PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΤΚ help please



patriNOS
11-06-10, 14:02
λοιπον κατ αρχην καλημερα.
θελω τα φωτα σας γιατι εχω προβλημα.. το ETK που εχω εγω δεν ειναι συμβατο με τα windows τα 7 και δοκιμασα να το τρεξω με συμβατοτητα xp vista αλλα δεν το ανοιγει καν.βγαζει ενα παραθυρο dos κενο και δεν το τρεχει να το κανω εγκατασταση. μπορει καποιος που το εχει ηδη σε 7 να μου πει απο που να το κατεβασω και πως το κανω εγκατασταση γιατι δεν προλαβαινω να το ψαξω και το χρειαζομαι?
ευχαριστω

Kostas_1
11-06-10, 14:24
Δεν νομιζω να δουλευει καν με τα windows 7.....

patriNOS
11-06-10, 14:35
Δεν νομιζω να δουλευει καν με τα windows 7.....

είναι σίγουρο αυτο? με τα vista το ειχα κανει να παιξει.. δεν θυμαμαι πως αλλα το είχα κάνει και ενω στην αρχη δεν μου εβγαζε τα προΐοντα μετα επαιξε κανονικα αλλα μου ειχε φαει πολυ χρονο..

Kostas_1
11-06-10, 14:44
Σιγουρο υπο την εννοια οτι το εχω ψαξει προσωπικα, οχι δεν ειναι.
Καπου το ειχα διαβασει (σε φορουμ εξωτερικου αν θυμαμαι καλα)

patriNOS
11-06-10, 14:57
Σιγουρο υπο την εννοια οτι το εχω ψαξει προσωπικα, οχι δεν ειναι.
Καπου το ειχα διαβασει (σε φορουμ εξωτερικου αν θυμαμαι καλα)


πω πω πακετο και εχω να το περασω σε εναν συνεργεια και εχει τα 7 επανω... ευχαριστω παντως. αν καποιος γνωριζει κατι ή το εχει κανει να παιξει παρακαλω να με ενημερωσει.. ευχαριστω

Kazakos Garage
11-06-10, 14:59
μπεσ στο [url]www.realoem.com.και[/θα βρισ τα παντα,

patriNOS
11-06-10, 15:15
μπεσ στο [url]www.realoem.com.και[/θα βρισ τα παντα,

εχει ETK για τα 7?

m-power_01
11-06-10, 15:19
Βαγγελη εχασες στο γνησιο ΕΤΚ αναφερεται στα requirements NOT VISTA COMPATIBLE

m-power_01
11-06-10, 15:20
εχει ETK για τα 7?

Ειναι κατι σαν το ΕΤΚ alla online...πρεπει να εχει συνεχως internet

patriNOS
11-06-10, 15:22
Βαγγελη εχασες στο γνησιο ΕΤΚ αναφερεται στα requirements NOT VISTA COMPATIBLE

το γνησιο εχω ρε... και ειναι και πολυ compatible απλα ηθελε και το cd μεσα για να παιξει.. το εχω απο τον γαρουφο.απλα κατι ειχα πειραξει με την συμβατοτητα και κατι αλλο αλλα δεν θυμαμαι τι. στα vista δεν με ενδιαφερει πλεον στα 7 θελω να παιξει. στα vista το εχει και ο κυριακος bmw στο συνεργειο και του παιζει κανονικα...

patriNOS
11-06-10, 15:24
Ειναι κατι σαν το ΕΤΚ alla online...πρεπει να εχει συνεχως internet

το ξερω ρε συ αυτο θελω να του καταργησω γιατι του αργει πολυ και ηθελε να το εχει οπως στα vista. πηρε τον υπολογιστη και τον πηρε με τα 7 για το συνεργειο και με εχει πεθανει.. δεν τρεχει τιποτα..

nfot
11-06-10, 18:17
Στα ΧΡ, στα πρωτα βηματα της εγκαταστασης, πρεπει να γινει μια επιλογη "UNBLOCK", λιγο πριν την port selection. Μιλαω για την εκδοση local φυσικα, που δεν απαιτει συνδεση με κεντρικα, αλλα ειναι για να λειτουργει αυτονομα.

Στα 7αρια δυστυχως, δεν εμφανιζεται αυτη η επιλογη καν, σε αντιθεση με τις ολες τις αλλες επιλογες. Εκει ειναι και το προβλημα.

Εξαιτιας αυτου, εχω κρατησει ενα παλιο σκληρο στο συστημα μου, με τα ΧΡ και το ΕΤΚ και κανω Boot σε αυτον οατν θελω να χρησιμοποιησω ΕΤΚ. Δυστυχως δεν ειναι και το πιο βολικο.

Apostolos
11-06-10, 19:50
λοιπον κατ αρχην καλημερα.
θελω τα φωτα σας γιατι εχω προβλημα.. το ETK που εχω εγω δεν ειναι συμβατο με τα windows τα 7 και δοκιμασα να το τρεξω με συμβατοτητα xp vista αλλα δεν το ανοιγει καν.βγαζει ενα παραθυρο dos κενο και δεν το τρεχει να το κανω εγκατασταση. μπορει καποιος που το εχει ηδη σε 7 να μου πει απο που να το κατεβασω και πως το κανω εγκατασταση γιατι δεν προλαβαινω να το ψαξω και το χρειαζομαι?
ευχαριστω

Γεια σου φιλαράκι καλησπέρα. Όσο και να σου φανεί παράξενο είχα εγκατεστημένο και μου έπαιζε κανονικά το ΕΤΚ σε 64bit vista ultimate edition μαζί με όλες τις κατά καιρούς νέες εκδόσεις που έκανα εγκατάσταση. Έκανα upgrade στα windows 7 ultimate edition και συνέχιζε να μου παίζει επίσης μια χαρά. Κάποια στιγμή μου χτύπησαν τα windows 7 και αναγκάστηκα να περάσω μια φρέσκια εγκατάσταση τα 7άρια. Όσες φορές και με όσες κόπιες και αν δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση το ΕΤΚ δεν κατέστη ποτέ δυνατό, μου κόλλαγε σε κάποια dos mode οθόνη και αν την παράκαμπτες απλά δεν έπαιζε.

oldcarskickass
11-06-10, 22:03
Δοκιμάστε να κατεβάσετε το windows xp mobule.

Από την microsoft κατευθείαν.
Είναι ένα sub programm των 7 το εγκαθιστάς.

Μετά το ανοίγεις και σου ανοίγει ένα παράθυρο το Explorer, από εκεί πας και βρίσκεις το .exe που τρέχει το ΕΤΚ, και ΛΟΓΙΚΑ (γιατί ΠΟΤΕ δεν ξέρεις με τα windows) θα τρέξει.

Εγώ έτσι το χρησιμοποιώ.

nfot
12-06-10, 00:21
Μετα την προτροπη σου και καμια 10αρια reset ολοκληρωσα την εγκατασταση του windows XP mode, μεσω virtual machine.
Ολα καλα, ξεκινησα την εγκατασταση του ETK lokal, εκδοση 1/2010 και μου εβγαλε και το περιφημο security alert για να κανει unblock τη java. Το χαμογελο εξαφανιστηκε ομως οταν ηρθε η ωρα της επιλογης market area, γιατι πολυ απλα δεν μου δινει επιλογες. Ανοιγει ενα κενο scroll down menu, χωρις καμια επιλογη. Παταω τυχαια μεσα στο menu μπας και, αλλα τζιφος....

oldcarskickass
12-06-10, 00:30
Καλά λέω ότι τα Win αποτελούν φαινόμενο.

Εμένα την ΠΡΩΤΗ φορά που προσπάθησα να το εγκαταστήσω έκανε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο.

Τις προάλλες που πήγα να εγκαταστήσω το Vivid, λέω δεν ξαναπροσπαθώ το ΕΤΚ;

Και έπαιξε κανονικά.

Τώρα το τι και το πως ΔΕΝ το ξέρω.

Εμένα η λύση βρέθηκε έτσι, δυστυχώς οι γνώσεις μου στον τομέα PC, είναι περιορισμένες, δε μπορώ να σε βοηθήσω.

gant
12-06-10, 00:40
Εγώ παιδιά το κατέβασα απ το inernet, τον περασμένο Νοέμβριο,είναι έκδοση του 2008, και παίζει μιά χαρά με win7

nfot
12-06-10, 10:47
Και τελικα, μεσω του ΧΡ mode των 7αριων, εχω ΕΤΚ. Με τυρρανησε λιγο η ολη υποθεση, αλλα αξιζε τον κοπο.

Κωνσταντίνος
12-06-10, 11:00
Windows. Ακριβώς όπως τα δείχνει το βίντεο (απαγορευμένη διαφήμιση της Sun Microsystems)

https://www.youtube.com/watch?v=eNqPTOb31S8

oldcarskickass
12-06-10, 11:33
Windows. Ακριβώς όπως τα δείχνει το βίντεο (απαγορευμένη διαφήμιση της Sun Microsystems)


Τσ τσ τσ, τα τραγικοποιείς τα πράγματα χωρίς λόγο.

Αφού κράταγε το manual ανάποδα ρε συ!!!

Fad3In
13-06-10, 15:52
Τελικα επαιξε με καμμια ρυθμιση συμβατοτητας;
Ειμαι σε 64μπιτα Win7 και δεν το ειχα εγκαταστησει καν ακομα!
Ν.

oldcarskickass
14-06-10, 08:03
Τελικα επαιξε με καμμια ρυθμιση συμβατοτητας;
Ειμαι σε 64μπιτα Win7 και δεν το ειχα εγκαταστησει καν ακομα!
Ν.

Κοίτα δυο τρία ποστ πιο πίσω.

Fad3In
14-06-10, 14:01
Κοίτα δυο τρία ποστ πιο πίσω.

Αμα θελω! :pimp::tease:
Ν.