PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδοσφαιρικα, αθλητικα, οπαδικα και αλλα... Σαιζον 2013-2014



Σελίδες : 1 [2] 3

atha
07-11-13, 15:27
Τι γινεται ρε γμτ εδω μεσα ;
Εχουμε κρυφαοκτζηδες κρυφόγαυρους ......πεεε :shok:
Έλα ρε παιδια δεν ειναι ντροπή εδω βουλευτές με πιστεύω πανε απο κόμμα σε κόμμα η ομάδα θα μας χαλάσει ; :hystericalbs1::hystericalbs1:

to komma allazei i omada pote :original:

doctore
07-11-13, 15:27
Οφείλω να ομολογήσω ότι το όλο σκηνικό στα Δρένια είναι cult !!!

doctore
07-11-13, 15:32
Τι γινεται ρε γμτ εδω μεσα ;
Εχουμε κρυφαοκτζηδες κρυφόγαυρους ......πεεε :shok:
Έλα ρε παιδια δεν ειναι ντροπή εδω βουλευτές με πιστεύω πανε απο κόμμα σε κόμμα η ομάδα θα μας χαλάσει ; :hystericalbs1::hystericalbs1:

Βαγγέλη, όταν παίζει ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ υποστηρίζω πάντα ΠΑΟΚ !!! thumb

hades7
07-11-13, 15:35
Βαγγέλη, όταν παίζει ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ υποστηρίζω πάντα ΠΑΟΚ !!! thumb


να ξερεις αμα σε πετυχει το κωλοφτιαγμενο το lada στο δρομο εγω το lada θα υποστηριζω :hystericalbs1:

deepBLUE
07-11-13, 15:41
να ξερεις αμα σε πετυχει το κωλοφτιαγμενο το lada στο δρομο εγω το lada θα υποστηριζω :hystericalbs1:

:warriorsmiley::warriorsmiley:


Βαγγέλη, όταν παίζει ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ υποστηρίζω πάντα ΠΑΟΚ !!! thumb

Χάρηκα για τη γνωριμία :whistle: :thumbsup:

doctore
07-11-13, 15:46
:warriorsmiley::warriorsmiley:



Χάρηκα για τη γνωριμία :whistle: :thumbsup:


:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

katsaraios
07-11-13, 15:48
χαχαχα
θα παμε να τον δουμε παρεα εκει που σου ειπα την αλλη φορα, κανεις κεφι να πιουμε καμια μπυριτσα...

einai arga kai den prolabainw...

DaywalkeR
07-11-13, 16:08
Πήρε ο ντοκτόρε μια σωστή απόφαση επιτέλους και εσείς κατευθείαν να του ορμήξετε.
Ντροπή σας, και μην μασάς Βασίλη, αν πετύχεις το LADA εγώ αν και αντιπορσάκιας μαζί σου θα είμαι... :hystericalbs1:

bill_m3
07-11-13, 16:42
Η αλφάβητα του βάζελου:
Α,Β,Γ,Δ,Ε,Ζ,ΗΤΤΑ,ΗΤΤΑ,ΗΤΤΑ,ΗΤ Α,ΗΤΤΑ,ΗΤΤΑ,ΗΤΤΑ,ΗΤΤΑ....




από fb :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Nino
07-11-13, 16:46
einai arga kai den prolabainw...

στις 9 θα παμε προλαβαινεις να σε κερασουμε μια μπυρα

doctore
07-11-13, 21:54
Πήρε ο ντοκτόρε μια σωστή απόφαση επιτέλους και εσείς κατευθείαν να του ορμήξετε.
Ντροπή σας, και μην μασάς Βασίλη, αν πετύχεις το LADA εγώ αν και αντιπορσάκιας μαζί σου θα είμαι... :hystericalbs1:

Θα σε ρυθμίσω καταλλήλως και σένα :original:
Την επόμενη φορά που θα πεις κάτι για σκαραβαίους στο καϊκι, θάχουμε
αγνοούμενο όταν φτάσουμε :th_Laie_67-1:

Πάντως τα μπαόκια, απ' ότι μου είχε πει ηλικιωμένος, μέλος του Παναθηναικού,
είναι οι μοναδικοί που επί χούντας είχανε πετάξει κέρματα στον Ασλανίδη.
Όλοι οι άλλοι κοτ κοτ !

Υ.Γ.: Το ανωτέρω ποστ είναι ποδοσφαιρικού περιεχομένου !

DaywalkeR
08-11-13, 13:25
Θα σε ρυθμίσω καταλλήλως και σένα :original:
Την επόμενη φορά που θα πεις κάτι για σκαραβαίους στο καϊκι, θάχουμε
αγνοούμενο όταν φτάσουμε :th_Laie_67-1:

Πάντως τα μπαόκια, απ' ότι μου είχε πει ηλικιωμένος, μέλος του Παναθηναικού,
είναι οι μοναδικοί που επί χούντας είχανε πετάξει κέρματα στον Ασλανίδη.
Όλοι οι άλλοι κοτ κοτ !

Υ.Γ.: Το ανωτέρω ποστ είναι ποδοσφαιρικού περιεχομένου !

Δεν δέχομαι απειλές εγώ ΠΑΟΚ είμαι :warriorsmiley:

:hystericalbs1:

A8hnaios
09-11-13, 00:20
Πρώτα χρόνια της δεκαετίας του 60. Φωτογραφία τραβηγμένη από τον σταθμό του Περισσού, με τους φίλους της ΑΕΚ να περπατούν μέσα από τα έργα του ρέματος του Ποδονίφτη για να φτάσουν στο γήπεδο.


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/603990_732597440103439_244434266_n.jpg

katsaraios
09-11-13, 00:37
Παλι ποδαρατους μας κοβω στο νεο σταδιο.

Konstantinos E60
09-11-13, 00:40
Παλι ποδαρατους μας κοβω στο νεο σταδιο.

Κοσμημα φίλε. Μακαρι να γίνει όπως ακριβως είναι η μακετα.

katsaraios
09-11-13, 00:41
Κοσμημα φίλε. Μακαρι να γίνει όπως ακριβως είναι η μακετα.

Θα κανω δωρο στον Χαντε κουρεμα και μετα στιλβωμα σκαρπινιου:thumbsup:

A8hnaios
09-11-13, 02:10
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1450341_365746203560717_564082312_n.jpg

hades7
09-11-13, 08:28
μακαρι να φτιαξει κατι συγχρονο το αξιζει η αεκ να ξεχασουν οι φιλοι της το εγκλημα του Γρανιτσα

doctore
09-11-13, 23:48
Παλι ποδαρατους μας κοβω στο νεο σταδιο.

στάδιο ?
Μη λέμε και υπερβολές ώρα που είναι :original:

doctore
10-11-13, 00:03
https://www.bmwfans.gr/forum/

Περίεργο.
Η οδός Παναθηναϊκού δείχνει πιο στενή σε αυτή τη φωτογραφία.
Όπως βλέπω ο κάτοικος του 2ου ορόφου, άνετα κάνει χειραψία με τον πανάθα
στη 13.
Προφανώς με τα χρόνια, από τη πίεση της λαοθάλασσας των
Παναθηναϊκών οι πολυκατοικίες απεμακρύνθησαν του σταδίου !!!

hades7
10-11-13, 20:36
Βλέπω να κατεβάζει ρολά το θρεντ

deepBLUE
10-11-13, 20:40
Βλέπω να κατεβάζει ρολά το θρεντ

Κάτσε να χωνέψουμε ρε φιλε πρώτα :popcorn::cheers:

vagmag
10-11-13, 20:53
5 υπολόγιζα ... 4 φάγαμε...

Που πάμε ;;;

Περαστικά μας

DaywalkeR
10-11-13, 20:54
https://www.youtube.com/watch?v=ZYKnjrXzphM&noredirect=1

:thumbsdown:

330Ci
10-11-13, 21:16
https://www.youtube.com/watch?v=Zj_NK-Y7Dqk

katsaraios
10-11-13, 22:26
Kαπου στην Τουμπα πριν δεκα μερες....
Τωρα θυρα 4 και Ρουλης δεν ξερω παει δεν παει???

Κριμα ρε Μπαοκ,4 χαλλαρα:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Skyline_IS
11-11-13, 01:19
Mπραβο στον γαυρο,αξιζε να βαλει κανα 2 ακομα γκολ και να διασυρει εντελως τον ΠΑΟΚ..


Ο ΠΑΟΚ εδω και αρκετο καιρο θυμιζει κακομαθημενο πλουσιοπαιδο,φωτογραφιουλ ς,web tv,ποζαρουμε τα τατουαζ μας,βαρυσημαντες δηλωσεις τυπου αφηνω κενη θεση για το τσαμπιονς λιγκ,παμε για πρωταθλημα και μπλα μπλα...

Που πας ετσι ρε σαββιδη? η ριξε λεφτα και φτιαξε μια σοβαρη ομαδα και "πουλα" τρελα ή αλλιως τουμπεκι και κανε οτι μπορεις..

Ο μονος που αξιζει στο φετινο πρωταθλημα ειναι χαλαρα ο γαυρος, ο παοκ σε ελαφρως καλυτερη μοιρα να συναγωνιζεται με πεθαμενους παο,αρη,αστερα και μια αεκ που πλεον επεσε στη γ και θεωρουμε επιτυχια την 2η θεση...

Θα ριξει στην επομενη αγωνιστικη ενα 3μπαλο το συμπολιτη, θα χαιρεται ο ιβαν για την σουπερ ομαδα,θα πανυγηριζουν ολοι για την τεραστια επιτυχια με τον πεθαμενο συμπολιτη και θα εχουμε δηλωσεις παικτων " ανασυγκροτηθηκαμε","η ηττα μας πεισμωσε","ειμασταν ολοι ξαφνικα σε καλη μερα" και μπλα μπλα

Αηδια..:thumbsdown::thumbsdown:

katsaraios
11-11-13, 01:33
Πιο πολυ ειναι ο τροπος που χανεις οχι τοσο το οτι χανεις απο τον πρωτο ..
Αν και φετος ειναι τραγικος πισω θα μπορουσε να κανει κατι καλυτερο επιθετικα με τους τσαφαδορους αμυντικους του γαυρου..

atha
11-11-13, 05:20
ta elega ego apo tin triti , den me tsatizei toso pou fagame 4 ara oso to oti den prospathisan to paramikro na paixoun mpalla , ma oute misi eukairia more?

hades7
11-11-13, 06:17
Δεν φτάνει να θες πρέπει και να μπορείς....

aristent
11-11-13, 07:20
ΠΑΟΚ ΡΕΕΕΕΕ!!!!:thumbsup:
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/11/1cbc94961702446fbe0a0fd6880eb76c-1.jpg

gant
11-11-13, 07:34
Μπράβο στον γαύρο. Πάντως το βλεπα για 3-1 η 4-1. Κοντά έπεσα πάντως.

hades7
11-11-13, 07:40
Όλοι μετα τον αγώνα τις κάνετε τις προβλέψεις όμως κυρ Γιώργο

Konstantinos E60
11-11-13, 07:49
Όλοι μετα τον αγώνα τις κάνετε τις προβλέψεις όμως κυρ Γιώργο

Πες τα ρε Χαντέ. δεν τα λενε ποιο μπροστά να βαλουμε και κανενα στοιχημα.
4 ρε φούστη μου 4??? :facepalm:

Nino
11-11-13, 07:55
Βρε δε πα να φαγαμε και 104 ο Παοκ ειναι παντα το ιδιο για μας!!!!!!

deepBLUE
11-11-13, 08:03
Βρε δε πα να φαγαμε και 104 ο Παοκ ειναι παντα το ιδιο για μας!!!!!!

Και για μας !!!:hystericalbs1::hystericalbs1::cheers:

Bitz
11-11-13, 08:14
Αυτο ειναι το επιπεδο του ποδοσφαιρου μας....
Παιζει ο καλυτερος με τον θεωρητικα δευτερο καλυτερο...και χωρις να παιξει μπαλα βαζει 4
Οποιος δεν εχει δει το παχνιδι και ακουσει 4 θα νομιζει οτι ο ολυμπιακος επεξε μπαλαρα.
Περιμενα τον ΠΑΟΚ αν οχι καλυτερο τουλαχιστον δυνατοτερο,ελειπε βεβαια και ο γκαρσια που τραβαγε και καμια μπουνια εριχνε και καμια ροχαλα.
Το εκοβα για 1-0 2-1
Εμεις με ποιον θα παιζουμε ρε πο@στ@ μου;;;

Harisp
11-11-13, 09:14
Αυτο ειναι το επιπεδο του ποδοσφαιρου μας....
Παιζει ο καλυτερος με τον θεωρητικα δευτερο καλυτερο...και χωρις να παιξει μπαλα βαζει 4
Οποιος δεν εχει δει το παχνιδι και ακουσει 4 θα νομιζει οτι ο ολυμπιακος επεξε μπαλαρα.
Περιμενα τον ΠΑΟΚ αν οχι καλυτερο τουλαχιστον δυνατοτερο,ελειπε βεβαια και ο γκαρσια που τραβαγε και καμια μπουνια εριχνε και καμια ροχαλα.
Το εκοβα για 1-0 2-1
Εμεις με ποιον θα παιζουμε ρε πο@στ@ μου;;;

Μπαλάρα δεν έπαιξε, αλλά οι ευκαιρίες που έκανε ήταν αρκετές ώστε με παίχτες που δεν συγχωρούν να φάτε τουλάχιστον 3 γκολ.
Εσείς πρώτη ευκαιρία στο 60 κάνατε και συνολικά 2...

hades7
11-11-13, 09:19
Μπαλάρα δεν έπαιξε, αλλά οι ευκαιρίες που έκανε ήταν αρκετές ώστε με παίχτες που δεν συγχωρούν να φάτε τουλάχιστον 3 γκολ.
Εσείς πρώτη ευκαιρία στο 60 κάνατε και συνολικά 2...

αυτος ειναι απο αυτους που σερβιραν οχι απο αυτους που ετρωγαν... :hystericalbs1:

Bitz
11-11-13, 09:20
Μπαλάρα δεν έπαιξε, αλλά οι ευκαιρίες που έκανε ήταν αρκετές ώστε με παίχτες που δεν συγχωρούν να φάτε τουλάχιστον 3 γκολ.
Εσείς πρώτη ευκαιρία στο 60 κάνατε και συνολικά 2...

Εμεις δεν φαγαμε τιποτα....εμεις ειμαστε απο αυτους που εβαλαν 4.:th_Laie_67-1:

Harisp
11-11-13, 09:45
Ναι μωρέ...λεπτομέριες!!! :D

gant
11-11-13, 10:17
Όλοι μετα τον αγώνα τις κάνετε τις προβλέψεις όμως κυρ Γιώργο

Εγώ πάντως όχι, επειδή έχω πάει σχεδόν σε όλους τους εντός έδρας αγώνες και έχω γνώση που βαδίζει η Μπαοκ.

hades7
11-11-13, 10:22
Εγώ πάντως όχι, επειδή έχω πάει σχεδόν σε όλους τους εντός έδρας αγώνες και έχω γνώση που βαδίζει η Μπαοκ.
γιατι τοτενες δεν εγραφες εδω εσυ κι αλλοι θα φαμε τεσσερα με κατεβασμενα χερια? λες κατσε μπορει να κοιμηθει ο θεος να γινει καμια στραβοκλωτσα να βαλουμε κανα γκολ και να κανουμε τα κοκκορακια.βεβαια δεν σας εκατσε ουτε να παρουμε μπεναλτι που ειχε ξεκινησει απο αναποδο αραουτ τεσσερα λεπτα πριν ....

katsaraios
11-11-13, 10:47
Προβλεπω απο τωρα γκελα στο επομενο ματς του γαυρου..
Εξηγηση υπαρχει ,οτι τα καλοπληρωμενα συμβολαια θα επαναπαυθουν λιγακι και μαζι με το πριμ του βουβαλοπαιδου θα χαλαρωσουν...
Χαντε στοιχηματικη ευκαιρια..thumb

Bazil Van Sinner
11-11-13, 10:47
Ολυμπιακος δεν ειμαι αλλα συμφωνω με Χαντε!

gant
11-11-13, 10:48
Και ττην 4σαρα που εισπράξατε απ τους Γάλλους την είχα προβλέψει, αλλά δεν θυμάμαι να το γραψα. :original:

hades7
11-11-13, 10:50
Προβλεπω απο τωρα γκελα στο επομενο ματς του γαυρου..
Εξηγηση υπαρχει ,οτι τα καλοπληρωμενα συμβολαια θα επαναπαυθουν λιγακι και μαζι με το πριμ του βουβαλοπαιδου θα χαλαρωσουν...
Χαντε στοιχηματικη ευκαιρια..thumb

ωραια παιξε 20 ευρω στοιχημα βαλτο φωτο εδω και θα παιξω κι εγω ενα ακριβως το ιδιο να κονομησω κι εγω

Konstantinos E60
11-11-13, 10:54
Προβλεπω απο τωρα γκελα στο επομενο ματς του γαυρου..
Εξηγηση υπαρχει ,οτι τα καλοπληρωμενα συμβολαια θα επαναπαυθουν λιγακι και μαζι με το πριμ του βουβαλοπαιδου θα χαλαρωσουν...
Χαντε στοιχηματικη ευκαιρια..thumb

Γιατι ρε Γιωργη εχουν ομάδα δλδ και δεν το εχουμε καταλάβει ?
Ο παραπληγικός έριξε 4 στον τετραπληγικό και το γιορτάζουν κιόλας.
Αλλα φταίνε και οι δικοί μας. Κλεισου στην αμυνα κρατα το 0 παρε το Χ και αστους να κράζουν τον Μιτσελ παλι οτι δεν ειναι προπονητης αλλα σχολιαστης!

katsaraios
11-11-13, 10:55
ωραια παιξε 20 ευρω στοιχημα βαλτο φωτο εδω και θα παιξω κι εγω ενα ακριβως το ιδιο να κονομησω κι εγω
ναι αλλα θα σταξεις γκανιοτα τυπε!!

hades7
11-11-13, 10:58
Γιατι ρε Γιωργη εχουν ομάδα δλδ και δεν το εχουμε καταλάβει ?
Ο παραπληγικός έριξε 4 στον τετραπληγικό και το γιορτάζουν κιόλας.
Αλλα φταίνε και οι δικοί μας. Κλεισου στην αμυνα κρατα το 0 παρε το Χ και αστους να κράζουν τον Μιτσελ παλι οτι δεν ειναι προπονητης αλλα σχολιαστης!

