PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφανο καλυμα πινακιδας?



aristent
11-04-10, 14:25
Παιδια μολις ειδα σε Ε92 διαφανο καλυμα πισω πινακιδας που απο το πλαι εκανε λευκη την μιση πινακιδα και ολοκληρη φαινοταν μονο οταν ημουν πισω του!
Ωραιο κολπο μαλλον για τα φωτογραφικα της τροχαιαςthumb
Ξερει κανεις κατι γι'αυτο?

merlin
11-04-10, 15:17
Παιδια μολις ειδα σε Ε92 διαφανο καλυμα πισω πινακιδας που απο το πλαι εκανε λευκη την μιση πινακιδα και ολοκληρη φαινοταν μονο οταν ημουν πισω του!
Ωραιο κολπο μαλλον για τα φωτογραφικα της τροχαιαςthumb
Ξερει κανεις κατι γι'αυτο?

https://www.ontrackcorp.com/original-protector.cfm?id=03

stratos
11-04-10, 15:34
Πες οτι το βάζεις... ρισκάρεις να περάσεις με 200 απο μια κάμερα που γνωρίζεις οτι υπάρχει?

Πες οτι το βάζεις... και σε βλέπει ένα περιπολικό απο το πλάι και σε σταματάει.... Δεν χρειάζεται να πώ τι έχει να γίνει μετά

merlin
11-04-10, 15:39
Πες οτι το βάζεις... ρισκάρεις να περάσεις με 200 απο μια κάμερα που γνωρίζεις οτι υπάρχει?

Πες οτι το βάζεις... και σε βλέπει ένα περιπολικό απο το πλάι και σε σταματάει.... Δεν χρειάζεται να πώ τι έχει να γίνει μετά

Η τύχη βοηθάει βοηθάει τους τολμηρούς.... γι αυτό εγώ δεν το βάζω !!!:original:

Stefanos_Cool
11-04-10, 16:02
Παιδια μολις ειδα σε Ε92 διαφανο καλυμα πισω πινακιδας που απο το πλαι εκανε λευκη την μιση πινακιδα και ολοκληρη φαινοταν μονο οταν ημουν πισω του!
Ωραιο κολπο μαλλον για τα φωτογραφικα της τροχαιαςthumb
Ξερει κανεις κατι γι'αυτο?

Είναι παράνομο Άρη!:whistle:

330compressor
11-04-10, 19:21
Το ειχα για χρονια αλλα μετα απο δυο τρις φορες που με εγραψαν το εβγαλα δε λεει να σε γραφουν..... (εχουν αγριεψει τελευταια) καλυτερα για να μη τρεχω νομιζω.:whistle:

aristent
11-04-10, 20:45
Είναι παράνομο Άρη!:whistle:

Συμφωνω στην παρανομια λεω ΟΧΙ!!!:thumbsdown:
Ουτε να παρκαρω δεν τολμαω παρανομα και φτου να μην με ματιασω δεν εχω ουτε μια κληση τα τελευταια 20 χρονια οδηγησης(600.000χιλ.λογο εργασιας)

Apostolos
11-04-10, 21:01
Το ειχα για χρονια αλλα μετα απο δυο τρις φορες που με εγραψαν το εβγαλα δε λεει να σε γραφουν..... (εχουν αγριεψει τελευταια) καλυτερα για να μη τρεχω νομιζω.:whistle:

Έχουν όντως αγριέψει αρκετά όπως λες φίλε... (άρθρο 90 παράγραφος 4 300¤ περί μη αναγνώρισης πινακίδας από τεχνητά μέσα ή τοποθετημένη σε μη ευκρινώς σημείο χεχεχεχε) απ'ότι μαθαίνω από μια πηγή δηλαδή:original::original:


Συμφωνω στην παρανομια λεω ΟΧΙ!!!:thumbsdown:
Ουτε να παρκαρω δεν τολμαω παρανομα και φτου να μην με ματιασω δεν εχω ουτε μια κληση τα τελευταια 20 χρονια οδηγησης(600.000χιλ.λογο εργασιας)

Πολύ σωστός ο Άρης. Θα πρέπει να τηρούμε τον ΚΟΚ.thumb

yodas
11-04-10, 21:03
Έχουνε αγριέψει παιδιά όντως...τα διπλώματα χάνονται για πλάκα πλέον...προσοχή

BILL007
11-04-10, 21:16
Σε φίλη που ήπιε δυο ποτήρια κρασί,την σταματήσανε,την χτύπησε το αλκοτέστ 0.43 και την γράψανε 700 ευρώ και 3 μήνες αφαίρεση διπλώματος, προ μερικών ημερών...

fanisk
12-04-10, 02:35
Σε φίλη που ήπιε δυο ποτήρια κρασί,την σταματήσανε,την χτύπησε το αλκοτέστ 0.43 και την γράψανε 700 ευρώ και 3 μήνες αφαίρεση διπλώματος, προ μερικών ημερών...

