PDA

Επιστροφή στο Forum : World Cup-South Africa 2010



GM6
08-06-10, 15:09
Αγαπητοι φιλοι, αρχιζει τη Παρασκευη το Μουντιαλ!!! Συγκεντρωσεις σε φιλους, μπυρες, πιτσες, σουβλακια, φωνες, πανηγυρισμοι κτλ. Χαιρομαι ιδιαιτερα που θα βλεπουμε μπαλιτσα...

Ποια ομαδα λετε να το σηκωσει? Κατα την ταπεινη προσωπικη μου γνωμη, βαζω τις 5 ομαδες που πιστευω οτι μπορουν, να το σηκωσουν.

Την Ελλαδα δεν την εχω στην λιστα, αν και προβλεπω να περναμε τον ομιλο και να κανουμε μια αξιοπρεπη πορεια.Καλη τυχη στην Ελλαδα μας!

:thumbsup:

yodas
08-06-10, 15:13
Εγώ λέω να αρχίσουμε τις προσευχές...


https://www.youtube.com/watch?v=WbpSXkFkE8o&fmt=18

GM6
08-06-10, 15:17
Εβαλα στο poll την Ακτη Ελεφαντοστου, ως την εκπληξη που θα μπορουσε να φτασει τελικο.Μια δυνατη και γρηγορη ομαδα, με παικτες που παιζουν στα μεγαλυτερα πρωταθληματα....

nikos ///M
08-06-10, 15:25
ψηφισα βραζιλιΑ
αν και πιστευω οτι
πολλες πιθανοτιτες
εχει η ισπανια και η ιταλια
ας απολαυσουμε ολοι αυτη την γιορτη
του ποδοσφαιρου
ΚΑΛΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!!!!!!!

παμε να ξαναζησουμε αυτες τις μερες

https://www.youtube.com/watch?v=ibMPgIgmbHI

Driver M
08-06-10, 15:40
H Ακτή Ελεφαντοστού πολύ δύσκολα θα κάνει κάτι καλό Γιώργο, γιατί αν δεν κάνω λάθος πριν λίγες μέρες τραυματίστηκε ο Ντρογκμπά. Εξίσου σημαντικός για την Αγγλία ο τραματισμός του Φέρντιναντ. Προβλέπω λοιπόν Βραζιλία, αλλά περιμένω και καμιά ευρωπαϊκή έκπληξη από Γερμανία μεριά, που πάντα καταφέρνει πολύ καλές παρουσίες στα Μουντιάλ, άσχετα με το δυναμικό που έχει κάθε φορά.

Όσο για τη χώρα μας, δυστυχώς δεν περιμένω ούτε καν να περάσει τον όμιλο. Μέτριοι παίκτες κατά πλειοψηφία με κακή τεχνική κατάρτιση (υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια όπως ο Νίνης) και μέτρια φυσική κατάσταση, που δύσκολα θα κοντράρουν γρήγορες και "τεχνικές" ομάδες όπως είναι Νιγηρία-Ν. Κορέα και Αργεντινή αντίστοιχα.

Παρόλα αυτά εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να προχωρήσουν όσο περισσότερο μπορούν!

GM6
08-06-10, 15:47
H Ακτή Ελεφαντοστού πολύ δύσκολα θα κάνει κάτι καλό Γιώργο, γιατί αν δεν κάνω λάθος πριν λίγες μέρες τραυματίστηκε ο Ντρογκμπά. Εξίσου σημαντικός για την Αγγλία ο τραματισμός του Φέρντιναντ. Προβλέπω λοιπόν Βραζιλία, αλλά περιμένω και καμιά ευρωπαϊκή έκπληξη από Γερμανία μεριά, που πάντα καταφέρνει πολύ καλές παρουσίες στα Μουντιάλ, άσχετα με το δυναμικό που έχει κάθε φορά.

Όσο για τη χώρα μας, δυστυχώς δεν περιμένω ούτε καν να περάσει τον όμιλο. Μέτριοι παίκτες κατά πλειοψηφία με κακή τεχνική κατάρτιση (υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια όπως ο Νίνης) και μέτρια φυσική κατάσταση, που δύσκολα θα κοντράρουν γρήγορες και "τεχνικές" ομάδες όπως είναι Νιγηρία-Ν. Κορέα και Αργεντινή αντίστοιχα.

Παρόλα αυτά εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να προχωρήσουν όσο περισσότερο μπορούν!

Οντως ο Ντρογκμπα εχει τραυματισμο, αλλα στο χερι, και πιστευω οτι θα παιξει.Η Γερμανια κανει καλες εμφανισεις αλλα δεν την εχω τοσο ικανη.

Δεν νομιζω οτι εχουμε τοσο μετριους παικτες με τοσο κακη τεχνικη καταρτιση και θα τα παμε καλα...Ελα Αρη, αισιδοξια θελωthumb

Driver M
08-06-10, 16:04
Μακάρι πραγματικά! Αλλά όσο παίζουν κάτι Χαριστέες, Σεϊταρίδηδες, Καραγκούνηδες, Τζιόληδες (το ότι οι περισσότεροι είναι του ΠΑΟ είναι καθαρή σύμπτωση..χαχα) κλπ είμαι λίγο επιφυλαχτικός..:D

ΦΑΝΗΣ
08-06-10, 16:47
Εγω εβαλα την Αργεντινή,γιατί αποτελείται από παίχτες αναγνωρισμένης αξίας,όσο για την ΕΛΛΑΔΑ της ευχομαι καλή Επιτυχία,και να φτάσει όσο ψηλά μπορεί....

Κωνσταντίνος
08-06-10, 16:59
Μήπως ήρθε η ώρα της Ισπανίας ;
Η οποία απ΄όσο θυμάμαι δεν έχει προκριθεί ποτέ στον τελικό. Ισως ήρθε η σειρά της, είναι αρκετά δυνατή.

Samaro
08-06-10, 17:31
Θέλω να το πάρει η Ελλάδα !!!
Να δω τι θα κάνετε που δεν την βάλατε στην δημοσκόπιση!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

dimtz
08-06-10, 17:35
Πιστευω η Ισπανια ειναι πολυ δυνατη φετοςthumb

Samaro
08-06-10, 17:39
Μακάρι πραγματικά! Αλλά όσο παίζουν κάτι Χαριστέες, Σεϊταρίδηδες, Καραγκούνηδες, Τζιόληδες (το ότι οι περισσότεροι είναι του ΠΑΟ είναι καθαρή σύμπτωση..χαχα) κλπ είμαι λίγο επιφυλαχτικός..:D
Τυχαίο ;; Δε νομίζω !!!:th_Laie_67-1:

katsaraios
08-06-10, 18:01
Αν και δεν θυμαμαι τους ομιλους πιστευω η Ολανδια θα παει καλα και η Αργεντινη αν δεν εχουν τραυματισμους .
Η Ελλαδα μακαρι να βαλει κανενα γκολ καθως εχει παιχτει πολυ το να μην βαλουμε ουτε ενα!!!
Καλη τυχη να χουμε και να δουμε καλη μπαλιτσα ...

gant
08-06-10, 19:12
Βλέπω Αργεντινή και Ισπανία. Για μας να μη περνάμε στην επόμενη φάση.

merbeind
08-06-10, 19:51
Ακτη Ελεφαντοστου και εγω.Θα κανει την εκπληξη.Κατι πιο λογικο θα πω την Ελλαδα...:original:

Gregory_///M
09-06-10, 09:30
Άντε καλή επιτυχία στην Εθνική μας....λέτε να γίνει κανα παράξενο κ να το πάρει η Ελλάδα???:shok:

bill_m3
09-06-10, 10:46
Άντε καλή επιτυχία στην Εθνική μας....λέτε να γίνει κανα παράξενο κ να το πάρει η Ελλάδα???:shok:

Όπως πολύ σωστά είπε κάποιος φίλος, αυτά γίνονται μια φορά την χιλιετία, στην επόμενη τώρα Ελλάδα!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Πιστεύω η Αργεντινή θα το πάρει!!

Να δούμε καλό ποδόσφαιρο και να γεμίσουν τα μαγαζάκια μας :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Panos 316T
09-06-10, 10:49
και γω βλέπω Ισπανία και για "έκπληξη" Αγγλία..
αυτό πιστεύω ότι θα ναι χρήσιμο:

M_Dolce
09-06-10, 13:05
Εγω Πιστευω τα φαβορι ειναι 2. Αγγλια και Αργεντινη. Δεν μου αρεσει που το λεω αλλα πιστευω οτι θα το παρει η Αγγλια!

Driver M
09-06-10, 19:54
Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Την Αργεντινή γιατί την έχετε πολλοί ως τόσο μεγάλο φαβορί στο poll?
Μετα βίας πέρασε τους ομίλους της λατινικής Αμερικής, οι παίχτες της (πέρα από 4-5 όπως messi, maxi rodriguez, tevez, aguero, milito οι οποίοι όμως είναι όλοι επιθετικογενείς) είναι απλά καλοί, ενώ ο Ντιεγκίτο σε καμία περίπτωση δεν έχει πείσει για τις προπονητικές του ικανότητες. Κι εγώ Αργεντινή υποστηρίζω και μακάρι να το σηκώσει, απλά, για τους λόγους που ανέφερα, δεν το πιστεύω και πολύ..

sierra
09-06-10, 20:00
thumb Ψήφισα Ισπανία γιατί την συμπαθώ πιο πολύ από τις άλλες και εύχομαι μια καλή και αξιοπρεπή πορεία της Ελλάδας μας... thumb

paganis
09-06-10, 20:22
αν και ακουγεται πολυ αισιοδιοξο...θεωρω οτι η ελλαδα, εχει ελπιδες για την επομενη φαση!προσωπικα αν θεωρησω ως δυνατοτερη ομαδα ,,,του ομιλου την νιγηρια....και ως πεσμενη την αργεντινη...και εφοσον συνεχισει να κανει κακες εμφανισεις,,,,τοτε αν παμε καλα στο παιχνιδι της κορεας...ισως περασουμε στην επομενη φαση! τωρα ως φαβορι για το τροπαιο ,θεωρω την ισπανια,,,

merbeind
10-06-10, 00:27
Βασικα δυνατη ειναι και η Ολλανδια.Η αγγλια ακουγεται πολυ και μαλλον θα την ωθησουν αλλα καπου θα κανουν τη γκελα τους δεν μπορει.Αργεντινη δεν πιστευω καλες μοναδες αλλα σαν ομαδα-συνολο δεν λεει κατι.Για τετραδα παντως βλεπω σιγουρα μια αφρικανικη ομαδα που η πιο δυνατη ειναι η Ακτη,η Αγγλια μεχρι εκει θα την φτασουν,η Ολλανδια αξιζει να φτασει ειναι σε καλη φορμα και μετα αλλα μια απο κλασικες Βραζιλια-Γερμανια-Ισπανια θα ειναι μεσα.Εδω θα ειμαστε να δουμε ποσο μεσα θα πεσουμε.

katsaraios
10-06-10, 01:00
βλεποντας ομιλους αρχικα βλεπω πιθανες
Ολλανδια,Ισπανια,Γερμανια, ργεντινη,Αγγλια,Βραζιλια
μετα λογω διασταυρωσεων η Ολλανδια πεφτει με 1ο η 2ο απο Ιταλια,Παραγουαη,Σλοβακια, .Ζηλανδια οποτε λογικα εχει αρκετη τυχη για να παει ψηλα.
Στοιχηματικα θα την τιμησω και βλεπουμε.

Επισης δυνατη θα ειναι και η Πορτογαλια που θα κοντραρει Βραζιλια,Β.Κορεα,Α.Ελεφαντο στου και μετα αν περασει, παει με Ισπανια η Χιλη η Ονδουρα.

Η Ελλαδα αν περασει σταυρωνει με 1ο η 2ο αποΝ.Αφρικη,Μεξικο,Ουρουγο αη,Γαλλια.
Για μας παντως ολα τα λεφτα ειναι το ματς με την Κορεα ....

Για να δουμε λοιπον ,αναμενεται πολυ τηλεθεαση κλασσικα ,μπαλλα και ξερο ψωμι χεχεχε

Nick bmwlover
10-06-10, 15:52
Ισπανια με χιλια,2 ισοπαλιες σε 50 αγωνες ειναι υποθεση...

kplc16
10-06-10, 17:26
Παιδιά να ρωτήσω κάτι? Την Αργεντινή γιατί την έχετε πολλοί ως τόσο μεγάλο φαβορί στο poll?
Μετα βίας πέρασε τους ομίλους της λατινικής Αμερικής, οι παίχτες της (πέρα από 4-5 όπως messi, maxi rodriguez, tevez, aguero, milito οι οποίοι όμως είναι όλοι επιθετικογενείς) είναι απλά καλοί, ενώ ο Ντιεγκίτο σε καμία περίπτωση δεν έχει πείσει για τις προπονητικές του ικανότητες. Κι εγώ Αργεντινή υποστηρίζω και μακάρι να το σηκώσει, απλά, για τους λόγους που ανέφερα, δεν το πιστεύω και πολύ..

Ρε Αρη τι ειναι αυτα που λες ; Εισαι και ορθολογιστης.
Που το βρισκεις τοσο θρασος και σχολιαζεις τους παιχτες της Αργεντινης;Πιστευεις οτι αυτοι οι παιχτες εχουν αναγκη απο προπονητη για να διαλυσουν τον οποιοδηποτε αντιπαλο αν βρεθουν σε μερα;Κι εγω να παω προπονητης στην Αργεντινη εχω πολλες πιθανοτητες να το σηκωσω.
Πιστευω ομως οτι στο τελος θα το σηκωσει η Ισπανια.Εχει σχεδον ανταξιους παικτες με την αργεντινη αλλα ειναι η μονη ΟΜΑΔΑ στη διοργανωση με τη Εθνικη Γερμανιας.

Γενικα μια εθνικη ομαδα ειναι λιγοτερο ομαδα απο ενα συλλογο γιατι δεν υπαρχει ο χρονος για σωστη δουλεια και προετοιμασια.

Νομιζω οτι ο καλυτερος τελικος που θα μπορουσαμε να δουμε ειναι Αργεντινη Ισπανια.

Συναισθηματικα ειμαι με την Αγγλια αλλα προβλεπω γαργαρες. Για την εθνικη μας ενα ειναι το σιγουρο : θα ρουφιξει λιγοτερα απο 12 μπαλακια.Δε ξερω αν θα βαλουμε γκολ

billys13
10-06-10, 18:01
Περα απο το οτι θελω να το σηκωσει η Ελλαδαρα μας πιστευω πως και οι ορανιε εχουν πιθανοτητες αν και πολλοι τους εχουν ξεγραμμενους........
FORZA NETHERLAND

Driver M
10-06-10, 18:32
Ρε Αρη τι ειναι αυτα που λες ; Εισαι και ορθολογιστης.
Που το βρισκεις τοσο θρασος και σχολιαζεις τους παιχτες της Αργεντινης;Πιστευεις οτι αυτοι οι παιχτες εχουν αναγκη απο προπονητη για να διαλυσουν τον οποιοδηποτε αντιπαλο αν βρεθουν σε μερα;Κι εγω να παω προπονητης στην Αργεντινη εχω πολλες πιθανοτητες να το σηκωσω.
Πιστευω ομως οτι στο τελος θα το σηκωσει η Ισπανια.Εχει σχεδον ανταξιους παικτες με την αργεντινη αλλα ειναι η μονη ΟΜΑΔΑ στη διοργανωση με τη Εθνικη Γερμανιας.

