PDA

Επιστροφή στο Forum : Tι αλλο αυτοκινητο "κοιτουσατε" οταν επιλεξατε τη BMW σας και τι βαρυνε την αποφαση?



Kostas_1
16-02-10, 22:37
Οταν πηρα την 1η 316 μου, ειχα καταληξει αναμεσα σε αυτην και στην Αλφα 156.
Με κερδισε η στιβαρότητα, η αισθηση σιγουριας που ενεπνεε και βεβαια η γερμανικη καταγωγη.

Οταν πηρα το Ζ4, ειχα να επιλεξω αναμεσα στο 2λιτρο που πηρα και σε ενα 2.2.
Κερδισε το 2λιτρο λογω νεότερης ηλικίας (2 ετων), λιγοτερα χλμ, πιο οικονομικό και για τα περισσοτερα καλούδια που ειχε (ξενον, δερματινο πακέτο, κλπ).

Σειρα σας....

yannisv
16-02-10, 22:45
Ωραίο θέμα!!
Εγώ έριξα μισή ματιά στο Α4 Turbo αλλά συνήλθα άμεσα.
Η αγάπη για την BMW, ο έρωτας με την πρώτη ματιά με το Ε92 ήταν αρκετά για να αποφασίσω. Στα συν του Audi η ισχύς του κινητήρα ελέω turbo αλλά έχω μια παλιομοδίτικη προσκόλληση στα ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα. Σε όλους τους άλλους τομείς ψήφιζα και ψηφίζω BMW παρότι δεν υποτιμώ το Audi το αντίθετο μάλιστα. Απλά το BMW - κατά το υποκειμενικό μου κριτήριο - είναι ακόμη μισό σκαλί πάνω.

Z4 DCT
16-02-10, 22:45
Οταν πηγα να παρω το 92 αρι πηγαινα για το 335, η λογιστρια μου επεμενε τοτε οτι τα τεκμηρια θα ειναι ετσι, τα αλλα θα ειναι αλλιως......και πηρα το 320.......Μπαξαμε ομως νεο λογιστη.......thumb

mitsos_chania
16-02-10, 22:46
Οταν πηγα να παρω το 92 αρι πηγαινα για το 335, η λογιστρια μου επεμενε τοτε οτι τα τεκμηρια θα ειναι ετσι, τα αλλα θα ειναι αλλιως......και πηρα το 320.......Μπαξαμε ομως νεο λογιστη.......thumb

θα την ειχα εκτελεσει την λογιστρια

nikos ///M
16-02-10, 22:48
Οταν πηρα το δικο μου
εψαχνα μονο Ε46 ασχετους κυβισμου,
ηθελα οποσδηποτε να εχει ηλιοροφη.
κατεληξα σε αυτο λογω των λιγων
πραγματικων χλμ και του πληρη εξωπλισμου του.

Stamatis
16-02-10, 23:08
Μεταξυ αλλων και Αudi TT.
Δεν το εχω μετανοιωσει αλλα θα μου μεινει για παντα απωθημενο.

Στο επομενο, αν δεν βγει τουρμπο στα 200 αλογα στην bmw, δυστυχως θα παω στο group vag.

dark knight
16-02-10, 23:11
πριν παρω το ε46 καμπριο λοξοκοιταζα το χοντα ς2000.εντελως διαφορετικο σε φιλοσοφια.αλλα η αγαπη για τον ελικα με κερδισε καθως προυπηρχε bmw στην οικογενεια!

Konstantinos E60
16-02-10, 23:18
Μεταξυ αλλων και Αudi TT.
Δεν το εχω μετανοιωσει αλλα θα μου μεινει για παντα απωθημενο.

Στο επομενο, αν δεν βγει τουρμπο στα 200 αλογα στην bmw, δυστυχως θα παω στο group vag.

Πήγαινε να δείς την γλύκα... 2 χρόνια Audi A4 ήταν αρκετά(δεν σου κάνει εντύπωση πόσα Α4 κυκλοφορούσαν το 1998-2000 και πόσα τώρα,οταν παθαίνεις μαθαίνεις) Το Ε46 το πήρα χωρίς να ψάξω για κάτι άλλο γιατι είχα αγανακτήσει απο το Α4.Το Ε60 το πήρα γιατί το έβαλα στο μάτι απο την πρώτη στιγμή που το είδα απο κοντά και το οδήγησα βέβαια συνέβαλαν και τα 8 χρόνια άριστης συμβίωσης με το Ε46.

Χρίστος
16-02-10, 23:29
Οταν πηρα την 1η 316 μου, ειχα καταληξει αναμεσα σε αυτην και στην Αλφα 156.
Με κερδισε η στιβαρότητα, η αισθηση σιγουριας που ενεπνεε και βεβαια η γερμανικη καταγωγη.

Ακριβως το ιδιο!!!

Nick bmwlover
16-02-10, 23:39
Τωρα ισως να θελετε να με βαρεσετε,Honda Civic Type R κ Type S,Volvo C30,Audi TT,VW Golf GT,VW EOS,Opel Astra Cabrio 1.6 Turbo κ αλλα πολλα...
Ο λογος που κατεληξα στην bmw 116i,οταν την ειδα απο κοντα τη μερα που την πηρα στα χερια μου την ερωτευτηκα,ειναι οτι παντα μου αρεσαν τα γκαζια,αλλα δεν μπορουσα ευκολα να αποχωρηστω την bmw...

Monsta
16-02-10, 23:51
Τι άλλες επιλογές έχεις άραγε, στις σημερινές τιμές μτχ Ε46 Μ3???

Αυτό νόμιζα και γω: ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ!!!

gant
16-02-10, 23:59
Είχα γιά πολλάαααααααααα χρόνια Ε21, μάζευα λεφτά για Ε46 κουπέ. Τίποτα άλλο δεν ήθελα.
Η τσέπη δεν πήγαινε παραπάνω και έμεινα στην 316 με ορισμένα εξτρα.

BILL007
17-02-10, 00:03
Eγώ σκεφτόμουν ένα κουκλί Μ pack κάτασπρο Ε36 κουπέ (ακόμα το έχω σε φωτό) που το έδινε κάποιος.
Πολύ ωραίο αμάξι, προσεγμένο, γενικά ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ!!

Τελικά όμως επείδη το Ε36 είχε παλιώσει πολύ για το έτος 2006 κατέληξα στο αγαπητό Ε46...

Επίσης λιγουρευόμουν honda και mercedes!:D:D:D

atha
17-02-10, 00:23
Εγω δεν ειδα τιποτα. Μονοδρομος το 335 και δεν σκεφτηκα αλλο. ενα μτχ 996 Turbo Techart αλλα εμπαιναν θεματα service και ιδιοκτησιας στην Ελληνικη επαρχια, οποτε αραξα στο 335.
Οχι πως κακοπεσα κιολας

mitsos_chania
17-02-10, 00:26
Οταν εψαχνα να αγορασω αμαξι πρωτα κοιταζα το μικρο rx8.Μετα αλλαξα γνωμη και κοιταζα σε Ζ4 3λιτρο ή 330ci(καμπριο φυσικα).Τελικα βαρεθηκα το ταξιδι και εχασα ενα 330 που ηταν πραγματικα σε απιστευτη κατασταση.Τελικα εφερα το δικο μου και μπορω να πω οτι μετα απο 50000χλμ και καμια απολυτως ζημια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Libanner
17-02-10, 00:39
Ετος 1998.
Επιλογές:

Group Vag
Audi A4 A6 1,8T (ναι τοτε έβγαινε και το Α6 με το μικρο μοτερ)
VW Passat 1,8T

Mercedes C180

Volvo S40 (έβγαζε και μια σουπερ έκδοση Τ4 1,9 200 άλογα αν θυμάμαι καλά)

Alfa Romeo 156 1,8 144PS

Εγώ με τα μυαλά που είχα τότε θα έπαιρνα την Alfa. Tελικα και μετα απο 11 χρόνια ο πατέρας είχε δίκιο που πήρε την μπέμπα...

paganis
17-02-10, 01:31
οταν πουλησα το προηγουμενο ( δεν μου φταναν 230 τροχο με 1000 kg..τρομαρα μου!!!)...ηθελα να παω σε κατι ταχυτερο..αλλα να ειναι και διθεσιο καμπριο! θεωρητικα μονοδρομος..ηταν το τετρακινητο ττ με αναβαθμιση!!! σε μια τυχαια συναντηση με εναν πελατη μου...(κατοχο ζ3)...θυμηθηκα τον πρωτο μου ερωτα για αυτοκινητο (την ατλαντα μπλου ζ3 της ταινιας τζεημς μποντ....απο τοτε λοιπον εψαχνα, μονο για το συγκεκριμενο χρωμα..και μαλιστα σε φεης λιφτ(δηλαδη αρκετα σπανιο)..φανηκα τυχερος και το βρηκα!! βεβαια βρεθηκα με τα μισα αλογα...και χωρις την αγωνιστικη αισθηση του προηγουμενου....αλλα ζω τον ερωτα μου....τελικα ολα εχουν το τιμημα τους!!

stratos
17-02-10, 02:26
Πριν το 335 καλοκοίταζα το 350Ζ με σκοπό διπλοτουρμπίσματα. Αλλά λέω μετά το κόστος θα φτάσει αργά η γρήγορα πάνω απο 80.000 οπότε το ξέχασα αλλά έμεινε στο πίσω μέρος του μυαλού μου.

Ήμουν ένα βήμα πρίν απο Lotus Exige s2. Με απομάκρινε ένας γιατρός μου, φίλος της αυτοκίνησης κυρίως στο θέμα σφάλειας. Πρόκειται για ένα αλουμινένιο κλουβί, απο τα πιο μαλακά υλικά. Αν γίνει το κακό δεν σε βγάζουν απο μέσα. Ήθελα ένα πιο στοιβαρό αυτοκίνητο και είχα συμβιβαστεί με την δυσχρηστία του (όποιος έχει δοκιμάσει να μπεί μέσα ξέρει) και με τους ανύπαρκτους χώρους. Ένα μηχάνημα οδήγησης και αδρεναλίνης.

Είδα και το Ε92. είχα κολλήσει με το Lotus αλλά είπα βάλω τις προτεραιότητες της ασφάλειας μπροστά. Διάβαζα το προσπέκτους και άρχισε να με κερδίζει όλο και περισσότερο. έκανα την παραγγελία και απο τότε δεν το μετάνιωσα ποτέ

Monsta
17-02-10, 07:57
και είχα συμβιβαστεί με την δυσχρηστία του (όποιος έχει δοκιμάσει να μπεί μέσα ξέρει) και με τους ανύπαρκτους χώρους.

Άσε Στράτο έχω δύο πελάτες με δαύτα. Όταν έρχονται, ξέρουν πολύ καλά ότι επειδή απλά δεν μπορώ να μπω μέσα, τους έχω αδειάσει όλο το μαγαζί ώστε να μπορούν να τα βάλουν τέρμα οι ίδιοι, να γίνουν οι εργασίες και να τα βγάλουν έξω στο τέλος. Είναι και τα μοναδικά αυτοκίνητα που επιτρέπω ο πελάτης να είναι μέσα στο όχημα, εντός των εγκαταστάσεων.

Και βέβαια έκανες καλά που δεν το πήρες και σκέφτηκες την ασφάλειά σου. Το Exige είναι τόσο ειδικό αυτοκίνητο που κάνει για μία μόνο χρήση και το ξέρεις, ενώ έχει και (σύντομη) ημερομηνία λήξης.

merbeind
17-02-10, 08:25
Z4 3.0 vs BoxsterS 3.2 μοντελα 2005 και 2003 αντιστοιχα.Ο λογος που διαλεξα το Z4 ηταν 1)ενα βιντεακι του top gear με συγκριση αναμεσα τους,2)ενας φιλος μου που ειχε boxster και το εδωσε για z4 coupe...

Monsta
17-02-10, 08:29
1)ενα βιντεακι του top gear με συγκριση αναμεσα τους...

Το Top Gear σύγκρινε Ζ4 ///Μ με το Boxster S.

Sorry αλλά το Boxter S με το 'απλό' 3.0L Ζ4, απλά καμία επαφή....

Samaro
17-02-10, 08:31
Οταν είδα την Ε46, υπήρχε άλλος ένας ενδιαφερόμενος αγοραστής.
Κάναμε και οι δύο ένα σύντομο test drive και τελικά...... εκείνη,διάλεξε εμένα (σαν
καλύτερο οδηγό.)
Ο έρωτας ήταν αμοιβαίος :th_Laie_67-1:

mdenax
17-02-10, 08:43
Εγω είχα διαφορετικό δείλιμα.
Ειχα αποφασίσει να διαθεσω 35.000 και ημουν μεταξύ e46 M3 μεταχειρισμενη η e90 316i full extra καινουργια.

Μετα απο κανα δυο βόλτες απογοητευτικα απο τα μεταχειρισμένα που βρήκα και πήρα το καινούργιο.

Τώρα ειμαι σε σκέψεις να το δωσω και να αρχίσω το ψαξιμο πάλι....

bill_m3
17-02-10, 09:12
Εγώ είχα σχεδόν κλείσει μια clk cabrio (ήθελα σώνει και καλά cabrio)...
Ετοιμαζόμουν να πάω να δώσω τα λεφτά για το καπάρο και με παίρνει ο αδερφός μου τηλέφωνο, από ένα ταξίδι που είχε πάει για την δουλειά του..
- Μην κάνεις τίποτα μου λέει αν δεν δεις αυτό που είδα ..
- Τι είδες ρε...
- Ένα bmw σαν καινούργιο....

Πήγα το είδα και ήρθε ο έρωτας .............

bimmer-corfu
17-02-10, 09:58
εγώ πάλι αντί για Ε92 320 με καλό εξοπλισμό (στα 48.000 πριν τις μειώσεις) κοιτούσα και για Α5, CLK και μτχ Ε46 Μ3

stratos
17-02-10, 11:10
Άσε Στράτο έχω δύο πελάτες με δαύτα. Όταν έρχονται, ξέρουν πολύ καλά ότι επειδή απλά δεν μπορώ να μπω μέσα, τους έχω αδειάσει όλο το μαγαζί ώστε να μπορούν να τα βάλουν τέρμα οι ίδιοι, να γίνουν οι εργασίες και να τα βγάλουν έξω στο τέλος. Είναι και τα μοναδικά αυτοκίνητα που επιτρέπω ο πελάτης να είναι μέσα στο όχημα, εντός των εγκαταστάσεων.

Και βέβαια έκανες καλά που δεν το πήρες και σκέφτηκες την ασφάλειά σου. Το Exige είναι τόσο ειδικό αυτοκίνητο που κάνει για μία μόνο χρήση και το ξέρεις, ενώ έχει και (σύντομη) ημερομηνία λήξης.

Ναι δεν κάνει για αυτό που πραγματικά το ήθελα. Δεν θα το ευχαριστιόμουν τόσο όσο το 35άρι... Άσε που δεν παίρνει και άλογα η σφήνα :hystericalbs1:

Χρίστος
17-02-10, 11:26
Πριν το 335 καλοκοίταζα το 350Ζ με σκοπό διπλοτουρμπίσματα. Αλλά λέω μετά το κόστος θα φτάσει αργά η γρήγορα πάνω απο 80.000 οπότε το ξέχασα αλλά έμεινε στο πίσω μέρος του μυαλού μου.

Ήμουν ένα βήμα πρίν απο Lotus Exige s2. Με απομάκρινε ένας γιατρός μου, φίλος της αυτοκίνησης κυρίως στο θέμα σφάλειας. Πρόκειται για ένα αλουμινένιο κλουβί, απο τα πιο μαλακά υλικά. Αν γίνει το κακό δεν σε βγάζουν απο μέσα. Ήθελα ένα πιο στοιβαρό αυτοκίνητο και είχα συμβιβαστεί με την δυσχρηστία του (όποιος έχει δοκιμάσει να μπεί μέσα ξέρει) και με τους ανύπαρκτους χώρους. Ένα μηχάνημα οδήγησης και αδρεναλίνης.

Είδα και το Ε92. είχα κολλήσει με το Lotus αλλά είπα βάλω τις προτεραιότητες της ασφάλειας μπροστά. Διάβαζα το προσπέκτους και άρχισε να με κερδίζει όλο και περισσότερο. έκανα την παραγγελία και απο τότε δεν το μετάνιωσα ποτέ


Άσε Στράτο έχω δύο πελάτες με δαύτα. Όταν έρχονται, ξέρουν πολύ καλά ότι επειδή απλά δεν μπορώ να μπω μέσα, τους έχω αδειάσει όλο το μαγαζί ώστε να μπορούν να τα βάλουν τέρμα οι ίδιοι, να γίνουν οι εργασίες και να τα βγάλουν έξω στο τέλος. Είναι και τα μοναδικά αυτοκίνητα που επιτρέπω ο πελάτης να είναι μέσα στο όχημα, εντός των εγκαταστάσεων.

Και βέβαια έκανες καλά που δεν το πήρες και σκέφτηκες την ασφάλειά σου. Το Exige είναι τόσο ειδικό αυτοκίνητο που κάνει για μία μόνο χρήση και το ξέρεις, ενώ έχει και (σύντομη) ημερομηνία λήξης.
εγω δλδ που το σκεφτομαι για τωρα????(elise sc):shok:
οχι για πρωτο φυσικα.
μου κανατε τη καρδια περιβολι παλι

stratos
17-02-10, 11:30
εγω δλδ που το σκεφτομαι για τωρα????(elise sc):shok:
οχι για πρωτο φυσικα.
μου κανατε τη καρδια περιβολι παλι

Το exige είναι το elise με hardtop που βγαίνει και έχει πιο πιστάδικο στήσιμο. To s2 έχει 240 ίππους.

Πραγματικά είναι πολλά τα λεφτά για αυτό που είναι Χρήστο και ειδικά με την ασφάλεια έχει ένα μεγάλο θέμα. Επίσης δεν ξέρω το ανάστημα σου αλλά αν είσαι πάνω απο 1.70 και 85-90 κιλά θα μπείς... μαλλον θα βγείς (αν καταφέρεις να μπείς) με τεράστια δυσκολία. Μέσα είναι άνετο, το μπές/βγές είναι τραγικό. Αλλα αν είναι να ανοίξουμε ένα καινούριο thread για αυτό. Θα το κάνω το βραδάκι

Christos 330
17-02-10, 12:03
Το 1983 θυμαμαι το 2002 tii του πατερα μου (δεν το ξεπερασα ακομα βλεπω φωτογραφιες που εχει) . . .

Μετα ηρθε ενα Αudi 80 cc του 1987 1.300 που ναι μεν το ειχα τρελλα

αλλα στα ματια μιας bmw τα ξεχνουσα ολα (που να ξεπερασεις ενα bmw???) . . .

Το 1999 ηρθε το Ε 36 316 4 door το οποιο ηταν πανασχημο πορτοκαλι φλας 15αρες γκρι

προφυλακτηρες που φυσηκα τα εφτιαξα ολα μεχρι κ το παραμικρο . . .

Το 2005 ηρθε το 1) 46 αρι 4 door το οποιο εγινε και 330 . . .

Το 2008 εγινε η αλλαγη απο 330 σε 318 ci μιας και το τετραπορτο μου την εδινε στο

μυαλο μου ειχα σκεψεις για πολλα στο κουπε μιας και του ριξα αρκετα φραγκα . . .

Το 2009 επωληθη το 318 ci λογου ευκαριας χρηματων και λογου του οτι ηταν αρκετα

παλιο για τα σημερινα δεδομενα (2001) ας ηταν στην πενα και με 67.000 χλμ τοτε . . .

Μετα απο 2 μηνες του 2009 διαλεξα ενα 320 ci facelift m pack με εξτρα που μου

καλυπτουν και τα θελω σε ενα αυτοκινητο . . .

Δεν ξερω αν θα κανω μια μετατρωπη αυτο το διαστημα ειμαι σε σκεψεις διαφορες

φοβαμαι πολυ την μεταπωληση μιας και δεν ειμαι ετοιμος να παντρευτω ενα αμαξι . . .

Ισως το 2010 αν ειμαστε γεροι και ολα πανε καλα να κραταω ενα διακοπτη με οτι αυτο

συνεπαγεται απο Ε 92 . . .

Μαρκα δεν αλλαζω που να χτυπανε τα τελη στο δοξα πατρη . . .

Ο αδερφος μου εχει ενα Μ40 2 door 2.700 eta με μπλοκ απο 25αρι και με κατασκευη δικη

του σε turbo . . .

Σκεφτεται να το πουλησει (σε μενα χεχεχε)για τα ματια μιας 39αρας ειδωμεν . . .

z3 2.2
17-02-10, 12:18
Εγω ημουν αναμεσα στο Zed και στο να κρατησω το Corsaκι της γυναικας μου!!!!
Αμα θελετε μπορω να σας γραψω για μηχανακια!!!!

stavr
17-02-10, 17:41
εχοντας μαθει να "οδηγω" σε ενα οπελ ασκονα β του 78 και αφου ειχα ηδη περασει απο ενα τεριος και ενα σμαρτακι, μονοδρομος στην επιλογη μου ηταν η μπεμπα μιας και επαθα την πλακα μου οταν οδηγησα το 520 td που πηρε ο γερος μου καινουριο το 2007. Εψαχνα λοιπον για 36ρι 2λιτρο σε καλη κατασταση, οταν ειδα το 46ρι μου να πουλιεται στην εδω αντιπροσωπια της bmw. Εγινε και μια αρκετααααααα καλυτερη τιμη και τελικα το πηρα. Απο το αυτοκινητο σε γενικες γραμμες ειμαι υπερευχαριστιμενος............α ν και θα ηθελα να ειχε μερικα αλογα παραπανω, απο τους μαμιολιδες που κυβερνανε (ανεξαρτητου κομματος) δεν ειμαι μιας και ο ενας μου πηρε 671 τελη και ο αλλος με εχει και πληρωνω 1.39 το λιτρο ==> πανω απο 200 γιουρια το μηνα! Ελεος πια !!!!!!Ειδαμε και παθαμε να το παρουμε και μας το βγαλανε ξυνο.............

atha
17-02-10, 20:50
Ο αδερφος μου εχει ενα Μ40 2 door 2.700 eta με μπλοκ απο 25αρι και με κατασκευη δικη

του σε turbo . . .

Σκεφτεται να το πουλησει (σε μενα χεχεχε)για τα ματια μιας 39αρας ειδωμεν . . .[/QUOTE]

mauris me v8 mallon etsi?:original:

mpa ego etsi opos eimai tora meta apo kana 2 xronia prota o theos exartatai apo thn oikogeneiaki katastash
xexexe

oldcarskickass
17-02-10, 21:38
Grande Punto TJet, Opel Corsa OPC, Mini Cooper και S (το παλιό).

Τελικά κατέληξα στο 120d λόγω του πιο all around χαρακτήρα του και το ότι είμαι ψιλοβαμμένος bmwδακιας, συν το γεγονός ότι έκατσε πολύ καλή προσφορά, συν το ότι ήταν στο Europlus.

sierra
18-02-10, 01:57
Εγώ στα 18μου οδήγησα για πρώτη φορά μια ALPINA 2002 ti που έτρεχε στο Τατόϊ μια αμαζώνα και την είχε πάρει το αφεντικό μου. Μετά οδήγησα το VOLVO 144 του πατέρα μου,μια CORTINA LUXUS του 1963(η λιμουζίνα της εποχής).Το 1983 πήρα το πρώτο δικό μου ένα FORD TAUNUS GT με 2 διπλάweberεπάνω.
Το 1991 πήρα του κουτιού το SIERRA CLX 1.6.Μέσα στο μυαλό μου όμως ήταν πάντα η BMW.Ετσι όταν συνήλθα από το κτύπημα της υγείας μου και γλύτωσα,αποφάσισα να κάνω το όνειρο μου πραγματικότητα,και αγόρασα την μπέμπα μου που βλέπετε στο γκαραζ μου.Οι πρώτες αγάπες δεν ξεχνιούντε με τίποτα όπως λέει ο σοφός λαός...:thanks:

aristent
24-02-10, 11:40
Δεν ειμαι ο μονος τελικα που κοιτουσα αλλη μαρκα πριν αγορασω το bmw μου.
Ωραια λοιπον θα το πω.Κοιτουσα για τετρακινητο (quattro) AUDI A4 DTM TFSI.
Στη συνεχεια επαθα πλακα και ηθελα πολυ το ΛΕΥΚΟ AUDI A5 1.8 TURBO QUATTRO S-LINE και ενω ημουν ετοιμος σχεδον να το αποφασισω ειδα την ΛΕΥΚΗ 5αρα (520i M-PACK)TEST DRIVE του αντιπροσωπου της BMW στη Λαρισα παρκαρισμενη κοντα στην κεντρικη πλατεια και ενω ειχα ραντεβου με τη γυναικα μου στο απεναντι πεζοδρομιο της πλατειας κοιτουσα επιμονα την 5αρα και ξεχασα το ραντεβου και χρειαστηκε να κανω τον κυκλο της πλατειας για να παρω την γυναικα μου .Μου ειπε μετα οτι κουνουσε τα χερια της αλλα ουτε πηρα χαμπαρι τιποτε.
Η συνεχεια ειναι απλη,πηρα για τεστ την 5αρα για σαββατοκυριακο (φιλος και πελατης μου ο αντιπροσωπος BMW)και να 'μαι.