τυπε εμεις δεν ειπαμε οτι εχουμε ομαδα ο προεδρος σας ειπε οτι θα "ξεθωριασει το κοκκινο".και σταματηστε το κλαμα δεν εχω κανει στεγανοποιηση στο κομπιουτερε

hades7
11-11-13, 10:59
ναι αλλα θα σταξεις γκανιοτα τυπε!!

γιατι οχι αμα κερδισουμε παρτα να παμε με τον χαρη τον μαυρουδη πως τον λενε στη μυκονο

Konstantinos E60
11-11-13, 11:07
τυπε εμεις δεν ειπαμε οτι εχουμε ομαδα ο προεδρος σας ειπε οτι θα "ξεθωριασει το κοκκινο".και σταματηστε το κλαμα δεν εχω κανει στεγανοποιηση στο κομπιουτερε

Εσυ δλδ οταν λεει οτι θέλει να ξεθωριάσει το κόκκινο τι καταλαβαίνεις ?

Γιατι εγω καταλαβαίνω κατι σαν τον περσινό τελικό του κυπέλου που αδειάσατε το στάδιο

πρίν την λήξη.

Αρχίσατε και εσεις οι ίδιοι να μην αντέχετε την σαπίλα σας.

Αλλα σας ταϊζει επιτυχίες ο Μαρίδακης με την κωλοφαρδία του Ρομπέρτο.

Οσο για το χθεσινό και αλλα 3 να μας ρίχνατε καλυτερα θα ήταν.

Αντε μπας και ξυπνήσουν κάποιοι !

hades7
11-11-13, 11:13
Εσυ δλδ οταν λεει οτι θέλει να ξεθωριάσει το κόκκινο τι καταλαβαίνεις ?

Γιατι εγω καταλαβαίνω κατι σαν τον περσινό τελικό του κυπέλου που αδειάσατε το στάδιο

πρίν την λήξη.

Αρχίσατε και εσεις οι ίδιοι να μην αντέχετε την σαπίλα σας.

Αλλα σας ταϊζει επιτυχίες ο Μαρίδακης με την κωλοφαρδία του Ρομπέρτο.

Οσο για το χθεσινό και αλλα 3 να μας ρίχνατε καλυτερα θα ήταν.

Αντε μπας και ξυπνήσουν κάποιοι !



εμενα γιατι γιατι μονο για εμενα ειμαι σε θεση να μιλησω δεν με ταιζει τιποτα φιλε ,μετα απο πολλα χρονια δεν πηρα φετος διαρκειας και εχω δει εναν αγωνα μονο με την παρι και αυτο σε καφετερια ενος φιλου μου.απο τους αλλους αγωνες δεν εχω δει ουτε ΕΝΑ λεπτο καν στην τηλεοραση πραγμα που φανταζομαι ειναι πολυ δυσκολο να σου γινει πιστευτο thumb

Bazil Van Sinner
11-11-13, 11:18
γιατι οχι αμα κερδισουμε παρτα να παμε με τον χαρη τον μαυρουδη πως τον λενε στη μυκονο


:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1::hystericalbs1:

Konstantinos E60
11-11-13, 11:24
εμενα γιατι γιατι μονο για εμενα ειμαι σε θεση να μιλησω δεν με ταιζει τιποτα φιλε ,μετα απο πολλα χρονια δεν πηρα φετος διαρκειας και εχω δει εναν αγωνα μονο με την παρι και αυτο σε καφετερια ενος φιλου μου.απο τους αλλους αγωνες δεν εχω δει ουτε ΕΝΑ λεπτο καν στην τηλεοραση πραγμα που φανταζομαι ειναι πολυ δυσκολο να σου γινει πιστευτο thumb

Δεν εχεις και άδικο ρε τύπε ΤΙ να δεις και να γουστάρεις ?

Καλά που είναι και η "ΑγιάΒαρβάρα " και πιάνει καμιά κεφαλιά και σωζει λιγο την κατάσταση.

katsaraios
11-11-13, 11:34
Παντως και απο πορτιερο Κωσταντη εισαστε για χαρτομαντηλα,το παληκαρι κανει εκτιναξη προς τα πισω με τα λυγισμενα του χερια θυμιζοντας μου κομπαρσο ελληνικης ταινιας Φινος φιλμς απο εκτελεστικο αποσπασμα..
Χαλι μαυρο...

Konstantinos E60
11-11-13, 11:50
Παντως και απο πορτιερο Κωσταντη εισαστε για χαρτομαντηλα,το παληκαρι κανει εκτιναξη προς τα πισω με τα λυγισμενα του χερια θυμιζοντας μου κομπαρσο ελληνικης ταινιας Φινος φιλμς απο εκτελεστικο αποσπασμα..
Χαλι μαυρο...

Λες ρε Γιωργο να μην τα ξερουμε ? Συμβιβαζόμαστε όμως όπως με όλα τα υπόλοιπα.

Samaro
11-11-13, 11:55
εμενα γιατι γιατι μονο για εμενα ειμαι σε θεση να μιλησω δεν με ταιζει τιποτα φιλε ,μετα απο πολλα χρονια δεν πηρα φετος διαρκειας και εχω δει εναν αγωνα μονο με την παρι και αυτο σε καφετερια ενος φιλου μου.απο τους αλλους αγωνες δεν εχω δει ουτε ΕΝΑ λεπτο καν στην τηλεοραση πραγμα που φανταζομαι ειναι πολυ δυσκολο να σου γινει πιστευτο thumb
Αφού αναλώνεσαι εδω στα αθλητικά να πειράζεις τους βάζελους , που να να σου μείνει ρε Αρη ενέργεια να πάς στο γηπεδο;;;
:th_Laie_67-1:

hades7
11-11-13, 12:00
την ωρα που εχουν ημιχρονο οι αγωνες τσαμπιονς λιγκ εγω δεν εχω φτασει σπιτι καν απο την δουλεια

Konstantinos E60
11-11-13, 12:04
την ωρα που εχουν ημιχρονο οι αγωνες τσαμπιονς λιγκ εγω δεν εχω φτασει σπιτι καν απο την δουλεια

Δεν βλέπεις δεν βλέπεις αλλα μια γλωσσάρα ΝΑ βγάζεις !

Bitz
11-11-13, 12:07
Ρε μ@λ@κ@ μου....κερδισε ο παναθηναικος;;:th_Laie_67-1:

katsaraios
11-11-13, 12:08
Δεν βλέπεις δεν βλέπεις αλλα μια γλωσσάρα ΝΑ βγάζεις !

Ποιος ρε αυτη η Λουκρητια Βοργια ολα τα βλεπει ολα τα ξερει..
Σε λιγο να δεις που θα μας ρωταει για τιμες της Αιρ Φρανς να παει και καλα την γυναικα στην Μονμαρτη και στον Λουβρο μετα στν Νοτρ Νταμ και σε πλωτο στον Σηκουανα ,αλλα ο τυπος θα εχει αγκαζαρει εισητηριο για Παρκ ντε πρενς να δει την καψουρα του κοντρα στον Ιμπρα..

hades7
11-11-13, 12:35
[img]https://farm3.staticflickr.com/2855/10797291524_b70ae931a6.jpg (https://www.flickr.com/photos/100223182@N04/10797291524/) [url=https://www.flickr.com/photos/100223182@N04/10797291524/] :thefinger:

Samaro
11-11-13, 12:58
Δεν βλέπεις δεν βλέπεις αλλα μια γλωσσάρα ΝΑ βγάζεις !
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:

atha
11-11-13, 13:18
Όλοι μετα τον αγώνα τις κάνετε τις προβλέψεις όμως κυρ Γιώργο

e oxi kai oloi , gauros kai over standaraki to edina :original:

hades7
11-11-13, 13:30
to paixnidi einai tin kyriaki , den mas noiazoun oi ebraioi kai toso , ena x tha to klepsoume kai ekei

:wacko:

atha
11-11-13, 13:38
tora gia tin kyriaki eimai apaisiodoxos , prota prota emeis trome goal gia plaka kai apo olous , deuteron o gayros exei omada fetos , kai se teliki an den ta kataferei monos tous panta yparxoun kai ta 4 korakia na boithisoun tin katastasi , 3-1 leo tha erthei, safos over

makari na eixa adiko

hades7
11-11-13, 13:40
και το αποπανω ποιος το γραψε?

atha
11-11-13, 13:41
to aisiodoxo alter ego mou

hades7
11-11-13, 13:51
και γω τωρα τι να κανω να παω να μπαξω κοσαρι στο στοιχημα οτι θα χασει την κυριακη ο γαυρος να την κανουμε μυκονο ναμμος και γκομενες η μιλησε το αισιοδοξο alter ego του κατσαραιου?

atha
11-11-13, 14:07
min paizeis ton gauro tora , oti thelei o xodros tha ferei se synartisi me ti mal.akies kanoume kai meis , na min bgalei to prim pou edose stous epomenous agones kapou .

paixe xasoura tou rouli se emas tin alli kyriaki . giati etsi kai den tous patisoume tha xythei aima stin toumpa

alexm
11-11-13, 14:13
Γιατι ρε Γιωργη εχουν ομάδα δλδ και δεν το εχουμε καταλάβει ?
Ο παραπληγικός έριξε 4 στον τετραπληγικό και το γιορτάζουν κιόλας.
Αλλα φταίνε και οι δικοί μας. Κλεισου στην αμυνα κρατα το 0 παρε το Χ και αστους να κράζουν τον Μιτσελ παλι οτι δεν ειναι προπονητης αλλα σχολιαστης!

και μετα ξυπνησες.....:thefinger:

DaywalkeR
11-11-13, 14:13
Ότι και να λέμε για τον χθεσινό αγώνα δεν χωράει καμία δικαιολογία, ο ΠΑΟΚ για άλλη μια φορά δεν υπήρχε στο γήπεδο, ήταν μια παιδική χαρά. Με τις υγείες μας λοιπόν και καλή μας χώνεψη... :cheers:

θανασης Φιλιππου
11-11-13, 14:29
Ότι και να λέμε για τον χθεσινό αγώνα δεν χωράει καμία δικαιολογία, ο ΠΑΟΚ για άλλη μια φορά δεν υπήρχε στο γήπεδο, ήταν μια παιδική χαρά. Με τις υγείες μας λοιπόν και καλή μας χώνεψη... :cheers:ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ημασταν.:ranting2:

Konstantinos E60
11-11-13, 14:58
και μετα ξυπνησες.....:thefinger:


Χαχα καλώς τον Εντισσον της Πελλοπονήσου ! Μην στεναχωριεσαι και εχω ραμματα και για την δική σου γούνα !!! Θα τσούξεις και εσύ που θα παει..!!

ps Χαιρετήσματα στα παιδιά απο την cyta !!:thefinger:

katsaraios
11-11-13, 16:03
paixe xasoura tou rouli se emas tin alli kyriaki . giati etsi kai den tous patisoume tha xythei aima stin toumpa

Αρειαναρα θα υποστηριξω καθηστε καλλλλααααα..

Ε ρε παντοφλα που θα σηκωθει

atha
11-11-13, 16:06
Αρειαναρα θα υποστηριξω καθηστε καλλλλααααα..

Ε ρε παντοφλα που θα σηκωθει

dosta vre se kanena aporo kalytera . perissotero topo tha piasoun :original:

katsaraios
11-11-13, 16:11
dosta vre se kanena aporo kalytera . perissotero topo tha piasoun :original:

Ti ennoeis oti ta pairnei ???

atha
11-11-13, 16:15
min pontareis ston arouli vre , kaigomaste na kerdisoume emeis

katsaraios
11-11-13, 16:21
min pontareis ston arouli vre , kaigomaste na kerdisoume emeis
AAAA κοιτα στοιχηματικα ειναι ευκαιρια σε τετοια ματς πας για την κοντρα και ο Αρης χαμενος ειναι..
Αν δινει γυρω στο 5 το διπλο θα πονταριστει και μετα ας γυρισει η Τουμπα αναποδα :hystericalbs1:

atha
11-11-13, 16:36
AAAA κοιτα στοιχηματικα ειναι ευκαιρια σε τετοια ματς πας για την κοντρα και ο Αρης χαμενος ειναι..
Αν δινει γυρω στο 5 το διπλο θα πονταριστει και μετα ας γυρισει η Τουμπα αναποδα :hystericalbs1:


ego eimai tis logikis pontaro perissotera stin standaria :original:

aristent
12-11-13, 10:00
Προβλεπω απο τωρα γκελα στο επομενο ματς του γαυρου..
Εξηγηση υπαρχει ,οτι τα καλοπληρωμενα συμβολαια θα επαναπαυθουν λιγακι και μαζι με το πριμ του βουβαλοπαιδου θα χαλαρωσουν...
Χαντε στοιχηματικη ευκαιρια..thumb


ωραια παιξε 20 ευρω στοιχημα βαλτο φωτο εδω και θα παιξω κι εγω ενα ακριβως το ιδιο να κονομησω κι εγω


ναι αλλα θα σταξεις γκανιοτα τυπε!!


γιατι οχι, αμα κερδισουμε, παρτα να παμε με τον Χαρη τον Μαυρουδη πως τον λενε, στη Μυκονο

Γκανιότα:
Ο (κάθε) bookmaker δεν υπάρχει για να χαρίζει λεφτά στον κόσμο, όπως λανθασμένα πολλοί πιστεύουν, αλλά για να κερδίζει ο ίδιος λεφτά από τον κόσμο. Ένας από τους τρόπους που εξασφαλίζει σίγουρο μακροχρόνιο κέρδος στον book είναι η γκανιότα.

Γκανιότα είναι το ποσοστό κέρδους, η προμήθεια δηλαδή που θα έχει ο διοργανωτής από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ας πάρουμε για παράδειγμα τις αποδόσεις του ΟΠΑΠ για τον αγώνα 136 του κουπονιού της 26ης Ιανουαρίου 2010, Μπόλτον-Μπέρνλι.
https://www.betorama.net/images/stories/useful_images/overround.gif

Η γκανιότα του συγκεκριμένου (αλλά και κάθε) αγώνα υπολογίζεται από τον τύπο:
https://www.betorama.net/images/stories/useful_images/typos_gkaniotas.png

Όπου ΑΠ1 η απόδοση του άσου, ΑΠ2 του διπλού και ΑΠΧ η απόδοση της ισοπαλίας. Για το συγκεκριμένο παιχνίδι λοιπόν, προκύπτει πως η γκανιότα είναι 13%. Αυτό σημαίνει πως οι αποδόσεις που προσφέρονται στο παιχνίδι αυτό είναι μειωμένες κατά 13% από τις «δίκαιες» αποδόσεις που θα έπρεπε να έχουν δοθεί. Αυτό βέβαια ισχύει στην περίπτωση που το παιχνίδι μπορεί να παιχτεί μονό, κάτι που στον ΟΠΑΠ τη δεδομένη στιγμή δε γίνεται. Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι το παιχνίδι μπαίνει σε τριάδα, τότε η συνολική γκανιότα του δελτίου μας μπορεί να φτάσει ή να ξεπεράσει ακόμη και το 40%. Να γιατί κάποιος που παίζει τριάδες (και άνω) δε μπορεί να κερδίσει μακροχρόνια στο στοίχημα.
Όπως καταλαβαίνετε το μακροχρόνιο κέρδος του bookmaker είναι εξασφαλισμένο. Βέβαια, ο bookmaker δεν ποντάρει στην γκανιότα για να εξασφαλίσει το κέρδος του. Του αρκεί να χαλάσουν ένα ή δυο μεγάλα φαβορί κάθε Σαββατοκύριακο, αυτά δηλαδή τα σημεία που παίζει η μεγάλη μάζα των παικτών.

