PDA

Επιστροφή στο Forum : Η κόντρα είναι...ντόπα, μεγάλη !



VanVIC
27-12-09, 00:20
To κέιμενο είχε γραφτεί Απρ.'08 όταν το Ζ3 ήταν ακόμα Ν/Α...

Κατ'αρχήν ξεκαθαρίζω οτι αυτά που ακολουθούν τα γράφω όχι για να διεκδικίσω δάφνες αλλά απλά για να μοιραστώ με σάς τους "ομοιπαθείς" μια "κατάσταση" που μου "φτιαξε" την άσχημη διάθεση και με "ντόπαρε" απρόσμενα (γι'αυτό κι ο τίτλος)

Ειναι Δευτέρα απόγευμα προς βράδυ αλλά με φωτεινότητα σαν μέρα (σχεδόν) και γυρίζω απο γραφείο ανεβαίνωντας το ποτάμι.
Η πρώτη μέρα της εβδομάδας ήταν ιδιαίτερα δύσκολη με τόσες αναποδιές που η διάθεση μου ήταν κάτω απο το πάτωμα.
Οδηγούσα με 5η και σκεφτόμενος τα προβλήματα της δουλειάς, ούτε μουσική δεν ήθελα να ακούω, τόσο χάλια.

2-3 km πρίν την έξοδο προς Α.Ο., διακρίνω 2 αυτοκίνητα μπροστά, στην αριστερή, ένα μαυρο Porsche Boxter. Ηταν λίγο μακριά για να δώ αν ήταν το S αλλά καινούργιο ήταν σίγουρα.
Δε πειράζει λέω, οτι και να'ναι, νευρα είχα, ασυναίσθητα κατέβασα σε 4η και με 2 ελιγμούς, τσουπ, απο πίσω του το Ζ3.
Δεν ήταν το S, OK -θεωρητικά- ήμουν πιο γρήγορος αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Ο τύπος δεν χρειαστηκε πολύ για να πάρει χαμπάρι και ενώ πήγε "κατι" να κάνει, τα διόδια πλησιάζαν γρήγορα. Ευτυχώς πήγαινε στον "σωστό" δρόμο.

Κρατάμε και οι 2 την αριστρή για "γρήγορο,ηλεκτρονικό πέρασμα" και πλησιάζοντας την δίοδο τί βλέπω δεξιά μου ?
Αν έχετε τον Θεό σας (μέρες που'ναι)...
Mercedes-Benz E63AMG σε ανοιχτό χρυσαφί με τις 4-μπουκες εξατμίσεις να μην αφήνουν περιθώρια "ονείρων". Ο τύπος περίμενε στην διπλανή σειρά να πληρώσει για να περάσει.
Ωραία λέω, θα'χουμε και "μάρτυρες".
Δεν έφταν όμως μόνο αυτό.
Πριν ξανακοιτάξω μπροστά μου το Boxter, κοιτάω μία στον καθρέφτη και να και το άλλο "δώρο": μαυρο, γυαλισμένο Audi S3 (το νέο) πλησιάζει απο πίσω και κόβει...

Ωωωωρε Θεεεέ μου, θα βγάλω το άχτι μου σήμερα λέω.
Μπροστά, πίσω, πλάϊ, όλα καινούργια αλλά κι ο παλιός είναι... κάπως.
Στιγμιαία, σκέφτηκα "να ταν κι ο Shido εδώ", εεε ρε γιορτή που θα'χαμε !!!

Ενεργοποιώ sprint booster και το αριστερό πόδι αρχίζει να ψιλοτρέμει (μην γελάτε, δεν είμαι μαθημένος σε "τέτοια")

Περνάει το Boxter τα διόδια, δεν αφήνω την μπάρα να κατέβει αλλά τον βλέπω και ανοίγει αμέσως (ερε κούνια που σε κούναγε...), περνάω και απο την τρέλα μου σανιδώνω.
Λόγω και sprint booster το Ζ3 αρχίζει τις καφρίλες χαιρετώντας με τον κώλο το S3.
Ρε πάμε να φύγουμε λέω' γω και τσουπ, να και το S3 περνάει τα διόδια, το AMG πουθενά.

Το Ζ3 πατάει και αρχίζει η μάχη.
Σας τα γράφω και τρέμω, απίστευτο.
Γεμίζει η 1η, αλλαγή σε 2α με γλύστρα και το S3 πίσω, προφυλακτήρα σχεδόν, το boxter 1-1,5 κενά μπροστά.
Γεμίζει η 2α, 100, αλλαγή στον κόφτη, έχω μαζέψει το Boxter και το S3 δεν είναι πια προφυλακτήρα αλλά ακολουθεί κοντά.
Μεσαίες λωρίδες με κίνηση, φλάς, τέρμα δεξιά και η 3η γεμίζει με τον ήχο του Ζ3.
Κλεφτά διακρίνω οτι πρέπει ήδη να είμαι μπροστά, ξαναπλησιάζω προς τα αριστερά και ΝΑΙ είμαι μπροστά ξεκάθαρα.
6700, 6900, αλλαγή στα 160, είμαι μπροστά, το S3 δεν ξέρω που είναι, το boxter πίσω μου, και οι 2 αριστερά και ανοίγουμε, με ακολουθεί αλλά εγώ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΙΣΩ ΕΝΤΕΛΩΣ.
Παιδια απίστευτη ντόπα.
Συνεχίζουμε, κοντά 200 (απόγευμα με κίνηση) και καταλαβαίνω κάτι να΄ρχεται απο πίσω δεξιά...
Ηταν ο παρατηρητής (με πάνω απο 500 ίππους τί να κάνει κι αυτός, να μην "πατήσει" λίγο ?)
Ανοιγε πολύ όμορφα και "αρχοντικά", Respect !

Εγώ στον "κόσμο" μου να χαζογελάω σαν μικρό παιδί που του πήραν παγωτό.
Ετσι είναι αυτά, ακόμα μεγαλώνω το παιδί που'χω μέσα μου (λίγο επικίνδυνα):GrowUp:.
Χαλάλι τα ευρώ, χαλάλι τα megane, χαλάλι οι ενδωοικογενειακές "γκρίνιες" (πώς ακούγεται έτσι...?, εγώ δεν το ξαναοδηγώ...)

Ηταν απίστευτα και μόνο η έξοδος, δεξιά απο τον μεγάλο δρόμο έκοψε τους ρυθμούς.

Το χαρηκα πάρα-πάρα-πάρα πολύ. Δεν περιγράφεται με λέξεις.:greenboun
Ηθελα να μοιραστώ αμέσως την χαρά μου (σιγά το κατορθωμα ρε μεγάλε !) και πήγα να πάρω τηλέφωνο τον Deepblue. Απο την τρέλα μου πήρα 2 φορές λάθος τηλέφωνο !

Τί ήταν αυτό ρε παιδιά, όνειρο, πραγματικότητα ή φαντασίωση ?
Καμιά φορά απο την κάψα μας "ζούμε" και εικονικές πραγματικότητες...
Μπορεί να ταν στην Ελλάδα, μπορεί στην Γερμανία, μπορεί αλλού όπου ο Κ.Ο.Κ είναι πιο χαλαρός...

Δεν ξέρω, δεν ξέρω, ίσως να το διάβασα και κάπου και να νομίζω οτι το 'ζησα εγώ ο ίδιος.

Ετσι κι όταν ήμουν μικρός και διάβαζα 4 τροχούς, νόμιζα οτι οδηγούσα εγώ ο ίδιος μέσα απο τις περιγραφές του Στρατή και του Καββαθά.

Πάντως και τώρα που ο ξαναδιαβάζω, το παντελόνι μου έχει "τσιτωθεί"
Η κόντρα είναι... Ντόπα, μεγάλη !
:rally:

Stathis
27-12-09, 00:29
ωραιο το κειμενο σου βαγγελη, βγαλμενο απο καρδιας θα ελεγα...

βεβαια, εγω -οπως και τοτε- θα σου πω "κατσε στ' αυγα σου" και ασε τις κοντρες στην ηλικια σου...:hohoho:
οποιος νοωθει "καψες", εκτος απο τα τουρμπο, υπαρχουν και οι ανεμιστηρες...:JC_fan:

VanVIC
27-12-09, 00:34
ωραιο το κειμενο σου βαγγελη, βγαλμενο απο καρδιας θα ελεγα...

βεβαια, εγω -οπως και τοτε- θα σου πω "κατσε στ' αυγα σου" και ασε τις κοντρες στην ηλικια σου...:hohoho:
οποιος νοωθει "καψες", εκτος απο τα τουρμπο, υπαρχουν και οι ανεμιστηρες...:JC_fan:

Στάθη το'χω ξαναπεί και το ξαναλέω, δεν είμαι κοντράκιας με την γνωστή σημασία της λέξης.
Δεν πάω κάπου με συνενόηση για να βάλω το αμάξι σε κόντρα.
Αν μου "κάτσει" κάτι στον δρόμο μου και κάνω κέφι, θα πατήσω κι ας είναι και Ferrari.
Oσο για τις κάψες και τους ανεμιστήρες, έχεις απόλυτο δίκιο.
;)

sheriff
27-12-09, 00:40
θες να μου πεις οτι ειμαι κοντρακιας?επειδη πιο παλια καναμε 2-3 κανονισμενα ανοιγματα?



















.....την εβδομαδα

VanVIC
27-12-09, 00:46
θες να μου πεις οτι ειμαι κοντρακιας?επειδη πιο παλια καναμε 2-3 κανονισμενα ανοιγματα?

.....την εβδομαδα

Δάσκαλε δεν μπορώ να σε κρίνω, δεν μου το επιτρέπει ο σεβασμός στην ιστορία σου...
χιχιχιχι

Nikos
27-12-09, 02:21
Παρότι αποτέλεσαν σημεία τριβής στο παρελθόν και οδήγησαν σε μεγάλες εντάσεις ..ακόμα και σε τσακωμούς, εμενα η ενότητα "κόντρες" πάντα μου άρεσε...την έβρισκα άκρως ενδιαφέρουσα, είτε μεταξύ μελων τον forums, είτε με "εξωσχολικούς" αντιπαλους.
Και πιστεύω ότι μεταξύ ανθρώπων που αγαπάνε την αυτοκίνηση και ενίοτε κάνουν και κάποιο "άνοιγμα"...έτσι για να ξεμπουκώσει λίγο το εργαλείο βρε αδερφέ...μήπως θα ήταν εφικτό να συμπεριληφθεί μια τέτοια ενότητα στο νέο forum ?

VanVIC
27-12-09, 09:25
Παρότι αποτέλεσαν σημεία τριβής στο παρελθόν και οδήγησαν σε μεγάλες εντάσεις ..ακόμα και σε τσακωμούς, εμενα η ενότητα "κόντρες" πάντα μου άρεσε...την έβρισκα άκρως ενδιαφέρουσα, είτε μεταξύ μέλλον τον forums, είτε με "εξωσχολικούς" αντιπαλους.
Και πιστεύω ότι μεταξύ ανθρώπων που αγαπάνε την αυτοκίνηση και ενίοτε κάνουν και κάποιο "άνοιγμα"...έτσι για να ξεμπουκώσει λίγο το εργαλείο βρε αδερφέ...μήπως θα ήταν εφικτό να συμπεριληφθεί μια τέτοια ενότητα στο νέο forum ?

Είναι λεπτό το θέμα Νίκο.
Το ΠΑΝ είναι να υπάρχει αλληλοσεβασμός και καλές προθέσεις.
Αν εξασφαλισθούν αυτές οι προϋποθέσεις, όλα γίνονται.

Nikos
27-12-09, 09:41
Είναι λεπτό το θέμα Νίκο.
Το ΠΑΝ είναι να υπάρχει αλληλοσεβασμός και καλές προθέσεις.
Αν εξασφαλισθούν αυτές οι προϋποθέσεις, όλα γίνονται.

Εννοείται πως κινούμενοι μέσα σε αυτά τα πλαίσια και μονο σε αυτά, δημιουργούνται προϋποθέσεις ύπαρξης μιας τέτοιας ενότητας....άλλωστε τα πάντα γύρω απ αυτό το θέμα είναι για πλακα ...ποτε δεν κατάλαβα αυτούς που το πήραν στα σοβαρά...

Stathis
27-12-09, 09:46
εγινε η ενοτητα... https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=40

η επιθυμια σας διαταγη...

VanVIC
27-12-09, 09:53
εγινε η ενοτητα... https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=40

η επιθυμια σας διαταγη...

λές να εμφανιστούν και ειδικοί σύμβουλοι απο άλλες γειτονιές ?
:D

Stathis
27-12-09, 09:55
καλως να ορισουν...

Nikos
27-12-09, 10:59
Let the games begin......

Vasilis
27-12-09, 11:11
ωρε......εχω να γραψω δηλαδη...με τα παλιοσυμπεθερια κ τον Στρατακια που εμπλεξα....θα χω κ βιντεακια ομως για να μην υπαρχουν αντιπαραθεσεις.....για προσεξτε!!!

Stathis
27-12-09, 11:16
ωχ... ποιος μας σωνει τωρα...
ειναι και κλειστα τα σουπερ μαρκετ....

Nikos
27-12-09, 11:17
Προτείνω "ομαδικό φατούρο" σε οποιον ξεπερνάει τα όρια και παρεκτρέπεται δημιουργώντας άσχημο κλίμα σε αυτή την ενότητα.....φατούρο στα παλιά σχολικά πρότυπα...οι παλιοί γνωρίζουν καλά....

Stathis
27-12-09, 11:24
να γινει το "συννεφο"...:bitchslap::yeye:

katsaraios
27-12-09, 12:29
να γινει το "συννεφο"...:bitchslap::yeye:


https://www.youtube.com/watch?v=7YktUch9kZA

merlin
27-12-09, 12:30
Προτείνω "ομαδικό φατούρο" σε οποιον ξεπερνάει τα όρια και παρεκτρέπεται δημιουργώντας άσχημο κλίμα σε αυτή την ενότητα.....φατούρο στα παλιά σχολικά πρότυπα...οι παλιοί γνωρίζουν καλά....

:notworthy:


να γινει το "συννεφο"...:bitchslap::yeye:

Ρε μην βαράτε ρε, να οργανωθούμε... κάντε κύκλο !!!!

:bbq2:

katsaraios
27-12-09, 12:32
https://www.youtube.com/watch?v=7YktUch9kZA

κατω στο υπογειοοοοο

Nick bmwlover
28-12-09, 20:30
Υπαρχουν ατομα εδω μεσα,μεταξυ αυτων κ εγω,που εχουν "ανοιξει" μεταξυ τους ουκ ολιγες φορες και δεν χαλαστηκε κανεις οποιο και αν ηταν το αποτελεσμα,αντιθετως!!!

nautilos
28-12-09, 21:39
Να γίνουν τα ανοίγματα λέμε !!!!