PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρός επαγγελματίας για εγκατάσταση φιμέ σε νότια προάστια



bomber21
18-02-10, 15:48
Αποφάσισα να βάλω αντιηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητο μου και ψάχνω ένα σοβαρό επαγγελματία στα νότια προάστια που να κάνει καλή δουλειά.Μη τις βάλω και το μετανιώσω είτε από τριγμούς (λύνουν την πόρτα για να τα βάλουν; ) είτε από ξεφλουδίσματα/μωβ χρώματα κτλ

Οι προτάσεις σας θα με βοηθούσαν! :original:

Nino
18-02-10, 15:52
Στα περισσοτερα αυτοκινητα δεν χρειαζεται να πειραχτει η πορτα... γνωμη μου να διαλεξεις τις επωνυμες μεμβρανες που εχουν και life time εγγυηση.

BILL007
18-02-10, 15:52
Φίλε μου έχεις pm...:)

Stefanos_Cool
18-02-10, 16:01
Αποφάσισα να βάλω αντιηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητο μου και ψάχνω ένα σοβαρό επαγγελματία στα νότια προάστια που να κάνει καλή δουλειά.Μη τις βάλω και το μετανιώσω είτε από τριγμούς (λύνουν την πόρτα για να τα βάλουν; ) είτε από ξεφλουδίσματα/μωβ χρώματα κτλ

Οι προτάσεις σας θα με βοηθούσαν! :original:

Όχι δεν λύνουν τίποτα, σε ορισμένα μοντέλα ίσως χρειαστεί να ξεκουμπώσουν την ταπετσαρία, αλλά αυτοί που σου προτείνω στο πμ μου κάνουν άριστη εργασία και φυσικά με εγγύηση εφ όρου ζωής!

yannisv
18-02-10, 16:56
Η Llumar στην Αργυρουπολη (μεταξύ Ηλουπολης και Αργυρουπολης) κάνει καλή δουλειά...στο προηγούμενό μου αυτοκίνητο (ένα SEAT Ibiza) για τέσσερα χρόνια που το είχα με τις μεμβράνες δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα.

fanisk
18-02-10, 17:09
Βαγγελη Llumar λ.Βουλιαγμενης ρευμα προς κεντρο, στο αριστερο σου χερι μετα το Πλαζα. Κανενα προβλημα εδω και 2 χρονια, και μαλιστα ηταν πολυ γρηγοροι!

makisM5
18-02-10, 18:23
Αποφάσισα να βάλω αντιηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητο μου και ψάχνω ένα σοβαρό επαγγελματία στα νότια προάστια που να κάνει καλή δουλειά.Μη τις βάλω και το μετανιώσω είτε από τριγμούς (λύνουν την πόρτα για να τα βάλουν; ) είτε από ξεφλουδίσματα/μωβ χρώματα κτλ

Οι προτάσεις σας θα με βοηθούσαν! :original:

φιλε καλησπερα, εχω βαλει αντιηλιακες σε ολα τα αυτοκινητα που εχω αλλαξει, σε ολα εβαλα λουμαρ οχι για καποιο λογο απλα ετσι ετυχε αυτο που εχω να σου πω κατα την αποψη μου ειναι οτι που εχει λουμαρ και γενικοτερα επονυμεσ μεμβρανες δεν θα εχεις κανενα προβλημα. το αν σου λυσουν την πορτα εξαρτατε απο το εαν ειναι cabrio η κουπε οπου σε αυτα παλαιοτερα την λυνανε την πορτα διοτι κατεβαινει το τζαμι καθε φορα που ανοιγει και κλεινει κατα 2-3cm και στην αρχη πρεπει να μεινει κλειστο.. Κανε τις ερωτησεις σου και στους ιδιους Παντος οταν ειναι να πας πες μου:thanks:

makisM5
18-02-10, 18:27
Αποφάσισα να βάλω αντιηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητο μου και ψάχνω ένα σοβαρό επαγγελματία στα νότια προάστια που να κάνει καλή δουλειά.Μη τις βάλω και το μετανιώσω είτε από τριγμούς (λύνουν την πόρτα για να τα βάλουν; ) είτε από ξεφλουδίσματα/μωβ χρώματα κτλ

Οι προτάσεις σας θα με βοηθούσαν! :original:

για το χρωμα θα το δεις δειγμα πανω σε τζαμι που εχουν οι περισσοτεροι.Εκει θα φανει ο επαγγελματιας οπου θα σου δωσει και εγγυηση...

Monsta
18-02-10, 18:50
Εμείς τοποθετούμε τις επώνυμες μεμβράνες της Global από Αμερική. Εγγύηση γραπτή εφ όρου ζωής. Βεβαίωση ΚΤΕΟ όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία.

Τώρα εάν θες να γίνει σωστή δουλειά στη τοποθέτηση, η επένδυση της πόρτας πρέπει να αφαιρεθεί για να "καθήσει" η μεμβράνη σωστά, να μπορέσει να πατηθεί καλά και να μην έχεις ποτέ πρόβλημα στο να σου ξεκολλήσει από το κατάβασμα των τζαμιών.

Να στο πω και αλλιώς: Εμάς σαφώς και μας βολεύει να ΜΗ βγάλουμε επένδυση, είναι λιγότερη δουλειά, άρα πολύ πιο εύκολο να τελειώνουμε. Όμως ο σωστός επαγγελματίας θα το κάνει.

Τέλος, δε θα ανησυχούσα για τυχόν τριγμούς, γιατί όλα τα σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν 3-4 βίδες και ύστερα βγαίνουν / ξεκουμπώνουν.

bomber21
18-02-10, 19:14
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας!

Μένω στη Βάρη και κάποιες από αυτές δε με βολεύουν όμως,οπότε θα επισκεφτώ τις llumar και 3M στην Αργυρούπολη και θα αποφασίσω ανάλογα με το τι θα δω εκεί/τιμή/ποιότητα !

Ευχαριστώ και πάλι!

bill_m3
18-02-10, 19:17
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας!

Μένω στη Βάρη και κάποιες από αυτές δε με βολεύουν όμως,οπότε θα επισκεφτώ τις llumar και 3M στην Αργυρούπολη και θα αποφασίσω ανάλογα με το τι θα δω εκεί/τιμή/ποιότητα !

Ευχαριστώ και πάλι!

Κοίτα και αυτό που σου είπε ο Monsta (Κώστας) πιο πάνω, υπάρχει και έκπτωση για τα μέλη του bmwfans!!!!!!!

bomber21
18-02-10, 19:18
Σε ποιά περιοχή είναι;

Monsta
18-02-10, 19:22
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τις προτάσεις σας!

Μένω στη Βάρη και κάποιες από αυτές δε με βολεύουν όμως,οπότε θα επισκεφτώ τις llumar και 3M στην Αργυρούπολη και θα αποφασίσω ανάλογα με το τι θα δω εκεί/τιμή/ποιότητα !

Ευχαριστώ και πάλι!

Και οι δύο καλές επιλογές, σημασία έχει να είναι καλός ο μάστορας.

Έχε υπόψη σου ότι αν βάλεις 3Μ, θα πρέπει μετά να κάτσεις να βγάλεις τα σηματάκια 3Μ από όλα σου τα τζάμια με βαμβάκι & οινόπνευμα.

Monsta
18-02-10, 19:33
Είμαι στην ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση από σένα (Χαλάνδρι), αλλά μπορείς να έρθεις πολύ εύκολα από ΑΟ, βγαίνεις έξοδο Λ. Κηφισίας και έφτασες.

Monsta
18-02-10, 19:34
Απλά τοποθετήσεις μεμβρανών κάνουμε μόνο Σάββατο κατόπιν ραντεβού.

Vasilis
18-02-10, 19:46
με την σειρα μου......να πω οτι εχω τις GLOBAL βαλει κ γω....αλλα πριν απο 2 χρονια περιπου.....τοτε δεν σε ηξερα φιλε μονστα....

Ωστοσο μπορω να πω τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ για τις μεμβρανες.....!Αψογη τοποθετηση....ΚΑΜΜΙΑ ζημια....ΚΑΜΜΙΑ φθορα.....κ εφ ορου ζωης εγγυηση οπως προειπε ο φιλος....!

κ στης γυναικας αν αποφασισω να βαλω....παλι αυτες θα βαζα.....!!!

οταν την εψαχνα...δεν θυμαμαι γιατι ειχα καταληξει οτι ειναι οι καλυτερες.....τωρα απλα μπορω να τις διαφημισω χωρις φοβο μιας κ ειναι αψογες σε εφαρμογη κ οχι μονο...!

Monsta
18-02-10, 20:09
Όλες καλές είναι ρε παιδιά (πλυν τις Κινέζικες βέβαια που θα γίνουν μωβ σ ενα καλοκαίρι μέσα), σημασία έχει όπως είπα και πριν να είναι καλός ο μάστορας.

Κωνσταντίνος
18-02-10, 22:15
Για τις Foliatec Chromolux τι γνώμες έχετε οι γνώστες ;