PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανακαλεί τη Murcielago η Lamborghini



HULK
24-05-10, 16:36
Ενα θεμα που μας αφορα ολους.Ημουν στο τσακ να την αγορασω μεχρι που διαβασα στο zougla.gr το ολο θεμα.

https://img198.imageshack.us/img198/4599/imagejax.jpg (https://img198.imageshack.us/i/imagejax.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)

Ακόμα και η Lamborghini προχώρησε σε ανάκληση του κορυφαίου της μοντέλου, της Murcielago, έπειτα από πρόβλημα που εντόπισαν οι μηχανικοί της ιταλικής εταιρείας κατασκευής super cars. Συγκεκριμένα, ανακαλούνται 428 Murcielago Coupe και Roadster χρονολογίας 2007 – 2008 που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ.

Σύμφωνα με την εταιρεία δεν έχουν γίνει σωστές συγκολλήσεις μεταξύ της αντλίας καυσίμου και της δεξαμενής, με αποτέλεσμα να υπάρχει πιθανότητα διαρροής με κίνδυνο την πρόκληση φωτιάς. Προς το παρόν έχει γίνει γνωστό για ανάκληση που αφορά μοντέλα που κυκλοφορούν στην Αμερική, όχι όμως για την Ευρώπη και την Ελλάδα.


Του Βασίλη Γ. Σαρημπαλίδη

gant
24-05-10, 16:58
Ενα θεμα που μας αφορα ολους.Ημουν στο τσακ να την αγορασω μεχρι που διαβασα στο zougla.gr το ολο θεμα.

Τουλάχιστον να ενημερώσουμε όσους φίλους την έχουν αγοράσει
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

maevius
24-05-10, 17:04
oxi re gmt...prepei na tin giriso piso dld....??????:ranting2:

Driver M
24-05-10, 17:06
Τελικά φαίνεται να μην είναι μύθος αυτό που ακουγόταν για αρκετές murchielago, ότι λαμπάδιαζαν! Και στη Βουλιαγμένης είχε αρπάξει φωτιά μια, τώρα αν ο λόγος είναι αυτός δεν γνωρίζω...

https://www.youtube.com/watch?v=6tEVd_OhMi4&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=6tEVd_OhMi4&feature=related

kloukakis
24-05-10, 17:10
ελπίζω να δίνουν αυτοκίνητο αντικατάστασης, δεν μπορώ χωρίς αμάξι

bill_m3
24-05-10, 17:27
Καλά σε αυτό το φόρουμ όλοι το ίδιο αυτοκίνητο έχουμε ??


:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Driver M
24-05-10, 17:32
Καλά σε αυτό το φόρουμ όλοι το ίδιο αυτοκίνητο έχουμε ??


:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Όχι..εγώ έχω zonda.. :hystericalbs1:

stratos
24-05-10, 17:35
Εμείς που εχουμε το facelift (Reventon) να ανησυχούμε?

bill_m3
24-05-10, 17:38
Εμείς που εχουμε το facelift (Reventon) να ανησυχούμε?

Όχι, εσύ και ο Άρης είστε από τους τυχερούς!!!!!

Monsta
24-05-10, 17:56
Πάντως είχα διαβάσει κάπου στο νετ για ανεξήγητα ατυχήματα με lambo όπου ξαφνικά και χωρίς λόγο οι οδηγοί χάνουν το έλεγχο του αυτοκινήτου με μοιραία αποτελέσματα. Έχουν σημειωθεί και μερικοί θανάτοι, αλλά εκείνοι που έχουν επιζήσει έχουν κινηθεί νομικά κατά της εταιρείας.

Το έχει διαβάσει κανένας άλλος?

merbeind
24-05-10, 18:23
Eγω ηξερα για R8.Αν ειναι ομως δυνατον να δινεις τοσα λεφτα και να γινεσαι μπουρλοτο...Εχω δει f430 να φευγει η βαφη κατω απο το μπροστα τζαμι.Ελεος δλδ.Για αυτο porsche και παλι porsche

Nino
24-05-10, 19:41
Σωθηκα λεμε!!! τελευταια στιγμη το ειδα γιατι πηγαινα να την καπαρωσω....
Ενα υπαρξιακο κενο βεβαια υπαρχει αλλα σιγουρα θα το καλυψω...
Συμπαθεια και κατανοηση για την κρυφη γοητεια της μπουρζουαζιας...

yodas
24-05-10, 20:20
και εμενα μου στειλανε γραμμα να το παω πισω αλλα παρολα αυτα προτιμησα να το βαλω φωτια και να το καψω μιας και οι καιροι ειναι δυσκολοι....

chief
24-05-10, 20:20
Και τα Gallardo μια απ τα ιδια ειναι.

stratos
24-05-10, 20:23
Και τα Gallardo μια απ τα ιδια ειναι.

Και το δικό σου πρόβλημα είχε εεεεεεε? :hystericalbs1:

Stamatis
24-05-10, 20:25
Χτες μου εκανε η μανα μου παραπονα οτι καθως πηγαινε στη λαϊκη μυρισε λιγο η λαμπο, αλλα σκεφτηκα οτι ηταν συμπλεκτης και δεν εδωσα σημασια.
Σημερα την γυρισε πισω τελικα, της ειπαν οτι πρεπει να αλλαξουν το συστημα καυσιμου.
Μικρο το κακο, γιατι λαϊκη εχει παλι την αλλη δευτερα οποτε θα ειναι ετοιμο το αμαξι.

Της ειπα να παει με το κενιγκσεγκ αν θελει αλλα ειναι μικρο το πορμπαγκαζ και δεν χωρανε τα ψωνια ολα.

Θα εχει καποιος τη δικια του ετοιμη νωριτερα απο εμας για να εξυπηρετησει τη μαμα μου;

Driver M
24-05-10, 20:31
Eμένα πάλι το zonda δεν έχει καθόλου πορτ μπαγκάζ..μια φορά είχα ακουμπήσει κάτι μπριζόλες από το χασάπη για λίγο δίπλα από τον κινητήρα και μέχρι να γυρίσω σπίτι είχαν ψηθεί για τα καλά. Από τότε και μετά, το αμάξι το χρησιμοποιώ και για barbeque..

Και η Murchielago πάντως θα είναι ό,τι πρέπει για ψήσιμο, αρκεί να σας αρέσουν τα ξεροψημένα...:hystericalbs1:

scania124
24-05-10, 20:31
ευτυχως προλαβα την πουλησα......πωπω δεν μπορω τις αντιπροσωποιες αλλο!!!!!!!!!!

το παλιο κασονι!!!!!!!!!!!!!

Χρίστος
24-05-10, 21:08
εγω με την reventon ειχα θεμα μετα τα 340 ετριζε κατι στο τζαμι.
οταν μιλησα με τη lambo μου ειπαν να μην ανχωνωμαι.Απλα ηταν ο χαρος που μου χτυπαγε το τζαμι....................

kplc16
24-05-10, 21:17
Ενα θεμα που μας αφορα ολους.Ημουν στο τσακ να την αγορασω μεχρι που διαβασα στο zougla.gr το ολο θεμα.

https://www.bmwfans.gr/forum/ (https://img198.imageshack.us/i/imagejax.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)

Ακόμα και η Lamborghini προχώρησε σε ανάκληση του κορυφαίου της μοντέλου, της Murcielago, έπειτα από πρόβλημα που εντόπισαν οι μηχανικοί της ιταλικής εταιρείας κατασκευής super cars. Συγκεκριμένα, ανακαλούνται 428 Murcielago Coupe και Roadster χρονολογίας 2007 – 2008 που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ.

Σύμφωνα με την εταιρεία δεν έχουν γίνει σωστές συγκολλήσεις μεταξύ της αντλίας καυσίμου και της δεξαμενής, με αποτέλεσμα να υπάρχει πιθανότητα διαρροής με κίνδυνο την πρόκληση φωτιάς. Προς το παρόν έχει γίνει γνωστό για ανάκληση που αφορά μοντέλα που κυκλοφορούν στην Αμερική, όχι όμως για την Ευρώπη και την Ελλάδα.


Του Βασίλη Γ. Σαρημπαλίδη

ευτυχως γιατι Lambo αγοραζω μονο απο το Μοναχο.Ελπιζω να μην υπαρχει θεμα με τις Bentley της Ν.Υ.

kplc16
24-05-10, 21:20
Χτες μου εκανε η μανα μου παραπονα οτι καθως πηγαινε στη λαϊκη μυρισε λιγο η λαμπο, αλλα σκεφτηκα οτι ηταν συμπλεκτης και δεν εδωσα σημασια.
Σημερα την γυρισε πισω τελικα, της ειπαν οτι πρεπει να αλλαξουν το συστημα καυσιμου.
Μικρο το κακο, γιατι λαϊκη εχει παλι την αλλη δευτερα οποτε θα ειναι ετοιμο το αμαξι.

Της ειπα να παει με το κενιγκσεγκ αν θελει αλλα ειναι μικρο το πορμπαγκαζ και δεν χωρανε τα ψωνια ολα.

Θα εχει καποιος τη δικια του ετοιμη νωριτερα απο εμας για να εξυπηρετησει τη μαμα μου;
μηπως μπορω να εξυπηρετησω με την Bentley; Εννοειται πως ειναι αυτοματη!!!

Stamatis
24-05-10, 21:23
μηπως μπορω να εξυπηρετησω με την Bentley; Εννοειται πως ειναι αυτοματη!!!

Ναι μωρέ γιατί τη Δευτέρα έχει και το Lidl προσφορά στις σαγιονάρες και θα ψωνίσει αρκετά πράγματα.
Αν θες πέρνα να την αφήσεις το βράδυ απο το σπίτι.

Πες του φύλακα να σου δώσει την 911 για να γυρίσεις πίσω. Βενζίνη έχει, γέμισα εχθές.

kplc16
24-05-10, 21:30
εγω με την reventon ειχα θεμα μετα τα 340 ετριζε κατι στο τζαμι.
οταν μιλησα με τη lambo μου ειπαν να μην ανχωνωμαι.Απλα ηταν ο χαρος που μου χτυπαγε το τζαμι....................

να' σαι καλα ρε μεγαλε γιατι και η αδελδη μου τον ιδιο θορυβο ακουγε χθες που γυρνουσε σπιτι της και ανησυχησε γιατι ειναι εκτος εγγυησης. Τελικα τωρα τελευταια τα εχουν χαλασει τα αυτοκινητα τους οι Ιταλοι.Ειχε δικιο ο πατερας μου που ελεγε να μη μπλεξουμε με Lambo.

z3 2.2
24-05-10, 21:34
εγω το ειχα δει το προβλημα στο δικο μου περσυ.(ε ειμαι και της δουλειας ετσι..)
το επιδιορθωσα μονος μου σε ενα απογευμα,θα σας ενημερωσω συντομα και θα ανεβασω και το σχετικο diy.
η δουλεια που εχω κανει ειναι σαφως καλυτερη απο το bulleting της Lambo
ειναι απαραδεκτοι ομως...κριμα

Stunt Mike
24-05-10, 22:07
Ρε συναδελφοι διαβαζα το αρθρο κι ελεγα:αποκλειεται να παιζει αυτο σε τετοιο αμαξι...Κι ομως μοιρα κακια,θες συμπτωση,μολις εγινα μπουρλοτο με τη Murcielago μου στην Κατεχακη :( Αυτη τη στιγμη σας μιλαω απ'τη μοναδα εγκαυματων,ευτυχως 1ου βαθμου)...Και μου'λεγε η γυναικα μου οτι δεν εμπιστευοταν τα Ιταλικα και να παιρναμε κατι Γερμανικο αλλα το θεωρησα γκρινια....

Κωνσταντίνος
24-05-10, 22:10
Σας διάβασα ολους. Και κατάλαβα ότι είστε όλοι νεόπλουτοι βλάχοι που σας πιάνουν κορόιδα αφου σας πουλάνε τα "ΚοιτάτεΜεΓειτόνοι". Καλά να πάθετε.
Εγώ που ξέρω ψωνισα Maybach και ούτε ανακλήσεις ούτε τίποτα.

bill_m3
24-05-10, 22:14
εγω το ειχα δει το προβλημα στο δικο μου περσυ.(ε ειμαι και της δουλειας ετσι..)
το επιδιορθωσα μονος μου σε ενα απογευμα,θα σας ενημερωσω συντομα και θα ανεβασω και το σχετικο diy.
η δουλεια που εχω κανει ειναι σαφως καλυτερη απο το bulleting της Lambo
ειναι απαραδεκτοι ομως...κριμα

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Έχω λιώσει λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :hystericalbs1: :hystericalbs1:

E60_Arkadia
24-05-10, 23:16
Ναι μωρέ γιατί τη Δευτέρα έχει και το Lidl προσφορά στις σαγιονάρες και θα ψωνίσει αρκετά πράγματα.
Αν θες πέρνα να την αφήσεις το βράδυ απο το σπίτι.

Πες του φύλακα να σου δώσει την 911 για να γυρίσεις πίσω. Βενζίνη έχει, γέμισα εχθές.

Χαχαχαχα δεν παιζεσαι Σταματη :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

paganis
24-05-10, 23:58
εγω το ειχα δει το προβλημα στο δικο μου περσυ.(ε ειμαι και της δουλειας ετσι..)
το επιδιορθωσα μονος μου σε ενα απογευμα,θα σας ενημερωσω συντομα και θα ανεβασω και το σχετικο diy.
η δουλεια που εχω κανει ειναι σαφως καλυτερη απο το bulleting της Lambo
ειναι απαραδεκτοι ομως...κριμα

τελικα φιλαρακι...καλα σε ρωταγα...''αν σου εχει βγει καλο..και οτι δεν κυκλοφορουν πολλα ,απο δαυτα....''....τελικα μαπα το εργαλειο.....

valantis544
25-05-10, 01:12
Το ότι τρέξατε και αγοράσατε όλοι το ίδιο αμάξι σαν τα πρόβατα και τώρα πάτε για ανακλήσεις δεν το σχολιάζω, αφού δεν κυκλοφορούν πολλά, δεν θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβεις πως είναι προβληματικά. Σε forum όμως της BMW, μπορώ να μάθω τι δουλειά έχετε ρε;;

Stamatis
25-05-10, 05:37
Μας ανηκει η εταιρεια.
Αλλη ερωτηση;

HULK
25-05-10, 08:21
Ελπιζω τουλαχιστον να μην τα πηρατε ολοι στο ιδιο χρωμα και τα μπερδευετε μετα.

JuNiOr_
25-05-10, 08:43
προωθηστε το παντου!μας αφορα ολους...:warriorsmiley:
+γκρουπακι στο facebook.!

skandalis447
25-05-10, 10:37
Εγω παιδια ευτυχως προλαβα και την πουλησα πριν την ανακληση...οταν διαβασα για ανεξηγητα ατυχηματα με θανατους σε λαμπο,οπου το αμαξι χωρις κανενα λογο στα καλα του καθουμενου κινουμενο ευθεια τραβαγε αποτομα αριστερα και χτυπαγε τις μπαρες...Φημες λεγανε οτι ο χαρος εριχνε λαδια,αλλα απαλλαχθηκε λογω αμφιβολιων...επισης για το σουπερ μαρκετ εχω το καλυτερο...boxster παιδια μου...και ανοιχτο να κανουμε το κομματι μας,και 2 πορτ μπαγκαζ,ενα μπρος ενα πισω...Και ασε τους αλλους να σκεφτονται πως θα χωρεσουν τα φρουτα και τα λαχανικα στο 911...

valantis544
25-05-10, 10:44
Μας ανηκει η εταιρεια.
Αλλη ερωτηση;

Α σας ανήκει ε; Ε τώρα που σας βρήκα, εγώ θα φταίω να αρχίσω να σας τα χώνω που ένα φιλαράκι μου, ένας ξάδερφος και η κουμπάρα του νονού μου τρέχουν τώρα στην αντιπροσωπεία σας, για τα κατασκευαστικά σφάλματα σας;;

Υ.Γ. Στο τέλος θα τα πιστέψουμε κιόλας!

Stamatis
25-05-10, 11:23
Α σας ανήκει ε; Ε τώρα που σας βρήκα, εγώ θα φταίω να αρχίσω να σας τα χώνω που ένα φιλαράκι μου, ένας ξάδερφος και η κουμπάρα του νονού μου τρέχουν τώρα στην αντιπροσωπεία σας, για τα κατασκευαστικά σφάλματα σας;;

Υ.Γ. Στο τέλος θα τα πιστέψουμε κιόλας!

γιατι φωναζεις; Οσο το αμαξι ειναι μεσα δεν τους δωσαμε λαντα αντικαταστασης;
Τι πιο αξιοπιστο και ασφαλες;

valantis544
25-05-10, 11:38
γιατι φωναζεις; Οσο το αμαξι ειναι μεσα δεν τους δωσαμε λαντα αντικαταστασης;
Τι πιο αξιοπιστο και ασφαλες;

Μα γι' αυτό ακριβώς δεν έδωσαν διαστάσεις στο θέμα, επειδή πάντα ήθελαν να κάτσουν στο τιμόνι ενός ελ εϊ ντι εϊ.

GEORGE316
25-05-10, 12:02
Ε ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΕΛΕΟΣ!!!! τι παραγματα ειναι αυτα?
με πηρε σημερα το πρωι ο πατερας μου να μου πει να του δωσω το bmw γιατι λεει πρεπει να παει τη lamborghini στην αντιπροσωπεια....δηλαδη θα μεινω εγω χωρις αμαξι επειδη αυτοι οι αχρηστοι δεν κολλησαν σωστα το μαραφετι??ε οχι....

E39COMP
25-05-10, 17:05
Πωπωπω τυχερός που είμαι τελικα.... Μπηκα σε αυτο το site που ΟΛΟΙ οπως γραφετε , εχετε αγορασει Lambo .... Λοιπον παιδια ... ΑΦου ΟΛΟΙ εχετε απο μια Lambo ..... H εταιρια ΜΟΥ ..... Σας ευχαριστει για την προτιμηση και θα πω στους μηχανικούς ΜΟΥ ...Οσες Lambo γυρισουν στο εργαστασιο ΜΟΥ απο Ελλαδα και ΕΙΔΙΚΑ οσες τυχει και εχουν και αυτοκολλητακι του forum , να τυχουν ειδικης μεταχειρησης .... Θα πω στα τσακάλια ΜΟΥ να σας ριξουν και καμμια .... 100ρια αλογα παραπάνω ..... Και μην αγχωνεστε ....Ολα τα προβληματα θα λυθούν αμεσα στα αυτοκινητά σας :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Και τωρα σοβαρα .... Καλα το ελεγα εγω ....ΜΗΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΙΤΑΛΙΚΑ .... ΟΛΑ FIAT EINAI