PDA

Επιστροφή στο Forum : ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ



halkida116mpack
24-11-11, 08:37
το θεμα μου ειναι οτι επειδη ειμαι καπνιστης και δεν μπορω απο την μια μερα στην αλλη να το κοψω θελω να παρω ενα ηλεκτρονικο.θα παρακαλουσα λοιπον οσοι εχετε δοκιμασει η το εχετε ακομα να μου πειτε εμπειριες.πχ τι μαρκα ειναι , αν σας αφηνει επιθυμια για τσιγαρο ,ποσο κοστιζει + την χρηση του , βλαβες(πολλαπλασιαστες κτλ:th_Laie_67-1:).και με τι μπαταρια να το παρω με 650 mah η 1000 mah...

ολες οι γνωμες δεκτες....ευχαριστω....

να πω οτι ψηνομαι γι αυτο https://www.njoyhellas.gr/products/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%C E%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF/ego-t/


ο halkida116mpack και το Υπουργειο Υγειας προειδοποιουν οτι
το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την υγεια μας

Z4 DCT
24-11-11, 08:40
Δεν καπνίζω...αλλα μέχρι τωρα εχω δει 3 φίλους που το χρησιμοποιούν.....και ολοι λενε οτι ειναι μια χαρά και κανει την δουλειά του καλα....thumb

Leonidas_E39
24-11-11, 08:54
Μια χαρα ειναι γυρω στα 25 ατομα στην δουλεια ΑΤΜΙΖΟΥΝ εδω και κανενα 8μηνο.

Καποιοι δεν αντεξαν και το γυρισαν στο τσιγαρο , αλλοι το εκοψαν και ενα μεγαλο ποσοστο Ατμιζει ακομα .

Τα προτερηματα που βρισκω ειναι οτι δεν μυριζει τσιγαριλα το αμαξι ,τα ρουχα και το στομα . Αν επιλέξεις γευσεις δες για το πρασινο μηλο ειναι σαν να καπνιζεις ναργιλε αλλα καλο ειναι να δοκιμασεις μεχρι να καταληξεις .

Οσο για το θεμα της μπαταριας επελεξε την μεγαλυτερη γιατι η διαφορα τιμης ειναι ελαχιστη .

Οτι απορια θελεις εδω.

bill_m3
24-11-11, 09:09
Το πρώτο πακέτο έχει 2 τσιγάρα μέσα?????


Να προβώ στην αγορά??????
Για πείτε ...........

Είναι ώρα να το χαιρετίσουμε !!!

GEORGE316
24-11-11, 09:11
ο κολλητος μου ηταν ισως και ο πρωτος πουτο πηρε...
πριν αρχισω ομως να σου λεω,πρεπει να ξερεις οτι το τσιγαρο ειναι πρωτα εγκεφαλικο και μετα βιολογικο.
αν εισαι αποφασισμενος να το κοψεις....θα βρεις τροπο..
ο κολλητος μυ λοιπον κυκλοφορουσε με το ηλεκτρονικο και ενα κανονικο πακετο στη τσεπη...καθε 20 ηλεκτρονικα καπνιζε και δυο κανονικα..
μετα απο κανενα 7μηνο το πεταξη και συνεχιζει το κανονικο..εξαιρετικο το οτι δεν βρωμιζει...
ουτε το σπιτι,ουτε το αμαξι.ουτε ξεπαγιαζεις για να του κανεις παρεα στο μπαλκονι χειμωνιατικα...
επειδη ο θειος μου ομως(ναυτικος...οποτε καταλαβαινεις..εχει καπνισει...οτι φυτρωνει)
μπηκε μια μερα στο σπιτι του,εκανε τρια τσιγαρα το ενα πισω απο το αλλο τσαλακωσε το πακετο και απο τοτε εχουν περασει 16 χρονια που δεν αντεχει τη μυρωδια του καπνου...

120ie87
24-11-11, 09:20
πολλές χρήσιμες πληροφορίες θα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο (μόνο που επειδή το θέμα βρίσκεται στις γενικές συζητήσεις πρέπει να κάνετε εγγραφή πριν το δείτε). Το θέμα μετράει 50 σελίδες μέχρι στιγμής...


https://www.avclub.gr/forum/showthread.php/86567-E-smoke...



... Το ξεκίνησα και εγώ και σώθηκα κυριολεκτικά, μόνο που πρέπει να γνωρίζεις 2 πράγματα για την λειτουργία του και για ποιοτικά e-liquid (διαβάστε τον παραπάνω σύνδεσμο, υπάρχουν όλες οι πληροφορίες που ψάχνετε) thumb

Vasilis
24-11-11, 09:43
το χω κοψει εδω κ 2 χρονια!

το τελευταιο διαστημα (απο καλοκαιρι κ μετα) ημουν ετοιμος να παω στο περιπτερο...κατι με ειχε πιασει,ωστοσο κρατιομουν!

τον Σεπτεμβρη πηρε ενας συναδελφος το Ego-T!

μολις μου πε οτι υπαρχουν ''υγρα ατμισης'' ΧΩΡΙΣ νικοτινη,εσπευσα στην αγορα του!


Ειμαι ενας πανευτυχης ΑΤΜΙΣΤΗΣ του ego-T που προτεινω ανεπιφυλακτα!

με γλυτωσε απο το περιπτερο , ατμιζω παντου το φχαριστιεμαι (δεν αντικαθιστα πληρως ομως την ικανοποιηση του τσιγαρου)!

ωστοσο,ψαχνοντας εμαθα να φτιαχνω τα ''υγρα ατμισης''

κοστος μηνιαιο περι τα 10 ευρω ατμιζοντας ολημερις!


οτι αλλο χρειαστειτε,εδω ειμαστε!thumb

Z4 DCT
24-11-11, 09:47
ωστοσο,ψαχνοντας εμαθα να φτιαχνω τα ''υγρα ατμισης''



Τι μίξεις κάνεις ρε χημικέ Αλί?????:shok::shok:

Ρε τι ειν τούτος ακομα και το ηλεκτρονικό τσιγάρο ''πείραξε'':th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

stavr
24-11-11, 09:47
εγω το δοκιμασα και με καλυπτε 100%. Ακουστηκε ομως εντονα οτι ο ατμος, γιατι πλεον τραβαμε ατμο και οχι καπνο, ο οποιος στη συνεχεια υγροποιειται δεν αποροφατε και ετσι μετα απο αρκετη χρηση αποκτας υγρο στους πνευμονες. Υπαρχει καποιος γιατρος να μας δωσει μια γνωμη. Επισης να πω οτι πριν το αγοραζω, εψαξα και καμια εταιρια δεν ειχε καποια εγκριση απο πχ ΕΟΦ η κατι αντιστοιχο. Μεσα σε 1 μηνα εριξα τη νικοτινη στο μηδεν, μιας και μπορεις και το κανονιζεις εσυ αυτο με τα διαφορα υγρα που κυκλοφορουν. Οπως προαναφερθηκε ειναι 100% αοσμο σε σημειο που ενω το χρησιμοποιεις σε νοχλει το κανονικο τσιγαρο!

Vasilis
24-11-11, 09:53
πολλα χρησιμα θα βρειτε κ εδω! (https://e-kapnisma.gr/)

manos///3
24-11-11, 09:55
Το χρησιμοποιησα ενα μηνα ...Στην αρχη ολα καλα...ομως επεστρεψα στο τσιγαρο...

Ολα στο μυαλο ειναι....

Μονο ΜΑΧΑΙΡΙ.....

stamatis m3 e30
24-11-11, 09:57
για διαβαστε ειναι αναλυτικο το αρθρο για το ηλεκτρονικο τσιγαρο...

https://medical24.web.id/health-blog/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%C E%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CE%BF-%CF%85%CF%80%CE%AD%CF%81-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC.html

zgouriazmenos
24-11-11, 10:04
Καλή φάση είναι! Εγώ το έχω πάνω απο ένα χρόνο. Το θέμα είναι να θέλεις πραγματικά να το κόψεις το ρημάδι, αλλιώς είναι μια τρύπα στο νερό....
Όπως είπε κάποτε και ένας μεγάλος φιλόσοφος (τον οποίο δε θυμάμαι..) :
"Έχω διαβάσει τόσα πολλά για το κακό που προκαλεί το κάπνισμα που στο τέλος το πήρα απόφαση και έκοψα το διάβασμα..."

manos///3
24-11-11, 10:07
"Έχω διαβάσει τόσα πολλά για το κακό που προκαλεί το κάπνισμα που στο τέλος το πήρα απόφαση και έκοψα το διάβασμα..."

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ntinos
24-11-11, 10:07
πολλές χρήσιμες πληροφορίες θα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο (μόνο που επειδή το θέμα βρίσκεται στις γενικές συζητήσεις πρέπει να κάνετε εγγραφή πριν το δείτε). Το θέμα μετράει 50 σελίδες μέχρι στιγμής...


https://www.avclub.gr/forum/showthread.php/86567-E-smoke...



... Το ξεκίνησα και εγώ και σώθηκα κυριολεκτικά, μόνο που πρέπει να γνωρίζεις 2 πράγματα για την λειτουργία του και για ποιοτικά e-liquid (διαβάστε τον παραπάνω σύνδεσμο, υπάρχουν όλες οι πληροφορίες που ψάχνετε) thumb


offtopic:
Εισαι μελος στο avclub ?
(ποιος?)

120ie87
24-11-11, 10:31
^ απάντηση:
:original:





:whistle:

halkida116mpack
25-11-11, 07:03
μετα την βοηθεια και τις συμβουλες του ηλια(bmw120) που τον ευχαριστω πολυ το εκλεισα και το πηρα.α σας πω και εντυπωσεις αργοτερα

fanisk
25-11-11, 13:47
Ειχα κανει 2-3 τζουρες παλαιοτερα αλλα δεν ειχα δωσει σημασια. Χθες πηγαμε με τη παρεα μου για καφε και φαγητο, κατσαμε ολοι εξω και το δαγκωσαμε γιατι ολοι καπνιζουμε. Παλι καλα ειχαν σομπα! Μια φιλη μας εδειξε το τσιγαρο που της πηρε ο πατερας της και δεν ξερει αλλες λεπτομερειες αλλα θα μαθει.. πηρα μερικες και υστερα μπηκαμε μεσα για να φαμε.
Απαγορευοταν μεσα και δεν καπνιζε κανεις, το πηρα μονοτερμα :hystericalbs1: και ρουφαγα. Καλουτσικο ειναι! Δεν μυριζει, δεν ενοχλει, δεν μου ειπε κανεις τιποτα.
Η φιλη ειχε φερει μαζι της για δοκιμη το μπουκαλακι με 0 νικοτινη, οποτε δεν καταλαβαινες τιποτα (μη πω οτι ρουφαγα παραπανω απο οσο με κανονικο τσιγαρο). Ειχε γευση πρασινο μηλο. Μου ειπε πως βγαινει λαδι ακομα και με γευση redbull (ημαρτον) και νικοτινη 0,6-0,12-0,18 και 0mg. Η μπαταρια ειπε πως δεν βγαζει ολη τη μερα, αλλα το πακετο εχει 2 τσιγαρα οποτε παιρνεις το ενα και το απογευμα παιρνεις το αλλο. Το λαδι το βαζεις σε μια αμπουλα.

Νομιζω το μοντελο ηταν κατι με "go-t", μηπως "ego-t" ? Δεν θυμαμαι θα τη ρωτησω.

Δεν ξερω αν θα το παρω, το βρισκω πολυ βολικο ομως για μεσα στο σπιτι, στο αυτοκινητο, σε δημοσιους χωρους οπου απαγορευεται. Εξατμιζεται αμεσως και δεν ενοχλει κανεναν και κυριως δεν μυριζει.

