PDA

Επιστροφή στο Forum : Πεζοδρομιο VS ζαντα!!!



aristent
18-06-10, 20:17
Πεζοδρομιο VS ζαντα!!!
Παντα νικαει το πεζοδρομιο!!!!:ranting2:

Εχω χαμηλοπροφιλα 35αρια ελαστικα(245/35/19 σε 8,5" φαρδος ζαντας ) και εκανα το πρωτο μου σημαδι σε μια απο τις μπροστινες μου ζαντες .Ημουν σιγουρος οτι απειχα τουλαχιστον 10 εκατοστα απο το πεζοδρομιο και κοβοντας ολο το τιμονι αριστερα ξεκιναω και ακουω τον απαισιο ηχο του χρατς:ranting2:το πεζοδρομιο ηταν ψηλο 18 εκατοστα και ισως να καταφερε να φτασει το ελαστικο μεχρι εκει,τι να πω?

Εκτος το οτι να αποφευγουμε να παρκαρουμε κοντα σε πεζοδρομια εαν λεω και μονο εαν ειναι απαραιτητο να γινει αυτο τι πρεπει να προσεξει κανεις?

να κανει πολλες κινησεις μπρος πισω και να μην κοβει αποτομα η πολυ το τιμονι?
υπαρχει κανεις που δεν την πατησε ποτε?

HULK
18-06-10, 20:33
υπαρχει κανεις που δεν την πατησε ποτε?

Αυτος που δεν οδηγησε ποτε αυτοκινητο.

gnx
18-06-10, 20:50
Τις λακούβες να αποφεύγεις γιατί με 35 προφίλ πετάς βυζί για πλάκα.

ghost-rider
18-06-10, 20:56
Η αυτος που φοραει ακομα 16αρια...
Βεβαια και αυτα ειχα καταφερει να τα ακουμπησω λιγο.
Καποια στιγμη ολοι την παθαινουν. Δεν γινεται καθε φορα που παρκαρεις να χεις το μυαλο σου στη ζαντα. Θα πας να μπεις λιγο πιο γρηγορα, να μην κλεισεις το δρομο, να μην σου κορναρουν κλπ και.....
Εγω εκει που νομιζω οτι εχω αποσταση απο το πεζοδρομιο, καθε φορα που το πλενω βλεπω καινουριες χαρακιες. Και τη βγαζω και συνεχεια απο δω και απο εκει. Δεν εχω γκαραζ. Το χω παρει αποφαση, θα ζησω με τις γρατσουνιες μου!!
Καποια στιγμη θα μου τη βαρεσει, θα κανω ενα καλο βαψιμο, και αντε παλι απο την αρχη...

PANOS-E60
18-06-10, 21:04
Αυτος που δεν οδηγησε ποτε αυτοκινητο.

+ 1000 thumb

aristent
18-06-10, 22:26
Kαι να δειτε που οταν διαλεξα λαστιχα(pilot ps2)ζητησα να ειναι με μαγουλο για προστασια της ζαντας αλλα μαλλον ειναι λιγο:thumbsdown:η ζαντα ειναι για τη διασταση 255/40/19 συμφωνα με την BMW για μπροστα και 285/35/19 για πισω (οπως ειναι σε γνησια Μ5)

S8N
18-06-10, 22:39
Πονεμένη ιστορία αυτή με τα πεζοδρόμια.

Τη μια είναι ψηλό, την άλλη μισογκρεμισμένο, την τρίτη υπάρχει τάφρος της εταιρείας αποχέτευσης, την τέταρτη εξέχουν τα μπετοσίδερα, κλπ κλπ κλπ.

Το χειρότερο όμως είναι να ανοίγεις την πόρτα του οδηγού και να βρίσκει κάτω! Ή να υπάρχει κολωνάκι/παράνομο σκαλοπάτι εισόδου και να την κοπανάς στο άνοιγμα!

Αν το σκεφτείς έτσι, η ζάντα είναι το λιγότερο Άρη!

E60_Arkadia
18-06-10, 23:27
Κριμα Αρη,αλλα οσο ενα αμαξι κινειται τοσο θα ειναι εκτεθημενο σε μικροζημιες οπως αυτη,ιδιως μεσα στην πολη..

Monsta
19-06-10, 09:02
τι πρεπει να προσεξει κανεις?

να κανει πολλες κινησεις μπρος πισω και να μην κοβει αποτομα η πολυ το τιμονι?


Δυστυχώς αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα Άρη.

Εγώ όταν είμαι κοντά σε πεζοδρόμιο, πάντα κατεβάζω το δεξί καθρέπτη για να βλέπω που είμαι. Και βέβαια ΔΕΝ αγχώνομαι αν κάποιος από πίσω βιάζεται.

nikos-Mpacket
19-06-10, 09:30
Πεζοδρομιο VS ζαντα!!!
Παντα νικαει το πεζοδρομιο!!!!:ranting2:

Εχω χαμηλοπροφιλα 35αρια ελαστικα(245/35/19 σε 8,5" φαρδος ζαντας ) και εκανα το πρωτο μου σημαδι σε μια απο τις μπροστινες μου ζαντες .Ημουν σιγουρος οτι απειχα τουλαχιστον 10 εκατοστα απο το πεζοδρομιο και κοβοντας ολο το τιμονι αριστερα ξεκιναω και ακουω τον απαισιο ηχο του χρατς:ranting2:το πεζοδρομιο ηταν ψηλο 18 εκατοστα και ισως να καταφερε να φτασει το ελαστικο μεχρι εκει,τι να πω?

Εκτος το οτι να αποφευγουμε να παρκαρουμε κοντα σε πεζοδρομια εαν λεω και μονο εαν ειναι απαραιτητο να γινει αυτο τι πρεπει να προσεξει κανεις?