Η διαφορά της γκανιότας στο αθλητικό στοίχημα με τη γκανιότα σε ένα άλλο τυχερό παιχνίδι όπως η ρουλέτα, είναι τεράστια. Στη ρουλέτα, για παράδειγμα, η γκανιότα είναι απαγορευτική και αποτελεί ανυπέρβλητο εμπόδιο για όσους θέλουν να κερδίσουν κάτι από αυτό το παιχνίδι (μακροχρόνια). Εκεί, οι πιθανότητες είναι συγκεκριμένες και εξΆ αρχής καθορισμένες, στο στοίχημα όμως ποιος καθορίζει τις πιθανότητες (αποδόσεις); Αυτός είναι και ο λόγος που πολλοί παίκτες του στοιχήματος ενώ ξέρουν πως παίζουν με αντίπαλο τη γκανιότα, προσπαθούν να εντοπίσουν το ενδεχόμενο “λάθος” του bookmaker στις αποδόσεις που προσφέρει και να το εκμεταλλευτούν. Με αυτό τον τρόπο θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί πως “εξαφανίζει” τη γκανιότα: Ποντάρει σε ένα σημείο που έχει απόδοση (πιθανότητα) μεγαλύτερη από αυτή που ο ίδιος εκτιμά. Εκεί, δε τον ενδιαφέρει η γκανιότα, αν και με χαμηλότερη γκανιότα θα είχε μεγαλύτερη απόδοση στο ίδιο σημείο, αλλά ανεξάρτητα από αυτό, ο ίδιος εντόπισε αξία (value) και είναι αποφασισμένος να ποντάρει στην απόδοση.

Είναι πάντως γεγονός ότι όσο περισσότερες είναι οι εκδοχές ενός στοιχήματος (για παράδειγμα υπάρχουν 24 διαφορετικές εκδοχές για το ακριβές σκορ ενός αγώνα) τόσο μεγαλύτερη είναι και η γκανιότα. Στο συγκεκριμένο στοίχημα, η γκανιότα μπορεί να ξεπεράσει ακόμη και το 60%, κάτι που εξηγεί τη δυσκολία του συγκεκριμένου είδος στοιχήματος. Και το αντίθετο, σε μια επιλογή για παράδειγμα under/over 2.5, η γκανιότα είναι πολύ μικρότερη (πολλές φορές και μικρότερη από 10%).

ΓιΆ αυτό και οι παίκτες που προσπαθούν να εξαλείψουν -όσο περισσότερο γίνεται- την επίδραση της γκανιότας στο παιχνίδι τους, επιλέγουν στοιχήματα με δυο πιθανές εκδοχές, όπως το under/over που προαναφέρθηκε, στοιχήματα πρόκρισης ή το ασιατικό πλεονέκτημα (εξαλείφεται η ισοπαλία και η γκανιότα πέφτει περίπου στο 6%).

πηγη:https://www.betorama.net/gkaniota.html

:thumbsup:

Bitz
12-11-13, 10:06
Ασε φιλε δεν μασαμε....πεζουμε τον παναθηναικο με γκανιοτα 80% οτι θα χασει και παμε ταμειο.
Κατσαραιος λεμε....:th_Laie_67-1:

alexm
12-11-13, 12:30
Παγκόσμιο δέος για την χώρα μας.

Ομάδα φοιτητών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης
με επικεφαλής 3 καθηγητές νανομηχανικής
κατάφεραν σε συνεργασία με το ευρωπαικό τμήμα της ΝΑSA να αποστείλουν στο διάστημα και συγκεκριμένα στον πλανήτη Αρη μικροσυσκευή λήψης φωτογραφιών.

Χθές και μετα απο ταξίδι διάρκειας 2 μηνών
η εν λόγω πρωτοποριακή διαστημική συσκευή
πλησίασε τον πλανήτη Αρη και άρχισε να μεταδίδει προς το κέντρο λήψης στο Α.Π.Θ. μοναδικές φωτογραφίες από τον πλανήτη,
με αναμετάδοση για όλους μας από Θεσσαλονίκη.

Απο σήμερα θα αρχίσει η διαδικασία ανάλυσης και αποκρυπτογράφησης των φωτογραφιών με την ελπίδα να ανακαλυφθεί κάποιο μήνυμα ζωής στον συγκεκριμένο πλανήτη .


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22595&d=1384255351


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22596&d=1384255363


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22597&d=1384255384


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22598&d=1384255400


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=22599&d=1384255414



Εμείς, καταλαβαίνουμε τον πόνο σας……:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

A8hnaios
16-11-13, 22:46
το video που προκάλεσε σάλο στην Ρουμανία με πρωταγωνιστή τον ομοσπονδιακό τεχνικό της χώρας, Βίκτορ Πιτσούρκα. Πως κατάφερε τοποθετώντας κάμερα σε ένα πακέτο τσιγάρα να κερδίσει μέσα σε μία εβδομάδα περίπου 130.000 ευρώ μέχρι την στιγμή που αποκαλύφθηκε η απάτη…


Ο Βίκτορ Πιτσούρκα θεωρείται στην πατρίδα του ένας από τους ικανότερους αλλά παράλληλα και αινιγματικούς τεχνικούς. Είναι χαρακτηριστικό πως έχει καθίσει στον πάγκο της εθνικής Ρουμανίας σε τρεις διαφορετικές περιόδους (1998-1999, 2004-2009, 2011-…).
Φήμες ανέφεραν πως η πρώτη του θητεία στον πάγκο των “Tricolorii” τερματίστηκε άδοξα λόγω της αδυναμίας που είχε στο μπαρμπούτι από την εποχή της παντοκρατορίας του Τσαουσέσκου.

Οι κακές γλώσσες έλεγαν πως ο 57χρονος τεχνικός ήταν καλύτερος στα ζάρια από ότι στην προπονητική. Μάλιστα είχε συλληφθεί εκείνη την εποχή, περνώντας τρεις εβδομάδες στη φυλακή.

Το 2008, το όνομα του ενεπλάκη στα στημένα ματς της Ρουμανίας όπου του είχε ασκηθεί δίωξη όπως συνέβη και στην περίπτωση του ιδιοκτήτη της Στεάουα Βουκουρεστίου, Τζίτζι Μπεκάλι.

Η ιστορία ωστόσο που θα μπορούσε κάλλιστα να μεταφερθεί και στη μεγάλη οθόνη εκτυλίχθηκε στο καζίνο “Royal” του Βουκουρεστίου, όπου ο Πιτσούρκα ήταν τακτικός θαμώνας.

Ο έμπειρος τεχνικός αναζητούσε τρόπους για να τινάξει την μπάνκα στον αέρα, μέχρι που κατάφερε τελικά να πετύχει τον σκοπό του.

Τον Σεπτέμβριο του 2002 (σ.σ.: προπονητής της Στεάουα) έχοντας απέναντι του έναν κρουπιέρη τοποθετεί στο τραπέζι ένα πακέτο τσιγάρα, αναπτήρα και το κινητό του.

Μέσα σε μία εβδομάδα επισκέπτεται σχεδόν κάθε βράδυ το καζίνο επιλέγοντας το ίδιο τραπέζι. Έφτασε στο σημείο να κερδίσει 130.000 ευρώ.

Έδειχνε ανίκητος, αλάνθαστος. Όλες οι κινήσεις του ήταν μετρημένες. Το γεγονός πως κερδίζει κάθε βράδυ προκαλεί υποψίες.

Οι κάμερες ασφαλείας του καζίνο έπειτα από εντολές της διοίκησης είναι πλέον πάνω του. Ζουμάρουν και καταγράφουν την παραμικρή κίνηση του.

Το κόλπο έχει αποκαλυφθεί. Ο Πιτσούρκα έχει κρύψει μία μικρή κάμερα στο πακέτο με τα τσιγάρα το οποίο στριφογυρίζει με μαεστρία.

Έτσι η εικόνα των φύλλων έφτανε εκτός καζίνο όπου κάποιος συνεργάτης του μέσω βομβητή τον ενημέρωνε για τις κινήσεις που πρέπει να ακολουθήσει.

Στο video που ακολουθεί καταγράφονται όλες οι κινήσεις του Ρουμάνου τεχνικού με αποκορύφωμα την εισβολή του υπεύθυνου ασφαλείας του καζίνο (6Ά11”) όπου του αφαιρεί το πακέτο με τα τσιγάρα.

Εκνευρισμένος ο Πιτσούρκα ζητάει εξηγήσεις καταλήγοντας ωστόσο εκείνος απολογούμενος.

Η εφημερίδα “Cancan”, η οποία δημοσιοποίησε το αποκαλυπτικό video έγραψε πως δόθηκαν εξηγήσεις από τον άλλοτε παίκτη της Στεάουα Βουκουρεστίου, ο οποίος γλίτωσε τα χειρότερα επιστρέφοντας τα χρήματα που είχε κερδίσει.

https://www.youtube.com/watch?v=1w7XvYaTj1k#t=456

A8hnaios
19-11-13, 18:02
https://www.youtube.com/watch?v=cAM5_WPpY68#t=143


:hystericalbs1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

katsaraios
19-11-13, 18:07
https://www.youtube.com/watch?v=cAM5_WPpY68#t=143


:hystericalbs1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:
προσωπικα και συγνωμη κιολας τους θεωρω απο τους πιο σαχλους τρωγλοδυτες που υπαρχουν σε αυτο το σκ@τοκαναλο ...

A8hnaios
19-11-13, 18:10
Οχι και συγνωμη χαχαχ... και γω μαζι σου ειμαι ρε... :ranting2: για τη καζουρα λεω.. :hystericalbs1:

Nino
19-11-13, 22:01
Βραζιλια ερχομαστε!!!!






https://www.youtube.com/watch?v=if4CekZnY6I

A8hnaios
19-11-13, 22:03
Συνχαρητηρια στην Εθνικη!!

Παμε Βραζιλια...!

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/11/footballbrazill111-1.jpg https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/11/imagesqtbnANd9GcSTMW9gEvrZ_9cuqLUzdZyMAc-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/11/mell-1.jpg https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1459173_666942110006650_1677427177_n.jpg


:cheers: :cheers: :cheers:

A8hnaios
19-11-13, 23:08
https://content-mcdn.sentragoal.gr/filesystem/images/20131119/low/pegasus_LARGE_t_1041_106133546.JPG

katsaraios
19-11-13, 23:33
ΚΑΙ ΓΑΜ@ ΤΑ FACEPALM !!!!

Panos 316T
19-11-13, 23:46
μεγαλη επιτυχια!

τωρα θα πρεπει να κανουμε αξιοσεβαστη παρουσια στη χωρα του καφε .

Χρίστος
19-11-13, 23:56
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/11/keepcalmcausethisisbrazil-1.png

A8hnaios
20-11-13, 08:56
https://www.youtube.com/watch?v=iCyyEQseiY4#t=2

Nino
21-11-13, 19:06
"Μπορείς να αγαπήσεις μια ομάδα που δεν έχεις απαντήσει ποτέ στη ζωή σου; Πριν βιαστείτε να απαντήσετε όχι, αναλογιστείτε πόσα πιτσιρίκια αγάπησαν αγγλικούς συλλόγους από το τρανζιστοράκι...


https://olapaok.gr/podosfairo/o_paoktshs_ntempa.2514651.html

katsaraios
21-11-13, 22:37
Τον εβλεπα παλιοτερα στην Νεα φιλαδελφεια ...
Μακαρι να ειναι γερος να ξαναμπει στο νεο σταδιο...
Μεγαλειο ψυχης τι να λεμε ...



https://www.youtube.com/watch?v=jCpHX_S_Zp4

A8hnaios
23-11-13, 19:59
https://www.youtube.com/watch?v=0PyA5d6Gb_8#t=570

:thumbsup: :thumbsup:

A8hnaios
25-11-13, 11:38
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/969445_10152029323934752_670623855_n.jpg

katsaraios
27-11-13, 23:24
Ο Χαντες παει Μουλεν Ρουζ τωρα ...

hades7
27-11-13, 23:46
Ναι εχω ξεκινηςει απο ηλυσια πεδία και πάω προς Αλεξάνδρας σκαραβαίο ... :th_Laie_67-1:

katsaraios
27-11-13, 23:53
Ναι εχω ξεκινηςει απο ηλυσια πεδία και πάω προς Αλεξάνδρας σκαραβαίο ... :th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Tυπε εκει στο δευτερο διαζωμα εχει διαρκειας ο ενας και μοναδικος γοης της λεβεντογεννας προσεχε μην σε βγαλει ραπορτο στα πρωιναδικα ...
:cheers:

hades7
28-11-13, 00:12
Τύπε εμένα θα βγάλει ρεπορτο; Ο Ψηλος νόμιζε οτι ο σκαραβαίος ειναι kaefer του 71 με πινακίδες φιλπα ασε τώρα μην ανοίξω το στόμα μου

Bitz
28-11-13, 07:34
Ελα Αρη....νατος.

https://www.onsports.gr/Locker-room/item/361480-Sto-Park-nte-Prens-kai-o-Panathinaikos-photos

Bazil Van Sinner
28-11-13, 08:22
xaxaxaxxxaaxaxa!!!!

σιγα μην ειναι Γαλλοι αυτοι ρε!

Konstantinos E60
28-11-13, 08:27
Κρίμα !

Panos 316T
28-11-13, 09:18
Οι πρώτοι 13 κανόνες του μπάσκετ!

Σαν σήμερα το 1939 έφυγε από τη ζωή στα 78 του χρόνια ο Τζέιμς Νέισμιθ. Το όνομά του ταυτίστηκε με τη γέννηση του μπάσκετ, αφού αυτός το επινόησε.

Ο Νέισμιθ γεννήθηκε στο Οντάριο του Καναδά και ήταν γυμναστής. Στη συνέχεια έζησε στην Αμερική και από το 1891 εργάστηκε σαν γυμναστής στο Σπρίνγκφιλντ της Μασαχουσέτης.

Οι καιρικές συνθήκες τον οδήγησε να σκεφτεί ένα άθλημα για κλειστούς χώρους. Έκανε έναν συνδυασμό από δημοφιλή σπορ κι έτσι τον Δεκέμβριο του 1891 έγινε το πρώτο παιχνίδι του μπάσκετ. Με εννιάδες, όχι πεντάδες όπως σήμερα. Μάλιστα, το ματς έγινε με μπάλα ποδοσφαίρου και τα καλάθια ήταν …φρούτων! Για ροδάκινα, συγκεκριμένα. Το παιχνίδι ήταν βασισμένο σε 13 κανόνες.

Οι κανόνες του Νέισμιθ ήταν:

1. Ενας παίκτης μπορεί να πετάξει την μπάλα προς οποιαδήποτε κατεύθυνση με το ένα ή με τα δύο χέρια.

2. Ενας παίκτης μπορεί να χτυπήσει την μπάλα προς οποιαδήποτε κατεύθυνση με το ένα ή με τα δύο χέρια, ποτέ όμως με τη γροθιά.

3. Ενας παίκτης δεν επιτρέπεται να τρέχει με την μπάλα στα χέρια. Πρέπει να την πασάρει από το σημείο από το οποίο την πήρε.

4. Η μπάλα πρέπει να συγκρατείται μόνο με τις παλάμες ή μέσα σε αυτές. Δεν επιτρέπεται η χρήση των χεριών και του σώματος γι΄ αυτόν τον σκοπό.

5. Δεν επιτρέπεται το μαρκάρισμα με τον ώμο, το κράτημα, το σπρώξιμο, το χτύπημα και η τρικλοποδιά. Την πρώτη φορά το παράπτωμα τιμωρείται με φάουλ, ενώ τη δεύτερη ο παίκτης αποβάλλεται μέχρι το επόμενο καλάθι. Σε εσκεμμένο βίαιο χτύπημα, ο παραβάτης αποβάλλεται και δεν αντικαθίσταται.

6. Φάουλ θεωρείται το χτύπημα της μπάλας με τη γροθιά, οι παραβιάσεις των κανονισμών 3 και 4 και ό,τι περιγράφεται στον κανονισμό 5.

7. Αν μια ομάδα υποπέσει σε τρία συνεχόμενα φάουλ (χωρίς στο μεταξύ να σημειωθεί κανένα από τους αντιπάλους), τότε δίνεται ένας πόντος στους αντιπάλους.

8. Οι πόντοι επιτυγχάνονται όταν η μπάλα πεταχτεί η χτυπηθεί από τον αγωνιστικό χώρο προς το καλάθι και μείνει μέσα σε αυτό. Αν σκαλώσει στο στεφάνι του καλαθιού και ένας αμυντικός κουνήσει το καλάθι, τότε δίνεται ένας πόντος στους επιτιθέμενους.

9. Οταν η μπάλα βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου, η ομάδα που έχει την κατοχή έχει 5 δεύτερα για την επαναφορά. Αν αργήσει, τότε η μπάλα δίνεται στους αντιπάλους. Δικαίωμα κατοχής έχει ο πρώτος παίκτης που θα ακουμπήσει την μπάλα. Αν υπάρχει αμφιβολία, τότε την επαναφορά αναλαμβάνει ο διαιτητής.

10. Ο παρατηρητής τιμωρεί τους παίκτες και σημειώνει τα φάουλ, ενώ ενημερώνει και τον διαιτητή όταν μια ομάδα συμπληρώσει τρία συνεχόμενα φάουλ. Επίσης, μπορεί να αποβάλλει παίκτες σύμφωνα με τον κανονισμό 5.

11. Ο διαιτητής έχει την ευθύνη της μπάλας και αποφασίζει πότε παίζεται και σε ποιον ανήκει. Είναι ο χρονομέτρης του παιχνιδιού. Αποφασίζει πότε είναι έγκυρος ένας πόντος, σημειώνει το σκορ και ασχολείται με ό,τι αφορά τα διαιτητικά καθήκοντα.

12. Η διάρκεια του παιχνιδιού είναι 30 λεπτά, αποτελούμενη από δύο ημίχρονα των 15 λεπτών και 5 λεπτά ξεκούρασης ανάμεσα σε αυτά.

13. Η ομάδα που θα πετύχει περισσότερους πόντους είναι η νικήτρια.

Η έμπνευση του Νέισμιθ βρήκε αμέσως φίλους κι έτσι το μπάσκετ εξελίχθηκε, εξαπλώθηκε και κατέκτησε όχι μόνο τις ΗΠΑ, αλλά και όλον τον κόσμο.

Μάλιστα, το 1904 το μπάσκετ μπήκε στο ολυμπιακό πρόγραμμα σαν σπορ επίδειξης.

Ο Νέισμιθ με το πέρασμα των χρόνων έγινε επίτιμος πρόεδρος από την Παγκόσμια Ομοσπονδία Μπάσκετ.




https://www.sportdog.gr/article/202958/oi-protoi-13-kanones-toy-mpasket-binteo

gant
28-11-13, 18:43
Μπράβο ρε ΜΠΑΟΚΑΡΑ, κέρδισες και προκρίθηκες στην φάση των 32.
Δουλεύεις όμως παράλληλα και για τον Βαγγέλα ώστε να μη αναγκασθεί να παίξει προκριματικά στο τσάμπιονς λιγκ τις επόμενες χρονιές. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
28-11-13, 18:52
για σας δουλευατε κυρ γιωργο αφου απο του χρονου θα εισαστε μονιμοι πρωταθλητες δυναστεια τζεκινς χαν ο σαββιδης παιρνει και την αγνο τα σαρωνει ολα θα φερει τον Ταβανι τον Σκυλουζο τον Μουνιτης και τον Ζμπουτσαμ καρφι για τελικο τσαμπιονς λιγκ

gant
28-11-13, 20:02
για σας δουλευατε κυρ γιωργο αφου απο του χρονου θα εισαστε μονιμοι πρωταθλητες δυναστεια τζεκινς χαν ο σαββιδης παιρνει και την αγνο τα σαρωνει ολα θα φερει τον Ταβανι τον Σκυλουζο τον Μουνιτης και τον Ζμπουτσαμ καρφι για τελικο τσαμπιονς λιγκ

Χα χα χα και μετά......ξυπνήσαμε. Κανέναν Μαλεζά και Βιερίνια θα φέρει Αρη. Για χαζό τον έχεις τον Ρώσσο?

hades7
28-11-13, 21:25
https://www.sport-fm.gr/article/apopeira-bandalismou-sto-mnimeio-tis-thuras-7-sto-karaiskaki/736037 σας ξερασε η μάνα σας και βγηκατε απο την κοιλιά της;

θανασης Φιλιππου
28-11-13, 21:47
Μπράβο ρε ΜΠΑΟΚΑΡΑ, κέρδισες και προκρίθηκες στην φάση των 32.
Δουλεύεις όμως παράλληλα και για τον Βαγγέλα ώστε να μη αναγκασθεί να παίξει προκριματικά στο τσάμπιονς λιγκ τις επόμενες χρονιές. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:Λοιπον κυριε γιωργο με ολο το σεβασμο ΠΑΟΚΑΡΑ ναι
το αλλο αστο,σε διαβαζει κοσμος.Φιλικα.:original:

Lambros46
28-11-13, 22:28
Πέρα από τη πλάκα,πώς προέκυψε το Μπαοκ ρε παιδιά??Ποτέ δεν το κατάλαβα...

deepBLUE
28-11-13, 22:32
Νίκη με διαφορά και με ξύλο στο Σεφ !!! (https://www.redvoice.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BE%C E%B1%CE%BD-%CE%B3%CF%81%CE%BF%CE%B8%CE%B9%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CF%83%CE%AC-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CF%83%CE%BF%CF%8D-%CE%BA%CE%B1%CE%B9/)

Σοβαρό επεισόδιο μεταξύ του Ποπς Μενσά-Μπονσού και του Μίρζα Μπέγκιτς έλαβε χώρα 2:46 πριν από τη λήξη του αγώνα του Ολυμπιακού με Γαλατασαράι (https://www.contra.gr/Basketball/Europe/Euroleague/olympiacos/live-olympiakos-galatasarai.2525957.html).

katsaraios
29-11-13, 01:30
https://www.sport-fm.gr/article/apopeira-bandalismou-sto-mnimeio-tis-thuras-7-sto-karaiskaki/736037 σας ξερασε η μάνα σας και βγηκατε απο την κοιλιά της;

|Poyst@rades πρεζακια...
μυαλα λιωμενα που να ξεραν οτι μεσα στα θυματα υπαρχει και Αεκτζης...

Bitz
29-11-13, 09:21
Eλα κατς...

22823

Nino
29-11-13, 13:16
Πέρα από τη πλάκα,πώς προέκυψε το Μπαοκ ρε παιδιά??Ποτέ δεν το κατάλαβα...

απο τις τρεις καλυτερες ομαδες στην Ευρωπη που και οι τρεις ειναι απο "Μπ"

Μπαρτσα Μπαγιερν Μπαοκ!!!!












ΥΓ αστεια αστεια καποιες λεξεις που αρχιζουν απο χειλικα ή και στιγμιαια συμφωνα, αυτες σε καποιες περιοχες της Ελλαδας η προφορα τους αφηνει και την υποψια οτι ακουγεται και ενα μ μπροστα ή ενα γ.
Καθε περιοχη εχει τους φωνητικους ιδιωματισμους της...
παραδειγματα...
πως λεμε στον μπ... μου ,μπριζα κλπ
τι goalαρα ( οχι γκολ) ειναι αυτη!!!
:hystericalbs1:

katsaraios
29-11-13, 13:42
απο τις τρεις καλυτερες ομαδες στην Ευρωπη που και οι τρεις ειναι απο "Μπ"

Μπαρτσα Μπαγιερν Μπαοκ!!!!












ΥΓ αστεια αστεια καποιες λεξεις που αρχιζουν απο χειλικα ή και στιγμιαια συμφωνα, αυτες σε καποιες περιοχες της Ελλαδας η προφορα τους αφηνει και την υποψια οτι ακουγεται και ενα μ μπροστα ή ενα γ.
Καθε περιοχη εχει τους φωνητικους ιδιωματισμους της...
παραδειγματα...
πως λεμε στον μπ... μου ,μπριζα κλπ
τι goalαρα ( οχι γκολ) ειναι αυτη!!!
:hystericalbs1:

Οπως ακουμε

Μπεναλτι
Ζμπρωχνει
Μπο@στη

και αλλα....

Ptboul
29-11-13, 13:52
ΒαλίντΖα

hades7
29-11-13, 14:02
δηλαδη δηλαδη δηλαδη αχαχαχαχα θεικες μορφες μακης μαυρομιχαλης
https://www.youtube.com/watch?v=eJAdtqaseMs

A8hnaios
30-11-13, 16:19
Η οικογένεια του Ολυμπιακού Βόλου βυθίστηκε στο πένθος

https://www.newsbeast.gr/files/temp/96A85DE85919DC82E88CEC4F2F75BB3E.jpg


Θλίψη προκάλεσε στο ελληνικό ποδόσφαιρο η είδηση του θανάτου του Τάκη Συνετόπουλου. Ο παλαίμαχος διεθνής ποδοσφαιριστής, που έκανε καριέρα σε Ολυμπιακό και Ολυμπιακό Βόλου, έφυγε σήμερα από τη ζωή σε ηλικία 65 ετών. Η οικογένεια του Ολυμπιακού Βόλου βυθίστηκε στο πένθος, στο άκουσμα της είδησης του Συνετόπουλου. Η ανακοίνωση της θεσσαλικής ΠΑΕ:

«H ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου εκφράζει την οδύνη της για θάνατο του Τάκη Συνετόπουλου ο οποίος έφυγε από τη ζωή σήμερα Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013. Η ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου ως ελάχιστο φόρο τιμής στη μνήμη του, αποφάσισε στον αγώνα με τον Φωστήρα, να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή, οι παίκτες της ομάδας να φορέσουν μαύρα περιβραχιόνια και οι σημαίες στο ΕΑΚ να κυματίζουν μεσίστιες»

Καλο Ταξιδι..

A8hnaios
30-11-13, 18:45
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/11/audi_real_madrid_new_cars1-1.jpg


Δε φτάνει που έχουν συμβόλαια ακόμη και δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ το χρόνο, δε χρειάζεται να ξοδεύουν για να αγοράσουν αυτοκίνητο. Αυτό είναι το κέρδος για τους παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης χάρη στη χορηγία της Audi. Η εκδήλωση για την παράδοση των κλειδιών πραγματοποιήθηκε στον ιππόδρομο της Μαδρίτης, όπου –αφού παρακολούθησαν ιπποδρομία – οδήγησαν ορισμένα από τα μοντέλα του κατασκευστή από τη Γερμανία.

Το μεγάλο αστέρι των «μερένγκες», ο Κριστιάνο Ρονάλντο, επέλεξε φέτος κάτι πιο… συμβατικό. Μετά το R8 Coupe 5.2 FSI που είχε πέρυσι, διάλεξε το RS6 Avant και μάλιστα σε μαύρο ματ χρώμα. Λέτε να πηγαίνει για γάμο και οικογένεια; Ο Γκάρεθ Μπέιλ, όπως και οι περισσότεροι συμπαίκτες του, επέλεξε το Q7 3.0 TDI. Προφανώς για να πηγαίνει οδικώς στην Ουαλία, καίγοντας λίγα. Ο Κάρλο Αντσελότι θα οδηγεί το A8 4.2 TDI, και μη βιαστείτε να τον χαρακτηρίσετε «συνταξιούχο». Ο πιο ριγμένος ήταν ο τρίτος τερματοφύλακας της Ρεάλ, ο Ζεσούς Φερνάντες. Του έδωσαν ένα «ταπεινό» A3 Sportback 2.0 TDI για να κάνει τις βόλτες του.

Η Audi έκλεισε μία δεκαετία ως χορηγός της «βασίλισσας», προσφέροντας κάθε χρόνο νέα αυτοκίνητα στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

https://www.protothema.gr/

Αυτα ειναι τα ωραια.. thumb

gant
30-11-13, 19:54
Δεν ξέρω το γιατί, αν και τον θαυμάζω σαν ποδοσφαιριστή, κάτι δεν μου πάει στο όλο του το στυλ και τον αντιπαθώ.

Nino
01-12-13, 12:40
Δεν ξέρω το γιατί, αν και τον θαυμάζω σαν ποδοσφαιριστή, κάτι δεν μου πάει στο όλο του το στυλ και τον αντιπαθώ.

ολο το στυλ του ειναι υπεροπτικο !
ετσι μου φαινεται!!

Koyotte
01-12-13, 13:18
Εκτός από υπεροπτης είναι και κλαψομ..νης, πολύ εκνευριστικός συνδυασμός...το γεγονός ότι ξέρει καντάρια μπάλα βέβαια είναι αναμφισβήτητο

Koyotte
01-12-13, 13:19
Εκτός από υπεροπτης είναι και κλαψομ..νης, πολύ εκνευριστικός συνδυασμός...το γεγονός ότι ξέρει καντάρια μπάλα βέβαια είναι αναμφισβήτητο

Παρακαλώ να διορθωθεί το κοντάρια σε κανταρια:original:

Ptboul
02-12-13, 13:51
Γκέη και άουντι; Ταιριαστός συνδιασμός. :think:

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/12/cristianoronaldogaypose-1.jpg


:hystericalbs1:

DaywalkeR
02-12-13, 14:32
Δεν είναι τυχαίο πάντως ότι την εποχή που ήταν στην Man.U. όλοι οι αντίπαλοι οπαδοί τραγουδούσαν "Ronaldo is GAY..."

Bazil Van Sinner
06-12-13, 17:59
και για οσους κοιτουν την κληρωση

οριστε!!

Fernanda Lima (https://www.facebook.com/fernandalimaoficial)

https://www.fernandalima.com.br/site/index.html

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/12/image-1.jpg

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/12/image-2.jpgthumb

Bazil Van Sinner
06-12-13, 18:15
3ος
Κολομβία
Ελλάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ακτή Ελεφαντοστού
Ιαπωνία

Konstantinos E60
06-12-13, 19:05
Περνάμε !

TakisKal
06-12-13, 19:47
ΕΛΛΑΔΑ-ΙΑΠΩΝΙΑ-ΚΟΛΟΜΒΙΑ-ΑΚ. ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ

:warriorsmiley:Η κλήρωση μας για το Μουντιάλ. Μιλάμε για φάρδος!

Ο Μήτρογου τρίβει τα χέρια του. Μετά το ματς με Ιαπωνία, θα ανταλλάξει εξατμίσεις με τον Honda...:th_Laie_67-1:

Panos 316T
06-12-13, 20:54
στα μετρα μας αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ευκολος ομιλος και ποσο μαλλον οταν προκειται για 3 διαφορετικες ποδοσφαιρικες κουλτουρες.

Bazil Van Sinner
06-12-13, 21:07
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1422517_10202875082064846_1919729010_n.jpg

atha
06-12-13, 21:19
eimaste kolofardoi

gant
06-12-13, 22:36
Στο 5ο γκρουπ θα μας βόλευε καλύτερα, χωρίς αυτό να αναιρεί ότι πάλι σταθήκαμε τυχεροί.

aristent
07-12-13, 07:26
Πειτε οτι θελετε,......με λιγη τυχη ακομα και τη σηκωσαμε την κουπα!!!:D

https://www.potexanakouva.com/wp-content/uploads/2013/10/mundial_2014_34.jpg

:thumbsup:

A8hnaios
07-12-13, 08:52
Περνάμε !

Δύσκολα...!!!

Konstantinos E60
07-12-13, 13:32
Αισιόδοξος είσαι !

katsaraios
07-12-13, 15:12
Η Κολομβια συνηθισμενη απο εκεινα τα λατινοαμερικανικα θα παιζει καλα.
Η Ιαπωνια θα μας μουρλανει στο τρεξιμο και τα σουτ.
Η Ακτη με τους γυρολογους εμπειρη..

3 Χ καλα ειναι...

vagmag
07-12-13, 16:08
2004 euro Adidas slogan

'impossible is nothing'

Bitz
07-12-13, 18:15
Ακτη και Ιαπωνια δεν μπορουμε να τις κερδισουμε....απο Κολομβια παιζει να φαμε και καμια ξεφτιλα.

gant
07-12-13, 18:50
Ακτη και Ιαπωνια δεν μπορουμε να τις κερδισουμε....απο Κολομβια παιζει να φαμε και καμια ξεφτιλα.
Έσω αισιόδοξος, έχει κ@λοφαρδία ο Σάντος, έχει φανεί πολλές φορές. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

doctore
08-12-13, 18:21
Το Χ στη Τούμπα πόσο έδινε ?

gant
08-12-13, 18:35
Το Χ στη Τούμπα πόσο έδινε ?

Σίγουρα λιγότερα από χθες, αν δεν έφτιαχνε ο Καλογερόπουλος το πέναλτυ.

Panos 316T
08-12-13, 19:21
7,15 εδινε το Χ .

το χθεσινο ηταν η αποθεωση της παρωδιας !

alexm
08-12-13, 20:38
ρε το Κολοσσο..... δηλωση, τα ειπε χυμα και τσουβαλατα.....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://www.sport-fm.gr/article/dellas-me-tetoies-emfaniseis-den-tha-aneboume/737962

katsaraios
08-12-13, 22:38
Bαρυς ο Αστερας...ουτε φασολαδα με μπουκοβο ετσι:thumbsdown::thumbsdown:

A8hnaios
09-12-13, 00:11
Το Χ στη Τούμπα πόσο έδινε ?