Καλα να παθει thumb
Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια για το αλκοολ, πια.

Thomelef
12-04-10, 08:39
ε οκ μην είμαστε και υπερβολικοί...
με 2 ποτηράκια κρασί νομίζω είναι
μεγάλη υπερβολή αυτού του είδους
η τιμωρία.
υγ. είμαι τύπος που δεν πίνω καθόλου
και τπτ άλλο απο νερό. άντε στη χάση
και στη φέξη κάνα κρασάκι με το φαγητό.

fanisk
12-04-10, 13:18
ε οκ μην είμαστε και υπερβολικοί...
με 2 ποτηράκια κρασί νομίζω είναι
μεγάλη υπερβολή αυτού του είδους
η τιμωρία.
υγ. είμαι τύπος που δεν πίνω καθόλου
και τπτ άλλο απο νερό. άντε στη χάση
και στη φέξη κάνα κρασάκι με το φαγητό.

Τα "2 ποτηρια" Θωμα διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο, τοσο ως προς τη ποσοτητα (μα κυριε μπατσε μου μονο 2 ποτηρακια ηπια..), ως και προς την μετρηση. Καποιος που εχει φαει, που επινε αργα, που κατουρησε 20 φορες, που ειναι 100 κιλα, και και και...σαφως και δεν θα βγαλει το μηχανημα τοσο οσο σε καποιον ανορεξικο, που τα ηπιε με αδειο στομαχι κ.ο.κ. Αν καταλαβες το σκεπτικο μου.

Καπου πρεπει να μπει ενα μετρο πια, γιατι το ενα ποτηρι φερνει το αλλο. Παλαιοτερα που ηταν πιο χαλαρα τα προστιμα επινε και οδηγουσε περισσοτερος κοσμος, τωρα σφιξαν λιγο οι κωλοι! Και θα σφιξουν κι αλλο..

0,25-0,40
200¤ και 5 βαθμοί ποινής

0,40-0,60
700¤ Αφαίρεση επιτόπου της άδειας κυκλοφορίας για 90 ημέρες και 9 βαθμοι.

Άνω των 0,60
1.200¤ Φυλάκιση τουλάχιστον 2 μηνών & αφαίρεση επιτόπου της άδειας κυκλοφορίας για 6 μήνες

Άνω των 0,60 εντός 2 ετών από την προηγούμενη παράβαση
2.000¤ 6 μήνες φυλάκιση & αφαίρεση άδειας οδήγησης για 5 χρόνια

Συγγνωμη για το off-topic thumb

paganis
12-04-10, 13:36
[QUOTE=fanisk;43941]Τα "2 ποτηρια" Θωμα διαφερουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο, τοσο ως προς τη ποσοτητα (μα κυριε μπατσε μου μονο 2 ποτηρακια ηπια..), ως και προς την μετρηση. Καποιος που εχει φαει, που επινε αργα, που κατουρησε 20 φορες, που ειναι 100 κιλα, και και και...σαφως και δεν θα βγαλει το μηχανημα τοσο οσο σε καποιον ανορεξικο, που τα ηπιε με αδειο στομαχι κ.ο.κ. Αν καταλαβες το σκεπτικο μου.

..φανη ,αν ακομα και το ενα ποτηρι..πειραζει καποιον να μην το πιει! το οριο σε καποιον (100κιλα κτλ...που αναφερεις..σιγουρα ειναι μεγαλυτερα...αρα και οι συνεπειες...μικροτερες) ..συνεπως καλα συσχετιζουν το ποσο ηπιες ...με την αναλογια στο αιμα σου! πιστευω ειναι το πιο αντικειμενικο...και αντιπροσωπευτικο της καταστασης που βρισκεσαι!

bomber21
12-04-10, 14:42
Σε φίλη που ήπιε δυο ποτήρια κρασί,την σταματήσανε,την χτύπησε το αλκοτέστ 0.43 και την γράψανε 700 ευρώ και 3 μήνες αφαίρεση διπλώματος, προ μερικών ημερών...
Συνήθως,αρκετές γυναίκες και με δύο ποτηράκια κάνουν κεφάλι...

Dioskouroi
12-04-10, 14:49
Συνήθως,αρκετές γυναίκες και με δύο ποτηράκια κάνουν κεφάλι...

Και αρκετές γυναίκες δεν χρειάζεται καν να πιουν για να μειωθούν οι.... οδηγικές τους ικανότητες! :sealed:

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:


https://www.bmwfans.gr/forum/