να κανει πολλες κινησεις μπρος πισω και να μην κοβει αποτομα η πολυ το τιμονι?
υπαρχει κανεις που δεν την πατησε ποτε?

Αρη μην στενοχωριεσαι σε ολους μας εχει συμβει και πιθανον να ξανασυμβει,εμενα ηταν ετσι και οι 4 ζαντες (μαλλον ο προηγουμενος κατοχος ειχε προβλημα ορασης).


Δυστυχώς αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα Άρη.

Εγώ όταν είμαι κοντά σε πεζοδρόμιο, πάντα κατεβάζω το δεξί καθρέπτη για να βλέπω που είμαι. Και βέβαια ΔΕΝ αγχώνομαι αν κάποιος από πίσω βιάζεται.


Πλεον μετα απο 250 ευρω για ισιωμα και βαψιμο αυτο που κανει ο Κωστας ειναι και η δικια μου επιλογη και ας τους αλλους να βιαζονται.

aristent
19-06-10, 12:12
Δυστυχώς αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα Άρη.

Εγώ όταν είμαι κοντά σε πεζοδρόμιο, πάντα κατεβάζω το δεξί καθρέπτη για να βλέπω που είμαι. Και βέβαια ΔΕΝ αγχώνομαι αν κάποιος από πίσω βιάζεται.

Η ζημια που εγινε ειναι μικρη,δεν μιλαμε για στραβωμα αλλα απλη γρατσουνια, δεν εχω φωτο αυτη τη στιγμη.
Το προβλημα ειναι (αφου και εγω κατεβαζω το δεξι καθρεπτη) οτι το μπροστινο λαστιχο στριβει τοσο πολυ που αν ξεχαστεις και "κοψεις" αποτομα το τιμονι βρηκες!!!

αλλα γι,αυτο υπαρχεις Κωστα!!!επισκευη αμεσα!!!:thumbsup:

Driver M
19-06-10, 13:00
Παιδιά για τις ζάντες δεν χρειάζεται να σκάτε. Είναι σχεδόν αδύνατο να μην υπάρχουν γρατζουνιές, κυρίως με χαμηλοπρόφιλα ελαστικά.
Απλά περιμένουμε να μαζευτούν αρκετές και με σχετικά μικρό κόστος (κάπου στα 40 ευρώ ανά ζάντα) κάνουμε μια ηλεκτροστατική βαφή και τέλος.

alexm
19-06-10, 13:40
Παιδιά για τις ζάντες δεν χρειάζεται να σκάτε. Είναι σχεδόν αδύνατο να μην υπάρχουν γρατζουνιές, κυρίως με χαμηλοπρόφιλα ελαστικά.
Απλά περιμένουμε να μαζευτούν αρκετές και με σχετικά μικρό κόστος (κάπου στα 40 ευρώ ανά ζάντα) κάνουμε μια ηλεκτροστατική βαφή και τέλος.

Εκτος εαν ειναι σφυρηλατες που πας για αλλαγη ζαντας?

Driver M
19-06-10, 15:45
Εκτος εαν ειναι σφυρηλατες που πας για αλλαγη ζαντας?

Aυτό δεν το σκέφτηκα! Σε αυτή την περίπτωση πράγματι υπάρχει πρόβλημα..

ghost-rider
19-06-10, 17:13
Εκτος εαν ειναι σφυρηλατες που πας για αλλαγη ζαντας?
Αλλαζει κατι? και οι δυο δεν θα επισκευαστουν(σφυρηλατες η μη)? Ισως ειναι προβλημα βεβαια αν δεν ειναι βαμενες. Εχω την εντυπωση βεβαια οτι και παλι στον τορνο κατι μπορει να γινει(γεμισμα και πολυ ελαφρυ πασαρισμα) αλλα μπορει να μην ειναι και τοσο ομορφο..

Fad3In
19-06-10, 19:37
Πεζοδρομιο VS ζαντα!!!
Παντα νικαει το πεζοδρομιο!!!!:ranting2:
να κανει πολλες κινησεις μπρος πισω και να μην κοβει αποτομα η πολυ το τιμονι?
υπαρχει κανεις που δεν την πατησε ποτε?
Θες να σε μαθει καποιος να παρκαρεις με ασφαλεια μεσω ιντερνετ δηλαδη;
Απλα προσεξε λιγο παραπανω.Μην το κανεις θεμα...thumb
Ν.

Konstantinos E60
19-06-10, 19:45
Θες να σε μαθει καποιος να παρκαρεις με ασφαλεια μεσω ιντερνετ δηλαδη; :hystericalbs1:
Απλα προσεξε λιγο παραπανω.Μην το κανεις θεμα...thumb
Ν.

Αν δεν σε ενδιαφερει μην το διαβάζεις ή ακομη καλυτερα μην απαντας....thumb

Fad3In
19-06-10, 20:32
Αν δεν σε ενδιαφερει μην το διαβάζεις ή ακομη καλυτερα μην απαντας....thumb

Απλα να προσεχει λιγο περισσοτερο προτεινα. :original:
Δεν χρειαζεται να ναι καποιος επιστημονας για να μη σκαει καθε φορα στο πεζοδρομιο την ακριβη του ζαντα!
Ν.

aristent
19-06-10, 20:55
Θες να σε μαθει καποιος να παρκαρεις με ασφαλεια μεσω ιντερνετ δηλαδη; :hystericalbs1:
Απλα προσεξε λιγο παραπανω.Μην το κανεις θεμα...thumb
Ν.

Μαλλον αποτυχημενο το χιουμορ στο ποστ σου:thumbsdown:
εχει δικιο ο Κωνσταντινος!thumb

Gregory_///M
19-06-10, 21:13
Οι περισσότεροι που προσέχουμε πολύ συνήθως την πατάμε...εγώ όταν το έκανα στενοχωρέθηκα αλλά μετά είπα "οκ", αφού ήταν δικό μου (ανθρώπινο) λάθος. Δεν ξέρω αν θα το συγχωρούσα αν οδηγούσε κάποιος άλλος το δικό μου αυτοκίνητο (κάτι που το αποφεύγω πάντα)....Μην αγχώνεσαι στην τελική εμείς να είμαστε καλά!!!

gant
19-06-10, 21:35
Τα περισσότερα πεζοδρόμια μας είναι δεκαετιών και τόσο άγρια σαν πριόνια.
Επειδή και γώ έχω κόλλημα με τις ζάντες, πάντα κατεβάζω τον καθρέπτη.
Αδύνατο όμως κάποτε να μη συμβεί, οπως μου συνέβει μετά δύο χρόνια σε στιγμή βιασύνης και απροσεξίας.
Παρόλο το προστατευτικό δακτυλίδι του conti3, η ψιλογρατζουνιά έγινε σε δυό σημεία στο χείλος.
Λίγο φάγωμα με λεπτό γυαλόχαρτο και λίγο βαψιματάκι με sonax για ζάντες και η ζημιά ελαχιστοποιείται.

NickE60
19-06-10, 23:16
Πεζοδρομιο VS ζαντα!!!
Παντα νικαει το πεζοδρομιο!!!!:ranting2:

Εχω χαμηλοπροφιλα 35αρια ελαστικα(245/35/19 σε 8,5" φαρδος ζαντας ) και εκανα το πρωτο μου σημαδι σε μια απο τις μπροστινες μου ζαντες .Ημουν σιγουρος οτι απειχα τουλαχιστον 10 εκατοστα απο το πεζοδρομιο και κοβοντας ολο το τιμονι αριστερα ξεκιναω και ακουω τον απαισιο ηχο του χρατς:ranting2:το πεζοδρομιο ηταν ψηλο 18 εκατοστα και ισως να καταφερε να φτασει το ελαστικο μεχρι εκει,τι να πω?

Εκτος το οτι να αποφευγουμε να παρκαρουμε κοντα σε πεζοδρομια εαν λεω και μονο εαν ειναι απαραιτητο να γινει αυτο τι πρεπει να προσεξει κανεις?

να κανει πολλες κινησεις μπρος πισω και να μην κοβει αποτομα η πολυ το τιμονι?
υπαρχει κανεις που δεν την πατησε ποτε?

Άρη έχεις active steering?
Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν συχνά στις μπροστινές ζάντες όσα έχουν active steering, γιατί όταν είναι στάσιμο το αυτοκίνητο, στο 1/2 της περιστροφής του τιμονιού κόβουν τέρμα ...και το χειρότερο είναι το ότι εφόσον το αυτοκίνητο δεν κινείται, η απότομη και δυνατή κίνηση του τροχού προς το πεζοδρόμιο δεν γίνεται αντιληπτή από τον οδηγό ...οπότε όταν ακούει το "γκουπ" και αισθάνεται τη μούρη να μετακινείται από την αντίσταση, είναι πάντα αργά... :whistle:

aristent
20-06-10, 07:45
Άρη έχεις active steering?
Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν συχνά στις μπροστινές ζάντες όσα έχουν active steering, γιατί όταν είναι στάσιμο το αυτοκίνητο, στο 1/2 της περιστροφής του τιμονιού κόβουν τέρμα ...και το χειρότερο είναι το ότι εφόσον το αυτοκίνητο δεν κινείται, η απότομη και δυνατή κίνηση του τροχού προς το πεζοδρόμιο δεν γίνεται αντιληπτή από τον οδηγό ...οπότε όταν ακούει το "γκουπ" και αισθάνεται τη μούρη να μετακινείται από την αντίσταση, είναι πάντα αργά... :whistle:

Οχι δεν εχω active steering, ουτε ακουσα γκουπ απλα λογο αγχους να φυγω γρηγορα εκανα μια κινηση λιγοτερη στο ξεπαρκαρισμα και στο ξεκινημα ειχε στριμωχτει στο απαισιο πεζοδρομιο (το ειδα απο κοντα αλλη μερα, ηταν σαν πριονι απο τα φαγωματα/χτυπηματα) το λαστιχο με συνεπεια να ακουμπισει,εστω και λιγο και η ζαντα,ετσι απλα.

Η απορια μου ηταν οτι δεν εκανε τιποτα για προστασια το πλαϊνο του ελαστικου.Εσυ Νικο τι διασταση ελαστικου εχεις μπροστα?:thnx:

NickE60
20-06-10, 10:16
Οχι δεν εχω active steering, ουτε ακουσα γκουπ απλα λογο αγχους να φυγω γρηγορα εκανα μια κινηση λιγοτερη στο ξεπαρκαρισμα και στο ξεκινημα ειχε στριμωχτει στο απαισιο πεζοδρομιο (το ειδα απο κοντα αλλη μερα, ηταν σαν πριονι απο τα φαγωματα/χτυπηματα) το λαστιχο με συνεπεια να ακουμπισει,εστω και λιγο και η ζαντα,ετσι απλα.

Η απορια μου ηταν οτι δεν εκανε τιποτα για προστασια το πλαϊνο του ελαστικου.Εσυ Νικο τι διασταση ελαστικου εχεις μπροστα?:thnx:

τα ίδια Άρη... 245/35 σε 8.5

Δεν βοηθάει πολύ το πλαινό ούτε σε 255 ...όταν είναι πολύ κοντά και παράλληλα με το πεζοδρόμιο θέλει προσοχή στις κινήσεις, να μην στριμωχτεί.

gant
20-06-10, 10:47
τα ίδια Άρη... 245/35 σε 8.5

Δεν βοηθάει πολύ το πλαινό ούτε σε 255 ...όταν είναι πολύ κοντά και παράλληλα με το πεζοδρόμιο θέλει προσοχή στις κινήσεις, να μην στριμωχτεί.

