PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαρειξη κλειδαριας



TOMIS
12-06-10, 10:10
Χθες το βραδυ που πηγα Γκαζι για ποτακι με το clio οταν γυρισα για να φυγω το κλειδι δεν εφαρμοζε καθολου...Κοιταω την κλειδαρια και ηταν μισο διαλυμενη σπασμενη και ολα τα σκατα μαζι!!!Αφου ξεπερασα τα νευρα μου του επιπεδου ανετα σκοτωνω τον υπευθυνο για την καταστροφη αυτη αρχιζω να σκεφτομαι τι γινεται απο δω και περα..Εχω ακουσει οτι οι κλειδαριες ειναι πανακριβες αν εχεις και ιmmobilizer και συναγερμους κτλ..Εγω συναγερμο εχω βγαλει αλλα immobilizer εχει το αυτοκινητο αν δεν κανω λαθος..Ξερουμε καποιο κοστος?Εχωντας αφαιρεσει συναγερμο το immobilizer παραμενει?Πρεπει να αλλαξω και του συνοδηγου και του πορτπαγκαζ τις κλειδαριες?
Χωρια απο αυτο εχω ακουσει οι ζημιες αυτες στο γκαζι προκαλουνται απο τους ιδιοκτητες των χορων σταθμευσης σαν "υπενθυμιση" οτι το αμαξι σου δεν ειναι ασφαλες εκει εξω!!!Πιστευει κανεις οτι αυτο ειναι πιθανο σεναριο?Να ξερω με ποιους εχω να κανω οχι τιποτε αλλο:thumbsup:

HULK
12-06-10, 10:13
Μπορει να μην χρειαζεσαι αλλαγη κλειδαριας αλλα ομφαλοι οποτε το κοστος δεν ειναι μεγαλο.Πηγες να στο κοιταξουν?Τουλαχοστον ετσι εγινε σε εμενα οταν μου εβγαλαν τον ομφαλο εξω απο ενα γηπεδο :)

strof
12-06-10, 10:24
Κάποτε γινόντουσαν τέτοιες 'περίεγες' ζημιές σε σταθμευμένα αυτοκίνητα στο parking του ΣΕΙΡΙΟΣ στην εθνική με σκοπό να υπευνθυμίσουν οι- απόλυμενοι τότε- securitαδες την αναγκαιότητά τους. Είχαν πιαστεί 2-3 από αυτούς την ώρα που το έκαναν, οπότε δεν είναι απίθανο αυτό που λες....

Fad3In
13-06-10, 15:51
Κάποτε γινόντουσαν τέτοιες 'περίεγες' ζημιές σε σταθμευμένα αυτοκίνητα στο parking του ΣΕΙΡΙΟΣ στην εθνική με σκοπό να υπευνθυμίσουν οι- απόλυμενοι τότε- securitαδες την αναγκαιότητά τους. Είχαν πιαστεί 2-3 από αυτούς την ώρα που το έκαναν, οπότε δεν είναι απίθανο αυτό που λες....

ΠΩΠΩ! Αντε βγαλε ακρη! Αντε να πληρωσεις ζημια γι αυτο τον λογο!!!
Ν.

Κωνσταντίνος
18-06-10, 12:00
Είχε συμβεί και σε μένα στο προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα (Civic). Ευτυχώς καθάρισα φθηνά. Αγορά μεταχειρισμένου αφαλού (10 ¤). Και σε κλειδαρά φτιάξιμο του αφαλού που αγόρασα να ταιριάζει στο κλειδί μου (15 ¤).

BILL007
18-06-10, 13:17
Έχεις pm...thumb