PDA

Επιστροφή στο Forum : Τραγικο!!



TOMIS
17-05-10, 23:41
Δεν ηξερα σε πιο τομεα να το βαλω ας το διορθωσουν οι μοντς αυτο:original:...Φιλος μου με s3 με το που ανοιξε κλιματισμο εκανε μια καθετη ρωγμη ΡΩΓΜΑΡΑ δηλαδη το παρμπριζ απο πανω ως κατω!!!!!Κατι επαιξε λεει με ψυχρο θυλακα και κατι εγινε με τον αερα και κατι τετοια δεν τα ξερω γω αυτα ειμαι απο χωριο!Οποτε ρωταω....Να ανησυχω μην το παθω και γω που ειμαι απο χωριο?πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο!!!!!Δηλαδη ελεος!!Εχετε ξανα ακουσει κατι τετοιο ποτε αν ναι υπαρχει κατι να κανουμε να προστατευτουμε?

fanisk
17-05-10, 23:52
Δεν ηξερα σε πιο τομεα να το βαλω ας το διορθωσουν οι μοντς αυτο:original:...Φιλος μου με s3 με το που ανοιξε κλιματισμο εκανε μια καθετη ρωγμη ΡΩΓΜΑΡΑ δηλαδη το παρμπριζ απο πανω ως κατω!!!!!Κατι επαιξε λεει με ψυχρο θυλακα και κατι εγινε με τον αερα και κατι τετοια δεν τα ξερω γω αυτα ειμαι απο χωριο!Οποτε ρωταω....Να ανησυχω μην το παθω και γω που ειμαι απο χωριο?πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο!!!!!Δηλαδη ελεος!!Εχετε ξανα ακουσει κατι τετοιο ποτε αν ναι υπαρχει κατι να κανουμε να προστατευτουμε?

Μηπως καπου ειχε ραγισει το τζαμι του απο πετρα προπορευομενου? Και ηρθε ο κλιματισμος με το κρυο..σε καυτο τζαμι..και εδεσε το γλυκο?

skandalis447
18-05-10, 00:09
Θραυση κρυσταλλων...

m-power_01
18-05-10, 03:24
To θρεντ μεταφερθηκε στην καταλληλη ενοτητα!

Μπορεις να μαθεις περισσοτερα να μας πεις αναλυτικα τι εγινε?

oldcarskickass
18-05-10, 06:50
Θραυση κρυσταλλων...

Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.

GEORGE316
18-05-10, 07:43
το πιο πιθανο ειναι να ειχε γινει μια ανεπαισθητη ζημια στο κρυσταλλο,και με τη διαφορα θερμακρασιας που δημιουργηθηκε ,η συστολη-διαστολη να εκανε το θαυμα της!!

Z4 DCT
18-05-10, 07:45
Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.

:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Samaro
18-05-10, 07:46
Φίλε ΤΟΜΙS, άλλο s3 και άλλο Μ3!!! thumb


fanisk Παράθεση:
Μηπως καπου ειχε ραγισει το τζαμι του απο πετρα προπορευομενου? Και ηρθε ο κλιματισμος με το κρυο..σε καυτο τζαμι..και εδεσε το γλυκο?
Και ενα απλό χτυπηματακι,με τη συστολή- διαστολή, μπορεί να εξελιχθεί σε ράγισμα.
Στη συνέχεια, πας Ασφάλεια για θράυση κρυστάλων.thumb

S8N
18-05-10, 10:21
Την ιστορία λοιπόν αυτή την έχω ζήσει κι εγώ:

Δύο μήνες αφότου παρέλαβα το καινούργιο ΤΤ 225 μου τον Μάρτη του 2001, και αφού το είχα αφήσει παρκαρισμένο μια ηλιόλουστη μέρα κάτω από το πατρικό μου, πήγα και το βρήκα με ραγισμένο παρμπρίζ στη μέση χαμηλά.

Το σίγουρο είναι πως το αίτιο ήταν η συστολή-διαστολή λόγω θερμοκρασιακών μεταβολών. Το κακό ήταν πως αυτό ήταν σύνηθες στα roadster ΤΤ και όχι στα coupe όπως το δικό μου.

Για τη ιστορία, το θέμα δεν ήταν η αστοχία υλικού αλλά η ύπαρξη τάσεων εξ' αρχής λόγω λανθασμένης κόλλησης του παρμπρίζ στο πλαίσιο.

Τελικά το αντικατέστησε η KARENTA στην εγγύηση, αφού πρώτα έκανε εξονυχιστικό έλεγχο για να διαπιστώσει πως δεν επρόκειτο για χτύπημα. Θραύση κρυστάλλων είχα βέβαια, απλώς δεν ήθελα να χρεωθεί η ασφαλιστική την ποιότητα κατασκευής της Audi (ή μάλλον την έλλειψη αυτής).

Το καλύτερο όμως είναι πως το ίδιο καλοκαίρι θα άλλαζα 2 φορές τα πλαϊνά φλας των φτερών γιατί έσπαγαν τα κλιπς τους από τη ζέστη και τα έβρισκα να κρέμονται από το καλώδιο και το ντουί.

Τελειώνοντας, ν' αναφέρω κάτι ακόμη:

Δε χρειάζεται καν να συγκρίνουμε τα Audi S με τα μοντέλα Μ, αφού και τα BMW σειράς είναι έτη φωτός μπροστά. Εγώ έχω μια ταπεινή 5άρα 2 ετών, μεταχειρισμένη από 2ο χέρι, η οποία όχι μόνο είναι χρηματοκιβώτιο σε αίσθηση αλλά επιπλέον δεν κάνει το παραμικρό τσικ μέσα. Ό,τι VAG και να 'χα έτριζε σα ράντζο νοσοκομείου από τον 1ο κιόλας μήνα. Εν προκειμένω, το πάχος στα κρύσταλλα της BMW είναι πολύ μεγαλύτερο απ' ό,τι εκείνο στο GTI που είχα, στο παλιό S3 του αδερφού μου, ακόμη και στο προαναφερθέν ΤΤ το οποίο δεν είχε καν πλαίσιο στις πόρτες. Με τα VAG είχα γίνει ο καλύτερος πελάτης της Carglass, τι συζητάμε τώρα?

Μπορεί να γελάμε γιατί στη χώρα μας η 316 Ci έφτασε να κοστίζει 40.000 ευρώ, όσο δηλαδή και το τουρμπάτο Α5, αλλά εγώ θα έπαιρνα την 316 every single f*cking time.

Action Man
18-05-10, 10:22
Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.
+1 :th_Laie_67-1:

NickE60
18-05-10, 11:26
Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.

χαχαχαχχαχα να το ακούσει ο κονας (και νυν sharky) αυτό ...θα γίνει turbo-compressor :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Fad3In
20-05-10, 14:08
Για VW μιλάμε, εγώ θα έλεγα ανακύκλωση, όλο το όχημα, όχι μόνο το παρ πριζ.
:th_Laie_67-1::sm-angry05::devil:
Χαχα,εσυ τι θα λεγες;
Παντως το σκηνικο με το παρμπριζ ειναι να μη σου τυχει...
Ν.

ghost-rider
20-05-10, 14:26
Να τονισω οτι οδηγω bmw γιατι στην πορεια μπορει να γινω εριστικος. Το τζαμι για καποιο λογο ανεβασε πολυ διαφορετικη θερμοκρασια στην εσωτερικη του επιφανεια απότι στην εξωτερικη κ γι αυτο ραγισε. Συμβαινει υπο τις καταλληλες συνθηκες και στις καλυτερες οικογενειες. Αυτο δεν σημαινει κατι για την ποιοτητα κατασκευης του αξιολογοτερου ανταγωνιστη της bmw. Ιδιαιτερα οταν η γρηγορη κ καθαρη οδηγηση ειναι το ζητουμενο, τα quattro δυστυχως θα πετσοκοψουν με μεγαλη ανεση κ ευκολια τα γαλαζοαιματα κ ακριβοπληρωμενα αυτοκινητα μας. Ειτε προκειται για Μ ειτε οχι..

Fad3In
20-05-10, 20:57
Να τονισω οτι οδηγω bmw γιατι στην πορεια μπορει να γινω εριστικος. Το τζαμι για καποιο λογο ανεβασε πολυ διαφορετικη θερμοκρασια στην εσωτερικη του επιφανεια απότι στην εξωτερικη κ γι αυτο ραγισε. Συμβαινει υπο τις καταλληλες συνθηκες και στις καλυτερες οικογενειες. Αυτο δεν σημαινει κατι για την ποιοτητα κατασκευης του αξιολογοτερου ανταγωνιστη της bmw. Ιδιαιτερα οταν η γρηγορη κ καθαρη οδηγηση ειναι το ζητουμενο, τα quattro δυστυχως θα πετσοκοψουν με μεγαλη ανεση κ ευκολια τα γαλαζοαιματα κ ακριβοπληρωμενα αυτοκινητα μας. Ειτε προκειται για Μ ειτε οχι..

(ghost-rider,αν δεν καταλαβαινεις απο χιουμορ,οκ...γινε οτι θες! :original:
Προσωπικα,για μενα το BMW δεν ειναι ουτε θρησκεια (κολλημα ναι,χασιμο χρηματων ναι,απασχοληση στον ελευθερο χρονο ναι)
ουτε και θα τσακωθω περι του του θεματος "Ποιο ειναι καλυτερο αμαξι απ το δικο μου" ή οτιδηποτε τετοιο.
Κανεις δεν ειναι 15 ετων εδω μεσα.Δεν υπαρχει λογος.
Ο καθενας εχει προτιμησεις κι ο καθενας επισης εχει δικαιωμα να λεει την γνωμη του ελευθερα!
Ειναι πολυ απλο το ολο concept και πιστευω συμφωνουν και οι υπολοιποι εδω μεσα!)

Στο θεμα μας τωρα,οκ...ειτε αστοχια υλικου ειτε οτιδηποτε,εγινε παραπανω απο μια φορα.Εφοσον τα καλυπτει η ασφαλεια ή η εγγυηση λεμε παλι καλα!
Ν.

Driver M
20-05-10, 21:02
Να τονισω οτι οδηγω bmw γιατι στην πορεια μπορει να γινω εριστικος. Το τζαμι για καποιο λογο ανεβασε πολυ διαφορετικη θερμοκρασια στην εσωτερικη του επιφανεια απότι στην εξωτερικη κ γι αυτο ραγισε. Συμβαινει υπο τις καταλληλες συνθηκες και στις καλυτερες οικογενειες. Αυτο δεν σημαινει κατι για την ποιοτητα κατασκευης του αξιολογοτερου ανταγωνιστη της bmw. Ιδιαιτερα οταν η γρηγορη κ καθαρη οδηγηση ειναι το ζητουμενο, τα quattro δυστυχως θα πετσοκοψουν με μεγαλη ανεση κ ευκολια τα γαλαζοαιματα κ ακριβοπληρωμενα αυτοκινητα μας. Ειτε προκειται για Μ ειτε οχι..

Σορρυ για το off αλλά...

αυτό από που προκύπτει? Και ιδίως για τα Μ?? Γιατί απ'ό,τι ξέρω, κανένα rs δεν είναι γρηγορότερο από το αντίστοιχο Μ, ειδικά στην πίστα όπου πέφτει γέλιο..

S8N
20-05-10, 22:49
Εγώ πάντως τον έζησα καλά τον μύθο της Audi και ήταν σαν τον μύθο του ακέφαλου καβαλάρη.

Αν το να πηγαίνεις 3 φορές το μήνα συνεργείο δε λέει κάτι για την ποιότητα κατασκευής του αυτοκινήτου σου, τουλάχιστον λέει κάτι για τους προμηθευτές των εξαρτημάτων που τοποθετείς και τους οποίους εσύ ως εταιρεία επιλέγεις.

Αυτό όμως το αντιπαρέρχομαι. Θα ασχοληθώ με εκείνο που είπε ο αγαπητός ghost rider περί γρήγορης και καθαρής οδήγησης:

Υπάρχει έστω και ένας εδώ μέσα που να πιστεύει πως τα -επίσης ακριβοπληρωμένα- Audi S προσφέρουν πιο ανόθευτη και συναρπαστική οδήγηση από τα M?

Ασφαλέστερη οδήγηση υπό όλες τις συνθήκες, ναι, προσφέρουν σίγουρα. Δυστυχώς όμως στα υπόλοιπα χαλάει η συνταγή. Ίσως γιατί τα υλικά δεν είναι τόσο ψαγμένα. Ίσως γιατί το πολύ platform sharing κάνει κακό. Ίσως γιατί το να βγάλεις 580 τετρακίνητα άλογα από ένα τουρμπίσιο μοτέρ δε σημαίνει ότι θα τα ευχαριστηθείς περισσότερο απ' ότι ενα 1600άρι miata σε μια πλατεία. Ίσως γιατί η κατανομή και το στήσιμο στα Audi ήταν πάντα οι αδύναμοι κρίκοι. Ίσως γιατί το marketing τελικά δημιουργεί στερεότυπα που καταρρέουν με την πάροδο του χρόνου.

Εν πάσει περιπτώσει, επειδή προσωπικά δε μπορώ να είμαι αντικειμενικός στο συγκεκριμένο θέμα θα σταματήσω εδώ.

Fad3In
21-05-10, 13:51
Ασφαλέστερη οδήγηση υπό όλες τις συνθήκες, ναι, προσφέρουν σίγουρα.

Γιατι το λες αυτο; Εννοεις σε αστερια στa crash test;
Ν.

S8N
21-05-10, 14:38
Γιατι το λες αυτο; Εννοεις σε αστερια στa crash test;
Ν.

Όχι βέβαια, εννοώ κράτημα και πρόσφυση υπό άσχημες καιρικές συνθήκες λόγω τετρακίνησης.

yannisv
21-05-10, 14:47
χαχαχαχχαχα να το ακούσει ο κονας (και νυν sharky) αυτό ...θα γίνει turbo-compressor :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Νίκο εκτός από το αγγούρι το Scirocco όλα του VAG είναι καλά αμάξια! :th_Laie_67-1: Αλήθεια ο Κονας - Sharky ποιό έχει; :p

TOMIS
21-05-10, 17:10
To συγκεκριμενο συνεβη τελικα απο διαφορα θερμοκρασιας αλλα προηυπηρχε ενα σπασιματακι απο πετρα το οποιο ο ιδιοκτητης δεν ειδε εγκαιρα....

Fad3In
23-05-10, 14:18
Όχι βέβαια, εννοώ κράτημα και πρόσφυση υπό άσχημες καιρικές συνθήκες λόγω τετρακίνησης.
Χαχα,παντα εκτιμω το χιουμορ! :th_Laie_67-1:thumb
Ν.

m-power_01
23-05-10, 14:51
Δεν ηξερα σε πιο τομεα να το βαλω ας το διορθωσουν οι μοντς αυτο:original:...Φιλος μου με s3 με το που ανοιξε κλιματισμο εκανε μια καθετη ρωγμη ΡΩΓΜΑΡΑ δηλαδη το παρμπριζ απο πανω ως κατω!!!!!Κατι επαιξε λεει με ψυχρο θυλακα και κατι εγινε με τον αερα και κατι τετοια δεν τα ξερω γω αυτα ειμαι απο χωριο!Οποτε ρωταω....Να ανησυχω μην το παθω και γω που ειμαι απο χωριο?πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο!!!!!Δηλαδη ελεος!!Εχετε ξανα ακουσει κατι τετοιο ποτε αν ναι υπαρχει κατι να κανουμε να προστατευτουμε?


To συγκεκριμενο συνεβη τελικα απο διαφορα θερμοκρασιας αλλα προηυπηρχε ενα σπασιματακι απο πετρα το οποιο ο ιδιοκτητης δεν ειδε εγκαιρα....

Αυτη είναι η ιστορια, αρα αυτο είναι και το θεμα προς συζητηση!
Παρακαλω να μην ξεφυγουμε απο αυτο!

Stathis
23-05-10, 15:51
αρα δεν εφταιγε η χαμηλη ποιοτητα των περιφερειακων του γκρουπ...
υπηρχε σπασιμο...

τωρα οσον αφορα τις δυνατοτητες της τετρακινησης σε συνθηκες μειωμενης προσφυσης, δεν προσφερουν τιποτα στο θεμα εξυπναδιστικες θεσεις. καθισταται προφανης η ελλειψη εμπειριας, αλλα και η μη γνωση της ιστοριας...

το ορθον της κινησης σε ολους τους τροχους, εχει αποδειχθει περιτρανα στους αγωνες ραλυ εδω και 30 χρονια...
και το βιωνουμε και καθημερινα εμεις στην ελλαδα οπου οι δρομοι ειναι κατα συντριπτικο ποσοστο "παγοδρομια".

δεν υπαρχει επαφη δικινητου-τετρακινητου ιδιας ιπποδυναμης στην ελλαδα, ειτε σε ορεινο στροφιλικι, ειτε σε πατημα απο σταση. τα καλα τετρακινητα κλεβουν εκκλησιες.
αν μιλαμε για ολοκαινουργιο δρομο και για αυτοκινητο με κατω απο 300 ιππους, το δικινητο μπορει να βαλει ικανοποιητικα τα αλογα κατω.
αλλα αυτοκινητα των 500-600 ιππων διπλωνουν ακομα και με 150. σ' αυτα υψη δεν υπαρχει αντιδοτο.
οι νομοι της φυσικης ειναι αμειλικτοι.

σε σχεση με τα αυτοκινητα του γκρουπ, τα bmw εχουν μια βασικη διαφορα. ειναι inspirational products. με οτι καλο ή κακο αυτο συνεπαγεται.

τα φαβε ειναι τιμια εργαλεια που προσφερουν αυτα που περιμενει κανεις, αναλογα με την τιμη τους. οπωσδηποτε δεν προκαλουν τον ιδιο ενθουσιασμο, αλλα καποια απο αυτα ειναι πολυ καλα προϊοντα.
π.χ. ενα πασατ διλιτρο ντηζελ που νοικιασα στη γερμανια πριν λιγο καιρο, με εβγαλε με ενα τεποζιτο 1300 χιλιομετρα... καταναλωση 4,5 λιτ./100...

αντιστοιχα ενα αουντι s ή rs μπορει να μη δημιουργει τις ιδιες συγκινησεις με ενα bmw, αλλα στο 95% των συνθηκων ειναι πιο αποτελεσματικο. δηλαδη θα φτασει απο το σημειο Α στο σημειο Β, ταχυτερα.

δυστυχως στη χωρα μας για να πας πραγματικα γρηγορα με Μ πρεπει να ρισκαρεις. 500 αλογα στο παγοδρομιο απλα δεν ελεγχονται με ασφαλεια. εκτος αν εισαι ο κανκουνεν.

μην ακουω λοιπον θεωριες παλι, περι των προτερηματων της πισω κινησης και της ανοθευτης οδηγησης, της αισθησης και αλλα τετοια... κολοκυθια τουμπανα...
αντε να δεχθω οτι αυτοκινητα περιπου στα 150 αλογα ή και παρακατω, σαν πισωκινητα ειναι πιο διασκεδαστικα (διωχνοντας την ουρα τους που και που ελεγχομενα), μιας και με 1300-1500 κιλα βαρος για τι σπορ συμπεριφορα να μιλησουμε...
αν θες αισθηση και ανοθευτη οδηγηση μπες σε μια πιστα με ενα καρτ και γουσταρε... και παρε και τα ρισκα σου ελεγχομενα.

στο δρομο "ταρζανιες" με σουπερ-καρς ειναι επικινδυνες και ανουσιες... καταληγουν σχεδον παντα δε, σε γνωστα αποτελεσματα.
εκει ειναι που η κινηση σε ολους τους τροχους βοηθα να διασωθουν τα αποτελεσματα των οποιων υπερβολων...

NickE60
23-05-10, 17:05
Υπάρχει θέμα ποιότητας σε πολλά αυτοκίνητα του Group VAG, εκτός ίσως από ελάχιστα μοντέλα και ακόμα λιγότερους κινητήρες ...και εξηγείται απλά από το ότι δεν μπορεί να πουλάς κάποια αυτοκίνητα (Skoda-Seat) στη μισή τιμή από άλλα αντίστοιχης κατηγορίας του ίδιου κατασκευαστή (VW - Audi) όταν μοιράζονται το ίδιο ακριβώς πάτωμα και τα ίδια ακριβώς μηχανικά μέρη. Κάποιο υστερεί και κάποιο υπερτερεί έναντι του ονόματός του και της αξίας του. Κάποια "καλά" μοντέλα δηλαδή μοιράζονται μέτριας ποιότητας βασικά εξαρτήματα με κάποια "κατώτερης" αξίας μοντέλα, ή προμηθεύονται φτηνά εξαρτήματα που συνήθως κατασκευάζονται από φτηνά "χερια"..

Για παράδειγμα η Saint Gobain που φτιάχνει κρύσταλλα για πάρα πολλές εταιρίες, έχει εργοστάσια στην Ευρώπη, δίνει φασόν όμως και στην Τούρκικη Trakya Cam να φτιάχνει κρύσταλλα στην Τουρκία και τη Βουλγαρία σαν Saint Gobain.. η συνεργασία πηγαίνει τόσο καλά που οι δύο εταιρίες θα επενδύσουν φτιάχνοντας ένα νέο εργοστάσιο (https://www.just-auto.com/news/saint-gobain-sekurit-and-trakya-cam-announce-mou_id104164.aspx?lk=rap) στη Ρωσία όπου θα έχουν τη δυνατότητα να προμηθεύουν με κρύσταλλα 500.000 αυτοκίνητα το χρόνο μόνο από αυτό το εργοστάσιο..

Τώρα αν ένα κρύσταλλο κατασκευασμένο στην Αγγλία ή τη Γαλλία έχει την ίδια ποιότητα/πρώτες ύλες/κόστος, με ένα κατασκευασμένο στη Βουλγαρία, την Τουρκία ή το Ταταρστάν είναι άγνωστο....

για την τετρακίνηση δεν το συζητώ... από άποψη ασφάλειας τουλάχιστον, είναι ότι καλύτερο για τους "λαμπερούς" γυαλισμένους δρόμους μας

Driver M
23-05-10, 17:15
Σίγουρα η τετρακίνηση είναι πιο ασφαλής σε δρόμους με χαμηλής ποιότητας άσφαλτο, σε κακές καιρικές συνθήκες κλπ. Γι'αυτό και στις χώρες της κεντρικής και κυρίως της βόρειας Ευρώπης πωλούνται πάρα πολλές τετρακίνητες bmw, είχα διαβάσει μάλιστα ότι τα xi μοντέλα είναι περισσότερα από τα quattro της audi, που σχεδόν μονοπωλούν το ενδιαφέρον των premium τετρακίνητων στην ελληνική αγορά.

Από εκεί και πέρα όμωςεξίσου σημαντικό στα πολλά χιλιόμετρα με την σωστή πρόσφυση, είναι κι ένα τιμόνι που να σου εμπνέει σιγουριά, αυτοπεποίθηση και ακρίβεια και αυτό η συντριπτική πλειοψηφία των audi-vw δεν το έχει, με αποτέλεσμα, εκτός από την αίσθηση που θυσιάζεται, το αυτοκίνητο να μην σου δίνει τη σιγουριά που απαιτείται για να το ζορίσεις, σε αντίθεση με τις bmw. Αυτό φυσικά δεν ισχύει για όλα τα τετρακίνητα, με αυτοκίνητα όπως τα evo να αποτελούν φωτεινά παραδείγματα, αλλά για τα αυτοκίνητα του group, για τα οποία γίνεται λόγος και στο συγκεκριμένο τοπικ άλλωστε (έστω και για άλλους τομείς όπως την ποιότητα, στην οποία πλέον δεν υπολείπονται συνήθως σε τίποτα από τις bmw) ισχύει σε μεγάλο βαθμό.

Πολύ σημαντική η τετρακίνηση λοιπόν σε δρόμους όπως τους δικούς μας, για ασφάλεια αλλά και ταχύτητα, ωστόσο δεν αρκεί από μόνη της.

850 CSI
23-05-10, 21:41
Δεν ηξερα σε πιο τομεα να το βαλω ας το διορθωσουν οι μοντς αυτο:original:...Φιλος μου με s3 με το που ανοιξε κλιματισμο εκανε μια καθετη ρωγμη ΡΩΓΜΑΡΑ δηλαδη το παρμπριζ απο πανω ως κατω!!!!!Κατι επαιξε λεει με ψυχρο θυλακα και κατι εγινε με τον αερα και κατι τετοια δεν τα ξερω γω αυτα ειμαι απο χωριο!Οποτε ρωταω....Να ανησυχω μην το παθω και γω που ειμαι απο χωριο?πως ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο!!!!!Δηλαδη ελεος!!Εχετε ξανα ακουσει κατι τετοιο ποτε αν ναι υπαρχει κατι να κανουμε να προστατευτουμε?

Με τιποτα ξεχνα το αυτο εγινε απο εξωτερικο χτυπημα 1000%.

S8N
23-05-10, 22:34
Εγώ πάντως ΕΠΙΜΕΝΩ ότι σε ορισμένα οχήματα υπάρχει πρόβλημα:

https://forums.audiworld.com/showthread.php?t=1797937

https://www.audiforums.com/forum/showthread.php?t=104602

Επιμένω επίσης ότι όταν συγκρίνουμε Audi με BMW, άλλα τα μάτια τα λαγού κι άλλα της κουκουβαγιας.

https://forums.automobilemag.com/70/6200721/audi/audi-quality/index.html

Fad3In
24-05-10, 15:57
Απορω τι επενεβει ο mod,το θεμα εχει ξεφυγει τελειως βασικα...
Ν.