Όταν βρέθηκα πέρυσι το καλοκαλιρι στην Αγγλία, χάζευα τα πεζοδρόμια τους.
Σχεδόν παντού λεία σαν πλακάκια και με μιά ελαφρά κλίση προς τα μέσα και όχι κάθετα με τον δρόμο, οπότε δεν τρως την ζάντα με το παραμικρό όπως εδώ που είναι απαράδεκτα.
Οπως έγραψα και πιό πάνω, λόγω λόξας, πάντα έψαχνα για ζάντα που να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο εκτεθειμένη σε πεζοδρόμια, έστω κι αν η αισθητική της πλευρά δεν με ικανοποιούσε πλήρως και πάντα βαμμένη στο κλασσικό χρώμα για εύκολη επιδιόρθωση, παρόλο που τρελλαίνομαι για τις diamond polished

aristent
20-06-10, 12:01
Αντε,να με κραξω μονος μου οτι μου χρειαζεται αυτο που ειδα στην νεα σειρα5(F10):

https://www.youtube.com/watch?v=a3SUnHs9nfc&feature=channel"]https://www.youtube.com/watch?v=a3SUnHs9nfc&feature=channel

NickE60
20-06-10, 12:16
Αντε,να με κραξω μονος μου οτι μου χρειαζεται αυτο που ειδα στην νεα σειρα5(F10):
https://www.youtube.com/watch?v=a3SUnHs9nfc&feature=channel

σε τόσο χώρο θα είχα παρκάρει θα είχα πάρει τσιγάρα και τσίχλες και θα είχα φύγει τόση ώρα... μην αγχώνεσαι, κάποια πράγματα δεν θα τα χρησιμοποιήσεις ποτέ.......

aristent
20-06-10, 12:26
σε τόσο χώρο θα είχα παρκάρει θα είχα πάρει τσιγάρα και τσίχλες και θα είχα φύγει τόση ώρα... μην αγχώνεσαι, κάποια πράγματα δεν θα τα χρησιμοποιήσεις ποτέ.......

Εννοητε οχι, πλακα κανω!!!:thumbsup:
αλλα φανταζομαι να με πιανουν σπαστικα γελια ειδικα εαν ειχα και θεατες να με βλεπουν να παρκαρω ετσι!!!!να ανοιξει η γη να με καταπιει!:th_Laie_67-1:
Το δηλωνω οτι δεν ειμαι οδηγαρα αλλα δεν ειμαι και κουλομαρια!!!:hystericalbs1:

alexm
20-06-10, 12:46
Εννοητε οχι, πλακα κανω!!!:thumbsup:
αλλα φανταζομαι να με πιανουν σπαστικα γελια ειδικα εαν ειχα και θεατες να με βλεπουν να παρκαρω ετσι!!!!να ανοιξει η γη να με καταπιει!:th_Laie_67-1:
Το δηλωνω οτι δεν ειμαι οδηγαρα αλλα δεν ειμαι και κουλομαρια!!!:hystericalbs1:

Πωλουνται ζαντες 166Μ.
Σε περιπτωση γδαρσιματος σε πεζοδρομιο η ζαντα θα αντικαθισταται με καινουργια δωρεαν :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Η προσφορα ισχυει μονο για Νομο Λαρισης!!!!!!!

Fad3In
20-06-10, 16:39
Μαλλον αποτυχημενο το χιουμορ στο ποστ σου:thumbsdown:
εχει δικιο ο Κωνσταντινος!

Ναι,οντως! Πετυχημενο ηταν το POST που ουσιαστικα γραφει:

Παιδια,γρατζουνισα την ζαντα μου στο πεζοδρομιο!
Πωπω,πως αποφευγω κατι τετοιο στο μελλον;
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Οτι να ναι ρε παιδια,συγκεντρωθειτε που μου την λετε κιολας...:whistle:
Κατατε 3 σελιδες ενα τετοιο θεμα και καποιος ποσταρε και βιντεο με BMW Park Assist!
ΧΑΧαχαχαχαχα Η αληθεια ειναι οτι οκ,για αρχη χιουμορ υπαρχει!


Μην αγχώνεσαι στην τελική εμείς να είμαστε καλά!!!
thumb

Ν.

NickE60
20-06-10, 16:47
Ναι,οντως! Πετυχημενο ηταν το POST που ουσιαστικα γραφει:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Οτι να ναι ρε παιδια,συγκεντρωθειτε που μου την λετε κιολας...:whistle:
Κατατε 3 σελιδες ενα τετοιο θεμα και καποιος ποσταρε και βιντεο με BMW Park Assist!
ΧΑΧαχαχαχαχα Η αληθεια ειναι οτι οκ,για αρχη χιουμορ υπαρχει!


thumb

Ν.

Ρε φίλε!!!!!!!!!!!! Ασε μας να στεναχωρηθούμε! ούτε αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε? Αν το πάθαινα εγώ θα έκανα να κοιμηθώ 2 νύχτες!! :original:

PANOS-E60
20-06-10, 17:02
Μερικοί από εμάς αισθανόμαστε ότι μέσα στο forum έχουμε βρεί φίλους με τους οποίους μπορούμε να μοιραστούμε τη χαρά μας, τη στενοχώρια μας ή και τη σαχαλαμάρα μας ... Δικαίωμά μας, νομίζω ...?
Η εξωστρέφεια όταν είσαι ανάμεσα σε φίλους επιβάλλεται, κατά τη γνώμη μου. :original:

Fad3In
20-06-10, 17:05
Ρε φίλε!!!!!!!!!!!! Ασε μας να στεναχωρηθούμε! ούτε αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε? Αν το πάθαινα εγώ θα έκανα να κοιμηθώ 2 νύχτες!! :original:
Το αμαξι σου ειναι πανακριβο Νικ! Λογικο ειναι...
Ν.

Konstantinos E60
20-06-10, 17:09
Ναι,οντως! Πετυχημενο ηταν το POST που ουσιαστικα γραφει:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Οτι να ναι ρε παιδια,συγκεντρωθειτε που μου την λετε κιολας...:whistle:
Κατατε 3 σελιδες ενα τετοιο θεμα και καποιος ποσταρε και βιντεο με BMW Park Assist!
ΧΑΧαχαχαχαχα Η αληθεια ειναι οτι οκ,για αρχη χιουμορ υπαρχει!


thumb

Ν.

Σου είναι δύσκολο δηλαδή να σεβαστείς την στεναχώρια του άλλου....????
Την στιγμή που και ο ίδιος προσπαθεί να αστειευτεί για το πάθημά του εσύ
προσπαθείς να πείς ΤΙ...?????
Οτι δεν τρέχει τίποτα???
Τουλάχιστων κάντο με ωραίο τρόπο,όχι ειρωνευώμενος όλους αυτούς
που κάτι είχανε να πουν στο συγκεκριμένο thread...!!!!thumb
Και στην τελική όσο κοστιζουν οι ζάντες του Αρη κοστίζει όλο το αμαξι σου..!!!

NickE60
20-06-10, 17:10
Το αμαξι σου ειναι πανακριβο Νικ! Λογικο ειναι...
Ν.

όχι ρε συ, ότι και να ήταν, αλλά ένας λόγος παραπάνω, ίσως να είναι και λάθος thumb
...αλλά όπως και να το κάνεις συναισθήματα είναι αυτά, ο καθένας λειτουργεί διαφορετικά... είναι ελεύθερος όμως να τα εκφράσει, δεν συμφωνείς?

PANOS-E60
20-06-10, 17:12
Το αμαξι σου ειναι πανακριβο Νικ! Λογικο ειναι...
Ν.

Φίλε διακρίνω ειρωνεία ... Το θεωρείς απαρσίτητο ?

NickE60
20-06-10, 17:17
Φίλε διακρίνω ειρωνεία ... Το θεωρείς απαρσίτητο ?

Δε νομίζω...

Πανάκριβο αμάξι του 2004 έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει. Πανάκριβο για μένα ίσως και να είναι, και 15 χρόνια ακόμα να περάσουν......

aristent
20-06-10, 17:19
Πωλουνται ζαντες 166Μ.
Σε περιπτωση γδαρσιματος σε πεζοδρομιο η ζαντα θα αντικαθισταται με καινουργια δωρεαν :th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Η προσφορα ισχυει μονο για Νομο Λαρισης!!!!!!!

:th_Laie_67-1::thanks:εμεις εδω Λαρισα θελουμε μεγαλυτερη προσφορα!!!

Θελουμε αυτοκινητο αντικαταστασης, για ενα χρονο λογο ψυχικης οδυνης, γνησιο Μ5!!!!
Συγκεκριμενα μαυρου χρωματος με χειροποιητο δερματινο σαλονι σε τερακοτα/μαυρο ,20αρες ζαντες σνιτσελ(γνησιο γερμανικο!!!!χαχαχα) ,θορυβωδες σουπερ εξατμισεις αϊσενμαν,κινεζικες φωνητικες εντολες (ετσι κι αλλιως δεν αναγνωριζουν τη φωνη του αφεντικου τους!!!χαχαχαχα)και τελος παντων οτι αλλο εξτραδακι ειναι δυνατο!
Για να δω επιβεβαιωση προσφορας τωρα!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:


Ναι,οντως! Πετυχημενο ηταν το POST που ουσιαστικα γραφει:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
Οτι να ναι ρε παιδια,συγκεντρωθειτε που μου την λετε κιολας...:whistle:
Κατατε 3 σελιδες ενα τετοιο θεμα και καποιος ποσταρε και βιντεο με BMW Park Assist!
ΧΑΧαχαχαχαχα Η αληθεια ειναι οτι οκ,για αρχη χιουμορ υπαρχει!


thumb

Ν.

Αυτος ο καποιος δεν προσπαθει να σε πεισει για κατι,απλα εαν δεν σε ενδιαφερει κατι απλα μην μπαινεις στον κοπο να απαντας λεγοντας σε ολους εμας εδω οτι κακως καθομαστε ασχολουμαστε μαζι του (δηλ.εμενα)
αλλα και παλι φιλος εισαι χαβαλε κανουμε:cheers:


Ρε φίλε!!!!!!!!!!!! Ασε μας να στεναχωρηθούμε! ούτε αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε? Αν το πάθαινα εγώ θα έκανα να κοιμηθώ 2 νύχτες!! :original:

:thnx:

PANOS-E60
20-06-10, 17:25
Νίκο, το σχόλιό μου περί ειρωνείας δεν απευθυνόταν σε σένα. thumb

Fad3In
20-06-10, 17:49
Και στην τελική όσο κοστιζουν οι ζάντες του Αρη κοστίζει όλο το αμαξι σου..!!!
Ε και; :th_Laie_67-1:
Για συνεχισε...:original:


Φίλε διακρίνω ειρωνεία ... Το θεωρείς απαρσίτητο ?
Που την διακρινεις ακριβως; Το αυτοκινητο του καινουριο κανει πανω απο 100.000¤ ή κανω λάθος; :shok: Αλλος ευθικτος μας εσκασε...

Ν.

PANOS-E60
20-06-10, 17:59
Ο ίδιος ο Αρης που άνοιξε το thread, στη συνέχεια αυτοσαρκάστηκε.
Επίσης, νομίζω πως όλοι που συμμετείχαμε σε αυτό το διάλογο, έβγαλε ο καθένας τα συμπεράσματά του. :original:

Fad3In
20-06-10, 18:05
Ο ίδιος ο Αρης που άνοιξε το thread, στη συνέχεια αυτοσαρκάστηκε.
Επίσης, νομίζω πως όλοι που συμμετείχαμε σε αυτό το διάλογο, έβγαλε ο καθένας τα συμπεράσματά του. :original:

Ε ναι ρε Πανο...σαρκαστικα εγραψα κι εγω οτι εγραψα.
Θελει πολυ μυαλο;
Η ευθιξια ειναι γ*αμημενο εθνικο χαρακτηριστικο μας πια.
Οσο για τον KonstantinoΕ60,τον καλυψα με pm. :th_Laie_67-1:

Εχετε τραβηξει ενα θεμα μ*αλακια 4 και τωρα 5 σελιδες.
Ε για μια γρατζουνισμενη ζαντα ολα αυτα; Σκαλωμα...
Και μου την λενε κι απο πανω για οτι να ναι.
Απο που κι ως που να ειρωνευτω ως ακριβο αμαξι 100κ¤;

Αφηστε την ευθιξια και ασχοληθειται με τιποτα καλυτερο ως θεμα λεω γω.
Χαιρετω κι απο δω.Τι αλλο να γραψουμε πια;
Ναι,βγηκαν πολλα συμπερασματα και επιβεβαιωθηκαν κανονες.
Ν.

alexm
20-06-10, 18:06
:th_Laie_67-1::thanks:εμεις εδω Λαρισα θελουμε μεγαλυτερη προσφορα!!!

Θελουμε αυτοκινητο αντικαταστασης, για ενα χρονο λογο ψυχικης οδυνης, γνησιο Μ5!!!!
Συγκεκριμενα μαυρου χρωματος με χειροποιητο δερματινο σαλονι σε τερακοτα/μαυρο ,20αρες ζαντες σνιτσελ(γνησιο γερμανικο!!!!χαχαχα) ,θορυβωδες σουπερ εξατμισεις αϊσενμαν,κινεζικες φωνητικες εντολες (ετσι κι αλλιως δεν αναγνωριζουν τη φωνη του αφεντικου τους!!!χαχαχαχα)και τελος παντων οτι αλλο εξτραδακι ειναι δυνατο!
Για να δω επιβεβαιωση προσφορας τωρα!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:



Αυτος ο καποιος δεν προσπαθει να σε πεισει για κατι,απλα εαν δεν σε ενδιαφερει κατι απλα μην μπαινεις στον κοπο να απαντας λεγοντας σε ολους εμας εδω οτι κακως καθομαστε ασχολουμαστε μαζι του (δηλ.εμενα)
αλλα και παλι φιλος εισαι χαβαλε κανουμε:cheers:



:thnx:

Δεν ξερω για χρονο ολοκληρο,αλλα την καλη βολτα την θεωρω δεδομενη!!!:rally:

NickE60
20-06-10, 18:15
Ε και; :th_Laie_67-1:
Για συνεχισε...:original:


Που την διακρινεις ακριβως; Το αυτοκινητο του καινουριο κανει πανω απο 100.000¤ ή κανω λάθος; :shok:


χαχαχαχα κόψε κάτι ρε συ!! ένα Ε30 25αρι σε καλή κατάσταση είναι πιο ακριβό απ' το δικό μου... αλλά και πάλι θα σου ξαναπώ πως δεν έχει να κάνει το ένα με το άλλο. Το θέμα είναι ότι μπαίνεις και κάνεις παρατηρήσεις σε θέματα που εκ των πραγμάτων φαίνεται πως δεν σε απασχολούν. Οικονομία στα ποστ δεν κάνουμε εδώ, όποιος έχει να προσφέρει κάτι σε ένα θέμα ας μπει να γράψει, όποιος το βρίσκει βαρετό, έχει κι άλλα θέματα να ασχοληθεί, ίσως πιο σοβαρά, δεν χρειάζεται να την λες συνέχεια στους άλλους, κάνε λίγο κράτει επιτέλους......

Fad3In
20-06-10, 18:18
χαχαχαχα κόψε κάτι ρε συ!! ένα Ε30 25αρι σε καλή κατάσταση είναι πιο ακριβό απ' το δικό μου... αλλά και πάλι θα σου ξαναπώ πως δεν έχει να κάνει το ένα με το άλλο. Το θέμα είναι ότι μπαίνεις και κάνεις παρατηρήσεις σε θέματα που εκ των πραγμάτων φαίνεται πως δεν σε απασχολούν. Οικονομία στα ποστ δεν κάνουμε εδώ, όποιος έχει να προσφέρει κάτι σε ένα θέμα ας μπει να γράψει, όποιος το βρίσκει βαρετό, έχει κι άλλα θέματα να ασχοληθεί, ίσως πιο σοβαρά, δεν χρειάζεται να την λες συνέχεια στους άλλους, κάνε λίγο κράτει επιτέλους......

:th_Laie_67-1:Καλα Ε60 δεν οδηγεις; :shok:
Πω ρε μπερδευτηκαμε τωρα για τα καλα!
Δεν κανω πλακα σ αυτο που λεω.Νομιζα εχεις Ε60 Μ5!
Ν.

Fad3In
20-06-10, 18:26
ΥΓ.Και οκ,εχεις δικιο.Θα κοιταξω ν αποφυγω να σχολιαζω οτιδηποτε μετα απ αυτο.
Ειδικα αν διαφωνω.Γιατι εκει ειναι το θεμα.
Εξ αλλου βαριεμαι και να τσακωθω γενικα ποσο μαλλον μεσω νετ.
Απλα πολλη καχυποψια και ευθιξια ρε γμτ και δεν χρειαζεται.
Εγω τα χω ξαναπει και αλλου.Πειτε με μ*αλακα.
Δε δινω δεκαρα εφοσον δεν ξερω αυτον που το ειπε προσωπικα!
Ν.

