PDA

Επιστροφή στο Forum : Awesome quotes



Σελίδες : 1 [2]

doctore
15-01-16, 12:59
"Με μπροστοκίνητο χειροκίνητο εν έτη 2016 δεν γ@μησε κανείς"

turbodog

topmar
15-01-16, 18:21
Συνομιλία με συνάδελφο, για τα "όργια" της Πρωτοχρονιάς.....

-Βγήκες;
-Ναι, ξημερώματα γύρισα
-Ήπιες;
-Ζάντα έγινα!

Χαχαχαχαχα

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

VanVIC
15-02-16, 10:37
Απόσταγμα πολυετούς πείρας:


...Σε αυτην την ζωη τα λαθη, τα παθη και τα special πληρωνονται ακριβα

VanVIC
03-04-16, 14:47
απ'τα μυστικά για γρήγορα "γυρολόγια" ...

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2016/04/12917888_1714836932130925_1279478033_njp-1.2

A8hnaios
05-06-16, 00:34
Τα πιστεύω του τον έκαναν έναν από τους μεγαλύτερους αθλητές του 20ου αιώνα. Ήταν μια προσωπικότητα που θα θυμόμαστε και που σήμερα αποχαιρετούμε με θλίψη.

Τι πίστευε και τον έκανε τόσο ξεχωριστό; Τα μοιράστηκε με τον κόσμο μέσα από τις συνεντεύξεις του


Οι πρωταθλητές δεν φτιάχνονται στα γυμναστήρια. Οι πρωταθλητές γίνονται από κάτι που έχουν βαθιά μέσα τους. Μια επιθυμία, ένα όνειρο, ένα όραμα.
Στο σπίτι είμαι καλό παιδί, αλλά δεν θέλω να το ξέρει ο κόσμος. Έχω διαπιστώσει πως οι σεμνοί άνθρωποι δεν πάνε πολύ μακριά.
Ακόμα κι αν απλώς ονειρεύεσαι ότι με δέρνεις, καλύτερα να ξυπνήσεις και να ζητήσεις συγγνώμη.
Είμαι βασιλιάς. Πετάω σαν πεταλούδα και «τσιμπάω» σαν μέλισσα
Η σιωπή είναι χρυσός όταν δεν μπορείς να σκεφτείς μια καλή απάντηση.
Όταν είναι κανείς τόσο μεγάλος όσο εγώ, είναι δύσκολο να είναι ταπεινός.
Είμαι τόσο γρήγορος, που ψες βράδυ έκλεισα το διακόπτη και ήμουν στο κρεβάτι πριν σβήσει το φως.
Είμαι ο καλύτερος. Το είπα αυτό πριν ακόμα να ξέρω ότι ήμουν.
Πυγμαχία είναι πολλοί λευκοί να παρακολουθούν δυο μαύρους να δέρνονται.
Το να μισείς τον κόσμο λόγω του χρώματος του είναι λάθος και δεν παίζει ρόλο πιο χρώμα προκαλεί το μίσος. Είναι απλά λάθος
Το να είναι σε θέση να αφήσεις μακριά τα πλούτη είναι κανόνας αν θες να τα αποκτήσεις. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος να γίνεις πλούσιος
Τα έθνη πολέμησαν για να αλλάξουν τους χάρτες, αλλά τους χάρτες άλλαξαν οι πόλεμοι της φτώχειας
Η φιλία δεν διδάσκεται στο σχολείο. Αν όμως δεν μάθεις το πραγματικό νόημα της φιλίας τότε δεν έχεις μάθει τίποτα
Αυτός που δεν είναι αρκετά θαρραλέος και δεν παίρνει ρίσκα, δεν θα εκπληρώσει τίποτα στη ζωή του
Ξέρω που πηγαίνω και ξέρω την αλήθεια και δεν θα γίνω αυτό που θες να γίνω. Είμαι ελεύθερος να γίνω αυτό που θέλω
Η έλλειψη πίστης κάνει τους ανθρώπους να φοβούνται να αντιμετωπίσουν τις προκλήσεις. Γιαυτό πίστευε στον εαυτό σου
Το αδύνατο είναι μια πιθανότητα. Το αδύνατο είναι πρόσκαιρο. Τίποτα δεν είναι αδύνατο
Μην μετράς τις μέρες, κάνε τις μέρες να μετρούν
Δεν σε εξαντλούν τα βουνά μπροστά σου που πρέπει να σκαρφαλώσεις, αλλά το χαλίκι μέσα στο παπούτσι σου.
Είναι απλά μια δουλειά. Το χορτάρι φυτρώνει, τα πουλιά πετούν, τα κύματα σφυροκοπούν την άμμο. Εγώ δέρνω ανθρώπους.
Ο πιο σκληρός μου καυγάς ήταν με την πρώτη μου γυναίκα.
Ποτάμια, λίμνες, ρυάκια – όλα έχουν διαφορετικά ονόματα, αλλά όλα περιέχουν νερό. Όπως και οι θρησκείες – όλες περιέχουν αλήθειες.
Το να βοηθάς τους άλλους είναι το ενοίκιο που πληρώνεις για το δωμάτιό σου εδώ στη Γη.
Η σιωπή είναι χρυσός όταν δεν μπορείς να σκεφτείς μια καλή απάντηση.
Ένας άνθρωπος, που στα 50 του βλέπει τον κόσμο όπως τον έβλεπε στα 20 του, έχει σπαταλήσει 30 χρόνια από τη ζωή του.
Ο άνθρωπος που δεν έχει φαντασία, δεν έχει φτερά.
Η φιλία δεν είναι κάτι που μαθαίνεις στο σχολείο. Αλλά αν δεν έχεις μάθει τη σημασία της φιλίας, δεν έχεις μάθει τίποτα.
Το να μισείς τους ανθρώπους για το χρώμα τους είναι λάθος. Και δεν έχει σημασία ποιο χρώμα είναι αυτό που προκαλεί το μίσος. Είναι απλά λάθος.
Όποιος δεν έχει το θάρρος να παίρνει ρίσκα, δεν θα καταφέρει τίποτα στη ζωή του.
Είμαι ο καλύτερος. Το είχα πει αυτό πριν μάθω πως είμαι.
Εύχομαι οι άνθρωποι να αγαπούν τον καθένα με τον ίδιο τρόπο που αγαπούν εμένα. Θα είχαμε έναν καλύτερο κόσμο.
Δεν είμαι ο καλύτερος. Είμαι εις διπλούν ο καλύτερος. Όχι μόνο τους βγάζω νοκ άουτ, αλλά διαλέγω και σε ποιο γύρο θα το κάνω.
Υπάρχουν πιο ευχάριστα πράγματα να κάνεις από το να δέρνεις ανθρώπους.

m_power_lunatic
05-06-16, 01:44
Ο άνθρωπος ήταν τόσο μπροστά που δεν έβλεπε ούτε ο ίδιος τον εαυτό του.

A8hnaios
09-08-16, 00:45
Πέντε στοιχεία για την ευτυχία:

1. Μην μάθετε στα παιδιά σας να γίνουν πλούσιοι, μάθε τους να είναι ευτυχισμένοι, ώστε να δουν την αξία των πραγμάτων και όχι την τιμή του.
2. Φάτε το φαγητό σας, σαν να είναι το φάρμακό σας, αλλιώς θα πρέπει να παίρνετε το φάρμακο σας, σαν να είναι το φαγητό σας.
3. Όποιος σας αγαπάει δεν θα σας αφήσει ποτέ. Ακόμη κι αν έχει 100 λόγους για να το κάνει, θα βρει έναν λόγο για να μείνει.
4. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στο να είναι κάποιος ένα ανθρωπινό ον και στο να είναι άνθρωπος. Πολύ λίγοι το καταλαβαίνουν.
5. Είστε αγαπημένος όταν γεννιέστε, και θα είστε όταν πεθάνετε. Από εσάς εξαρτάται αν θα είστε και τον ενδιάμεσο χρόνο.

Οι έξι καλύτεροι γιατροί στον κόσμο:

-Το φως του ήλιου,
- η ανάπαυση,
- η άσκηση,
- η διατροφή,
- η αυτοπεποίθηση,
- και οι φίλοι.

Διατηρείστε τους σε όλα τα στάδια της ζωής σας και απολαύστε μια υγιή ζωή».

A8hnaios
22-08-16, 09:03
Να θεωρεί κάποια ότι έχει μαλακομαγνήτη είναι σαν να λέει ότι ο λόγος που παχαίνουν οι άνθρωποι είναι τα κουτάλια

Αιντε λέμε.. :winkcool:

doctore
13-09-16, 12:19
"The most high tech car in the world right now, but where are the BMW driving thrills ? "

Evo Magazine
New BMW 7-series review

A8hnaios
01-11-16, 21:03
Τρεις λέξεις θα μας στοιχειώνουν στη Θεσσαλονίκη
Προγραμμα
Μετρό
Πρωτάθλημα

A8hnaios
27-01-17, 15:34
––-®. thumb

A8hnaios
05-03-17, 19:45
Ο θεος μας χαρισε τους φιλους για να μας ζητησει συγνωμη για τους συγγενεις που μας εδωσε!!

doctore
08-03-17, 17:11
Όσο είναι συγγενής ο μπατζανάκης, άλλο τόσο είναι λαχανικό και το κολοκύθι.

doctore
26-03-17, 00:28
Ελένη στο σερβιτόρο ανήμερα του Ευαγγελισμού :

"Λίγο καρπούζι μας φέρνεις ?"

doctore
03-07-17, 22:47
There's no room for doubt. Or hesitation.
911 GT2 RS

pilot
19-07-17, 15:53
''Not sure why we, as Americans, pick arbitrary numbers to judge value and durability. My dad worked for GM for 40 years and always steered clear of used cars approaching 100k miles. For what? Jay Leno has a steam engine that ran for about 100 +- years without going idle. It was lubricated (with pig fat) and maintained in place, still spinning. Buy it, beat it, fix it. your kids won't care if it has 1,000,000 miles on it when it becomes theirs. And, to them, the memories of you thrashing it will make that high-mileage beater more valuable than anything Steve McQueen ever drove. (this rant in no way was intended to disrespect Steve McQueen, his choices in autobiles, or challenge his status as the greatest action stud of all time.)''


Αυτό το έγραψε ένα παλληκάρι σε μια ομάδα με 996 turbo στο fb, μου άρεσε και είπα να το ποστάρω! έβαζαν όλοι φώτο απο τα κοντέρ των turbo τους με 100Κ και 200Κ μίλια!! Ετσι ΜΠΡΑΒΟ!!! Τα αυτοκίνητα(και ειδικά αυτά) είναι φτιαγμένα για να μας δίνουν ικανοποίηση, μια δίοδο απο την καθημερινότητα! ΛΙΩΣΤΕ τα ρε!! Μην τα κάνετε δώρο στον επόμενο! Αν σας αρέσει να τα κοιτάτε, πουλήστε τα και κάντε ένα πόστερ να τα κοιτάτε...δεν κοστίζει και τίποτε!

doctore
27-07-17, 21:31
" Ότι και να κάνεις το non M Bmw, M δεν γίνεται... "


stef

CHKO3CI
27-07-17, 21:57
Το Νurburgring είναι η πίστα αυτή που τα αυτοκίνητα γίνονται θρύλοι, οι θαρραλέοι γίνονται ήρωες και οι απρόσεκτοι καταλήγουν στις μπαρίερες. Δεν πήρε τυχαία άλλωστε την επονομασία «Green Hell» από τον Jackie Stewart. Aυτά είναι 6 πράγματα που πρέπει να ξέρεις για να οδηγήσεις σε μια από τις διασημότερες πίστες στον κόσμο.

Μάθε την πίστα
Η πίστα άνοιξε το 1927 και για αυτό δεν είναι από τις πιο μοντέρνες. Αυτό σημαίνει ότι δεν σε χωρίζουν και πολλά μέτρα από τις μπαριέρες. Πριν πας να οδηγήσεις, προσπάθησε να την μάθεις μέσα από τα πολλά videos που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ή οδηγησε την πρώτα σε κάποιο προσομοιωτή.

Ξεκίνα χαλαρά
Ο πρώτος γύρος σου στο Ring πρέπει να είναι προσεκτικός. Απήλαυσε τον, μην πας πολύ γρήγορα και γίνε λογικός. Μην πας για ρεκόρ πίστας γιατί δεν θα τα καταφέρεις. Αν ξεχάσεις ποια είναι η επόμενη στροφή θα πας κατευθείαν στις μπαριέρες. Μην το παρακάνεις. Μπορεί να είσαι ο πιο ικανός οδηγός στον κόσμο αλλά αν δεν γνωρίζεις την πίστα δεν έχεις καμία ελπίδα.

Έχε το νου σου στους καθρέπτες.
Όσο είσαι στους πρώτους γύρους σου πρόσεξε τους «παλιούς» που έρχονται φορτσάτοι με τις Porsche 911. Kάνε στην άκρη και άσε τους να περάσουν.

Μην προσπαθήσεις να ανταγωνιστείς τους ντόπιους
Ανεξάρτητα με το τι αμάξι τρέχεις, μην παραξενευτείς αν δεις ένα Golf να σε αφήνει πίσω χιλιόμετρα. Θέλει χρόνο να μάθεις την πίστα. Μην προσπαθήσεις να τους πιάσεις, γιατί θα καταλήξεις εκτός πίστας.

Φέρε την πιστωτική σου μαζί
Θα σου χρειαστεί όχι μόνο γιατί κάθε γύρος στο Ring κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ αλλά αν τυχόν γίνεις ένα με τις μπαριέρες θα χρειαστεί να πληρώσεις άλλα 32 ευρώ το μέτρο. Το ποσό είναι χωρίς τις επιπλέον χρεώσεις όπως αντικατάσταση της προηγούμενης μπαριέρας, τη χρήση safety car ή κάποιο γερανό. Τέλος, αν πρέπει να κλείσει η πίστα για κάθε ώρα χρεώνεσαι 1.400 ευρώ.

Απόλαυσε το
Μπορεί με όλα αυτά να τρομοκρατήθηκες αλλά μην ξεχάσεις να απολαύσεις τους γύρους σου σε μια πίστα που προσελκύει πολύ κόσμο από κάθε μέρος του πλανήτη.

stef
27-07-17, 23:01
" Ότι και να κάνεις το non M Bmw, M δεν γίνεται... "


stef

Το ευχαριστώ είναι λίγο.
Απλά για να μην συγχέουμε & ισοπεδώνουμε κάποια πράγματα Βασίλη μου...

atha
29-07-17, 20:57
Το Νurburgring είναι η πίστα αυτή που τα αυτοκίνητα γίνονται θρύλοι, οι θαρραλέοι γίνονται ήρωες και οι απρόσεκτοι καταλήγουν στις μπαρίερες. Δεν πήρε τυχαία άλλωστε την επονομασία «Green Hell» από τον Jackie Stewart. Aυτά είναι 6 πράγματα που πρέπει να ξέρεις για να οδηγήσεις σε μια από τις διασημότερες πίστες στον κόσμο.

Μάθε την πίστα
Η πίστα άνοιξε το 1927 και για αυτό δεν είναι από τις πιο μοντέρνες. Αυτό σημαίνει ότι δεν σε χωρίζουν και πολλά μέτρα από τις μπαριέρες. Πριν πας να οδηγήσεις, προσπάθησε να την μάθεις μέσα από τα πολλά videos που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο ή οδηγησε την πρώτα σε κάποιο προσομοιωτή.

Ξεκίνα χαλαρά
Ο πρώτος γύρος σου στο Ring πρέπει να είναι προσεκτικός. Απήλαυσε τον, μην πας πολύ γρήγορα και γίνε λογικός. Μην πας για ρεκόρ πίστας γιατί δεν θα τα καταφέρεις. Αν ξεχάσεις ποια είναι η επόμενη στροφή θα πας κατευθείαν στις μπαριέρες. Μην το παρακάνεις. Μπορεί να είσαι ο πιο ικανός οδηγός στον κόσμο αλλά αν δεν γνωρίζεις την πίστα δεν έχεις καμία ελπίδα.

Έχε το νου σου στους καθρέπτες.
Όσο είσαι στους πρώτους γύρους σου πρόσεξε τους «παλιούς» που έρχονται φορτσάτοι με τις Porsche 911. Kάνε στην άκρη και άσε τους να περάσουν.

Μην προσπαθήσεις να ανταγωνιστείς τους ντόπιους
Ανεξάρτητα με το τι αμάξι τρέχεις, μην παραξενευτείς αν δεις ένα Golf να σε αφήνει πίσω χιλιόμετρα. Θέλει χρόνο να μάθεις την πίστα. Μην προσπαθήσεις να τους πιάσεις, γιατί θα καταλήξεις εκτός πίστας.

Φέρε την πιστωτική σου μαζί
Θα σου χρειαστεί όχι μόνο γιατί κάθε γύρος στο Ring κοστίζει γύρω στα 25 ευρώ αλλά αν τυχόν γίνεις ένα με τις μπαριέρες θα χρειαστεί να πληρώσεις άλλα 32 ευρώ το μέτρο. Το ποσό είναι χωρίς τις επιπλέον χρεώσεις όπως αντικατάσταση της προηγούμενης μπαριέρας, τη χρήση safety car ή κάποιο γερανό. Τέλος, αν πρέπει να κλείσει η πίστα για κάθε ώρα χρεώνεσαι 1.400 ευρώ.

Απόλαυσε το
Μπορεί με όλα αυτά να τρομοκρατήθηκες αλλά μην ξεχάσεις να απολαύσεις τους γύρους σου σε μια πίστα που προσελκύει πολύ κόσμο από κάθε μέρος του πλανήτη.

symfono apolyta kai na sympliroso : oi kontres den ginontai mesa sti pista alla stous perisoterous dromous gyro gyro :-)

doctore
31-10-17, 14:37
...παρε prius, μπες δημοσιο, κανε δυστυχισμενη τη ζωη σ!!!!!!

nik200

A8hnaios
01-11-17, 18:13
Οχι και δυστυχισμενη ζωη στο Δημοσιο ρε Μπιλ...
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:

nik200
02-11-17, 07:50
Οχι και δυστυχισμενη ζωη στο Δημοσιο ρε Μπιλ...
:hystericalbs1:
:hystericalbs1:

με παρεξηγησατε...εννοω το νεο συριζαικο δημοσιο..των 600-700..οχι του παλιου καλου ορθοδοξου πασοκ των 1500+++..εκει βαλτε με και μενα...χτες

nik200
02-11-17, 19:39
με παρεξηγησατε...εννοω το νεο συριζαικο δημοσιο..των 600-700..οχι του παλιου καλου ορθοδοξου πασοκ των 1500+++..εκει βαλτε με και μενα...χτες

42108

doctore
23-11-17, 17:49
"it sounds a lot like someone’s let a 962 loose on the public road"

evo.uk is trying to describe GT2RS' sound

Thomelef
12-02-18, 12:34
πλέουν οι βάρκες στο γιαλό, πλέουν και οι κουράδες...

παππούς Βασίλης, 1913 - 2000 rip

doctore
16-02-18, 15:00
"Eιπαμε είναι οι καλύτεροι μηχανικοί (της Porsche)...δεν είναι θεοί"



nik200
τετυμποις driftas