PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφοριες για αγορες ή παροχες υπηρεσιων…………………..



Vasilis
12-04-10, 10:49
Θα κανω ενα διαλογο κ αν θελετε να στηριξουμε αυτο το θρεντ κ να εξυπηρετησει τους στοχους του , το επικροτείτε , αλλιως στην πυρα....:th_Laie_67-1:

Προσφατα εκανα αναζητηση καποιων πραγματων που μου χρειαζονται , για προσωπικη ειτε για οικιακη χρηση....
Δεδομενου οτι η μικρη μας κοινωνια (λεγε με Fans) εχει μεγαλωσει αρκετα (κ σας οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω), κ δεδομενου οτι ευελπιστουμε να μεγαλωσει πολυ περισσοτερο ,εχω να προτεινω το εξης:

να δημιουργηθει ενας χωρος που ο καθε ενας μας θα μπορει να ΑΝΑΖΗΤΑ αυτο που χρειαζεται....κ φερνω ενα παραδειγμα...:

ψαχνω για ποδηλατο...(μην κοροιδευετε γιατι ετσι δεν θα δουλεψει το πραγμα).
Μιας κ το φορουμ μας...δειχνει περιτρανα οτι ασχολειται με τα BMW μιας κ αυτο ειναι το κυριως θεμα...αλλα ασχολειται κ μ αλλα θεματα γενικου ενδιαφεροντος (κ ετσι πρεπει να κανει μια μικρη κοινωνια)...αλλα ακομη περισσοτερο δημιουργει γνωριμιες κ δυνατες φιλιες...καλο θα ταν να εκμεταλλευτουμε αυτο το γεγονος ενοψει της κρισης κιολας που θα μας κλονισει ολους για τα καλα....!

Ετσι σκεφτομαι...θελω κατι...κανω αναζητηση...το πεταω κ στα φιλαρακια μηπως εχουν να μου προτεινουν κατι....!

αλλωστε ...ποσες φορες εχει τυχει σε ολους μας να κανουμε μια αγορα κ μετα απο λιγο να μας πει ο χ,ψ φιλος...καλα ρε μακακα...γιατι δεν με ρωτουσες να σε στειλω εγω εκει?....ή ο ταδε χρηστης-φιλος ασχολειται με αυτο..γιατι πηγες αλλου?
Φιλος από δω μεσα εχει ακρη με ηλεκτρικες συσκευες…κ εγω πηγα κ τις ψωνισα αλλου (χαμενος ειμαι σιγουρα)…
Φιλος από εδώ παλι…εχει ξενοδοχειο καπου που θελω να παω….κ γω πηγα αλλου…..(επαναλαμβάνεται η τυχη μου)….κ ούτω καθ εξης…!

Μ αυτό το σκεπτικο λοιπον ανοιγω αυτό το θρεντ κ η συμμετοχη ολων μας θα δειξει αν θα χει απηχηση κ χρησιμοτητα η όχι…

Σημ.
Εχει ανοιχτει θρεντ για το επαγγελμα του καθενος μας…
Θεωρω όμως ότι είναι δυσκολο να ανατρεξεις σε ολες αυτές τις σελιδες για να ζητησεις …ηλεκτρολογο-δικηγορο-εμπορο ποδηλατων (χεχεχεχε)….ή καποιους που να γνωριζουν κατι για τους εν λογω επαγγελματιες…..!

Ας κανω την αρχη λοιπον….αν γνωριζει καποιος κατι για αγορα ποδηλατου θα ημουν ευγνωμων να το ποσταρει….

Ευχαριστω κ καλη συνεχεια…:thumbsup:

Ptboul
12-04-10, 11:17
Η ιδέα μου αρέσει κ τη βρίσκω χρήσιμη και σχετική εγγύηση ποιότητας των αγορών / παροχής υπ/σιων αποτελεί ο διαπροσωπικός χαρακτήρας των μελών του φόρουμ.

Βασίλη τι εννοείς αν γνωριζει καποιος κατι για αγορα ποδηλάτου; Τιμές? Προτεινόμενο μαγαζί; Μάρκες; Ποιότητες?

Z4 DCT
12-04-10, 11:19
Θα κανω ενα διαλογο κ αν θελετε να στηριξουμε αυτο το θρεντ κ να εξυπηρετησει τους στοχους του , το επικροτείτε , αλλιως στην πυρα....:th_Laie_67-1:

Προσφατα εκανα αναζητηση καποιων πραγματων που μου χρειαζονται , για προσωπικη ειτε για οικιακη χρηση....
Δεδομενου οτι η μικρη μας κοινωνια (λεγε με Fans) εχει μεγαλωσει αρκετα (κ σας οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω), κ δεδομενου οτι ευελπιστουμε να μεγαλωσει πολυ περισσοτερο ,εχω να προτεινω το εξης:

να δημιουργηθει ενας χωρος που ο καθε ενας μας θα μπορει να ΑΝΑΖΗΤΑ αυτο που χρειαζεται....κ φερνω ενα παραδειγμα...:

ψαχνω για ποδηλατο...(μην κοροιδευετε γιατι ετσι δεν θα δουλεψει το πραγμα).
Μιας κ το φορουμ μας...δειχνει περιτρανα οτι ασχολειται με τα BMW μιας κ αυτο ειναι το κυριως θεμα...αλλα ασχολειται κ μ αλλα θεματα γενικου ενδιαφεροντος (κ ετσι πρεπει να κανει μια μικρη κοινωνια)...αλλα ακομη περισσοτερο δημιουργει γνωριμιες κ δυνατες φιλιες...καλο θα ταν να εκμεταλλευτουμε αυτο το γεγονος ενοψει της κρισης κιολας που θα μας κλονισει ολους για τα καλα....!

Ετσι σκεφτομαι...θελω κατι...κανω αναζητηση...το πεταω κ στα φιλαρακια μηπως εχουν να μου προτεινουν κατι....!

αλλωστε ...ποσες φορες εχει τυχει σε ολους μας να κανουμε μια αγορα κ μετα απο λιγο να μας πει ο χ,ψ φιλος...καλα ρε μακακα...γιατι δεν με ρωτουσες να σε στειλω εγω εκει?....ή ο ταδε χρηστης-φιλος ασχολειται με αυτο..γιατι πηγες αλλου?
Φιλος από δω μεσα εχει ακρη με ηλεκτρικες συσκευες…κ εγω πηγα κ τις ψωνισα αλλου (χαμενος ειμαι σιγουρα)…
Φιλος από εδώ παλι…εχει ξενοδοχειο καπου που θελω να παω….κ γω πηγα αλλου…..(επαναλαμβάνεται η τυχη μου)….κ ούτω καθ εξης…!

Μ αυτό το σκεπτικο λοιπον ανοιγω αυτό το θρεντ κ η συμμετοχη ολων μας θα δειξει αν θα χει απηχηση κ χρησιμοτητα η όχι…

Σημ.
Εχει ανοιχτει θρεντ για το επαγγελμα του καθενος μας…
Θεωρω όμως ότι είναι δυσκολο να ανατρεξεις σε ολες αυτές τις σελιδες για να ζητησεις …ηλεκτρολογο-δικηγορο-εμπορο ποδηλατων (χεχεχεχε)….ή καποιους που να γνωριζουν κατι για τους εν λογω επαγγελματιες…..!

Ας κανω την αρχη λοιπον….αν γνωριζει καποιος κατι για αγορα ποδηλατου θα ημουν ευγνωμων να το ποσταρει….

Ευχαριστω κ καλη συνεχεια…:thumbsup:


Βασιλη βρηκα!!!!!!!



https://specialbikes.gr/eshop/image.php?productid=579























:hystericalbs1:
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:

Apostolos
12-04-10, 11:30
Καλημέρα Βασίλη. Τι ακριβώς είδος ποδηλάτου ζητάς, γιατί και εγώ αυτό το καιρό σκέφτομαι μαζί με ένα φίλο μου κάποια στιγμούλα που θα διευκολυνθούμε λιγάκι οικονομικά να "αναβαθμίσουμε" λιγάκι τα ποδήλατά μας. Η δικιά μας η κατηγορία είναι downhill, ανεβοκατεβαίνουμε τα μονοπάτια στον Υμηττό χαχαχαχαχαχα. Δεν έχω κάποιο γνωστό να σε στείλω συστημένο αλλά μπορώ να σου προτείνω τον Τζωρτόπουλο που είναι κοντά στην γειτονιά μου όρια Ν. Κόσμου - Κουκάκι στην Αναστασίου Ζίννη 38. www.tzortzopoulos.gr, τηλ. 210 9220530, (το οποίο βρίσκεται όπως κατεβαίνεις την Φραντζή με κατεύθυνση την Καλλιρρόης, διασχίζεις κάθετα την Καλλιρρόης, κάθετα την Συγγρού και στο αριστερό σου χέρι είναι το μαγαζί) καθώς επίσης και το www.dynocycles.gr Λεωφ.Βουλιαγμένης 415 στην Ηλιούπολη Τηλ:210 99.01.919 (ρεύμα Βουλιαγμένης για Αθήνα στον παράδρομο αμέσως μετά την Athens car, στο πρώην κατάστημα της APEX). Και τα δυο μαγαζιά είναι μεγάλα και έχουν από απλά ποδήλατα μέχρι πανάκριβες full suspension carbon enduro all mountain bikes κατασκευές. Είμαι σίγουρος πως θα σε καλύψουν πλήρως...

P.S.
Άντε Βασίλη σε περιμένω για extreme downhill και άλματα στην Καλοπούλα στον Υμηττό :original:

patriNOS
12-04-10, 11:36
Θα κανω ενα διαλογο κ αν θελετε να στηριξουμε αυτο το θρεντ κ να εξυπηρετησει τους στοχους του , το επικροτείτε , αλλιως στην πυρα....:th_Laie_67-1:

Προσφατα εκανα αναζητηση καποιων πραγματων που μου χρειαζονται , για προσωπικη ειτε για οικιακη χρηση....
Δεδομενου οτι η μικρη μας κοινωνια (λεγε με Fans) εχει μεγαλωσει αρκετα (κ σας οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω), κ δεδομενου οτι ευελπιστουμε να μεγαλωσει πολυ περισσοτερο ,εχω να προτεινω το εξης:

να δημιουργηθει ενας χωρος που ο καθε ενας μας θα μπορει να ΑΝΑΖΗΤΑ αυτο που χρειαζεται....κ φερνω ενα παραδειγμα...:

ψαχνω για ποδηλατο...(μην κοροιδευετε γιατι ετσι δεν θα δουλεψει το πραγμα).
Μιας κ το φορουμ μας...δειχνει περιτρανα οτι ασχολειται με τα BMW μιας κ αυτο ειναι το κυριως θεμα...αλλα ασχολειται κ μ αλλα θεματα γενικου ενδιαφεροντος (κ ετσι πρεπει να κανει μια μικρη κοινωνια)...αλλα ακομη περισσοτερο δημιουργει γνωριμιες κ δυνατες φιλιες...καλο θα ταν να εκμεταλλευτουμε αυτο το γεγονος ενοψει της κρισης κιολας που θα μας κλονισει ολους για τα καλα....!

Ετσι σκεφτομαι...θελω κατι...κανω αναζητηση...το πεταω κ στα φιλαρακια μηπως εχουν να μου προτεινουν κατι....!

αλλωστε ...ποσες φορες εχει τυχει σε ολους μας να κανουμε μια αγορα κ μετα απο λιγο να μας πει ο χ,ψ φιλος...καλα ρε μακακα...γιατι δεν με ρωτουσες να σε στειλω εγω εκει?....ή ο ταδε χρηστης-φιλος ασχολειται με αυτο..γιατι πηγες αλλου?
Φιλος από δω μεσα εχει ακρη με ηλεκτρικες συσκευες…κ εγω πηγα κ τις ψωνισα αλλου (χαμενος ειμαι σιγουρα)…
Φιλος από εδώ παλι…εχει ξενοδοχειο καπου που θελω να παω….κ γω πηγα αλλου…..(επαναλαμβάνεται η τυχη μου)….κ ούτω καθ εξης…!

Μ αυτό το σκεπτικο λοιπον ανοιγω αυτό το θρεντ κ η συμμετοχη ολων μας θα δειξει αν θα χει απηχηση κ χρησιμοτητα η όχι…

Σημ.
Εχει ανοιχτει θρεντ για το επαγγελμα του καθενος μας…
Θεωρω όμως ότι είναι δυσκολο να ανατρεξεις σε ολες αυτές τις σελιδες για να ζητησεις …ηλεκτρολογο-δικηγορο-εμπορο ποδηλατων (χεχεχεχε)….ή καποιους που να γνωριζουν κατι για τους εν λογω επαγγελματιες…..!

Ας κανω την αρχη λοιπον….αν γνωριζει καποιος κατι για αγορα ποδηλατου θα ημουν ευγνωμων να το ποσταρει….

Ευχαριστω κ καλη συνεχεια…:thumbsup:

βασιλη αν σε ενδιαφερει σοβαρα πουλαω το δικο μου το οποιο και εχει αφησει ονομα στην βουτα και στα λιμανακια....
https://common2.csnimages.com/lf/2/hash/6272/2120201/1/16%22+Hyper+Speed+Bike.jpg
τιμη συζητησιμη

Nino
12-04-10, 11:58
Να "χειροκροτησω" με την σειρα μου μια εξαιρετη ιδεα, που ελπιζω να εχει την αποδοχη που της αρμοζει.
Οι δυνατοτητες που ανοιγονται ειναι πολλες και χρησιμες και να θυμαστε αυτο που κανει μια κοινοτητα πολυ ισχυρη ειναι η αλληλεγγυη των μελων της.
Παμε λοιπον γερα...

fanisk
12-04-10, 13:58
Βασιλη ριξε και μια ματια στο www.cyclist.gr. Αν οχι το μοναδικο, σιγουρα ενα απο τα αρτιοτερα φορουμ στην Ελλαδα για το ποδηλατο. Επισης εχουν ανοιξει και καταστημα στη Βαρης-Κορωπιου.

Vasilis
12-04-10, 14:40
ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας....


ευχομαι οποιος χρειαζεται κατι να χαιρει ιδιας αμμεσοτητας.....


σημ. το ποδηλατο που ψαχνω ειναι TREKKING...κ μαρκας SCOTT μιας κ μ αυτην εφαγα φλας.....θα δουμε που θα το βρω στο νουμερο μου το συγκεκριμενο μιας κ δεν εχουν ολα τα ποδηλαταδικα ολες τις μαρκες....!

Samaro
12-04-10, 15:23
ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας....


ευχομαι οποιος χρειαζεται κατι να χαιρει ιδιας αμμεσοτητας.....


σημ. το ποδηλατο που ψαχνω ειναι TREKKING...κ μαρκας SCOTT μιας κ μ αυτην εφαγα φλας.....θα δουμε που θα το βρω στο νουμερο μου το συγκεκριμενο μιας κ δεν εχουν ολα τα ποδηλαταδικα ολες τις μαρκες....!

Απ'όσο γνωρίζω τα SCOTT (Αμερικάνικα) αντιπροσωπεύει στην Ελλάδα η IDEAL (Μανιατόπουλος - Πάτρα) πολύ καλό αλλά και πολύ ακριβό παδήλατο.
https://www.idealbikeshop.gr/
Εχω κι εγώ TREKKING αλλά της IDEAL (το ERGOMAX) και το έχω ερωτευθεί.
Μετακινούμαι συνεχώς με αυτό σε αποστάσεις μεχρι 5-10 χλμ. απο το σπίτι.
Βασίλη επειδή είμαι πολύ ικανοποιημένος απο την IDEAL (εχω και του γιού μου)
σου την προτείνω ανεπιφύλακτα.
Τέλος Μπράβο σου την ιδέα σου!!!!!

Ξέχασα! ο ποδηλατάς μου φέρνει και SCOTT, επειδή πουλάει IDEAL. Αν θέλεις πές μου.

m-power_01
12-04-10, 17:02
Βασιλη, δες ποιο θες και πεταγομαι στον μανιατοπουλο... και σου λεω για τιμη!

stratos
12-04-10, 17:18
Εγώ έχω ένα carrera μοντέλο astro και σηκώνει καντήλι για πλάκα. Αλλά δεν είναι για σένα αυτό βασίλη, θα τους βεντουζάρεις όλους μετά στην μία ρόδα αχαχαχαχα

Κωνσταντίνος
12-04-10, 17:48
+1 στην Ideal. Εγχώρια εταιρία με πολύ καλά προιόντα και εξαγωγές σε πολλές χώρες.
Ή για Ergomax είσαι ή για Megisto. To Megisto το είχα, το πούλησα και τώρα μου λείπει.....

Monsta
12-04-10, 19:12
+1 για τη Scott. Πολύ καλή ποιότητα και περιφερειακά.

Αυτό είναι το δικό μου Yecora που το χρησιμοποιώ σπίτι-μαγαζί και γενικά σε κοντινές διαδρομές. Full extra με καθρέπτη, κουδουνάκι, φτερά, φώτα και μπαγκαζιέρες :D

Vasilis
12-04-10, 19:22
κ επειδη το θρεντ δεν ειναι μονο για το ποδηλατο οπως ανεφερα.....

να κανω κ μια 2η ερωτηση...

ενδιαφερεται η γυναικα μου για power plate....

πηρα την αντιπροσωπεια κ ρωτησα ........το φθηνοτερο 2500 ευρα:shok:

ψαχνω στο skroutz...κ βρισκω Power plate με 600+ κ με αλλα ποσα.....πιο νορμαλ...

ερωτηση....αξιζουν τον κοπο κ το χρημα ή ειναι μια κακη αντιγραφη του πρωτοτυπου?

ευχαριστω ρε παιδια...αλλα κατι πρεπει να κανω...το θελει η γυναικα μου..κ χατηρια δεν χαλω....thumb:thumbsup:

fanisk
12-04-10, 20:31
κ επειδη το θρεντ δεν ειναι μονο για το ποδηλατο οπως ανεφερα.....

να κανω κ μια 2η ερωτηση...

ενδιαφερεται η γυναικα μου για power plate....

πηρα την αντιπροσωπεια κ ρωτησα ........το φθηνοτερο 2500 ευρα:shok:

ψαχνω στο skroutz...κ βρισκω Power plate με 600+ κ με αλλα ποσα.....πιο νορμαλ...

ερωτηση....αξιζουν τον κοπο κ το χρημα ή ειναι μια κακη αντιγραφη του πρωτοτυπου?

ευχαριστω ρε παιδια...αλλα κατι πρεπει να κανω...το θελει η γυναικα μου..κ χατηρια δεν χαλω....thumb:thumbsup:

Βασιλη σπιτι εχουμε το Powerplate Pro 5. Νομιζω πως δεν αξιζει το original. Περαν του οτι κανει οσο ενα μεταχ. rallye, στο τελος καταντα κρεμαστρα για τα ρουχα οπως και ο διαδρομος, το ποδηλατο, κ.α.

Μια διαφορα τη βλεπεις αν κανεις συχνα..αλλα πιστεψε με μολις κατεβεις απο το μηχανημα, ακομα τρεμει το στομα σου. Ανω και κατω σιαγονα παιζουν κλακετες για αρκετη ωρα. :th_Laie_67-1:

Επισης ακουγεται, χωρις να ειναι επιβεβαιωμενο, οτι τοσες πολλες δονησεις μακροπροθεσμα προκαλουν προβληματα στον χρηστη.

Θα προτεινα να μη παρετε ουτε οριτζιναλ ουτε "ιμιτασιον" γιατι νομιζω πως πεταμενα λεφτα ειναι τελικα. Και αν με το οριτζιναλ μακροπροθεσμα αποκτησεις προβλημα(αρκετοι κραζουν στο ιντερνερ), φαντασου τι γινεται με τις αντιγραφες.

Υπαρχουν και φθηνοτερες κρεμαστρες.. thumb

paganis
12-04-10, 20:37
Βασιλη σπιτι εχουμε το Powerplate Pro 5. Νομιζω πως δεν αξιζει το original. Περαν του οτι κανει οσο ενα μεταχ. rallye, στο τελος καταντα κρεμαστρα για τα ρουχα οπως και ο διαδρομος, το ποδηλατο, κ.α.

Μια διαφορα τη βλεπεις αν κανεις συχνα..αλλα πιστεψε με μολις κατεβεις απο το μηχανημα, ακομα τρεμει το στομα σου. Ανω και κατω σιαγονα παιζουν κλακετες για αρκετη ωρα. :th_Laie_67-1:

Επισης ακουγεται, χωρις να ειναι επιβεβαιωμενο, οτι τοσες πολλες δονησεις μακροπροθεσμα προκαλουν προβληματα στον χρηστη.

Θα προτεινα να μη παρετε ουτε οριτζιναλ ουτε "ιμιτασιον" γιατι νομιζω πως πεταμενα λεφτα ειναι τελικα. Και αν με το οριτζιναλ μακροπροθεσμα αποκτησεις προβλημα(αρκετοι κραζουν στο ιντερνερ), φαντασου τι γινεται με τις αντιγραφες.

Υπαρχουν και φθηνοτερες κρεμαστρες.. thumb

σωστος ο φανης...χαλασα περσυ 2χιλιαρικα για διαδρομο...και τελικα δεν με βολευει ως κρεμαστρα...θα μπορουσα να κανω την δουλεια μου και με φθηνοτερες...

bill_m3
12-04-10, 23:00
Βασιλη σπιτι εχουμε το Powerplate Pro 5. Νομιζω πως δεν αξιζει το original. Περαν του οτι κανει οσο ενα μεταχ. rallye, στο τελος καταντα κρεμαστρα για τα ρουχα οπως και ο διαδρομος, το ποδηλατο, κ.α.

Μια διαφορα τη βλεπεις αν κανεις συχνα..αλλα πιστεψε με μολις κατεβεις απο το μηχανημα, ακομα τρεμει το στομα σου. Ανω και κατω σιαγονα παιζουν κλακετες για αρκετη ωρα. :th_Laie_67-1:

Επισης ακουγεται, χωρις να ειναι επιβεβαιωμενο, οτι τοσες πολλες δονησεις μακροπροθεσμα προκαλουν προβληματα στον χρηστη.

Θα προτεινα να μη παρετε ουτε οριτζιναλ ουτε "ιμιτασιον" γιατι νομιζω πως πεταμενα λεφτα ειναι τελικα. Και αν με το οριτζιναλ μακροπροθεσμα αποκτησεις προβλημα(αρκετοι κραζουν στο ιντερνερ), φαντασου τι γινεται με τις αντιγραφες.


Υπαρχουν και φθηνοτερες κρεμαστρες.. thumb

Και νόμιζα ότι μόνο εμείς έχουμε τον διάδρομο για να απλώνουμε τα ρούχα στο υπόγειο όταν βρέχει :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

stratos
12-04-10, 23:30
Το powerplate ώς χρήστης στο παρελθόν για ένα χρόνο (δεν ήμουν πάντα έτσι όπως είμαι χαχαχα) είναι πολύ επικύνδηνο για όλους και ακόμα πιο επικύνδηνο για γυναίκες.

Χρειάζεται κάποιος έμπειρος γυμναστής να διορθώνει την στάση του ασκούμενου και να αποφορτίζει γόνατα και μέση. Σκέψου στα 30 hz σε μισό λεπτό έχεις κάνει 900 δονήσεις σε μέση και γόνατα. Αν σηκώσεις μια εξάδα νερά 900 φορές με λάθος στάση της μέσης διάφοροι γιατροί θα χαρούν να σε δούν.

Επίσης, δεν είναι καλό ειδικά για τις γυναίκες. Ο ευαίσθητος γυναικίος οργανισμός μπορεί να πάθει εξαιρετικά μεγάλη γυναικολογική ζημιά.

Το αυθεντικό powerplate κάνει τρισδιάστατη δόνηση. Αν γεμίσεις ένα ποτήρι νερό και το βάλεις στο κέντρο του δίσκου αυτό δεν χύνεται !!! αντίθετα τα άλλα κινούνται όπως να είναι.

ενα αυθεντικό σύστημα σαν του Φάνη που το έχω δεί κάνει 2500 - 3000 euro. Το άλλο που κάνει 600.... χμμμμμ μου θυμίζει το BMW X6 35i και το Hyundai ix35.... βρές την διαφορά χαχαχαχαχα

Κωνσταντίνος
13-04-10, 11:32
Αν δεν κουνήσεις τον κ@λο σου, μη περιμένεις να δεις αποτελέσματα. Και εννοώ να τον κουνήσεις μόνος σου και όχι να στον κουνάει με δονήσεις ένα μαραφέτι.
Νομίζω ότι τα -20 κιλά που είμαι απο την 1 Σεπτεμβρίου 2009 μου δίνουν το δικαίωμα να έχω άποψη.
Και τα κατάφερα παρ΄όλους τους ανασταλτικούς παράγοντες, όπως καθιστική δουλειά πρωι-απόγευμα, οικογένεια άρα με πολύ μειωμένη ευχέρεια χρόνου.

Μη πετάτε λεφτά σε τέτοια ηλεκτρικά ματζούνια. Φοβάμαι πως ούτε αποτελέσματα θα δείτε (ή έστω ελάχιστα) και τον χρόνο σας σπαταλάτε άδικα.

Χώρια που η κίνηση-άσκηση δεν είναι ευεργετική μόνο στην σιλουέτα, αλλά και σε πολλά άλλα π.χ αναπνευστικό, κυκλοφοριακό, καρδιά κ.τ.λ

stratos
13-04-10, 15:55
Αν δεν κουνήσεις τον κ@λο σου, μη περιμένεις να δεις αποτελέσματα. Και εννοώ να τον κουνήσεις μόνος σου και όχι να στον κουνάει με δονήσεις ένα μαραφέτι.
Νομίζω ότι τα -20 κιλά που είμαι απο την 1 Σεπτεμβρίου 2009 μου δίνουν το δικαίωμα να έχω άποψη.
Και τα κατάφερα παρ΄όλους τους ανασταλτικούς παράγοντες, όπως καθιστική δουλειά πρωι-απόγευμα, οικογένεια άρα με πολύ μειωμένη ευχέρεια χρόνου.

Μη πετάτε λεφτά σε τέτοια ηλεκτρικά ματζούνια. Φοβάμαι πως ούτε αποτελέσματα θα δείτε (ή έστω ελάχιστα) και τον χρόνο σας σπαταλάτε άδικα.

Χώρια που η κίνηση-άσκηση δεν είναι ευεργετική μόνο στην σιλουέτα, αλλά και σε πολλά άλλα π.χ αναπνευστικό, κυκλοφοριακό, καρδιά κ.τ.λ

Συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα. Όντως η αεροβια άσκηση όπως γρήγορο περπάτημα, τζόκινγκ και κωπηλατικό κάνουν θαύματα στην απώλεια κιλών αλλά το powerplate είναι αλλού όταν πρόκειται για μυική ενδυνάμωση και σφύξιμο. Όποιος δεν έχει δοκιμάσει πρέπει να το κάνει γιατί πιστέψτε με... είναι πολύ δύσκολο να αντέξεις έστω και για 20-30 δευτερόλεπτα

fanisk
13-04-10, 16:13
Ειναι καλη φαση το PP αλλα δεν αντεχεται, πολλες φορες πεφτεις κατω γιατι δεν την παλευεις αλλο.

Οταν ειχε χρονο η μανα μου ερχοταν μια PP Trainer σπιτι και στη ζουλα εκανα και εγω κατι ασκησεις γιατι μου εδειχνε η Φενια πως και τι. Απειρες διορθωσεις γιατι συνεχως ημουν λαθος.

Η Φενια ανοιξε γυμναστηριο με τον αντρα της, η μανα δεν εχει αρκετο ελευθερο χρονο τελευταια για να βρει αλλον/η trainer , και ετσι δεν το χρησιμοποιουμε. Πολλες φορες σκεφτηκα να κανω μονος μου αλλα φοβαμαι. Ειναι τοσες πολλες οι δονησεις, νομιζω πως δεν αξιζει να ρισκαρει κανεις να το χρησιμοποιει λαθος.

Καλυτερα με παραπανω κιλα παρα να μη μπορεις να παρεις τα ποδια σου σε λιγα χρονια επειδη το χρησιμοποιουσες λαθος.

Το PP δεν ειναι πανακεια, δεν σημαινει οτι το παιρνεις, αραζεις εκει πανω και αυτοματως θα γινεις φετες. Απλα συμπληρωνει τις αεροβιες.

Αξιζει αν εχετε χρονο να κανετε εγγραφη σε γυμναστηριο, αρκει να το δειτε πρωτα και να ξερετε πως θα υπαρχουν ελευθερα οργανα και δεν θα ειναι η "ουρα αναμονης" μεγαλυτερη της εφοριας. Θα βρειτε πολλα οργανα, θα δειτε πολλους κωλους με κολαν :th_Laie_67-1:, θα εχετε τη δυνατοτητα και για PP sessions, και τελος θα σας μεινουν και αρκετα λεφτα στην ακρη..για τα σουβλακια :hystericalbs1:

Vasilis
15-04-10, 11:10
Για παμε αλλου τωρα....


αναβαθμιση η/υ ή αγορα καινουργιου iMac?

ας υποθεσουμε οτι τα λεφτα δεν ειναι προβλημα μιας κ με τις ατοκες μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας....

μετα τα προβληματα του πισι μου...που μου χανει τους σκληρους κ παρολες τις απαντησεις σας λυση δεν βρισκω....σκεφτομαι να αναβαθμισω το υπαρχον με πολλα καλουδια...ή να παω σε iMac.....αλλη φιλοσοφια βεβαια...αλλα οπως λενε οι γνωστες...αν πας εκει ολα τελειωνουν κ ηρεμεις...!

ας μην σχολιασω για τα γρηγορα κ ποιοτικα αποτελεσματα των εργασιων σου (λενε)

για πειτε ρε παιδια.....τη γνωμη σας....

κ αν υπαρχει η δυνατοτητα (ή γνωριζετε ) να το βρω καπου πιο φθηνα....

απο μια προχειρη αναζητηση...ειμαι εδω https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912646&u=APPLE-MC413GR-IMAC-21.5---1TB-3.06GHZ-4GB-HD4670-GR/EN

Z4 DCT
15-04-10, 11:13
Για παμε αλλου τωρα....


αναβαθμιση η/υ ή αγορα καινουργιου iMac?

ας υποθεσουμε οτι τα λεφτα δεν ειναι προβλημα μιας κ με τις ατοκες μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας....

μετα τα προβληματα του πισι μου...που μου χανει τους σκληρους κ παρολες τις απαντησεις σας λυση δεν βρισκω....σκεφτομαι να αναβαθμισω το υπαρχον με πολλα καλουδια...ή να παω σε iMac.....αλλη φιλοσοφια βεβαια...αλλα οπως λενε οι γνωστες...αν πας εκει ολα τελειωνουν κ ηρεμεις...!

ας μην σχολιασω για τα γρηγορα κ ποιοτικα αποτελεσματα των εργασιων σου (λενε)

για πειτε ρε παιδια.....τη γνωμη σας....

κ αν υπαρχει η δυνατοτητα (ή γνωριζετε ) να το βρω καπου πιο φθηνα....

απο μια προχειρη αναζητηση...ειμαι εδω https://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912646&u=APPLE-MC413GR-IMAC-21.5---1TB-3.06GHZ-4GB-HD4670-GR/EN


Βασιλη δε ξερω για πιο φθηνο μαγαζι αλλα για το θεμα της επιλογης σου μπορω να σου πω οτι ειναι η καλυτερη!!!!
Εμεις τα εχουμε στην εταιρεια και ειναι πολυ καλα μηχανηματα!!!!
Προχωρα στην αγορα του και δεν θα το μετανιωσεις, θελει μια προσαρμογη απο μερους σου στο λειτουργικο του αλλα ειναι φοβερο!!!

Κωνσταντίνος
15-04-10, 11:29
Βασίλη τι χρήση κάνεις στο PC σου ; Γιατί με αυτή την παράμετρο ξεκινάμε να συζητάμε για mac

Vasilis
15-04-10, 11:31
επεξεργασια βιντεο κ φωτο που ειναι η αδυναμια μου...


χρηση διαδικτυου.....βιντεο...κατεβ ασμα λογισμικου ταινιων - τραγουδιων ....

γενικα τρωω αρκετες ωρες στο πισι ...κ χαζολογωντας...!

Vasilis
19-04-10, 22:10
TV 32'' με ενσωματωμενο τον νεο κωδικοποιητη για τα ψηφιακα καναλια....με LCD οθονη κατα προτιμηση κ με FULL HD ....επιιθυμω να αγορασω καινουργια...(σημ.δεν θελω μεγαλυτερη...νομιζω οτι για υπνοδωματιο ειναι οτι πρεπει)

αν γνωριζετε τι πως που (καλες τιμες) ...θα ημουν ξανα-ευγνωμων....!

Stamatis
19-04-10, 22:13
Mac.....αλλη φιλοσοφια βεβαια...αλλα οπως λενε οι γνωστες...αν πας εκει ολα τελειωνουν κ ηρεμεις...!


:notworthy:

Stathis
19-04-10, 22:16
οποιος θελει να αγορασει μακ, του δανειζω για μια εβδομαδα το air για να δει τη γλυκα...

μακρια και αγαπημενοι...
ειναι για χρηστες που δεν ξερουν ουτε τα βασικα.

οσοι θελουν να σκαλιζουν και να βαζουν διαφορα και εχουν μαθει στα win, θα το μισησουν...

Stamatis
19-04-10, 22:21
οποιος θελει να αγορασει μακ, του δανειζω για μια εβδομαδα το air για να δει τη γλυκα...

μακρια και αγαπημενοι...
ειναι για χρηστες που δεν ξερουν ουτε τα βασικα.

οσοι θελουν να σκαλιζουν και να βαζουν διαφορα και εχουν μαθει στα win, θα το μισησουν...

θες να τσακωθούμε τώρα έτσι?

θες πες το...


θες να τσακωθούμε... παραδέξου το...

Χρίστος
19-04-10, 22:26
TV 32'' με ενσωματωμενο τον νεο κωδικοποιητη για τα ψηφιακα καναλια....με LCD οθονη κατα προτιμηση κ με FULL HD ....επιιθυμω να αγορασω καινουργια...(σημ.δεν θελω μεγαλυτερη...νομιζω οτι για υπνοδωματιο ειναι οτι πρεπει)

αν γνωριζετε τι πως που (καλες τιμες) ...θα ημουν ξανα-ευγνωμων....!
εχεις πμ βασιλακηthumb

Vasilis
19-04-10, 22:27
ρε μαλωνετε μετα....:ranting2:

σιταθη...θα μου το δωσεις εμενα?:whistle:


ρε ...για την τηλεοραση θα μου πει κανεις?:ranting2:

το φτιαξα το πισι....(προσωρινα λειτουργει αψογα)thumb

zoikarios
19-04-10, 22:32
Ειναι ενας αλλος κοσμος η φιλοσοφια της Apple γενικα .....! Αλλωστε μπορω με βεβαιοτητα να σας πω οτι απευθυνεται και σε αλλες τσεπες...!
Το μονο προνομιο απο ενα mac-imac-macbookpro ειναι το λειτουργικο του συστημα....ναι καλα διαβαζετε (μπορει και να μην το πιστευετε) εκει ειναι που παταει η apple.Ολα τα αλλα που ενσωματωνει ειναι κατι που υπαρχουν και σε ανταγωνιστικες αντιστοιχες εταιρειες....Θα πατουσα περισσοτερο σε κατι που εχει απο 2 χρονια εγγυση και πανω οπως Toshiba-Dell που μπορω να σου εγγυηθω την καλη λειτουργεια τους...αφου ερχομαι αμεσσα σε επαφη με αυτα τα μηχανηματα....!
Προσεξε δεν θελω να σε αποπροσανατολισω απο την ιδεα της αγορας ενως apple απλα για καλυτερη τιμη........μπαααααααα μην περιμενεις ανταγωνισμο μεγαλο διοτι μισοι παιρνουν απο Rainbow και αλλοι απο Infoquest (μεχρι να εξαγοραστει πληρως).Επεισης πρεπει να προσαρμοστεις στην φιλοσοφια του λειτουργικου τους (μπορεις να βαλεις και windows επανω κανονικοτατα)...οσο αφορα τα imac ακομα δεν εχουν βγει (στην αγορα) ενσωματονωντας τεχνολογιες οπως i3-i5-i7 , αλλαζωντας τις καρτες γραφικων ,ακομα και χρονιζοντας υψηλοτερα της μνημες.....

Χρίστος
19-04-10, 22:35
Ειναι ενας αλλος κοσμος η φιλοσοφια της Apple γενικα .....! Αλλωστε μπορω με βεβαιοτητα να σας πω οτι απευθυνεται και σε αλλες τσεπες...!
Το μονο προνομιο απο ενα mac-imac-macbookpro ειναι το λειτουργικο του συστημα....ναι καλα διαβαζετε (μπορει και να μην το πιστευετε) εκει ειναι που παταει η apple.Ολα τα αλλα που ενσωματωνει ειναι κατι που υπαρχουν και σε ανταγωνιστικες αντιστοιχες εταιρειες....Θα πατουσα περισσοτερο σε κατι που εχει απο 2 χρονια εγγυση και πανω οπως Toshiba-Dell που μπορω να σου εγγυηθω την καλη λειτουργεια τους...αφου ερχομαι αμεσσα σε επαφη με αυτα τα μηχανηματα....!
Προσεξε δεν θελω να σε αποπροσανατολισω απο την ιδεα της αγορας ενως apple απλα για καλυτερη τιμη........μπαααααααα μην περιμενεις ανταγωνισμο μεγαλο διοτι μισοι παιρνουν απο Rainbow και αλλοι απο Infoquest (μεχρι να εξαγοραστει πληρως).Επεισης πρεπει να προσαρμοστεις στην φιλοσοφια του λειτουργικου τους (μπορεις να βαλεις και windows επανω κανονικοτατα)...οσο αφορα τα imac ακομα δεν εχουν βγει (στην αγορα) ενσωματονωντας τεχνολογιες οπως i3-i5-i7 , αλλαζωντας τις καρτες γραφικων ,ακομα και χρονιζοντας υψηλοτερα της μνημες.....
και ομως.....
προσφερεται πλεον quad με i5.thumb

Χρίστος
19-04-10, 22:37
οποιος θελει να αγορασει μακ, του δανειζω για μια εβδομαδα το air για να δει τη γλυκα...

μακρια και αγαπημενοι...
ειναι για χρηστες που δεν ξερουν ουτε τα βασικα.

οσοι θελουν να σκαλιζουν και να βαζουν διαφορα και εχουν μαθει στα win, θα το μισησουν...
παιζει να το κουβαλησεις αυριο μαζι?

zoikarios
19-04-10, 22:40
τα συγκεκριμενα παιζουν απο 1800-2200ε ....ενταξει...ο ανθρωπος θελει να παρει υπολογιστη....οχι να βαλει SMG στο αμαξι ....με τοσα λεφτα..
Συμφωνω ειναι μηχανακια καλα...!Γιατι και εγω εχω!

Χρίστος
19-04-10, 22:44
υπαρχει και αυτο που δεν εχει απαγορευτικες τιμες;)
https://multirama.gr/mlrimages/JPG_400x300/8fcc27f8-ae02-4cfd-9a3f-35362744fbb4.jpg

zoikarios
19-04-10, 22:51
Σωστα καλη λυση και αυτο...αλλα core2duo αν θελει για αμμεση αγορα (οσο απλη χρηση και να κανει).......θα το παρει που θα το παρει ας εχει πανω ενα i3 τουλαχιστον ,και μνημουλες στα 1600mhz...οτι παρεις σου μενει παντα αν εισαι στο σωστο budget ...σκοπος εδω δεν ειναι ουτε να κανουμε αντιπαραθεση διοτι ο πολεμος Apple vs PC ειναι κατι σαν τα TSI που μας ξετιναζουν στο δρομο αυτη την στιγμη..αλλα να δωσουμε στον υποψηφιο αγοραστη το βημα και το πατημα να παρει μια αποφαση σωστη!Αααααααα Βασιλη πες μας λιγο αν θα το χρησιμοποιουν και αλλα μελη της οικογενειας το pc!

Vasilis
19-04-10, 22:56
μονο για συνδεση στο διαδικτυο....

ειναι αποκλειστικα δικο μου παιχνιδι το πισι...μεχρι να μεγαλωσει η κορακλα μου φυσικα......χεχε

Χρίστος
19-04-10, 22:56
Σωστα καλη λυση και αυτο...αλλα core2duo αν θελει για αμμεση αγορα (οσο απλη χρηση και να κανει).......θα το παρει που θα το παρει ας εχει πανω ενα i3 τουλαχιστον ,και μνημουλες στα 1600mhz...οτι παρεις σου μενει παντα αν εισαι στο σωστο budget ...σκοπος εδω δεν ειναι ουτε να κανουμε αντιπαραθεση διοτι ο πολεμος Apple vs PC ειναι κατι σαν τα TSI που μας ξετιναζουν στο δρομο αυτη την στιγμη..αλλα να δωσουμε στον υποψηφιο αγοραστη το βημα και το πατημα να παρει μια αποφαση σωστη!Αααααααα Βασιλη πες μας λιγο αν θα το χρησιμοποιουν και αλλα μελη της οικογενειας το pc!
https://cache.gawker.com/assets/images/gizmodo/2009/05/baby-mac.jpghttps://daidalos.2epalamarous.gr/media/photos/dog-pc.jpg

zoikarios
19-04-10, 22:58
Βασιλη εχεις και σκυλο????? :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Vasilis
19-04-10, 23:02
Βασιλη εχεις και σκυλο????? :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:που το ξερες....????:thumbsup::thumbsup:

zoikarios
19-04-10, 23:04
Δεν το πιστευω οτι το κανεις και βολτα σαν την διαφημιση της Merecedes με το νεο καμπριο!!!!

bill_m3
19-04-10, 23:05
Δεν το πιστευω οτι το κανεις και βολτα σαν την διαφημιση της Merecedes με το νεο καμπριο!!!!

φτου φτου κακά λόγια :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Χρίστος
19-04-10, 23:06
BAN.....

Stathis
19-04-10, 23:07
θες να τσακωθούμε τώρα έτσι?

θες πες το...


θες να τσακωθούμε... παραδέξου το...

oxι βαριεμαι...
αλλα εχω -οπως παντα- δικιο...!

zoikarios
19-04-10, 23:11
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ενταξει ρε παιδια μην δαγκατε!

330Ci
19-04-10, 23:34
Πήρα iMac 20'' πρόπερσι το καλοκαίρι και πριν απο 2 μήνες το νέο 27''. Ασχολούμαι με τους υπολογιστές απο το '88 (Amiga 1000 ολε!) και απο τότε που αναγκάστηκα να παω στα πισιά, το 1994 τα σιχαινόμουνα ολοένα και περισσότερο. Conflicts, drivers, viruses, ασυμβατότητες, βλάβες, crashes, καψίματα motherboards, τροφοδοτικών, σκληρών κλπ κλπ κλπ. Όλα αυτά τέρμα με τα iMac. Απλό λειτουργικό που δεν χρειάζεται να είσαι γκουρού για να κάνεις μαγκιές (που θέλοντας και μή έγινα γκουρού μετά απο 20 χρόνια ενασχόλησης), άριστη ποιότητα κατασκευής, design (γιατί θέλουμε και τη φιγουρίτσα μας), windows (συγχώρα με Θεέ μου) -αν και δεν τα έχω βάλει στο 27άρι και ούτε πρόκειται-, διαχείριση αρχείων και τόσα άλλα. Το μόνο πρόβλημα (που δεν ξέρω αν είναι για σένα πρόβλημα) είναι η πολύ μικρή γκάμα προγραμμάτων και παιχνιδιών (κυρίως παιχνιδιών) σε σχέση με τα "άλλα". Όμως εκεί που θες 3 προγράμματα για να κάνεις κάτι στο πισι, στον μακ σου αρκεί ένα.
Κάποτε τα αγόραζες μόνο στη rainbow, τώρα υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 dealers. Επειδή όλοι όμως τους παραλαμβάνουν απο τη rainbow, οι τιμές είναι απο σχεδόν έως ακριβώς οι ίδιες. Εγώ τον ψώνισα απο δω (https://www.document.gr/store/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=131&Itemid=56), επειδή μπορούν να στον δώσουν και ως build to order (π.χ. με δίσκο 2ΤΒ που τον πήρα εγώ) και πολύ πιο γρήγορα.
Προχώρα με κλειστά μάτια, δεν θα το μετανιώσεις.

zoikarios
19-04-10, 23:43
Αν κανει και μια επεκταση εγγυσης τοτε θα ειναι καλη αγορα γιατι με ενα χρονο που δινουν ειναι επιφοβο...τοσα λεφτα (εταιρειες τους πιανει τσιγκουνια) .Επεισης ξεχνα τους "τεχνικους"....δηλαδη χερι δεν βαζεις σε αυτο το πραγμα αφου για να το ανοιξεις πρεπει να ξεβεντουζαρεις την οθονη!

Θα σου προτεινα ενα PC και ενα 13,3" mac να γουσταρεις για τα καλα!

Χρίστος
20-04-10, 09:03
παιδια ενδιαφερομαι να παρω 2 καρεκλες γραφειου.
Μια καλη διευθυντικη για το γραφειο μου και αλλη μια πιο απλη αλλα σιγουρα ανατομικη και αυτη.
Δε θελω να ξεφευγουν πολυ στο κοστος και δε με ενδιαφερουν να ειναι απο δερμα ή οχι.
Εχετε ν προτεινεται τιποτα???

Vasilis
20-04-10, 09:08
χρηστακο...τα ανατομικα τα πληρωνεις....

αυτο αλλωστε το ξερεις καλυτερα απο τον καθεναν...

τωρα αν καποιος εχει γνωριμια να σε στειλει καπου....κανε λιγο υπομονη να το διαβασουν ολοι κ κατι μπορει να βρεθει..

Χρίστος
20-04-10, 09:33
χρηστακο...τα ανατομικα τα πληρωνεις....

αυτο αλλωστε το ξερεις καλυτερα απο τον καθεναν...

τωρα αν καποιος εχει γνωριμια να σε στειλει καπου....κανε λιγο υπομονη να το διαβασουν ολοι κ κατι μπορει να βρεθει..
εχω ριξει κατι καντιλια σε γνωστο μαγαζι στο πειραια που πηγε να μου πασαρει μαιμουδιασμενο ανατομικο προ ημερων....
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ...
Λογω δουλειας και εμπειριας ξερω τι κανει καλο στη μεση και τη την πηδ@ει στη κυριολεξια.Αυτο φυσικα εχει ως επακολουθο να εχω ξεμπαραδιαστει σε στρωματα, μαξιλαρια και λοιπα γιατι δε συμβιβαζομαι με τιποτα......
Προβλεπω να συμβαινει παλι το ιδιο γμτ...δε τη γλιτωνω τη 300ρα παλι:ranting2:

Οποιος εχει κατι υποψιν ας το πει γιατι ψαχνω μερες τωρα.
:thnx::thanks::thnx:

stratos
20-04-10, 12:44
παιδια ενδιαφερομαι να παρω 2 καρεκλες γραφειου.

Μια καλη διευθυντικη για το γραφειο μου

Ουστ ρε που θες και διευθυντική καρέκλα για το γραφείο σου. Την δεύτερη καρέκλα τι την θες? Για να απλώνεις τα πόδια σου :hystericalbs1:

Konstantinos E60
20-04-10, 12:55
εχω ριξει κατι καντιλια σε γνωστο μαγαζι στο πειραια που πηγε να μου πασαρει μαιμουδιασμενο ανατομικο προ ημερων....
ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΤΟΜΙΚΟ...
Λογω δουλειας και εμπειριας ξερω τι κανει καλο στη μεση και τη την πηδ@ει στη κυριολεξια.Αυτο φυσικα εχει ως επακολουθο να εχω ξεμπαραδιαστει σε στρωματα, μαξιλαρια και λοιπα γιατι δε συμβιβαζομαι με τιποτα......
Προβλεπω να συμβαινει παλι το ιδιο γμτ...δε τη γλιτωνω τη 300ρα παλι:ranting2:

Οποιος εχει κατι υποψιν ας το πει γιατι ψαχνω μερες τωρα.
:thnx::thanks::thnx:

KLAPPE απο ΙΚΕΑ.Σώθηκα !!!

zoikarios
20-04-10, 13:50
Απο ποικιλια καρεκλας μπορεις να απευθυνθεις στο εκαστοτε καταστημα ΠΛΑΙΣΙΟ που ειναι κοντα σου.Εχω παρει γυρω στις 4-5 καρεκλες και ολες μου βγηκανε αρκετα καλες!Γερμανικης τεχνολογιας...θα σου προτεινα ενα μοντελο bucket που εχει το οποιο το εχω και εγω ειναι λιγο τσιμπιτο βεβαια αλλα αναπαυτικο.Σου παραθετω καποια απο αυτα που εχω σστην κατοχη μου για να τα τσεκαρεις...οσο αφορα την τιμη να υπολογιζεις απλα +5ε μεταφορικα .Για καλυτερη τιμη τωρα ηδη ειναι ψιλο καλες αλλα μπορεις και να απαιτησεις κατι καλυτερο thumb


https://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Task/Torre-Chair-Mesh.htm
https://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/White-Box-LT-304A.htm
https://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/Topstar-Ortega-Black-8140-TA0.htm

Χρίστος
20-04-10, 14:26
Απο ποικιλια καρεκλας μπορεις να απευθυνθεις στο εκαστοτε καταστημα ΠΛΑΙΣΙΟ που ειναι κοντα σου.Εχω παρει γυρω στις 4-5 καρεκλες και ολες μου βγηκανε αρκετα καλες!Γερμανικης τεχνολογιας...θα σου προτεινα ενα μοντελο bucket που εχει το οποιο το εχω και εγω ειναι λιγο τσιμπιτο βεβαια αλλα αναπαυτικο.Σου παραθετω καποια απο αυτα που εχω σστην κατοχη μου για να τα τσεκαρεις...οσο αφορα την τιμη να υπολογιζεις απλα +5ε μεταφορικα .Για καλυτερη τιμη τωρα ηδη ειναι ψιλο καλες αλλα μπορεις και να απαιτησεις κατι καλυτερο thumb


https://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Task/Torre-Chair-Mesh.htm
https://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/White-Box-LT-304A.htm
https://www.plaisio.gr/Furntiture/Office-Furniture/Chairs/Manager/Topstar-Ortega-Black-8140-TA0.htm
πολυ καλες του πλαισιου.Θα παω και απο ικεα μια βολτα παντος.
Πρεπει να παω να θρονιαστω σε μερικες για να δω το θεμα σπονδυλικης στηλης που ειναι συμαντικοτερο απο τη μουρη της καθεμιας.
Η RS μου αρεσε αλλα ειναι τσιμπημενη αρκετα.
Οσο για τις τιμες τυχαινει να εχω μεγαααλη ιστορια με το μανατζερ στο λιμανι και με θυμαται οσο κανεναν αλλο......Κατι ισως κανουμε
:thanks:

zoikarios
20-04-10, 15:05
Τιποτα...ουτως η αλλως το thread αυτο ανοιχτηκε για αλληλοβοηθεια αγορων!

330Ci
20-04-10, 17:01
Σειρά μου τώρα: ψάχνω βιντεοκάμερα όχι πάνω απο 300 γιούρια, με άριστη σταθερότητα,
πολύ καλό έως τέλειο ζουμ (πχ να γράφει καθαρά στα 30-40 μέτρα) και να γράφει σε σκληρό ή usb stick. Αν τραβάει καλά και νύχτα, τόσο το καλύτερο. Και εννοείται, να μην είναι κανα γαιδούρι σε βάρος και μέγεθος.
Μήπως ζητάω πολλά;;;

Χρίστος
20-04-10, 17:18
Σειρά μου τώρα: ψάχνω βιντεοκάμερα όχι πάνω απο 300 γιούρια, με άριστη σταθερότητα,
πολύ καλό έως τέλειο ζουμ (πχ να γράφει καθαρά στα 30-40 μέτρα) και να γράφει σε σκληρό ή usb stick. Αν τραβάει καλά και νύχτα, τόσο το καλύτερο. Και εννοείται, να μην είναι κανα γαιδούρι σε βάρος και μέγεθος.
Μήπως ζητάω πολλά;;;
αρκετα......
τελειο ζουμ σημαινει αναλογικο ζουμ(φακος που παει μπρος-πισω).
αριστη σταθεροτητα σημαινει stabilazers και γρηγορο επεξεργαστη.
σκληρος δισκος σημαινει 10 με 20% παραπανω τιμη.
νυχτερινη ληψη σημαινει υπερυθρα led.

Κααατι εχω στο νου μου να σου προτεινω.Αριστο και τελειο οπως το φανταζομαι οτι το θες δε θα ειναι, αλλα για να καταλαβεις, αν δεν ειχα τωρα 3 φακους για την dslr μου και ειχα 1 με 2 οπως επρεπε θα ειχα αυτη....

zoikarios
20-04-10, 18:10
αρκετα......
τελειο ζουμ σημαινει αναλογικο ζουμ(φακος που παει μπρος-πισω).
αριστη σταθεροτητα σημαινει stabilazers και γρηγορο επεξεργαστη.
σκληρος δισκος σημαινει 10 με 20% παραπανω τιμη.
νυχτερινη ληψη σημαινει υπερυθρα led.

Κααατι εχω στο νου μου να σου προτεινω.Αριστο και τελειο οπως το φανταζομαι οτι το θες δε θα ειναι, αλλα για να καταλαβεις, αν δεν ειχα τωρα 3 φακους για την dslr μου και ειχα 1 με 2 οπως επρεπε θα ειχα αυτη....


Θα συμφωνησω με τον προλαλλησαντα πως ειναι αρκετα τα λεφτα....!
Οποτε οταν στο ταμειο ή θα πεις ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟοοοοοο Σουλταν :viannen_01:
.....ή θα το καταπιεις και θα ευχαριστηθεις την καινουργια σου αγορα!
Συνηθως να κοιτας στα ηλεκτρονικα ειδη οχι "την ευκαιρεια"....αλλα να λες εκανα "αγορα του αιωνα" thumb

Vasilis
17-07-10, 15:17
Για βοηθατε ρε παιδια για μια καλη επιλογη μικρης ψηφιακης μηχανης με αριστη αναλυση....

Μιας κ η κορακλα μας εκπλησσει καθημερινα κ θελουμε να αποθανατιζουμε την καθε ομορφη στιγμη,σκεφτομαι να αγορασω μια pocket size μηχανουλα για να την κουβαλαμε παντα μαζι

Την αριστη αναλυση την θελω γιατι αυτες οι φωτο θα συνοδευουν παντα την πριγκηπεσσα κ θα της υπενθυμιζουν μια ζωη τις παιδικη της ηλικια κ τις δραστηριοτητες της...

Ποια θεωρειται value for money....(δεν θα θελα πανω απο 200 ευρα) αλλα με καλα χαρακτηριστικα κ εμφανισιμη καθοτι καφετεριακιας?:th_Laie_67-1:

:thanks::thanks:

Χρίστος
17-07-10, 15:28
PANASONIC DMC FX 60 EG-K
στα λεφτα που θες.

και
OLYMPUS µ 3000
για... πιο απροσεκτη χρηση

Vasilis
17-07-10, 15:33
υπαρχει καμμια που θα μπορουσε να ναι ή να γινεται αδιαβροχη?(για την θαλασσα λεω εγω τωρα)

Χρίστος
17-07-10, 15:40
και
OLYMPUS µ 3000
για... πιο απροσεκτη χρηση

γκουχ γκουχ αδιαβροχη μεχρι 3μ βαθος γκουχ γκουχ
Λήψεις όταν οι συνθήκες γίνονται σκληρές σε υγρό και κρύο περιβάλον - αδιάβροχη μέχρι 3m* βάθος, ανθεκτική σε πτώσεις μέχρι 1.5m*** ύψος και αντοχή στην παγωνιά μέχρι τους -10°C

υπαρχει καμμια που θα μπορουσε να ναι ή να γινεται αδιαβροχη?(για την θαλασσα λεω εγω τωρα)
καποια σου χει παρει τα μυαλα εσενα!!!!

Vasilis
17-07-10, 17:13
Χαχαχα....
Δυο μου τα χουν πάρει...ζωή να χουν...χεχε
Thanks!

Vasilis
25-10-10, 22:29
μεχρι κ κοστος διαδρομης με ταξι εχουμε διαθεσιμο πλεον...:thumbsup:

https://i760.photobucket.com/albums/xx248/bmw330vasilis/ScreenSnaperImage1-1.jpg


https://www.letsgo.gr/

Vasilis
15-11-10, 09:27
Η πρωτη μηχανη συγκρισης τιμων σε βασικα ειδη καταναλωσης:


Απαραίτητο για κάθε νοικοκυριό!

Shop 'n' save

To site αυτό είναι σαν το google των super markets. Του βάζεις το προϊόν που σε ενδιαφέρει και βλέπεις ποιο από τα γνωστά super markets το έχει πιο φθηνά!




https://shopnsave.gr/home.html:thumbsup:

merbeind
05-09-11, 12:54
Nα ρωτησω κατι που με ενδιαφερει.Ξερει-εμπορευεται κανενα μελος μας μελανια απο xerox 8560?Ειναι τα μελανια που ειναι σαν κερι.Δοκιμασα απομιμησεις αλλα η ποιοτητα ηταν κακη και δεν το σκεφτομαι.Αν εχετε κατι υποψιν σας η να προτινετε...

Z4 DCT
05-09-11, 12:55
Ας το βαλω και εδω............

Κανενας που να εχει μαγαζι με οργανα γυμναστικης??