mitsos_chania
24-02-10, 12:03
Δεν ειμαι ο μονος τελικα που κοιτουσα αλλη μαρκα πριν αγορασω το bmw μου.
Ωραια λοιπον θα το πω.Κοιτουσα για τετρακινητο (quattro) AUDI A4 DTM TFSI.
Στη συνεχεια επαθα πλακα και ηθελα πολυ το ΛΕΥΚΟ AUDI A5 1.8 TURBO QUATTRO S-LINE και ενω ημουν ετοιμος σχεδον να το αποφασισω ειδα την ΛΕΥΚΗ 5αρα (520i M-PACK)TEST DRIVE του αντιπροσωπου της BMW στη Λαρισα παρκαρισμενη κοντα στην κεντρικη πλατεια και ενω ειχα ραντεβου με τη γυναικα μου στο απεναντι πεζοδρομιο της πλατειας κοιτουσα επιμονα την 5αρα και ξεχασα το ραντεβου και χρειαστηκε να κανω τον κυκλο της πλατειας για να παρω την γυναικα μου .Μου ειπε μετα οτι κουνουσε τα χερια της αλλα ουτε πηρα χαμπαρι τιποτε.
Η συνεχεια ειναι απλη,πηρα για τεστ την 5αρα για σαββατοκυριακο (φιλος και πελατης μου ο αντιπροσωπος BMW)και να 'μαι.

Ποιος εχει τωρα την αντιπροσωπεια στην Λαρισα?

sorry για το off-topic.

aristent
24-02-10, 12:16
Ποιος εχει τωρα την αντιπροσωπεια στην Λαρισα?

sorry για το off-topic.

metalaxis sa (ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΙΝΑΡΕΤΖΗΣ ΤΑΣΟΣ)
Ειναι μαζι με αλλες αντιπροσωπειες οπως VOLVO,MITSUBISHI,HONDA

mitsos_chania
24-02-10, 12:23
metalaxis sa (ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΜΙΝΑΡΕΤΖΗΣ ΤΑΣΟΣ)
Ειναι μαζι με αλλες αντιπροσωπειες οπως VOLVO,MITSUBISHI,HONDA

εχουν αλλαξει τα πραγματα απο παλια που τα ξερα εγω.

τελος το οφ τοπικ

Christos 330
24-02-10, 13:52
mauris me v8 mallon etsi?:original:

mpa ego etsi opos eimai tora meta apo kana 2 xronia prota o theos exartatai apo thn oikogeneiaki katastash
xexexe[/QUOTE]

Αν δεν εισαι εσυ μπριζα τοτε ποιος αλλος ειναι ; ; ;

Ασε τα χαζα και δερε μας το ruf ο λαος θελει ruf . . .

330Ci
24-02-10, 19:27
Πριν την 318ci κοίταζα στα ίδια λ7 μια 156 2.0 JTS με τα 165 άλογα. Η μπέμπα είχε 65.000 και η Alfa 20.000 χλμ στο κοντέρ. Η μπέμπα του 2002, σχετικά φτωχή σε εξοπλισμό, η Alfa του 2006 με full extra. Ε, η πίσω κίνηση και η ποιότητα κατασκευής εγειρε την πλάστιγγα υπέρ της μπουμπούς.

nautilos
25-02-10, 02:48
Μόνο bmw (ήταν απωθημένο) όταν ήταν να αγοράσω το άμαξι πήγενα για Ε46 318 Ci coupe αν και θα ήθελα κάτι ποιό μικρό!Κατά διαβόλικη σύμπτωση εκείνη την εποχή βγήκε ο Άσσος και απλά πήγα και τον παρήγγειλα!!!!!:original:

deepBLUE
24-03-10, 04:23
Για ενα Scoda octavia5 RS πηγαινα μια και ηθελα αμαξι με χωρους και σχετικα αξιοπρεπεις επιδοσεις,ομως καποιος φουντωτης κακουργος με εβαλε στο λουκι και βρεθηκα με BMW.

katsaraios
24-03-10, 05:57
Για ενα Scoda octavia5 RS πηγαινα μια και ηθελα αμαξι με χωρους και σχετικα αξιοπρεπεις επιδοσεις,ομως καποιος φουντωτης κακουργος με εβαλε στο λουκι και βρεθηκα με BMW.

ριχτου ενα :ban:του Βαν του φουντωτη χεχεχε

Tsakirakos
24-03-10, 10:35
Πήγαινα καρφί για Land Rover Freelander. Ακριβώς δίπλα από αυτό όμως είχε η αντιπροσωπεία ένα 46άρι.... Έκατσα στη θέση του οδηγού να δω πως είναι και το ερωτεύτηκα.... Άμεσα έγινε η παραγγελία....

Christos 330
24-03-10, 11:11
Πήγαινα καρφί για Land Rover Freelander. Ακριβώς δίπλα από αυτό όμως είχε η αντιπροσωπεία ένα 46άρι.... Έκατσα στη θέση του οδηγού να δω πως είναι και το ερωτεύτηκα.... Άμεσα έγινε η παραγγελία....

Με το αστερι ομως ; ; ;

Ααααααααλλη φαση!!!!!!!!!!

merlin
24-03-10, 12:45
Η αγάπη μου για τα αυτοκίνητα και τις μοτοσυκλέτες άρχισε στα πρώτα παιδικά μου χρόνια... από τα 12 χρόνια μου οδηγούσα μια κατοχική μοτοσυκλέτα BMW ενός θείου μου σε ένα χωριό κοντά στην Αταλάντη και λίγο αργότερα ο αδελφός του πατέρα μου μου έμαθε να οδηγώ σε ερημικές διαδρομές στα προάστεια της Πάτρας μια Toyota KE30. Με αυτη την Toyota μυήθηκα στην πίσω κίνηση...

Το 1981, πρωτοετής φοιτητής φοιτητής και μυημένος αρκετά στην πίσω κίνηση (τρελαμένος αλλά χωρίς αυτοκίνητο), έπιασα δουλειά σε μιά έκθεση αυτοκινήτων στο Κερατσίνι ως παιδί για όλες τις δουλειές. Νόμιζα ότι βρέθηκα στον παράδεισο, μιάς και το αυτοκίνητο που χρησιμοποιούσα για τις εξωτερικές δουλειές, και που αργότερα το αφεντικό μου το έδινε και κανένα ΣΚ, ήταν ένα BMW 525. Και φυσικά ότι αυτοκίνητο κυκλοφορούσε εκείνη την εποχή και ερχόταν στο μαγαζί, περνούσε από τα χέρια μου.

Με αυτό το 525 ξεκίνησε το ενδιαφέρον μου για τα BMW, αλλά η ερωτική σχέση αναπτύχθηκε όταν πήραμε στο μαγαζί ανταλλαγή ένα 2002 tii ασημί... Το χάζευα, το χαίδευα, το οδηγούσα σε κάθε ευκαιρία... αξεπέραστος έρωτας.
Θυμάμαι ότι κάθε δεύτερη Τετάρτη μετά το ωράριο εργασίας, μου το έδινε το αφεντικό και πήγαινα στην Κόρινθο για να εισπράξω ένα γραμμάτιο από έναν πελάτη. Φυσικά η βόλτα με το 2002 ήταν η αμοιβή μου για το ταξίδι στην Κόρινθο !!!

Περνόντας λοιπόν τα χρόνια και ενώ έχω αλλάξει πολλά αυτοκίνητα, αλλά το Μ3 ήρθε να ολοκληρώσει τον έρωτα που ξεκίνησε το 2002tii μετά την ενδιαφέρουσα γνωριμία που δημιούργησε η 525. Πήγαινα να αγοράσω ένα 335 cabrio, αλλά η ανάγκη του αντιπροσώπου να πιάσει τον στόχο πωλήσεων, τον έκανε να μου κάνει μια πολλή συμφέρουσα προσφορά και να καταφέρω να αποκτήσω ένα Μ3 cabrio....

O έρωτας μου με τα BMW ανανεώθηκε...:original:

Tsakirakos
24-03-10, 13:20
Με το αστερι ομως ; ; ;

Ααααααααλλη φαση!!!!!!!!!!

Αλλη φαση οντως....Θα το δοκιμασεις στην επομενη συναντηση

Panos 316T
24-03-10, 13:31
τα πρώτα ερωτικά σκιρτήματα τα ένιωσα από έναν θείο μου που έφερε από Γερμανία το ΄86 νομίζω το Ε30 316.
το θυμάμαι σαν σήμερα πως γούρλωσαν τα μάτια μου όταν μπήκα στην θέση του οδηγού και νόμιζα πως μπήκα σε πιλοτήριο (ήταν και βράδυ).

αυτό ήταν...
δεν "κοίταξα" ποτέ άλλο αμάξι εκτός BMW...
με το μπάτζετ που διέθετα ήμουν σίγουρος για αγορά ενός μτχ παρά ενός καινούργιου αλλόθρησκου...οπότε Ε36 316 coupe

Dioskouroi
24-03-10, 13:31
Honda Civic MKV
Nissan 180SX
Honda CRX DelSol

τελευταια μερα ειδα το 316 και με κερδισε η ποιοτητα εσωτερικου καθαρα