7,15 εδινε το Χ .

το χθεσινο ηταν η αποθεωση της παρωδιας !


https://www.youtube.com/watch?v=OwG3KPvMhOc


:popcorn: :popcorn:

deepBLUE
16-12-13, 12:24
Τα αποτελεσματα της Κληρωσης τσαμπιονς λιγκ .

Ολυμπιακος - Μαντζεστερ Γιουναιτετ :facepalm:

Μ.Σιτυ - Μπαρτσελονα
Μιλαν - Ατλετικο
Μ.Λεβερκουζεν - Παρι
Γαλατα - Τσελσι
Σαλκε - Ρεαλ Μ
Ζενιτ - Μπ.Ντορτμουντ
Αρσεναλ - Μαγιερν





Καλη τυχη !!!

hades7
16-12-13, 12:28
θα ειναι ματς το επονομαζομενο και ως απαγωγη θα τους εχουμε κλεισμενους αυστηρα στην περιοχη μας και θα βγαινουν μονο για νερο ιατρικη βοηθεια και σεντρα

Bitz
16-12-13, 12:45
Αυτην φοβομουνα...τους αλλους τους ειχαμε.

Bitz
16-12-13, 13:51
Ο παοκ με μπενφικα...δυσκολα και εδω.
Τωρα στηριζω τις ελπιδες μου για προκριση Ελληνικης ομαδας στον παναθηναικο

Panos 316T
16-12-13, 13:58
Ο παοκ με μπενφικα...δυσκολα και εδω.
Τωρα στηριζω τις ελπιδες μου για προκριση Ελληνικης ομαδας στον παναθηναικο

:hystericalbs1:


ερχόμαστε !
















απλώς θα αργήσουμε λιγάκι γιατί ερχόμαστε από μακριά :D

Nino
16-12-13, 14:42
Ολυμπιακος - Μαντζεστερ Γιουναιτετ


:shok::shok::shok:






https://www.youtube.com/watch?v=huYJ5e8_bZM

DaywalkeR
16-12-13, 15:05
Ολυμπιακός Πειραιώς εναντίον Ολυμπιακου Μάντσεστερ... :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Όσο για μας, έχω καλό προαίσθημα και ελπίζω να μην διαψευστώ :warriorsmiley:

Bitz
16-12-13, 15:17
Νινο....ο κρυφοαντι-ολυμπιακος αν δεν το ξερετε :whistle:

doctore
16-12-13, 15:59
Αυτην φοβομουνα...τους αλλους τους ειχαμε.

Νάσαι καλά ρε Μάικ !!!

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :original::original: :hystericalbs1:

Nino
16-12-13, 16:01
23017
Νινο....ο κρυφοαντι-ολυμπιακος αν δεν το ξερετε :whistle:

:hystericalbs1::hystericalbs1:

kapamaru1
16-12-13, 16:56
Η Manchester πάντως είναι η μόνη που έχουμε 0.5% ελπίδα να νικήσουμε έτσι όπως παίζει τώρα. Η καλύτερη επιλογή είναι απο όλες τις άλλες...Άντε να δούμε...

hades7
16-12-13, 17:00
Η Manchester πάντως είναι η μόνη που έχουμε 0.5% ελπίδα να νικήσουμε έτσι όπως παίζει τώρα. Η καλύτερη επιλογή είναι απο όλες τις άλλες...Άντε να δούμε...

το κακο ειναι οτι για ολους τους υπολοιπους ημασταν η καλυτερη επιλογη... :v:

katsaraios
16-12-13, 17:07
Το χειροτερο ειναι οτι ΟΤΑΝ γινουν οι αγωνες υπαρχει το ρισκο του ντεφορμαρισματος η φορμαρισματος των αλλων αντιστροφα..
Καντε μεταγραφες τον Γεναρη ....
Πουλαει ο τιγρης Πλατελα-Πενταυρακη:th_Laie_67-1:

hades7
16-12-13, 17:09
Το χειροτερο ειναι οτι ΟΤΑΝ γινουν οι αγωνες υπαρχει το ρισκο του ντεφορμαρισματος η φορμαρισματος τωνς αλλων αντιστροφα..
Καντε μεταγραφες τον Γεναρη ....
Πουλαει ο τιγρης Πλατελα-Πενταυρακη:th_Laie_67-1:

τυπε μπορουμε να τους αγορασουμε με λιζινγκ? :th_Laie_67-1:

katsaraios
16-12-13, 17:13
τυπε μπορουμε να τους αγορασουμε με λιζινγκ? :th_Laie_67-1:

Για ληζινγκ θα πας στην λεωφορο ,δινει 3ετια Κουτρουμπη-Καρελη με ευνοικους ορους και φουλ προγκραμ αφτερ σειλς...

hades7
16-12-13, 17:18
Για ληζινγκ θα πας στην λεωφορο ,δινει 3ετια Κουτρουμπη-Καρελη με ευνοικους ορους και φουλ προγκραμ αφτερ σειλς...

τυπε ειναι ατρακαριστοι? δεν πιστευω να μας βγουν τιποτα μηνισκοι στον ελεγχο στο συνεργειο

katsaraios
16-12-13, 17:21
τυπε ειναι ατρακαριστοι? δεν πιστευω να μας βγουν τιποτα μηνισκοι στον ελεγχο στο συνεργειο
Μηνισκοι οχι ,δισκοι μεσης ισως ειδικα ο πρωτος δεν φαινεται να στριβει καλα μπορει να πατιναρει απο τα πολλα χλμ στο θρυλικο Ελ Πασο της Καλλιθεας που εγραψε τα πρωτα του χλμ...
Αλλα εχεις Μανωλα τυπε μου πισω τι αγχωνεσαι??
Μια σταλια θα τον κανει τον Ρουνει..thumb

hades7
16-12-13, 17:31
Μηνισκοι οχι ,δισκοι μεσης ισως ειδικα ο πρωτος δεν φαινεται να στριβει καλα μπορει να πατιναρει απο τα πολλα χλμ στο θρυλικο Ελ Πασο της Καλλιθεας που εγραψε τα πρωτα του χλμ...
Αλλα εχεις Μανωλα τυπε μου πισω τι αγχωνεσαι??
Μια σταλια θα τον κανει τον Ρουνει..thumb

τυπε πρεπει να τον μαρκαρει γονατιστος γιατι ο κοκκινοτριχης ειναι τοσο κοντος που το κεφαλι του μυριζει ποδαριλα θα χει mismatch που λενε :hystericalbs1:

gant
16-12-13, 19:10
τυπε πρεπει να τον μαρκαρει γονατιστος γιατι ο κοκκινοτριχης ειναι τοσο κοντος που το κεφαλι του μυριζει ποδαριλα θα χει mismatch που λενε :hystericalbs1:

Είναι τόσο κόντος που το κεφάλι του μυρίζει ποδαρίλα και τα πόδια του έχουν πυτιρίδα. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Εντάξει ρε Αρούλη 1.76 τον δίνει η βικιπέδια, μη είμαστε υπερβολικοί.

hades7
16-12-13, 19:18
Είναι τόσο κόντος που το κεφάλι του μυρίζει ποδαρίλα και τα πόδια του έχουν πυτιρίδα. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Εντάξει ρε Αρούλη 1.76 τον δίνει η βικιπέδια, μη είμαστε υπερβολικοί.

και ο σπαρας στο προφιλ του 1.76 εχει δηλωσει τον εχεις δει απο κοντα μιλαμε φοραει καλτσες για ρεντικοτα :hystericalbs1:
σορυ λιγο τα λεμε μετα παω στο θρεντ με τις πορσε περημενουμε μια βυζαρου

gant
16-12-13, 19:22
Την έχει άλλος την βυζαρού ρε και πρέπει να γίνει πάσα στον Μπιλ, θα αργήσει. :th_Laie_67-1:

deepBLUE
18-12-13, 11:42
Η υποκρισία της UEFA σπάει ταμεία. Σπάει και τα νεύρα μας. Προκαλεί τη νοημοσύνη μας.

Τιμώρησε λέει τον Ολυμπιακό για ρατσιστικά συνθήματα, διότι είναι (δήθεν) πολύ ευαίσθητη σε τέτοια θέματα. Τι λες ρε Μισέλ; Αλήθεια; Ανατριχιάσαμε βρε αγόρι μου.

Η UEFA που στέλνει σε Ομοσπονδίες (της δικής μας συμπεριλαμβανομένης) φακέλους με παιχνίδια που χαρακτηρίζει ύποπτα,επειδή (κατά την άποψή της) έχουν μεγάλες και περίεργες ανατροπές στα σκορ. Η ίδια όμως κάνει τα στραβά μάτια σε κάτι στησίματα τελευταίων αγωνιστικών που βγάζουν μάτια. Αυτά δεν τα βλέπεις καλέ μου Μισέλ;

Η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου κόπτεται για το αυτοδιοίκητο του ποδοσφαίρου, αλλά ζυγίζει την παραβίασή του με δυο μέτρα και δυο σταθμά, ανάλογα με την χώρα. Μη μου πείτε ότι σας ξαφνιάζω... Στην Ελλάδα πουλάει μαγκιές. Ας πάει να τα κάνει σε κανένα σοβαρό κράτος όμως.

Η UEFA χθες βράδυ βρήκε να εξαντλήσει την αυστηρότητά της στο ελληνικό ποδόσφαιρο και στον Ολυμπιακό, γιατί δήθεν στο Καραϊσκάκη υπήρξαν ρατσιστικά συνθήματα και ανάλογες συμπεριφορές. Έτσι είπε να κλείσει το βορινό τμήμα στα πέταλα του γηπέδου και πιο συγκεκριμένα να αφήσει κενά τα καθίσματα που είναι κοντά στον αγωνιστικό χώρο στον επόμενο αγώνα που συμβαίνει να είναι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.

Προσέξτε. Έναν αγώνα για τον οποίον θα γίνει λαϊκό προσκύνημα προκειμένου οι φίλοι της ομάδας να εξασφαλίσουν ένα μαγικό χαρτάκι. Μια αναμέτρηση από την οποία ο Ολυμπιακός μπορεί να έχει το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος. Ένα ματς που γράφει ιστορία για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Όποια ομάδα κι αν υποστηρίζει ο καθένας μας. Δεν είμαι Ολυμπιακός και δεν είμαι οπαδός. Αν όμως δεν είχα την ιδιότητα του δημοσιογράφου και μια διαπίστευση, θα σκότωνα για να βρω ένα εισιτήριο να δω αυτό το ματς, έστω κι αν δεν θα φορέσω ποτέ το κασκώλ αυτής της ομάδας.

Επίσης, δεδομένα το πιο ισχυρό όπλο που έχει να αντιπαρατάξει ο πρωταθλητής Ελλάδας στην θρυλική ομάδα της Αγγλίας είναι ο κόσμος του. Η απόλυτη προωθητική δύναμη. Φροντίζουν να το ξεδοντιάσουν όσο μπορούν στο όνομα ενός δήθεν αντιρατσιστικού αγώνα. Άσε μας ρε Μισέλ.

Ακόμα κι από την πλευρά του συμφέροντος της διοργάνωσης να το δει κανείς, η απόφαση της UEFA είναι κωμική και προκλητική. Εξηγούμαι. Πόσο δελεαστικό είναι για τον απλό τηλεθεατή σε όλο τον κόσμο να δει έναν αγώνα σ'ένα γήπεδο που θα έχει κενά καθίσματα μέσα στο τηλεοπτικό πλάνο; Βλέπετε η απόφαση κάνει λόγο για κενά καθίσματα κοντά στον αγωνιστικό χώρο, άρα στο πεδίο λήψης της κάθε κάμερας. Κι εδώ συζητάμε για την πρώτη (εκ των τεσσάρων) κορυφαίων στιγμών της απόλυτης διοργάνωσης του πλανήτη σε συλλογικό επίπεδο.

Δεν ξέρω αν η έφεση του Ολυμπιακού πιάσει τόπο. Πολλές φορές πας για μαλλί και βγαίνεις (από κοντοκουρεμένος) γουλί.

Αυτό για το οποίο είμαι απολύτως βέβαιος όμως είναι ότι η UEFA (τα στελέχη της δηλαδή) λαμβάνει αποφάσεις που πιστοποιούν την υποκρισία, αλλά και την απόλυτη μεθόδευση σε όλα τα επίπεδα. Με κομψό τρόπο πάντα και για... το καλό του ποδοσφαίρου και των αξιών που πρεσβεύει η παρέα του Μισέλ. Άσε μας ήσυχους βρε αδελφέ.

Για να μην πιάσω το θεματάκι που ανακάλυψε χθες βράδυ ο Βουγιούς στο τουίτερ για την... κλήρωση. Πως διάολο μπορεί κάποιος να πετύχει ΟΛΑ τα ζευγάρια μια μέρα πριν; Περίεργα πράγματα. Δεν συμφωνείς... Μισέλ;

Είναι κρίμα, άδικο και τραβηγμένο από τα μαλλιά να στερηθούν έστω και χίλιοι οπαδοί του Ολυμπιακού, χίλιοι φίλοι του ποδοσφαίρου, τη δυνατότητα να δουν αυτόν τον μεγάλο αγώνα για να ξεστραβωθούν από τα χάλια της μίζερης ελληνικής πραγματικότητας.

Ο ρατσισμός, ο ναζισμός,τα ακραία φαινόμενα (που υφίστανται σε κάθε κοινωνία και στη δική μας εσχάτως ολίγον τι επικινδύνως αυξημένα) κύριοι δεν θα καταπολεμηθούν ποτέ κλείνοντας ένα πέταλο ή απαγορεύοντας συνθήματα, συγκεντρώσεις, εκδηλώσεις. Όπως και η βία δεν παύει να υφίσταται επειδή απαγορεύετε την τηλεοπτική προβολή της στους αγώνες σας. Ούτε τη φτώχεια στον πλανήτη θα καταπολεμήσει η επιτομή της υπεραξίας που είναι το προϊόν σας. Γενικώς, μην έχετε την ψευδαίσθηση ότι επιτελείτε κάποιου είδους κοινωνικό έργο με τέτοιες αποφάσεις.

Και κυρίως μην μας βάζετε τον φερετζέ του... κοινωνικού έργου και της... πολιτικής ευαισθησίας σε αποφάσεις με προφανή στόχο.

Είμαστε κάπου λάθος ευαίσθητε Μισέλ;

Πηγή (https://www.pamesports.gr/272021/)

atha
18-12-13, 11:46
dyskola mas bazeis . tora gia ena synthima edaxei more , alla symfono kai oti o putf8i isos tha eprepe na axsolithei me to katharisma mesa sto athlima kalytera

A8hnaios
18-12-13, 16:36
https://www.youtube.com/watch?v=UT16LHerzmM


:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Nino
18-12-13, 20:51
xaxaxa εγω ειμαι το παοκι βρε!!!

katsaraios
02-01-14, 22:32
1958.....

gant
03-01-14, 00:59
1958.....

Χα χα, ο Θεοδωρίδης σου το δωσε?

doctore
03-01-14, 08:31
1958.....

ΟΣΦΠ - ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Ρε τι είναι αυτοί ρεεεεεε !!!!!!

Konstantinos E60
14-01-14, 12:00
Μπράβο στους πιτσιρικάδες !! :clap1::clap1::clap1:

Μπορεί να ακούγεται σαν ψέμα, αλλά οι πιτσιρικάδες της Κ12 του ΠΑΟΚ κέρδισαν με 1-2 την Μπαρτσελόνα μέσα στο "σπίτι" της.



https://www.sport24.gr/football/omades/Paok/h_nikh_toy_paok_epi_ths_mpartselona.2592371.html

Konstantinos E60
14-01-14, 12:06
Ορίστε και το βίντεο...
https://www.youtube.com/watch?v=RVsmaF3w_Ps&list=UUInZnZ8JYwmIvs8gtNriwSQ&feature=share&index=2

atha
14-01-14, 12:16
sta perisotera athlimata genikos oi omades mas pigainoun poly kala eos ta 18 , meta mas pairnei i kato bolta , mas trone oi gynaikes kai ta xenyxtia

Bazil Van Sinner
16-01-14, 07:45
https://watch.nba.com/nba/video/channels/nba_tv/2014/01/15/20140115-starters-greek-game-of-night.nba


ακουστε τον Εθνικο μας υμνο απο την κυριο Tas Melas.

respect Mr.

Μου αρεσει το σατ-απ που χωνει στο μογγολο διπλα του!

A8hnaios
31-01-14, 01:03
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/aekpanini851-1.jpg https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/aekpanini8520002-1.jpg https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/CF83CEB1CEBDCF84CEBCCF80CEB5CF81CEB3CEBA-1.jpg

1985-1986

katsaraios
31-01-14, 05:56
Aπο εκεινη την χρονια


https://www.youtube.com/watch?v=n-ve45VxAxY

A8hnaios
31-01-14, 18:23
https://www.youtube.com/watch?v=JrsbVoROvmM

:popcorn: :popcorn:

katsaraios
31-01-14, 19:02
Γκαντ σιγουρα τα εζησες καλυτερα ....

Παοκ με γαυρο,βαζελο και χανουμια
Για να μαθαινουν οι νεοι και να θυμουνται οι παλιοι....thumb


https://www.youtube.com/watch?v=bSbwQ5-ZFaw


https://www.youtube.com/watch?v=KsWBQUYQcS0



https://www.youtube.com/watch?v=zDMN4MGhdNg

A8hnaios
31-01-14, 19:16
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1511157_10201459774272580_921443208_n.jpg


:hystericalbs1:

katsaraios
31-01-14, 19:22
https://www.bmwfans.gr/forum/


:hystericalbs1:

Ρε συ ποιος ειναι αυτος ο Λουκας Μπαρλος???

A8hnaios
31-01-14, 20:28
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/1025509-1.jpg


Η Ελλάδα κατέθεσε στην Παγκόσμια Ομοσπονδία 800.000 ευρώ, ώστε να ισχυροποιήσει τη θέση της, σε ό,τι αφορά της wild card για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Αν θα την πάρουμε; Αυτό είναι το πιθανότερο. Τι θα γίνει μετά; Το "ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος" δεν θα λέγατε πως είναι... ακριβώς ιταλική φράση. Οι Ιταλοί είναι όμως, εκείνοι που την τίμησαν, αποφασίζοντας στις (25/1) να μην μπουν στη διαδικασία "ανήθικου πλειστηριασμού" όπως χαρακτήρισαν αυτό που κάνει η FIBA, με όσους θέλουν τη wild card για το Παγκόσμιο Κύπελλο (30/8-14/9). Αν είναι;

Διαβάστε και αποφασίστε μόνοι σας. (https://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/EthnikiBasket/800_000_eyrw_h_dwrea_mas_sth_fiba.2611319.html)


...Ο πρόεδρος της ιταλικής ομοσπονδίας, Τζιάνι Πετρούτσι τόνισε από την πλευρά του: "Οι οικονομικές απαιτήσεις της FIBA δεν είναι ηθικά αποδεκτές".

atha
31-01-14, 21:55
afou i miza einai to ethniko mas spor , pou pane xypolitoi oi alloi oi kaymenoi?

Nino
08-02-14, 09:10
Our Olympic Team 2014






https://www.youtube.com/watch?v=L_QjxWN2M9E&feature=youtube_gdata_player&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DL_QjxWN2M9E%26feature%3 Dyoutube_gdata_player&app=desktop

kplc16
08-02-14, 12:21
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/01/1025509-1.jpg



Διαβάστε και αποφασίστε μόνοι σας. (https://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/EthnikiBasket/800_000_eyrw_h_dwrea_mas_sth_fiba.2611319.html)

Απο 1980 το θυμαμαι αυτο το σκουπιδι.

A8hnaios
08-02-14, 14:06
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1800487_10152204738969752_327498760_n.jpg

A8hnaios
08-02-14, 23:12
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t31/1795333_510330059087898_634105765_o.jpg

katsaraios
18-02-14, 01:03
Κριμα ρε Μπαοκια

https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=266236&catid=1

Απίστευτες καταγγελίες έκανε ένας τυφλός φίλαθλος του ΠΑΟΚ που ανέφερε ότι δέχτηκε επίθεση από οργανωμένους οπαδούς επειδή υπερασπίστηκε τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη.


Ο Στέλιος Ιωαννίδης έχει διαρκείας στη θύρα 5 του γηπέδου της Τούμπας και έκανε καταγγελία για βιαιπραγία από ομοϊδεάτες του λόγω του ότι υπερασπίστηκε τον Δημήτρη Σαλπιγγίδη που αποδοκιμάστηκε από μερίδα φιλάθλων κατά την αντικατάστασή του:

Οι δηλώσεις του στα Σπορ του Βορρά:

"Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Εγώ ξέρω ότι οι ΠΑΟΚτσήδες είναι παλικάρια. Δε φέρεται έτσι ο ΠΑΟΚτσής. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπορεί να επιτεθεί αδερφός σε αδερφό όπως έγινε. Ήμουν μόνος μου στη θύρα 5 σχετικά κοντά στη θύρα 4. Όταν έγινε η αλλαγή του Σαλπιγγίδη περίπου στα 70' ακούστηκαν κάποιες αποδοκιμασίες από τη θύρα 4. Όχι από όλη την κερκίδα, αλλά από μερίδα... Αυτό είναι κάτι στα οποίο διαφωνώ κάθετα! Μπορεί κι εγώ να μην γουστάρω τον Σαλπιγγίδη ή κάποιον άλλο παίκτη της ομάδας, αλλά όταν φοράει τη φανέλα του ΠΑΟΚ και παίζει, δεν μπορείς να τον βρίζεις μέσα στην Τούμπα. Η φανέλα του ΠΑΟΚ είναι ιερή. Εμένα με σταμπάρανε κάποιοι από τη θύρα 4 επειδή αντέδρασα στις αποδοκιμασίες τους. Δεν ήμουν ο μόνος που αντέδρασα, αλλά όταν πήδηξαν τα κάγκελα και ήρθαν στη θύρα 5, εμένα βρήκαν πρώτο. Ένας με έσπρωξε και με έριξε κάτω! Νόμιζα ότι ήταν κάποιος φίλος μου που μου έκανε πλάκα και του είπα: "καλά στο 70' με θυμήθηκες;". Δεν πήρα απάντηση αλλά άρχισα να δέχομαι μπουνιές και κλοτσιές!

Έχω τρία καρούμπαλα από τα χτυπήματα που δέχθηκα. Ηρθε ένας γιατρός, ο Γρηγόρης, μου έβαλε πάγο και άρχισε να με ρωτάει κάποια πράγματα για να δει αν είμαι καλά και αν είχα συναίσθηση του χώρου και του χρόνου. Μέχρι να γίνουν αυτά, αυτός ή αυτοί που μου επιτέθηκαν είχαν φύγει... Αυτοί που με ξέρουν έλεγαν σε εκείνους που μου επιτέθηκαν ότι είμαι τυφλός. "Και που να το ξέρουμε αυτό, ότι είναι τυφλός;", απάντησαν. Δεν ήταν ένας... Άλλοι λένε ότι ήταν 4-5, άλλοι ότι ήταν καμιά δεκάρια. Εγώ δεν βλέπω και δεν μπορούσα να ξέρω πόσοι ήταν αλλά μετά έκαναν πίσω. Κατάλαβαν ότι είχαν κάνει μεγάλη γκάφα. Θεωρώ απαράδεκτο να αποδοκιμάζεται μέσα στην Τούμπα παίκτης που φοράει τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Είτε είναι ο Σαλπιγγίδης, είτε οποιοδήποτε άλλος. Η φανέλα του ΠΑΟΚ είναι ιερή. Εγώ δε γουστάρω τον Κατσουράνη. Μέσα στην Τούμπα ποτέ δεν έχω πει το παραμικρό. Από έξω; Κάποια φορά που τον είχα πετύχει έξω του είχα πει ότι είναι... χανούμι! Αλλά όταν φοράει τη φανέλα του ΠΑΟΚ τον σέβομαι...

Μου είπαν ότι θα βρουν αυτόν που μου επιτέθηκε. Εγώ δεν πρόκειται να μπλέξω την αστυνομία. Αλλά θέλω αυτόν που με χτύπησε να έρθει μπροστά μου όταν θα είναι ξεσούρωτος και ξεμαστούρωτος να δω πώς θα με αντιμετωπίσει. Μόνο αυτό θέλω. Όσο και να προσπαθήσουν κάποιοι, εγώ την άποψη μου θα την λέω ακόμη και να με ξαναχτυπήσουν. Και θα παίρνω διαρκείας, και στο γήπεδο θα πηγαίνω."


και η συνεχεια

https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=270513&catid=1

Ταυτοποιήθηκε ο “πρωταγωνιστής” της άνανδρης επίθεσης σε βάρος τυφλού οπαδού του ΠΑΟΚ, κατά το γνωστό επεισόδιο που έλαβε χώρα πριν από λίγες εβδομάδες στο γήπεδο της Τούμπας, σε αγώνα του “Δικεφάλου του Βορρά” με τη Βέροια.


Ως δράστης κατηγορείται ένας 30χρονος ιδιωτικός υπάλληλος, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για επικίνδυνη σωματική βλάβη, όπως επίσης για παραβάσεις του νόμου περί αθλητισμού και περί όπλων.

Η τελευταία πράξη συνδέεται με μαχαίρι που βρέθηκε σε αστυνομική έρευνα στο σπίτι του στο Κορδελιό Θεσσαλονίκης.

gant
18-02-14, 10:35
Ήταν ο Γρηγόρης στην θύρα αυτή, μακρυά όμως απ τους κάφρους αυτούς και είδε το συμβάν. Είναι τεράστια η θύρα 4, πιάνει όλο το πέταλο της εστίας απ την βορεινή πλευρά.
Δυστυχώς έτσι είναι τούτοι και δεν μπορεί κανείς χρόνια τώρα να αντιδράσει.
Καμμιά 50αρια άτομα είναι, που πολλές φορές όταν δεν έχουν εξωτερικό ερέθισμα πλακώνονται μεταξύ τους.

Lambros46
18-02-14, 12:45
Τί να πείς...Τετράποδα...

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

atha
18-02-14, 13:31
se alles epoxes aytos den tha ebgaine apo tin 4 olokliros alla tora pia eimaste moda , me gomenitses kinita ktl ktl , den dinoun oloi simasia pia gia tetoia themata

Nino
20-02-14, 18:25
ειναι ομως λες και το συμπαν συνομωτει...
η απολυτη ημερα (Ελληνικη)
τσικνοπεμπτη και εχει και μπαλα!!!

ετσι για να σκανε οι δανειστες μας χαχαχαχαχα

καλη τυχη Παοκαρα!!!

https://www.bmwfans.gr/forum/ειναι ομως λες και το συμπαν συνομωτει... η απολυτη ημερα (Ελληνικη) τσικνοπεμπτη και εχε και μπαλα!!!https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/16653_785521904809035_645400709_n.jpg
https://www.bmwfans.gr/forum/ειναι ομως λες και το συμπαν συνομωτει... η απολυτη ημερα (Ελληνικη) τσικνοπεμπτη και εχε και μπαλα!!!

deepBLUE
20-02-14, 18:29
Καλή τύχη στο ΠΑΟΚ με τη νίκη η Ελλαδάρα μας χρειάζεται βαθμούς και διακρίσεις !!!

Bitz
20-02-14, 18:46
ειναι ομως λες και το συμπαν συνομωτει...
η απολυτη ημερα (Ελληνικη)
τσικνοπεμπτη και εχει και μπαλα!!!

ετσι για να σκανε οι δανειστες μας χαχαχαχαχα

καλη τυχη Παοκαρα!!!

https://www.bmwfans.gr/forum/ειναι ομως λες και το συμπαν συνομωτει... η απολυτη ημερα (Ελληνικη) τσικνοπεμπτη και εχε και μπαλα!!!https://www.bmwfans.gr/forum/
https://www.bmwfans.gr/forum/ειναι ομως λες και το συμπαν συνομωτει... η απολυτη ημερα (Ελληνικη) τσικνοπεμπτη και εχε και μπαλα!!!

Ειτε εστι, ειτε αλλιως θα φατε καλα. :th_Laie_67-1:

TakisKal
24-02-14, 09:41
https://ehkqcq.bay.livefilestore.com/y2p7KXibCduTGk2uwFzttfRoChCNfnUw5KXY7jpG4_sGOdVb_b 8PyH9RJbZ4qSWp4ZZs6THGHRp9CTnVo5DJN2AlJcZvCZ9IlaXN tnO41rLXgw/pao-ergotelis_2.jpg?psid=1

Από το χτεσινό ματς του ΠΑΟ... Γερή μπάλα παίχτηκε.... στις εξέδρες

TakisKal
24-02-14, 09:43
https://df2jig.by3302.livefilestore.com/y2pAxKU6YFnqvJY9e0Cxe9irhd7MYzz6mDm7fm0kSCy8kF2Hqg tYMK6qlrBoxs8HRatSpQsByT5QguKmOyFGxtNGtcTEOZSVHpqa 9heB8IM4ZE/pao-ergotelis_9.jpg?psid=1

άλογο...

TakisKal
24-02-14, 12:16
https://s30.postimg.org/pwk4dczwh/pao_ergotelis_2.jpg

ΠΑΟ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ...

https://s28.postimg.org/nyrsf1hgt/pao_ergotelis_9.jpg

υγ. Το skydrive κάνει νερά με τις "κοινόχρηστες" φωτογραφίες γι αυτό τις ξανανεβάζω από αλλού

Nino
26-02-14, 13:13
ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στο γαυρο!!

gant
26-02-14, 19:10
Τυχερό το πρώτο γκολ, αλλά σε τέτοιους αγώνες χρειάζεσαι και την τύχη.
Μετά το 1-0, υπέθεσα ότι θα βλεπα μια διαφορετική ΜΓ, (είμαι και φίλος της), αλλά μπράβο στον Ολυμπιακό! Είχε παληκαριά και σθένος, τους πήρε και τα σώβρακα.
Άμα ρίξει και ένα γκολάκι στον επαναληπτικό, αντε......γειά.
Αντε να ανέβουμε λίγο ψηλότερα έστω και μέσω του ποδοσφαίρου.

deepBLUE
26-02-14, 19:21
Αν το προσέξεις καλά κύριε Γιώργο μόνο τυχερό δεν ήταν .

gant
26-02-14, 19:26
Αν το προσέξεις καλά κύριε Γιώργο μόνο τυχερό δεν ήταν .
Καραμπόλα δεν πήγε?

gant
26-02-14, 19:48
Καραμπόλα δεν πήγε?

'Εβλεπα το ματς μέσω ιντερνετ και ξενόγλωσσο σπικάζ.
Με προβλημάτισες Βαγγέλη και ξαναείδα το γκόλ στο γιουτιούμπι.
Σωστά, ήταν σουτ του Μανιάτη και βάζει έξυπνα το πόδι του ο Ντομίγκεζ.thumb

katsaraios
28-02-14, 01:55
Αδύναμος κρίκος
Ο Στέφενς ήταν ο αδύναμος κρίκος του ΠΑΟΚ και του ματς γενικότερα. Επέλεξε τον Ολίσε που ήταν κάκιστος και τον έβγαλε στο ημίχρονο για να βάλει τον Στοχ. Στο 83' και χωρίς προφανή λόγο, κάνει τον Στοχ αλλαγή στην αλλαγή, διασύροντάς τον και προκαλώντας του εκνευρισμό που εκφράστηκε με... "γαλλικά" κατά την έξοδό του...

Για την αλλαγή του Στοχ (σ.σ. έγινε αλλαγή ενώ είχε περάσει ο ίδιος αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο) είπε: "Στον παίκτη το εξήγησα και του είπα πως τον θεωρώ πολύ επιθετικό. Ο Νίνης έχει πιο πολλά αμυντικά προσόντα και δεν θέλαμε να μεγαλώσει το σκορ".

www.contra.gr

Ειναι παλαβος η το "παιζει" παλαβος......

Koyotte
28-02-14, 10:39
Αδύναμος κρίκος
Ο Στέφενς ήταν ο αδύναμος κρίκος του ΠΑΟΚ και του ματς γενικότερα. Επέλεξε τον Ολίσε που ήταν κάκιστος και τον έβγαλε στο ημίχρονο για να βάλει τον Στοχ. Στο 83' και χωρίς προφανή λόγο, κάνει τον Στοχ αλλαγή στην αλλαγή, διασύροντάς τον και προκαλώντας του εκνευρισμό που εκφράστηκε με... "γαλλικά" κατά την έξοδό του...

Για την αλλαγή του Στοχ (σ.σ. έγινε αλλαγή ενώ είχε περάσει ο ίδιος αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο) είπε: "Στον παίκτη το εξήγησα και του είπα πως τον θεωρώ πολύ επιθετικό. Ο Νίνης έχει πιο πολλά αμυντικά προσόντα και δεν θέλαμε να μεγαλώσει το σκορ".

www.contra.gr

Ειναι παλαβος η το "παιζει" παλαβος......
Μάλλον το παίζει παλαβομάρα, για να τον απολύσουν και να πάρει την αποζημίωση. Εδω ρε συ έλεγε οτι μέχρι το 60' είχε ο ΠΑΟΚ τον έλεγχο και οτι η Μπενφίκα δεν είχε κάνει ευκαιρίες. Τζουμ τριαλαλό δηλαδή.Εγω πιστεύω οτι ο τύπος δεν είχε προετοιμαστεί για το τι θα έβρισκε στην Ελλάδα.Άκουγε Σαββίδης, οτι ο Ολυμπιακός τα παίρνει με τη διαιτησία, οτι ο Κλάους είναι καλύτερος του Μήτρογλου και σου λέει θα το κάνουμε το εφέ μας στην Ελλαδίτσα. Αμ, έλα που δεν είναι έτσι τα πράγματα και είδε οτι με μπάτζετ αντίστοιχο της Ρόντα και με διαιτησίες που μέχρι τώρα αν δεν τον παίζουν στα ίσα τον έχουν ευνοήσει κιόλας βλέπει την πλάτη του χοντρού (και με κυάλια μάλιστα) προκοπή δεν έρχεται. Βλέπει κιόλας τους οπαδούς που τους είχαν παραμυθιάσει για πρωτάθλημα τι κ@υλ@ έχουν για την ομάδα, βλέπει οτι γυρίζουν κάτι βιντεάκια με τον Κατσουράνη και άλλους να κάνουν ποδήλατο και χαβαλέ, βγάζουν κάτι κουλές ανακοινώσεις μόλις πάρουν κανα παίκτη του στυλ: "ο μικρός Ολίσε έπεσε στα 6 απο το κρεβάτι του και αφού η μαμά του έβαλε πάγο στο καρούμπαλο είδε όνειρο οτι θα πάιξει κάποτε στην Ελλάδα και να που μετά τόσα χρόνια ήρθε στη μεγαλύτερη κλπ κλπ" και σου λέει καλά, αυτοί είναι στον κόσμο τους ,κάτσε να το παίζω κι εγώ τρελίτσα και να λέω τα άσπρα μαύρα, διακοπούλες κάνουμε, φραγκάκια βγάζουμε και να φύγω που θα πάω, σε καμιά μικρομεσαία βέλγικη ομάδα στην καλύτερη...

gant
28-02-14, 14:02
Φιλαράκι κογιότ μπορείς να πεις ποιές διαιτησίες τον ευνόησαν?

Koyotte
28-02-14, 15:02
Φιλαράκι κογιότ μπορείς να πεις ποιές διαιτησίες τον ευνόησαν?

Ενδεικτικά, στο ΠΑΟ-ΠΑΟΚ ενω ήταν 0-0 δεν έδωσε το πέναλτι στον Σίλτενφελντ (νομίζω), όταν τον τράβηξε ο Κατσουράνης. Στο Ξάνθη-ΠΑΟΚ ο Λίνο χτυπάει κόρνερ εκτός γραμμής (!) και μετά γίνεται το 1-2, στο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΠΑΟΚ, δίνει πέναλτι (πάιζει αν ήταν)και κόκκινη (που δεν ήταν) στο 80 φεύγα και γίνεται το 0-1, στο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ -ΠΑΟΚ, ο Νέτσιν χτυπάει πάικτη εκτός φάσης και δεν παίρνει ουτε κίτρινη και μετά παίρνει ανύπαρκτο πέναλτι στο 93 και κάνει το 1-2. Επί της ουσίας όμως, διαφωνείς οτι ο ΠΑΟΚ δεν έχει την ομάδα που μπορεί να χτυπήσει πρωτάθλημα και κάτι καλό στην Ευρώπη?

gant
28-02-14, 15:40
Με το δικό σου μάτι τα πέναλτυ ήταν ανύπαρκτα. Σχολιάζεις όμως και το κόρνερ του Λίνο (20 πόντοι το πολύ εκτός γραμμής) σαν αλλοίωση αποτελέσματος? λες κι αν ήταν λίγο πιό πίσω, δεν θα έφτανε η μπάλα στην εστία. Εδώ γελάνε.
Οχι ο ΠΑΟΚ δεν έχει ομάδα για πρωτάθλημα και άμα δεν έχεις τέτοια ομάδα, δεν μπορείς να κάνεις το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη και μιλώ για ουέφα, όχι για τσάμπιονς ξέχαστο. Αντε να περάσεις στην φάση των 32 η και των 16, αλλά μέχρι εκεί.

Koyotte
28-02-14, 15:49
Με το δικό σου μάτι τα πέναλτυ ήταν ανύπαρκτα. Σχολιάζεις όμως και το κόρνερ του Λίνο (20 πόντοι το πολύ εκτός γραμμής) σαν αλλοίωση αποτελέσματος? λες κι αν ήταν λίγο πιό πίσω, δεν θα έφτανε η μπάλα στην εστία. Εδώ γελάνε.
Οχι ο ΠΑΟΚ δεν έχει ομάδα για πρωτάθλημα και άμα δεν έχεις τέτοια ομάδα, δεν μπορείς να κάνεις το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη και μιλώ για ουέφα, όχι για τσάμπιονς ξέχαστο. Αντε να περάσεις στην φάση των 32 η και των 16, αλλά μέχρι εκεί.
Θα έφτανε, αλλά 20 πόντους πιο πίσω, σωστά?Αλλιώς τα βλέπεις εσυ, αλλιώς εγώ, αλλιώς κάποιος τρίτος. Το ρεζουμέ είναι η δεύτερη παράγραφός σου και μπράβο που δεν ψάχνεις δικαιολογίες όπως κάνουν πολλοί άλλοι. Ο Στέφενς έχει αποτύχει παταγωδώς και νομίζω με διαφορετικό προπονητή θα γινόταν καλύτερη διαχείριση των παικτών, οχι οτι θα χτύπαγαν πρωτάθλημα, αλλά το υπάρχον εκτός έδρας χάλι δύσκολα θα το είχε η ομάδα. Παρέλαση δεν τον κόβω να βγάζει πάντως...:whistle:

gant
28-02-14, 16:01
Δεν ξέρω τι να σε απαντήσω πραγματικά. Ορισμένοι λένε ότι ήρθε στην μπανανία για να πληρώνεται μιας και ήταν άνεργός έτσι κι αλλιώς και να κάνει την πλάκα του.
Οι παίκτες που έρχονται παρουσιάζονται σαν κολοσσοί απ τους καλά πληρωμένους προσκείμενους στην ομάδα δημοσιογράφους, αλλά στο γήπεδο τίποτα με αυτά που προσδοκούσαν φίλαθλοι και πρόεδρος.
Η ουσία είναι μία, ότι ο άνθρωπός γίνεται πλέον και γραφικός στις τελευταίες συνεντευξεις του, όπως με τον βάζελο που μόνο τα σώβρακα δεν τους πήρε κι αυτός τα βαλε με την διαιτησία. Χθές δικαιολογήθηκε στην αλλαγή της αλλαγής του Στοχ με τον Νίνη, ότι ήθελε κεντρώο με αμυντικά χαρίσματα, τον Νίνη δηλαδή και εδώ γελάνε, για τι πράγμα?
Να κρατήσει το 3-0? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Koyotte
28-02-14, 16:09
Δεν ξέρω τι να σε απαντήσω πραγματικά. Ορισμένοι λένε ότι ήρθε στην μπανανία για να πληρώνεται μιας και ήταν άνεργός έτσι κι αλλιώς και να κάνει την πλάκα του.
Οι παίκτες που έρχονται παρουσιάζονται σαν κολοσσοί απ τους καλά πληρωμένους προσκείμενους στην ομάδα δημοσιογράφους, αλλά στο γήπεδο τίποτα με αυτά που προσδοκούσαν φίλαθλοι και πρόεδρος.
Η ουσία είναι μία, ότι ο άνθρωπός γίνεται πλέον και γραφικός στις τελευταίες συνεντευξεις του, όπως με τον βάζελο που μόνο τα σώβρακα δεν τους πήρε κι αυτός τα βαλε με την διαιτησία. Χθές δικαιολογήθηκε στην αλλαγή της αλλαγής του Στοχ με τον Νίνη, ότι ήθελε κεντρώο με αμυντικά χαρίσματα, τον Νίνη δηλαδή και εδώ γελάνε, για τι πράγμα?
Να κρατήσει το 3-0? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Αλλάγή στην αλλαγή μόνο ο τιτανοτεράστιος Αλέφας έχει κάνει, που πάει το γατάκι?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:Κακούς συμβούλους πάντως έχει ο Σαββίδης, εδω με την υπόθεση Δώνη, αντί να κοιτάξουν να τα βρουν προσέφυγαν και στα αστικά δικαστήρια, κάτι που μπορεί να έχει σοβαρότατες συνέπειες. Ο Στέφενς σου είπα γιατί τα κάνει κατά τη γνώμη μου, εκτός αν εσείς στη Θεσσαλονίκη που γνωρίζετε απο κοντά τα πράγματα τον υποπτεύεστε για φαν της Μαλαματίνας, οπότε υπάρχει και άλλη εξήγηση :hystericalbs1:

gant
28-02-14, 16:16
Αλλάγή στην αλλαγή μόνο ο τιτανοτεράστιος Αλέφας έχει κάνει, που πάει το γατάκι?:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:Κακούς συμβούλους πάντως έχει ο Σαββίδης, εδω με την υπόθεση Δώνη, αντί να κοιτάξουν να τα βρουν προσέφυγαν και στα αστικά δικαστήρια, κάτι που μπορεί να έχει σοβαρότατες συνέπειες. Ο Στέφενς σου είπα γιατί τα κάνει κατά τη γνώμη μου, εκτός αν εσείς στη Θεσσαλονίκη που γνωρίζετε απο κοντά τα πράγματα τον υποπτεύεστε για φαν της Μαλαματίνας, οπότε υπάρχει και άλλη εξήγηση :hystericalbs1:
Και εδώ δίκιο έχεις.:original:

Nino
01-03-14, 08:58
Αυτο ομως που θα πρεπει να αναφερθει ειναι οτι το τελικο σκορ δεν αντιπροσωπευει την παρουσια του παοκ στο γηπεδο.
Ο Παοκ επαιξε καλα και λιγη τυχη αν ειχε μπορει να ηταν διαφορετικο το αποτελεσμα, απο την αλλη στο 70 και με την ανοησια του κατσουρανη απο εκει ξεκινησαν ολα...
Για την αλλαγη στην αλλαγη οτι και να πει κανεις ειναι λιγο, δεν υπαρχει λογικη εξηγηση παρα μονο να θελει να τον διωξουν και να τσιμπησει οποια ρητρα εχει υπογραψει.
Τι να πω?

deepBLUE
01-03-14, 09:36
Δεν είμαι βέβαιος πως ήταν πέναλτι του Κατσουράνη .
Πριν την κατάρρευση ο ΠΑΟΚ εδειχνε πως θα μπορούσε να πετύχει ένα γκολ .

Bitz
01-03-14, 11:02
Αυτο ομως που θα πρεπει να αναφερθει ειναι οτι το τελικο σκορ δεν αντιπροσωπευει την παρουσια του παοκ στο γηπεδο.
Ο Παοκ επαιξε καλα και λιγη τυχη αν ειχε μπορει να ηταν διαφορετικο το αποτελεσμα, απο την αλλη στο 70 και με την ανοησια του κατσουρανη απο εκει ξεκινησαν ολα...
Για την αλλαγη στην αλλαγη οτι και να πει κανεις ειναι λιγο, δεν υπαρχει λογικη εξηγηση παρα μονο να θελει να τον διωξουν και να τσιμπησει οποια ρητρα εχει υπογραψει.
Τι να πω?

Ναι....φαντασου να μην ειχε και καλη παρουσια

atha
02-03-14, 10:40
m arese i magia pou evgale o gauros enantia sti manchester . tou kathise to paixnidi i mu itan se epipedou platania (eilikrina proti fora tin eida toso xalia ) kai to katharise to paixnidi . ena megalo tous mpravo .
.prospathisame na bgaloume kati san omada sto deutero me tin mpenfika .bebaia xedontiarides me miamisi eukairia se 70 min .mala.ia tou katsour pou ton esproxe ekei .eprepe na eixe eidi dei oti i diatisia epaize mpenfika 70-30 mesa exo . kala ton ekane ton stox pou exei na prospathisei apo tin salke .mesoepithetikos me synexia kai na xerei mpalla den yparxei se mas .

emeis os synithos tha fagothoume apo mesa.kai tora apofasisan o gauros ,o aektsis kai o bazelos pou exoume gia dioikisi na steiloun ton stefens kai na feroun to tsiraki tous .ama ginei kati tetoio parelasi ton oktombi den kanei kanenas tous .3 xronia dosame ston santos kai apla mas paratise xafnika gia tin ethniki . as dosoume more 2 ston stefens kai blepoume tote

Panos 316T
02-03-14, 20:53
το μομεντουμ τελικα ηταν υπερ μας

χωρις ενεργεια ο οσφπ μετα απο ΜU
εμεις στραβοπατημα με εργοτελη
ειχαμε τακτικη με πιεση
χωρις λυσεις ο Μιετσελ


παραταυτα καλη επιτυχια στο γαβρο στην ευρωπη , ειναι ευκαιρια.


υγ ελπιζω ο μογιες να μην ειδε το παιχνιδι :D

alexm
02-03-14, 21:19
Μια δικαιη νικη, απεναντι σε εναν λιγο... αποψινο ολυμπιακο!!!!
Τετοια σφαλιαρα ειχαμε χρονια να φαμε, με τις υγειες μας...:thumbsdown:

Konstantinos E60
02-03-14, 21:49
Ποσο εδινε το διπλο το στοιχημα ??? 7.00+ ???? :th_Laie_67-1:

Samaro
02-03-14, 22:04
το μομεντουμ τελικα ηταν υπερ μας

χωρις ενεργεια ο οσφπ μετα απο ΜU
εμεις στραβοπατημα με εργοτελη
ειχαμε τακτικη με πιεση
χωρις λυσεις ο Μιετσελ


παραταυτα καλη επιτυχια στο γαβρο στην ευρωπη , ειναι ευκαιρια.


υγ ελπιζω ο μογιες να μην ειδε το παιχνιδι :D

Πάνο, στον πρώτο γύρο, ο Ολυμπιακός μας είχε κερδίσει μετά από τους αγώνες του με ΠΑΟΚ και Μπενφίκα. Τότε γιατί είχε ενέργεια;

Γενικά σήμερα, ο Παναθηναικός φάνηκε ότι ήθελε περισσότερο τη νίκη.
Αν και φαίνεται, σε γενικές γραμμές, ότι πρόκειται για μια νεανική ομάδα, με ανοδική πορεία, σημασία έχει να υπάρχει συνέχεια και σταθερότητα στην απόδοση της.

Panos 316T
02-03-14, 22:16
Πάνο, στον πρώτο γύρο, ο Ολυμπιακός μας είχε κερδίσει μετά από τους αγώνες του με ΠΑΟΚ και Μπενφίκα. Τότε γιατί είχε ενέργεια;

Γενικά σήμερα, ο Παναθηναικός φάνηκε ότι ήθελε περισσότερο τη νίκη.
Αν και φαίνεται, σε γενικές γραμμές, ότι πρόκειται για μια νεανική ομάδα, με ανοδική πορεία, σημασία έχει να υπάρχει συνέχεια και σταθερότητα στην απόδοση της.

προφανως ειχαν μεινει εκει( MU) λογω της σπουδαιοτητας και ο ισπανος δεν μελετησε το παιχνιδι.

για τη 2η παραγραφο προσυπογραφω!

katsaraios
02-03-14, 22:24
Kανα κορνεδακι θα πεσει στου Ρεντη αποψε???

HULK
02-03-14, 22:25
Ευκολα...

Bazil Van Sinner
03-03-14, 09:17
Πολυ μάγκας ο Μαρινακης!

Αφου ειναι τοσους βαθμους μπροστα,ειπε να στησει και ενα αγωνα

και εκτος απο τα εισητηρια των φιλαθλων του

μαζεψε και τρελλο φραγκο απο το στοιχημα.

Αυτα απο εναν αμπαλο!

deepBLUE
03-03-14, 09:39
Πολυ μάγκας ο Μαρινακης!

Αφου ειναι τοσους βαθμους μπροστα,ειπε να στησει και ενα αγωνα

και εκτος απο τα εισητηρια των φιλαθλων του

μαζεψε και τρελλο φραγκο απο το στοιχημα.

Αυτα απο εναν αμπαλο!

