PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone - Γενική συζήτηση



Σελίδες : [1] 2 3

Samaro
10-04-10, 12:07
Επειδή το δεύτερο μετά τα αυτοκίνητα κοινό μας πάθος, είναι τα κινητά τηλεφωνα, πιστεύω οτι ενδιαφέρει πολλούς κατόχους iphone
https://mynextphone.gr/iphone-os-4-0-the-renewed-os-for-the-iphone/

Z4///M
10-04-10, 13:58
βγηκε ηδη ? δλδ μπορεις να το εγκαταστησεις μεσω iTunes?

Samaro
10-04-10, 14:09
Διάβασε το άρθρο φίλε μου . Εχει ενδιαφέρον.

.......Το iPhone OS 4 θα είναι διαθέσιμο (το Καλοκαίρι) για το iPhone 3GS και iPod Touch 3G. Οι εκδόσεις για iPhone 3G και iPod Touch 2G θα έχουν κάποιες ελλείψεις, όπως το multitasking, ενώ οι πρώτες εκδόσεις (iPhone 2G και iPod Touch 1G) δεν θα πάρουν update λόγω του Hardware.

kloukakis
10-04-10, 14:20
Βρε φίλτατε samaro, αφού έχεις πάθως με τα κινητά...... πως είναι δυνατών να μην έχεις καταλήξει σε windows mobile? Η λειτουργικότητά τους και οι δυνατότητές τους είναι πολύ πιο μπροστά απο το iphone :whistle:

yannisv
10-04-10, 14:37
Αντώνη ακούω παράσιτα από fans των Windows μην πτοείσαι όμως λέμε!!! :p

Samaro
10-04-10, 14:49
Βρε φίλτατε samaro, αφού έχεις πάθως με τα κινητά...... πως είναι δυνατών να μην έχεις καταλήξει σε windows mobile? Η λειτουργικότητά τους και οι δυνατότητές τους είναι πολύ πιο μπροστά απο το iphone :whistle:
Η πολυπλοκότητα όμως ;;;
Είναι τυχαίο φιλε Κώστα, που το iphone καθιερώθηκε σε τόσο λίγο χρόνο;;;
Πάντως επειδή όπως είπα το έψαξα αρκετα πρίν, αν αγόραζα κατι άλλο
θα ήταν με λειτουργικό Android.
Μεγάλο θέμα συζητησης και εδώhttps://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=342

BILL007
10-04-10, 14:53
Η πολυπλοκότητα όμως ;;;


Aκριβώς!!!Η χαμηλή πολυπλοκότητα είναι το μυστικό της συνταγής της Apple...thumb thumb thumb

Χρίστος
10-04-10, 15:13
τα τελευταια 5 χρονια ειχα στην κατοχη μου πανω απο 12 συσκευες που αλλαζα σα πουκαμισα.Απο htc σε samsung και απο sony σε νοκια.Κανενα δε με κραταγε.Ολα τα windows mobile ειτε 5.0 ειτε 6.1 μολις φορτωνε λιγο ή εσβηνες,εγραφες αρχιζε τα lag και κολληματα.Μaemo ειναι ακομα μωρα.Symbian πολυ καλα αλλα δυσκολα στο πειραγμα.uiq με συντροφεψαν πολυ αλλα πλεον ειναι ξεπερασμενα.Το apple φτου μη το ματιαξω του εχω αλλαξει τα φωτα σε δοκιμες και το καμαρι μου δε εχει νιωσει!!!!
εγινε συγκριση πριν καμια 15 μερες πριν φυγω με ενα htc HD2.Θεωρειται το αντιπαλο δεος.....Οσο τα κρατησα με το δικο μου πρισμενο σε apps και το hd αδειο δεν ειδα κατι εντυπωσιακο απο το hd.Μετα το συνδεσαμε με pc και καναμε λιγο παιχνιδι μπαινοβγαζοντας περιπου 30 apps για 2 φορες,υστερα μερικες εικονες και ηχους.
Το κινητο επεσε περιπου 10%.
Αυτο με διαφορα μισης ωρας.Φανταστειται μετα απο κανα εξαμηνο.....Ποσσες φορες θα αναγκαστειτε να κανετε φορμαρισμα για να το επαναφερετε........
Σε καμια περιπτωση δε θελω να μειωσω την απιστευτη ευκρινεια του και τις τεραστειες δυνατοτητες του, αλλα ας το συγκρινουν με κατι αλλο.
Μεχρι στιγμης το APPLE ειναι μονο του εκει πανω στη κορυφη.Αν φτιαξουν κατι καλυτερο οι αντιπαλοι θα ειμαι ο πρωτος που θα το παρω(σιγα μη χασω :D) και θα βαλω το apple στο συρταρι....

kloukakis
10-04-10, 15:16
Αν είμαι off topic και ενοχλεί το ποστ μου παρακαλώ σβήστε το.thumb

Δεν είναι τυχαίο, αλλά ειναι καθαρά θέμα μαρκετινκγ και μόνο! Κατ εμέ πάντα.
Και εγώ για iphone ξεκίνησα αλλά είδα οτι τα wm μου απήχαν αρκετά περισσότερα πράγματα που χρησιμοποιώ καθημερινά! Είναι πιο πολύπλοκα τα wm ok, τα 6.5 δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ακόμα ,αλλα θα αναφέρω δυο τρία ΠΟΛΥ βασικά πράγματα:

1) Καμερα (έλεος δηλαδή)
2) gps! + πολλές εφαρμογές που το χρησιμοποιούν
3) internet sharing, μπορώ να δίνω ιντερνετ απο το κινητό στο λαπτοπ
4) μνήμη
5) παίζουν όλα τα formats χωρίς μετατροπές
Και πολλά ακόμα.....

Για να μην μετρήσω οτι αρχικά(φαντάζομαι το έφτιαξαν) στο iphone δεν μπορούσες να μεταφέρεις μεσω bleutooth τίποτα.

bill_m3
10-04-10, 15:20
Αν είμαι off topic και ενοχλεί το ποστ μου παρακαλώ σβήστε το.thumb

Δεν είναι τυχαίο, αλλά ειναι καθαρά θέμα μαρκετινκγ και μόνο! Κατ εμέ πάντα.
Και εγώ για iphone ξεκίνησα αλλά είδα οτι τα wm μου απήχαν αρκετά περισσότερα πράγματα που χρησιμοποιώ καθημερινά! Είναι πιο πολύπλοκα τα wm ok, τα 6.5 δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ακόμα ,αλλα θα αναφέρω δυο τρία ΠΟΛΥ βασικά πράγματα:

1) Καμερα (έλεος δηλαδή)
2) gps! + πολλές εφαρμογές που το χρησιμοποιούν
3) internet sharing, μπορώ να δίνω ιντερνετ απο το κινητό στο λαπτοπ
4) μνήμη
5) παίζουν όλα τα formats χωρίς μετατροπές
Και πολλά ακόμα.....

Για να μην μετρήσω οτι αρχικά(φαντάζομαι το έφτιαξαν) στο iphone δεν μπορούσες να μεταφέρεις μεσω bleutooth τίποτα.

1) καλούτσικα είμαστε!!
2) έχουμε κανονικά
3) Εφικτό
4) Φούλ!!!!
5) έτσι και έτσι
6) bluetooth εεεεεε τι λέγαμε ????

Χρίστος
10-04-10, 15:21
ας γραψω και γω κατι ψιλοοφτοπικ.
Κοιταω για ipad αυτες τις μερες και ψαχνω καποιον απο ηπα να μου το στειλει γιατι η apple δε στελνει στο ελλαδα.
Εχουμε τπτ????

κλουκακη πλεον το απλ παιζει τα παντα με ενα σωστο app επανω του και σε διορθωνω λεγοντας οτι παντα μπορουσες να στειλεις απο το apple αλλα μονο απο iphone σε iphone.Πλεον διορθωθηκε!!!

Samaro
10-04-10, 15:22
Οπως έγραψα Κώστα μου. Μεγάλο θέμα!!!!!
Και όπως σε όλα τα μεγάλα θέματα, υπάρχουν πολλοί fans σε κάθε πλευρά.:original:

Χρίστος
10-04-10, 15:24
1) καλούτσικα είμαστε!!(λειπει φλας και ειμαστε κομπλε)
2) έχουμε κανονικά (απο τα καλυτερα και γρηγοροτερα)
3) Εφικτό
4) Φούλ!!!!(εως αχρηστη τοση που βαλαν θα ελεγα)
5) έτσι και έτσι(παιζουν τα παντα με το σωστο app)
6) bluetooth εεεεεε τι λέγαμε ????(ibluenova κυριε μπιλ και εισαι κομπλεthumb)

νομιζω σε καλυψα!!!

yannisv
10-04-10, 15:34
Χρήστο μπες ebay στέλνουν απο εκεί.

Χρίστος
10-04-10, 15:37
Χρήστο μπες ebay στέλνουν απο εκεί.
εχεις δει τιμες?????
100 και 150$ πιο ακριβα....

kloukakis
10-04-10, 15:39
1) καλούτσικα είμαστε!!
2) έχουμε κανονικά
3) Εφικτό
4) Φούλ!!!!
5) έτσι και έτσι
6) bluetooth εεεεεε τι λέγαμε ????

φιλικά πάντα για να μην παρεξηγούμε.....

Αναφέρεσαι στο iphone?
έχω σταματήσει απο καιρώ να ασχολούμε το iphone, οπότε αν κάτι έχει αλλάξει διορθώστε με

Αν ναι τότε:
1) καμερα ουτε καν καλούτσικα και μόνο τη μέρα
2) αλλο google maps-earth (a-gps), άλλο gps resiever
3) μπορείς να μπεις στο ιντερνετ απο το λαπτοτ χρησιμοποιώντας γραμμή απο το κιν? Πολύ αμφιβάλω
4) εξωτερική μνήμη οεο?
5) Τα πάντα? Επιφιλάσομαι...

Αυτές είναι μόνο 5 βασικές λειτουργίες καθημερινής χρήσης, μπορώ να αναφέρω πολλές ακόμα. Το iphone κατ εμε είναι ένα πάρα πολύ γρήγορο κινητό με μοναδική αίσθηση,αλλά μέχρι εκεί!

Τα καλά wm( omnia-htc) έχουν και αυτά κορυφέους επεξεργαστές και έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ περιθόρια βελτίωσης σε όλα μέχρι και στην αφή, θα έλεγα ότι λειτουργούν σε πολύ safe modethumb

Χρίστος
10-04-10, 15:48
φιλικά πάντα για να μην παρεξηγούμε.....

Αναφέρεσαι στο iphone?
έχω σταματήσει απο καιρώ να ασχολούμε το iphone, οπότε αν κάτι έχει αλλάξει διορθώστε με

Αν ναι τότε:
1) καμερα ουτε καν καλούτσικα και μόνο τη μέρα
2) αλλο google maps-earth (a-gps), άλλο gps resiever
3) μπορείς να μπεις στο ιντερνετ απο το λαπτοτ χρησιμοποιώντας γραμμή απο το κιν? Πολύ αμφιβάλω
4) εξωτερική μνήμη οεο?
5) Τα πάντα? Επιφιλάσομαι...

Αυτές είναι μόνο 5 βασικές λειτουργίες καθημερινής χρήσης, μπορώ να αναφέρω πολλές ακόμα. Το iphone κατ εμε είναι ένα πάρα πολύ γρήγορο κινητό με μοναδική αίσθηση,αλλά μέχρι εκεί!

Τα καλά wm( omnia-htc) έχουν και αυτά κορυφέους επεξεργαστές και έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ περιθόρια βελτίωσης σε όλα μέχρι και στην αφή, θα έλεγα ότι λειτουργούν σε πολύ safe modethumb
αναφερεται στο 3gS.
Αυτο το s κανει τεραστια διαφορα.
πλεον 512 μνημη που το καθηστα περιπου 2.5 φορες πιο γρηγορο απο το ταχυτατο προκατοχο 3G,gps resiever,νεα 3.2 καμερα,χωρο απο 16gb εως 32(τι να τα κανεις πιο πολλα???),tethering για να δινεις νετ στο pc σου ειτε με μπλουτουθ ειτε με usb,με την 3.1.2 εκδοση κυκλοφορησε το ibluenova(αντικαταστατης του ibluetooth) για να χρησιμοποιουμε το bluetooth του κινητου κανονικα οπως σε ολες τις υπολοιπες συσκευες.

Οτι αλλη απορια εχεις σου τη λυνω αμεσα!!!:thumbsup:

stratos
10-04-10, 15:48
Iphone απο τότε που βγήκε το 2G και δεν αλλάζω. Το πιο άχρηστο κινητό στην εργοστασιακή του μορφή... μέχρι να ξεκλειδωθεί.

Σαν να έχεις ένα αμάξι V12 και να λητουργεί μόνο ο ένας κύλινδρος. Μόλις το ξεκλειδώσεις λητουργούν και οι 12 με τα 6 turbo που έχει αχαχαχα

kloukakis
10-04-10, 15:57
αναφερεται στο 3gS.
Αυτο το s κανει τεραστια διαφορα.
πλεον 512 μνημη που το καθηστα περιπου 2.5 φορες πιο γρηγορο απο το ταχυτατο προκατοχο 3G,gps resiever,νεα 3.2 καμερα,χωρο απο 16gb εως 32(τι να τα κανεις πιο πολλα???),tethering για να δινεις νετ στο pc σου ειτε με μπλουτουθ ειτε με usb,με την 3.1.2 εκδοση κυκλοφορησε το ibluenova(αντικαταστατης του ibluetooth) για να χρησιμοποιουμε το bluetooth του κινητου κανονικα οπως σε ολες τις υπολοιπες συσκευες.

Οτι αλλη απορια εχεις σου τη λυνω αμεσα!!!:thumbsup:

OK μάλλον δεν το έχω ψάξει τελευτεά το μήλο, με κατατόπησες!

Βλέπω τους πήραν μόνο 2 χρόνια να βάλουν τις βασικές λειτουργίες :hystericalbs1::hystericalbs1:
αντε του χρόνου και φλας
thumb

BILL007
10-04-10, 16:01
Αν φτιαξουν κατι καλυτερο οι αντιπαλοι θα ειμαι ο πρωτος που θα το παρω(σιγα μη χασω :D) και θα βαλω το apple στο συρταρι....

Mην λες πολλά...Κρύβε λόγια...Έρχεται η ναυαρχίδα*...:D:D:D:D



*και θα είναι sonyefrikson...;)

yannisv
10-04-10, 16:06
OK μάλλον δεν το έχω ψάξει τελευτεά το μήλο, με κατατόπησες!

Βλέπω τους πήραν μόνο 2 χρόνια να βάλουν τις βασικές λειτουργίες :hystericalbs1::hystericalbs1:
αντε του χρόνου και φλας
thumb

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Κωστή είναι πολύ καλό εγώ από htc touch pro 2 που είχα άλλαξα σε 3GS...δεν ξέρω προσωπικά μετά το iphone πάλι σε iphone θα πήγαινα εκτός αν βγει κάτι εξίσου πρωτοποριακό..όπως λες όμως κάποιες λειτουργίες πρέπει να προστεθούν.

Χρίστος
10-04-10, 16:52
Mην λες πολλά...Κρύβε λόγια...Έρχεται η ναυαρχίδα*...:D:D:D:D



*και θα είναι sonyefrikson...;)
αν λες για το δεκαρι....οκ.θα ειναι καλο.Eiδα το προτοταιπ και με εντυπωσιασε σε πολλα.το κανονικο αναμενεται καλυτερο.
Μη ξεχνας ομως το 4G.........

BILL007
10-04-10, 16:54
hehehe...;) you got it man...;)

Για να δούμε και το 4G...:)

kloukakis
10-04-10, 17:48
Μη ξεχνας ομως το 4G.........

Στο Allou τα φτιάχνουνε? να περιμένω να δω το 6G τοτε....

bill_m3
10-04-10, 18:09
Στο Allou τα φτιάχνουνε? να περιμένω να δω το 6G τοτε....

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

axaxaxaxax
Τα ίδια έλεγα και εγώ πριν πάρω το 3gs.....

bimmer-corfu
10-04-10, 18:57
να πω και εγώ τη γνώμη μου στα γρήγορα αφού είχα συσκευές windows mobile για χρόνια ενώ τώρα έχω ένα iphone 3gs και ένα htc tytan.

Το iphone δεν κάνει πολλά αλλά ότι κάνει το κάνει απίστευτα γρήγορα και απροβλημάτιστα. Τα windows mobile κάνουν πιο πολλά και είναι πιο συμβατά με υπολογιστή windows.

kloukakis
10-04-10, 22:49
να πω και εγώ τη γνώμη μου στα γρήγορα αφού είχα συσκευές windows mobile για χρόνια ενώ τώρα έχω ένα iphone 3gs και ένα htc tytan.

Το iphone δεν κάνει πολλά αλλά ότι κάνει το κάνει απίστευτα γρήγορα και απροβλημάτιστα. Τα windows mobile κάνουν πιο πολλά και είναι πιο συμβατά με υπολογιστή windows.

100% μέσα!

Χρίστος
11-04-10, 04:09
να πω και εγώ τη γνώμη μου στα γρήγορα αφού είχα συσκευές windows mobile για χρόνια ενώ τώρα έχω ένα iphone 3gs και ένα htc tytan.

Το iphone δεν κάνει πολλά αλλά ότι κάνει το κάνει απίστευτα γρήγορα και απροβλημάτιστα. Τα windows mobile κάνουν πιο πολλά και είναι πιο συμβατά με υπολογιστή windows.

ειμαι περιεργος να ακουσω.
τι ΔΕΝ κανει πλεον το απλ???

kloukakis
11-04-10, 05:37
ειμαι περιεργος να ακουσω.
τι ΔΕΝ κανει πλεον το απλ???

Καφέ?
Παντιλίκια?
Τσούφ?
Αλλάζει πάνες σε μωρά?
Κάνει τις γυναίκες να σκέφτοντε?
.........
Θέλεις κι άλλα?:hystericalbs1::hystericalbs1:

Samaro
11-04-10, 08:44
Καφέ?
Παντιλίκια?
Τσούφ?
Αλλάζει πάνες σε μωρά?
Κάνει τις γυναίκες να σκέφτοντε?.........
Θέλεις κι άλλα?:hystericalbs1::hystericalbs1:
Ακόμα και τις Ξανθιές ;;;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Τα πάντα όλα!!!:

yannisv
11-04-10, 11:22
Το πιο εντυπωσιακό πρόγραμμα είναι το Rev (και το DashCommand) το οποίο σε συνεργασία με ένα μαραφέτι που λέγεται KiWi wifi διαβάζει σβήνει errors στο αμάξι, διαβάζει θερμοκρασίες διαφόρων ειδών κλπ και όλα αυτά ασύρματα.

Samaro
11-04-10, 11:40
Το πιο εντυπωσιακό πρόγραμμα είναι το Rev (και το DashCommand) το οποίο σε συνεργασία με ένα μαραφέτι που λέγεται KiWi wifi διαβάζει σβήνει errors στο αμάξι, διαβάζει θερμοκρασίες διαφόρων ειδών κλπ και όλα αυτά ασύρματα.
Για λέγε,για λέγε.(κι άλλα και με λεπτομέρειες)

yannisv
11-04-10, 11:50
Αντώνη άνοιξα νέο θέμα για iphone και έχω κάνει link: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2099
Το θέμα για το gadget είναι εδώ: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=41921#post41921

kloukakis
12-04-10, 16:21
Ακόμα και τις Ξανθιές ;;;;:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Τα πάντα όλα!!!:

Οι ξανιθιές είναι πολύ μπροστά για μένα.... ακόμα παλεύω να επικοινωνήσω με τις μελαχρινές....

Ισως το 3Gess να φέρει τη λύση:hystericalbs1:

bimmer-corfu
12-04-10, 20:33
ειμαι περιεργος να ακουσω.
τι ΔΕΝ κανει πλεον το απλ???

πολλά δεν κάνει. Βασικά πως να το πω.... αν έχεις windows pc και windows mobile συσκευή είναι σαν να έχεις μια οικογένεια, Κάνεις παπάδες σε επίπεδο ανταλλαγής πληροφοριών ενώ με το iphone θες ειδική εφαρμογή για το κάθε τι. Άσε που πολλές φορές θέλει και σπάσιμο για κάποιες εφαρμογές λες και τα 600 Ευρώπουλα δεν είναι αρκετά. Τα μηνύματα απο το outlook (όχι τις ρυθμίσεις αλλά τα μηνύματα) ίσως κατάφερνα να τα περάσω αλλά είχε τέτοια διαδικασία που τα παράτησα και κουβαλάω το htc όταν τα χρειάζομαι. Δεν αναφέρω 'ολα τα μικρά μικρά και σπαστικά γιατί είναι πάρα πολλά.
Ξαναλέω ότι έχω iphone 3G S αλλά απογοητεύτηκα αρκετά στην αρχή

bimmer-corfu
12-04-10, 20:40
...πάντως μια εφαρμογούλα που έβαλα για να διώχνει ποντίκια δούλεψε!!! δεν κάνω πλάκα

stratos
12-04-10, 23:39
...πάντως μια εφαρμογούλα που έβαλα για να διώχνει ποντίκια δούλεψε!!! δεν κάνω πλάκα

Εεεεεε? :shok:

valantis544
13-04-10, 00:10
Δεν χωρεί αμφιβολία πως το iPhone κάνει καλά ότι κάνει, με πολύ όμορφο τρόπο και πολύ εύκολο. Εϊναι ιδανικό για να κάνεις σε πολύ λίγο χρόνο πάρα πολλά πράγματα. Όμως ότι κάνει το iPhone το κάνουν και τα windows. ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ πράγματα που μπορείς να κάνεις στα windows, δεν μπορείς να τα κάνεις στο iPhone.
Όσο κι αν δεν συμφωνώ σε μερικά θέματα της πολιτικής της Microsoft...

Το iPhone είναι για users.. Τα Windows Mobile είναι για power users.

Stamatis
13-04-10, 00:28
Δεν χωρεί αμφιβολία πως το iPhone κάνει καλά ότι κάνει, με πολύ όμορφο τρόπο και πολύ εύκολο. Εϊναι ιδανικό για να κάνεις σε πολύ λίγο χρόνο πάρα πολλά πράγματα. Όμως ότι κάνει το iPhone το κάνουν και τα windows. ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ πράγματα που μπορείς να κάνεις στα windows, δεν μπορείς να τα κάνεις στο iPhone.
Όσο κι αν δεν συμφωνώ σε μερικά θέματα της πολιτικής της Microsoft...

Το iPhone είναι για users.. Τα Windows Mobile είναι για power users.


ΚΑΦΕ ΨΗΝΕΙ?



Δες εδώ τηλέφωνο της προκοπής και άσε τους πάουερ ρέηντζερς γιουζερς.

Τέτοιο χρειαζόμαστε...

https://www.pomegranatephone.com/

yannisv
13-04-10, 00:32
ΚΑΦΕ ΨΗΝΕΙ?



Δες εδώ τηλέφωνο της προκοπής και άσε τους πάουερ ρέηντζερς γιουζερς.

Τέτοιο χρειαζόμαστε...

https://www.pomegranatephone.com/

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Απίστευτο!!!

yannisv
13-04-10, 00:34
https://techblog.gr/forum/showthread.php?t=88

valantis544
13-04-10, 00:42
ΚΑΦΕ ΨΗΝΕΙ?



Δες εδώ τηλέφωνο της προκοπής και άσε τους πάουερ ρέηντζερς γιουζερς.

Τέτοιο χρειαζόμαστε...

https://www.pomegranatephone.com/

Δεν θα το έλεγα ακριβώς τηλέφωνο της προκοπής μιας και δεν βλέπω να κάνει κάτι περισσότερο από τα άλλα. Εκτός αν η προκοπή είναι τα φρου φρου κι αρώματα σε εμφάνιση και το gadgetoειδές περιτύλιγμα.

Όσο για τον αν ψήνει καφέ η απάντηση είναι ΝΑΙ. Εφόσον μπαίνω με remote connection στον server του σπιτιού μου, τότε μπορώ ανά πάσα ώρα και στιγμή να βάλω μπρος την καφετέρια κάτι που ασφαλώς δεν κάνω, διότι δεν είμαι κουλός να τον φτιάξω μόνος μου. Το μόνο κακό που έχει είναι πως για να φτιάξω ελληνικό καφέ, θα πρέπει να περιμένω να βγάλουν κάποιο update.

katsaraios
13-04-10, 02:20
ΚΑΦΕ ΨΗΝΕΙ?



Δες εδώ τηλέφωνο της προκοπής και άσε τους πάουερ ρέηντζερς γιουζερς.

Τέτοιο χρειαζόμαστε...

https://www.pomegranatephone.com/

ποσο και που να παμε για ομαδικη αγορα !!!!!

Χρίστος
13-04-10, 03:50
του γκουντ του μπι τρου.....

Monsta
13-04-10, 08:15
ΚΑΦΕ ΨΗΝΕΙ?



Δες εδώ τηλέφωνο της προκοπής και άσε τους πάουερ ρέηντζερς γιουζερς.

Τέτοιο χρειαζόμαστε...

https://www.pomegranatephone.com/


Καλά είναι δυνατόν να είναι αληθινό ?

Stamatis
13-04-10, 09:35
Οχι βέβαια.

mitsos_chania
13-04-10, 17:58
παιδια δεν χρειαζεται να διαφωνειτε.Η λυση ειναι μια,εχεις και μηλοφωνο και γουιντοοουζ μομπαιλ και καθαρισες(γινονται λιγο τα νευρα σου κροσια αλλα οκ)

yannisv
15-04-10, 18:51
Preview του OS 4.0 beta:

https://www.youtube.com/watch?v=RarutHIe_LU&feature=player_embedded#!

Χρίστος
20-04-10, 04:42
χωρις λογια.......

https://www.youtube.com/watch?v=nzh2UygPwDU&feature=player_embedded#!


https://www.youtube.com/watch?v=HK15Fwho6Ys&feature=player_embedded

bimmer-corfu
13-05-10, 18:08
πηγή www.in.gr

Νέα Υόρκη




Έπειτα από την αγωγή που υπέβαλε εναντίον της η Apple για παραβίαση διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας, η ταϊβανέζικη HTC περνά στην αντεπίθεση ζητώντας από τις αμερικανικές αρχές να απαγορεύσουν τις πωλήσεις του iPhone, του iPod και του iPad, κάνοντας λόγο για παραβίαση δικών της διπλωμάτων.

Όπως αναφέρει την Πέμπτη το Reuters, η απάντηση της HTC ήταν αναμενόμενη μετά την αγωγή που κατέθεσε η Apple το Μάρτιο, η οποία θεωρήθηκε έμμεση επίθεση κατά της Google. Η HTC Corporation παράγει φορητές συσκευές, μεταξύ άλλων κινητά τηλέφωνα με το λειτουργικό Google Android που δείχνει να απειλεί την Apple.

Πάντως οι διενέξεις που αφορούν τα διπλώματα ευρεσιτεχνίας είναι συχνές στον κλάδο των ηλεκτρονικών και συνήθως επιλύονται με εξωδικαστικές συμφωνίες εκατέρωθεν αδειοδότησης. Σχεδόν ποτέ δεν οδηγούν στην απαγόρευση προϊόντων.

Η καταγγελία που υπέβαλε η HTC στην αμερικανική Επιτροπή Διεθνούς Εμπορίου (ITC) υποστηρίζει ότι η Apple παραβιάζει πέντε πατέντες που αφορούν την εξοικονόμηση ενέργειας, το υλικό και το λογισμικό για τη λειτουργία τηλεφωνικού καταλόγου, καθώς και την τεχνολογία που χρησιμοποιεί το νέο iPad για την αποθήκευση δεδομένων στην κατάσταση αναμονής.

Από την πλευρά της, η Apple κατηγορεί την HTC για παραβίαση 20 πατεντών. Εκτός από καταγγελία στην Επιτροπή Διεθνούς Εμπορίου, έχει υποβάλει μήνυση κατά της ταϊβανέζικης εταιρείας στο Περιφερειακό Δικαστήριο του Ντέλαγουεαρ

Nino
13-05-10, 18:09
κλαψ κλαψ βαλτε και τα αλλα...

Samaro
13-05-10, 18:36
κλαψ κλαψ βαλτε και τα αλλα...
Σωωωωπα,σωωωπα!!!:th_Laie_67-1:

Nino
13-05-10, 20:26
:mpaks:
Σας θεωρω απο αυτη τη στιγμη ηθικους αυτουργους,ναι ναι,για σας λεω Γιαννης,Στρατος,Χρηστος, ο 330 ess και τους υπολοιπους που αφου με βαλατε στα καρβουνα και με γυριζατε εναλαξ σιγοψηθηκα και πηγα και χωθηκα...
Απο αυτη την στιγμη ειμαι κατοχος ενος ifhone το οποιο στο κουτι του που μοιαζει με κολωνια:th_Laie_67-1: μου ειπαν οτι εχει ολα τα παρελκομενα..δεν μου γεμιζει το ματι!!!
Λοιπον και μεχρι τη στιγμη που θα το τουμπανιασουμε δωστε τις πρωτες πληροφοριες που θα πρεπει να ξερω!!! και το χρονο πρωτης φορτισης
:thanks:

bill_m3
13-05-10, 20:28
:mpaks:
Σας θεωρω απο αυτη τη στιγμη ηθικους αυτουργους,ναι ναι,για σας λεω Γιαννης,Στρατος,Χρηστος, ο 330 ess και τους υπολοιπους που αφου με βαλατε στα καρβουνα και με γυριζατε εναλαξ σιγοψηθηκα και πηγα και χωθηκα...
Απο αυτη την στιγμη ειμαι κατοχος ενος ifhone το οποιο στο κουτι του που μοιαζει με κολωνια:th_Laie_67-1: μου ειπαν οτι εει ολα τα παρελκομενα..δεν μου γεμιζει το ματι!!!
Λοιπον και μεχρι τη στιγμη που θα το τουμπανιασουμε δωστε τις πρωτες πληροφοριες που θα πρεπει να ξερω!!! και το ρονο πρωτης φορτισης
:thanks:

:viannen_01: :viannen_01: :viannen_01:
Στην iphone παρέα μας!!
Kαλορίζικο και θα δεις ότι δε θα το αλλάξεις ποτέ!!! (μόνο για άλλο iphone!!!!)

Samaro
13-05-10, 20:43
:mpaks:
Σας θεωρω απο αυτη τη στιγμη ηθικους αυτουργους,ναι ναι,για σας λεω Γιαννης,Στρατος,Χρηστος, ο 330 ess και τους υπολοιπους που αφου με βαλατε στα καρβουνα και με γυριζατε εναλαξ σιγοψηθηκα και πηγα και χωθηκα...
Απο αυτη την στιγμη ειμαι κατοχος ενος ifhone το οποιο στο κουτι του που μοιαζει με κολωνια:th_Laie_67-1: μου ειπαν οτι εχει ολα τα παρελκομενα..δεν μου γεμιζει το ματι!!!
Λοιπον και μεχρι τη στιγμη που θα το τουμπανιασουμε δωστε τις πρωτες πληροφοριες που θα πρεπει να ξερω!!! και το χρονο πρωτης φορτισης
:thanks:
Μπραβο Γιαννη !!! Με'γειά. Ειμαι βέβαιος οτι δεν θα το μετανοιώσεις.thumb

stratos
13-05-10, 20:44
Καλορίζικο Γιάννη... Τα καλήτερα τώρα έρχονται.

Ξεκίνα με ένα 2ωρο φόρτιση και είσαι έτοιμος για τις επόμενες 5-6 μέρες. Πέρνα όλα σου τα τηλέφωνα κανονικά (θα πρότεινα με το χέρι αλλιώς μπορείς να κάνεις sync απο το outlook μέσα απο το i-tunes αν έχεις αποθηκεύσει εκεί απο προηγούμενο κινητο τις ρυθμίσεις)


Επίσης, αν το συνδέσες\ις με υπολογιστή και ανοίξει το i-tunes άστο να συγχρονιστεί (allow sync) αλλά μην το αφήσεις να κάνεις update (θα σου βγάλει: a newer version of software is available for your iphone... Do you want to update? ---- Πατάς όχι ή cancel). Αν κάνεις update θα συνεχίσει να λειτουργεί κανονικά αλλά εμείς μετά ίσως να μήν μπορούμε να το "σπάσουμε"

Αυτά για την ώρα. Καλωσήρθες στον κόσμο του iphone. Εχω αλλάξει 2 και θα πάω και για τρίτο

Χρίστος
13-05-10, 20:45
θελετε να ξανανεβασω τον οδηγο για το spirit? και τα καλυτερα repos????

bill_m3
13-05-10, 20:46
θελετε να ξανανεβασω τον οδηγο για το spirit? και τα καλυτερα repos????

Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbsup: :thumbsup:


Γι΄αυτό σε φώναζα στο σουτ χεχχεχεχεχεχ!!!!!
Δεν έκανα τίποτα σήμερα, περίμενα εσένα !!!

Χρίστος
13-05-10, 20:51
Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbsup: :thumbsup:


Γι΄αυτό σε φώναζα στο σουτ χεχχεχεχεχεχ!!!!!
Δεν έκανα τίποτα σήμερα, περίμενα εσένα !!!
ευχαριστω πολυ παιδια για την αγαπη που μου τρεφετε!!!!:th_Laie_67-1:

Το βραδακι με το καλο που θα εχω χρονο θα τα ξανανεβασω οσο καλυτερα και κατανοητα μπορω.


Υ.Γ:νομιζω πρεπει να αλλαξω το visual operator σε gadget specialist:hystericalbs1:

stratos
13-05-10, 20:51
Για να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία:

Ανοίγουμε τα settings, επιλέγουμε Wi-fi και το βάζουμε στο off. Το ξαναενεργοποιούμε μόνο όταν θέλουμε να μπούμε internet απο το Safari για να μην καίει άδικα μπαταρία.

Στα settings πάλι, εκεί που λέει brightness το ανοίγεις, βάζεις τον δείκτη στην μέση και επιλέγεις auto-brightness στο on.

Επίσης, settings, ανοίγεις το μενού general. Εκεί πας στην επιλογή bluetooth και την κλείνεις εκτός αν έχεις κάποιο handsfree που χρησιμοποιείς. Λίγο πιο κάτω (νομίζω οτι) γράφει location services. Το επιλέγεις και το βάζεις στο off. Λίγο πιο κάτω έχει επιλογή auto - lock. Βάλε το 5 λρπτά για παράδειγμα και επέλεξε πιο κάτω έναν κωδικό.

Επίσης, μέσα στο μενού general έχει μια επιλογή που λέει network. Εκεί βρίσκεται η επιλογή για το 3G, αν θές την κλείνεις και αργεί να στέιλει ελάχιστα τα μυνήματα και δεν έχεις τις υπηρεσίες 3G φυσικά και γλυτώνεις μπαταρία. Εγώ την έχω ανοιχτη και μου τρώει 1 μέρα μπαταρία παραπάνω.



Αυτά για την ώρα

stratos
13-05-10, 20:53
ευχαριστω πολυ παιδια για την αγαπη που μου τρεφετε!!!!:th_Laie_67-1:

Το βραδακι με το καλο που θα εχω χρονο θα τα ξανανεβασω οσο καλυτερα και κατανοητα μπορω.


Υ.Γ:νομιζω πρεπει να αλλαξω το visual operator σε gadget specialist:hystericalbs1:

ναι το visual operator να γίνει κάγκουρας operator γιατί εκεί δεν το έχεις :hystericalbs1::hystericalbs1:

Στα gadgetάκια τα πάς καλήτερα

Samaro
13-05-10, 20:55
:mpaks:
........................
Λοιπον και μεχρι τη στιγμη που θα το τουμπανιασουμε δωστε τις πρωτες πληροφοριες που θα πρεπει να ξερω!!! και το χρονο πρωτης φορτισης
:thanks:
Κατ'αρχην ριξε μια ματια εδω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.thumb

https://manuals.info.apple.com/el_GR/iPhone_User_Guide_GR.pdf

Χρίστος
13-05-10, 20:58
ναι το visual operator να γίνει κάγκουρας operator γιατί εκεί δεν το έχεις :hystericalbs1::hystericalbs1:

Στα gadgetάκια τα πάς καλήτερα
μη τ ανοιξω.....δε σε περνει, δε σε περνει.......:whistle:

mitsos_chania
13-05-10, 20:59
οχι και 5 μερες η μπαταρια ρε παιδια.Χθες το φορτισα και σημερα ειναι στο 54%:ranting2:

stratos
13-05-10, 21:03
οχι και 5 μερες η μπαταρια ρε παιδια.Χθες το φορτισα και σημερα ειναι στο 54%:ranting2:

Μήτσο πόσο λαιρό το έχεις? Στις αρχές η μπαταρία πάει πάρα πολύ, ίσως και 6 μέρες. Εμένα τώρα μετά απο 1 χρόνο πάει στις 3 μέρες αλλά του αλλάζω τα φώτα στα τηλέφωνα και τα μυνήματα

Χρίστος
13-05-10, 21:04
οχι και 5 μερες η μπαταρια ρε παιδια.Χθες το φορτισα και σημερα ειναι στο 54%:ranting2:
ειναι αναλογα μητσαρα ποσο το δουλευεις και ποσο γρηγορο χερι εχεις....

εγω εχει τυχει να το φορτισω 2 φορες σε μια μερα οπως και μια στο τριημερο και επερνε κι αλλο.....
Ειναι το μονο τροτο σημειο του.
(Αν και υπαρχει και dyi για αλλαγη μπαταριας απο 1300 που φοραει σε 2200 νομιζω):whistle:

Samaro
13-05-10, 21:04
οχι και 5 μερες η μπαταρια ρε παιδια.Χθες το φορτισα και σημερα ειναι στο 54%:ranting2:
Κλείσε εφαρμογες Wi-Fi , 3G kai περιαγωγής όταν δεν τις χρησιμοποιείς.
Επισης χαμηλωσε στο 50% την φωτεινή οθόνη.thumb
Σε μένα κρατάει 4 ημέρες

Χρίστος
13-05-10, 21:06
Μήτσο πόσο λαιρό το έχεις? Στις αρχές η μπαταρία πάει πάρα πολύ, ίσως και 6 μέρες. Εμένα τώρα μετά απο 1 χρόνο πάει στις 3 μέρες αλλά του αλλάζω τα φώτα στα τηλέφωνα και τα μυνήματα
εσυ ρε τσιφουτι τα εχεις ολα off.Εγω μιλαω κανονικα.Οταν μπω ονλαιν θα ειναι κανονικα σε 3G οπως και κανονικες περιαγωγες.Φωτισμοι και λοιπα φυσικα στο auto, μη τυφλωθουμε κιολα.:thumbsup:

Nino
13-05-10, 21:09
καλα που εβαλες το link Αντωνη!!
αντε μπας και καταλαβουμε πως και που μπαινει η καρτα sim (γελασε κανεις?:ranting2::th_Laie_67-1:)
και εκεινος ο συνδετηρας που μαλλον ειναι το εργαλειο αφαιρεσης τον εψαχνα κανα μισαωρο μεχρι να βρω που ειναι!!!
Αρε σε γερικο σκυλι νεα κολπα δεν μαθαινεις καλα λεει η παροιμια:hystericalbs1::hystericalbs1:

Χρίστος
13-05-10, 21:12
καλα που εβαλες το link Αντωνη!!
αντε μπας και καταλαβουμε πως και που μπαινει η καρτα sim (γελασε κανεις?:ranting2::th_Laie_67-1:)
και εκεινος ο συνδετηρας που μαλλον ειναι το εργαλειο αφαιρεσης τον εψαχνα κανα μισαωρο μεχρι να βρω που ειναι!!!
Αρε σε γερικο σκυλι νεα κολπα δεν μαθαινεις καλα λεει η παροιμια:hystericalbs1::hystericalbs1:
καλο ειναι (αχρειαστο να σου ειναι) να ξερεις πως να φερνεις το τηλεφωνο σε dfu mode σε περιπτωση που κολλησει(φτου φτου φτου) ή που θες για αλλο λογο.

mitsos_chania
13-05-10, 21:13
Μήτσο πόσο λαιρό το έχεις? Στις αρχές η μπαταρία πάει πάρα πολύ, ίσως και 6 μέρες. Εμένα τώρα μετά απο 1 χρόνο πάει στις 3 μέρες αλλά του αλλάζω τα φώτα στα τηλέφωνα και τα μυνήματα
Απο χθες το εχω Στρατο

Κλείσε εφαρμογες Wi-Fi , 3G kai περιαγωγής όταν δεν τις χρησιμοποιείς.
Επισης χαμηλωσε στο 50% την φωτεινή οθόνη.thumb
Σε μένα κρατάει 4 ημέρες
Κλειστες ειναι ολες Αντωνη(μαθημενος απο το htc)

ειναι αναλογα μητσαρα ποσο το δουλευεις και ποσο γρηγορο χερι εχεις....

εγω εχει τυχει να το φορτισω 2 φορες σε μια μερα οπως και μια στο τριημερο και επερνε κι αλλο.....
Ειναι το μονο τροτο σημειο του.
(Αν και υπαρχει και dyi για αλλαγη μπαταριας απο 1300 που φοραει σε 2200 νομιζω):whistle:

Οχι και αλλαγη μπαταριας.Οταν δεν μου φτανει θα το αλλαξω:thanks:

Samaro
13-05-10, 21:14
καλα που εβαλες το link Αντωνη!!
αντε μπας και καταλαβουμε πως και που μπαινει η καρτα sim (γελασε κανεις?:ranting2::th_Laie_67-1:)
και εκεινος ο συνδετηρας που μαλλον ειναι το εργαλειο αφαιρεσης τον εψαχνα κανα μισαωρο μεχρι να βρω που ειναι!!!
Αρε σε γερικο σκυλι νεα κολπα δεν μαθαινεις καλα λεει η παροιμια:hystericalbs1::hystericalbs1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::thnx:

fast-enough
13-05-10, 21:14
Μπράβο Γιάννη. Με γειες και καλά ακούσματα...

Nino
13-05-10, 21:15
καλο ειναι (αχρειαστο να σου ειναι) να ξερεις πως να φερνεις το τηλεφωνο σε dfu mode σε περιπτωση που κολλησει(φτου φτου φτου) ή που θες για αλλο λογο.

Μιλας με γριφους Aceman!!!:hystericalbs1:

υγ. εγω που εχω windows 7 θα εχω κανα θεμα με το ifhone?

stratos
13-05-10, 21:17
Για να κάνουμε restart to iphone κρατάμε το home button και το sleep button για 10 δευτερόλεπτα. Αχρείαστο να είναι....

Ρε άνθρωπε τι του λες του Γιάννη, ο άνθρωπος προσπαθεί να να βάλει την SIM και εσύ του λές για DFU mode?


Ασχετο αλλά την αλλαγή μπαταρίας προσφέρω το δικό μου να την κάνουμε :)

bill_m3
13-05-10, 21:18
Μιλας με γριφους Aceman!!!:hystericalbs1:

υγ. εγω που εχω windows 7 θα εχω κανα θεμα με το ifhone?

Παππούς παππούς αλλά win 7 έχουμε.........

Ναι θα έχεις πρόβλημα, πρέπει να γυρίσεις σε windows 98!!!!!!





:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Χρίστος
13-05-10, 21:20
ΠΑΡΑΚAΛΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΙΟΥ ΤΗΣ ΑΠΛ
ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΟΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ
ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!

Θα κανω πολλαπλα ποστ με πραγματακια που ειχα ανεβασει πριν το restore + καποια αλλα που θα λυσουν πολλα χερακια.

Ο ΤΣΑΜΠΑΣ ΔΕ ΠΕΘΑΝΕ ΑΚΟΜΑ
https://profile.ak.fbcdn.net/object3/1576/88/n13397358173_2904.jpg

stratos
13-05-10, 21:20
Παππούς παππούς αλλά win 7 έχουμε.........

Ναι θα έχεις πρόβλημα, πρέπει να γυρίσεις σε windows 98!!!!!!





:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Ρε τι του λές του ανθρώπου? Σιγά μην πάει και σε 3.1

mitsos_chania
13-05-10, 21:29
Ρε τι του λές του ανθρώπου? Σιγά μην πάει και σε 3.1

Εγω dos χρησιμοποιω:thnx:

Nino
13-05-10, 21:38
Τωρα ειναι κανεις αυριο να κερασω καφεδακι ,μπυριτσα κλπ στον Ταμ το απογευματακι και να φερει τα ifhone φωτα του και να τον ζαλισω στις ερωτησεις!!:th_Laie_67-1:

Stefanos_Cool
13-05-10, 21:43
Τωρα ειναι κανεις αυριο να κερασω καφεδακι ,μπυριτσα κλπ στον Ταμ το απογευματακι και να φερει τα ifhone φωτα του και να τον ζαλισω στις ερωτησεις!!:th_Laie_67-1:


Στη Βάρκιζα είναι η συνάντηση αύριο όχι στο ταμ ταμ

χαχαχα σ έπιασα αδιάβαστο :th_Laie_67-1:

Nino
13-05-10, 21:47
ουπς!!

Χρίστος
13-05-10, 21:52
Τωρα ειναι κανεις αυριο να κερασω καφεδακι ,μπυριτσα κλπ στον Ταμ το απογευματακι και να φερει τα ifhone φωτα του και να τον ζαλισω στις ερωτησεις!!:th_Laie_67-1:
αν ειχα τη ριμαδα τη βενζινη ευχαριστως....Με ρεζερβα ειμαι και το τρεναρω μπας και πιασω σκ για να βαλω!!!:ranting2:

mitsos_chania
13-05-10, 21:54
Τωρα ειναι κανεις αυριο να κερασω καφεδακι ,μπυριτσα κλπ στον Ταμ το απογευματακι και να φερει τα ifhone φωτα του και να τον ζαλισω στις ερωτησεις!!:th_Laie_67-1:

Ακομα δεν το πηρες και του αλλαξες τα φωτα(και τ'ονομα)ρε Νινε:thumbsup:

Nino
13-05-10, 22:00
φαντασου τι θα "μεγαλουργησω" μολις το συνδεσω στο pc...:th_Laie_67-1:
Μεχρι την Κρητη θα ακουστει η εκρηξη..Ωχ Παναγια μου σε μπελαδες με εβαλα και δεν εισαι και κοντα να πιναμε κανα δυο ρακες να στανιαρουμε!!!

mitsos_chania
13-05-10, 22:03
φαντασου τι θα "μεγαλουργησω" μολις το συνδεσω στο pc...:th_Laie_67-1:
Μεχρι την Κρητη θα ακουστει η εκρηξη..Ωχ Παναγια μου σε μπελαδες με εβαλα και δεν εισαι και κοντα να πιναμε κανα δυο ρακες να στανιαρουμε!!!

Να την ειχαμε σιγουρη την εκρηξη τοτε ε?Σιγα σιγα θα το μαθουμε και το μηλοφωνο Γιαννη που θα παειthumb

bill_m3
13-05-10, 22:05
φαντασου τι θα "μεγαλουργησω" μολις το συνδεσω στο pc...:th_Laie_67-1:
Μεχρι την Κρητη θα ακουστει η εκρηξη..Ωχ Παναγια μου σε μπελαδες με εβαλα και δεν εισαι και κοντα να πιναμε κανα δυο ρακες να στανιαρουμε!!!


Να την ειχαμε σιγουρη την εκρηξη τοτε ε?Σιγα σιγα θα το μαθουμε και το μηλοφωνο Γιαννη που θα παειthumb

Στην αρχή έτσι έλεγα και εγώ, πω πω τι είναι ετούτο!!!

Σε λίγο καιρό δεν θα το αλλάζετε με τίποτα!!!!!!! :thumbsup: :thumbsup:

mitsos_chania
13-05-10, 22:10
bill ηδη δεν το αλλαζω με τπτ ρε(δεν εχει μεινει και τπτ:cheers::dance1::dance1:)

yannisv
13-05-10, 23:30
:mpaks:
Σας θεωρω απο αυτη τη στιγμη ηθικους αυτουργους,ναι ναι,για σας λεω Γιαννης,Στρατος,Χρηστος, ο 330 ess και τους υπολοιπους που αφου με βαλατε στα καρβουνα και με γυριζατε εναλαξ σιγοψηθηκα και πηγα και χωθηκα...
Απο αυτη την στιγμη ειμαι κατοχος ενος ifhone το οποιο στο κουτι του που μοιαζει με κολωνια:th_Laie_67-1: μου ειπαν οτι εχει ολα τα παρελκομενα..δεν μου γεμιζει το ματι!!!
Λοιπον και μεχρι τη στιγμη που θα το τουμπανιασουμε δωστε τις πρωτες πληροφοριες που θα πρεπει να ξερω!!! και το χρονο πρωτης φορτισης
:thanks:

Μπράβο Γιάννο δε θα το μετανοιώσεις αδελφέ!! :thumbsup:

bill_m3
13-05-10, 23:50
Για ελάτε!!!!!!!!!

https://www.bmwfans.gr/forum/group.php?groupid=34

Χρίστος
13-05-10, 23:58
thumbthumbthumb

Χρίστος
14-05-10, 07:38
Οδηγός Spirit Jailbreak για iPhone, iPad και iPod Touch

Tί είναι το Spirit:To Spirit είναι ένα Untethered jailbreak για το iPad, iPhone και iPod Touch της τελευταίας έκδοσης firmware.

To Spirit δεν κάνει unlock στο iPhone.



ΟΛΑ τα iPhone που πωλούνται στην Ελλάδα από Vodafone, Cosmote και Wind είναι ήδη unlocked.
Αν έχετε αγοράσει iPhone από το εξωτερικό/ebay/αγγελίες βεβαιωθείτε ότι η συσκευή ΔΕΝ είναι locked σε κάποιο πάροχο πριν προχωρήσετε στο Jailbreak.


Εάν χρησιμοποιείτε tethered jailbreak θα πρέπει να κάνετε Restore πρώτα για να χρησιμοποιήσετε το Spirit.

Μην κάνετε αναβάθμιση εάν χρειάζεστε το unlock σε iPhone 3G και iPhone 3GS

Παρακάτω θα δούμε το πως μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε.Η συγκεκριμένη μέθοδος υποστηρίζει ΜΟΝΟ το jailbreak της συσκευής και ΟΧΙ το Unlock/Hactivate των iPodTouch/iPhone3G/iPhone3GS .

Απαραίτητες προυποθέσεις:

- Η συσκευή (iPad, iPhone ή iPod touch) πρέπει να βρίσκεται στα εξής firmware:



v3.1.2 ή v3.1.3 (iPhone/iPod Touch)
v3.2 (iPad)


- Η συσκευή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (activated). Δλδ να ΜΗΝ εμφανίζεται το μήνυμα για σύνδεση στο iTunes και emergency call (iPhone).

- Το iTunes πρέπει να είναι σε έκδοση 9 εώς και 9.1.1

- Εάν επιθυμείτε να διατηρήσετε την δυνατότητα downgrade σε παλαιότερο firmware (π.χ v3.1.2) κρατήστε τα απαραίτητα SHSH blobs για την έκδοση αυτή

- Εφόσον κάνετε Restore την συσκευή σε v3.1.3 (iPhone/iPod Touch) όταν συνδέσετε την συσκευή σας στο iTunes θα σας ζητηθεί να κάνετε set up ως:

1) Νέα συσκευή
2) Ως backup

Επιλέξτε το 1.

- Κάντε ένα τελευταίο sync την συσκευή σας για να συγχρονίσετε τα απαραίτητα δεδομένα στον υπολογιστή σας.

Eιμαστε ετοιμοι να του αλλαξουμε τα φωτα!:warriorsmiley:

Χρίστος
14-05-10, 07:45
Spirit Jailbreak Steps

1.Κατεβάστε το Spirit Jailbreak και σώστε το στο desktop.Το λινκ ειναι το εξης:σπιριτξβ.ψομ
https://www.iclarified.com/images/tutorials/9202/32035/32035.png

2.Εφόσον έχουμε κατεβάσει στον υπολογιστή μας το Spirit κάνουμε πάνω του διπλό click μέχρι να ανοίξει(Να "τρέξει" το .exe).
https://www.iclarified.com/images/tutorials/9202/32032/32032.png
Προσοχή: Όσοι έχετε error c0000005 σε Windows 7, τρέξτε το .exe σε Win98 compatibility mode.
(Δεξί click στο Spirit.exe -> Properties -> Compatibility tab -> Check στο Run this program in compatibility mode for: Windows 98. Click στο Apply και μετά στο Ok.)