Γενικα μια εθνικη ομαδα ειναι λιγοτερο ομαδα απο ενα συλλογο γιατι δεν υπαρχει ο χρονος για σωστη δουλεια και προετοιμασια.

Νομιζω οτι ο καλυτερος τελικος που θα μπορουσαμε να δουμε ειναι Αργεντινη Ισπανια.

Συναισθηματικα ειμαι με την Αγγλια αλλα προβλεπω γαργαρες. Για την εθνικη μας ενα ειναι το σιγουρο : θα ρουφιξει λιγοτερα απο 12 μπαλακια.Δε ξερω αν θα βαλουμε γκολ

Νίκο, ας το πάμε με τη λογική σου. Ναι συμφωνώ ότι οι παίχτες της Αργεντινής μπορούν να σαρώσουν οποιονδήποτε αν βρεθούν σε καλή μέρα. Το ίδιο και οι παίχτες της Βραζιλίας και της Ισπανίας και της Ολλανδίας και της Αγγλίας και της Γερμανίας και μερικών ακόμα. Γιατί λοιπόν η Αργεντινή είναι μεγαλύτερο φαβορί από τις ομάδες αυτές που και πολύ πιο σταθερές έχουν παρουσιαστεί μέχρι στιγμής και έχουν και πιο έμπειρους προπονητές?

Και σχετικά με τον προπονητή, δε συμφωνώ με αυτό που λες γιατί μπορεί ο Μέσσι σε έναν αγώνα να περάσει 5 αντιπάλους και να βάλει γκολ, αλλά αυτό δε μπορεί να γίνεται συνέχεια. Αν δεν υπάρχει συνοχή, σταθερό σύστημα και οργανωμένο πλάνο (που είναι αποκλειστική ευθύνη του προπονητή), μόνο με προσωπικές ενέργειες και παίχτες με ταλέντο δεν κάνεις ομάδα αξιώσεων. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η Βραζιλία των αστέρων στο προηγούμενο Μουντιάλ, μια από τις καλύτερες 11άδες όλων των εποχών, η οποία όμως δεν έφτασε ούτε στους ημιτελικούς.
Ο προπονητής λοιπόν είναι πολύ σημαντικός και μαζί με το ταλέντο και τις εμπνεύσεις των καλών παικτών, είναι αυτά που κάνουν μια ομάδα από καλή, κορυφαία. Και μην κοιτάς εδώ που οι παίκτες της εθνικής ξύνονται και ο Γερμανός είναι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού. Σε άλλες χώρες κάνουν φοβερή προετοιμασία και δουλεύουν πολύ σκληρά με τον προπονητή. Η Ν. Κορέα που πολλοί υποτιμούν, κάνει φοβερή προετοιμασία για το μουντιάλ εδώ και δυο χρόνια (προχτές το άκουσα στο ράδιο).

Παρόλα αυτά κι εγώ θέλω να πάει η Αργεντινή καλά, γιατί ανέκαθεν την πήγαινα σαν ομάδα. Ο καλύτερος τελικός όμως πιστεύω ότι θα είναι Βραζιλία-Ισπανία ή Ολλανδία.


ps Για την εθνική μας, δυστυχώς συμφωνώ..

stef_E46m3cabrio
11-06-10, 16:54
Κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα roster τα έχουν Ισπανία και Αργεντινή. Σε ένα μουντιάλ το ρόστερ παίζει μεγάλο ρόλο γιατί είναι λίγα τα παιχνίδια και αρκεί μερικές φορές ένας παιχταράς να βρεθεί σε καλή μέρα για να σηκώσει όλη την ομάδα (με δεδομένο ότι και οι υπόλοιποι δεν είναι εντελώς άμπαλλοι). Όταν λοιπόν αυτές οι 2 ομάδες έχουν αρκετούς τέτοιους παιχταράδες που μπορούν να το κάνουν αυτό, αυξάνονται και οι πιθανότητές τους.
Για την Ισπανία είναι πολύ σημαντικό ότι μάλλον έχει αποτινάξει τη ρετσινιά του loser, θα δείξει.
Για την Αργεντινή είναι αρνητική η παρουσία του Μαραντόνα που ελπίζω να ακουστεί όσο γίνεται λιγότερο, γιατί αν αρχίσει τα δικά του μπορεί να καταστρέψει όλη την ομάδα.
Και φυσικά να μην ξεχνάμε ποτέ την παντοτινή αγαπημένη: Brasil!!

(για την Ελλάδα μη μιλάτε παιδιά, εμείς το σηκώνουμε στο τέλος σσσσσ)

bill_m3
11-06-10, 18:17
1ος αγώνας : Νότιος Αφρική-Μεξικό 1-1

Ωραία αρχίσαμε !!! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

nikos ///M
11-06-10, 18:24
ωραιο παιχνιδι!

z3 2.2
11-06-10, 18:39
Λοιπον θα το παρει ο ΕργοτεΛης γιατι ειναι ομαδαρα και νικαει και τον ολυμπιακο αλλα και τον παναθηναικο οποτε γουσταρει...αμεεε....
ΕργοτεΛης-ΕργοτεΛης

Driver M
12-06-10, 15:24
H χειρότερη θεωρητικά ομάδα του ομίλου, μας έκανε πλάκα σε όλο τον αγώνα εκτός από κανα 10λεπτό.

Έλλειψη ουσίας, ψυχραιμίας, ικανοτήτων και εν τέλει σοβαρότητας από την εθνική μας.
Τα ίδια και τα ίδια...

nikos ///M
12-06-10, 17:05
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ :thumbsdown:

NickE60
12-06-10, 18:31
δεν μπορούν τα παιδιά, τέλος... :thumbsdown:

bill_m3
12-06-10, 18:39
1ος αγώνας 11/06/2010 : Νότιος Αφρική-Μεξικό 1-1
2ος αγώνας 11/06/2010 : Ουρουγουάη - Γαλλία 0-0

1ος αγώνας 12/06/2010 : Νότιος Κορέα - Ελλάδα 2-0 (έχει να πέσει γέλιο στην συνέχεια!!!)
2ος αγώνας 12/06/2010 : Αργεντινή - Νιγηρία 1-0


:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

330Ci
12-06-10, 19:18
Sorry αν ακούγομαι πικρόχολος, αλλά οι μ@λακίες και οι εμμονές του Όττο σε συγκεκριμένους παίκτες μας έχουν γ@μήσει. Ρε παιδιά, είναι δυνατό να κάνεις χωριό με τον Βύντρα, τον Σειταρίδη και τον Χαριστέα, που δεν θυμούνται ούτε οι ίδιοι απο πότε έχουν να παίξουν μπάλα; Και να πεις οτι στο παρελθόν (τα τελευταία 2-3) χρόνια έχουν παίξει μπαλλάρα και τον έχουν δικαιώσει, οκ. Αλλά αυτό απλά δεν υπάρχει...
Είναι δυνατόν το πλάνο του αγώνα (και μάλιστα όταν είσαι πίσω στο σκορ) να είναι οι σέντρες και το ¨βοήθα Παναγιά";
Έλεος πια (που θα έλεγε και ο συναγωνιστής Γεωργίου), ήμαρτον!

katsaraios
12-06-10, 19:24
Sorry αν ακούγομαι πικρόχολος, αλλά οι μ@λακίες και οι εμμονές του Όττο σε συγκεκριμένους παίκτες μας έχουν γ@μήσει. Ρε παιδιά, είναι δυνατό να κάνεις χωριό με τον Βύντρα, τον Σειταρίδη και τον Χαριστέα, που δεν θυμούνται ούτε οι ίδιοι απο πότε έχουν να παίξουν μπάλα; Είναι δυνατόν το πλάνο του αγώνα (και μάλιστα όταν είσαι πίσω στο σκορ) να είναι οι σέντρες και το ¨βοήθα Παναγιά";
Έλεος πια (που θα έλεγε και ο συναγωνιστής Γεωργίου), ήμαρτον!

Δυστυχως αν και παντα ειμαστε πολυ επικριτικοι μετα απο ηττες, θα συμφωνησω μαζι σου.
Ειδικα σημερα ηταν τραγικο και το αρχικο στησιμο(Παασταθοπουλος-Κυριακος-Νινης) αλλα ακομα πιο τραγικες οι αλλαγες με τον κακομοιρη τον Πατσατζολου και τον "δεν στριβω"Καπετανο.
Πρωτη φορα βλεπω αναπτυψη με γιομες σε Γκεκα με υψος 175 και 2 ακριανους επιθετικους με υψος 1.90,χασαμε δικαια και ο Οττο ΔΥΣΤΥΧΩΣ τα εκανε σαλατα.....

bill_m3
12-06-10, 19:31
Όπως πολλές φορές έχουμε πει, ήρθε η ώρα (μετά το Μουντιάλ) για ριζική αλλαγή της ομάδας μας!!!

yannisv
12-06-10, 20:29
Κρίμα μας στενοχώρησαν αλλά ας μη ξεχνάμε ότι αυτός ο άνθρωπος μας έφερε στην κορυφή της Ευρώπης και στο Παγκόσμιο Κύπελλο.
Πράγματι είναι απελπισία να βλέπεις το Γιούρκα και το Χαριστέα να παίζουν ενώ υπάρχουν πολύ πιο άξιοι ποδοσφαιριστές για να καλύψουν τη θέση τους, είναι κρίμα να παίζεις με γιόμες σε όλο το παιχνίδι αλλά ας μην υποτιμάμε την Κορέα και το κυριότερο ας μη ξεχνάμε τι προσέφερε ο Ότο μέχρι πολύ πρόσφατα. Και κάτι τελευταίο, το Παγκόσμιο δεν τελείωσε ακόμα και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! :)

dimtz
12-06-10, 20:41
Όπως πολλές φορές έχουμε πει, ήρθε η ώρα (μετά το Μουντιάλ) για ριζική αλλαγή της ομάδας μας!!!

καλα τα λες Μπιλη μακαρι να γινει (επρεπε ειδη να ειχε γινει) thumb

atha
13-06-10, 14:20
Εγώ λέω να αρχίσουμε τις προσευχές...

https://www.youtube.com/watch?v=WbpSXkFkE8o&fmt=18



apaixto:hystericalbs1:

atha
13-06-10, 14:25
oso gia tin ethninki mas ti na po? gia ta panygiria einai ,mas xeftilizoun 5 xronia tora kai meis tous xaideuoume akoma, xathikan oi neoi paixtes?akoma me karagouni(pefto kai tsampokaleomaiO) , xaristea seitagidi kai tetoia ma toso low re paidi mou

kplc16
13-06-10, 14:49
αυτο που με ενοχλει πιο πολυ δεν ειναι το χαλι της ομαδας.Ειναι η απαιτηση να περνουν prim για τυχουσα καλη πορεια. Δηλαδη κακο τους κανει που παιζουν στην εθνικη;
Αν δε επαιζαν στη εθνικη ολοι αυτοι οι επαγγελματιες αθλητες,
θα κερδιζαν αυτα που κερδιζουν σημερα απο τις ομαδες τους;

Λυπαμαι μονο για τους ομογενεις.Αλλα οταν ακουω οτι θελουν παραδακι για να παιξουν εξαγριωνομαι!!!!:ranting2:

joseph
13-06-10, 14:56
Bαλε ενα γκολ και ας πεθαανωω.. Καπετανοο...Καπετανοοο!!!!!!!!
Που παμε ορε!!! που τον ξεθαψε αυτον!!!

NickE60
13-06-10, 15:00
Δεν είναι αυτός Ιωσήφ, εκείνος ήταν μακρυμάλλης.... :whistle:

johnnye46
13-06-10, 15:21
Καλα ρε αδερφια δεν ωαλατε στην Ψηφοφορια την Γερμανια ... ?? :( εγω ανεκαθεν υποστηριζα Γερμανια αλλα φετοσ νομιζω θα το σηκωσει η Ισπανια αλλα νομιζω οτι θα δουμε μαχη με Αργεντινη κ Βραζιλια, τεσπα οτι και να γινει εγω αποψε λεω να ευχαριστηθω την ομαδαρα !!! Deutschland!!!! :D

joseph
14-06-10, 01:29
Δεν είναι αυτός Ιωσήφ, εκείνος ήταν μακρυμάλλης.... :whistle:

Αυτος ειναι , που ειχαμε στην ΑΕΚ ενα φεγγαρι..., και εφυγε νυχτα.:bye::bye::bye:

bill_m3
14-06-10, 07:22
1ος αγώνας 11/06/2010 : Νότιος Αφρική-Μεξικό 1-1
2ος αγώνας 11/06/2010 : Ουρουγουάη - Γαλλία 0-0

1ος αγώνας 12/06/2010 : Νότιος Κορέα - Ελλάδα 2-0 (έχει να πέσει γέλιο στην συνέχεια!!!)
2ος αγώνας 12/06/2010 : Αργεντινή - Νιγηρία 1-0
3ος αγώνας 12/06/2010 : Αγγλία - ΗΠΑ 1-1

1ος αγώνας 13/06/2010 : Αλγερία - Σλοβενία 0-1
2ος αγώνας 13/06/2010 : Σερβία - Γκάνα 0-1
3ος αγώνας 13/06/2010 : Γερμανία - Αυστραλία 4-0



:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

NickE60
14-06-10, 07:24
Πάντως είναι καλύτερα να περάσει η Αμερική από τον άλλο όμιλο, μην μας τύχει καμιά Αγγλία στον τελικό.... τη βάψαμε :whistle: :th_Laie_67-1:

Κωνσταντίνος
14-06-10, 09:31
Καμμιά φορά αναρωτιέσαι. Φτάνει το να είσαι Ελληνας ώστε να κάτσεις και να δεις το τραγικό θέαμα της Εθνικής ; Τόση κακοποίηση του ποδοσφαίρου και αθλιότατο θέαμα αποτελούν μαρτύριο για κάποιον που θα κάτσει να δει ποδόσφαιρο.

Υστερα απο τέτοια εμφάνιση δεν χωρούν ατομικές κριτικές αλλά ας κάνω μια εξαίρεση. Ο Καπετάνος πρέπει να περνά πολύ καλά εκεί στην Ρουμανία. Κανα δυό προπονησούλες την βδομάδα και την Κυριακή πάμε και γήπεδο να κλωτσήσουμε και λίγη μπάλα.
Στην θέση του αν ήμουν τόσο αγύμναστος όσο είναι αυτός, θα ντρεπόμουν να φορέσω την φανέλα με το εθνόσημο και να εκπροσωπήσω την χώρα μου.
Ειδικά αν η φανέλα ήταν και πολύ εφαρμοστή και τονίζονταν τα βυζάκια που θα είχα φτιάξει εκεί στα ξένα που περνάω καλά........

katsaraios
06-07-10, 22:46
Αν και δεν θυμαμαι τους ομιλους πιστευω η Ολανδια θα παει καλα και η Αργεντινη αν δεν εχουν τραυματισμους .



βλεποντας ομιλους αρχικα βλεπω πιθανες
Ολλανδια,Ισπανια,Γερμανια, ργεντινη,Αγγλια,Βραζιλια
μετα λογω διασταυρωσεων η Ολλανδια πεφτει με 1ο η 2ο απο Ιταλια,Παραγουαη,Σλοβακια, .Ζηλανδια οποτε λογικα εχει αρκετη τυχη για να παει ψηλα.
Στοιχηματικα θα την τιμησω και βλεπουμε.


επεσα μεσα και ευτυχως ως τωρα με πληρωσε καλα.
Μακαρι να βρει την Γερμανια τωρα ,εχει λογαριασμο ανοιχτο!!!