PDA

Επιστροφή στο Forum : After effects



stratos
28-04-10, 07:47
Προσπάθησα λίγο να το παλέψω δημιουργώντας ειδικά εφέ σε ένα βιντεάκι που τράβηξα.

ΟΚ, δεν είμαι επαγγελματίας, αλλά φαντάζομαι θα βελτιωθώ. Ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω το επόμενο βιντεάκι με τις βόλτες μας με λίγο ρετουσάρισμα παραπάνω.

Αυτό για αρχή. Μη με κράξετε (πολύ)... αρχάριος είμαι:

https://www.youtube.com/watch?v=k90zkiEyyQE

Dioskouroi (Μάνοοοοο) λίγη βοήθειααααα

stratos
28-04-10, 07:51
Επίσης θα ήθελα να μου προτήνετε άποιο software που να είναι αν γίνεται φιλικό προς τον χρήστη (το παραπάνω βιντεάκι είναι αποτέλεσμα 4 ωρών) που να μπορούμε να μοντάρουμε τα πλάνα απο τις βόλτες, να κάνουμε κάποιο edit στις πινακίδες όταν τα πλάνα περιλαμβάνουν μεγάλες ταχύτητες και ταρζανιές, να μπορούμε να προσθέσουμε τίτλους τέλους και αρχής και λίγη μουσικούλα

aristent
28-04-10, 08:04
Πολυ καλο για αρχαριο!!!

Πολυ καλη ιδεα για να βλεπουμε και βιντεο απο συναντησεις χωρις να φαινονται οι πινακιδες,με σχολια,μετρησεις κλπ.
Μπραβο!

Κωνσταντίνος
28-04-10, 10:07
Ωραίος ο Στράτος που ασχολείται με επεξεργασία βίντεο.
Ρίξε και μια ματιά στο Corel Video Studio. Πολλές δυνατότητες (νομίζω δεν φτάνει όμως το After Effects, μάλλον ένα κλικ πιο κάτω) άλλα τόσο φιλικό στην χρήση που το λατρεύεις.
Ο ένας εκ των δύο Διόσκουρων (Lil) είναι ειδήμων. Αυτός θα μας δώσει τα φώτα του

patriNOS
28-04-10, 10:21
Ωραίος ο Στράτος που ασχολείται με επεξεργασία βίντεο.
Ρίξε και μια ματιά στο Corel Video Studio. Πολλές δυνατότητες (νομίζω δεν φτάνει όμως το After Effects, μάλλον ένα κλικ πιο κάτω) άλλα τόσο φιλικό στην χρήση που το λατρεύεις.
Ο ένας εκ των δύο Διόσκουρων (Lil) είναι ειδήμων. Αυτός θα μας δώσει τα φώτα του

+10000000000...

stratos
28-04-10, 11:38
Ωραίος ο Στράτος που ασχολείται με επεξεργασία βίντεο.
Ρίξε και μια ματιά στο Corel Video Studio. Πολλές δυνατότητες (νομίζω δεν φτάνει όμως το After Effects, μάλλον ένα κλικ πιο κάτω) άλλα τόσο φιλικό στην χρήση που το λατρεύεις.
Ο ένας εκ των δύο Διόσκουρων (Lil) είναι ειδήμων. Αυτός θα μας δώσει τα φώτα του

χμμμ ευχαριστώ για την πληροφορία... σίγουρα θα το "αγοράσω" κάποια στιγμή και να το δοκιμάσω. Αν είναι θα βγάλω ένα printscreen απο το after effects. Αυτό το μικρό βιντεάκι μου έφαγε αρκετές ώρες. Ελπίζω τα βιντεάκια απο τις βόλτες μας να μπορούν να μοντάρονται πιο εύκολα με το corel

Χρίστος
28-04-10, 13:09
τελικα δε κοιμηθηκες ε??????

Πολυ καλο αλλα θελει πολυ δουλεια για να βγει κατι και οντως το softw ειναι πολυ δυσχρηστο.Εγω σε πηγα στα απλα και εσυ θες after effects.Κατσε τωρα να δεις τη γλυκα!!!!

Vasilis
28-04-10, 15:02
το after effects....ειναι απλα η κορυφη στρατακια μου...

ετσι κ το δουλεψεις λιγο....θα το παιζεις στα δαχτυλα καποτε...οπως παιζεις στο βιντεο με τις ....αστραπες...αχαχαχαχα!!

το corel δουλευω κ γω....ειναι απο τα καλυτερα κ πιο ευχρηστα για edit , κοψιματα ραψιματα....αλλα τους παπαδες του προηγουμενου ΔΕΝ τις κανει...

πρεπει να αφιερωσεις παααααρα πολυ χρονο για αυτα στρατο μου....

εγω....κουραστηκα κ τα παρατησα...τουλαχιστον ξερω να τα ανεβαζω στο youtube...

μαθε εσυ που σαι νεος κ χεις ορεξη...γιατι θα χουμε πολυ υλικο τωρα που θαρθεις με το καλο....αχαχααχαχα!!!

gant
28-04-10, 16:29
Για εγγραφή, επεξεργασία και δημιουργία dvd χρησιμοποιώ χρόνια το Studio της Pinnacle.
Εχω την version 11, που με καλύπτει μέχρι τώρα πλήρως, ενώ ήδη απ ότι βλέπω, κυκλοφορεί η 14.

aristent
28-04-10, 19:00
Στρατο μην αγχωνεσε ,
εδω ανεβασε ενας στο youtube video για BMW οπου ο μισος χρονος απο τα 3,39 λεπτα λεει:
"for more information please contact me!"

https://www.youtube.com/watch?v=QCDznU9bHEQ"]https://www.youtube.com/watch?v=QCDznU9bHEQ
ΥΣ.Αν καποιος γνωριζει τον Γονιδη ας του στειλει τη μουσικη επενδυση του βιντεο ,καποιο νεο σουξεδακι βλεπω να προκυπτει....:th_Laie_67-1:

kloukakis
28-04-10, 19:21
Ναι, αλλα η φράση αλλάζει χρώμα σιγά σιγά!!! Εσυ το κάνεις που μας κανεις τον έξυπνο? :hystericalbs1::hystericalbs1: ΡΕ τον απίστευτο τι ανέβασε

aristent
28-04-10, 19:36
Ναι, αλλα η φράση αλλάζει χρώμα σιγά σιγά!!! Εσυ το κάνεις που μας κανεις τον έξυπνο? :hystericalbs1::hystericalbs1: ΡΕ τον απίστευτο τι ανέβασε

Δε σε πιστευω ,καθησες και το ειδες ολο?:th_Laie_67-1:
Παρ,ολη την αρρωστια για το οχημα που παρουσιαζει ,το βιντεο του Στρατου ειναι
ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!

stratos
28-04-10, 19:47
Καλά ο τύπος δεν υπάρχει με το Μ5 αχαχαχαχα. Εβαλε και την μάπα του ο μπούφος αχαχαχα.

Πάντως αυτό που αλλάζει χρώματα είναι όντως απο τα πιο δύσκολα. Επίσης, θέλουν αρκετή ώρα να φτιαχτούν οι αστραπές για να κηνούνται. Σε λίγο θα ανεβάσω και μερικά screenshots απο την διαδικασία

stratos
28-04-10, 20:09
Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται το layer του powerball. Στο κεντρικό παράθυρο φαίνεται η πορεία που θα ακολουθήσει στον χρόνο (να βγεί, να ανηψωθεί και να ξαναμπεί στο χέρι μου) και στο αριστερό πάνελ φαίνονται οι ρυθμίσεις του fractal noise... και δεν είναι και πολλές όπως θα δούμε παρακάτω. Επίσης, υπάρχουν καιτα ανάλογα set points όπου δίνονται τα σημεία για το πόσο διαφανές θα είναι το orb, πόσο φωτεινό, πόσο δυναμικό θα είναι το φαινόμενο και άλλα κουλά

https://img199.imageshack.us/img199/1407/prtscr1.jpg (https://img199.imageshack.us/i/prtscr1.jpg/)


Στην δεύτερη εικόνα φαίνονται οι ρυθμίσεις για μια εκ των δύο κεραυνών. Σκόπιμα δείχνω στο κεντρικό παράθυρο τα σημεία αγκύστρωσης του κεραυνού μεταξύ σφαίρας και δάκτυλου και στο αμέσως κάτω πάνελ με κίτρινους ρόμβους φαίνονται τα setpoints των σημείων αγκύστρωσης. Στο αριστερό πάνελ φαίνονται οι ρυθμίσεις του εφέ του κεραυνού που είναι πάαααρα πολλές και θέλει πολύ πειραματισμό για να φτάσεις σε ένα μέτριο αποτέλεσμα σαν το δικό μου.


https://img20.imageshack.us/img20/3171/prtscr2.jpg (https://img20.imageshack.us/i/prtscr2.jpg/)

kloukakis
28-04-10, 20:15
1.Το προχώρησα ρε... τρελός είσαι?
2.Καλα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης!
3.Αυτό που το πάς? Πάρε μούρη που θέλει και Μ5:th_Laie_67-1:
4.Στράτο το βίντεο σου είναι πολύ καλό! Keep walkingthumb

aristent
28-04-10, 20:21
Απορω που βγαζεις ακρη με ολες αυτες τις ρυθμησεις.
Αν συνεχισεις ετσι θα εισαι ο επομενος bmwfans.gr VIDEO MASTER CONTROLER !!!

Driver M
28-04-10, 20:46
Στράτο πολύ καλή προσπάθεια! Στο sequel, περιμένω και μάχη με lightsabers αλα starwars και στη μέση το bmwfans (που τη βρίσκω τόση φαντασία?):th_Laie_67-1:

Συνονόματε Άρη, το βίντεο που ανακάλυψες είναι πραγματικά cult...όσο για την μουσική υπόκρουση, τη βλέπω σε λίγο καιρό τραγούδι, όπου στίχους και μουσική θα υπογράφει κανας Φοίβος...:hystericalbs1:

Stamatis
28-04-10, 21:27
Το Vishnu Editor V6.2 είναι καλό αλλά πρέπει αφού τελειώσεις να δείς το αποτέλεσμα 4 φορές στο fast forward για να "πατήσει" το πρόγραμμα.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

NickE60
28-04-10, 21:33
Προσπάθησα λίγο να το παλέψω δημιουργώντας ειδικά εφέ σε ένα βιντεάκι που τράβηξα.

ΟΚ, δεν είμαι επαγγελματίας, αλλά φαντάζομαι θα βελτιωθώ. Ελπίζω να καταφέρω να φτιάξω το επόμενο βιντεάκι με τις βόλτες μας με λίγο ρετουσάρισμα παραπάνω.

Αυτό για αρχή. Μη με κράξετε (πολύ)... αρχάριος είμαι:

https://www.youtube.com/watch?v=k90zkiEyyQE

Dioskouroi (Μάνοοοοο) λίγη βοήθειααααα

Ωραίο είναι ρε Στράτο!!!!!!! μια χαρά το βρίσκω! :thumbsup:

paganis
28-04-10, 22:51
καλα τα βιντεο...καλα και τα εφε....αλλα το γκομενακι απο κατω....ολα τα λεφτα!!!

Χρίστος
28-04-10, 22:55
καλα τα βιντεο...καλα και τα εφε....αλλα το γκομενακι απο κατω....ολα τα λεφτα!!!
ναταααααααα.
Στα λεγα εγω.
Αρχισανε!
Γραψε και το κιν της απο κατω!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bill_m3
28-04-10, 23:20
καλα τα βιντεο...καλα και τα εφε....αλλα το γκομενακι απο κατω....ολα τα λεφτα!!!

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Λευτέρη !!!

Στράτο έχουμε οροφή ή το έκανες cabrio το 92άρι??

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

stratos
29-04-10, 00:07
Το επόμενο θα είναι είτε κάμπριο είτε δεν θα έχει 2 θέσεις πίσω αχαχαχαχαχα. Εμμμμ έτσι είναι, αυτά παθαίνεις άμα είσαι ομορφόπαιδο :hystericalbs1:

paganis
29-04-10, 00:11
Το επόμενο θα είναι είτε κάμπριο είτε δεν θα έχει 2 θέσεις πίσω αχαχαχαχαχα. Εμμμμ έτσι είναι, αυτά παθαίνεις άμα είσαι ομορφόπαιδο :hystericalbs1:

εγω προτεινω το επομενο...να ειναι πουλμανακι...εστω κλειστο φορτηγο!!! τετοια γκομενακια...θελουν πολυ χωρο , για να τα απολαυσεις σωστα!!!