Αυτό είναι το δια ταύτα της υπόθεσης .
Μια ήττα ετσι και αλλιώς μεσα στο πρόγραμμα είναι δε χάθηκε ο κόσμος η ασέβεια όμως στο κόσμο της ομάδας στη φανέλα και την ιστορία της ειναι κακούργημα και δε συγχωρείτε .
Αυτά είναι τα ντέρμπι που περιμένουν οι φίλαθλοι της κάθε ομάδας να δούν ,είναι θέμα γοήτρου αλλά το όρθιο ζω@ δεν εχει ηθικούς φραγμούς .
Ξαναλέω αυτός θα είναι ο πιό (μάγκας και ο μόνος πρόεδρος)που θα οικονομίσει και μάλιστα χοντρά απο την ομάδα !!!
Τα δείγματα τα έχουμε πάρει απο καιρό .
Μπράβο στο Βάζελο , μια νίκη ειναι νίκη και μάλιστα σπουδαία απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο ,οπως και να εχει το πράγμα .

atha
03-03-14, 12:57
san paoktsis exo faei pikra me to koutali tora teleftaia . dixnei o olympiakos koxones me tin mu, emeis rompa sto daluz kai adiaforoi stin kriti kai gia epidorpio erxontai oi pitsirikades tou vazelou kai bazoun gialia se olous mas . bebaia ayta den ginontai me ton g.x. kai ton katsour ktl alla ti na sizitame tora , se palia xronia tha ginotan epeisodia tin kyriaki me ton gauro ,tora mono ama kanoun kamia fiesta me 0-4

fanisk
03-03-14, 19:47
Το ακριβες σκορ 0-3 χθες ειχε 150 αποδοση. Ποσα λεφτα εβγαλε ο χοντρος και οι υπολοιποι? :th_Laie_67-1:

katsaraios
03-03-14, 22:38
Στα επισημα εχει καλυτερη θεα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

gant
04-03-14, 00:34
Ποιός είναι ο σγουρομάλλης ρε Γιώργο?

aristent
04-03-14, 06:37
Ποιός είναι ο σγουρομάλλης ρε Γιώργο?

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/03/antegeia-1.gif
:thumbsup:

gant
04-03-14, 09:04
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/03/antegeia-1.gif
:thumbsup:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Snoo
04-03-14, 10:25
Ποιός είναι ο σγουρομάλλης ρε Γιώργο?


Ο μεγάλος επιστήμονας Τάκης Τσουκαλάς :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

atha
04-03-14, 13:24
elate tora mono stin ellada mas tetoia anthropakia ginontai firmes.
ton eixa dei se ena video prin kanena mina ,o typos den kafernei na exei synexeia skepsis gia pano apo 30 sec

deepBLUE
04-03-14, 23:36
Οι Πειραιώτες βγαίνουν στην επίθεση, θέλοντας να βάλουν τα πράγματα στην θέση τους. Η επίσημη θέση της ΠΑΕ Ολυμπιακός για το παιχνίδι της Κυριακής (2/3) κόντρα στον Παναθηναϊκό και όχι μόνο! Ο πήχης που ανέβηκε ψηλότερα, ο προβοκάτορας φίλαθλος που δεν θα πατήσει ξανά το πόδι του στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», οι.. ευαίσθητοι δημοσιογράφοι, οι απίθανες ατάκες των διαιτητών κατά την διάρκεια της αναμέτρησης, ο τηλεοπτικός σταθμός, το θέμα του Μάικλ Ολαϊτάν που δεν θα σταματήσει το ποδόσφαιρο (όπως είπαν κάποιοι) και η έντονη δυσαρέσκεια με συγκεκριμένες ιστοσελίδες. «Μόνοι μας και όλοι τους», επισημαίνουν από το ερυθρόλευκο στρατόπεδο.

Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ σχολιάζει τα παρακάτω σχετικά με τον αγώνα της Κυριακής:

«1. Σε μια βραδιά που όλα πήγαν στραβά, η ομάδα μας υπέστη μια ήττα η οποία όμως όχι μόνο δεν θα μας αποπροσανατολίσει αλλά θα μας πεισμώσει και θα μας δώσει δύναμη και ώθηση για να πετύχουμε περισσότερα πράγματα. Το βράδυ της Κυριακής απλά ΑΝΕΒΑΣΕ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΠΗΧΥ για όλους στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

2. Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ με εντολή της διοίκησης θα εντοπίσει το φίλαθλο που πέταξε το χάρτινο ποτήρι με το αναψυκτικό στον προπονητή του ΠΑΟ και του έδωσε την ευκαιρία να δώσει θεατρική παράσταση με την πτώση του.

Ο συγκεκριμένος προβοκάτορας (και όποιοι άλλοι το επιχειρήσουν στο μέλλον) δεν θα παρακολουθήσει ξανά παιχνίδι της ομάδας μας στο Καραισκάκης αφού τέτοιες ενέργειες κάνουν μόνο εχθροί της ομάδας μας.

3. Στους «ευαίσθητους» δημοσιογράφους-σχολιογράφους που σχολιάζουν με αποτροπιασμό τη σκηνή της θεατρικής πτώσης του προπονητή του ΠΑΟ, αλλά και στους επίσης «ευαίσθητους» φιλάθλους των άλλων ομάδων, θυμίζουμε απλά πόσα τέτοια ποτήρια προσγειώθηκαν στην πλάτη και στο κεφάλι του κυρίου Μίτσελ στη Λεωφόρο, πόσα στο κεφάλι του Μήτρογλου και πόσα βεγγαλικά με «στιλό» σημάδεψαν τους παίκτες του Ολυμπιακού, τους ανθρώπους που βρίσκονταν στον πάγκο αλλά και τους αξιωματούχους του αγώνα, στον πρώτο γύρο στην Λεωφόρο. Για να μην ξεχάσουμε και τη φωτοβολίδα (που ενώ είχε στόχο τον Σάμαρη) έκαψε το πόδι του Πράνιτς.

4. Για τους διαιτητές του αγώνα και τα συγχαρητήρια απο τον πάγκο του ΠΑΟ στον πρώτο βοηθό («μπράβο αγόρι μου, έχεις καρύδια») θα πούμε μόνο ότι για μια ακόμα φορά έγινε εμφανές πόσο τους έχει επηρεάσει η γνωστή εκστρατεία διαπόμπευσης τους απο τον σταθμό ΣΚΑΙ και τους δορυφόρους του. Φαίνεται ότι το «Παράγκα και Όραμα» δεν είναι απλά ένα γελοίο τρικ, αλλά μια επιχείρηση κατασυκοφάντησης και έντονης πίεσης που έπιασε τόπο.

Προφανώς ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ είναι τεράστια ομάδα για να ασχοληθεί με το αν δεν ήταν φάουλ η φάση που στην συνέχεια φέρνει το τρίτο γκολ του ΠΑΟ, ή αν ο διαιτητής θα έπρεπε να αποβάλει τους ποδοσφαιριστές Καπίνο και Ζέκα που προκαλούσαν διαρκώς την εξέδρα! Δεν θα σταθούμε ούτε στο ότι ο κύριος Αναστασίου πριν του βάλουν τσιρότα και επιδέσμους (που λίγο μετά, στην Συνέντευξη Τύπου είχαν δια μαγείας εξαφανιστεί) καθύβριζε διαρκώς τον 4 διαιτητή. Ούτε στις μεγαλοπρεπείς βουτιές των παικτών του ΠΑΟ και του προπονητή τους, με τις οποίες γέλασαν και τα μικρά παιδιά.Όποιος γνωρίζει στοιχειωδώς ποδόσφαιρο έχει καταλάβει και πως σφύριξε ο Σιδηρόπουλος και πως σήκωναν τις σημαίες οι βοηθοί του. Απο εμάς δεν θα γίνουν παράπονα ούτε θα διαμαρτυρηθούμε. Αυτά είναι για αυτούς που αισθάνονται μικροί και έχουν «οράματα». Στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ έχουμε ένα όραμα και μόνο. Να γίνεται ο Σύλλογος ολοένα και μεγαλύτερος και γι αυτό το μάθημα της Κυριακής μόνο καλύτερους θα μας κάνει!

5. Στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό είχαμε την ατυχέστατη στιγμή με τον Μάικλ Ολαιτάν ο οποίος βρίσκεται στο Metropolitan και είναι ακόμα στο στάδιο των εξετάσεων. Ακόμα και μπροστά σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα, οι αλήτες του ΣΚΑΙ και η πιο ελεεινή εκπομπή στην Ιστορία της τηλεόρασης μετέδωσαν χθές ότι «πηγές τους» απο το νοσοκομείο μιλούν για το τέλος της καριέρας του Μάικλ παραποιόντας σκοπίμως την αλήθεια. Οι ελεεινοί αυτοί άνθρωποι, επαγγελματίες συκοφάντες, δεν σέβονται ούτε αυτές τις ανθρώπινες στιγμές. Δεν σέβονται ούτε το νεαρό αθλητή και την αγωνία των δικών του ανθρώπων και των ανθρώπων της ομάδας. Μηχανές λάσπης παραδομένες στη χλεύη της κοινωνίας. Δυστυχώς και στα ελληνικά ΜΜΕ υπάρχουν Θωμαίδηδες έτοιμοι να κολυμπήσουν στη λάσπη για να πάρουν μερικά ευρώ απο τα αφεντικά τους. Ο Μάικλ, πρώτα ο Θεός, θα τελειώσει τις εξετάσεις του στο Metropolitan και τις επόμενες μέρες θα γυρίσει στο Ρέντη.

6. Την Κυριακή αλλά και τη χθεσινή μέρα, αποδείχτηκε ότι στις μέρες του καρνάβαλου οι μάσκες πέφτουν πιο εύκολα. Και εκτός απο μέρα καρναβαλιού ήταν και η μέρα που χαμογέλασαν οι πικραμένοι και οι καταπιεσμένοι. Η λύσσα των αντιπάλων του Ολυμπιακού που ντύθηκαν «Παναθηναικοί» για να πανηγυρίσουν, δείχνει για ποιο λόγο ακριβώς πρέπει η οικογένεια του Ολυμπιακού να είναι μια γροθιά! Μόνοι μας (41) και όλοι τους (37). Και αυτή η λύσσα τους είναι η καλύτερη αφορμή για εμάς για να αρχίσει ένας πόλεμος που δεν θα μπορέσουν να αντέξουν…

7. Προφανώς είναι μάταιο να ασχοληθούμε ξανά με το χυδαίο ιστότοπο gazzetta.gr που στο κεντρικό ρεπορτάζ για το παιχνίδι της Κυριακής ξεκινούσε το κείμενο με την αναφορά του συντάκτη: «ΑΗΤΤΗΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΟΝΟ ΕΣΥ»! Πέραν του ότι ο ανιστόρητος δημοσιογράφος του gazzetta.gr δε γνωρίζει (που να το μάθει άλλωστε; Στο leoforos.gr –της ίδιας ιδιοκτησίας- ή στο σχολείο που δεν πήγε;) ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έχει κατακτήσει ΕΞΙ πρωταθλήματα αήττητος!

Προφανώς είναι μάταιο να ασχοληθούμε με μια ιστοσελίδα που επιλέγει ως «θέμα» της το βίντεο ενός γραφικού γέρου που καθυβρίζει τον κόσμο του Ολυμπιακού και την ομάδα μας! Είναι μάταιο να ασχολούμαστε με τη σελίδα που διευθύνει ο «Πρασινοφρουρός» Βασίλης Παπαθεοδώρου, αλλά ίσως τελικά πρέπει να σταθούμε στη χουλιγκανίζουσα στάση της συγκεκριμένης ιστοσελίδας που υποτίθεται ότι είναι «αντικειμενική». Ίσως πρέπει κάποια στιγμή να τονιστεί το πως ακριβώς κάνουν προπαγάνδα μέσω «ανώνυμων» σχολίων κάτω απο τα ρεπορτάζ, τα οποία γράφουν οι ίδιοι οι διαχειριστές της ιστοσελίδας. Αλήθεια, ο Ροδόλφος Οντόνι, ο ιδιοκτήτης της σελίδας –με τη γνωστή σε όλους διαδρομή στα media- και τα στελέχη του ΟΤΕ (που είναι ο βασικός χορηγός της ιστοσελίδας), είναι αυτοί που δίνουν τη συγκεκριμένη γραμμή μίσους κατά του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ που έχει εξοργίσει τη μισή Ελλάδα; Όπως και να χει, κανείς φίλαθλος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ δεν μπορεί να παρασυρθεί απο την προπαγάνδα τους, ούτε να λερωθεί απο τον οχετό τους!».


https://www.sportime.co/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%C F%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%BC%C E%B5%CE%BD%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CE%BD/

katsaraios
05-03-14, 01:03
Μεγαλος τρομπας ο υπευθυνος τυπου παλιος κορακας δημοσιογραφος .....
Παραπαχυνε σαν ζωο και φανατιζει τον κοσμο με βαρυγδουπες δηλωσεις.....

Nino
09-03-14, 20:55
2-1



https://www.youtube.com/watch?v=Bonqe3IU-as

wheelman
09-03-14, 21:57
2-1


https://www.youtube.com/watch?v=Bonqe3IU-as

Όπως το λές φιλαράκι πωπωπωπωπω
https://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/t1/1098276_10152113138278113_156755143_n.jpg

fanisk
09-03-14, 22:17
Τι ματσαρα εστησε ο Κομποτης παλι?? 85' αποδοση 100+ :th_Laie_67-1:
Ωραιο και το 2-1, ξεκουραστο 100αρικο σε 90 λεπτα.

DaywalkeR
09-03-14, 22:18
Όσο και το μη καταλογισμένο πέναλτι του Αβραάμ στον Αθανασιάδη στο 40' :whistle:

Να τα λέμε κι αυτά...

deepBLUE
09-03-14, 22:31
Αρχικά μπράβο στο ΠΑΟΚ !!!
Για μένα το οτι έπαιξε 100% έδρα ο διαιτητής δεν έχει να κάνει με την ενφάνιση του θρύλου.
Αυτά είναι δικαιολογίες .
Απο την άλλη καλά έγινε οτι έγινε απο πλευράς διαιτησίας για να βλέπουμε και να μαθαίνουμε εμείς της παράγκας !!!! :whistle:
Οπως και να έχει μπράβο στο ΠΑΟΚ .
Προσωπικά ήμουν βέβαιος για την ήττα και μάλιστα το είπα και μέρες πριν τον αγώνα ,οχι οτι εχει να κάνει ,απλά για την ιστορία .
Εχω κάποιες σκέψεις κάνει τις οποίες περιμένω τον αγώνα με τους Άγγλους και το κύπελλο ,όπου εκεί περιμένω να δώ αν σκέφτομαι σωστά με τη δική μου κρίση πάντα .

gant
09-03-14, 23:08
Χάλασε η φιέστα τίτλου για τον λεβέντη της ΔΤ. Κρίμα την γραβάτα. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Χρίστος
10-03-14, 00:25
Στα παλια του τα παπουτσια του κοουτς ο παοκ και ο βαζελος με τετοια βαθμολογια.
Θα εχει αναμετρηση και στο κυπελο αλλα και εκει το ιδιο μαλλον του κανει...

Αν σου παρει τη προκρηση στην αγγλια δε τον κουναει κανεις του χρονου.......

aristent
10-03-14, 13:43
-«Βούτηξε», πήρε πέναλτι και ομολόγησε στον διαιτητή ότι έκανε θέατρο!!!
Δεν υπάρχει ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα στο οποίο οι παίκτες δεν κάνουν ενίοτε «βουτιές» στον αγωνιστικό χώρο, προσπαθώντας να πάρουν, εκβιαστικά από το διαιτητή, το πέναλτι. Ο Ααρον Χαντ μπορεί να έκανε κάτι τέτοιο, αλλά με την αντίδρασή του στη συνέχεια, έδωσε ρεσιτάλ ειλικρίνειας…
https://arouraios.gr/wp-content/uploads/2014/03/aaron_hunt-600.jpg
Ο παίκτης της Βέρντερ Βρέμης βρέθηκε στο έδαφος παρότι δεν φαινόταν να τον έχει ακουμπήσει ο αμυντικός της Νυρεμβέργης. Με την ομάδα του να προηγείται ήδη με 2-0, είχε την ευκαιρία να αποτελειώσει τον αντίπαλο, αν ευστοχούσε στο πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής. Δεν το ήθελε, όμως, όπως αποδείχθηκε.

Αμέσως σηκώθηκε, κατευθύνθηκε προς τον «άρχοντα» του αγώνα και του ομολόγησε πως είχε κάνει θέατρο. Ο διαιτητής αποδέχθηκε την εξήγησή του και προφανώς, επειδή τον συγκίνησε η ειλικρίνεια του Χαντ, δεν του έδωσε κάρτα. Οι αντίπαλοι, έκπληκτοι του έδωσαν αμέσως συγχαρητήρια, καθώς ο Γερμανός είχε κάνει κάτι που σπάνια βλέπει κανείς στα γήπεδα.

«Προσπάθησα να πέσω πάνω του για να πάρω πέναλτι. Το έκανα ενστικτωδώς, αλλά ήταν λάθος. Δεν ήθελα να κερδίσω έναν αγώνα με αυτό τον τρόπο» εξήγησε μετά από τον αγώνα ο Χαντ.

https://www.youtube.com/watch?v=6TPjx1DMaEw"]https://www.youtube.com/watch?v=6TPjx1DMaEw

πηγη:https://arouraios.gr/2014/03/resital-eilikrinias-apo-paikti/


Να δω τον Καραγκουνη να κανει το ιδιο και τι στον κοσμο!!!:D

Koyotte
10-03-14, 14:13
https://www.youtube.com/watch?v=LE0l7YDKHFU#t=2

katsaraios
19-03-14, 23:02
Που να επαιζε και μπαλλα η Γιουναιτεντ:thumbsdown: