PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος και οικονομικός κομπρέσσορας G-Power



Vasilis
26-12-09, 19:09
Προσωπικα ειμαι υπερ της ESS , μιας κ τον τοποθετησα κιολας....αλλα υπαρχει κ η πιο φθηνη λυση του εν λογω της Gpower....
Το γιατι ειναι καλυτερος ή οχι αυτος που επελεξα...δεν ειμαι ο καταλληλος για να το πω.....
Ας ποσταρουν οι γνωστες γι αυτο το θεμα


Νέος και οικονομικός κομπρέσσορας G-Power

Όλοι όσοι ασχολούνται με την αυτοκίνηση (με οποιαδήποτε μορφή της), λένε πως το γκάζι συνηθίζεται εύκολα. Κάτι που μας βρίσκει απόλυτα σύμφωνους. Και προφανώς και την εταιρεία G-Power, η οποία προσφέρει στην αγορά έναν κομπρέσσορα νέας γενιάς, ειδικότερα για την BMW Ε46 και πιο συγκεκριμένα για τους τρίλιτρους κινητήρες της σειράς Z4, αλλά και της σειράς 3 και ειδικότερα για το μοντέλο 330i.

Το πλήρες όνομα του kit είναι G-Power SK Plus NG. Χάρη στη νέα τεχνολογία που ενσωματώνει πάνω του, υπάρχει η δυνατότητα αύξησης της πίεσης του υπερσυμπιεστή από 0,3 bar σε 0,4 bar. Έτσι η ιπποδύναμη εκτοξεύεται στους 306 ίππους (ιπποδύναμη παραπλήσια με αυτή που αποδίδουν οι διπλοτούρμπινοι κινητήρες της βαυαρικής εταιρείας) έναντι 286, που απέδιδε ο συγκεκριμένος υπερσυμπιεστής με πίεση 0,3 bar. Η διαφορά δύναμης με την εργοστασιακή ισχύ είναι απλά χαοτική μιας και ο «μαμά» 3λιτρος κινητήρας αποδίδει 234 άλογα.

Το συγκεκριμένο πακέτο κοστίζει ¤ 2.999. Αν σας ενθουσίασε η ιδέα και περίσσεψαν χρήματα από το δώρο των Χριστουγέννων τότε πρέπει να το σκεφτείτε σοβαρά. Αξίζει...

bill_m3
26-12-09, 19:12
Βασίλη αυτή η λύση είναι δοκιμασμένη???

Vasilis
26-12-09, 19:13
ξερω ανθρωπους που εχουν τοποθετησει....αλλοι εχω ακουσει οτι εχουν σπασει ομως....!

τι να πω...περιμενε κ θα λαβεις πολλες απαντησεις απο τους πιο γνωστες για το θεμα!!!!

αν δεν μου περρισευαν παντως...εγω θα τον εβαζα φιλε....τι να σου πω?

Stathis
26-12-09, 21:45
σε ενα τραπεζικο σάιτ που μπαινω διαβασα πριν 2-3 εβδομαδες οτι η εν λογω εταιρια ειχε καταθεσει αιτηση πτωχευσης στη γερμανια...
το αναμεταδιδω με επιφυλαξη μιας και δεν ξερω τι εγινε τελικα...