PDA

Επιστροφή στο Forum : Φεραρι 458 Λευκη



aristent
02-05-10, 21:29
Παντα ελεγα οτι εαν ειναι να παρεις Φεραρι την παραγγελνεις σε κοκκινο με κρεμ σαλονι.Λαθος μου, την παραγγελνεις λευκη με κοκκινο σαλονι!!!
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=130157085&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8600&makeModelVariant1.modelId=2&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&colors=WHITE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2
Μην αρχισετε οτι αυτα ειναι ονειρα απατηλα κτλ.αφηστε να απολαυσουν οι οφθαλμοι μας αυτο το μπιμπελο!

bill_m3
02-05-10, 21:32
Και να μου την χαρίζανε, δεν την έπαιρνα!!!
Χρώμα είναι αυτό για Φεράρί???? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Ρε παίδες, να κάνω μια ερώτηση ??
Την κάνω : Στην Γερμανία 260.000 ¤ στην Ελλαδίτσα μας πόσο ????????

kplc16
02-05-10, 21:34
My God μιλαμε για εντελως παρταλι αμαξι!
σε βρισκω λιγο κακογουστο!

yodas
02-05-10, 21:36
τρομερός συνδιασμός. είχα δει και μια 430 έτσι πέρυσι στο μονακό και είχα μείνει. όσο για τα 260....το αφήνω ασχολίαστο. Μάλλον θα κάνω γράμμα στο ΔΝΤ για να με στηρίξει

Χρίστος
02-05-10, 21:37
γιατι οχι κοκκινη με κοκκινο σαλονι?????

Driver M
02-05-10, 21:57
Σε άσπρα αυτοκίνητα, δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα το κόκκινο σαλόνι. Το προτιμώ σε πιο σκουρόχρωμα αμαξώματα.

Από την άλλη, το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και σε λαχανί χρώμα με ροζ σαλόνι να μου το δίνανε, δε θα με χάλαγε...το πολύ πολύ να πέρναγα μετά από τον Monsta να μου περάσει τίποτα κόκκινες ματ μεμβράνες...:th_Laie_67-1:

bill_m3
02-05-10, 22:01
Σε άσπρα αυτοκίνητα, δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα το κόκκινο σαλόνι. Το προτιμώ σε πιο σκουρόχρωμα αμαξώματα.

Από την άλλη, το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και σε λαχανί χρώμα με ροζ σαλόνι να μου το δίνανε, δε θα με χάλαγε...το πολύ πολύ να πέρναγα μετά από τον Monsta να μου περάσει τίποτα κόκκινες ματ μεμβράνες...:th_Laie_67-1:

Αυτό δεν το σκέφτηκα.....

Λοιπόν όποιος θέλει να μου το χαρίσει, θα το κρατήσω!!!!! :thumbsup::thumbsup:

aristent
02-05-10, 22:05
Σε άσπρα αυτοκίνητα, δε μπορώ να πω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα το κόκκινο σαλόνι. Το προτιμώ σε πιο σκουρόχρωμα αμαξώματα.

Από την άλλη, το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και σε λαχανί χρώμα με ροζ σαλόνι να μου το δίνανε, δε θα με χάλαγε...το πολύ πολύ να πέρναγα μετά από τον Monsta να μου περάσει τίποτα κόκκινες ματ μεμβράνες...:th_Laie_67-1:

Αρη παρε ακομη ενα λευκο με κοκκινο...μηπως σε πεισω:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/05/600-1.jpg

Driver M
02-05-10, 22:09
Αρη παρε ακομη ενα λευκο με κοκκινο...μηπως σε πεισω:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/05/600-1.jpg

Άρη, εδώ είμαι ακόμα πιο κάθετος...άσε που είναι και κάμπριο και δεν μου αρέσουν τα supercars σε κάμπριο. Πρέπει να πάω στον Κώστα να περάσει κίτρινες ματ μεμβράνες και μετά να πάω σε κανα μάστορα να μου φτιάξει hard top...:hystericalbs1:

Samaro
02-05-10, 22:40
Μην βλέπετε ρε παιδιά τέτοια αυτοκίνητα. Αν μας πάρουν χαμπάρι θα μας βάλουν κι άλλους φόρους !!!!:th_Laie_67-1:

aristent
02-05-10, 22:43
Μην βλέπετε ρε παιδιά τέτοια αυτοκίνητα. Αν μας πάρουν χαμπάρι θα μας βάλουν κι άλλους φόρους !!!!:th_Laie_67-1:

Αυτοι που τα εχουν ειναι οι μεγαλυτεροι φοροφυγαδες!!!

PATSIMINI
02-05-10, 23:14
ειπαμε κοκκινο αλλα οχι και ολο ρε παιδια...λεσ και ειναι prive φαινεται....ελεος..μισο μισοκοκκινο μαυρο καλυτερα θα ηταν..!!!!!

katsaraios
02-05-10, 23:21
κανελι θα ζωγραφιζε !!!

το αλλο το ερπετο διπλα αν προσεξατε εχει και εκεινο κοκκινο σαλονι μεσα.
μαλλον 8α τους περισσευανε τα "υλικα":thumbsup:

tassos
03-05-10, 00:02
Αχωνευτη παντως αυτη η 458, πολυ Jap κατασταση, λειπει λιγο ο αερας κ η φινετσα, δεν ειναι κυρια οπως η προκατοχος της....

giannis_compact
03-05-10, 03:29
Αχωνευτη παντως αυτη η 458, πολυ Jap κατασταση, λειπει λιγο ο αερας κ η φινετσα, δεν ειναι κυρια οπως η προκατοχος της....
Oντως πολυ Japan δειχνει και πολυ εξωπραγματακη.Η μαυρη SLS διπλα της σε μια απο τις φωτο δειχνει πραγματικη κουκλα!

ZWMZ
03-05-10, 09:13
Μην βλέπετε ρε παιδιά τέτοια αυτοκίνητα. Αν μας πάρουν χαμπάρι θα μας βάλουν κι άλλους φόρους !!!!:th_Laie_67-1:

O βρεγμενος τη βροχη δεν τη φοβαται...thumb

stratos
03-05-10, 09:34
Εχω πάθει πλάκα λέμε με το όχημα αυτό...

Κυρίως για εκείνους που δεν τους αρέσει ο συνδιασμός του χρώματος... σας έχουν πάρει τηλέφωνο απο την αντιπροσωπεία να πάτε να παραλάβετε το εν λόγω αυτοκίνητο που το περιμένατε 1+ χρόνο.... παρκάρετε το ταπεινό Merc η BMW που θα το επιστρέψει ο οδηγός πίσω, κάνετε όλα τα χαρτιά... παίρνετε το χειριστήριο και ξεκλειδώνετe το αυτοκίνητο αφού το έχετε γυρίσει 19 φορές γύρω γύρω και πάντα το μάτι να πέφτει στο διάφανο κάλημα της μηχανής.... ανοίγετε επιτέλους την βαριά πόρτα με την βρεγμένη απο ιδρώτα παγωμένη παλάμη... σκουπίζετε ελαφρά στο χέρι στο παντελόνι και μπαίνετε μέσα... ακούγεται αφτο το παράξενο "χρούτς" απο το μαλακό δέρμα, ενώ η θέση είναι επίτηδες πίσω και δεν φτάνετε τα πεντάλ... βρίσκετε επιτέλους πως να την πάτε μπροστά και ενώ ο πωλητής λέει τα δικά του περί μηχανισμών και λειτουργιών του αυτοκινήτου εσείς κοιτάτε γύρω γύρω το μαχητικό πάνελ.... επιτέλους βρίσκετε το start button, πατάτε με το δεξί το φρένο και το άλλο πόδι να κρέμεται έξω και αγγίζετε απαλά το button... παρατεταμένο μηζάρισμα και το θηρίο παίρνει μπρος με εκκωφαντικό θόρυβο... ενας περαστηκός κοντοστέκεται γιατί δεν ξέρει τι άρμα πήρε μπροστά, ο υπάλληλος σκέφτεται "τι του μηλούσα τόση ώρα, τί δεν του μηλούσα το ίδιο ήτανε", και ένα παράξενο τρέμουλο και κάψιμο αγγίζει την ραχοκοκαλιά σας όπως τότε που φιλήσατε για πρώτη φορά απο έρωτα την Μαριγούλα στο Λύκειο... μια έξταση, ένα παραλήρημα ενώ το άγαρμπο γουργουρητό ανακατέβεται με την μυρωδιάτων δερμάτων... κλήσιμο πόρτας, αναχώρηση και μετά απο τα πρώτα μέτρα ακούγεται το κατέβασμα α λα F1 και παθαίνεις συγκοπή... σφίγγεις το τιμόνι και πάς μόνο με 50 και φυσικά κατεβασμένο το πράθυρο... φτάνεις σπίτι στην δύση του ηλίου, σταματάς, σβήνεις και κατεβαίνεις κάτω... κλείνεις την πόρτα με ένα βαρύ γδούπο και κλειδώνεις... κάθεσαι εκεί και το χαζεύεις για λίγη ώρα χωρίς να μπορείς να ανοίξεις το στώμα σου... δεν πιστεύεις αυτό που έχει συμβεί....


Φαντάζομαι κάπως έτσι θα ένιωθα εγώ... κάπως έτσι θα νοιώθατε και εσείς που δεν σας αρέσει το χρώμα.... Αυτό επι 10 φορές ένοιωσα με το δικό μου αυτοκίνητο... ελπίζω να μας αξιώσει όλους η τύχη να το ζήσουμε και με ένα τέτοιο αυτοκίνητο όπως το συγκεκριμμένο Ferrari

yodas
13-05-10, 08:01
Αν είναι δικό σου και smart να αγοράσεις το ίδιο νιώθεις πίστεύω...

Monsta
13-05-10, 08:52
αααααααααψού!!!! χάθηκε το θρεντ μου με το 'δικό μου' 458. Άντε πάλι από την αρχή το απόγευμα....:(