NickE60
20-06-10, 18:43
Νίκο, το σχόλιό μου περί ειρωνείας δεν απευθυνόταν σε σένα. thumb

Αλίμονο Πάνο!! δεν φαντάστηκα κάτι τέτοιο! thumb

Apostolos
20-06-10, 19:24
:th_Laie_67-1:Καλα Ε60 δεν οδηγεις; :shok:
Πω ρε μπερδευτηκαμε τωρα για τα καλα!
Δεν κανω πλακα σ αυτο που λεω.Νομιζα εχεις Ε60 Μ5!
Ν.

Είδες τι τραβάμε τελικά βρε Νικόλα με το mafia car σου...:th_Laie_67-1:Πάλι μας μπέρδεψες βρε παιδάκι μου:th_Laie_67-1: Αμάν και τρισαμάν με αυτές τις πεντάρες σας πια...:wub::wub::wub: Και εσύ βρε Άρη πρόσεχε παιδί μου τις ζάντες σου...μπα σε καλό σου τελοσπάντων:th_Laie_67-1: Γεια σου Άρη με την άσπρη κούκλα σου!!!

aristent
20-06-10, 21:09
Δεν ξερω για χρονο ολοκληρο,αλλα την καλη βολτα την θεωρω δεδομενη!!!:rally:

Αλεξη ενα θα σου πω::thnx:


Είδες τι τραβάμε τελικά βρε Νικόλα με το mafia car σου...:th_Laie_67-1:Πάλι μας μπέρδεψες βρε παιδάκι μου:th_Laie_67-1: Αμάν και τρισαμάν με αυτές τις πεντάρες σας πια...:wub::wub::wub: Και εσύ βρε Άρη πρόσεχε παιδί μου τις ζάντες σου...μπα σε καλό σου τελοσπάντων:th_Laie_67-1: Γεια σου Άρη με την άσπρη κούκλα σου!!!

Ναι ο Νικολας μας μπερδεψε ενω εμεις .....γεια σου Αpost....Δημητρη!!!χαχαχαχα

Fad3In
20-06-10, 21:41
Χαχαχα,εγω παντως ψαρωσα...
τωρα αν δεν ειναι δικο του,δεν φταιω! :Ρ
Ν.

Apostolos
20-06-10, 22:05
Ναι ο Νικολας μας μπερδεψε ενω εμεις .....γεια σου Αpost....Δημητρη!!!χαχαχαχα

Είναι να μην μπερδευόμαστε βρε παιδάκι μου, εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε ποιος είναι ποιος:original::th_Laie_67-1: Απόστολος ο ένας, Δημήτρης ο άλλος :th_Laie_67-1: 5άρα απλή ο ένας, look M5 (με ΟΕΜ ανταλλακτικά για να μην ξεχνιόμαστε:D:D) ο άλλος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: τι μπέρδεμα είναι αυτό που έχουμε πάθει:hystericalbs1:


Χαχαχα,εγω παντως ψαρωσα...
τωρα αν δεν ειναι δικο του,δεν φταιω! :Ρ
Ν.

Άστα φίλε μου πολύ μπλέξιμο η δουλειά, δεν βγάζουμε άκρη εδώ μέσα με δαύτους :th_Laie_67-1::hystericalbs1: ούτε με τα ονόματά τους, ούτε με τα αυτοκίνητά τους όλα παραπλανητικά είναι :hystericalbs1:

Apostolos
20-06-10, 22:17
Χαχαχα,εγω παντως ψαρωσα...
τωρα αν δεν ειναι δικο του,δεν φταιω! :Ρ
Ν.

...όπως έλεγα και στο προηγούμενο μου Post όλα παραπλανητικά είναι. :original: Ένα πράγμα όπως στις βιτρίνες των καταστημάτων, άλλο είδος βλέπεις στη βιτρίνα του καταστήματος και άλλο σου πασάρουν όταν μπεις μέσα:hystericalbs1::th_Laie_67-1: Αχ βρε Άρη αυτές οι ζάντες σου πια. Αχ αχ αχ!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Stathis
20-06-10, 23:37
ρε παιδια καποιοι ας το δουν λιγο πιο χαλαρα, το κλιμα ειναι παρεϊστικο.
οσο "χαζο" κι αν φαινεται ενα θεμα, καποιον αλλον ανθρωπο μπορει να τον απασχολει πολυ...
και με ποιον θα το μοιραστει καλυτερα, παρα με τους ιντερνετικους φιλους του...
μια γρατζουνια λοιπον σε μια ζαντα, μπορει να ειναι αστειο πραγμα για τους περισσοτερους, αλλα για καποιους "ψειρες" μπορει οπως ειπε ο νικος να οδηγησει σε ξενυχτι...
προσωπικα εχω να ασχοληθω με πολλα και σοβαρα θεματα στη ζωη και τη δουλεια μου, αλλα 3 φορες που εχω προκαλεσει μικροζημια σε ζαντα τις θυμαμαι ακομα με καθε λεπτομερεια παροτι εχει περασει καιρος. και μαλιστα αγανακτω (με τον εαυτο μου που δεν προσεχα) καθε φορα που το θυμαμαι.
φανταστειτε οτι τα αυτοκινητα αυτα τα εχω πουλησει εδω και καιρο, ωστε να αντιληφθειτε πληρως το παραλογο του ολου θεματος...

σκεφτειτε οτι ενα φορουμ ειναι πολλα περισσοτερα απο χωρο που καποιος μπαινει και κραζει ανθρωπους που δεν ξερει, με σκοπο ειτε χαβαλε, ειτε να δωσει σε ενα θεμα την πραγματικη του (κατα τη δικη του αποψη) διασταση.

το λεω εγω που στην αρχικη μου επαφη με το μεσο αυτο και οχι πολυ καιρο πριν, εκανα τα ιδια και χειροτερα.
πραγμα πολυ λαθος και αδικο.

οταν το θεμα το ειδα διαφορετικα στην πραγματικη του διασταση, απεκτησα πολλους και καλους φιλους σε καθε γωνια της ελλαδας.
πραγμα που μου δινει μεγαλη χαρα και ειναι και τελικα το ζητουμενο πιστευω.

η κοινοτητα αυτη εγινε ωστε να μας ενωσει, μεσα απο τη διαφορετικοτητα μας.
νομιζω αν δεν το δουμε ετσι, οχι μονο δεν εκμεταλευομαστε αυτην την ευκαιρια ωστε να κανουμε νεους φιλους, αλλα προβαινουμε σε λαθος χρηση του μεσου, με οτι συνεπειες μπορει αυτο να εχει.

E60_Arkadia
21-06-10, 00:16
Ετσι ειναι Σταθη.Στην τελικη οποιος δεν γουσταρει,γτ καθεται και ασχολειται...

Konstantinos E60
21-06-10, 07:56
Ε ναι ρε Πανο...σαρκαστικα εγραψα κι εγω οτι εγραψα.
Θελει πολυ μυαλο;
Η ευθιξια ειναι γ*αμημενο εθνικο χαρακτηριστικο μας πια.
Οσο για τον KonstantinoΕ60,τον καλυψα με pm. :th_Laie_67-1:

Εχετε τραβηξει ενα θεμα μ*αλακια 4 και τωρα 5 σελιδες.
Ε για μια γρατζουνισμενη ζαντα ολα αυτα; Σκαλωμα...
Και μου την λενε κι απο πανω για οτι να ναι.
Απο που κι ως που να ειρωνευτω ως ακριβο αμαξι 100κ¤;

Αφηστε την ευθιξια και ασχοληθειται με τιποτα καλυτερο ως θεμα λεω γω.
Χαιρετω κι απο δω.Τι αλλο να γραψουμε πια;
Ναι,βγηκαν πολλα συμπερασματα και επιβεβαιωθηκαν κανονες.
Ν.

pm φιλε μου δεν πήρα !!!!
Εκτός απο την ευθιξία αλλα εθνικά σπόρ είναι η αναισθησία,η μαγκιά και η ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ......!!!!!

manos///3
21-06-10, 09:43
Aυτη η επαφη μπορει να μου χαλασει τον υπνο για μια δυο νυχτες...μετα το συνηθιζω...

Driver M
21-06-10, 13:04
Εγώ πάλι, ενώ είμαι ψείρας με το αυτοκίνητο όσον αφορά μικρογρατζουνιές, καθαριότητα κλπ, με τις ζάντες έχω λιγάκι ανοσία (ακόμα και ως προς το πλύσιμο αφού οι radial 160 είναι και απ'τις πιο δύσκολες πανάθεμά τες!) γι'αυτό και έχω "μαζέψει" αρκετές μικρογρατζουνίτσες.

Μάλλον, ψάχνω ευκαιρία να τις πάω για βάψιμο και να γίνουν gunmetal grey..:whistle:

Konstantinos E60
21-06-10, 13:48
Ε ναι ρε Πανο...σαρκαστικα εγραψα κι εγω οτι εγραψα.
Θελει πολυ μυαλο;
Η ευθιξια ειναι γ*αμημενο εθνικο χαρακτηριστικο μας πια.
Οσο για τον KonstantinoΕ60,τον καλυψα με pm. :th_Laie_67-1:

Εχετε τραβηξει ενα θεμα μ*αλακια 4 και τωρα 5 σελιδες.
Ε για μια γρατζουνισμενη ζαντα ολα αυτα; Σκαλωμα...
Και μου την λενε κι απο πανω για οτι να ναι.
Απο που κι ως που να ειρωνευτω ως ακριβο αμαξι 100κ¤;

Αφηστε την ευθιξια και ασχοληθειται με τιποτα καλυτερο ως θεμα λεω γω.
Χαιρετω κι απο δω.Τι αλλο να γραψουμε πια;
Ναι,βγηκαν πολλα συμπερασματα και επιβεβαιωθηκαν κανονες.
Ν.

Τσσσ τι αλανι εισαι εσυ....!!!!!! Ουτε ο Γκολίνα δεν τις εριχνε ετσι τις κόκκινες !!!
Τωρα για τα υπόλοιπα σχόλια που έκανες θα προτιμουσα να μην απαντησω γιατι θα μπανάρουν και εμένα
Και φιλε χορτάσαμε μαγκιά...φτάνει !!!!

koukos e36 coupe
21-06-10, 13:51
για το θεμα του πεζοδρομιου με την ζαντα εχει βγει αισθητηρας οπου μπενει στις ζαντες.....ειναι κατι σαν το παρκινγ system αλλα ειναι για ζαντες αυτο...πραγματικα κανει δουλεια και η τιμη του ειναι περιπου στα 250 ευρο

gyiama
21-06-10, 13:53
??????? σοβαρα? για δωσε πληροφοριες που βρηκες κατι τετοιο?εχεις κανενα λινκ?

koukos e36 coupe
21-06-10, 14:16
θα σου στειλω τηλεφωνο οπου μπορεις να ρωτισεις...

Konstantinos E60
21-06-10, 14:17
θα σου στειλω τηλεφωνο οπου μπορεις να ρωτισεις...

Για στειλτο και απο εδώ

Monsta
21-06-10, 20:43
μικροζημια σε......

Μικροζημιά σε χαμηλά σπόϊλερ, πόσες φορές έχεις προκαλέσει???

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Tsakirakos
21-06-10, 20:53
??????? σοβαρα? για δωσε πληροφοριες που βρηκες κατι τετοιο?εχεις κανενα λινκ?

βαλε 195/65/15 να σωθεις Πανο! και κουκλι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1:

Stathis
21-06-10, 20:55
Μικροζημιά σε χαμηλά σπόϊλερ, πόσες φορές έχεις προκαλέσει???

:hystericalbs1::hystericalbs1:

σε δικο μου καμια... :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: