PDA

Επιστροφή στο Forum : Οδηγιες προς επιδοξους εκδρομεις



z3 2.2
31-03-10, 09:37
Μερες που ναι τωρα ολο και καπου θα παμε.
Για να γυρισουμε οπως φυγαμε και να μην εχουμε διαφορα ευτραπελα παραθετω μερικες συμβουλες βγαλμενες μεσα απο την ζωη!

1.Φροντιστε να εχετε κανει τις απαραιτητες προετοιμασιες για το αυτοκινητο σας.Μην τηλεφωνητε μεγαλη εβδομαδα για σερβις!!! Δεν υπαρχουν ραντεβου και θα μεινετε με τη χαρα!!!

2.Φουσκωμα ρεζερβας και γεμισμα βενζινης.Για φαντασου να σου σκασει το λαστιχο και να βαλεις τη ρεζερβα και να ειναι ξεφουσκωτη!!!

3.Καθαρο παρμπριζ.Λιγο αζαξ μεσα εξω σε γλυτωνει απο πολλα.

4.Καλο ειναι να εχεις φορτωσει τα πραγματα απο το βραδυ αν ειναι να ξεκινησεις νωρις το πρωι.

5.Καλο καφε σε ασφαλες σημειο στο αυτοκινητο και παμε!!!

6.Οπλιζομαστε με υπομονη και μπαινουμε στο τριπακι του στυλ "Οκ...καποια στιγμη θα φτασουμε..." Οσους και να προσπερασεις αυτες τις μερες,αλλους τοσους θα βρεις μπροστα σου.Αποφασισε λοιπον οτι σε αυτο το ταξιδι θα πας χαλαρα.Ναι,μπορεις να πας και χαλαρα!!!

7.Αν εχεις κοσμο μεσα στο αυτοκινητο δωστους να καταλαβουν οτι εσυ ξερεις καλυτερα για το ποια γραμμη διοδιων πρεπει να ακολουθησεις.οι εκνευρισμοι δεν οδηγουν σε καλο.Αμα δε εχεις και πεθερικα μεσα,κανε υπομονη και γινε οσο πιο ευχαριστος μπορεις (αλλωστε μη ξεχνας οτι τους πηδας την κορη!)

8.Πες στη αιθερια υπαρξη διπλα σου να εχει κανα ψιλο για τα διοδια και να στο δινει και εγκαιρως!!!

9.Εχε τα CDακια σου ετοιμα για να εχει καλη μουσικουλα και μετα τα διοδια και να μην ακους τις κλασικες διαφημησεις "Ψησταριες ο Καυλοτστουτσουνος"

10.Καλο ταξιδι και καλη επιστροφη!!!

Z4 DCT
31-03-10, 09:40
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ 11!!!!!!

ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΡΟΙΑ!!!!:ranting2::ranting2:

Κωνσταντίνος
31-03-10, 09:48
Πολλές φορές για όλους μας, υπάρχει μόνο η αφετηρία και προορισμός. Την διαδρομή την θεωρούμε διάστημα που δεν θα έπρεπε να είναι υπαρκτό.
Αν θεωρήσουμε και την διαδρομή κάτι που θα έπρεπε να χαιρόμαστε θα ήταν πολύ καλλίτερα τα πράγματα στους Ελληνικούς δρόμους.
Και έχουμε αρκετές όμορφες διαδρομές στη χώρα.................

Vasilis
31-03-10, 10:45
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ 11!!!!!!

ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΡΟΙΑ!!!!:ranting2::ranting2:

ποιος άλλος θα χε το μυαλό του ....στο σκατο...εκτός από σένα!!!αχαχαχαχ
ευχαριστούμε για την υπενθύμιση.:th_Laie_67-1:

z3 2.2
31-03-10, 12:04
Πολλές φορές για όλους μας, υπάρχει μόνο η αφετηρία και προορισμός. Την διαδρομή την θεωρούμε διάστημα που δεν θα έπρεπε να είναι υπαρκτό.
Αν θεωρήσουμε και την διαδρομή κάτι που θα έπρεπε να χαιρόμαστε θα ήταν πολύ καλλίτερα τα πράγματα στους Ελληνικούς δρόμους.
Και έχουμε αρκετές όμορφες διαδρομές στη χώρα.................

ποσο δικιο εχεις!!!
και αν κατσεις και καποια φορα στη θεση του συνοδηγου να δεις ποσο πιο ωραια ειναι!
βλεπεις τοπια σε μια διαδρομη που κανεις χρονια που δεν τα εχεις δει ποτε!!!!

Κωνσταντίνος
31-03-10, 12:19
ποσο δικιο εχεις!!!
και αν κατσεις και καποια φορα στη θεση του συνοδηγου να δεις ποσο πιο ωραια ειναι!
βλεπεις τοπια σε μια διαδρομη που κανεις χρονια που δεν τα εχεις δει ποτε!!!!

Το χειρότερό μου είναι να ταξιδεύω και να μην οδηγώ !
Τα τελευταία χρόνια όμως έχω μάθει να ταξιδεύω. Με όλη την σημασία όμως. Ακόμα και οδηγώντας, χαίρομαι το ταξίδι. Δεν βλέπω μπροστά μου τον προορισμό........................

z3 2.2
31-03-10, 12:45
και γω θα μπορουσα να πω το ιδιο αλλα η γυναικα(ρα) μου οδηγει πολυ οκ και ετσι εχω την ευκαιρια να "φωτογραφιζω" στο μυαλο μου τοπια και εικονες.
αν μου το ελεγες οτι θα το εκανα αυτο πριν απο χρονια θα γελαγα

Nikos
31-03-10, 13:41
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ

Nick bmwlover
31-03-10, 16:01
Μερες που ναι τωρα ολο και καπου θα παμε.
Για να γυρισουμε οπως φυγαμε και να μην εχουμε διαφορα ευτραπελα παραθετω μερικες συμβουλες βγαλμενες μεσα απο την ζωη!

1.Φροντιστε να εχετε κανει τις απαραιτητες προετοιμασιες για το αυτοκινητο σας.Μην τηλεφωνητε μεγαλη εβδομαδα για σερβις!!! Δεν υπαρχουν ραντεβου και θα μεινετε με τη χαρα!!!

2.Φουσκωμα ρεζερβας και γεμισμα βενζινης.Για φαντασου να σου σκασει το λαστιχο και να βαλεις τη ρεζερβα και να ειναι ξεφουσκωτη!!!

3.Καθαρο παρμπριζ.Λιγο αζαξ μεσα εξω σε γλυτωνει απο πολλα.

4.Καλο ειναι να εχεις φορτωσει τα πραγματα απο το βραδυ αν ειναι να ξεκινησεις νωρις το πρωι.

5.Καλο καφε σε ασφαλες σημειο στο αυτοκινητο και παμε!!!

6.Οπλιζομαστε με υπομονη και μπαινουμε στο τριπακι του στυλ "Οκ...καποια στιγμη θα φτασουμε..." Οσους και να προσπερασεις αυτες τις μερες,αλλους τοσους θα βρεις μπροστα σου.Αποφασισε λοιπον οτι σε αυτο το ταξιδι θα πας χαλαρα.Ναι,μπορεις να πας και χαλαρα!!!

7.Αν εχεις κοσμο μεσα στο αυτοκινητο δωστους να καταλαβουν οτι εσυ ξερεις καλυτερα για το ποια γραμμη διοδιων πρεπει να ακολουθησεις.οι εκνευρισμοι δεν οδηγουν σε καλο.Αμα δε εχεις και πεθερικα μεσα,κανε υπομονη και γινε οσο πιο ευχαριστος μπορεις (αλλωστε μη ξεχνας οτι τους πηδας την κορη!)

8.Πες στη αιθερια υπαρξη διπλα σου να εχει κανα ψιλο για τα διοδια και να στο δινει και εγκαιρως!!!

9.Εχε τα CDακια σου ετοιμα για να εχει καλη μουσικουλα και μετα τα διοδια και να μην ακους τις κλασικες διαφημησεις "Ψησταριες ο Καυλοτστουτσουνος"

10.Καλο ταξιδι και καλη επιστροφη!!!

Πολυ σωστα λογια Δημητρη!!!

Nick bmwlover
31-03-10, 16:08
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ 11!!!!!!

ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΡΟΙΑ!!!!:ranting2::ranting2:

12.Γιαννη μην ξεχνας και τις ανακατοσουρες,ναυτιες...
13.Σταση για "λυτρωση" του παραπανω παθοντα που εχει εκδηλωσει τα ανωθη συμπτωματα,σε απομακρυσμενο σημειο μακρια απο κοσμο,μην δεχτειτε βοηθεια απο τριτο,να θυμαστε οτι το κανετε για το καλο του!!!
κ.ο.κ!!!:th_Laie_67-1: