PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΡΟ-ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 2070



nikos ///M
08-06-10, 15:59
https://www.youtube.com/watch?v=Q4SirjZv1b0

michaelp900
08-06-10, 16:12
Ευτυχως εκεινο το ετος,2070 θα ειμαι.....82 χρονων (μακαρι να ζησουμε και παραπανω) και θα κλεινω τα ματια μου,θα σκεφτομαι οτι τοτε....το 2010 ολοι ελεγαν να προσεχουμε,τοτε που ειμουν νεος και θα μπορουσα να κανω πολλα.
Ευχομαι τα παιδια μου και τα εγγονια μου τοτε να μην τα τραβηξουν ολα αυτα.....θλιβομαι πραγματικα κυριοι.

nikos ///M
09-06-10, 15:22
ειναι πραγματικα τρομακτικο!
ας κανουμε ολοι κατι πριν ειναι πολυ αργα!

yodas
09-06-10, 17:45
Σοκ....

E46 POWER
09-06-10, 17:54
To ειχα δει αυτο πριν απο 2 χρονια...προσωπικα ακομη και στο ξυρισμα κλεινω το νερο να μην τρεχει αδικα..γενικως απ οπου μπορω να κοψω νερο το κοβω...μονο οταν πλενω το αμαξι το σπαταλαω λιγο παραπανω...:whistle:

///M Arios
09-06-10, 18:10
Ευτυχως εκεινο το ετος,2070 θα ειμαι.....82 χρονων (μακαρι να ζησουμε και παραπανω) και θα κλεινω τα ματια μου,θα σκεφτομαι οτι τοτε....το 2010 ολοι ελεγαν να προσεχουμε,τοτε που ειμουν νεος και θα μπορουσα να κανω πολλα.
Ευχομαι τα παιδια μου και τα εγγονια μου τοτε να μην τα τραβηξουν ολα αυτα.....θλιβομαι πραγματικα κυριοι.
στιν ιδια μοιρα ημαστε φιλε μ... μακαρι ολοι να ημασταν ποιο σωστοι απεναντι στο περιβαλλον και να μιν ασιδοτουσαμε ετσι εναντιον του!!! τοτε ολλα θα ηταν αλιως.... και πιστεψεμε ακομα και σημερα καποια παιδια στιν ηλικια μας δεν μπορουν να γευτουν οσο νερο θελουν παρα μονο οσο χρειαζονται για να επιβιοσουν αυτα ομως δεν ενδιαφερουν κανεναν απο αυτους που το μονο που εχουν στο μιαλο τους ειναι τα χρηματα και η ¨οικονομικη κριση¨......:ranting2:

fast-enough
09-06-10, 18:35
Ψάξτε και στο google "water shortage" ή "thirst" για να δείτε και μια ενδιαφέρουσα παρουσίαση...

Makman
09-06-10, 22:23
Πρίν μερικούς μήνες, έδειχναν στα κανάλια, κάποιον αγωγό - απο κάποιο γειτονικό εργοστάσιο φυσικά - να ρίχνει τα "βρωμόνερα", μέσα σε πηγάδι !!!!! Κανείς δεν του έκανε τίποτα.

gant
09-06-10, 23:19
Επιπόλαια το παίρνουμε το θέμα του νερού σήμερα, αλλά κάποιος σοφός είχε πει, αν οι άνθρωποι σκοτώνονται σήμερα για μιά χούφτα χρυσάφι, θα ρθει μιά εποχή που θα σφάζονται για ένα ποτήρι νερό.

stavr
10-06-10, 00:58
Επιπόλαια το παίρνουμε το θέμα του νερού σήμερα, αλλά κάποιος σοφός είχε πει, αν οι άνθρωποι σκοτώνονται σήμερα για μιά χούφτα χρυσάφι, θα ρθει μιά εποχή που θα σφάζονται για ένα ποτήρι νερό.

Ο 3ος Παγκοσμιος πολεμος δεν θα γινει ουτε για το χρυσαφι αλλα ουτε για το πετρελαιο....αλλα για το νερο!