PDA

Επιστροφή στο Forum : Group buy electric bike????



Vasilis
02-04-10, 14:20
Ψηνεται κανεις?....:th_Laie_67-1:..μιας κ ακριβυνε η βενζινη....κ θα χασουμε κ κανα κιλακι.....:whistle:


https://www.e-timos.gr/view_product.php?productid


https://www.goldenmotor.com/

Samaro
02-04-10, 14:28
ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΠΟΔΗΛΑΤΑ
Είναι κανονικά ποδήλατα που έχει προστεθεί ηλεκτρικό μοτέρ. Το μοτέρ βρίσκεται στον άξονα της πίσω ή της μπροστινής ρόδας. .....................

Θα αγόράσεις με το μοτέρ Εμπρός ή Πίσω ;;;;;;:th_Laie_67-1:

HULK
02-04-10, 14:29
Ρωτησες αν παιρνει κομπρεσορα μην το παρεις τσαμπα? :)

Vasilis
02-04-10, 14:32
α ρε κουφαλες......:ranting2:

μ αρχισατε στο ψηλο ε?:hystericalbs1:

παντως αναβαθμιση για πιο πολλα γκαζια παιρνει.....thumb

κ σιγουρα μιλαω για πισωκουνα.....μην χαλασουμε την συνταγη...!:whistle:

Samaro
02-04-10, 14:37
Πάντως πέρα απο την πλάκα η σκέψη σου για γυμναστική είναι πολύ καλή.
Οχι όμως σε ηλεκτρικό. Αλλά κανονικό ποδήλατο πόλης.(Treking):original:

Vasilis
02-04-10, 14:42
ακου να δεις το σκεπτικο μου φιλε μου καλε.....

εχω ποδηλατο....ξεκινησα να κανω αλλα σε αντιξοες συνθηκες κ λογω βαρους αλλα κ λογω ηλικιας ...με κουραζει...!

ενα ''υποβοηθουμενο'' ποδηλατο κ οχι ενα το οποιο θα εχει τις δυνατοτητες μοτο...θα ηταν αυτο που θα με ωθουσε να το χρησιμοποιω ακομα κ στην δουλεια μου...που ειναι 10χλμ απο το σπιτι μου...!
αν λοιπον χρησιμοποιουσα ενα ποδηλατο που οπου κουραζομουν ειχε την δυνατοτητα να με ''παει''...πιστευω οτι ΔΕΝ θα παρατουσα την ιδεα ...κ αν μη τι αλλο καλο θα μου κανα...!

τωρα καθημερινα κυκλοφορω με ενα σκουτερ...που οπως κ να το κανεις ουτε μιση πεταλια δεν ριχνεις...!

τεσπα.....οσο περισσοτερο κουνηθεις...καλο θα ναι....!

κ δυστυχως ...κινηση δεν υπαρχει την σημερον ημερα...

για μπαλιτσα λεμε να παμε...αλλα ακομα τιποτα...!

BILL007
02-04-10, 14:49
Πλάκα έχει το μηχανηματάκι...Θα το έπερνα αν είχε κανα 300δόλλαρο...Αλλά για 1000+ που βγαίνει με τα μεταφορικά δεν λέει...

Χρίστος
03-04-10, 04:36
ακου να δεις το σκεπτικο μου φιλε μου καλε.....

εχω ποδηλατο....ξεκινησα να κανω αλλα σε αντιξοες συνθηκες κ λογω βαρους αλλα κ λογω ηλικιας ...με κουραζει...!

ενα ''υποβοηθουμενο'' ποδηλατο κ οχι ενα το οποιο θα εχει τις δυνατοτητες μοτο...θα ηταν αυτο που θα με ωθουσε να το χρησιμοποιω ακομα κ στην δουλεια μου...που ειναι 10χλμ απο το σπιτι μου...!
αν λοιπον χρησιμοποιουσα ενα ποδηλατο που οπου κουραζομουν ειχε την δυνατοτητα να με ''παει''...πιστευω οτι ΔΕΝ θα παρατουσα την ιδεα ...κ αν μη τι αλλο καλο θα μου κανα...!

τωρα καθημερινα κυκλοφορω με ενα σκουτερ...που οπως κ να το κανεις ουτε μιση πεταλια δεν ριχνεις...!

τεσπα.....οσο περισσοτερο κουνηθεις...καλο θα ναι....!

κ δυστυχως ...κινηση δεν υπαρχει την σημερον ημερα...

για μπαλιτσα λεμε να παμε...αλλα ακομα τιποτα...!

ε, μαζευτειτε.εγω παντος γυρισα και ειμαι μεσα.
πες τα στο μοναντερο φιλο σου και ανεβαστε κανα θεμα

NickE60
04-04-10, 18:26
Εγώ θέλω αυτό ...ή τέλος πάντων κάτι σαν αυτό :thumbsup:


https://www.youtube.com/watch?v=Y6o-g7YeC4Q&feature=related

stratos
04-04-10, 19:31
Εμένα δεν θα με κρατάνε τα λάστιχα απο το βάρος οπότε θα πρέπει αν βάλω runflat.

Ρπίσης μπορεί να γίνει μεγάλο θέμα με το γρανάζωμα, να μπάξουμε μονοφασικό μοτεράκι υψηλών επιδώσεων, ενισχητή ρεύματος και led στο κάτω μέρος να φωτίζει τον δρόμο.

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Vasilis
04-04-10, 19:34
kompresserato το εργαλειο Νικολα.......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: