PDA

Επιστροφή στο Forum : Βενζινη App



Χρίστος
16-05-10, 08:37
Eιχα μια συζητηση σημερα με το φιλο μας το Γιαννη και με ρωτησε ποσο εχει φτασει η βενζινη.Αμεσως ανοιξα το εν λογο προγραμμα και του ειπα.
Επειδη η εποχη παει απο το κακο στο χειροτερο, ειπα να το μοιραστω μαζι σας γιατι ολο και πιο αναγκαιο γινεται να το χρησιμοποιουμε!!!



Το προγραμμα λεγεται Forfuel(η και go 4 fuel) και δινει στο χρηστη την επιλογη να διαλεξει μεσα απο εκατονταδες βενζιναδικα σ ολη την Ελλαδα πιο ειναι το φτηνοτερο και κοντινοτερο για να επισκεφτει.

Οι επιλογες ειναι για: ΑΤΤΙΚΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΥΠ.ΕΛΛΑΔΑ

Μετα επιλεγουμε αν θελουμε συγκεκριμενη περιοχη π.χ Πειραιας
οπως και φιρμα καυσιμου αμα εχουμε ιδιαιτερη προτιμηση.
AEGIAN - ATHENS OIL - AVIN -AΠ - BP - BURN OIL - CYCLON - DRACOIL - EKO - EL PETROL - ELIN - ETEKA - EUROIL - EΠ - JETOIL - KMOIL - REVOIL - SHELL - SILK OIL - SILKOIL - VALIN - ΑΠ - EKO - ETEKA

Ακομα εχουμε την επιλογη να επιλεξουμε τυπο καυσιμου μεσα απο:
ΑΜΟΛΥΒΔΗ -SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ - SUPER - ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ - ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

Πιστευω να σας φανει χρησιμο.Αν δε το βρειτε πειτε μου να το ανεβασω σε ενα ραπιντσεαρ!!!

oldcarskickass
16-05-10, 21:42
Είναι πρόγραμμα του ΕΜΠ αν δεν κάνω λάθος, υπάρχει στην αγορά χρόνια, είχε κάποιες δυσλειτουργίες και το άφησα πριν κανα χρόνο.

Για κάνε ένα up.

Samaro
16-05-10, 22:11
...................
Επειδη η εποχη παει απο το κακο στο χειροτερο, ειπα να το μοιραστω μαζι σας γιατι ολο και πιο αναγκαιο γινεται να το χρησιμοποιουμε!!!
Το προγραμμα λεγεται Forfuel(η και go 4 fuel) και δινει ................
Πιστευω να σας φανει χρησιμο.Αν δε το βρειτε πειτε μου να το ανεβασω σε ενα ραπιντσεαρ!!!
Για λέγε ! Για λέγε! (όπως έλεγε και το ανέκδοτο!!! :th_Laie_67-1:)

paganis
16-05-10, 23:42
εμενα ,δεν μου λεει...τιποτα, το πιο ειναι φθηνοτερο!! υπαρχει τροπος ,να ξερω την ποσοτητα ,που μου βαζουν πραγματικα στο τεποζιτο?? εβαλα εχθες και σημερα, σε ταξιδι ...στην ιδια τιμη απο διαφορετικα βενζιναδικα....σε σουιφτ, με μισο τεποζιτο...και στο ενα γεμισε με 29 ευρω και στο αλλο με 37...!!!να δεχτω .,.μια μικρη αποκλιση 2-3 ευρω,..αλλα σχεδον 10 ευρω,,,δεν ειναι λαθος του δεικτη,,,παρα της μανικας....

fRagile
17-05-10, 02:34
Αμα ειστε σιγουροι οτι σας κλεβουνε να κανετε καταγγελια.

Καλεστε επι τοπου την αστυνομια και καντε μηνυση.

Απλα τα πραγματα.

BILL007
18-05-10, 19:03
:mpaks::mpaks::mpaks:

Πλέον και στο site μας κάτω δεξιά ενσωματώσαμε κάτι σαν αυτό που λέει ο Χρήστος (ίσως και λίγο καλύτερο γιατί μπορείς να δεις χάρτη για το που είναι το πρατήριο καθώς και κριτικές.Επίσης μπορείς να δεις αν έχει φάει πρόστιμο για νοθεία κτλπ...:original:)


Είναι ρυθμισμένο για να δείχνει αμόλυβδη 95 και περιοχή αττικής...

:rally: :rally: :rally:

Χρίστος
19-05-10, 09:07
χαιρομαι να σας μπριζωνω και τα αποτελεσματα να ειναι για αλλη μια φορα εντυπωσιακα.

Μπραβο βασιλη και με γεια μας!!!

oldcarskickass
19-05-10, 09:51
εμενα ,δεν μου λεει...τιποτα, το πιο ειναι φθηνοτερο!! υπαρχει τροπος ,να ξερω την ποσοτητα ,που μου βαζουν πραγματικα στο τεποζιτο?? εβαλα εχθες και σημερα, σε ταξιδι ...στην ιδια τιμη απο διαφορετικα βενζιναδικα....σε σουιφτ, με μισο τεποζιτο...και στο ενα γεμισε με 29 ευρω και στο αλλο με 37...!!!να δεχτω .,.μια μικρη αποκλιση 2-3 ευρω,..αλλα σχεδον 10 ευρω,,,δεν ειναι λαθος του δεικτη,,,παρα της μανικας....


Καταγγελία ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ (αφού πάρεις την απόδειξη πρώτα).

Επίσης αυτό που λες τσεκάρετε δυστυχώς μόνο με το γέμισμα.


χαιρομαι να σας μπριζωνω και τα αποτελεσματα να ειναι για αλλη μια φορα εντυπωσιακα.

Μπραβο βασιλη και με γεια μας!!!

Κάνε ένα up ρε συ το προγραμματάκι.

Το βρίσκω αλλά λείπει το prices.dll!!!

Χρίστος
19-05-10, 10:42
Καταγγελία ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ (αφού πάρεις την απόδειξη πρώτα).

Επίσης αυτό που λες τσεκάρετε δυστυχώς μόνο με το γέμισμα.



Κάνε ένα up ρε συ το προγραμματάκι.

Το βρίσκω αλλά λείπει το prices.dll!!!



https://rapidshare.com/files/389077217/forfuel.exe.html



Οστοσο για να τρεξει σε νεα λειτουργικα κανετε
δεξι κλικ > properties > compatibility > και βαλτε το να τρεχει σε winxp(sp2)
thumb

BILL007
19-05-10, 11:17
Φίλε μου άστο αυτό με το dll...Είναι παλιό και δεν δουλεύει σωστά...
Κατέβασε την τελευταία έκδοση του go4fuel απο εδώ:


https://rapidshare.com/files/177339821/go4Fuel_v6.03.rar

thumbthumbthumb

*Αυτή η έκδοση υποστηρίζει και Vista και δεν χρειάζεται το compatibility mode...:original:
**Mόλις την δοκίμασα στο pc μου...:original: