PDA

Επιστροφή στο Forum : Ωχ ωχ ωχ



TOMIS
14-06-10, 08:19
Χθες γυρνοντας απο Πορτο Γερμενο λιγο πριν την εξοδο για λιοσια πριν απο μια σηραγγα πηγαινοντας με 160 και ο μπροστινος 180 γυρω στις 2 το πρωι αναβει φλας για τον μπροστινο και ενα για μενα!!!!!!Πειτε μου οτι ηταν τυχαιο και δεν εχουν φλας οι καμερες αττικη οδο!!!Αν με τσιμπησαν τελικα τι κανω?350 ευρω λεει και 2 μηνες χωρις διπλωμα και δικαστηριο!!!ξαφνικα αστραψε το τοπιο και υπεθεσα οτι ειναι αυτο που δυστυχως πρεπει να ειναι αυτο...Βοηθεια!!Πηαγαινα και ο ηλιθιος δεξια λωριδα!!

bill_m3
14-06-10, 08:22
Συγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλά κοίτα εδώ :
https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=29135&postcount=5

:ranting2: :ranting2: :ranting2: :ranting2:

Konstantinos E60
14-06-10, 08:23
Δηστυχώς.......:thumbsdown: πήρες την Polaroid σου !!!

fanisk
14-06-10, 09:53
Χθες γυρνοντας απο Πορτο Γερμενο λιγο πριν την εξοδο για λιοσια πριν απο μια σηραγγα πηγαινοντας με 160 και ο μπροστινος 180 γυρω στις 2 το πρωι αναβει φλας για τον μπροστινο και ενα για μενα!!!!!!Πειτε μου οτι ηταν τυχαιο και δεν εχουν φλας οι καμερες αττικη οδο!!!Αν με τσιμπησαν τελικα τι κανω?350 ευρω λεει και 2 μηνες χωρις διπλωμα και δικαστηριο!!!ξαφνικα αστραψε το τοπιο και υπεθεσα οτι ειναι αυτο που δυστυχως πρεπει να ειναι αυτο...Βοηθεια!!Πηαγαινα και ο ηλιθιος δεξια λωριδα!!

Δεν εχεις δικαστηριο, κανεις δεν δικαζεται για τετοιες παραβασεις πια λογω αποσυμφορησης αυτων. 700¤ (350 σε 10 μερες) και 2 μηνες διπλωμα.

TOMIS
14-06-10, 10:57
Δεν εχεις δικαστηριο, κανεις δεν δικαζεται για τετοιες παραβασεις πια λογω αποσυμφορησης αυτων. 700¤ (350 σε 10 μερες) και 2 μηνες διπλωμα.

2 μηνες???Και τι θα κανω το καλοκαιρι ολο λεος..Προσβαλλεται αυτο με καποιο μεσον η οτιδηποτε?Μπορω να το παρω πισω το διπλωμα?

Kostas_1
14-06-10, 11:03
Μπορεις να πας με τον παππου* σου, να πει οτι οδηγουσε αυτος και να παρουν το δικο του διπλωμα.

* Ή οποιονδηποτε αλλον εθελοντη :D

fanisk
14-06-10, 11:04
2 μηνες???Και τι θα κανω το καλοκαιρι ολο λεος..Προσβαλλεται αυτο με καποιο μεσον η οτιδηποτε?Μπορω να το παρω πισω το διπλωμα?

Θα πας με πληρωμενη κληση και αποδειξη στο στρουμφοχωριο, θα κλαφτεις στον μπαρμπαστρουμφ και ισως στο δωσει πριν κλεισει ο 1ος μηνας. Βεβαια δεν τα δινουν τοσο ευκολα πια (απο οτι ακουω, γιατι πανε 2 χρονια που μου το πηραν).

Εναλλακτικα, θα βρεις καποιον που δεν χρειαζεται το διπλωμα 2 μηνες (παππους? γιαγια? μανα? κλπ κλπ) και θα δηλωσετε πως τη συγκεκριμενη μερα οδηγουσε αυτος-η αντι εσενα.

kloukakis
14-06-10, 11:06
Κανε αυτό που σου λέει ο sharky, αν σου πάρουν το δίπλωμα, πολύ δύσκολα θα το πάρεις νωρήτερα απο τους 2 μήνες.....

S8N
14-06-10, 11:13
Εμένα στην τροχαία Ελληνικού μου το κράτησαν 2 μήνες πάντως, ούτε μέρα λιγότερο. Το πήρα λίγο πριν το Πάσχα.

bill_m3
14-06-10, 11:31
Εμένα στην τροχαία Ελληνικού μου το κράτησαν 2 μήνες πάντως, ούτε μέρα λιγότερο. Το πήρα λίγο πριν το Πάσχα.

και του αδερφού μου τα ίδια, βάλαμε και μέσον , κοιταξανε καλύτερα τον νομό για κινητά και εκεί που ήταν να το πάρει σε 15 μέρες το κράτησαν 1 μήνα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


Κανε αυτό που σου είπε ο Κωστας !!!!

Ptboul
14-06-10, 11:31
Μη το προεξοφλήτε, μπορεί να μη γίνει κ τίποτα.

Αν με καλούσαν, θα έλεγα ότι είχε δανειστεί το αμάξι αλλοδαπός φίλος, συγγενής - οποιοσδήποτε ο ποίος επέστρεψε τώρα στη χώρα του κ μη τον είδατε τώρα.. :D

ps: τελικά δε θα αλλάξουμε ποτέ :D

Konstantinos E60
14-06-10, 11:33
Μη το προεξοφλήτε, μπορεί να μη γίνει κ τίποτα.

Αν με καλούσαν, θα έλεγα ότι είχε δανειστεί το αμάξι αλλοδαπός φίλος, συγγενής - οποιοσδήποτε ο ποίος επέστρεψε τώρα στη χώρα του κ μη τον είδατε τώρα.. :D

ps: τελικά δε θα αλλάξουμε ποτέ :D

Μου το έκλεψαν.....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

TOMIS
14-06-10, 12:06
Της γιαγιας μου σκεφτομαι να δωσω η οποια τωρα ειναι αναπηρη αλλα το εχει ακομα..Και ρωταω εγω.Εχει βγαλει στον δημο εξαιτιας την αναπηριας θεση αναπηρου με πινακιδα στο πεζοδρομιο κτλ..Η τροχαια αυτο θα το δει?Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το ξερουν οτι ειναι αναπηρη οποτε μπορω να δωσω το διπλωμα της..Ξερει κανεις κατι πιο συγκεκριμενο?Θα το παρουν πρεφα?

NickE60
14-06-10, 12:26
Θα μπορέσει να πάει στο τμήμα? Πρέπει να υπογράψει ότι αποδέχεται την παράβαση ...

Vasilis
14-06-10, 12:30
αν πει οτι ειναι στο κρεβατι αρρωστη (οχι βεβαια απο ανιατη ασθενεια ή αναπηρια) ειναι υποχρεωμενοι να στειλουν οργανο στο σπιτι για να υπογραψει!

(ισως αν υπαρχει καποιος γνωστος,να μπορεις να του εξηγησεις οτι χρειαζεσαι το διπλωμα για να μετακινεις την γιαγια ή για φαρμακα κλπ...οποτε να δειξει κατανοηση κ να παρει το δικο της)

βεβαια θα μπορουσες αν ειχες γνωστο γιατρο σε νοσοκομειο (δημοσιο κατα προτιμηση) να σου δωσει γνωματευση οτι την ημερα που σε τσιμπησανε ετρεχες για τον ασθενη συγγενη σου (μου χε τυχει στην πραξη, ηταν γεγονος φυσικα κ την σκαπουλαρα με 194 χλμ. κ πολαροιντ)

Fad3In
14-06-10, 13:28
Της γιαγιας μου σκεφτομαι να δωσω η οποια τωρα ειναι αναπηρη αλλα το εχει ακομα..Και ρωταω εγω.Εχει βγαλει στον δημο εξαιτιας την αναπηριας θεση αναπηρου με πινακιδα στο πεζοδρομιο κτλ..Η τροχαια αυτο θα το δει?Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να το ξερουν οτι ειναι αναπηρη οποτε μπορω να δωσω το διπλωμα της..Ξερει κανεις κατι πιο συγκεκριμενο?Θα το παρουν πρεφα?

Πληρωσε ρε φιλε το προστιμο και τελειωνε με την υποθεση.
Be a fuckin man,τι κλαιγεσαι και πας να μπλεξεις γιαγιαδες κτλ;
Ειναι πακετο το 2μηνο χωρις διπλωμα,αλλα ετρεχες.
Εσυ ησουν υπευθυνος,πληρωνεις (οπως πληρωσαμε κι εμεις και αλλοι) και τελος.
Ειναι μ*λ*κια αν τελικα ο νομος ισχυει για μας ετσι; :thumbsdown:

Ν.

Nino
14-06-10, 13:38
δεν περιμενεις..μηπως και αυτη η φωτο δεν "ερθει" ποτε...
Ελλαδα ειναι εδω,ποτε φιλμ δεν εχει ,ποτε μνημη...

dimtz
14-06-10, 13:41
Χθες γυρνοντας απο Πορτο Γερμενο λιγο πριν την εξοδο για λιοσια πριν απο μια σηραγγα πηγαινοντας με 160 και ο μπροστινος 180 γυρω στις 2 το πρωι αναβει φλας για τον μπροστινο και ενα για μενα!!!!!!Πειτε μου οτι ηταν τυχαιο και δεν εχουν φλας οι καμερες αττικη οδο!!!Αν με τσιμπησαν τελικα τι κανω?350 ευρω λεει και 2 μηνες χωρις διπλωμα και δικαστηριο!!!ξαφνικα αστραψε το τοπιο και υπεθεσα οτι ειναι αυτο που δυστυχως πρεπει να ειναι αυτο...Βοηθεια!!Πηαγαινα και ο ηλιθιος δεξια λωριδα!!

Μη στεναχωριεσαι φιλε το καλοκαιρι θα εχεις το διπλωμα σου, μετα απο 5-6 μηνες περιπου θα σου ερθει η κλιση :whistle: Περνα τωρα καλα και δε βαριεσαι, σιγα λεφτα θα παρουν :original:

TOMIS
14-06-10, 13:45
Πληρωσε ρε φιλε το προστιμο και τελειωνε με την υποθεση.
Be a fuckin man,τι κλαιγεσαι και πας να μπλεξεις γιαγιαδες κτλ;
Ειναι πακετο το 2μηνο χωρις διπλωμα,αλλα ετρεχες.
Εσυ ησουν υπευθυνος,πληρωνεις (οπως πληρωσαμε κι εμεις και αλλοι) και τελος.
Ειναι μ*λ*κια αν τελικα ο νομος ισχυει για μας ετσι; :thumbsdown:

Ν.

Το προστιμο θα το πληρωσω και θα γινω fucking man αλλα το διπλωμα ειναι απαραιτητο λογω εξεταστικης οποτε δεν παιζει να το δωσω..Δυστηχως ο νομος ισχυει μονο για εμας και για οσους δεν ειναι γνωστοι η δεν εχουν λεφτα οποτε αν μπορω να τις καπουλαρω θα το πολεμησω μεχρι εσχατων.Σιγα την μαλακια που εκανα με 150 στην αδεια αττικη οδο 2 τα ξημερωματα..Τον αλλον με το μ6 που ανεβασε στο νετ το πορτοκαλι με 343 δεν ειδα να ασχοληθηκε κανεις να τον βρει...Και αλλους τοσους με 200+..Αν θελουν να τους φερονται τιμια να μας φαιρονται καιι αυτοι τιμια

NickE60
14-06-10, 13:45
Πληρωσε ρε φιλε το προστιμο και τελειωνε με την υποθεση.
Be a fuckin man,τι κλαιγεσαι και πας να μπλεξεις γιαγιαδες κτλ;
Ειναι πακετο το 2μηνο χωρις διπλωμα,αλλα ετρεχες.
Εσυ ησουν υπευθυνος,πληρωνεις (οπως πληρωσαμε κι εμεις και αλλοι) και τελος.
Ειναι μ*λ*κια αν τελικα ο νομος ισχυει για μας ετσι; :thumbsdown:

Ν.

Ποιός είναι ο νόμος? Ο δήμος Μαγούλας??? Το μέτρο είναι καθαρά εισπρακτικό και η εταιρία "Αττική Οδός" αντιδρά στην τοποθέτηση καμερών ελέγχου ταχύτητας στον κεντρικό της άξονα από τους δήμους που διαπερνά, αλλά υποχρεώνεται λόγω ανωτέρας βίας (δικαίωμα αυθαίρετης αύξησης τελών διέλευσης) ...κανείς δεν είναι "πεντακάθαρος" σ' αυτόν τον τόπο...
Η Αττική Οδός είναι δρόμος Γερμανικών προδιαγραφών και έχει όλα τα απαραίτητα εργαλεία ελέγχου της κίνησης, έχει και έτοιμη ηλεκτρονική σήμανση για μεταβαλλόμενα όρια ταχύτητας ανά λωρίδα κυκλοφορίας και ανάλογα με τον φόρτο... τα οποία δεν θα λειτουργήσουν ποτέ γιατί ...το κράτος και οι δήμοι πρέπει να βγάλουν εύκολο χρήμα από αυτούς που έχουν γρήγορα/ακριβά αυτοκίνητα..

Καλά θα κάνει thumb ..και με την προ-γιαγιά μου θα πήγαινα... Όταν είχα πάει εγώ, ο ίδιος ο αξιωματικός μου το είπε ότι οι κάμερες αυτές είναι καθαρό εισόδημα για τους τοπικούς δήμους ...αν δεις την κλήση γράφει επάνω "Δήμος Μάνδρας" ή "Δήμος Μαγούλας"... Πουθενά δεν αναφέρει "Τροχαία"... thumb

fast-enough
14-06-10, 13:46
Η αλήθεια είναι πως οι σταθερές κάμερες, λόγω πολύ μεγάλου κόστους του μηχανισμού της φωτογραφικής, δεν είναι όλες εξοπλισμένες, άσχετα με το αν ανάβει ή όχι το φλας, το οποίο έιναι ενσωματωμένο στο κουβούκλιο και στο μηχανισμό μέτρησης ταχύτητας.
Δηλαδή το φλας μπορεί να ανάψει, αλλά φωτογραφία μπορεί να μη βγήκε...
Η τοποθέτηση του μηχανισμού της φωτογραφικής γίνεται εκ περιτροπής.
Αυτά που γράφω παραπάνω είναι 1000% σίγουρα - δεδομένα και τα γνωρίζω λόγω επαγγέλματος.
Τώρα αν είσαι τυχερός, μπορεί να τη σκαπουλάρεις.
Γεγονός είναι πως εγώ όταν την έφαγα από κινητή (την είχε ένα octavia στην εθνική αθήνας κορίνθου), έστειλα τη μητέρα μου και κατέθεσε εκείνη το δίπλωμά της...
Έχω ακούσει πως μπορείς να πεις πως δεν οδηγούσες εσύ αλλά άλλο άτομο της οικογενείας, το οποίο λόγω οικογενειακού ασύλου κλπ κλπ δεν μπορείς να ονοματίσεις - καταδώσεις και ίσως τη γλυτώσεις... αλλά δεν ξέρω αν είναι αρβύλα ή όχι...

Driver M
14-06-10, 13:56
dura lex sed lex
Σίγουρα είναι δύσκολο να μείνεις τόσο διάστημα χωρίς δίπλωμα φίλε TOMIS, αλλά και οι νόμοι πρέπει να είναι αυστηροί και να τηρούνται, ειδάλλως χάνεται ο νουθεσιακός και παραδειγματικός χαρακτήρας του.

Για καμιά κοντινή βόλτα βέβαια και αν μένεις σε περιοχή όπου γίνονται σπάνια έλεγχοι, μπορείς ίσως να το ρισκάρεις και να πάρεις το αυτοκίνητό σου, έστω και χωρίς δίπλωμα. Αλλά όχι για πολλά πράγματα και αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, καθώς οι κυρώσεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ αυστηρές (άρθρο 88: κυκλοφορία ή οδήγηση χωρίς άδεια κυκλοφορίας ή που έχει αφαιρεθεί, πρόστιμο 200 ευρώ και φυλάκιση 1 έως 6 μηνών).

Fad3In
14-06-10, 13:57
Το προστιμο θα το πληρωσω και θα γινω fucking man αλλα το διπλωμα ειναι απαραιτητο λογω εξεταστικης οποτε δεν παιζει να το δωσω..Δυστηχως ο νομος ισχυει μονο για εμας και για οσους δεν ειναι γνωστοι η δεν εχουν λεφτα οποτε αν μπορω να τις καπουλαρω θα το πολεμησω μεχρι εσχατων.Σιγα την μαλακια που εκανα με 150 στην αδεια αττικη οδο 2 τα ξημερωματα..Τον αλλον με το μ6 που ανεβασε στο νετ το πορτοκαλι με 343 δεν ειδα να ασχοληθηκε κανεις να τον βρει...Και αλλους τοσους με 200+..Αν θελουν να τους φερονται τιμια να μας φαιρονται καιι αυτοι τιμια

Ρε φιλε,δεν διαφωνω,αλλα δεν μπορω να μην θυμηθω οτι η νοοτροπια αυτη ξεκιναει απ το σχολειο ακομα."Μιλουσε και ο διπλανος μου,οχι μονο εγω!" :th_Laie_67-1:
Και σε μενα εσκασε κληση,την πληρωσα και τελος.
Ολοι μας τρεχουμε.Δεν ειναι εκει το θεμα.Ετυχε σε σενα προχτες,σ εμενα θα ξανατυχει αυριο και ουτω καθ εξης.Τι σημαινει "ετυχε σε μενα,αλλα δεν πληρωνω επειδη αλλοι ετρεχαν και την γλυτωσαν";!;
Μ αρεσει τοση συζητηση σε τοσα αλλα threads για τους γ*μημενους τους κλεφτες που μας καταντησαν ετσι σαν χωρα,ενω με το παραμικρο εμεις ως πολιτες προσπαθουμε να την σκαπουλαρουμε!
Υποκριτικο δεν ειναι; :thumbsdown:


Καλά θα κάνει, και με την προ-γιαγιά μου θα πήγαινα... Όταν είχα πάει εγώ, ο ίδιος ο αξιωματικός μου το είπε ότι οι κάμερες αυτές είναι καθαρό εισόδημα για τους τοπικούς δήμους ...αν δεις την κλήση γράφει επάνω "Δήμος Μάνδρας" ή "Δήμος Μαγούλας"... Πουθενά δεν αναφέρει "Τροχαία"... thumb
Εισπρακτικο ειναι,αλλα ισχυουν και οσα λεω παραπανω ή οχι;
Ισχυουν μηπως ολα κατα περιπτωση τελικα; :whistle:

Αυτοαναιρειστε παιδια.Μ εχετε μπερδεψει τελικα.


Η αλήθεια είναι πως οι σταθερές κάμερες, λόγω πολύ μεγάλου κόστους του μηχανισμού της φωτογραφικής, δεν είναι όλες εξοπλισμένες, άσχετα με το αν ανάβει ή όχι το φλας, το οποίο έιναι ενσωματωμένο στο κουβούκλιο και στο μηχανισμό μέτρησης ταχύτητας.
Δηλαδή το φλας μπορεί να ανάψει, αλλά φωτογραφία μπορεί να μη βγήκε...


Μακαρι ειλικρινα να ειναι τετοια η περιπτωση! Μακαρι!
Κι εγω οδηγαω και αν εμενα χωρις διπλωμα καλοκαιρι
καταλαβαινω καλα τι μ*λακια θα ταν 100000%.

Ν.

TOMIS
14-06-10, 14:02
Eνταξει δικιο εχεις απο την μερια σου αλλα δεν μπορω να μην το πολεμησω κιολας..Τα λεφτα ας τους τα δωσω να αγορασουν χοτ ντογκ αλαλ το διπλωμα μου το χρειαζομαι εκει ειναι το προβλημα μου μονο..αλλα πιστευω οτι πηγαινα με κατω απο 150 δηλαδη κατω απο 30+ οποτε το προστιμο ειναι αρκετα λιγοτερο..160 κοντερ ειναι κατω απο 150 πραγματικα πιστευω..Θα δειξει

NickE60
14-06-10, 14:04
Εισπρακτικο ειναι,αλλα ισχυουν και οσα λεω παραπανω ή οχι;
Ισχυουν μηπως ολα κατα περιπτωση τελικα; :whistle:

Αυτοαναιρειστε παιδια.Μ εχετε μπερδεψει τελικα.
Ν.

Να σου απαντήσω με μία απορία... αν πετύχαινες στην εξώπορτα τον κλέφτη που σου καταλήστεψε το σπίτι ...και έβλεπες ότι πάνω στο τρεχαλητό, του έπεσε μια τσάντα, ή το πορτοφόλι... θα του φώναζες να γυρίσει να το πάρει???

Τα έχουμε πει και αλλού, η νομιμότητα να ξεκινήσει από ψηλά για να απλωθεί σιγά σιγά και στον υπόλοιπο απλό κόσμο που τρέχει και δε φτάνει...
Δύσκολοι καιροί, ότι μπορούμε να γλυτώσουμε νόμιμα, καλό είναι thumb

z3 2.2
14-06-10, 14:09
Moυ εχει αναψει και μενα φλας τετοιο λιγο πριν τον Αγ.Κωνσταντινο ξημερωματα.
Ιδια περιπτωση με σενα,μπροστα αλλος και απο πισω εγω με ουκ ολιγα χλμ στο κοντερ.
Να σε ανακουφισω λιγακι λεγοντας σου πως ποτε δεν μου ηρθε τιποτα.
Τωρα πηγε στον μπροστινο αυτοκινητο? Δε πηγε σε κανενα? Δεν ξερω...
Ας ελπισουμε οτι δεν θα σου ερθει τιποτα.

Παντως περα απο ολα αυτα πρεπει να ειμαστε ολοι πιο προσεκτικοι γιατι εχουν βγει παγανια και μαμουν οτι βρουν μπροστα τους (δικαιως η αδικως). :)

z3 2.2
14-06-10, 14:11
dura lex sed lex


Δωσε και τη μεταφραση παιδακι μου!!!!
Να μαθαινουμε και μεις!!!!!

NickE60
14-06-10, 14:12
Moυ εχει αναψει και μενα φλας τετοιο λιγο πριν τον Αγ.Κωνσταντινο ξημερωματα.
Ιδια περιπτωση με σενα,μπροστα αλλος και απο πισω εγω με ουκ ολιγα χλμ στο κοντερ.
Να σε ανακουφισω λιγακι λεγοντας σου πως ποτε δεν μου ηρθε τιποτα.
Τωρα πηγε στον μπροστινο αυτοκινητο? Δε πηγε σε κανενα? Δεν ξερω...
Ας ελπισουμε οτι δεν θα σου ερθει τιποτα.

Παντως περα απο ολα αυτα πρεπει να ειμαστε ολοι πιο προσεκτικοι γιατι εχουν βγει παγανια και μαμουν οτι βρουν μπροστα τους (δικαιως η αδικως). :)

6+ μήνες μετά μου ήρθε εμένα.... από δήμο Μάνδρας.. :whistle:

fast-enough
14-06-10, 14:15
Δωσε και τη μεταφραση παιδακι μου!!!!
Να μαθαινουμε και μεις!!!!!

Σκληρός νόμος, αλλά νόμος!

Fad3In
14-06-10, 14:20
Να σου απαντήσω με μία απορία... αν πετύχαινες στην εξώπορτα τον κλέφτη που σου καταλήστεψε το σπίτι ...και έβλεπες ότι πάνω στο τρεχαλητό, του έπεσε μια τσάντα, ή το πορτοφόλι... θα του φώναζες να γυρίσει να το πάρει???

Τα έχουμε πει και αλλού, η νομιμότητα να ξεκινήσει από ψηλά για να απλωθεί σιγά σιγά και στον υπόλοιπο απλό κόσμο που τρέχει και δε φτάνει...
Δύσκολοι καιροί, ότι μπορούμε να γλυτώσουμε νόμιμα, καλό είναι thumb

Το πρωτο παραδειγμα-ερωτηση ειναι ακυρη λογικά! :shok:

Οι καιροι ειναι δυσκολοι ναι.Ας περιμενει το παιδι και βλεπει.
Την εχω γλυτωσει μαι φορα κι εναν καιρο οταν αφηρημενος τελειως περασα απο Teopass λωριδα που υποτιθεται ειχε καμερα και προστιμο.
(Και αναρωτιομουν κιολας ο βλακας γιατι ηταν ελευθερη! :th_Laie_67-1:)

Κατι ασχετο: Δεν μπορει καποιος να μαθει αν εκκρεμει κληση απο καμερα για τον αριθμο κυκολφοριας του; Εννοω απο κρατικο φορεα...
Ν.

NickE60
14-06-10, 14:22
Το πρωτο παραδειγμα-ερωτηση ειναι ακυρη λογικά! :shok:


ε, καλά τώρα, κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις μου φαίνεται... :original:

Ptboul
14-06-10, 14:23
Σκληρός νόμος, αλλά νόμος!

εμένα πήγε το μυαλό μου σε durex και sex :hystericalbs1:

paganis
14-06-10, 14:25
Δωσε και τη μεταφραση παιδακι μου!!!!
Να μαθαινουμε και μεις!!!!!

μερικως αναγραμματισμος του sex με durex..χαχααα.~! ταιριαζει και με την περιπτωση...! φιλε τομις...κριμα...μακαρι...να ηταν απλα ενα φλας και οχι φωτο....

paganis
14-06-10, 14:27
μερικως αναγραμματισμος του sex με durex..χαχααα.~! ταιριαζει και με την περιπτωση...! φιλε τομις...κριμα...μακαρι...να ηταν απλα ενα φλας και οχι φωτο....

τωρα ειδα...πως σκεφτηκαμε το ιδιο πιτ...χαχαα!!!! τα μεγαλα πνευματα συναντουνται..

Driver M
14-06-10, 14:48
Δωσε και τη μεταφραση παιδακι μου!!!!
Να μαθαινουμε και μεις!!!!!


"Σκληρός νόμος, αλλά νόμος" σύμφωνα με τους Λατίνους, φιλομαθές τέκνο..:th_Laie_67-1:


ps το είχα γράψει αλλά είχα ξεχάσει να το ποστάρω και τώρα είδα ότι έχει απαντηθεί ήδη..δεν πειράζει, επανάληψη μήτηρ μαθήσεως άλλωστε.!

ghost-rider
14-06-10, 15:07
Ντραβαλα αυτες οι καταστασεις. Το καλο, αν μπορεις να το θεσεις ετσι, ειναι οτι θα αργησει αρκετα να σκασει μυτη η κλιση. Κατα πασα πιθανοτητα φθινοπωρο πιστευω. Εκτος αυτου δεν ειναι σε θεση να ξερουν ποιος οδηγουσε το αυτοκινητο γιατι αυτες οι καμερες σε πιανουν απο πισω, οποτε αν εχεις καποιο κοντινο σου προσωπο που εχει διπλωμα και δεν το χρησιμοποιει μπορεις να του ζητησεις να σε ξελασπωσει...

fanisk
14-06-10, 15:12
Για καμιά κοντινή βόλτα βέβαια και αν μένεις σε περιοχή όπου γίνονται σπάνια έλεγχοι, μπορείς ίσως να το ρισκάρεις και να πάρεις το αυτοκίνητό σου, έστω και χωρίς δίπλωμα. Αλλά όχι για πολλά πράγματα και αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, καθώς οι κυρώσεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολύ αυστηρές (άρθρο 88: κυκλοφορία ή οδήγηση χωρίς άδεια κυκλοφορίας ή που έχει αφαιρεθεί, πρόστιμο 200 ευρώ και φυλάκιση 1 έως 6 μηνών).

Δεν ειναι μονο το προστιμο και η πιθανη φυλακιση με αναβολη, αλλα αν 1/100 τρακαρεις, σε τρακαρουν, γινει κατι και παρεις κανενα μαζι σου, δεν σε σωζει ουτε ολο το αποθεματικο του ΔΝΤ.

Προσεχουμε για να εχουμε, δεν εχεις διπλωμα, δεν βγαινεις εξω. thumb

Driver M
14-06-10, 15:13
Δεν ειναι μονο το προστιμο και η πιθανη φυλακιση με αναβολη, αλλα αν 1/100 τρακαρεις, σε τρακαρουν, γινει κατι και παρεις κανενα μαζι σου, δεν σε σωζει ουτε ολο το αποθεματικο του ΔΝΤ.

Προσεχουμε για να εχουμε, δεν εχεις διπλωμα, δεν βγαινεις εξω. thumb

Πολύ σωστό κι αυτό.

z3 2.2
14-06-10, 15:15
Σκληρός νόμος, αλλά νόμος!
Ευχαριστω :thnx:

6+ μήνες μετά μου ήρθε εμένα.... από δήμο Μάνδρας.. :whistle:
Εμενα ευτυχως εχουν περασει καποια χρονια :thumbsup:

"Σκληρός νόμος, αλλά νόμος" σύμφωνα με τους Λατίνους, φιλομαθές τέκνο..:th_Laie_67-1:


ps το είχα γράψει αλλά είχα ξεχάσει να το ποστάρω και τώρα είδα ότι έχει απαντηθεί ήδη..δεν πειράζει, επανάληψη μήτηρ μαθήσεως άλλωστε.!

Ε μα.... μισες δουλειες κανεις.....:th_Laie_67-1: