PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατασκοπεία και Facebook;



Libanner
12-05-10, 23:57
Με έναυσμα διάφορα βιντεάκια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο και γενικά διάφορα που ακούγονται απο εδώ και απο εκεί ήθελα να δώσω αφορμή για συζήτηση.Μπορούμε σαν πολίτες να προστατέψουμε τα προσωπικά μας δεδομένα απο κακόβουλες ενέργειες;
Συγκεκριμένα ήθελα να ασχοληθούμε με το φαινόμενο του facebook.Είναι γνωστό σε όλους και οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν και λογαριασμούς εκεί.Παρότι φαίνεται αθώο,εγώ πιστεύω οτι κρύβονται πολλά περισσότερα από πίσω.
Ο όγκος των πληροφοριών που συλλέγονται για κάθε άτομο είναι τεράστιος,ξεκινά από ονόματα,διευθύνσεις μέχρι τις διάφορες προτιμήσεις του καθενός,τρόπο ζωής κτλ.Δε θα μπω αυτή την στιγμή σε ανάλυση σεναρίων συνωμοσίας μυστικές υπηρεσίες κτλ αν και πιστεύω οτι υπάρχει μια αλήθεια και εκεί.
Όποιος έχει στην κατοχή του τέτοιες προσωπικές και εμπιστευτικές πληροφορίες αποκτά αυτόματα απεριόριστες δυνατότητες.πχ σκεφτείτε τι πλεονεκτήματα αποκτά ξαφνικά μια επιχείρηση αν τις δοθούν-πουληθούν τέτοιου είδους πληροφορίες...
θέλω να καταλήξω στο ότι τελικά είμαστε όλοι φακελωμένοι και απλά η συγκεκριμένη πλατφόρμα (όπως facebook και άλλες) είναι ένας τρόπος έτσι ώστε να εμπλουτίσουν τις πληροφορίες τους ποιοτικά,ποσοτικά και σε άλλους τομείς που μέχρι τώρα δεν είχαν την δυνατότητα.Με τη συγκατάθεση-αποδοχή αυτή την φορά του κάθε ενός ξεχωριστά που χρησιμοποιεί τις υπηρεσίες αυτές.


και ένα βιντεάκι απο τα πολλά που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο

https://www.youtube.com/watch?v=6Mv1GLKcTBU&feature=related

TOMIS
13-05-10, 00:10
Oλα αυτα τα πιστευω γιατι απλα τιποτα δεν θα με ξαφνιαζε απλα να πω πως αν καποιος θελει να μας βρει οπως η cia δεν νομιζω να μας ψαξει στο facebook.Ειμαστε ΥΠΕΡφακελωμενοι χρονια τωρα απο απειρες υπηρεσιες που ουτε καν γνωριζουμε οποτε το facebook προσωπικα οτι το τελευταιο που με ανησυχει...Εγω εχς ακουσε ιπαντως πως το παρακολουθουν για στρατιωτικους λογους χωρις να μπορω να συγκεκριμενοποιησω την αιτια

yodas
13-05-10, 08:03
Πάντως η αληθεια είναι ότι εδώ και καιρό ακούγονται πολλά γενικά για τα social networks. Στη αμερική μάλιστα είχε γίνει και έρευνα από το κογκρέσο η οποία φυσικά και πέρασε στα ψιλά γράμματα σχετικά με τις πληροφορίες που αποθηκεύουν - διακινούν οι συγκεκριμένες ιστοσελίδες. Πιο πολλές βολές πάντως κάτα την γνώμη μου έχει δεχτεί το google λόγο μάλλον της παντοδυναμίας του στον ιστό.

z3 2.2
13-05-10, 08:06
δεν εχω facebook και δεν μου πολυ αρεσει σαν ιδεα γενικως.
ασε που η γυναικα μου σκαλιζει τη φαρμα της και δεν μπορω να μπω στο Fans....

manos///3
13-05-10, 09:40
Oυτε εγω εχω λογαριασμο εκει. Δεν μου αρεσε ποτε η ιδεα.
Και συμφωνω απολυτα με τον Libanner. Oλα στη φορα......

Εχει χαθει η πραγματικη επικοινωνια με αυτα τα εργαλεια. Και πολυ κοσμος ειναι κολλημενος μεχρι αηδιας. Αν πω σε μια παρεα οτι δεν εχω λογαρισμο facebook με κοιτανε αποσβολωμενοι..''Μα πως ειναι δυνατον?''

Καποτε ειχα παει σε παρτυ μασκε με σεξουαλικο θεμα. Ειπιαμε παραπανω , τα κανεμε μπαχαλο. Την αλλη μερα μου ειπαν πως φωτογραφιες μας ανεβηκαν στο facebook απο φιλο. Εγινε της πουτ@νας.........

Απο την αλλη πιστευω οτι βοηθαει επαγγελματιες και freelancers στην επιχειρηματικη επικοινωνια.

bill_m3
13-05-10, 09:55
Oυτε εγω εχω λογαριασμο εκει. Δεν μου αρεσε ποτε η ιδεα.
Και συμφωνω απολυτα με τον Libanner. Oλα στη φορα......

Εχει χαθει η πραγματικη επικοινωνια με αυτα τα εργαλεια. Και πολυ κοσμος ειναι κολλημενος μεχρι αηδιας. Αν πω σε μια παρεα οτι δεν εχω λογαρισμο facebook με κοιτανε αποσβολωμενοι..''Μα πως ειναι δυνατον?''

Καποτε ειχα παει σε παρτυ μασκε με σεξουαλικο θεμα. Ειπιαμε παραπανω , τα κανεμε μπαχαλο. Την αλλη μερα μου ειπαν πως φωτογραφιες μας ανεβηκαν στο facebook απο φιλο. Εγινε της πουτ@νας.........

Απο την αλλη πιστευω οτι βοηθαει επαγγελματιες και freelancers στην επιχειρηματικη επικοινωνια.

Βιντεάκι έχουμε ??????????????????????????????????


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
13-05-10, 09:57
Oυτε εγω εχω λογαριασμο εκει. Δεν μου αρεσε ποτε η ιδεα.
Και συμφωνω απολυτα με τον Libanner. Oλα στη φορα......

Εχει χαθει η πραγματικη επικοινωνια με αυτα τα εργαλεια. Και πολυ κοσμος ειναι κολλημενος μεχρι αηδιας. Αν πω σε μια παρεα οτι δεν εχω λογαρισμο facebook με κοιτανε αποσβολωμενοι..''Μα πως ειναι δυνατον?''

Καποτε ειχα παει σε παρτυ μασκε με σεξουαλικο θεμα. Ειπιαμε παραπανω , τα κανεμε μπαχαλο. Την αλλη μερα μου ειπαν πως φωτογραφιες μας ανεβηκαν στο facebook απο φιλο. Εγινε της πουτ@νας.........

Απο την αλλη πιστευω οτι βοηθαει επαγγελματιες και freelancers στην επιχειρηματικη επικοινωνια.





ΦΩΤΟ!!!!!!:warriorsmiley::warriorsmiley:

manos///3
13-05-10, 10:02
Βιντεάκι έχουμε ??????????????????????????????????


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:


ΦΩΤΟ!!!!!!:warriorsmiley::warriorsmiley:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Δε παιζεστε!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Οχι..τις σαμπανιες τις ειπιαμε...δεν τις χωσαμε...:hystericalbs1:

bill_m3
13-05-10, 10:05
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Δε παιζεστε!!! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Οχι..τις σαμπανιες τις ειπιαμε...δεν τις χωσαμε...:hystericalbs1:

Καλάααααααααα (όχι πως το πιστεύουμε) αλλά τέσπα!


Σχετικά με το facebook, το μόνο που έχω βάλει είναι ημερ/νια γέννησης και τίποτα άλλο, ούτε φώτο ούτε τίποτα!
Απλά το έχω για να περάσει η ώρα ..... με όργωμα :hystericalbs1::hystericalbs1:

tmilatos
13-05-10, 10:10
δεν εχω facebook και δεν μου πολυ αρεσει σαν ιδεα γενικως.
ασε που η γυναικα μου σκαλιζει τη φαρμα της και δεν μπορω να μπω στο Fans....

Nα'ξερες τι τραβαω ρε Δημητρη, που με βαζει να θεριζω και να σπερνω με τη τσαπα επειδη βαριεται αλλα θελει οπωσδηποτε να το τερματισει... Και εχει και αλλα 10 επιπεδα ακομα...Στο Zynga Poker μπαινω καμια φορα μεσω του λογαριασμου της, μαζευομαστε 5 ατομα και μεσω skype ξεβρακωνουμε οσους καθονται στο τραπεζι, χιχιχι!!!!
Το Facebook ειναι οργανο του σατανα. Σιξ Σιξ Σιξ, δε ναμπερ οφ δε μπιστ!


-Θεοφιλος-

bill_m3
13-05-10, 10:13
Nα'ξερες τι τραβαω ρε Δημητρη, που με βαζει να θεριζω και να σπερνω με τη τσαπα επειδη βαριεται αλλα θελει οπωσδηποτε να το τερματισει... Και εχει και αλλα 10 επιπεδα ακομα...Στο Zynga Poker μπαινω καμια φορα μεσω του λογαριασμου της, μαζευομαστε 5 ατομα και μεσω skype ξεβρακωνουμε οσους καθονται στο τραπεζι, χιχιχι!!!!
Το Facebook ειναι οργανο του σατανα. Σιξ Σιξ Σιξ, δε ναμπερ οφ δε μπιστ!


-Θεοφιλος-

:offtopic:
Τι 10 επίπεδα Θεόφιλε?? σε ποιο επίπεδο είναι???
:offtopic:

tmilatos
13-05-10, 10:24
:offtopic:
Τι 10 επίπεδα Θεόφιλε?? σε ποιο επίπεδο είναι???
:offtopic:

Στο 60! Θελει αλλα 10!


-Θεοφιλος-

Κωνσταντίνος
13-05-10, 10:31
Καποτε ειχα παει σε παρτυ μασκε με σεξουαλικο θεμα. Ειπιαμε παραπανω , τα κανεμε μπαχαλο. Την αλλη μερα μου ειπαν πως φωτογραφιες μας ανεβηκαν στο facebook απο φιλο. Εγινε της πουτ@νας.........


Αμα διοργανώνετε συχνά τέτοια events παρακαλώ να ενημερωθούμε. Και υποσχόμαστε πως δεν θα φέρουμε ούτε κάμερες, ούτε καν κινητά με κάμερες. Θα έρθουμε μόνο για την χαρά της συμμετοχής............

bill_m3
13-05-10, 10:34
Αμα διοργανώνετε συχνά τέτοια events παρακαλώ να ενημερωθούμε. Και υποσχόμαστε πως δεν θα φέρουμε ούτε κάμερες, ούτε καν κινητά με κάμερες. Θα έρθουμε μόνο για την χαρά της συμμετοχής............

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Fad3In
24-05-10, 16:33
Αμα διοργανώνετε συχνά τέτοια events παρακαλώ να ενημερωθούμε.
+1! :thumbsup:
N.

aggelosmk2
24-05-10, 18:49
Αμα διοργανώνετε συχνά τέτοια events παρακαλώ να ενημερωθούμε. Και υποσχόμαστε πως δεν θα φέρουμε ούτε κάμερες, ούτε καν κινητά με κάμερες. Θα έρθουμε μόνο για την χαρά της συμμετοχής............

Το πολυ πολυ να φερουμε καμμια τσαπα κ καμμια τσουγκρανα για ξεκαρφωμα...... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: ... :hystericalbs1: .... :hystericalbs1: ..... :hystericalbs1: !!!!!!!!!