γριπη τρελλης κατσαριδας....?
Μπηκα στρατο Αυγουστο 2009 τοτε που ηταν η ''καρδια'' οτι υπαρχει γριπη κ πεθαινουν κ τρελλενονται και και και...
Με τοσα ατομα που ημουν ειχα μεγαλυτερες πυθανοτητες να κολλησω απο οτι ενας απλος πολιτης.Το μονο που εκανα ΠΡΙΝ μπω στρατο ηταν το εμβολιου του πνευμονιοκοκου το Pneumo 10 γιατι και καλα ακουγοταν οτι χτυπαει τα πνευμονια ετσι ωστε και να κολλουσα να μην προχωρουσε στ πνευμονια και πεθαινα.Οχι δεν επηρεαστικα απο ολο αυτο το ντορο απλα ο παιδιατρος μου που με εξεταζει απο τοτε που γεννηθηκα μεχρι τωρα π εφτασα 22 χρονων κ μου προτεινε αυτο που κυκλοφορει χρονια στην αγορα.Το εμβολιο-σωτηρια που ειχε βγει δεν ειχε δοκιμαστει ΚΑΝ σε ανθρωπο συν οτι εκανα τα αλλα 4 εμβολια που κανουμε οταν μπαινουμε στρατο.
Λοιπον ποτε δε κολλησα τιποτα,ποτε δεν αρρωστησα απο τοτε ποτε,ποτε,ποτε.
Οσοι πεθαναν ειτε ηταν πολυ μεγαλης ηλικιας ειτε νεοι που ειχαν προβλημα με το αναπνευστικο κ πεθαναν απο πνευμονια.
Οταν εβλεπα ολους να τρεχουν σαν τα κατακαιμενα σκυλια για ενα εμβολιο δειχναν ποσο ανημποροι ψυχολογικα ηταν.Οταν ομως ολη μερα κατακεραυνωνεσαι απο τρομοκρατια,χαζομαρα κτλ ειναι λογικο να ακολουθησεις το πληθος και συγκεκριμενα το καναλι Alter οταν παρουσιαζει τα θεματα της επικαιροτητας τα λενε με ενα τροπο που κανουν τον αλλον να πανικοβληθει,να αναρωτηθει,να γινει πιο καχυποπτος και και και...
Συγγνωμη κυριοι....αυτα σε μενα ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ.

GEORGE316
02-07-10, 09:54
μια μικρη αναφορα στο παρελθον ασχετη φαινομενικα αλλα μαλλον πολυ σχετικη στη πραγματικοτητα...
τη δεκαετια του 80 βγηκε μια σειρα ταινιων..ο γνωστος εξολοθρευτης...οχι μονο επιστημονικη φαντασια,αλλα ουτε σε παραμυθι δε μπορουσες να το φανταστεις...
μηπως τελικα εκεινη την εποχη ειχαν ηδη συμβει???
γιατι ειναι ψεμα οτι ενας σουπερ ιος μπορει να μπει πλεον σε καθε υπολογιστη?
θελω αν πω με αυτο το παραδειγμα ταινιας,οτι εκεινα του τοτε υπαρχουν σημερα και οχι μονο υπαρχουν χρησιμοποιουνται απο εκεινους τους ιδιους που εβλεπαν τα "τοτε"!!
εμεις που ειδαμε τον ιο να μπαινει σε καθε υπολογιστη σε καθε σπιτι (καλα τοτε ηταν φοβερη και η εικονα αυτη)σημερα εχουμε τους υπολογιστες σπιτι μας!!!!
για να περασουμε ομως και στο θεμα αυτο....
εχετε διαβασει καθολου αποκαλυψη,πατερα παισιο κλπ?ετσι οχι γιατι πιστευεται,αλλα εγκυκλοπαιδικα..
καπου λοιπον γραφει οτι αυτα τα περιεργα τσιπ που σηεμρα εχουν πχ ολοι οι σκυλοι..θελουν να τα βαλουν σε ανθρωπους.μηπως.....λεω τωρα...μηπως..ειναι και αυτο ενα κολπο?

NickE60
03-10-10, 23:05
Έληξαν 1.000.000 εμβόλια κατά της "νέας γρίπης" αξίας 12.500.000 ευρώ στις αποθήκες του Υπουργείου Κοινωνικών Ασφαλίσεων ..ψάχνουν μέρος να τα πετάξουν...

....υπολογίστε μαζί με τα έξοδα της "διαφημιστικής" προπαγάνδας στον έντυπο τύπο και τα σποτάκια από το πρωΐ ως το βράδυ σε όλα τα τηλεοπτικά κανάλια και ραδιόφωνα, πόσα εκατομμύρια ευρώ στοίχισε αυτή η απάτη στον Ελληνικό λαό....

S8N
03-10-10, 23:20
Έληξαν 1.000.000 εμβόλια κατά της "νέας γρίπης" αξίας 12.500.000 ευρώ στις αποθήκες του Υπουργείου Κοινωνικών Ασφαλίσεων ..ψάχνουν μέρος να τα πετάξουν...

....υπολογίστε μαζί με τα έξοδα της "διαφημιστικής" προπαγάνδας στον έντυπο τύπο και τα σποτάκια από το πρωΐ ως το βράδυ σε όλα τα τηλεοπτικά κανάλια και ραδιόφωνα, πόσα εκατομμύρια ευρώ στοίχισε αυτή η απάτη στον Ελληνικό λαό....

Θυμάσαι Νίκο τι έλεγε ο Καραμανλής τότε? Ότι η χώρα είναι "θωρακισμένη απέναντι στην κρίση", η οποία θα μας "περνούσε ξώφαλτσα", ενώ την ίδια ώρα περιμέναμε αποδεκατισμό από τη γρίπη του Η1Ν1. Τελικά ήρθαν λίγο ανάποδα τα πράγματα.

Κωνσταντίνος
03-10-10, 23:24
Θυμάσαι Νίκο τι έλεγε ο Καραμανλής τότε? Ότι η χώρα είναι "θωρακισμένη απέναντι στην κρίση", η οποία θα μας "περνούσε ξώφαλτσα", ενώ την ίδια ώρα περιμέναμε αποδεκατισμό από τη γρίπη του Η1Ν1. Τελικά ήρθαν λίγο ανάποδα τα πράγματα.

Ξέφραγοι απο παντού και για τα πάντα είμαστε.
Που να τους τσιμπήσει κουνούπι άρτι αφιχθές απο διακοπές στον Δυτικό Νείλο.

NickE60
03-10-10, 23:39
Θυμάσαι Νίκο τι έλεγε ο Καραμανλής τότε? Ότι η χώρα είναι "θωρακισμένη απέναντι στην κρίση", η οποία θα μας "περνούσε ξώφαλτσα", ενώ την ίδια ώρα περιμέναμε αποδεκατισμό από τη γρίπη του Η1Ν1. Τελικά ήρθαν λίγο ανάποδα τα πράγματα.

Άρη προσωπικά δεν πιστεύω ότι άλλαξε κάτι ούτε το 2004 ούτε το 2009 ...το πρόγραμμα έχει συνέπεια και συνέχεια! Ο στόχος τους είναι να μας κάνουν "φυτά" και εν πολλοίς το έχουν πετύχει.. Το απαιτεί η παγκοσμιοποίηση. Ο στόχος είναι να γίνουμε "Κινέζοι". 12ωρη απασχόληση με μισθούς 500 ευρώ. Μόνο οι "έξυπνοι" θα επιζήσουν και θα κυριαρχήσουν......


https://www.youtube.com/watch?v=zaWCglV1B70

μπορεί να φανεί υπερβολικό, έχει κι αυτό τη χάρη του όμως...


https://www.youtube.com/watch?v=ytZt3FYU8bM

Stathis
03-10-10, 23:59
αυτοι που βγαζουν αυτα τα βιντεακια, ειναι για το δαφνι...
επιεικώς...

NickE60
04-10-10, 00:05
αυτοι που βγαζουν αυτα τα βιντεακια, ειναι για το δαφνι...
επιεικώς...

Θα προτιμούσα να έχουν κλείσει στη φυλακή ισόβια όλους αυτούς που μας έφεραν εδώ ...κι ας έμεναν έξω αυτοί που έφτιαξαν τα βίντεο... Αυτοί είναι ακίνδυνοι... thumb

Stathis
04-10-10, 00:13
τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?

δεν λεω οχι, αλλα μπορεις να πεις απλως τι εκανε και τι δεν εκανε ο καθενας.

αυτες οι αηδιες περι καταγωγης και γενους και συνωμοσιών κλπ ειναι τραγικες ηλιθιοτητες.

NickE60
04-10-10, 00:19
τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?

δεν λεω οχι, αλλα μπορεις να πεις απλως τι εκανε και τι δεν εκανε ο καθενας.

αυτες οι αηδιες περι καταγωγης και γενους και συνωμοσιών κλπ ειναι τραγικες ηλιθιοτητες.

Εγώ είμαι 100% βέβαιος πως αυτός που εικονίζεται στα αρχικά καρέ των βίντεο είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτός που περιγράφεται!
Ξέρω επίσης (απο πρώτο χέρι) ότι το 99 μου έφαγε 20εκατ. δρχ. λέγοντάς μου να επενδύσω στα σκουπίδια γιατί το ίδιο κάνει κι αυτός...

Κωνσταντίνος
04-10-10, 00:28
τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?

δεν λεω οχι, αλλα μπορεις να πεις απλως τι εκανε και τι δεν εκανε ο καθενας.

αυτες οι αηδιες περι καταγωγης και γενους και συνωμοσιών κλπ ειναι τραγικες ηλιθιοτητες.

Συμφωνώ



Ξέρω επίσης (απο πρώτο χέρι) ότι το 99 μου έφαγε 20εκατ. δρχ. λέγοντάς μου να επενδύσω στα σκουπίδια γιατί το ίδιο κάνει κι αυτός...

Ναι Νικ, και μένα η άποψη μου είναι πως πρέπει να λογοδοτήσουν όλοι τους.
Και γιαυτό και για άλλα.

Ομως, αυτοί που λένε για την καταγωγή των άλλων, είναι σίγουροι πως είναι απευθείας απόγονοι του Περικλή και της Ασπασίας ;
Και μένα αμα πάρεις το γενεαολογικό δέντρο προς τα πίσω, μπορεί να φτάσει ακόμα και σε Τουρκία. Ξερω γω.
Και τι σημαίνει αυτό ;

NickE60
04-10-10, 00:32
Συμφωνώ



Ναι Νικ, και μένα η άποψη μου είναι πως πρέπει να λογοδοτήσουν όλοι τους.
Και γιαυτό και για άλλα.

Ομως, αυτοί που λένε για την καταγωγή των άλλων, είναι σίγουροι πως είναι απευθείας απόγονοι του Περικλή και της Ασπασίας ;
Και μένα αμα πάρεις το γενεαολογικό δέντρο προς τα πίσω, μπορεί να φτάσει ακόμα και σε Τουρκία. Ξερω γω.
Και τι σημαίνει αυτό ;

Όταν μου αποδεικνύουν συνεχώς ότι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το μέλλον της χώρας μου παρά μόνο το ατομικό τους παρόν, μέλλον και συμφέρον, ναι τους θεωρώ ανθέλληνες. Εγώ εσύ κι ο παραπέρα, απ' όπου κι αν καταγόμαστε δεν θα διαχειριστούμε τις τύχες ενός ολόκληρου λαού, ούτε μπορούμε με κάποιο τρόπο να τον καταχρεώσουμε. Αυτοί το έπραξαν! Όλοι τους!! Και δεν τιμωρήθηκε ποτέ κανείς!! Τυχαίο?????

Κωνσταντίνος
04-10-10, 00:39
Όταν μου αποδεικνύουν συνεχώς ότι δεν τους ενδιαφέρει καθόλου το μέλλον της χώρας μου παρά μόνο το ατομικό τους παρόν, μέλλον και συμφέρον, ναι τους θεωρώ ανθέλληνες. Εγώ εσύ κι ο παραπέρα, απ' όπου κι αν καταγόμαστε δεν θα διαχειριστούμε τις τύχες ενός ολόκληρου λαού, ούτε μπορούμε με κάποιο τρόπο να τον καταχρεώσουμε. Αυτοί το έπραξαν! Όλοι τους!!

Απο αυτή την πλευρά ναι. Εβλαψαν την χώρα. Θες λόγω ατιμίας, αδιαφορίας, ή ανικανότητας ναι.
Αλλά όχι λόγω καταγωγής που λένε τα (αστεία) βίντεο.

NickE60
04-10-10, 00:46
Απο αυτή την πλευρά ναι. Εβλαψαν την χώρα. Θες λόγω ατιμίας, αδιαφορίας, ή ανικανότητας ναι.
Αλλά όχι λόγω καταγωγής που λένε τα (αστεία) βίντεο.

Καταλαβαίνω τι λές thumb

Δεν θέλεις όμως να καταλάβεις... άλλο λέω, που έχει να κάνει με λόμπι και αλληλοϋποστήριξη.... αν είναι αστεία και ενοχλούν να τα βγάλω, δεν έχω κανένα πρόβλημα! Είναι κι αυτό ένα ελεύθερο κανάλι... ότι θέλει ο καθένας βάζει ...όπως και τα τηλεοπτικά, ότι τους λένε πως πρέπει να μάθουμε, μας το λένε, ότι δεν πρέπει να μάθουμε ....το μαθαίνουμε από αλλού...

Stathis
04-10-10, 01:44
εγω καταλαβαινω νικο οτι οποιος πιστευει τετοιες σαχλαμαρες χανει την ουσια.

η οποια ειναι γνωστη φυσικα. κανεις δεν διαφωνει.

αλλα οχι δεν συνωμότησαν οι εβραιο-λιθουανο-πολωνο-κινεζο-τουρκο-αλβανο-σκοπιανο-εβραιοι για να καταστρεψουν την παμπλουτη και πρωτοπορα σε ολα ελλαδα επειδη ειναι ζηλιαρηδες και κακοι ανθρωποι...

ειναι τρομερα αφελεις και παιδαριωδεις τετοιες προσεγγισεις...
ειναι σαν να λεμε οτι ο Αϊ Βασίλης υπαρχει και στα μονα παιδια που δεν φερνει δωρα ειναι τα ελληνοπουλα. επειδη ειναι πολωνο-λιθουανο-κινεζο-τουρκο-εβραιος...

θα σου πω κατι που ισως σε ταραξει νικο και ισως σε στεναχωρησει... δεν υπαρχει Αϊ Βασίλης... :)

NickE60
04-10-10, 02:25
υπάρχει, υπάρχει...


https://www.youtube.com/watch?v=vIwLFM087cM&feature=related

μόνο που στους ιθαγενείς δεν τόλμησε να ξαναπάει ο βοηθός

...εμείς εδώ έχουμε τους βοηθούς συνέχεια, τους βλέπουμε, τους χειροκροτούμε και το χειρότερο απ' όλα τους ψηφίζουμε, πάντα τους ίδιους, ώστε να εναλλάσσονται κάθε 4 χρόνια ...τιμωρώντας τους κάθε φορά που δεν μας φέρθηκαν καλά τα 4 προηγούμενα ...τους ίδιους βοηθούς, με το ίδιο όνομα ...καλά μας κάνουν! Βοηθοί και αφέντες!
Σημασία έχει ότι το "Δίκτυο" τους με τα κόλπα του μας μάζεψε όλα τα λεφτά.
Τώρα πρέπει να τη βγάλουμε με αυτά που δεν έχουμε... ή με ότι έχει απομείνει... σιγα-σιγά θα συνηθίσουμε...

Πάντως ένα είναι το σίγουρο. Θα το ξανακάνουμε το λάθος κι ας μας έβγαλαν τα μάτια ...οι διασυνδεδεμένοι "βοηθοί"..


https://www.youtube.com/watch?v=CM2Z5U5jM4g&feature=related