PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΑΨΙΜΟ ΓΡΙΛΙΑΣ



Z4 DCT
05-02-10, 15:36
Μου εχουν περισεψει απο παλαιοτερη αλλαγη η αρχικες καρδιες (γριλιες) απο το 92αρι, η οποιες2 ειναι μαυρο πλαστικο εσωτερικο με νικες πλαστικο περιβλημα γυρο γυρο.
Σκεφτικα λοιπον να τις βαψω ολο μαυρο gloss, πηγα λοιπον και ρωτησα σε ανα chips away στον πειραια και μου λεει ο τυπος οτι αυτες δεν βαφονται, οτι θα ξεφλουδισουν γρηγορα κια το καλυτερο.......αν θες να σου τις βαψω με δικη σου ευθηνη 70 ευρω την μια!!!!!!, δηλαδη 140 ευρω!!!!!!!

Και ρωταω?? περιμενουν να κανουν δουλεια ετσι??? του στελνω αρκετα αμαξια απο την εταιρεια εκει....ουτε που θα τα ξαναδει!!!! Εκτος και κανω λαθος ρε παιδια και αυτες η τιμες παιοζουν στην αγορα....:whistle:

Και ερχομαι στο προκειμενο, βαφονται?? να τις ξυσω με ενα πολυ ψιλο γυαλοχαρτο και να τις βαψω μονος μου με σπρει, ηθα γινουν χαλια και να τις παω καλυτερα σε ανα φανοποιο που θα παρει σιγουρα λιγοτερο απο 140ευρω.....

scania124
05-02-10, 15:57
ρε τσιγκουνη........
παρηγγειλε ετοιμες απο το eday......
φθηνες ειναι.....



μαλλον σου ειπε 140 ε για να σε ξεφορτωθεί.......

Z4 DCT
05-02-10, 15:59
ρε τσιγκουνη........
παρηγγειλε ετοιμες απο το eday......
φθηνες ειναι.....



μαλλον σου ειπε 140 ε για να σε ξεφορτωθη.......


Αφου τις εχω........:warriorsmiley:

bill_m3
05-02-10, 16:01
Γιάννη κάνει αυτό που είπε ο Θάνος, είναι πολύ φθηνές από ebay!!!!!

Z4 DCT
05-02-10, 16:06
Γιάννη κάνει αυτό που είπε ο Θάνος, είναι πολύ φθηνές από ebay!!!!!

ΟΚ......thumb

fanisk
05-02-10, 16:38
ρε τσιγκουνη........
παρηγγειλε ετοιμες απο το eday......
φθηνες ειναι.....



μαλλον σου ειπε 140 ε για να σε ξεφορτωθεί.......

Ο βηχας, ο ερωτας και τα λεφτα δεν κρυβονται :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

scania124
05-02-10, 16:45
axxaxaaxaxaxxaxaxax φανη.....:banana::banana::banana::banana:

Prophet Of Noise
05-02-10, 16:48
Τι να κάνουμε ρε Γιάννη, τόσο του κοστίζει να προετοιμάσει το χρώμα και να τις βάψει με το μηχανηματάκι που έχει ο ίδιος, δεν θα τις βάψει με μαρκαδοράκι :P

Μια εναλλακτική είναι να πάρεις μαύρο glossy αυτοκόλλητο και να το βάλεις μόνος σου πάνω στις γρίλλιες αλλά είναι κουραστικό και χρονοβόρο και σίγουρα όχι για αυτούς που δεν έχουν υπομονή.

Ebay is the way.

YAz
05-02-10, 16:56
Προσωπικά απ'το ebay πήρα τις δικές μου, αλλά σε μένα έτυχε να μην τεριάζουν ακριβώς και να'χουν κάτι μικρο κενά τα οποία έπαιζαν.. Αναγκάστικα να τις στερεώσω καλύτερα με μαύρη σιλικόνη.. Υπόψην.

Stamatis
05-02-10, 16:56
Μου γεννήθηκε μια ιδέα.

Παίρνεις ένα τετράγωνο κομμάτι αυτοκόλλητο, κάρμπον, μαύρο ότι θες τεσπα

πατάς επάνω απο την πίσω πλευρά του τις γρίλιες και μετά το κόβεις απο μπροστά με ένα κοπίδι και ζεσταίνεις με το μπιστόλι.

Κολλάς το αυτοκόλητο λοιπόν επάνω και τέλος.

Απλό μου φαίνεται...

YAz
05-02-10, 17:06
και εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά ανάμεσα στις γρίλιες, όλες εκείνες τις ψιλές γραμμές; Θα γίνει λες εύκολα;

Nino
05-02-10, 17:47
αν περασει πλαστικοποιητη δεν προκειται να ξεφλουδισουν, δεν θα χρειαστει ουτε 100 gr χρωμα πηγαινε σε καποιο φαναρτζιδικο (ειναι και οι εποχες δυσκολες τωρα δεν εχουν και την δουλεια) στη χειροτερη περιπτωση να δωσεις ακριβως τα μισα.

Z4 DCT
05-02-10, 17:49
αν περασει πλαστικοποιητη δεν προκειται να ξεφλουδισουν, δεν θα χρειαστει ουτε 100 gr χρωμα πηγαινε σε καποιο φαναρτζιδικο (ειναι και οι εποχες δυσκολες τωρα δεν εχουν και την δουλεια) στη χειροτερη περιπτωση να δωσεις ακριβως τα μισα.

Γιαννη τι ειναι ο πλαστικοποιητης???

Nino
05-02-10, 18:03
ειναι σε υγρη μορφη το "περνας" πρωτα αυτο με το αεροπιστολο,το αφηνεις να στεγνωσει κανα εικοσαλεπτο και μετα βαφεις απο πανω, αυτο δενει το χρωμα στα πλαστικα μερη για να μην ξεφλουδιζουν.
Αλλιως οι προφυλακτηρες με το πρωτο πετραδακι και μετα πλυσιμο θα αρχιζαν να σχηματιζουν τον χαρτη της υδρογειου.
Βεβαια με τον καιρο και τις κακουχιες και αυτο μπορει να ξεφλουδισει.

υγ. οσο για την τιμη... και πολλα λεω

gyiama
05-02-10, 18:34
στο νικελ επανω δυστυχως δεν πιανει ουτε πλαστικοποιητης ουτε τπτ αργα η γρηγορα θα ξεφλουδισουν δυστυχως!!!!καλυτερα να μη μπεις στη διαδικασια!!!! οσο για την τιμη για 2 καρδεις οι οποιες δεν εχουν καμια προεργασια 70ε και για τις 2 ειναι καλα εως πολλα!!!

Christos 330
05-02-10, 18:36
Eγω οταν εβαψα απο το 330 τις καρδιες . . .

Ειχε κρατησει αρκετα . . .

Δεν ξεφλουδισε απλα απο τα πετραδακια καμια φορα πετουσε το χρωμα . . .

Antonis_Spartan
05-02-10, 18:40
Απο το e-bay οι δικες μου τουλαχιστον βγηκαν ΚΑΡΑΜΟΥΦΕΣ
γιατι δεν κουπμωναν σωστα,
Βεβαια το χρωμα τους μια χαρα ηταν αλλα δεν εκαναν καλη εφαρμογη
με αποτελεσμα σε καθε ανοιγμα του καπω να κραταω παντοτε την αριστερη
για να μην ξεκουπωσει εντελως και πεσει στο δρομο.

Προσοχη λοιπον αν θα αγορασεις απο εκει !!!