3.Συνδέστε την συσκευή σας με τον υπολογιστή και πατήστε το κουμπί 'Jailbreak'.
https://www.iclarified.com/images/tutorials/9202/32034/32034.png

4.Περιμένετε να ολοκληρωθεί το jailbreak (η συσκευή θα κάνει Reboot και θα εμφανιστεί η μπάρα προόδου).
https://www.iclarified.com/images/tutorials/9202/32037/32037.png

5. Συγχαρητήρια, μόλις κάνατε Jailbreak την συσκευή σας.
https://www.iclarified.com/images/tutorials/9202/32037/32037.png

Από την στιγμή αυτή και έπειτα το iPhone μας είναι jailbroken και στην επιφάνεια εργασίας(Springboard) της συσκευής θα δείτε εγκατεστημένο το Cydia.

bimmer-corfu
14-05-10, 07:49
s:thanks:

Χρίστος
14-05-10, 07:51
συνεχιζω με καποια προαναφερθεντα tips για καλυτερη επιδοση μπαταριας στις συσκευες μας.
Ολα επισημα απο την μαμα εταιρια!
Προσοχή: Απενεργοποιήστε ΜΟΝΟ τα χαρακτηριστικά τα οποία δεν χρειάζεστε!

1. Κλείσιμο του 3G: Settings -> General -> Network -> 3G OFF
2. Κλείσιμο του Wi-Fi: Settings -> Wi-Fi -> Wi-Fi OFF
3. Κλείσιμο των Location Services: Settings -> General -> Location Services OFF
3. Κλείσιμο των Push Notifications: Settings -> Notifications -> Off
4. Κλείσιμο του Push στα Mail: Settings -> Mail, Contacts, Calendars -> Fetch New Data -> Push OFF
4. Κλείσιμο του Fetch New Data στα Mail: Settings -> Mail, Contacts, Calendars -> Fetch New Data -> Manually
5. Κλείσιμο του Bluetooth: Settings -> General -> Bluetooth -> Bluetooth OFF
6. Κλείσιμο του EQ: Settings -> iPod -> EQ -> OFF
7. Μείωση του Brightness Level (Φωτεινότητα): Settings -> Brightness
8. Άνοιγμα του Airplane Mode σε περιοχές μη-κάλυψης δικτύου: Settings -> Airplane Mode ON
9. Χρησιμοποίηση του Auto-Lock(Αυτόματο Κλείδωμα): Settings -> General -> Auto-Lock
10. Μην φορτίζετε το iPhone σε συνεχή βάση. Αφήστε το να κατέβει στο 10-20% και τότε φορτίστε το.
11. Μην φορτίζετε το iPhone περισσότερο από όσο χρειάζεται. Μόλις η μπαταρία φτάσει το 100% διακόψτε την φόρτιση.
12. Αφήστε το iPhone να ξεφορτίσει τελείως και κάντε μία πλήρη φόρτιση τουλάχιστον μία φορά τον μήνα (Charge Cycle).

Η Apple δημοσίευσε 2 νέες σελίδες (1 για το iPhone (https://www.apple.com/batteries/iphone.html) και 1 για το iPod (https://www.apple.com/batteries/ipods.html)) στις οποίες αναφέρει πως μπορείτε να βελτιστοποιήσετε την απόδοση της μπαταρίας της συσκευής.

Η διάρκεια της μπαταρίας μένει στα αρχικά εργοστασιακά της επίπεδα, αν ανά τακτά χρονικά διαστήματα (π.χ. ανά μήνα) αποφορτίζουμε πλήρως το iPhone, ώσπου να κλείσει κ μετά το φορτίσουμε πλήρως.

Πηγη: https://www.apple.com/batteries/

Χρίστος
14-05-10, 07:57
τελος για σημερα θα γραψω μερικα tips.Εχω εδω να πω οτι τα μισα απο αυτα δε τα ξερα μεχρι πριν απο λιγο καιρο και ας του εχω πιει το αιμα με καθημερινη χρηση.
Ελπιζω να σας φανουν χρησιμα.Ειδικα μερικα απο αυτα με εχουν βοηθησει αρκετα!


Τραβήξτε Screenshots: Σε οποιαδήποτε σημείο και αν βρίσκεστε στη συσκευή αν πατήσετε Home + Power Button, το iPhone θα τραβήξει screenshot της οθόνης όπως τη βλέπετε και θα το αποθηκεύσει στο Camera Roll

Scroll to Top: Στον Safari αλλά και σε πολλές άλλες εφαρμογές όταν διαβάζετε κάτι και κάνετε scroll προς τα κάτω δε χρειάζεται να αρχίσετε να κάνετε scroll προς τα πάνω για να επιστρέψετε στην κορυφή. Απλά πατήστε στο πάνω μέρος της οθόνης και θα μεταφερθείτε αμέσως εκεί.

Swipe to Delete: Σε μερικές εφαρμογές όταν θέλετε να διαγράψετε κάτι και δεν βλέπετε τον τρόπο δοκιμάστε να σύρετε το δάχτυλό σας (swipe) οριζόντια πάνω σε αυτό που θέλετε να διαγράψετε για να σας εμφανιστεί επιλογή Delete. Αυτό ισχύει για παράδειγμα στην εφαρμογή Mail.

Επιστροφή στο πρώτο tab του Springboard: Στο Springboard αν πατήσετε μια φορά το Home Button θα μεταφερθείτε γρήγορα στο πρώτο tab, ενώ αν το πατήσετε και δεύτερη (όχι συνεχόμενη) θα μεταφερθείτε στο Spotlight.

Double Home: Στη διαδρομή Settings > General > Home μπορείτε να ορίσετε πώς θα συμπεριφέρεται η συσκευή αν πατήσετε δύο φορές το Home Button όταν βρίσκεστε στο Springboard. Απο default, το διπλό πάτημα του Home Button σας μεταφέρει στο Phone Favorites

iPod Controls: Στην ίδια διαδρομή μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τα iPod Controls. Όταν τα iPod Controls είναι ενεργοποιημένα και ακούτε μουσική, πατώντας δύο φορές το Home Button όπου και να βρίσκεστε θα εμφανιστούν μπροστά σας επιλογές για το ποιό κομμάτι παίζει καθώς και κουμπιά για play, pause κλπ.

Force Quit Apps: Αν μια εφαρμογή κολλήσει και δεν ανταποκρίνεται τότε κρατήστε πατημένο το Power Button μέχρι να βγει η ειδοποίηση για απενεργοποίηση της συσκευής. Αντί να την απενεργοποιήσετε αφήστε το Power Button και πατήστε το Home μέχρι να κλείσει η εφαρμογή.

Κλείδωμα Κεφαλαίων Γραμμάτων: Στη διαδρομή Settings > General > Keyboard βεβαιωθείτε ότι ο τρίτος διακόπτης (Enable Caps Lock) είναι στο ON. Έτσι όταν πληκτρολογείτε κάτι πατήστε δύο φορές το Shift για να γίνει μπλε και να κλειδώσουν τα κεφαλαία.

Εναλλακτικοί Χαρακτήρες: Όταν πληκτρολογείτε μπορεί να θέλετε να εισάγετε κάποιους ιδιαίτερους χαρακτήρες από άλλες γλώσσες. Κρατήστε πατημένο κάποιο key όπως τα A, E, I, O ή U, για να εμφανιστούν οι επιπλέον επιλογές. Με τον ίδιο τρόπο μπορείτε να βρείτε και τα σύμβολα άλλων νομισμάτων.

Καταλήξεις ιστοσελίδων: Όταν πληκτρολογείτε ένα url με διαθέσιμο το πληκτρολόγιο που διαθέτει το κουμπί .com, πατήστε πάνω του παρατεταμένα για να εμφανιστούν κι άλλες καταλήξεις όπως .net, .edu .org και .co.uk.

Άνοιγμα link στο Safari σε νέο Tab: Όταν κάνετε browsing στο Safari, πατήστε παρατεταμένα πάνω σε ένα link για να σας εμφανιστεί η επιλογή να ανοίξει σε νέο tab και όχι στο ίδιο.

Force Reboot του iPhone: Αν κάποια στιγμή η συσκευή κολλήσει και δεν ανταποκρίνεται τίποτα, κρατήστε πατημένο το Home και το Power Button μέχρι να σβήσει η συσκευή και να εμφανιστεί το μήλο. Μετά αφήστε τα, και περιμένετε να γίνει η επανεκκίνηση.

Βάλτε το iPhone σε Recovery Mode: Αν χρειαστεί να μπει η συσκευή σε Recovery Mode, κρατήστε πατημένα τα Home και Power Buttons και μόλις σβήσει η οθόνη απελευθερώστε μόνο το Power Button κρατώντας πατημένο το Home μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη η εικόνα του iTunes με το USB.

Βάλτε το iPhone σε DFU Mode: Με το iPhone συνδεδεμένο στο iTunes, κρατήστε πατημένα τα Home και Power Buttons για 10 δευτερόλεπτα και μετά απελευθερώστε το Power κρατώντας πατημένο το Home μέχρι να σας ενημερώσει το iTunes ότι αναγνώρισε iPhone σε Recovery mode.

Κλείστε τον ήχο όταν σας καλούν: Αν λάβετε μια κλήση σε στιγμή που δε θέλετε, μπορείτε να κλείσετε τον ήχο αν πατήσετε τη στιγμή του κουδουνίσματος ένα από τα πλήκτρα της έντασης που βρίσκονται αριστερά στη συσκευή ή μια φορά το Power Button. Αυτός που σας καλεί δεν θα λάβει κάποια ειδοποίηση και θα συνεχίσει να ακούει ότι χτυπάει, ενώ παράλληλα εσείς θα βλέπετε την κλήση στην οθόνη αλλά πλέον χωρίς ήχο.

Απόρριψη κλήσης: Για να απορρίψετε μια κλήση απλά πατήστε δύο φορές συνεχόμενα το Power Button. Αν φοράτε ακουστικά με μικρόφωνο μπορείτε να κάνετε το ίδιο πατώντας δύο φορές το κουμπί του μικροφώνου στα ακουστικά σας.

Βάλτε το iPhone σε Silent Mode: Για να κλείσετε όλους τους ήχους στο iPhone απλά αλλάξτε θέση στον μικρό διακόπτη που βρίσκεται πάνω από τα πλήκτρα έντασης ώστε να δείτε το κόκκινο σημάδι.

Γρήγορη Πληκτρολόγηση Τελείας: Αγγίξτε δύο φορές το πλήκτρο διαστήματος (space). (Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό από τις Settings > General > Keyboard)

Voice Control (Φωνητικός Έλεγχος): Πατήστε παρατεταμένα το κουμπί Αφετηρίας (Home Button) μέχρι να εμφανιστεί η οθόνη «Φωνητική κλήση» και ακούσετε ένα χαρακτηριστικό ήχο.

Εμποδίστε το auto rotation των φωτογραφιών: Πόσες φορές σας έχει τύχει να θέλετε να δείτε τις φωτογραφίες που έχετε στο camera roll ή να τις δείξετε στους φίλους σας και το επιταχυνσιόμετρο να λαμβάνει δράση περιστρέφοντάς καμιά φορά κάποιες που δεν θέλετε να γυρίζουν; Ε λοιπόν, υπάρχει ένας τρόπος να το εμποδίσετε αυτό! Απλά πατήστε λίγο παρατεταμένα με το δάκτυλό σας επάνω στην φωτό, και το iPhone δεν θα την περιστρέψει.
Πιό αναλυτικά: περιστρέψτε την φωτό προς την σωστή μεριά που θέλετε να εμφανίζεται και κρατήστε πατημένο το δάκτυλό σας σε οποιοδήποτε σημείο της οθόνης για 2-3 δευτερόλεπτα, έως ότου εμφανιστεί το μικρό μενού με την λέξη "αντιγραφή". Στη συνέχεια αφήνοντας το δάχτυλό σας, το μενού "αντιγραφή" εξαφανίζεται και η φωτογραφία κλειδώνει και δεν περιστρέφεται ανεξαρτήτως του πώς γυρνάτε το iPhone σας.

Το safari μπορεί να κλείσει με απλό πάτημα του home button: Αν πριν πατήσουμε το home button για να βγούμε από το safari βάλουμε κενή σελίδα και μετά βγούμε τότε το safari κλείνει τελείως ! ! !
Edit : κενή σελίδα μπορείς να βάλεις αν πας new page και κλείσεις ότι σελίδα έχει εκεί μέχρι να σου βγάλει λευκή.

Κρυφές δυνατότητες διαχείρισης του iPhone μέσω του mic button: Ένα κρυμμένο feature της 3.0 που ανακάλυψα πριν λίγο στο 3GS έχει να κάνει με το camera roll και τα ακουστικά!
Εάν είσαστε μέσα στην προβολή φωτογραφιών/βίντεο με συνδεδεμένα τα headphones και πατήσετε το mic button, τότε αντί να παίξει η μουσική (όπως γίνεται συνήθως), θα αρχίσει να παίζει το βίντεο.
Και το ωραίο είναι πως με ένα απλό κλικ γίνεται αναπαραγωγή/παύση του βίντεο, με διπλό κλικ εμφανίζεται το επόμενο στοιχείο του camera roll (βίντεο ή φωτογραφία) ενώ με τριπλό εμφανίζεται το προηγούμενο.
Εάν μπείτε στην κάμερα και είστε στην λειτουργία εγγραφής βίντεο, μπορείτε με το mic button να κάνετε εκκίνηση και παύση της εγγραφής!
To mic button κάνει και εκκίνηση/παύση της ηχογράφησης στην εφαρμογή Μαγνητόφωνο (Voice Memos).

Nino
14-05-10, 18:09
Κατοπιν on line and real time support με τον Λεκτωρα της αηφονολογιας Αντωνη Samaro... το μηλοφωνο ενεργοποιηθηκε,εκκρεμει το register γιατι ζητα πιστωτικη..
Πρωτη εντυπωση καλη, πρωτη αρνητικη εντυπωση αργει της ταξεως του ενος λεπτου για να κλειδωσει η οθονη.Ενοχλητικο αυτο.
Με περιμενει παντως πολυυυυ διαβασμα!!!
Η ενεργοποιηση με το itunes εγινε με pc με win 7 κανενα προβλημα...

yannisv
14-05-10, 18:18
Κατοπιν on line and real time support με τον Λεκτωρα της αηφονολογιας Αντωνη Samaro...

Το είπαμε το άτομο είναι έτη φωτός μπροστά από την ηλικία του δηλαδή πολύ πίσω σε ηλικία από όσο πραγματικά είναι (85 αν δεν κάνω λάθος :p ) όσο οξύμωρο και αν ακούγεται αυτο :thumbsup:
Αντωνάκη είσαι τρέλλα και μην ακούς τις λαλακίες που λέω...midlife crisis έχει αρχίσει και μου τη βαράει brother.

Samaro
14-05-10, 18:22
Κατοπιν on line and real time support με τον Λεκτωρα της αηφονολογιας Αντωνη Samaro... το μηλοφωνο ενεργοποιηθηκε,..................... .....
Τα μεγαλοποιείς ρε Γιάννη.!!!!
Κι εγω στραβομάρα έχω ακόμη.:th_Laie_67-1:

Nino
14-05-10, 18:31
Για καποιο ανεξηγητο λογο αυτοι στιχοι, ξεπηδανε απο το στομα μου...:th_Laie_67-1:

Ενα, δυο, τρια, πηγα στη κυρια
Μού’ δωσε ενα μηλο, μηλο δαγκωμενο

Το δωσα στη κορη, εκανε αγορι
Το βγαλε Θαναση, σκουπα και φαρασι

Stathis
14-05-10, 19:14
μπραβο χρηστο με τον οδηγο σου προχωρησα σε αναβαθμιση και jb του iphone της γυναικας που δεν γινοταν με τιποτα με τα αλλα προγραμματακια...
ευχαριστω!

bimmer-corfu
14-05-10, 19:21
θέλουμε και για το OS 4.0.
ΟΚ όχι απο τώρα, μόλις βγει χιχιχιχι

Χρίστος
14-05-10, 20:22
να στε καλα ολοι.
Οτι εχω(σχεδον)επανω στο κινητο το εχω και παντα μαζι μου για να το μοιραστω.
Η γνωση δε κοστιζει.Ειναι απο τα λιγα που μας εχουν μεινει να τα χαρουμε.

Οσο μου επιτρεπεται κρατιεμαι ενοιμερωμενος για οτι με ενδιαφερει.

Το Ο.S 4.0 εχει πολλα καλουδια που δε περιμενα.Ισως βρισκω καλυτερο energy managment πανω του.Ισως ειναι και η ιδεα μου.

Χαιρομαι που λυσατε πολλα απο τα προβληματα σας.
Ξεχασα να γραψω για τα repos που ειχα υποσχεθει μαζι με τα υπολοιπα.Με τη πρωτη ευκαιρια θα μπουν και αυτα για να τα εχουμε μαζεμενα οπως και αλλα!

PATSIMINI
14-05-10, 21:38
να στε καλα ολοι.
Οτι εχω(σχεδον)επανω στο κινητο το εχω και παντα μαζι μου για να το μοιραστω.
Η γνωση δε κοστιζει.Ειναι απο τα λιγα που μας εχουν μεινει να τα χαρουμε.

Οσο μου επιτρεπεται κρατιεμαι ενοιμερωμενος για οτι με ενδιαφερει.

Το Ο.S 4.0 εχει πολλα καλουδια που δε περιμενα.Ισως βρισκω καλυτερο energy managment πανω του.Ισως ειναι και η ιδεα μου.

Χαιρομαι που λυσατε πολλα απο τα προβληματα σας.
Ξεχασα να γραψω για τα repos που ειχα υποσχεθει μαζι με τα υπολοιπα.Με τη πρωτη ευκαιρια θα μπουν και αυτα για να τα εχουμε μαζεμενα οπως και αλλα!

μπραβο φιλε μου....εχω ενα προβλημα...με το installous...το κατεβαζω κανονικα αλλα οταν παο να κατεβασω aplications μου λεει error..τι να κανω???

Nino
14-05-10, 22:21
Δεν ειναι και οτι πιο ευκολο αλλα κανεις δεν επαθε κατι μαθαινοντας...
Σκεφτειτε τι θα κανει ο τυπος στα angel eyes με την μεθοδο του "φουρνου":th_Laie_67-1:


https://www.youtube.com/watch?v=z9AzWAwfHEk&feature=related"]https://www.youtube.com/watch?v=z9AzWAwfHEk&feature=related

PATSIMINI
15-05-10, 01:12
μπραβο φιλε μου....εχω ενα προβλημα...με το installous...το κατεβαζω κανονικα αλλα οταν παο να κατεβασω aplications μου λεει error..τι να κανω???

παιδια καποιος να απαντησει????

Χρίστος
15-05-10, 01:21
παιδια καποιος να απαντησει????
instalolus????
Τι ειναι αυυτο????

Οοοοοπως εισαι το σβηνεις.CYDIA βαζεις και ΜΟΝΟ
Εδω και καιρο εχει παρουσιασει τετοια προβληματα και αλλα πολλα το ινσταλους σε blackrain-blacksnow και redsnow.

PATSIMINI
15-05-10, 01:28
instalolus????
Τι ειναι αυυτο????

Οοοοοπως εισαι το σβηνεις.CYDIA βαζεις και ΜΟΝΟ
Εδω και καιρο εχει παρουσιασει τετοια προβληματα και αλλα πολλα το ινσταλους σε blackrain-blacksnow και redsnow.

ωασικα τ εσπασα χτεσ.....με spirit οποτε εχο το cydia ποθ λεσ......για να εχο τισ εφαρμογεσ τζαμπα απο το aplle store δεν πρεπει να βαλο το installous....?????

Χρίστος
15-05-10, 01:32
Δεν ειναι και οτι πιο ευκολο αλλα κανεις δεν επαθε κατι μαθαινοντας...
Σκεφτειτε τι θα κανει ο τυπος στα angel eyes με την μεθοδο του "φουρνου":th_Laie_67-1:

https://www.youtube.com/watch?v=z9AzWAwfHEk&feature=related
τα angel ειναι χοντροδουλεια γιαννακο μου.Εδω παιζει πολυ η λεπτομερεια.
Στο ανοιγμα υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα μετα να σου παρει σκονιτσα η οθονη απο τη μεσα πλευρα....Μετα καληνυχτα σας.Αντε παλι ανοιγματα.

Αν θες μπορεις να μου δωσεις το δικο σου να το ανοιξουμε 2-3 φορες στο ταμ ταμ για να το μαθουν ολοι.Απο εργαλεια ειμαι κομπλε!!!:th_Laie_67-1:

Χρίστος
15-05-10, 01:34
ωασικα τ εσπασα χτεσ.....με spirit οποτε εχο το cydia ποθ λεσ......για να εχο τισ εφαρμογεσ τζαμπα απο το aplle store δεν πρεπει να βαλο το installous....?????
οχι.Δε χρειαζεται.απο το διαδυκτιο θα βρεις πολλα sites που εχεις να κατεβασεις οτι .ipa θες.Μετα κανεις ενα drag & drop στο itunes και με το συγχρονισμο εισαι κομπλεthumb

PATSIMINI
15-05-10, 01:38
οχι.Δε χρειαζεται.απο το διαδυκτιο θα βρεις πολλα sites που εχεις να κατεβασεις οτι .ipa θες.Μετα κανεις ενα drag & drop στο itunes και με το συγχρονισμο εισαι κομπλεthumb

λιγο πιο αναλυτικα θα με βοηθουσε περισσοτερο...το εχω σπασει εδο κ δυο μερες και εχο περασει τρια τεσερα ρεπο.....αρα αναγκαστικα χρειαζεται syndesh me itunes απο οτι καταλαβα???

Χρίστος
15-05-10, 01:43
λιγο πιο αναλυτικα θα με βοηθουσε περισσοτερο...το εχω σπασει εδο κ δυο μερες και εχο περασει τρια τεσερα ρεπο.....αρα αναγκαστικα χρειαζεται syndesh me itunes απο οτι καταλαβα???
ετσι κι αλλιως φιλε μου το iphone χωρις το itunes ειναι αχρηστο.Γινεται βεβαια κι αλλιως αλλα η απλη, καλη λυση ειναι το itunes.Μη σε μπλεκουμε με αλλα.
Τι εννοεις πιο συγκεκριμενος???

PATSIMINI
15-05-10, 01:47
[QUOTE=Aceman1925;52515]ετσι κι αλλιως φιλε μου το iphone χωρις το itunes ειναι αχρηστο.Γινεται βεβαια κι αλλιως αλλα η απλη, καλη λυση ειναι το itunes.Μη σε μπλεκουμε με αλλα.
Τι εννοεις πιο συγκεκριμενος???[/Qm

μπαινω στο i tunes.....επιλεγω aplication.....μετα τι κανω......????κατι ειπες για ipa....?????αυτο δε καταλαβα..

Χρίστος
15-05-10, 02:05
χεχε.οκ.καταλαβα τι θες!!

.ipa ειναι οι εφαρμογες της apple.Oπως ενα κομματι ειναι .mp3 και μια εικονα .jpg.Aυτο πιστευω το καταλαβες.
Ακου τωρα πως το κανω εγω.Θα το πω οσο πια αναλυτικα μπορω.
-Βρισκεις ενα site το οποιο εχει να κατεβασεις προγραμματα για το iphone.
-Τα προγραμματα θα κατεβουν ως ενα αρχειακι μορφης .ipa.Σαν να κατεβαζεις μια εικονα δλδ απο το νετ.
-Θα ανοιξεις τωρα οπως πολυ καλα ειπες το itunes και θα πας εκει που λεει applications.
-εκει θα κανεις drag&drop τα αρχειακια(προγραμματα) που εχεις κατεβασει και εχεις.

Εγω εχω ενα φακελο καπου στο πσ μου που κραταω αυτα τα αρχει σε περιπτωση που καποιος θελει καποιο προγραμμα που εχω να μπορω να του δωσω το αρχειο(setup) και να το περασει αμεσως.

Αν ερθεις την αλλη βδομαδα στον Ταμ Ταμ θα πραγματοποιηθει μισαωρο σεμιναριο και στη συνεχεια ερωτησεις απο το κοινο για οτι θελετε!!!!

PATSIMINI
15-05-10, 02:18
χεχε.οκ.καταλαβα τι θες!!

.ipa ειναι οι εφαρμογες της apple.Oπως ενα κομματι ειναι .mp3 και μια εικονα .jpg.Aυτο πιστευω το καταλαβες.
Ακου τωρα πως το κανω εγω.Θα το πω οσο πια αναλυτικα μπορω.
-Βρισκεις ενα site το οποιο εχει να κατεβασεις προγραμματα για το iphone.
-Τα προγραμματα θα κατεβουν ως ενα αρχειακι μορφης .ipa.Σαν να κατεβαζεις μια εικονα δλδ απο το νετ.
-Θα ανοιξεις τωρα οπως πολυ καλα ειπες το itunes και θα πας εκει που λεει applications.
-εκει θα κανεις drag&drop τα αρχειακια(προγραμματα) που εχεις κατεβασει και εχεις.

Εγω εχω ενα φακελο καπου στο πσ μου που κραταω αυτα τα αρχει σε περιπτωση που καποιος θελει καποιο προγραμμα που εχω να μπορω να του δωσω το αρχειο(setup) και να το περασει αμεσως.

Αν ερθεις την αλλη βδομαδα στον Ταμ Ταμ θα πραγματοποιηθει μισαωρο σεμιναριο και στη συνεχεια ερωτησεις απο το κοινο για οτι θελετε!!!!

ωραια αν μου πεις και το σαιτ με τις aplications ειμαστε οκ............

Χρίστος
15-05-10, 02:26
ωραια αν μου πεις και το σαιτ με τις aplications ειμαστε οκ............
λυπαμαι αλλα δε μπορω να το γραψω εδω δημοσια.
Στο εστειλα με πμthumb

Χρίστος
15-05-10, 02:43
οσο για dyi φιλε γιαννη, εχω και κατι αλλο στο μυαλο μου!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=_x5IziyOcAg&feature=player_embedded

Nino
15-05-10, 09:55
:shok::th_Laie_67-1:
.

Αν θες μπορεις να μου δωσεις το δικο σου να το ανοιξουμε 2-3 φορες στο ταμ ταμ για να το μαθουν ολοι.Απο εργαλεια ειμαι κομπλε!!!:th_Laie_67-1:


Αν ειναι για την προοδο και για την δια βιου εκπαιδευση να την κανω την παραχωρηση...thumb
Αλλα ποιον θα εκπαιδευσουμε στη χειρουργικη της αηφονολογιας?:th_Laie_67-1:
Τωρα για το σεμιναριο στον Ταμ... ετοιμασε καμια λιστα με συνηθης ερωτησεις,γιατι προβλεπω να κραταει πολυ πανω απο μιση ωρα(ετσι και αλλιως μεχρι να ψησει τα λουκανικα παντα παιρνει ωρα:th_Laie_67-1:).
Τις δικες μου παντως ερωτησεις τις συμπληρωνω σε flash disk...λογω ογκου

fast-enough
15-05-10, 10:30
Δεν μπορείς απλά να βάλεις τα .ipa . Πρέπει πρώτα να περάσεις από cydia το appsync το οποίο επιτρέπει το συγχρονισμό εφαρμογών χωρίς DRM δηλαδή σπασμένων...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρίστος
15-05-10, 18:49
Δεν μπορείς απλά να βάλεις τα .ipa . Πρέπει πρώτα να περάσεις από cydia το appsync το οποίο επιτρέπει το συγχρονισμό εφαρμογών χωρίς DRM δηλαδή σπασμένων...


Sent from my iPhone using Tapatalk
thumbσωστος.το ξεχασα
Εγω το θεωρησα δεδομενο....

Samaro
15-05-10, 19:24
..
Πρωτη εντυπωση καλη, πρωτη αρνητικη εντυπωση αργει της ταξεως του ενος λεπτου για να κλειδωσει η οθονη.
...
Πατησε λίγο το επάνω κουμπάκι.(ύπνου-αφύπνισης) αφου πρώτα κλείσεις όλες τις εφαρμογές...:thumbsup:

Stamatis
15-05-10, 20:13
Στα σπασμενα η διαδικασια εγκευαστασης εφαρμογων ειναι ο ιδιο ευκολη με τα κανονικα;
Τρωτε τιποτα κοληματα η δουλευουν κανονικα;
Πειτε μου τιμια γιατι το εχω νορμαλ ακομα και αναρωτιεμαι αν αξιζει να παρω και εγω τον κακο δρομο.
Εφαρμογες πληρωμενες που εχω επανω τωρα περνανε τα 350 ευρω θα τις χασω;

Μερσι μποκου.

Nino
15-05-10, 20:22
Στα σπασμενα η διαδικασια εγκευαστασης εφαρμογων ειναι ο ιδιο ευκολη με τα κανονικα;
Τρωτε τιποτα κοληματα η δουλευουν κανονικα;
Πειτε μου τιμια γιατι το εχω νορμαλ ακομα και αναρωτιεμαι αν αξιζει να παρω και εγω τον κακο δρομο.
Εφαρμογες πληρωμενες που εχω επανω τωρα περνανε τα 350 ευρω θα τις χασω;

Μερσι μποκου.

Ο εχων πολλες εφαρμογες..ας μεταδωση στον μη εχοντα!!!

stratos
15-05-10, 20:28
Στα σπασμενα η διαδικασια εγκευαστασης εφαρμογων ειναι ο ιδιο ευκολη με τα κανονικα;
Τρωτε τιποτα κοληματα η δουλευουν κανονικα;
Πειτε μου τιμια γιατι το εχω νορμαλ ακομα και αναρωτιεμαι αν αξιζει να παρω και εγω τον κακο δρομο.
Εφαρμογες πληρωμενες που εχω επανω τωρα περνανε τα 350 ευρω θα τις χασω;

Μερσι μποκου.

Η διαδικασία εγκατάστασης στα σπασμένα είναι ακριβώς ίδια. Γίνεται και με remote server (open sushi) αλλά δεν χρειάζεται γιατί γίνεται με τον ίδιο τρόπο ακριβώς.

Κατεβάζεις το αρχείο με κατάληξη ipa, κάνεις διπλό click, το φορτώνει στο i-tunes και του κάνεις κανονικά sync.

Κολλήματα δεν τρώει με τίποτα. Το λογισμικό δεν βασίζεται σε windows αλλά σε μια πλατφόρμα διαφορετική όπως όλες οι συσκευές apple.

Τις εφαρμογές λογικά δεν θα τις χάσεις. Αφού τις έχεις αγοράσει και κατεβάσει τότε θα είναι αποθηκευμένες στο "applications" του i-tunes οπότε και δεν χάνονται.

Stamatis
15-05-10, 20:33
Ναι αλλα περνιουνται μετα στο τηλεφωνο η θα φαει πορτα επειδη ειναι σπασμενο;

stratos
15-05-10, 20:35
Ναι αλλα περνιουνται μετα στο τηλεφωνο η θα φαει πορτα επειδη ειναι σπασμενο;

Δεν έχει τύχει να το κάνω... αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αλλά και να υπάρχει, τις κατεβάζεις σπασμένες και τις ξαναπερνάς

Χρίστος
15-05-10, 20:48
Ναι αλλα περνιουνται μετα στο τηλεφωνο η θα φαει πορτα επειδη ειναι σπασμενο;
σταματη επειδη και γω εχω κανονικες εφαρμογες σου λεω οτι ειναι ακριβως το ιδιο.
Το σπασιμο επεμβαινει μονο στο να βλεπει το κινητο τα thirdparty για κανονικα.
Δε χανεις τιποτα, δεν αλλαζεις τιποτα.

Κατσε να ποσταρω μια εικονα για το πως εχω "καταντησει" το κακομοιρο να δεις!!!!

Χρίστος
15-05-10, 21:00
ετσι το παιρνεις
https://farm4.static.flickr.com/3256/2668254776_e8621b2bd4.jpghttps://www.iclarified.com/images/tutorials/461/1914/1914.png

και καπως ετσι ισως φτασεις!!!
https://img576.imageshack.us/img576/1038/img0056.pnghttps://img340.imageshack.us/img340/1092/img0057.pnghttps://img80.imageshack.us/img80/9242/img0055.png

Χρίστος
16-05-10, 01:41
μηπως να βαλουμε και κανα τετοιο στη παραγγελια με τα μπλουζακια?????

https://img31.imageshack.us/img31/3427/iphonepantiespair.jpg

Stamatis
16-05-10, 02:07
Με μπριζώσατε.

Στον επόμενο κενό χρόνο που θα έχω θα κοιτάξω να δω πως γινονται ολα αυτά.

Πόση ώρα χρειάζομαι για να το -σπάσω-?

(το προηγούμενο πάντως το είχα σπάσει σε ένα δευτερολεπτο, μία που μου έφυγε απο το χέρι και μια που έγινε κομμάτια).

Αλήθεια, θέλει κανείς ένα 8άρι 3G με σπασμένη οθόνη?

BILL007
16-05-10, 02:14
Αλήθεια, θέλει κανείς ένα 8άρι 3G με σπασμένη οθόνη?

To ανταλλάζεις φίλε με pentium 2 στα 233Mhz???Έχω και ιταλικό Μ3 Ε30 γνήσια μετατροπή με σβησμένο αριθμό πλαισίου...Αν ενδιαφέρεσαι στείλε μου pm...


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Χρίστος
16-05-10, 02:42
Με μπριζώσατε.

Στον επόμενο κενό χρόνο που θα έχω θα κοιτάξω να δω πως γινονται ολα αυτά.

Πόση ώρα χρειάζομαι για να το -σπάσω-?

(το προηγούμενο πάντως το είχα σπάσει σε ένα δευτερολεπτο, μία που μου έφυγε απο το χέρι και μια που έγινε κομμάτια).

Αλήθεια, θέλει κανείς ένα 8άρι 3G με σπασμένη οθόνη?
εγω φυσικα.Αν το χεις για πεταμα πετα το κατα δω να κανουμε μαστορεματα!!!!:thumbsup:

Οσο για το σπασιμο που λεω εγω, να υπολογισεις περιπου 30 δευτερα η διαδικασια και πολυ λεω.Το πριν διαρκει.Να παρεις δλδ καλο backup αν δεν εχεις ηδη.
Αν φοβασαι να το σπασεις μονος σου ελα απο το ταμ ταμ να στο κανω εγω αεροπλανο!!!:warriorsmiley:

Stamatis
16-05-10, 02:47
Θα περάσω σε μια απο τις επόμενες.
Θα φέρω και το σπασμένο...
το κανονικά σπασμένο...

fast-enough
16-05-10, 02:47
Με μπριζώσατε.

Στον επόμενο κενό χρόνο που θα έχω θα κοιτάξω να δω πως γινονται ολα αυτά.

Πόση ώρα χρειάζομαι για να το -σπάσω-?

(το προηγούμενο πάντως το είχα σπάσει σε ένα δευτερολεπτο, μία που μου έφυγε απο το χέρι και μια που έγινε κομμάτια).

Αλήθεια, θέλει κανείς ένα 8άρι 3G με σπασμένη οθόνη?
Δε χρειάζεται να το δώσεις. Εγώ έσπασα την οθόνη του 3GS και την άλλαξα μόνος μου με γνήσια από το eBay με κόστος μόνο 55 ευρώ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

stratos
16-05-10, 02:54
ακριβώς... θα στην φτιάξουμε εμείς την οθόνη... έτσι και αλλιώς δεν μπορεί να πάθει τίποτα χειρότερο χαχαχαχαχα.

Stamatis
16-05-10, 02:58
Παιδιά το χάρισα ήδη με PM που έλαβα.

Χρίστος
16-05-10, 03:00
νομιζω ο σταματης εχει και 3gs για χρηση....
το 3g θα το κρατησει για 2ο.
αυτη τη στιγμη το κινητο ως αγορα μτχ εχει κατω απο 180ε.(https://www.emarket.gr/item.php?id=20809262)
αναλογα ποια απο ολες τις επιφανειες εχει σπασει μετραει το αν αξιζει να φτιαξει την οθονη.Αν εχει φτασει στην κανονικη του multitouch......δε συνεχιζω καλυτερα γιατι θα με πιασει η καρδια μου......

Stamatis
16-05-10, 03:06
Ναι εχω και απ αυτο το 3ΚΠΣ πως το λενε.
Αλλα ειμαι εντελως σκραπας στα σπασιματα βασικα γιατι φοβαμαι μην φαει κολλημα και μεινω χωρις τα στοιχεια που θα εχω μεσα.
Θα τα πουμε απο κοντα στανταρ.
Θα φερω ενα 3g που εχω για μπακαπ να του βγαλουμε τα ματια.

Samaro
22-05-10, 09:36
Να πλουτίσουμε λιγο τις εφαρμογές, για τυχόν ενδιαφερομενους.
(AFR είναι AIR FUEL RATIO, το μείγμα δηλαδή
EGT είναι EXGAUST GAS TEMPERATURE δηλαδή θερμοκρασία καυσαερίων)

https://www.youtube.com/watch?v=MoZl04RDN58"]https://www.youtube.com/watch?v=MoZl04RDN58

Χρίστος
22-05-10, 09:47
Να πλουτίσουμε λιγο τις εφαρμογές, για τυχόν ενδιαφερομενους.
(AFR είναι AIR FUEL RATIO, το μείγμα δηλαδή
EGT είναι EXGAUST GAS TEMPERATURE δηλαδή θερμοκρασία καυσαερίων)
https://www.youtube.com/watch?v=MoZl04RDN58
θελει και το μπλιμπλικι μαζι!!!!!
αν και για θερμοκρασια ισως μπορει και μονο του αρκει....να μη σας νοιαζει να το λερωσετε:electrician2:

yodas
22-05-10, 09:52
Επειδή σε 20 μέρες περίπου θα έχω έναν τέτοιο διάολο στα χέρια μου ποιός θα αναλάβει να με κατατοπίσει στα χνάρια του;

mitsos_chania
22-05-10, 10:37
Παιδιά επειδή εγώ το έχω μόνο για τηλέφωνα και δεν το χω ψάξει έχω να κάνω μια χαζη ερώτηση,οταν βγαίνουμε από μια εφαρμογή με το μεσαίο κουμπί,σβήνει τελείως;

yannisv
22-05-10, 11:25
Ναι σβηνει τελειως Δημήτρη.

Samaro
22-05-10, 11:32
Επειδή σε 20 μέρες περίπου θα έχω έναν τέτοιο διάολο στα χέρια μου ποιός θα αναλάβει να με κατατοπίσει στα χνάρια του;
Τι θα έχεις,τηλέφωνο ή την πιό πάνω εφαρμογή ;;
Για το τηλέφωνο,σου προτείνω για αρχή να μελετήσεις καλά το προσπέκτους που θα βρείς πιο πάνω σε λινκ που έχω βάλει ή στη σελίδα της εταιρίας και στη συνέχεια να διαβάσεις και τα ποστ αυτού του θέματος.

mitsos_chania: Παιδιά επειδή εγώ το έχω μόνο για τηλέφωνα και δεν το χω ψάξει έχω να κάνω μια χαζη ερώτηση,οταν βγαίνουμε από μια εφαρμογή με το μεσαίο κουμπί,σβήνει τελείως;
Ναι! (η εφαρμογή)
.........
Ωπ! δεν είδα τον Γιάννη. (λολ)

mitsos_chania
22-05-10, 15:32
Και αλλη μια ερωτησουλα,να μην σβηνει τελειως και απλα να γινεται ελαχιστοποιηση υπαρχει τροπος?

stratos
22-05-10, 15:44
Και αλλη μια ερωτησουλα,να μην σβηνει τελειως και απλα να γινεται ελαχιστοποιηση υπαρχει τροπος?

Υπάρχει μια εφαρμογή που το αφήνει να τρέχει στο backround και "επιταχύνοντας" το κινητό (κίνηση σαν σφυρί φαντάσου - δεν μπορώ να το περιγράψω καλήτερα χεχε) έρχεται το dock μς τις εφαρμογές που τρέχουν και την ανοίγεις πάλι. Ισως ο Χρήστος να θυμάται πως λέγεται...

bimmer-corfu
22-05-10, 15:57
Και αλλη μια ερωτησουλα,να μην σβηνει τελειως και απλα να γινεται ελαχιστοποιηση υπαρχει τροπος?

Μίτσο, κάποιες λίγες εφαρμογές δεν σβήνουν τελείως πχ χρονόμετρο, προπόνηση Nike+, παιχνίδια που αποθηκεύουν αυτόματα όπως pacman αλλά και άλλα

Χρίστος
22-05-10, 18:25
Υπάρχει μια εφαρμογή που το αφήνει να τρέχει στο backround και "επιταχύνοντας" το κινητό (κίνηση σαν σφυρί φαντάσου - δεν μπορώ να το περιγράψω καλήτερα χεχε) έρχεται το dock μς τις εφαρμογές που τρέχουν και την ανοίγεις πάλι. Ισως ο Χρήστος να θυμάται πως λέγεται...
"backrounder" το ονομα αυτουthumb

Stathis
22-05-10, 19:03
αυτο ειναι το προγραμματακι, αλλα δυστυχως δημιουργει κολληματα και καθυστερει το τηλεφωνο.
το ειχα και το εβγαλα...

Samaro
22-05-10, 19:04
mitsos_chania :Και αλλη μια ερωτησουλα,να μην σβηνει τελειως και απλα να γινεται ελαχιστοποιηση υπαρχει τροπος?

"backrounder" το ονομα αυτουthumb
Χρήστο, το θέμα / πρόβλημα αυτό, δεν λύνεται με την OS 4 που θα εχει multitasking;;;

Χρίστος
22-05-10, 19:24
αυτο ειναι το προγραμματακι, αλλα δυστυχως δημιουργει κολληματα και καθυστερει το τηλεφωνο.
το ειχα και το εβγαλα...

Κανενα προβλημα εδω και καιρο που το εχω.


Χρήστο, το θέμα / πρόβλημα αυτό, δεν λύνεται με την OS 4 που θα εχει multitasking;;;
Πολυ σωστα Αντωνη μου.Πολυ πιο αρτιο το μαμα minimize.Δε με συγκινησε παντος το OS4 ακομα.Και το κανονικο release το προβλεπο πολυ "baggy".Ημουν μεσα στους 10 πρωτους στην Ελλαδα με το 3.1.2 jailbreked.Aυτο δε προκειται να το κανω μαλλον με το 4.0.

bimmer-corfu
23-05-10, 21:18
Παίδες γνωρίζει κανείς αν η πλοήγηση με navigon σε iphone είναι καλή? Με ενδιαφέρει περισσότερο η Ευρώπη.
Έχει κανείς εμπειρία?

Θα ήθελα Tom Tom βασικά για Ευρώπη αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμα θα κάνει για να βγει στο Ελληνικό app store και έτσι κοιτάζω και για navigon

Στο navimania έχουν 17 σελίδες για το θέμα, που να βγάλεις άκρη...

Χρίστος
23-05-10, 21:42
Παίδες γνωρίζει κανείς αν η πλοήγηση με navigon σε iphone είναι καλή? Με ενδιαφέρει περισσότερο η Ευρώπη.
Έχει κανείς εμπειρία?

Θα ήθελα Tom Tom βασικά για Ευρώπη αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμα θα κάνει για να βγει στο Ελληνικό app store και έτσι κοιτάζω και για navigon

Στο navimania έχουν 17 σελίδες για το θέμα, που να βγάλεις άκρη...
navigon και Ndrive για μενα.Μακραν τα καλυτερα για το μηλο.
Για τα δυο παραπανω υπαρχει και επιλογη φωρτωσης χαρτων σχεδον ολων των χωρων, απλα θα ειναι λιγο τεραστιο και θα σου φαει πολυ μνημη.

Χρίστος
27-05-10, 20:37
στα σκαρια ειναι αλλη μια τρελη μου ιδεα....

Οι εικονες που ακολουθουν ειναι σκληρες!!!!

https://img339.imageshack.us/img339/2221/img0058bm.jpg

https://img130.imageshack.us/img130/3608/img0059qg.jpg

Samaro
27-05-10, 20:42
Τι φτιάχνεις (?) πάλι;;;;:shok:

bill_m3
27-05-10, 21:22
Το πιο πιθανό, πάει για αλλαγή μπαταρίας!!!!:shok: :shok:

Stamatis
27-05-10, 21:28
lol @ tags

η ζημια που σου εκανα στο droid εφτιαξε;
Γιατι νοιωθω πολυ ασχημα.

Αν δεν εφτιαξε πες μου να στο αντικαταστησω.

Χρίστος
27-05-10, 21:38
Τι φτιάχνεις (?) πάλι;;;;:shok:
αμα σας πω θα με βριζετε!!!!!!
Το πιο πιθανο ειναι να το σπασω (και δεν εννοω με spirit)


Το πιο πιθανό, πάει για αλλαγή μπαταρίας!!!!:shok: :shok:
μα καμιιιιιια σχεση


lol @ tags

η ζημια που σου εκανα στο droid εφτιαξε;
Γιατι νοιωθω πολυ ασχημα.

Αν δεν εφτιαξε πες μου να στο αντικαταστησω.
ενα χτυπηματακι στο μεταλο ειναι.δε φτιαχνει.Το αγγιξα με ενα μαρκαδορο.Δε φαινεται τωρα.Δε πειραζει

Nino
27-05-10, 22:14
Μολις απεκτησες τιτλο ειδικοτητας ειδικου αηφονοχειρουργού.
Τα θερμα μου συγχαρητηρια!!!

Samaro
27-05-10, 22:31
Χρήστο, απ'ότι βλέπω η αλλαγή μπαταρίας θα πρέπει να είναι πανεύκολη υπόθεση για τις γνώσεις σου. :thumbsup:
Ακουσα λοιπόν οτι η εργοστασιακή μπαταρία μπορει να αντικατασταθεί απο άλλη μεγαλύτερης χωρητικότητας ;;;;

Χρίστος
27-05-10, 22:50
Χρήστο, απ'ότι βλέπω η αλλαγή μπαταρίας θα πρέπει να είναι πανεύκολη υπόθεση για τις γνώσεις σου. :thumbsup:
Ακουσα λοιπόν οτι η εργοστασιακή μπαταρία μπορει να αντικατασταθεί απο άλλη μεγαλύτερης χωρητικότητας ;;;;
οντως γινεται.
Η αλλαγη εχει να κανει με μπαταρια 1600ρα που αλλαζει τελειως τις ωρες αναμονης της συσκευης.

Οι αυτοι που νομιζουν οτι μπορουν ας το επιχειρησουν.Εγω θα το εκανα αλλα για αυτο που παω να κανω μου ειναι αχρηστη η μπαταριαthumb

fast-enough
27-05-10, 23:16
Μιλάμε έχω τρελή περίεργεια!
Εγώ όταν το άνοιξα, απλά άλλαξα οθόνη...
Περιμένω να δω τι θα του κάνεις...:whistle:

fast-enough
27-05-10, 23:19
Ρε μπας και θα το βάλεις στο αυτοκίνητο σε ειδική κατασκευή; :shok:

bill_m3
27-05-10, 23:25
Ρε μπας και θα το βάλεις στο αυτοκίνητο σε ειδική κατασκευή; :shok:

:shok: :shok: :shok: :shok:

Χρίστος
27-05-10, 23:36
:shok: :shok: :shok: :shok:
προσπαθω να φερω στο μυαλο μου τη στιγμη που το σκεφτηκες:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

stratos
28-05-10, 04:57
Εγώ πήγα να κάνω αυτό https://www.iphoneclub.nl/5890/exclusive-impressive-iphone-case-mod-croiman-psycho-iphone-mod/ αλλά δεν μπορώ να φτιάξω πλαστικό μήλο. Καμιά βοήθεια?

gnx
28-05-10, 09:13
Παίδες γνωρίζει κανείς αν η πλοήγηση με navigon σε iphone είναι καλή? Με ενδιαφέρει περισσότερο η Ευρώπη.
Έχει κανείς εμπειρία?

Θα ήθελα Tom Tom βασικά για Ευρώπη αλλά δεν ξέρω πόσο ακόμα θα κάνει για να βγει στο Ελληνικό app store και έτσι κοιτάζω και για navigon

Στο navimania έχουν 17 σελίδες για το θέμα, που να βγάλεις άκρη...

Δεν ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος με το NAVIGON. Σπάνια λειτουργεί σωστά, συνήθως βγάζει ένα simulator με την αιτιολογία ότι δεν έχει δυνατό σήμα. Το έχω δοκιμάσει και στην Ελλάδα, και στην Ευρώπη και στην Αμερική. Παντού τα ίδια.

fast-enough
28-05-10, 10:34
Δεν ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημενος με το NAVIGON. Σπάνια λειτουργεί σωστά, συνήθως βγάζει ένα simulator με την αιτιολογία ότι δεν έχει δυνατό σήμα. Το έχω δοκιμάσει και στην Ελλάδα, και στην Ευρώπη και στην Αμερική. Παντού τα ίδια.

Σύμφωνω. Τουλάχιστον στην αρχή αργεί. Ένα κόλπο για να δουλέψει πιο γρήγορα είναι να ανοίξεις πρώτα το imaps να κάνεις εντοπισμό θέσης και μετά το Navigon.
Θεωρώ πως το Sygic είναι καλύτερο. Του έχω περάσει και πάρα πολλά pois από το διαδίκτυο και είναι σούπερ...

Vasilis
28-05-10, 10:55
εγω παλι το ΝΑVIGON....δεν αλλαζω κ ας ημουν DESTINATORακιας μεχρι κοκκαλο!

Χρίστος
28-05-10, 11:27
Εγώ πήγα να κάνω αυτό https://www.iphoneclub.nl/5890/exclusive-impressive-iphone-case-mod-croiman-psycho-iphone-mod/ αλλά δεν μπορώ να φτιάξω πλαστικό μήλο. Καμιά βοήθεια?

Eχω αν θες πατρων για το μηλο στο σπιτι στο σωστο μεγεθος.Αν εχεις καλο σβουρακι στο φτιαχνω.

Χρίστος
06-06-10, 03:55
ουδεν σχολιο.....


https://vimeo.com/11679798
(https://vimeo.com/11679798)

Samaro
06-06-10, 09:51
Φοβερή Εφαρμογή Χρήστο !!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Nino
06-06-10, 11:23
:sealed:....

stratos
06-06-10, 11:28
ουδεν σχολιο.....

https://vimeo.com/11679798
(https://vimeo.com/11679798)

Ε όσι και να σου μαμήσουν και το κινητο :hystericalbs1::hystericalbs1:

Χρίστος
06-06-10, 16:07
Ε όσι και να σου μαμήσουν και το κινητο :hystericalbs1::hystericalbs1:
ελα τη τεταρτη να σου φορμαρω την ασπρουλα σου:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

stratos
06-06-10, 16:14
ελα τη τεταρτη να σου φορμαρω την ασπρουλα σου:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Σιγά ρε Γκουζγκούνη :hystericalbs1: Διάλεξε εξάτμηση να στροφάρω κόφτη χαχαχαχαχαχαχα

Χρίστος
06-06-10, 16:17
Σιγά ρε Γκουζγκούνη :hystericalbs1: Διάλεξε εξάτμηση να στροφάρω κόφτη χαχαχαχαχαχαχα
για το κινητο μιλουσα.
Την αλλη ασπρουλα για να στη φορμαρουν θελουν αααλα κολπα!!!:thumbsup:

Nino
07-06-10, 15:58
https://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231047743

Stathis
07-06-10, 16:07
μπορειτε να παρακολουθησετε τα τελευταια νεα απο εδω: https://www.iphonehellas.gr/

PATSIMINI
08-06-10, 00:01
https://www.apple.com/iphone/

Χρίστος
08-06-10, 00:13
καλο ειναι να μεταφερθει στο αλλο θρεντ που τα εχουμε ολα μαζεμενα!

Θα ενημερωσω παντως και γω επειδη εχω και γω καποια "info from a leak!!!"

Samaro
08-06-10, 00:24
καλο ειναι να μεταφερθει στο αλλο θρεντ που τα εχουμε ολα μαζεμενα!

Θα ενοιμερωσω παντος και γω επειδη εχω και γω καποια "info from a leak!!!"
+ 100000 thumb

Χρίστος
08-06-10, 00:40
ρε παιδια δε παει κανεις αμερικη να μου φερει ενα 4G και ενα ipad???

Εεεελεος δλδ με τις αναμονες.

PATSIMINI
08-06-10, 00:40
https://www.apple.com/iphone/

παιαδια σορυ κιολας αλλα το νεο κινητο δεν επρεπε να ειναι νεο θεμα οπως το εβαλα στην αρχη?????ευχαριστω

Χρίστος
08-06-10, 00:46
φιλε μου εχουμε διμιουργησει ενα θρεντ που μεσα του εχει ολες τις εξεληξεις της apple.
καποιος νεος χρηστης ετσι θα μπορεσει να βρει συγκεντρωμενες ολες τις πληροφοριες που τυχον τον ενδιαφερουν εδω χωρις να περιφερεται ασκοπα στα θρεντς.

PATSIMINI
08-06-10, 00:49
φιλε μου εχουμε διμιουργησει ενα θρεντ που μεσα του εχει ολες τις εξεληξεις της apple.
καποιος νεος χρηστης ετσι θα μπορεσει να βρει συγκεντρωμενες ολες τις πληροφοριες που τυχον τον ενδιαφερουν εδω χωρις να περιφερεται ασκοπα στα θρεντς.

οκ καλυτερα ετσι τοτε....πως σου φανηκε λοιπον το νεο apple????

Χρίστος
08-06-10, 01:36
μιλαω με εναν τεστερ αλλα δε μου το φερνει να το δω.....

Πολλες βελτιωσεις.Ωφειλω να το ομολογισω.
Απο τα λογια του μεχρι τωρα ενα μειων....Μπαταρια......
Τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου με τις ωρες αναμονης.Μικρη διαφορα.

Αυτα ολα ειναι απο τα λεγομενα του.Εγω ακομα ΔΕ το εχω πιασει στα χερια μου.Στο ψηστηρι τον εχω.
Αν γινει, εννοειται θα ανεβασω φωτο να το δειτε πιο .... live!!!

Z4///M
08-06-10, 01:36
ρε παιδια δε παει κανεις αμερικη να μου φερει ενα 4G και ενα ipad???

Εεεελεος δλδ με τις αναμονες.

το παρουσιασανε το νεο iphone ?

Χρίστος
08-06-10, 02:18
ακομα ειμαστε στις προπαραγγελιες κλασικα.
Συνολικα εχουν φυγει απο την apple (εκτος των 2 που χαθηκαν!) περιπου 100 συσκευες σε ολο το κοσμο σε "επιλεγμενους testers".
Δουλεια τους ειναι να το χρησιμοποιουν καθημερινα και να εντοπιζουν προβληματα στο OS.4, να τα δηλωνουν και φυσικα αν μιλαμε για ελληνα, να το κανει και φιγουρα σε κανα φιλο!!!!
Μαλλον το τηλεφωνο( test device) θα το επιστρεψει και θα του δωθει καινουριο μολις με το καλο γινει η επισημη κυκλοφορια στο αμερικα.



Οπως και να εχει 200ε ενα 4G και αλλα 400ε ενα ipad + 50 τα μεταφορικα δεν ειναι πολλα........group bye bye κανεις???:hyper::fountwtis::hyper:

stratos
08-06-10, 02:49
Εμένα να με υπολογίσεις για 4G. Αμα το πάρεις κερνάω ναργιλεδάκι

Z4///M
08-06-10, 03:01
Οπως και να εχει 200ε ενα 4G και αλλα 400ε ενα ipad + 50 τα μεταφορικα δεν ειναι πολλα........group bye bye κανεις???:hyper::fountwtis::hyper:

να με υπολογιζεις για 4G αν αγορασεις πες κ σε μενα!!!!!!! :thanks::thanks:

bill_m3
08-06-10, 08:59
Οπως και να εχει 200ε ενα 4G και αλλα 400ε ενα ipad + 50 τα μεταφορικα δεν ειναι πολλα........group bye bye κανεις???:hyper::fountwtis::hyper:

Χρήστο 199$ με σύνδεση λέει..............


Αν είναι 250¤ υπολογίστε και εμένα μέσα χεχεχεχχεχεχε :fountwtis:

asot
08-06-10, 11:23
Οταν τέλη Αυγούστου (το νωρίτερο) θα ξεκινήσει να πωλείται το 4G στην Ελλάδα, θα 'χει το ΛΙΓΟΤΕΡΟ 600 ευρω (16Gb, ως συσκευή, χωρίς σύνδεση)

Οι ενδιαφερόμενοι, κρατήστε χρήματα (και διώξτε το παλιό εγκαιρα, πριν χάσει την αξία του εντελώς...)

Samaro
08-06-10, 18:53
Γκάφα στην παρουσίαση του νέου iPhone 4G ???[/


https://www.youtube.com/watch?v=AOeICiXO0vQ"]https://www.youtube.com/watch?v=AOeICiXO0vQ

Stathis
08-06-10, 21:40
χαχαχαχαχα πολυ καλο!!!!

Nino
09-06-10, 04:21
Στις 21 ιουνιου θα "δωθει" δωρεαν η αναβαθμιση σε os 4
https://www.iphonehellas.gr/17983/ios-4-to-be-released-june-21st-for-free/

scania124
09-06-10, 10:53
δηαλαδη για να καταλαβω θα βγει καινουργια συσκευη????

ποτε θα πωλειτε στα καταστηματα.....???
ποσα gd θα ειναι??

Stathis
09-06-10, 11:06
16 και 32 γιγα.
μαλλον απο σεπτεμβριο θανο, σε τιμες πραπλησιες με το υπαρχον μοντελο.

εκτος αν καταφερουμε να βρουμε καποια κομματια απο ιταλια ή γερμανια νωριτερα μεσα στον ιουλιο... :whistle:

Samaro
09-06-10, 12:25
δηαλαδη για να καταλαβω θα βγει καινουργια συσκευη????

ποτε θα πωλειτε στα καταστηματα.....???
ποσα gd θα ειναι??
Α) Νέα συσκευή όπως φαίνεται στην παρουσίαση πιό πάνω η οποία θα έρθει μάλλον κατά τον Αύγουστο, (τιμή ??)αλλά και
Β) Νέο πρόγραμμα για αναβάθμιση των παλαιών συσκευών.( βλέπε το site του Γιάννη)

Χρίστος
09-06-10, 14:09
απο βδομαδα θα ξερω τιμη ακριβως για σκετη συσκευη απο Αμερικη.

Οσοι πιστοι προσελθετε!!


υ.γ:Πωλειται 3GS τουυυυμπανο λεμε!!!!
χαχαχααχχαχαχαχ

scania124
09-06-10, 14:15
απο βδομαδα θα ξερω τιμη ακριβως για σκετη συσκευη απο Αμερικη.

Οσοι πιστοι προσελθετε!!


υ.γ:Πωλειται 3GS τουυυυμπανο λεμε!!!!
χαχαχααχχαχαχαχ

το πουλας????το αγοραζω.......εχχεχεεχεεχ

αυτο απο αμερικη θα εχει ελληνικο μενου????

Z4///M
09-06-10, 14:23
απο βδομαδα θα ξερω τιμη ακριβως για σκετη συσκευη απο Αμερικη.

Οσοι πιστοι προσελθετε!!


υ.γ:Πωλειται 3GS τουυυυμπανο λεμε!!!!
χαχαχααχχαχαχαχ

ενημερωσε μας!! το θελω το θελω! χαχαχαχα

σοβαρα τωρα, ειμαι υπερβολικα περιεργος να δω αναλυση της οθονης..

scania124
09-06-10, 15:14
ξερει καποιος να μας πει ποιος ασχολειτε με σερβις iphone......????μετα απο ενα πεταγμα δεν δουλευει το ακουστικο....:whistle:

Z4///M
09-06-10, 16:28
Απορια : το 4g θα δεχεται micro-Sim, πως θα γινει με τις κανονικες Sim που εχουμε εμεις να δουλεψει?

Samaro
09-06-10, 16:40
Γιατί αγχώνεσαι απο τώρα ;; Κάτσε νάρθει και θα βρεθεί λύση !!:original:

(Ορίστε σου απάντησε κιόλας πιο κάτω ο Στάθης)

Stathis
09-06-10, 16:41
Απορια : το 4g θα δεχεται micro-Sim, πως θα γινει με τις κανονικες Sim που εχουμε εμεις να δουλεψει?

θα βγαλουν καινουργιες οι εταιριες...

Z4///M
09-06-10, 18:25
Γιατί αγχώνεσαι απο τώρα ;; Κάτσε νάρθει και θα βρεθεί λύση !!:original:

(Ορίστε σου απάντησε κιόλας πιο κάτω ο Στάθης)

δεν αγχωνομαι..απορια ηταν..χωρις αγχος thumb

Samaro
09-06-10, 18:30
Ενα site με καταπληκτικά wallpaper για το iphone .....: https://wall.alphacoders.com/iphone_wallpaper.php?page=1

PATSIMINI
09-06-10, 21:11
αν το φερουμε απο αμερικη τι παιζει???δε θα εχει ελληνικο μενου?????εχω ενα 3gs απο φλεβαρη τελη....απο πρωτη μερα σε θηκη..ποσο να πουλιεται αραγε????υπεραριστο ομως...

bill_m3
09-06-10, 21:15
αν το φερουμε απο αμερικη τι παιζει???δε θα εχει ελληνικο μενου?????εχω ενα 3gs απο φλεβαρη τελη....απο πρωτη μερα σε θηκη..ποσο να πουλιεται αραγε????υπεραριστο ομως...

Όλοι έτσι τα έχουμε, μπας και πάρουμε 4g :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

E46 POWER
09-06-10, 23:47
ξερει καποιος να μας πει ποιος ασχολειτε με σερβις iphone......????μετα απο ενα πεταγμα δεν δουλευει το ακουστικο....:whistle:

φιλε μου αν δεν το δω δεν μπορω να σου πω απολυτα...πιθανον να ειναι ακουστικο αλλα πιθανον να ειναι και ic ακουστικου...αν κατεβεις αθηνα η μπορεις να το στειλεις φερτο να το κοιταξω...οπως και να εχει η λυση θα βρεθει!

Nino
11-06-10, 15:48
Ραδιο αρβυλα...αλλα εκ των εσω μεγαλης εταιρειας....
Μεχρι τις 15 Αυγουστου η κυκλοφορια του, μεγαλη διαμαχη για την τιμη(καπου στα 700 ευρω) και για την μη "γενναια" πτωση των τιμων του 3gs.
Παρτυ για ολους τους αηφονιτες στα τελη Ιουλιου!

bimmer-corfu
11-06-10, 18:17
άσχετο αλλά κράταγα σήμερα το 3g s μου στο χέρι. το χέρι τεντωμένο προς τα κάτω, πολύ κοντά στο έδαφος δηλαδή. Μου έπεσε το τηλέφωνο απο το χέρι και έγινε 100 κομμάτια το τζάμι της οθόνης. Που να έπεφτε και απο το 2ο όροφο δηλαδή...

yannisv
12-06-10, 11:11
άσχετο αλλά κράταγα σήμερα το 3g s μου στο χέρι. το χέρι τεντωμένο προς τα κάτω, πολύ κοντά στο έδαφος δηλαδή. Μου έπεσε το τηλέφωνο απο το χέρι και έγινε 100 κομμάτια το τζάμι της οθόνης. Που να έπεφτε και απο το 2ο όροφο δηλαδή...

Πετρο εμενα μια φορα επεσε φλατ με τη μουρη κατω και δεν επαθε ουτε γρατζουνια...τί να πεις ατυχία φίλε....τώρα τί θα κάνεις? Θα παραγγείλεις οθόνη;

Χρίστος
13-06-10, 18:02
αναλογα τι ειναι αυτο που εχει σπασει.Αν σ σπασε μονο η οθονη ή αν εσπασε και το digitizer κειμενεται και το κοστος.Ανταλακτικο για την οθονη μονο(τζαμι)να υπολογιζεις κανα 10ρικο.Αλλιως και τα δυο μαζι ξεκινανε απο 40.

bimmer-corfu
13-06-10, 20:26
το τζάμι έσπασε σίγουρα, για την ακρίβεια δεν έμεινε τίποτα απο τζάμι.
η οθόνη όμως ανταποκρινόταν στο άγγιγμα. για να δούμε τι θα μου πουν στο μαγαζί που το πήγα

Χρίστος
13-06-10, 20:34
το τζάμι έσπασε σίγουρα, για την ακρίβεια δεν έμεινε τίποτα απο τζάμι.
η οθόνη όμως ανταποκρινόταν στο άγγιγμα. για να δούμε τι θα μου πουν στο μαγαζί που το πήγα
η "ταριφα" αν θυμαμαι καλα ειναι 150 για αλλαγη.:ranting2:

bimmer-corfu
13-06-10, 20:38
Άουτς!!!

Χρίστος
13-06-10, 21:05
οι πιο καλες τιμες απο οσο μου εχουν πει δλδ ειναι σε εναν στη αθηνα(δε θυμαμαι που αλλα μπορω να κοιταξω), σε εναν στο πειραια "9volto" (ενα στενο απο μενα) και σε ενα δικτικο μαγαζι που το στελνεις και σε μια μερα το εχεις πισω φτιαγμενο(www.iphonerepair.gr).

Aν μπορω να βοηθησω πες μου.
Εχω ενα σπεαρ και γω σπιτι και το εχω για δοκιμες και χειρουργια!!!

E46 POWER
13-06-10, 21:28
δεν μπορεις να αλλαξεις μονο το τζαμακι.. ειναι φιξ..μονο αν ειναι καινουρια μπορεις να τα βαλεις απλα ξεχωριστα.. οποιος θελει παντως του το επισκευαζω αμεσα σε 2 ωρες. Αν ενδιαφερεται καποιος ειδικες τιμες για το φορουμ!

bimmer-corfu
13-06-10, 22:01
σας ευχαριστώ όλους, αν προλάβω το μαγαζί και δεν το έχουν φτιάξει ακόμα ...

bill_m3
13-06-10, 22:04
Πέτρο την επόμενη φορά ( φτου φτου) να ξέρεις, πρώτα μιλάς με τον Doctor iphone κ. Χρήστο (Aceman) και μετά κοιτάς να δεις τι θα κάνεις!!!

bimmer-corfu
14-06-10, 08:18
Πέτρο την επόμενη φορά ( φτου φτου) να ξέρεις, πρώτα μιλάς με τον Doctor iphone κ. Χρήστο (Aceman) και μετά κοιτάς να δεις τι θα κάνεις!!!

το ξέρω ότι είναι ο doctor ο aceman αλλά με έπιασε πανικός όταν έσπασε. Doctor περιμένουμε jailbreak για το os4 xiixixixix

bimmer-corfu
14-06-10, 13:44
δεν εχει τελος η γκαντεμιά.
Με πήρε τηλέφωνο ο ξαδέλφος μου ότι φτιάχτηκε το iphone με κόστος 100 Ευρώ(είχε περάσει απο το κατάστημα επισκευών). Κλείνω και μου πέφτει το HTC TITAN που είναι γουρούνι ολόκληρο, μετά αναπηδάει και μπαίνει μέσα σε ένα κουβά με πετρέλαιο θέρμανσης γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Χρίστος
14-06-10, 17:33
που το θυμηθηκες το τιταν???
Μου θυμηζεις καιρους με qtek 9100-9000.
Οντος απιστευτο τουβλο.Περα απο μερικες γρατζουνιες που μπορει να του εκανες, δε παθαιναν τιποτα.
Κοιτα αυτα απο οσο θυμαμαι ειχα καλη σιτουλα στα ακουστικα οπως και πλακετα στα πληκτρα αντι για μεμονομενα.αυτο ειναι θετικο.Φυσικα θα πρεπει να το σβησεις και να αφησεις το slide ανοιχτο.Μετα πηγαινε σπρευ κυκλωματων(χωρις λαδι) και με ενα πανακι αρχισε να ψεκαζεις με το σπρει και να σκουπιζεις με το πανακι.Θα χρειαστει να το λυσεις και να κανεις το ιδιο και μεσα.

bimmer-corfu
14-06-10, 17:48
το κακό είναι ότι με το πετρέλαιο που έφαγε ΒΡΩΜΑΕΙ!!!

Χρίστος
14-06-10, 17:53
παρε το σπρευ και θα δεις.
Αν μετα σου μυριζει ακομα....ριχτο σε κανα κουβα χλωρινη με αρωμα λεβαντα!!!!!!

bill_m3
14-06-10, 17:55
δεν εχει τελος η γκαντεμιά.
Με πήρε τηλέφωνο ο ξαδέλφος μου ότι φτιάχτηκε το iphone με κόστος 100 Ευρώ(είχε περάσει απο το κατάστημα επισκευών). Κλείνω και μου πέφτει το HTC TITAN που είναι γουρούνι ολόκληρο, μετά αναπηδάει και μπαίνει μέσα σε ένα κουβά με πετρέλαιο θέρμανσης γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

Πέτρο βλέπω σε πάει καλά με τα κινητά !!!!!!

bimmer-corfu
14-06-10, 18:09
ρε bill δεν είχα ποτέ προβλήματα, όλα μαζί έκατσαν

Έχουμε ξεματιάστρα στο forum?

E46 POWER
15-06-10, 04:57
χαχαχαχα ξεματιαστρα δεν παιζει αλλα παιζει να στο κανω σαν καινουριο και να μην μυριζει...οπως επισης και να εξαλειψεις καθε πιθανοτητα για οποιαδηποτε επερχομενη βλαβη λογω υγρασιας... παντως η πρωτη κινηση που κανουμε μετα απο επαφη με υγρα ειναι να αφαιρεσουμε την μπαταρια και να μην δουμε αν αναβει η δεν αναβει γιατι και να μην ειχε παθει ζημια θα την παθει με το αναμα η την συνεχιση της λειτουργιας....

bimmer-corfu
15-06-10, 08:41
χμμμμ αυτό με τη μπαταρία δεν το ήξερα. ισχύει και για βρόμικο πετρέλαιο θέρμανσης? χαχααχχαχα
ευχαριστώ αλλά το έδωσα σε μαγαζί φίλου (αυτή τη φορά) γιατι είμαι Κέρκυρα

E46 POWER
15-06-10, 17:07
για τα παντα ολα ολα ισχυει.. μεχρι και απο τουαλετα μου εχουν φερει....γαντια χειρουργειου κτλ κτλ..χαχαχαχα

οτι χρειαστεις εδω ειμαι παντως!

Χρίστος
16-06-10, 01:35
νεα απο το μετωπο.

Κανονικα και επισημα εχουμε ξεκινησει προπαραγγελιες για το 4g.
Στις πρωτες χωρες Αμερική, Αγγλία και Γαλλία, ενώ και οι Γερμανία - Ιαπωνία αναμένουν να ξεκινησουν και εκει σε λιγο.

Απο το αγγλικο στορ που πηγα οι τιμες ερχονται για το 16ρι στις 499λιρες και το 32ρι 100 παραπανω.

Απο οτι διαβασα και απο τις διαφορες που ειχαμε στο παρελθον σε τιμες 2g-3g-3gs, οι εκτιμησεις για την ελληνικη αγορα ειναι οι εξης.
ελλαδα 629ευρω για 16gb και 739ευρω για 32gb.
οποτε τα iPhone 4 θα πουλιουνται 60 ευρω ποιο πανω απο τα 3gs.Φυσικα τα 3gs αποσυρονται φερνοντας πλεον νεο 3gs στα 8gb.

Αξιοσημειωτο ειναι να πω οτι παρα την λιγο πιο αλμυρη τιμη απο αυτη που περιμεναμε το site της Γαλλιας "apple.com/fr" επεσε απο τα preorders........
και προς το παρον υπαρχει μονο σε μαυρο..........
που να βγει και το ασπρο δλδ.............

Stathis
16-06-10, 01:48
αντε δασκαλε θα κανεις παιχνιδι?

stratos
16-06-10, 02:02
Πάντως ξαναλέω οτι αν πρόκειται για καμιά ευκαιρία με καμιά 300αριά euro να με υπολογίσετε μέσα

Χρίστος
16-06-10, 02:02
αντε δασκαλε θα κανεις παιχνιδι?
Aμερικη δεν ειναι unlocked.Λενε για Αγγλια και ισως Γαλλια.
Περιμενω επιβεβαιωσεις.
Σταθη δε ξερω αν το διαβασες πιο πανω...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΣΠΡΟ:ranting2:

Χρίστος
16-06-10, 02:05
Πάντως ξαναλέω οτι αν πρόκειται για καμιά ευκαιρία με καμιά 300αριά euro να με υπολογίσετε μέσα
εσυ απο τα πολλα G σου εχει ξεκολησει το μυαλο και καπου εχει παραπεσει.

τιμες εγραψα πιο πανω.
Το να καταφερω κατι καλυτερο αν μιλησω για 4-5 κομματια ειναι πιθανο.
Να πετυχω μιση τιμη το βλεπω αδυνατο.

stratos
16-06-10, 02:11
εσυ απο τα πολλα G σου εχει ξεκολησει το μυαλο και καπου εχει παραπεσει.

τιμες εγραψα πιο πανω.
Το να καταφερω κατι καλυτερο αν μιλησω για 4-5 κομματια ειναι πιθανο.
Να πετυχω μιση τιμη το βλεπω αδυνατο.

Ασε και σήμερα κουνήθηκα πολύ :hystericalbs1:

Καλά κανόνησε τιμή και μέσα σε αυτά τα 4-5 άτομα να με υπολογίσεις. Είμαστε 2 εμείς οι 2 :whistle: πρέπει να βρούμε άλλους 2-3

Z4///M
16-06-10, 02:14
Ασε και σήμερα κουνήθηκα πολύ :hystericalbs1:

Καλά κανόνησε τιμή και μέσα σε αυτά τα 4-5 άτομα να με υπολογίσεις. Είμαστε 2 εμείς οι 2 :whistle: πρέπει να βρούμε άλλους 2-3

+1 κ εγω...παρακαλω!!!

Stathis
16-06-10, 03:20
Σταθη δε ξερω αν το διαβασες πιο πανω...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΣΠΡΟ:ranting2:

το διαβασα...:ranting2::ranting2:

Χρίστος
16-06-10, 06:16
επειδη ειναι πολλα τα $$ πρεπει να πω και τα μειων αν και πιστευω τα ξερετε
-Η εγγυηση καλυπτεται μονο στη χωρα αγορας.Εξω απο αυτη ο,τι παθει το πληρωνουμε.
-θελω να ξεκαθαρισω πρωτα τι παιζει και ποσα θα μας πανε μεταφορικα.
-Αν το παρουμε απο πολιτεια της Αμερικης αυτο που εχω καταλαβει με τα μεχρι τωρα λεγομενα και υποθεσεις ειναι πως θα χρειαζεται unlock για να δεχθει και να παιξει με ελληνικο carrier.


Ενα ενα βγαζω και γω και πολλοι αλλοι ακρη.

Επισημη πρωτη αν θυμαμαι καλα ειναι 24 του μηνα.
Αν μεχρι αυγουστο ερθει οπως καποιοι ισχυριζονται Ελλαδα δε νομιζω να αξιζει για 1,5 με 2,5 μηνες να το παρω.Αν ομως παει για γιορτες τοτε αρχες του Ιουλιου θα ξηλωθουμε.....


Και κατι αλλο.Με το 3gs αναγκαστηκα να φτασω μεχρι Μanagers για να το παρω οταν το ζητησα επειδη και καλα ειχε ελειψη(μπουρδες,παντα κρατανε κομματια).Το πηρα μεν την ιδια μερα που πηγα ΑΛΛΑ ειχε μονο μαυρο.Δε ξανασυμβιβαζομαι.

Stamatis
16-06-10, 13:17
Εγω θα παραμεινω πιστος στο παλιο καλο 3g εως οτου πεισθω οτι πραγματικα χρειαζομαι το 4αρι.
Ακομα ανακαλυπτω τα ομορφα που κανει το παλιο.

Samaro
16-06-10, 13:45
Εγω θα παραμεινω πιστος στο παλιο καλο 3g εως οτου πεισθω οτι πραγματικα χρειαζομαι το 4αρι.
Ακομα ανακαλυπτω τα ομορφα που κανει το παλιο.
+ 100000... Marketίστικες αλλαγές

Nino
16-06-10, 13:53
σχετικα με iphone και οχι μονο...
που σηκωνει και μεγααααληηη κουβεντα!!
https://www.imei.gr/forum/viewtopic.php?id=127

Samaro
16-06-10, 14:02
σχετικα με iphone και οχι μονο...
που σηκωνει και μεγααααληηη κουβεντα!!
https://www.imei.gr/forum/viewtopic.php?id=127
Φοβερό !!!!

BILL007
16-06-10, 19:06
Οχι που δε θα πεταγωσουν εσυ.
Αντε ρε παρε καμια συσκευη της προκοπης που εχεις μεινει με την παντοφλα του νεατερνταλ:th_Laie_67-1:

Οταν εγώ πήρα την παντόφλα που είχε Wifi support και ενα σωρό άλλες "επαναστατικές λειτουργίες" εν ετει 2003-4 που ήταν οι υπόλοιποι οεο?Μόνο η HTC υπήρχε και τότε την πάλευε δεν την πάλευε και η ΝΟΚΙΑ με τα 9ΧΧΧ...Ολοι οι άλλοι φούντο στα smartphones...:whistle:

Ενας λόγος που δεν τρέχω να πάρω πολύ καλή συσκευή όπως παλιά είναι ότι πλέον η τεχνολογία έχει ευτελιστεί...Να δώσω 600-700 ευρώ για συσκευή που τον επόμενο χρόνο θα έχει τα μισά μη σου πω και τα 2/3 των χρημάτων της χαμένα και θα αναμένουμε το καινούργιο μοντέλο που θα κάνει και καφέ?
Παράδειγμα πρόσφατο, πήρα στην κοπέλα μου το Δεκέμβρη-Ιανουάριο (πριν απο ούτε 6 μήνες) πάρα πολύ καλή ψηφιακή κοντά στα 200 ευρώ.Τώρα την έχουν προσφορά στα 88!Τι να λέμε!

Για εμένα προσωπικά πάνε τα χρόνια που ημουν πιτσιρίκι και έτρεχα να πάρω ότι high cutting edge technology υπήρχε...Δεν έχει νόημα...

Αυτή τη στιγμή η τεχνολογιά έχει περάσει την εκθετική και έχει μπει στην γραμμική περιοχή (πεδιάδα κατα την "αργκό") της ανάπτυξης, οπότε δεν αξίζει να παίρνεις το πιο καινούργιο απο τι στιγμή που το παλιό έχει τις λειτουργίες που ακόμα σε βολεύουν.Τσάμπα χρήματα...:(

Υ.Γ 1)Σορρυ για το οφτόπικ αλλά ήταν κάποια πραγματάκια που ήθελα να τα πω...:original:
2)Tα παραπάνω αποτελούν καθαρά προσωπική άποψη-εκτίμηση

Nino
16-06-10, 19:47
Οταν εγώ πήρα την παντόφλα που είχε Wifi support και ενα σωρό άλλες "επαναστατικές λειτουργίες" εν ετει 2003-4 που ήταν οι υπόλοιποι οεο?Μόνο η HTC υπήρχε και τότε την πάλευε δεν την πάλευε και η ΝΟΚΙΑ με τα 9ΧΧΧ...Ολοι οι άλλοι φούντο στα smartphones...:whistle:

Ενας λόγος που δεν τρέχω να πάρω πολύ καλή συσκευή όπως παλιά είναι ότι πλέον η τεχνολογία έχει ευτελιστεί...Να δώσω 600-700 ευρώ για συσκευή που τον επόμενο χρόνο θα έχει τα μισά μη σου πω και τα 2/3 των χρημάτων της χαμένα και θα αναμένουμε το καινούργιο μοντέλο που θα κάνει και καφέ?
Παράδειγμα πρόσφατο, πήρα στην κοπέλα μου το Δεκέμβρη-Ιανουάριο (πριν απο ούτε 6 μήνες) πάρα πολύ καλή ψηφιακή κοντά στα 200 ευρώ.Τώρα την έχουν προσφορά στα 88!Τι να λέμε!

Για εμένα προσωπικά πάνε τα χρόνια που ημουν πιτσιρίκι και έτρεχα να πάρω ότι high cutting edge technology υπήρχε...Δεν έχει νόημα...

Αυτή τη στιγμή η τεχνολογιά έχει περάσει την εκθετική και έχει μπει στην γραμμική περιοχή (πεδιάδα κατα την "αργκό") της ανάπτυξης, οπότε δεν αξίζει να παίρνεις το πιο καινούργιο απο τι στιγμή που το παλιό έχει τις λειτουργίες που ακόμα σε βολεύουν.Τσάμπα χρήματα...:(

Υ.Γ 1)Σορρυ για το οφτόπικ αλλά ήταν κάποια πραγματάκια που ήθελα να τα πω...:original:
2)Tα παραπάνω αποτελούν καθαρά προσωπική άποψη-εκτίμηση

ισως και να εχει περασει και την "γραμμικη" περιοχη και να εχει μπει σε αλλη μη τεχνολογικα ορισμενη αλλα... στην ψυχαναγκαστικη περιοχη.
Οι αναγκες ειναι τεχνητα δημιουργημενες και με περισση κομψοτητα "εξελισσομενες".
Το εχω γραψει και αλλου, οπως ολα στην Ελλαδα τελουν υπο συγχυση ο κλαδος αυτος ειναι απο τους πρωτοπορους!!
Καθε προιον εχει συγκεκριμενο target group που απευθυνεται και απο ενα σημειο και μετα αυτο καθοριζει και την τιμη του προιοντος.
Ε εδω δεν ισχυουν αυτα καθημερινα βλεπουμε τις αντιθεσεις....
Παθων και εγω bill σε διαφορα προιοντα που μετα απο λιγο καιρο απαξιωθηκαν τελειως,απο εδω και στο εξης πρωτο κριτηριο αλλαγης ,διατηρησης θα ειναι η χρηστικοτητα και επειτα ολα τα αλλα.

Vasilis
16-06-10, 20:11
Η ανταπόκριση του κόσμου στο νέο ipone ήταν τεράστια. Χθες 15 του μηνός ξεκίνησαν οι προπαραγγελίες μεσα απο το internet και η Apple αντιμετώπισε προβλήματα απο την κίνηση. Παρά τα προβλήματα όμως εγιναν 600,000 προπαραγγελίες, αριθμός ρεκόρ!


Πηγή:τρωκτικο

Χρίστος
16-06-10, 20:35
Οταν εγώ πήρα την παντόφλα που είχε Wifi support και ενα σωρό άλλες "επαναστατικές λειτουργίες" εν ετει 2003-4 που ήταν οι υπόλοιποι οεο?Μόνο η HTC υπήρχε και τότε την πάλευε δεν την πάλευε και η ΝΟΚΙΑ με τα 9ΧΧΧ...Ολοι οι άλλοι φούντο στα smartphones...:whistle:

Ενας λόγος που δεν τρέχω να πάρω πολύ καλή συσκευή όπως παλιά είναι ότι πλέον η τεχνολογία έχει ευτελιστεί...Να δώσω 600-700 ευρώ για συσκευή που τον επόμενο χρόνο θα έχει τα μισά μη σου πω και τα 2/3 των χρημάτων της χαμένα και θα αναμένουμε το καινούργιο μοντέλο που θα κάνει και καφέ?
Παράδειγμα πρόσφατο, πήρα στην κοπέλα μου το Δεκέμβρη-Ιανουάριο (πριν απο ούτε 6 μήνες) πάρα πολύ καλή ψηφιακή κοντά στα 200 ευρώ.Τώρα την έχουν προσφορά στα 88!Τι να λέμε!

Για εμένα προσωπικά πάνε τα χρόνια που ημουν πιτσιρίκι και έτρεχα να πάρω ότι high cutting edge technology υπήρχε...Δεν έχει νόημα...

Αυτή τη στιγμή η τεχνολογιά έχει περάσει την εκθετική και έχει μπει στην γραμμική περιοχή (πεδιάδα κατα την "αργκό") της ανάπτυξης, οπότε δεν αξίζει να παίρνεις το πιο καινούργιο απο τι στιγμή που το παλιό έχει τις λειτουργίες που ακόμα σε βολεύουν.Τσάμπα χρήματα...:(

Υ.Γ 1)Σορρυ για το οφτόπικ αλλά ήταν κάποια πραγματάκια που ήθελα να τα πω...:original:
2)Tα παραπάνω αποτελούν καθαρά προσωπική άποψη-εκτίμηση

Βασιλη ξερεις πολυ καλα και θυμασαι τι ειχα.Ερικσονας ημουν(ειχα ολα τα "Ρ") και ακομα πιστευω οτι λιγοι μπορουν να τη πιασουν αυτη την εταιρια.
Απλα εκανε καποια λαθη στο κοντινο παρελθον(βλ.Χ1).
Απο ολες τις εταιριες εξερωντας φυσικα την blackberry που εχει συγκεκριμενο target group, ξεχωριζει η ερικσον.
Δε θα τη συγκρινω ομως και με την απλ που εχει αλλαξει το νοημα της λεξης "κινητο-επικοινωνια".Δινει κατι αλλο στο χρηστη.Κατι παραπανω.
Ξερω πολυ καλα οτι απο τα 100 που εχουν πουληθει τα 80 το μονο που κανουν ειναι κλησεις, αντε και κανα μνμ(σα να παρεις Μ3 για να πηγαινεις τη ανιψουλα φροντιστηριο)....

Θελω να πιστευω οτι δεν ειμαι μεσα σε αυτους και προτρεπω οσο μπορω οσους θελουν να το αποκτησουν να το χρησιμοποιουν οπως του αρμοζει.Ειναι κριμα για μενα.

Τωρα οσο με το θεμα μαρκετινγ, ξερουμε πως δουλευει.
Σε καμια περιπτωση δε θελω να ριξω τις δυναμεις του 3GS γιατι ειναι ενα εξαισιο κομματι επιδιξης τεχνολογικης υπεροχης της apple.Αντιπαλοι του οπως Χ10-HD2-F700 νικηθηκαν κατακρατος....

Oσοι ειναι ευχαριστημενοι και δε ψαχνωνται πολυ, κατσουν εκει που ειναι τωρα.Η τοσο γρηγορη αλλαγη απο 3gs σε 4g ειναι ανουσια.

Χρίστος
16-06-10, 20:39
Η ανταπόκριση του κόσμου στο νέο ipone ήταν τεράστια. Χθες 15 του μηνός ξεκίνησαν οι προπαραγγελίες μεσα απο το internet και η Apple αντιμετώπισε προβλήματα απο την κίνηση. Παρά τα προβλήματα όμως εγιναν 600,000 προπαραγγελίες, αριθμός ρεκόρ!

Πηγή:τρωκτικο



οχι μονο αριθμος ρεκορ βασιλη.αλλαξαν και την ημερομηνια......

Τα προγραμματισμένα για παράδοση στις 24 Ιουνίου iPhone 4τεράστιας ζήτησης που επικρατεί γύρω από το νέο κινητό της Apple.
εξαντλήθηκαν από την 1η ημέρα προκρατήσεων, ενδεικτικό της Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η ανακοίνωση της AT&T που δημοσιεύει το Engadget (https://www.engadget.com/2010/06/15/atandt-sold-out-of-iphone-4-for-launch-day/):

“Because of the incredible interest in iPhone 4, today was the busiest online sales day in AT&T history. As of Tuesday afternoon, customers who preorder iPhone 4 moving forward will receive their device on June 25 or later, depending on when the order is placed.
WeΆll email customers with confirmation once their order is placed, and again when it ships.
In addition, we will have devices available on a first-come, first-serve basis in our stores beginning on June 24.”
Τόσο το site της AT&T όσο και αυτό της Apple λύγισαν κάτω από το προτώγνωρο μέγεθος της κίνησης, γεγονός που οδήγησε σε μία άκρως προβληματική διαδικασία προκρατήσεων. Παρόμοια προβλήματα αντιμετώπισαν και όσοι επισκέφτηκαν τα retail Apple stores λόγο της υπερφόρτωσης του δικτύου της Apple.
Το Gizmodo δημοσίευσε ένα άκρως ενημερωτικό ρεπορτάζ σχετικά τα όσα διαδραματίστηκαν στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού: link (https://gizmodo.com/5563909/people-already-in-line-waiting-for-iphone-4++for-pre+order)
Παρόμοιες καταστάσεις εκτυλίχθηκαν και στην Αγγλία όπου εξαντλήθηκαν τα αποθέματα των iPhone 4 που ήταν προγραμματισμένα για τις 24 Ιουνίου και πλέον η ημερομηνία αποστολής έχει μετατεθεί στις 2 Ιουλίου


πηγη: iphonehellas