120ie87
25-11-11, 15:10
μετα την βοηθεια και τις συμβουλες του ηλια(bmw120) που τον ευχαριστω πολυ το εκλεισα και το πηρα.α σας πω και εντυπωσεις αργοτερα



ελπίζω να έχουμε θετικές εντυπώσεις από τον Πάνο..... !!! :thumbsup:




(εγώ σε ευχαριστώ..... ξέρεις εσύ!! :-) )

Ptboul
25-11-11, 15:24
Σαν το αληθινό ντουμάΝι δεν έχει

ή κάν΄το σωστά ή μη κάνεις τίποτα.

https://www.smokersworld.info/wp-content/uploads/2011/05/sexy-karelia.jpg

bill_m3
25-11-11, 16:46
Σαν το αληθινό ντουμάΝι δεν έχει

ή κάν΄το σωστά ή μη κάνεις τίποτα.

https://www.smokersworld.info/wp-content/uploads/2011/05/sexy-karelia.jpg

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!

Μετά τις γιορτές θα το κόψω, κάνω παραγγελία και το ηλεκτρονικό τσιγάρο!!

Βέβαια μου θυμίζει το τραγούδι "από Δευτέρα..." :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Atsa linos
25-11-11, 17:25
Να παρετε καπνο για αρχη να μειωσετε την ποσοτητα των τσιγαρων και οικονομια και πιο λιγα τσιγαρα!!

fanisk
25-11-11, 18:46
Να παρετε καπνο για αρχη να μειωσετε την ποσοτητα των τσιγαρων και οικονομια και πιο λιγα τσιγαρα!!

Ναι για να στριβουμε στο φαναρι 4-5 να τα εχουμε καβα μεχρι το επομενο :hystericalbs1:

Thomelef
26-11-11, 16:51
απο την τρίτη το έχω, και είναι πολύ καλό...
απο την τρίτη λοιπόν έχω να καπνίσω κανονικό τσιγάρο, και το κυριότερο είναι ότι δεν το σκέφτομαι καθόλου στο να ανάψω κανονικό τσιγάρο.
το μοναδικό σημείο που θέλω να κάνω κανονικό τσιγάρο, είναι μετά το φαγητό...
στον καφέ και την υπόλοιπη ημέρα - βράδυ, ούτε που μου λείπει με το ηλεκτρονικό...
εγώ πείρα υγρό των 16mlg, και είναι πολύ καλό...
θεωρώ πως είναι ένα πολύ καλό μέσο για να κόψεις μια και καλή το τσιγάρο, συνεχίζοντας να φουμάρεις, χωρίς να κάνεις κακό στην υγεία σου, και χωρίς να βρωμίζεις τον τόπο όπως με το κωλοτσίγαρο...
το συνιστώ ανεπιφύλακτα...φοβερό!!!

Vasilis
26-11-11, 17:53
το μονο αρνητικο που χω ακουσει (κ απο τον συμφορουμιτη Ναυτιλο που εχει συγγενη γιατρο σε νοσοκομειο) ειναι οι κρισεις νικοτινιασης...αν το λεω σωστα, που επιτυγχανεται απο τα υγρα με υψηλη νικοτινη,μιας κ μπορει να ρουφηξεις πολυ νικοτινη κ να παθεις κριση νικοτινιασης!

εχουν σημειωθει αρκετα περιστατικα σε νοσοκομεια!


ΠΡΟΣΟΧΗ Θωμακο , γιατι απο οτι ειδα πηρες με την ισχυροτερη νικοτινη!!!

bill_m3
26-11-11, 17:55
Για να ξεκινήσουμε:
https://www.njoyhellas.gr/products/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%C E%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF/ego-t/?itemid=71555e3a-2d7f-48ca-b36d-d54d8a5aa63a
Αυτό το πακέτο έχει 2 τσιγάρα σωστά???
Είμαστε 2 :original: :original: :original:

Τι άλλο χρειάζομαι πέρα από θέληση????

Thomelef
26-11-11, 17:56
το μονο αρνητικο που χω ακουσει (κ απο τον συμφορουμιτη Ναυτιλο που εχει συγγενη γιατρο σε νοσοκομειο) ειναι οι κρισεις νικοτινιασης...αν το λεω σωστα, που επιτυγχανεται απο τα υγρα με υψηλη νικοτινη,μιας κ μπορει να ρουφηξεις πολυ νικοτινη κ να παθεις κριση νικοτινιασης!

εχουν σημειωθει αρκετα περιστατικα σε νοσοκομεια!


ΠΡΟΣΟΧΗ Θωμακο , γιατι απο οτι ειδα πηρες με την ισχυροτερη νικοτινη!!!

και τι είναι αυτή η κρίση νικοτινίασης μπίλι???

oldcarskickass
26-11-11, 18:17
Ρε παιδιά και εγώ ψήνομαι και έχω καταλήξει σαν εργαλείο στο JOYTECH, ΑΠΛΑ δεν ξέρω τι παίζει με τα υγρά. Δλδ δεν έχουν ούτε πιστοποίηση για την ποιότητας της νικοτίνης, ούτε τι παράγουν όταν καίγονται από ποιον και που παράγονται και τέτοια.

Το ΜΟΝΟ που έχω βρει ότι έχει στείλει ανάλυση είναι της εταιρείας NOBACCO και μάλιστα η ανάλυση έδειξε φοβερά (προς το θετικό) αποτελέσματα.

Θα μου πεις από τον σίγουρο καρκίνο που κάνω 13 χρόνια τώρα (καπνίζω κανονικά από τα 14) είναι σίγουρα καλύτερο, απλά λέω μην πάμε από το κακό στο άγνωστο το οποίο ίσως αποδειχτεί χειρότερο.

Σε ένα φόρουμ που προσπάθησα να γραφτώ έφαγα ban με το καλημέρα, και χωρίς να έχω παραβιάσει ΚΑΝΕΝΑ κανόνα, και από όσο είδα δεν είδα και καμιά σοβαρή και αντικειμενική αντιμετώπιση των προϊόντων, οπότε το έψαξα εκτενώς και σε ξένα φόρουμ (όσα μπορούσα να δω σαν επισκέπτης). Το παραπάνω ΔΕΝ είναι δυσφήμιση είναι η προσωπική μου - σύντομη - εμπειρία.

fanisk
26-11-11, 18:29
Πηρα σημερα το eGo-T της Nobacco, καπου στα 80¤ και 8-9¤ το λαδι με 0,9 νικοτινη. Για την ωρα δεν εχω αναψει τσιγαρο, αν συνεχισω ετσι συντομα θα ξεμυρισει και το αμαξι και το δωματιο μου. Δεν μπορω να αποφασισω αν αξιζει ή οχι, αλλα για 80¤ να μη βρωμανε τα παντα ειναι μεγαλη υποθεση! 5 κερια να παρεις, στα ιδια λεφτα ερχεσαι.. και στο αμαξι δεν μπαινει κερι!

Thomelef
26-11-11, 18:34
Ρε παιδιά και εγώ ψήνομαι και έχω καταλήξει σαν εργαλείο στο JOYTECH, ΑΠΛΑ δεν ξέρω τι παίζει με τα υγρά. Δλδ δεν έχουν ούτε πιστοποίηση για την ποιότητας της νικοτίνης, ούτε τι παράγουν όταν καίγονται από ποιον και που παράγονται και τέτοια.

Το ΜΟΝΟ που έχω βρει ότι έχει στείλει ανάλυση είναι της εταιρείας NOBACCO και μάλιστα η ανάλυση έδειξε φοβερά (προς το θετικό) αποτελέσματα.

Θα μου πεις από τον σίγουρο καρκίνο που κάνω 13 χρόνια τώρα (καπνίζω κανονικά από τα 14) είναι σίγουρα καλύτερο, απλά λέω μην πάμε από το κακό στο άγνωστο το οποίο ίσως αποδειχτεί χειρότερο.

Σε ένα φόρουμ που προσπάθησα να γραφτώ έφαγα ban με το καλημέρα, και χωρίς να έχω παραβιάσει ΚΑΝΕΝΑ κανόνα, και από όσο είδα δεν είδα και καμιά σοβαρή και αντικειμενική αντιμετώπιση των προϊόντων, οπότε το έψαξα εκτενώς και σε ξένα φόρουμ (όσα μπορούσα να δω σαν επισκέπτης). Το παραπάνω ΔΕΝ είναι δυσφήμιση είναι η προσωπική μου - σύντομη - εμπειρία.

απο αυτήν αγόρασα και εγώ...
απο την άλλη, τα 16 μιλιγκράμ είναι σχετικά χαμηλά απο όσα έχω διαβάσει...
υπάρχει κόσμος ο οποίος καπνίζει συστηματικά υγρά των 24 μιλιγκράμ και άνω, χωρίς κανένα πρόβλημα...
το σίγουρο πάντως είναι ένα...
μπροστά στην πίσσα την φορμαλδεύδη και όλα τα υπόλοιπα σκατά που περιέχει το κανονικό τσιγάρο που κάνουμε όλα αυτά τα χρόνια, το η.τ είναι άκρως πιο αβλαβές...
φυσικά το καλύτερο είναι μαχαίρι απο τα πάντα. προσωπικά όμως δεν με χαλάει καθόλου να κάνω την δουλειά μου με πολύ λιγότερο κόστος υγείας απ'ότι με το κανονικό τσιγάρο...
ακόμα και αυτό, είναι πολύ μεγάλο κέρδος απο το να είσαι κανονικός καπνιστής.
εδώ και 4 μέρες, το πρωί βλέπω διαφορά πάντως όταν ξυπνάω. αισθάνομαι πιο καθαρός, και μιλάμε για 4 μέρες...
χώρια που σαν καπνιστής, καπνίζω σταθερά εδώ και χρόνια 1 πακέτο την ημέρα...
φαντάζομαι λοιπόν πως θα φανεί σε ανθρώπους που καπνίζουν χαλαρά τα διπλάσια...

Thomelef
26-11-11, 18:42
σαν πρώτη φορά πείρα το usa mix 16 mlg.
την επόμενη φορά, θα πάρω αυτό
https://www.nobacco.gr/product/674/e-liquid-mystique-valuto

Driver M
26-11-11, 18:51
Σήμερα ο πατέρας μου αγόρασε το Νοbacco Hybrid 1100mah μαζί με λάδι (γεύσεως τσιγάρου κάμελ) στα 92 ευρώ.

Ξέρει κανείς τι παίζει με το συγκεκριμένο (γιατί είμαι άσχετος μιας και δεν καπνίζω)?
Είναι καλό σαν προϊόν?
Γιατί φτηνό δεν είναι σίγουρα!

Thomelef
26-11-11, 18:57
Σήμερα ο πατέρας μου αγόρασε το Νοbacco Hybrid 1100mah μαζί με λάδι (γεύσεως τσιγάρου κάμελ) στα 92 ευρώ.

Ξέρει κανείς τι παίζει με το συγκεκριμένο (γιατί είμαι άσχετος μιας και δεν καπνίζω)?
Είναι καλό σαν προϊόν?
Γιατί φτηνό δεν είναι σίγουρα!

ο γνωστός που μου το πρότεινε, μου είπε να πάρω το giant, γιατί έχει καλύτερο μπαταρία απο αυτό που πείρε ο πατέρας σου, όπως και καλύτερο ατμοποιητή...
η χρηματική διαφορά, είναι μόλις 10 ευρώ, μιάς και εγώ το πείρα 103 ευρώ, μαζί με το λάδι άτμισης...

Stamatis
26-11-11, 20:13
Με ψησατε.
Θα το παρω.
Αν πεθανω ομως θα ερχομαι το βραδυ και θα σας το βαζω στον πισινο σας.
Το τζαηαντ.

Απο λαιμο πως πατε;

fanisk
26-11-11, 20:16
Με ψησατε.
Θα το παρω.
Αν πεθανω ομως θα ερχομαι το βραδυ και θα σας το βαζω στον πισινο σας.
Το τζαηαντ.

Απο λαιμο πως πατε;

Μολις αναψα ενα κανονικο :hystericalbs1: γιατι δεν παλευεται το λαδι που πηρα. 0,9 νικοτινη και γευση πρασινο μηλο, σου βγαζει κατι ξηρο που ενοχλει.. της φιλης που δοκιμασα τις προαλλες με 0 νικοτινη και πρασινο μηλο, ηταν μια χαρα.

Kostas_1
26-11-11, 20:30
Εχω περασει απο αυτο το σταδιο παιδες. Κρατησε 3μηνες, μετα με κουρασε και το παρατησα. Ασε που δεν ξερω και γω τι παιζει με το υγρο αυτο...

120ie87
26-11-11, 21:24
το e-liquid "Prime 15" της Halo να παραγγείλετε όσοι θέλετε να δοκιμάσετε κάτι καλό......... thumbthumbthumbthumbthumbthumb

fanisk
26-11-11, 21:40
Μολις αναψα ενα κανονικο :hystericalbs1: γιατι δεν παλευεται το λαδι που πηρα. 0,9 νικοτινη και γευση πρασινο μηλο, σου βγαζει κατι ξηρο που ενοχλει.. της φιλης που δοκιμασα τις προαλλες με 0 νικοτινη και πρασινο μηλο, ηταν μια χαρα.

Επεστρεψα με νεα..
Μολις τελειωσα με το αμαξι, πλυσιμο μεσα-εξω, σκουπα παντου, ανεβασμα σε stands και καθαρισμα ζαντων και φρενων (ποση σκονη φευγει με το κομπρεσσερ..). Απο σημερα τελος το κανονικο τσιγαρο μεσα στο αμαξι, μονο το ηλεκτρονικο γιατι δεν παει αλλο με τη βρωμα.. ειναι και μικρη η καμπινα του Ζ4 και μυριζει περισσοτερο.

Οσο εκανα τις δουλειες που και που ρουφαγα απο το ηλεκτρονικο, τωρα που γραφω αναψα παλι ενα κανονικο για δοκιμη και διαφορες. Στη γευση/αισθηση δεν βλεπω διαφορα.. οποτε θα συνεχισω με το ηλεκτρονικο αφου παρω καλο λαδι γιατι αυτο που πηρα "Nobacco Liqua 0.9 Apple" μου αφηνει κατι ξηρο.

Δεν ξερω αν θα καπνιζω με το ηλεκτρονικο ολη μερα, κανω 1 πακετο τη μερα αλλα αυτα που πραγματικα απολαμβανω πρεπει να ειναι 4-5.. τα αλλα ειναι μηχανικα. Λεω να προσπαθησω να χρησιμοποιω το ηλεκτρονικο, και οταν νιωθω οτι ηρθε η ωρα της απολαυσης να κανω ενα κανονικο.

Αυτα για το σπιτι και εξω, στο αμαξι και ωρα απολαυσης να'ναι να παει να γ@&^$θει, δεν ξανασκουπιζω σταχτη απο εκει μεσα ! :hystericalbs1:

Driver M
26-11-11, 23:02
ο γνωστός που μου το πρότεινε, μου είπε να πάρω το giant, γιατί έχει καλύτερο μπαταρία απο αυτό που πείρε ο πατέρας σου, όπως και καλύτερο ατμοποιητή...
η χρηματική διαφορά, είναι μόλις 10 ευρώ, μιάς και εγώ το πείρα 103 ευρώ, μαζί με το λάδι άτμισης...
Aπ'το link που είδα παραπάνω το giant έχει μπαταρία 900mah.
Έτσι δεν είναι?

Αυτό που πήρε ο πατέρας μου είναι 1100.
Καλύτερη δεν είναι αυτή?

Vasilis
26-11-11, 23:22
και τι είναι αυτή η κρίση νικοτινίασης μπίλι???

δεν ξερω Θωμακο,

ετσι μου πανε,ετσι λεω


για τσεκαρε το λιγο παντως!


κ οσοι παιρνετε με νικοτινη κ κανετε που κ που τσιγαρο...δοκιμαστε χωρις ρε παιδια...κ καντε κ το τσιγαρακι σας που κ που!:whistle:

Thomelef
26-11-11, 23:42
δεν ξερω Θωμακο,

ετσι μου πανε,ετσι λεω


για τσεκαρε το λιγο παντως!


κ οσοι παιρνετε με νικοτινη κ κανετε που κ που τσιγαρο...δοκιμαστε χωρις ρε παιδια...κ καντε κ το τσιγαρακι σας που κ που!:whistle:

απο λίγα που διάβασα, δεν παίζει κάποιο θέμα...
μάλιστα η νικοτίνη που παίρνεις απο το η.τ, είναι έτσι και αλλιώς λιγότερη απο ότι σαν κανονικός καπνιστής...
οπότε οκ.
απο την άλλη, υπάρχουν υγρά με πολύ περισσότερη νικοτίνη απο τα 16 μιλιγκράμ...
ετσι και αλλιώς, θα πάω για 12 στην επόμενη αγορά υγρού...

Thomelef
26-11-11, 23:48
Aπ'το link που είδα παραπάνω το giant έχει μπαταρία 900mah.
Έτσι δεν είναι?

Αυτό που πήρε ο πατέρας μου είναι 1100.
Καλύτερη δεν είναι αυτή?

ναι...
τώρα το είδα. ενώ μου είπε ο φίλος μου για 650.
απο την άλλη, αυτό που μου είπε ο φίλος βλέπω ότι ισχύει για την ποσότητα καπνού...

oldcarskickass
27-11-11, 01:12
και τι είναι αυτή η κρίση νικοτινίασης μπίλι???

Χμμ πιθανοί σπασμοί (σαν του κρύου ένα πράγμα), ρίγος, φαγούρα κυρίως στο πρόσωπο και ΤΡΕΛΗ υπερένταση και γενικά είσαι αντικειμενικά πτώμα αλλά ΔΕΝ γίνεται με καμία χριστοπαναγία να ηρεμήσεις καν (δεν μιλάω για ύπνο).

Και το πρόβλημα είναι ότι μόλις πήγαιναν να ηρεμήσουν τα παραπάνω συμπτώματα μου έρχονταν Η ΠΙΟ ΤΡΕΛΗ ΛΑΧΤΑΡΑ για τσιγάρο, μιλάμε για ανίκητο πράγμα...
Αυτά τα συμπτώματα είχα εγώ και πήγα σε ένα γιατρό για εξέταση, και μάλιστα ο ίδιος το πήρε πρέφα μόλις είδε τα δάχτυλά μου.

Δεν πήρα κάποιο φάρμακο, απλά μου είπε να χαλαρώσω για κανά 2 μέρες και τα συμπτώματα θα υποχωρούσαν...
Πρόσφατα παθών από το κανονικό τσιγάρο λόγω εξεταστικής... (έκανα περίπου 1,5 με 2 καπνούς καρέλια 50g ημερησίως...)

Άστα φίλε πρεζάκι κανονικά λέμε.

120ie87
27-11-11, 01:45
^ φοβερό post! :original:


(όλα καλά τώρα έτσι? :original: )

m-power_01
27-11-11, 02:15
Λευτέρη που και που εισπεεις και αέρα ; Ρε τεραστιε , πως κατάφερες να κάνεις 50γρ σε μια μέρα; Μιλάμε για καμιά 100 τσιγάρα ;

fanisk
27-11-11, 03:24
Λευτέρη που και που εισπεεις και αέρα ; Ρε τεραστιε , πως κατάφερες να κάνεις 50γρ σε μια μέρα; Μιλάμε για καμιά 100 τσιγάρα ;

Και βαριεμαι να στριψω 1-2 τη μερα :hystericalbs1:

Vasilis
27-11-11, 09:37
ναι...
τώρα το είδα. ενώ μου είπε ο φίλος μου για 650.
απο την άλλη, αυτό που μου είπε ο φίλος βλέπω ότι ισχύει για την ποσότητα καπνού...


Χμμ πιθανοί σπασμοί (σαν του κρύου ένα πράγμα), ρίγος, φαγούρα κυρίως στο πρόσωπο και ΤΡΕΛΗ υπερένταση και γενικά είσαι αντικειμενικά πτώμα αλλά ΔΕΝ γίνεται με καμία χριστοπαναγία να ηρεμήσεις καν (δεν μιλάω για ύπνο).

Και το πρόβλημα είναι ότι μόλις πήγαιναν να ηρεμήσουν τα παραπάνω συμπτώματα μου έρχονταν Η ΠΙΟ ΤΡΕΛΗ ΛΑΧΤΑΡΑ για τσιγάρο, μιλάμε για ανίκητο πράγμα...
Αυτά τα συμπτώματα είχα εγώ και πήγα σε ένα γιατρό για εξέταση, και μάλιστα ο ίδιος το πήρε πρέφα μόλις είδε τα δάχτυλά μου.

Δεν πήρα κάποιο φάρμακο, απλά μου είπε να χαλαρώσω για κανά 2 μέρες και τα συμπτώματα θα υποχωρούσαν...
Πρόσφατα παθών από το κανονικό τσιγάρο λόγω εξεταστικής... (έκανα περίπου 1,5 με 2 καπνούς καρέλια 50g ημερησίως...)

Άστα φίλε πρεζάκι κανονικά λέμε.



Θωμακο...

μαλλον αυτο που αναφερει ο φιλος μας ειναι...

ωστοσο,επειδη πλεον τη νικοτινη την λαμβανεις αλλα με διαφορετικο τροπο (σε υγρη μορφη) , απο οτι καταλαβα δεν ελεγχεται ο τροπος ληψης της με συνεπεια σε ενα δοχειακι που θα καταναλωσεις να λαβεις πολυ ποσοτητα νικοτινης με συνεπεια τη συγκεκριμενη κριση!

αν δει αυτο το θρεντακι ο Ναυτιλος, θα παρακαλουσα να τοποθετηθει ! (τι ειπα παλι ο πο@στης)?:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

halkida116mpack
27-11-11, 11:56
για πανω απο 24 ωρες ατμιζω κανονικα χωρις να αναψω κανενα αλλο τσιγαρο. εκανα ενα με 12 της halo αλλα μου φανηκε λιγο πιο δυνατο απο αυτο που ηθελα και τωρα κανω μια βανιλια στα 9mg...καπου αναμεσα πρεπει να ειναι η χρυση τομη για τα γουστα μου.και παλι ευχαριστω 120ie87.μακαρι να μην ξαναγυρισω στο τσιγαρο αλλα προς το παρον με καλυπτει απολυτα το η/τ.

oldcarskickass
27-11-11, 12:30
^ φοβερό post! :original:


(όλα καλά τώρα έτσι? :original: )

ναι ναι όλα οκ, μετά από 1 - 1.5 μέρα χωρίς τσιγάρο τα συμπτώματα υποχώρησαν. Βέβαια κόντεψα να τρελαθώ αλλά δεν είχα επιλογή.


Λευτέρη που και που εισπεεις και αέρα ; Ρε τεραστιε , πως κατάφερες να κάνεις 50γρ σε μια μέρα; Μιλάμε για καμιά 100 τσιγάρα ;

Ναι κάπου εκεί, τίγκα στον καπνό το χαρτάκι και δώσε. Δεν καπνίζω κανονικά τόσο, ένας καπνός μου φτάνει 2 - 3μέρες, ίσως για αυτό με πείραξε τόσο.

Και αυτό που μου είπε ο doc είναι ότι τα mg που αναγράφονται στο τσιγάρο δεν απορροφώνται όλα από τον οργανισμό, αντίθετα με άλλα προϊόντα κοψίματος του καπνίσματος (αυτοκόλλητα και τσίχλες) γιαυτό πολλά άτομα που χρησιμοποιούν αυτές τις τεχνικές ΔΕΝ πρέπει να το βάζουν στο στόμα.

Vasilis
27-11-11, 13:26
5 Μερες θελει ο οργανισμος για να αποτοξινωθει απο τη Νικοτινη!

καντε υπομονη...αν τα καταφερετε ,αυτο που θα σας λειπει θα ναι μονο η συνηθεια!

μπορει να αντικατασταθει απο το η.τ ...υπομονη κ επιμονη!

m-power_01
27-11-11, 17:52
Το ηλεκτρικό έχει αφτερ μάρκετ ανταλλακτικά ; Μπορω να του βάλω μεγαλύτερη μπαταρία , ισχυρότερο ατμοποιητή; Ροική στο στόμιο παίρνει; Και αν τα ντύνει με μεμβράνη ο μονστα...

Lambros46
27-11-11, 22:46
Το ηλεκτρικό έχει αφτερ μάρκετ ανταλλακτικά ; Μπορω να του βάλω μεγαλύτερη μπαταρία , ισχυρότερο ατμοποιητή; Ροική στο στόμιο παίρνει; Και αν τα ντύνει με μεμβράνη ο μονστα...

Έχεις καεί τελείως :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: !!

Κοιτάχτε και εδώ όσοι ενδιαφέρεστε : https://www.tsibato.gr/d/28375/--ilektroniko-tsigaro-ego-t-to-kalytero-e-cigarette-tis-agoras-paketo-dyo-ilektronikwn-tsigarwn-mono.htm

oldcarskickass
27-11-11, 23:20
Το ηλεκτρικό έχει αφτερ μάρκετ ανταλλακτικά ; Μπορω να του βάλω μεγαλύτερη μπαταρία , ισχυρότερο ατμοποιητή; Ροική στο στόμιο παίρνει; Και αν τα ντύνει με μεμβράνη ο μονστα...

Βασικά ΧΩΡΙΣ πλάκα ΟΛΑ τα παραπάνω είναι potential βελτιώσεις!!

Χωρίς πλάκα!!

Ισχυρότερο ατμοποιητή με λιγότερα ohm για περισσότερο ατμό και καλύτερο throat hit. Καλύτερα στόμια που ΔΕΝ βρωμίζουν και τραβάνε καλύτερα, από σιλικόνη!!

bimmer-corfu
07-12-11, 12:41
ρε μάγκες πήγα απο prince και marlboro σε ηλεκτρονικό και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Νομίζω ότι είναι αέρας σκέτος.
Πήρα γεύση marlboro και tobaco και είναι η μία πιο ελαφριά απο την άλλη.

Δοκίμασα με και χωρίς νικοτίνη.

Υπάρχει κάποια γεύση χωρίς νικοτίνη που να καταλαβαίνεις κάτι έστω και λίγο?

Ptboul
07-12-11, 12:47
ρε μάγκες πήγα απο prince και marlboro σε ηλεκτρονικό και δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Εμ από τα πιο σκληρά κ τζάνκικα τσιγάρα έπεσες στο κολέγιο. Τι περίμενες;

Ξανα γύρνα εκεί που ήσουν κ σταμάτα την ανάγνωση του παρόντος θρεντ.

bimmer-corfu
07-12-11, 12:52
μα ΟΚ είμαι διαθέσιμος να κάνω συμβιβασμό αλλά όχι και έτσι...

Ptboul
07-12-11, 13:00
Εγώ που δε θέλω να το κόψω, προσπαθώ (και τα έχω καταφέρει) να το ελέγχω και κάνω μέχρι 10 την ημέρα.

Αν βέβαια είμαι με παρέα για φράπα, λουκάνικο, κουβέντα, κλπ τότε το πακέτο στο 3 ωρο το χω στο χαλαρό.

Νομίζω είναι καλύτερα έτσι.

120ie87
07-12-11, 13:41
ρε μάγκες πήγα απο prince και marlboro σε ηλεκτρονικό και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Νομίζω ότι είναι αέρας σκέτος.
Πήρα γεύση marlboro και tobaco και είναι η μία πιο ελαφριά απο την άλλη.

Δοκίμασα με και χωρίς νικοτίνη.

Υπάρχει κάποια γεύση χωρίς νικοτίνη που να καταλαβαίνεις κάτι έστω και λίγο?


Δοκίμασε της εταιρίας Hallo - θεωρείται κορυφαία - μην το βάζεις κάτω!


στη διεύθυνση:
Λ. Συγγρου 22 κ Λεμπεση 11 -ανοιχτό ώρες εμπορικών καταστημάτων- (210 9244838) -> μπορείς να δοκιμάσεις χωρίς χρέωση τις γεύσεις της Hallo και να επιλέξεις εκείνη που σου ταιριάζει
^ δεν έχω καμμία επαγγελματική ή άλλη σχέση με το παραπάνω κατάστημα (και δεν έχω πάει εκεί ποτέ ως τώρα ούτε έχω αγοράσει κάτι από εκεί-απλά το έχω μάθει από άλλους φίλους που πήγαν εκεί και έμειναν ευχαριστημένοι), παρέχει όμως τη δυνατότητα να δοκιμάσει κανείς και έτσι να μην πετάξει λεφτά σε κάποια γεύση που δεν του πηγαίνει.

kwstantinos
07-12-11, 14:25
παιδια εγω να ρωτησω κατι που μπωρει να το εχετε γραψει και να μυν το προσεξα ποσο κραταει η αμπουλα δυλαδη παιρνουμε το πακετακι ποσο κραταει η αμπουλα που εχει γιατι αν θελουμε 20 ευρουλακια καθε 3 μερες την κατσαμε μπωρειτε να μου πειτε?/

bill_m3
07-12-11, 14:38
παιδια εγω να ρωτησω κατι που μπωρει να το εχετε γραψει και να μυν το προσεξα ποσο κραταει η αμπουλα δυλαδη παιρνουμε το πακετακι ποσο κραταει η αμπουλα που εχει γιατι αν θελουμε 20 ευρουλακια καθε 3 μερες την κατσαμε μπωρειτε να μου πειτε?/

Για πείτε ρε παίδες....

Vasilis
07-12-11, 14:51
αναλογα τη χρηση!


απο 3 μερες εως 5 ...αναλογα τα ντερτια...χεχε

Vasilis
07-12-11, 14:52
να σημειωσω,οτι απο τοτε που εμαθα να το φτιαχνω μονος μου (χωρις νικοτινη φυσικα)

μπορει να φαω το μπουκαλακι κ στο 2ημερο!

βαζω κατι γευσεις ,βανιλια,φραουλα,κερασι, μεντα κ ολη μερα το ρουφαω λεμε!

τα εξοδα μου ομως για το ολο θεμα ανερχονται στα 10ευρω μηνιαιως!

Lambros46
07-12-11, 15:02
να σημειωσω,οτι απο τοτε που εμαθα να το φτιαχνω μονος μου (χωρις νικοτινη φυσικα)

μπορει να φαω το μπουκαλακι κ στο 2ημερο!

βαζω κατι γευσεις ,βανιλια,φραουλα,κερασι, μεντα κ ολη μερα το ρουφαω λεμε!

τα εξοδα μου ομως για το ολο θεμα ανερχονται στα 10ευρω μηνιαιως!

Εγώ έχω εδώ και δυο μέρες το nobacco giant.Καλό μου φαίνεται.Έχω πάρει βέβαια με 16 νικοτίνη και θα αρχίσω να την ρίχνω σταδιακά..

Για πες και σε μας βρε Βασίλη πώς το φτιάχνεις μόνος σου!

120ie87
07-12-11, 15:13
παιδια εγω να ρωτησω κατι που μπωρει να το εχετε γραψει και να μυν το προσεξα ποσο κραταει η αμπουλα δυλαδη παιρνουμε το πακετακι ποσο κραταει η αμπουλα που εχει γιατι αν θελουμε 20 ευρουλακια καθε 3 μερες την κατσαμε μπωρειτε να μου πειτε?/



Φίλε μου προσωπικά έχω καταλήξει (μετά από αρκετές δοκιμές σε άλλα υγρά) στο Hallo tribeca 12mg (περιεκτικότητα νικοτίνης ανά ml υγρού) και στο Hallo Prime-15 12mg.

Κάθε μπουκαλάκι χωρητικότητας 30ml (κοστίζει 22ευρώ περίπου) μου κρατά περίπου 14ημέρες.


Να έχεις υπόψη σου ότι στις αρχές υπάρχει η τάση να κάνουμε λίγο παραπάνω επειδή απλά μπορεί να μας αρέσει η γεύση!
Επίσης, όταν χαμηλώνουμε το επίπεδο νικοτίνης του υγρού, τότε κάνουμε λιγάκι παραπάνω επειδή αυτό που λαμβάνουμε με το άτμισμα δεν μας είναι αρκετό (επειδή προφανώς έχουμε εθιστεί σε περισσότερη πρόσληψη νικοτίνης).

Vasilis
08-12-11, 17:19
Εγώ έχω εδώ και δυο μέρες το nobacco giant.Καλό μου φαίνεται.Έχω πάρει βέβαια με 16 νικοτίνη και θα αρχίσω να την ρίχνω σταδιακά..

Για πες και σε μας βρε Βασίλη πώς το φτιάχνεις μόνος σου!


εδω εισαι:


https://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2733.0.html



το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενας δικος σου φαρμακοποιος για να εισαι σιγουρος για τις γλυκερινες!

μη ξεχνας οτι εγω ΔΕΝ βαζω νικοτινη-δεν ξερω να σε κατατοπισω γι αυτο,θελει λιγο ψαξιμο παραπανω!thumb

Vasilis
08-12-11, 17:23
Αυστηροί έλεγχοι για να διαπιστωθεί που ακριβώς πωλούνται παράνομα, τα ηλεκτρονικά τσιγάρα, ξεκινά την επόμενη εβδομάδα το Υπουργείο Υγείας. Σύμφωνα με απόφαση του ΕΟΦ, το ηλεκτρονικό τσιγάρο περιέχει επιβλαβείς για τον οργανισμό, ουσίες και προτείνεται η απαγόρευση της διάθεσης του. Οι καταστηματάρχες που το πωλούν στα μαγαζιά τους, κινδυνεύουν με βαριά χρηματικά πρόστιμα.

Σαρωτικούς ελέγχους ξεκινούν άμεσα, κλιμάκια του Υπουργείου Υγείας, σε όλα τα σημεία πώλησης του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου, όπως ανακοίνωσε ο Γενικός Γραμματέας του υπουργείου κ. Αντώνης Δημόπουλος.

Ο κ. Δημόπουλος διευκρίνησε ότι εδώ και καιρό έχει εκδοθεί απόφαση του ΕΟΦ, η οποία απαγορέυει τόσο την πώληση όσο και τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, και ιδιαιτέρως εκείνων που περιέχουν σταγόνες νικοτίνης.

Εντύπωση επίσης προκάλεσε η απόφαση του Υπουργείου Υγείας να απαγορεύσει τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου και σε κλειστούς Δημόσιους χώρους (κάτι που μέχρι σήμερα δεν ίσχυε), αφού θεωρεί ότι το κάπνισμα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι επιβλαβές λόγω νικοτίνης αλλά και των άλλων ουσιών και ελαίων που περιέχει.



Πηγη (https://www.iatropedia.gr/articles/read/667)




...θα μπορουσε κανεις να σκεφτει οτι ξεκινησε ο Πολεμος απο τις καπνοβιομηχανιες που βλεπουν ολοενα να βυθιζονται τα κερδη τους!ειναι ομως ετσι ή ακομα κ ο ατμος επιβαρυνει τοσο πολυ την υγεια?


τα δυο βασικα συστατικα που χρησιμοποιουνται για την κατασκευη του υγρου ατμισης ειναι γλυκερινες οι οποιες χρησιμοποιουνται καθημερινα στην ζαχαροπλαστικη στα τροφιμα κ οχι μονο...

στην τοσο τακτικη χρηση Ατμισματος ομως μηπως ειναι αρκετα επιβλαβη για την υγεια?

το μονο σιγουρο ειναι οτι καλυτερα να απαλλαγεις απο ολα...ελα ομως που ειναι απολαυση τα ρημαδια!:ranting2:

ας ατμισω ενα μηλο τωρα λοιπον...:th_Laie_67-1:

Lambros46
08-12-11, 17:51
Ουπςςςς...Τώρα τί κάνουμε?

Πάντως,δεν νομίζω να είναι πιο επιβλαβές από το τσιγάρο και λέω να συνεχίσω :original:

halkida116mpack
08-12-11, 22:50
ατμιζω εδω και 15 μερες περιπου και το γουσταρω πολυ.γιατι δεν απαγορευουν το τσιγαρο και την πωληση του ο ΕΟΦ :whistle:

μηπως δεν κερδιζουν τοσα απο φορους :whistle:

το ηλεκτρονικο τσιγαρο βλαπτει ενω το κανονικο κανει καλο :whistle:

αααα ρε σκατοφατσες δεν σας νοιαζει η υγεια του κοσμου αλλα η τσεπη του κοσμου...

τα πηρα τωρα και θα ατμισω σαν τρενο...βανιλια ....

Lambros46
08-12-11, 23:41
ατμιζω εδω και 15 μερες περιπου και το γουσταρω πολυ.γιατι δεν απαγορευουν το τσιγαρο και την πωληση του ο ΕΟΦ :whistle:

μηπως δεν κερδιζουν τοσα απο φορους :whistle:

το ηλεκτρονικο τσιγαρο βλαπτει ενω το κανονικο κανει καλο :whistle:

αααα ρε σκατοφατσες δεν σας νοιαζει η υγεια του κοσμου αλλα η τσεπη του κοσμου...

τα πηρα τωρα και θα ατμισω σαν τρενο...βανιλια ....

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::thumbsup:

120ie87
09-12-11, 03:03
Υπογραφές κατά της απαγόρευσης εδώ: https://www.petitiononline.com/fr33dom/petition.html


(ανοίγετε τον σύνδεσμο και κάνετε click στο κόκκινο κουμπάκι στα αριστερά που γράφει "sign petition", στη συνέχεια γράφετε ονοματεπώνυμο και email)

Μέχρι στιγμής έχουν υπογράψει 9000+ άτομα.

Vasilis
09-12-11, 08:10
Υπογραφές κατά της απαγόρευσης εδώ: https://www.petitiononline.com/fr33dom/petition.html


(ανοίγετε τον σύνδεσμο και κάνετε click στο κόκκινο κουμπάκι στα αριστερά που γράφει "sign petition", στη συνέχεια γράφετε ονοματεπώνυμο και email)

Μέχρι στιγμής έχουν υπογράψει 9000+ άτομα.

9091thumb

Samaro
09-12-11, 08:40
.................................................. .......
το μονο σιγουρο ειναι οτι καλυτερα να απαλλαγεις απο ολα...ελα ομως που ειναι απολαυση τα ρημαδια!:ranting2:

ας ατμισω ενα μηλο τωρα λοιπον...:th_Laie_67-1:
Καλά εσύ δεν το είχες κόψει βρε Βασιλάκο ;;
Γιατί κάνεις πειράματα αφού μπορείς χωρίς αυτό ;;:shok:

ΥΓ = Δεν πάς καμμιά βόλτα με το ποδήλατο καλύτερα ;;;

Vasilis
09-12-11, 09:07
Καλά εσύ δεν το είχες κόψει βρε Βασιλάκο ;;
Γιατί κάνεις πειράματα αφού μπορείς χωρίς αυτό ;;:shok:

ΥΓ = Δεν πάς καμμιά βόλτα με το ποδήλατο καλύτερα ;;;

ολο το καλοκαιρι (μετα απο 1,5 χρονο ανευ τσιγαρου) με επιασε η λυσσα για τσιγαρο ρε Αντωνακη!


Θες το ΔΝΤ,

θες το πηγαινε ελα με το Σμαρταρο στη Λευκαδα (για οικονομια) ,μιλαμε για ωρες ταξιδια,

θες κατι ρομαντικες βραδιες με ποτακι παραλια?


ολο με τριβελιζε στο μυαλο να πεταχτω στο περιπτερο...δεν τη γλυτωνα!

τον Οκτωβρη (κοντευοντας τα 2 χρονια) ηρθε ενας συναδελφος με το ηλεκτρονικο κ μολις εμαθα οτι ''παιζει'' κ ανευ νικοτινης,δεν κρατηθηκα :warriorsmiley:

εδω να φανταστεις ημουν ετοιμος να ''χτυπησω'' ναργιλε :th_Laie_67-1:

τεσπα...ευελπιστω οτι αφου καταφερα να κοψω το τσιγαρο,οταν θελησω θα απαλλαγω κ απο το ηλεκτρονικο (αν κ εφοσον ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ) ακομα κ το δικο μου που ειναι ΑΝΕΥ νικοτινης!thumb

Stathis
09-12-11, 10:54
ρε παιδια χωρις να ειμαι ειδικος, ουτε γιατρος και, χωρις να εχω διαβασει γι αυτο το πραγμα καθως δεν με ενδιαφερει, αλλα γιατι αντιδρατε στην απαγορευση αν λενε οτι βλαπτει?
το τσιγαρο δεν μπορουν να το απαγορευσουν εντελως (αν και κανουν φιλοτιμες προσπαθειες, οπως η απαγορευση της διαφημισης, της χρησης σε δημοσιους χωρους κλπ), διοτι το τραστ απο πισω του ειναι τεραστιο.

το ηλεκτρονικο μπορουν διοτι τα συμφεροντα ειναι πολυ μικροτερα.
αλλα αυτο τι μας πειραζει αν οντως βλαπτει?

Vasilis
09-12-11, 11:09
ρε παιδια χωρις να ειμαι ειδικος, ουτε γιατρος και, χωρις να εχω διαβασει γι αυτο το πραγμα καθως δεν με ενδιαφερει, αλλα γιατι αντιδρατε στην απαγορευση αν λενε οτι βλαπτει?
το τσιγαρο δεν μπορουν να το απαγορευσουν εντελως (αν και κανουν φιλοτιμες προσπαθειες, οπως η απαγορευση της διαφημισης, της χρησης σε δημοσιους χωρους κλπ), διοτι το τραστ απο πισω του ειναι τεραστιο.

το ηλεκτρονικο μπορουν διοτι τα συμφεροντα ειναι πολυ μικροτερα.
αλλα αυτο τι μας πειραζει αν οντως βλαπτει?


οντως βλαπτει ομως?:whistle:

Ptboul
09-12-11, 11:16
Η διαφωνία νομίζω έγκειται στο ότι έχουμε να κάνουμε με άλλη μία απαγόρευση.

PANOS-E60
09-12-11, 11:45
Τι κατάλαβα εγώ από την απαγόρευση αυτή.

Η πωλήσεις του ηλεκτρονικού τσιγάρου έχουν εκτοξευτεί τους τελευταίους μήνες στην Ελλάδα. Η συντριπτική πλειοψηφία των αγορών από του έλληνες γίνεται μέσω internet. Τα έσοδα του κράτους μειώνονται πολλαπλά με αυτή την εξέλιξη. Για αυτό τους έπιασε ο πόνος αν μας βλάπτει.

Απαγόρευσαν τη χρήση του αν περιέχει νικοτίνη. Αρα το βράδυ στη καφετέρια, όποιος αστυνομικός έρθει να ελέγξει, θα μαζέψει τις αμπούλες από τους θαμώνες, θα τις σφραγίσει σε σακουλάκια με το όνομα του καθενός απέξω και τη Δευτέρα το πρωί θα τα στείλει στο Χημείο γιά ανάλυση και όποιο περιείχε νικοτίνη, ο κάτοχός του θα κληθεί να πληρώσει πρόστιμο.

Οσα ηλεκτρονικά τσιγάρα εισάγονται επίσημα στη χώρα και διακινούνται από φαρμακεία ή άλλο νόμιμο (και προσοδοφόρο) δίκτυο, θα πάρουν άδεια από τον ΕΟΦ κανονικότατα και γιά το υγρό που περιέχουν.

Εξ ου και παζαρεύουν με τους καποβιομηχάνους - εισαγωγείς το νέο φόρο στα τσιγάρα (κανονικά και στριφτά) ... συσχετιζόμενο είναι το θέμα με το παραπάνω.

Δει δη χρημάτων, ω άνδρες Αθηναίοι ...

Stathis
09-12-11, 11:48
αρα στην ουσια κλαϊν μαϊν...

120ie87
09-12-11, 11:58
1packet a day -> in a year......



https://www.youtube.com/watch?v=qgF4D8fQIak"]https://www.youtube.com/watch?v=qgF4D8fQIak




ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ, ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΣΥ -> ΟΙ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ? ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ.... ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΣΟΔΑ (20% ΑΥΞΗΣΗ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ)

Nino
09-12-11, 12:07
τα αποτελεσματα απο τη χρηση του ηλεκτρονικου στο αν βλαπτει η οχι θα ερθουν στα επομενα χρονια και εκει θα δουμε ενδιαφεροντα πραγματα.
Τωρα για τις γιαλαντζι απαγορευσεις σε γιαλαντζι καπνιστες, λες και στην εστιαση ισχυουν οι προηγουμενες απαγορευσεις...
Εδω ο κοσμος χανεται... και η συνεχεια της παροιμιας!!!

super duper
09-12-11, 14:08
όλα ειναι στο μυαλο μας, οπως λες και εσυ γιωργη.



ο κολλητος μου ηταν ισως και ο πρωτος πουτο πηρε...
πριν αρχισω ομως να σου λεω,πρεπει να ξερεις οτι το τσιγαρο ειναι πρωτα εγκεφαλικο και μετα βιολογικο.
αν εισαι αποφασισμενος να το κοψεις....θα βρεις τροπο..
ο κολλητος μυ λοιπον κυκλοφορουσε με το ηλεκτρονικο και ενα κανονικο πακετο στη τσεπη...καθε 20 ηλεκτρονικα καπνιζε και δυο κανονικα..
μετα απο κανενα 7μηνο το πεταξη και συνεχιζει το κανονικο..εξαιρετικο το οτι δεν βρωμιζει...
ουτε το σπιτι,ουτε το αμαξι.ουτε ξεπαγιαζεις για να του κανεις παρεα στο μπαλκονι χειμωνιατικα...
επειδη ο θειος μου ομως(ναυτικος...οποτε καταλαβαινεις..εχει καπνισει...οτι φυτρωνει)
μπηκε μια μερα στο σπιτι του,εκανε τρια τσιγαρα το ενα πισω απο το αλλο τσαλακωσε το πακετο και απο τοτε εχουν περασει 16 χρονια που δεν αντεχει τη μυρωδια του καπνου...

Thomelef
09-12-11, 20:54
https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432117&cid=4

άσχετα απο αυτό φυσικά, και μόνο που ελληνικός οργανισμός πάει να το βγάλει βλαβερό και τόσα χρόνια δεν απαγορεύει την πώληση των κανονικών τσιγάρων, είναι ακόμα ένα παράδειγμα για το πόσο πουλημένοι είναι οι οργανισμοί μας...
δε πα να λένε ότι θέλουν???το σίγουρο είναι, πως πιο βλαβερό απο το κανονικό τσιγάρο δεν είναι...
με νικοτίνη στα 6 mg πλέον που κάνω, είναι σαν να καπνίζω κοπανιστό αέρα...
λέω να κάτσω κάνα μήνα σε αυτή την ποσότητα, και μετά να παίζω με την ίδια και με καθόλου...
να δώ αν θα το κόψω ανώδυνα...
μέχρι στιγμής απο την ημέρα που το πΗρα, έχω κάνει 3 μισά τσιγάρα...

Vasilis
09-12-11, 23:51
Πολλά ψέματα και λίγες αλήθειες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 9 Δεκεμβρίου 2011, 16:41

Πολύς θόρυβος με στόχο τον αποπροσανατολισμό της κοινής γνώμης, έγινε τις τελευταίες ημέρες, σχετικά με κάποια επερχόμενη απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Στη συζήτηση ενεπλάκη και ο Ελληνικός Οργανισμός Φαρμάκου, ο οποίος σύμφωνα δηλώσεις των υπευθύνων του Οργανισμού δεν έχει ακόμη καταλήξει σε οριστικό συμπέρασμα.

Αντιθέτως ο ΕΟΦ θα ασχοληθεί με το θέμα από Δευτέρα όπως δήλωσαν στη zougla.gr στελέχη του. Άλλωστε, όπως επισημαίνουν πηγές του Υπουργείου Υγείας και άμεσοι συνεργάτες του Υπουργού Ανδρέα Λοβέρδου, ο ΕΟΦ δε συμμετείχε καν στην καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου της επιτροπής για την απαγόρευση του καπνίσματος στην οποία μίλησαν ο Α. Δημόπουλος, Γενικός Γραμματέας Δημόσιας Υγείας και Π. Μπεχράκης, πνευμονολόγος και πρόεδρος της Επιτροπής για τον έλεγχο του καπνίσματος. Άλλωστε ανώτερα στελέχη του Υπουργείου Υγείας πιστεύουν πώς τελικά είναι αδύνατον να απαγορευτεί η πώληση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ιδιαίτερα η εκδοχή χωρίς νικοτίνη ,παρά τις περί του αντιθέτου τοποθετήσεις. Επισημαίνεται πώς διεθνώς δεν υφίσταται γενικευμένη και κάθετη απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου ούτε καν στην Αμερική. Μόλις τώρα η Πολιτεία της Νέας Υόρκης αρχίζει να συζητά το ζήτημα σε επίπεδο γενικών επιτροπών δημόσιας υγείας.

Σε σχετική ερώτηση δημοσιογράφου, ο Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Υγείας Αντώνης Δημόπουλος ανέφερε ότι ο ΕΟΦ θα απαγορεύσει τόσο την πώληση όσο και τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου, και ιδιαιτέρως εκείνων που περιέχουν σταγόνες νικοτίνης. Μία απόφαση την οποία δεν επιβεβαίωσε ο ΕΟΦ ο οποίος έχει και τον τελικό λόγοι σε μία τέτοια υπόθεση . Στην κοινή συνέντευξη Τύπου για την καταπολέμηση του καπνίσματος, ο πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής, Π. Μπεχράκης, ανέφερε αορίστως ότι η απαγόρευση αποφασίστηκε λόγω της έλλειψης επιστημονικών στοιχείων για τις μακροχρόνιες επιπτώσεις.

Τις τελευταίες μάλιστα ημέρες συζητείται εσφαλμένως ότι το υπουργείο Υγείας προχωρεί στην απαγόρευση της χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου και σε κλειστούς δημόσιους χώρους, καθώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Οι επιστημονικές αντιφάσεις

Ο κ. Π. Μπεχράκης της Επιτροπής ελέγχου του καπνίσματος παραδέχεται ότι δεν υπάρχουν επαρκή στοιχεία ώστε να ενοχοποιηθεί το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Είπε όμως ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο φαίνεται να είναι βλαβερό αλλά σε σαφώς λιγότερο βαθμό από τα κανονικά τσιγάρα. Σύμφωνα με τον κ. Μπεχράκη, μελέτη που έχει γίνει δεκτή για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό δείχνει ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο επηρεάζει τις «αντιστάσεις του αναπνευστικού συστήματος και τα στοιχεία φλεγμονής που ανιχνεύονται στην εκπνοή». Ωστόσο, ο καθηγητής αναγνωρίζει ότι «το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα μπορούσε κανείς να το τοποθετήσει σαν μια ενδιάμεση διαδικασία διακοπής του τσιγάρου. Όχι να το μονιμοποιήσει, αλλά να το χρησιμοποιήσει για δύο τρεις μήνες και μετά να διακόψει το κάπνισμα».

Οι φαρμακοποιοί από την πλευρά τους επισημαίνουν ότι στα καταστήματά τους τίθεται προς πώληση το ηλεκτρονικό τσιγάρο, χωρίς νικοτίνη και πως ο ΕΟΦ δεν έχει τη δυνατότητα να ελέγξει τη διακίνηση οποιουδήποτε «e-cigarette», δίχως πιστοποίηση.

Η μεγάλη μάχη εντυπώσεων

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ένα προϊόν, η πώληση του οποίου ζημιώνει σαφώς τις καπνοβιομηχανίες αλλά και τα κρατικά έσοδα που μειώνονται δεδομένου του φόρου επί του καπνού. από τον φόρο επί του καπνού. Όταν μάλιστα επίκειται και νέα σημαντική αύξηση της τιμής πώλησης των τσιγάρων τότε η «επίθεση» κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου προσλαμβάνει αναγκαστικά διαστάσεις οικονομικού πολέμου.

Στις ΗΠΑ, η Υπηρεσία Τροφίμων και Φαρμάκων η περίφημη (FDA) αποθαρρύνει χωρίς να απαγορεύει τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου, επισημαίνοντας ότι οι κατασκευαστές μπορεί να βάζουν στο στόχαστρο τους νέους χωρίς να προειδοποιούν για τις ενδεχόμενες επιδράσεις στην υγεία τους. Από την άλλη πλευρά, ο Αμερικανικός Σύλλογος Ιατρών Δημόσιας Υγείας αναγνωρίζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο ως μέσο διακοπής του καπνίσματος. Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας, τέλος, ανακοίνωσε το 2008 ότι δεν υπάρχουν επαρκείς μελέτες που να δείχνουν ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ασφαλής θεραπεία υποκατάστασης νικοτίνης. Πέρνα τούτου όμως ..ουδέν.


Πηγη (https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432025&cid=4)

Lambros46
16-12-11, 12:39
https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=435087&cid=4

120ie87
27-12-11, 11:21
ΤΡΕΞΤΕ!!!!

Alter ego-T KIT (=2 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΚΟΜΠΛΕ+ΑΛΛΑ ΕΞΤΡΑ+ΦΟΡΤΙΣΤΗ)

39e !

https://www.goldendeals.gr/deals/39.5euros-clevermarket-7?utm_source=SendGrid&utm_medium=email&utm_campaign=website

///M Arios
27-12-11, 12:56
Ρε τι ειν τούτος ακομα και το ηλεκτρονικό τσιγάρο ''πείραξε'':th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
δεν ειναι και ο μονος....... :whistle::whistle: :th_Laie_67-1:

Vasilis
27-12-11, 13:32
δεν ειναι και ο μονος....... :whistle::whistle: :th_Laie_67-1:

για πες...για πες...:whistle:

Dimitra Gk
27-12-11, 13:40
το θεμα μου ειναι οτι επειδη ειμαι καπνιστης και δεν μπορω απο την μια μερα στην αλλη να το κοψω θελω να παρω ενα ηλεκτρονικο.θα παρακαλουσα λοιπον οσοι εχετε δοκιμασει η το εχετε ακομα να μου πειτε εμπειριες.πχ τι μαρκα ειναι , αν σας αφηνει επιθυμια για τσιγαρο ,ποσο κοστιζει + την χρηση του , βλαβες(πολλαπλασιαστες κτλ:th_Laie_67-1:).και με τι μπαταρια να το παρω με 650 mah η 1000 mah...

ολες οι γνωμες δεκτες....ευχαριστω....

να πω οτι ψηνομαι γι αυτο https://www.njoyhellas.gr/products/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%C E%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%BF/ego-t/


ο halkida116mpack και το Υπουργειο Υγειας προειδοποιουν οτι
το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την υγεια μας

δεν ειναι σιγουρο αν θα το κοψεις η οχι.εμενα πειραν μαζι ο πατερας μου κ ο θειος μου (παρεπιπτοντως αυτο που θες κ εσυ),ο θειος μου το εκοψε σε 3 μηνες κ ο πατερας μου το πεταξε....γιατι ειπε πως δεν κανει δουλεια......τωρα εσυ πως θα αντιδρασεις σ'αυτο,απότι φαινεται εξαρταται τον οργανισμο....παντως οπως κ να εχει καλη επιτυχια κ μακαρι να τα καταφερεις thumb

oldcarskickass
27-12-11, 20:14
Τι δουλειά έχει ρε γμτ το κεράτό μου μέσα ο παλιό ΕΟΦ;

Μπορεί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να μου πει τι δουλειά έχει;

Δλδ όλα τα αρωματικά χώρου, τα αιθέρια έλαια και χίλιες δυο άλλες @@@@@ που κυκλοφορούν έχουν έγκριση του ΕΟΦ;

Δε με εκνευρίζε τόσο ο ΕΟΦ όσοι οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ και υποκριτές οι ΔΗΘΕΝ αδέκαστοι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ μπόρεσαν και πέτυχαν την απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου (που ναι μεν ΜΠΟΡΕΙ* να βλάπτει, το μπορεί όπως ΜΠΟΡΕΙ σύμφωνα με ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ, ανεξάρτητες εννοείται, έρευνες το κανονικό τσιγάρο να βλάπτει) και δεν μπορούν να απαγορέψουν ΟΥΤΕ το αλκοόλ ΟΥΤΕ το κανονικό τσιγάρο.

ΕΜΕΤΙΚΟ Μπράβο και στο ανεξάρτητο πανεπιστήμιο θεσαλλίας και ΕΜΕΤΙΚΟ ΜΠΡΑΒΟ σε όλους όσους σπέρνουν έτσι εύκολα φόβο και απαγορεύσεις.

Thomelef
27-12-11, 21:31
Απαγορεύτηκε η πώληση του;;;τι ακριβώς έγινε;

///M Arios
30-12-11, 18:50
για πες...για πες...:whistle:
1ον Πεταγεσαι μεχρι το κοντινοτερο φαρμακειο και αγοραζεις μια συριγγα!!!! (αποστειρωμενη μην παθουμε και τιποτα τρομαρα μας...)


2ον Εχεις αγορασει 2 ανταλακτικα λαδια!! με αρωμα σοκολατα και κανονικο τσιγαρο..!!


3ον Περνεις το λαδι με την κανονικη γευση κρατας τα 2/3 του περιεχομενου και στην συνεχεια προσθετης την σοκολατα!!!!


Τελος κανεις μερικες τριπουλες στο πανω μερος για να ρουφαει καλα το εργαλειο και εισαι θεος!!!! :whistle::whistle::whistle:

Vasilis
30-12-11, 19:05
www.inaweraflavours.com


ψωνισε κ καθαρισες...

φτιαχτα μονος σου ή αγορασε τα ετοιμα ,τσαμπα!


εχω ψωνισει 3 φορες ηδη!

Lambros46
30-12-11, 19:43
www.inaweraflavours.com


ψωνισε κ καθαρισες...

φτιαχτα μονος σου ή αγορασε τα ετοιμα ,τσαμπα!


εχω ψωνισει 3 φορες ηδη!

Κόστος μεταφορικών Βασίλη?:thanks:

Vasilis
30-12-11, 19:58
οταν κανεις λογαριασμο (δωρεαν ειναι)

θα αρχισεις να προσθετεις στο καλαθι

δεξια λοιπον που ειναι το καλαθι σου βγαζει το κοστος των μεταφορικων


για πραγματα αξιας περι των 25 ευρω τα εξοδα ειναι 4,10!


το τσεκαρεις ομως για να δεις τι σε συμφερει....

halkida116mpack
31-12-11, 12:54
δεν ειναι σιγουρο αν θα το κοψεις η οχι.εμενα πειραν μαζι ο πατερας μου κ ο θειος μου (παρεπιπτοντως αυτο που θες κ εσυ),ο θειος μου το εκοψε σε 3 μηνες κ ο πατερας μου το πεταξε....γιατι ειπε πως δεν κανει δουλεια......τωρα εσυ πως θα αντιδρασεις σ'αυτο,απότι φαινεται εξαρταται τον οργανισμο....παντως οπως κ να εχει καλη επιτυχια κ μακαρι να τα καταφερεις thumb

πανω σε αυτο θα ηθελα να πω οτι το χω καπου 45 μερες και εχω ζηλεψει τσιγαρο κανονικο.
καθε φορα που ζηλευα το κανονικο δοκιμαζα αλλα στην τριτη τζουρα με χαλαγε και βουταγα το μπανανοτσιγαρο μου και του εριχνα ασφαλεια απο τις τζουρες...συνολικα θα χω κανει καπου 6-7 τσιγαρα κανονικα και τα πιο πολλα τα εκανα αυτες τις μερες γιατι με φοβιζουν οσα λενε οτι μαζευουν υγρα οι πνευμονες κτλ

fanisk
31-12-11, 22:08
Το'χα παρει ζεστα το θεμα αλλα το παρατησα με αυτα που ακουω.. περιεργα υγρα, υγρα στους πνευμονες, κ.α Τσαμπα η επενδυση χαχα!

Το κανονικο τσιγαρο ειναι καλυτερο? Οχι.. αλλα τουλαχιστον οι ουσιες και τα αποτελεσματα ειναι γνωστα σε ολους. Δεν ξερω..

Επισης, η Marlboro εβγαλε μια προσφορα στην αρχη, 2 πακετα με ζελατινα για να μη τα σπας 7¤ αντι 8. Τωρα τα εχει ολα 3.50 χωρις να πρεπει να παρεις 2. Η γευση ειναι πιο χαλια απο οτι πριν (γιατι παλαιοτερα ηταν καλυτερη) και επειδη δεν δουλευουν για τη ψυχη της μανας τους ουτε το κανουν για να σωσουν τη τσεπη μας, μαλλον εχει αλλες χημειες μεσα.. ριχνουν το κοστος, κρατουν το ιδιο κερδος.

Και αλλες μαρκες ριξαν τιμη, πως σας φαινεται η γευση?

Τρεχα γυρευε τελικα, ή κοψιμο και σωσιμο ή τιποτα..

spar@
01-01-12, 15:16
καλα που παρατησες το σπορ φανη γιατι με τα μπαξιματα που θα χες κανει θα το φουντωνες στην Βαρκιζα και θα μαστουρωναμε στην πετρουπολη!

Driver M
01-01-12, 19:07
Τι δουλειά έχει ρε γμτ το κεράτό μου μέσα ο παλιό ΕΟΦ;

Μπορεί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να μου πει τι δουλειά έχει;

Δλδ όλα τα αρωματικά χώρου, τα αιθέρια έλαια και χίλιες δυο άλλες @@@@@ που κυκλοφορούν έχουν έγκριση του ΕΟΦ;

Δε με εκνευρίζε τόσο ο ΕΟΦ όσοι οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ και υποκριτές οι ΔΗΘΕΝ αδέκαστοι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ μπόρεσαν και πέτυχαν την απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου (που ναι μεν ΜΠΟΡΕΙ* να βλάπτει, το μπορεί όπως ΜΠΟΡΕΙ σύμφωνα με ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ, ανεξάρτητες εννοείται, έρευνες το κανονικό τσιγάρο να βλάπτει) και δεν μπορούν να απαγορέψουν ΟΥΤΕ το αλκοόλ ΟΥΤΕ το κανονικό τσιγάρο.

ΕΜΕΤΙΚΟ Μπράβο και στο ανεξάρτητο πανεπιστήμιο θεσαλλίας και ΕΜΕΤΙΚΟ ΜΠΡΑΒΟ σε όλους όσους σπέρνουν έτσι εύκολα φόβο και απαγορεύσεις.
Το πανεπιστήμιο Θεσσαλίας τι φταίει?
Αν δεν κάνω λάθος, η έρευνά του κατέληξε στο ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι σχεδόν εντελώς ασφαλές, καμία σχέση με το κανονικό τσιγάρο.


Ο πατέρας μου πάντως, που κάπνιζε 1 πακέτο τη μέρα, απ'όταν ξεκίνησε το ηλεκτρονικό ζήτημα να κάνει πάνω από 5 τσιγάρα την εβδομάδα και σύντομα λέει θα σταματήσει εντελώς το κανονικό (μακάρι).

Γενικά, αν υπάρχει και θέληση έχω διαπιστώσει από πολύ κόσμο ότι κάνει δουλειά και σε συνδυασμό με το ότι είναι αρκετά πιο οικονομικό από το να καπνίζει κάποιος ένα πακέτο καθημερινά αλλά και με την σχετικά ακίνδυνη (ιδίως συγκρινόμενη με το κανονικό τσιγάρο) σύνθεσή του, νομίζω πως αξίζει η αγορά του.

fanisk
01-01-12, 19:17
καλα που παρατησες το σπορ φανη γιατι με τα μπαξιματα που θα χες κανει θα το φουντωνες στην Βαρκιζα και θα μαστουρωναμε στην πετρουπολη!

:pimp::v:

120ie87
01-01-12, 21:05
https://www.youtube.com/watch?v=qgF4D8fQIak"]https://www.youtube.com/watch?v=qgF4D8fQIak

Samaro
04-01-12, 18:15
Τζόγος εκατομμυρίων με ηλεκτρονικά τσιγάρα και καπνοβιομηχανίες


Ο ΕΟΦ αρνείται να κόψει τον γόρδιο δεσμό.

Είναι ένα παιχνίδι εκατομμυρίων η βασική αιτία των αντιδράσεων του ΕΟΦ και του υπουργείου Υγείας για την απαγόρευση της κυκλοφορίας και της χρήσης των ηλεκτρονικών τσιγάρων;

Από τα μέσα του 2008, εποχή που έκανε την εμφάνιση του για πρώτη φορά στην αγορά το ηλεκτρονικό τσιγάρο, ξεκίνησαν οι αντιδράσεις και τα προβλήματα, καθώς το ενδιαφέρον του αγοραστικού κοινού ήταν μεγάλο, με αποτέλεσμα να μειωθούν οι εισπράξεις από την φορολόγηση των τσιγάρων. Βασική αιτία της μεταστροφής των καπνιστών προς το ηλεκτρονικό τσιγάρο φαίνεται να είναι το υψηλό κόστος των κανονικών τσιγάρων. Ένας μέσος καπνιστής ξοδεύει πάνω από 100 ευρώ το μήνα για τα πακέτα του, ενώ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο το κόστος υποτίθεται πως είναι πολύ μικρότερο, αν εξαιρέσει κανείς το αρχικό ποσό της συσκευής, που κυμαίνεται από 50 έως 70 ευρώ. Από εκεί και πέρα, το μπουκαλάκι με το υγρό διάλυμα νικοτίνης έχει τιμές από 10 ευρώ έως 30 ευρώ και αρκεί για 2-3 εβδομάδες.

Αρκετές ήταν οι βιομηχανίες, αλλά και οι ελεγκτικοί μηχανισμοί που κήρυξαν άμεσα πόλεμο λέγοντας πως είναι επιβλαβές για την υγεία του χρήστη, χωρίς κανένας όμως να έχει κάνει μέχρι σήμερα μία ολοκληρωμένη έρευνα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο και τις επιδράσεις του στον ανθρώπινο οργανισμό. Χαρακτηριστικό παράδειγμα σε παγκόσμιο επίπεδο είναι ότι ενώ η FDA, η υπηρεσία φαρμάκων και τροφίμων του υπουργείου Υγείας των Ηνωμένων Πολιτειών η οποία είναι υπεύθυνη για την προστασία και την προαγωγή της δημόσιας υγείας, σε ανακοίνωσή της, σχετικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, δήλωσε, χωρίς αποδείξεις, ότι σύμφωνα με έρευνες οι οποίες διεξήχθησαν στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, βρέθηκαν ουσίες βλαβερές για τον ανθρώπινο οργανισμό. Για την συγκεκριμένη υπόθεση, όπως εξηγεί στο www.koutipandoras.gr ο κ. Μαρκόπουλος εκπρόσωπος της εταιρείας «Nobacco», «έχουν γίνει συνολικά 3 δικαστήρια από αμερικάνικες εταιρείες που εμπορεύονται το συγκεκριμένο προϊόν και έχουν κερδίσει και τα 3».

Από την άλλη πλευρά, άλλες επιστημονικές έρευνες απέδειξαν ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν περιέχει καμία βλαβερή ουσία και είναι ασφαλές για τον ανθρώπινο οργανισμό και μ αυτό τον τρόπο αναίρεσαν με αποδείξεις την ανακοίνωση της FDA. Μία από αυτές τις έρευνες διεξαχθεί από την ανεξάρτητη υγειονομική επιτροπή της Νέας Ζηλανδίας Health New Zealand Ltd. Study υπό τον Dr. Murray Laugesen και κατέληξε στο συμπέρασμα πώς η ποσότητα νικοτίνης που ανιχνεύτηκε στο ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν είναι περισσότερη από εκείνη που χρησιμοποιείται στα αυτοκόλλητα νικοτίνης τα οποία δίδονται με ιατρική συνταγή σε άτομα που επιθυμούν να κόψουν το κάπνισμα. Επιπροσθέτως, ειδικός πνευμονολόγος του Πανεπιστημίου του Νόττινχαμ της Μεγάλης Βρετανίας, σχολιάζοντας την έρευνα του Iνστιτούτου της Νέας Ζηλανδίας δήλωσε: «Αν η ποσότητα νικοτίνης που ανιχνεύεται είναι ίδια με τα μέσα που χρησιμοποιούνται ιατρικώς για την διακοπή του συμβατικού καπνίσματος τότε δεν βρίσκω τον λόγο ανησυχίας, ούτε ότι υφίσταται πρόβλημα».

Ο ΕΟΦ, δια μέσω του προέδρου του Γιάννης Τούντα, μιλώντας στο ww.koutipandoras.gr από την πλευρά του δηλώνει ότι δεν έχει δεχθεί κάποιο αίτημα για να ελέγξει το συγκεκριμένο προϊόν και γι αυτό δεν έχει κάνει κάποια έρευνα. ΠαρΆ όλα αυτά έχε προβεί σε 3 κατασχέσεις σε εταιρείες που εμπορεύονται το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Η «Nobacco» για να είναι καλυμμένη από την πλευρά της στις 27 Δεκεμβρίου κατέθεσε ένα 36σέλιδο υπόμνημα στον ΕΟΦ: «Εμείς καταθέσαμε προ ολίγον ημερών υπόμνημα 36 σελίδων στον ΕΟΦ όπου τους εξηγούσαμε ότι δεν θεωρούμε ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι φάρμακο ή ότι αποτελεί μέθοδο για την διακοπή του καπνίσματος. Θεωρούμε το ηλεκτρονικό τσιγάρο εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος. Γι αυτό τον λόγο δεν κρίνουμε αρμόδιο για την έγκριση της κυκλοφορίας του τον ΕΟΦ» εξηγεί στο www.koutipandoras.gr o κ. Μαρκόπουλος και απευθύνει το ερώτημα, «γιατί δεν περνάνε από τον έλεγχο του ΕΟΦ και τα κανονικά τσιγάρα τα οποία περιέχουν μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης;»

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αναπληρωτής καθηγητής του πανεπιστημίου Αθηνών, πνευμονολόγος – εντατικολόγος και συντονιστής της αντικαπνιστικής εκστρατείας, Παναγιώτης Μπεχράκης, ενώ αρχικά χαρακτήριζε το ηλεκτρονικό τσιγάρο επικίνδυνο και άμεσα καταστροφικό για τον οργανισμό. Λίγους μήνες αργότερα αναδίπλωσε τις δηλώσεις του για το συγκεκριμένο προϊόν λέγοντας: «Ποτέ δεν ζητήσαμε ποτέ την απόσυρσή του, δεν έχουμε πάρει θέση ούτε ως επιτροπή ούτε εγώ προσωπικά. Ποτέ δεν προτείναμε κάτι, η απαγόρευση του ηλεκτρονικού τσιγάρου είναι σκέψη του υπουργείου και του ΕΟΦ και δεν έχουμε κάτι γραπτό για να συζητήσουμε» και συμπλήρωσε: «Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί σαν χρήση μεταβατικής – παροδικής διακοπής του καπνίσματος, αλλά τι μπορεί να προκαλέσει η χρήση του 10 – 20 χρόνια κανείς δεν μπορεί να το πει γιατί είναι πρόσφατο προϊόν».

πηγη : https://www.koutipandoras.gr/?p=13855

Thomelef
04-01-12, 19:50
π@@τσεςπ@@τσες π@@τσες...
γράφτε τους στα @@ σας ρε παιδιά, και κάντε ότι αγαπάτε.
για να είστε και τελείως οκ αν σας αρέσει το ηλεκτρονικό, να αγοράζετε υγρά της νομπάκο, που τους κάνουν αέρα στα @@ και ο ΕΟΦ, και όποιος άλλος θέλει.
πουλάνε κανονικότατα υγρά με νικοτίνη, και κανείς δεν μπορεί να τους πεί τπτ.
επίσεις, απο όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα, οι τύποι πουλάνε τα πιο ποιοτικά επίσεις.
εγώ ξέρω πως σχεδόν 2 μήνες, ζήτημα να έχω κάνει 10 τσιγάρα απο τότε που το πείρα, και δεν μου έχει λείψει καθόλου το κανονικό.
αυτή την στιγμή κάνω υγρά των 5 - 6 μιλιγκράμ νικοτίνης, και φυσικά η διαφορά πλέον μετά απο 2 μήνες χωρίς κανονικό τσιγάρο, είναι εμφανής.
ούτε φλέματα, ούτε χαζοί βύχες, ούτε λαχανιάσματα επειδή ανέβηκα 10 σκαλοπάτια.
ατμίστε άφοβα...μετά απο μένα, τουλάχιστο 10 άτομα το άρχισαν, και πλέον όλοι φανατικοί του σπόρ αφού δεν τους λείπει και τόσο το κανονικό.

valantis544
05-01-12, 16:41
Είμαι κι εγώ ατμιστής εδώ και 2 μέρες. Όλα μια χαρά μόνο που στέγνωνει το στόμα μου κάπως. Θα το συνηθίσω και θα περάσει αυτό ή πρέπει να αλλάξω το λάδι; Έχω το freedom της halo 18ml. Ωραία η γεύση μου αρέσει πολύ και με ικανοποιεί το χτύπημα στο λαιμό και δεν έχω σκοπό να γυρίσω στο κανονικό. Ελπίζω μόνο να περάσει αυτό το στέγνωμα.

E39COMP
05-01-12, 18:46
Και'γω εδω και ενα μισυ μηνα περιπου ατμιζω . Εχω καταφερει απο 2,5 πακετα στιβενσον κοκκινο την ημερα , να εχω κανει στις 40τοσες μερες που ατμιζω να μην εχω αναψει 10 τσιγαρα ολα κι'ολα σε αυτο το διαστημα. ΝΟBACCO βαζω και'γω και εδω και 5 μερες εχω ριξει μεσα , για πρωτη φορα , γευση φραουλα με 0,9 νικοτινη και σημερα που δοκιμασα ενα κανονικο τσιγαρο , στην τριτη τζουρα το πεταξα καθως μου βρωμαγε ασχημα. Πλεον ομως εχω φτασει στο σημειο να θελω να πεταξω και το ηλεκτρονικο και φυσικα ουτε λογος να γυρισω στο κανονικο . Ηδωμεν ....

optostyle
18-01-12, 07:00
Παιδια καντε μια ανακεφαλαιωση και πειτε μου το καλυτερο για να το αγορασω...
Εννοω διαρκεια μπαταριας, αισθηση,ακινδυνοτητα , κτλ μετα απο εμπειρια σας...
Τhanks

Vasilis
18-01-12, 07:59
Παιδια καντε μια ανακεφαλαιωση και πειτε μου το καλυτερο για να το αγορασω...
Εννοω διαρκεια μπαταριας, αισθηση,ακινδυνοτητα , κτλ μετα απο εμπειρια σας...
Τhanks

EgoT

εχω διαβασει-ακουσει-διαπιστωσει οτι ειναι μακραν η καλυτερη μαρκα

τωρα...οσον αφορα μοντελο που θα επιλεξεις

μπες στην ιστοσελιδα τους κ διαβασε τεχνικα χαρακτηριστικα για να καταληξειςthumb

optostyle
20-01-12, 20:28
Μαλλον για nobacco giant με βλεπω

panos90
20-01-12, 20:36
https://paratiritis-news.blogspot.com/2011/01/blog-post_3299.html

Moufas E46
20-01-12, 20:39
εγω πηρα χθες το eGO-T. επειδη ακομα κανω τα δειγματα που εχει η συσκευασια εχετε να μου προτειτενε καποιο τυπο νικοτινης η δεν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες?

Vasilis
20-01-12, 20:45
τυπος νικοτινης δεν νομιζω οτι υπαρχει

μαλλον θες να πεις γευση

αυτο ειναι κατι που μονος σου θα αποφασισεις μετα απο αρκετες δοκιμες !

Moufas E46
20-01-12, 20:58
τυπος νικοτινης δεν νομιζω οτι υπαρχει

μαλλον θες να πεις γευση

αυτο ειναι κατι που μονος σου θα αποφασισεις μετα απο αρκετες δοκιμες !

βασιλη εννοω μαρκα γιατι πιο πανω διαβαζα για νομπακο αν διαβαζα σωστα και δεν ειναι κατι αλλο

Lambros46
20-01-12, 21:00
Εγώ πάντως πλέον έχω κόψει και το ηλεκτρονικό.Κανά βράδυ κάνω μόνο(όχι κάθε μέρα).
Βλακείες είναι όλα τελικά(τσιγάρα κανονικά,ηλεκτρονικά..).
Πραγματικά είναι μόνο μέσα στο μυαλό μας και το ηλεκτρονικό ήταν απλά για μένα η αφορμή να το κόψω τελείως.

Vasilis
20-01-12, 21:14
βασιλη εννοω μαρκα γιατι πιο πανω διαβαζα για νομπακο αν διαβαζα σωστα και δεν ειναι κατι αλλο

απο τα λιγα που εχω δοκιμασει

θεωρω οτι της Νatura ειναι τα καλυτερα

παντα βεβαια προσωπικη αποψη

σημειωτεον οτι εγω καπνιζω χωρις ιχνος νικοτινης (νομιζω παιζει ρολο στη γευση κ στο χτυπημα στο λαιμο)

Vasilis
24-01-12, 08:19
Ηλεκτρονικό τσιγάρο: Αλήθειες που «καίνε» (https://tsekouratoi.blogspot.com/2012/01/blog-post_2285.html)

bill_m3
24-01-12, 08:54
Γι΄αυτό τι λέτε ????
https://www.montecristo-shop.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=16

Konstantinos E60
24-01-12, 09:07
Γι΄αυτό τι λέτε ????
https://www.montecristo-shop.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=16

Δεν φαινεται και πολυ σοϊ !!!

Σήμερα θα παω και εγω να πάρω "βυζάχτρα". Αιντε να δουμε θα βοηθησει το ρημαδι ??

Vasilis
24-01-12, 09:32
https://www.cheapis.gr/785-44€-για-2-ηλεκτρονικά-τσιγάρα-Ego-T-(650mah)-με-φορτιστή.html?a_aid=5gb92Vy2S7x40&a_bid=360be79a

https://www.saletime.gr/index.php?city_id=1&extra_deal_id=203

https://www.stardeals.gr/cities/athens/deals/electric-cigarette-278

https://couponorama.gr/index.php/frontend/campaigns/single/325/H-iFume-eGo-T-30.9-47-55-.-36/?couponorama=link&ai=CD462


διαλεξε καλυτερα καποιο γνησιο παρα καποιο ημιτασιον

αλλωστε οι τιμες ειναι παραπλησιες τωρα με τις προσφορες...

zgouriazmenos
24-01-12, 10:22
https://www.tinydeal.com/rechargeable-healthy-electronic-cigarette-with-usb-cable-usb-adapter-tobacco-tar-oil-dual-cigarette-hkh-58263-p-45128.html

Το έχω εδώ και 3 εβδομάδες και έχω γίνει ατμομηχανή....

Vasilis
24-01-12, 10:31
https://www.tinydeal.com/rechargeable-healthy-electronic-cigarette-with-usb-cable-usb-adapter-tobacco-tar-oil-dual-cigarette-hkh-58263-p-45128.html

Το έχω εδώ και 3 εβδομάδες και έχω γίνει ατμομηχανή....

απο κει ψωνιζεις?
κ υγρα?

zgouriazmenos
24-01-12, 15:11
απο κει ψωνιζεις?
κ υγρα?

Πήρα και υγρά Βασίλη. Μέντα είναι κορυφαία! Βανίλια δε μου άρεσε. Τώρα περιμένω μήλο και σοκολάτα...

panos90
28-02-12, 22:53
Ηλεκτρονικό τσιγάρο εξερράγη στο στόμα 57χρονου

https://www.express.gr/news/ygeia/566474oz_20120216566474.php3

valantis544
29-02-12, 23:22
Ηλεκτρονικό τσιγάρο εξερράγη στο στόμα 57χρονου

https://www.express.gr/news/ygeia/566474oz_20120216566474.php3

Χαχα γελάω όποτε το ακούω αυτό τώρα τελευταία όταν ατμίζω μου το λένε συχνά. Η απάντηση βέβαια στάνταρ. Τόσοι πεθαίνουν κάθε μέρα από το κανονικό τσιγάρο για λίγη κομμένη γλώσσα έγινε τόσο ντόρος;; Αμ για τα κινητά που έσκαγαν οι μπαταρίες;; Μήπως σταματήσαμε να τα χρησιμοποιούμε;

Πέραν της πλάκας, όποια συσκευή χρησιμοποιεί μπαταρίες θέλει και κάποια προσοχή, αλλά και να γίνεται χρήση αξιόπιστων μπαταριών και σωστή φόρτιση με σωστούς φορτιστές, αλλιώς ο κίνδυνος είναι μεγάλος.

Link με αρκετές χρήσιμες πληροφορίες για τις επαναφορτιζόμενες:

https://www.e-cigarette-forum.com/forum/ecf-library/129569-rechargeable-batteries.html

120ie87
01-03-12, 01:43
Ρε παιδιά, επαναφορτιζόμενες δεν βάζουν σε κάτι παιχνίδια που χρησιμοποιούν οι γυναίκες? Εκεί τι γίνεται? Δεν είχαμε ως τώρα έκρηξη ή είχαμε και την απέκρυψαν?

valantis544
01-03-12, 11:58
Ρε παιδιά, επαναφορτιζόμενες δεν βάζουν σε κάτι παιχνίδια που χρησιμοποιούν οι γυναίκες? Εκεί τι γίνεται? Δεν είχαμε ως τώρα έκρηξη ή είχαμε και την απέκρυψαν?

Θα είχαμε κι εκεί δεν μπορεί να μην είχαμε απλά δεν έγινε είδηση. Με ένα search στο Google για

vibrator ultimate orgasm

κάτι θα βγάλει..

optostyle
24-06-12, 17:34
Επαναφερω το θεμα,....μετα απο 6 μηνες ατμισματος νοιωθω αλλος ανθρωπος....
Και συνεχιζω :)

optostyle
14-07-13, 15:56
Εναμισι χρονος........και συνεχιζω

oldcarskickass
14-07-13, 17:14
Δεκέμβρη 2009 εγώ :(

Χρίστος
14-07-13, 19:20
εγω δε καπνιζα ποτε αλλα ενα mod το εχω και χαιρομαι τη μεντα οποτε το θυμαμαι!!!!

optostyle
16-07-13, 18:52
Δηλαδη ατμιζεις που και που?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

optostyle
27-12-13, 19:10
https://img.tapatalk.com/d/13/12/28/eqe3e7up.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Χρίστος
27-12-13, 20:11
να τα τα προβαρια!!!!

Αλλαξε τιπ στο καρτο γτ το πλαστικο ειναι χαλια

Για να βλεπω καρτο με πυρεξ και προβ πρεπει να ψαχνεις για πολυ γευση, σωστα???

Δοκιμασε drip ατμοποιητη αν δεν εχεις και θα με θυμηθεις....

Εχω παρει απο atmistique ενα diver με το grail και εχω τρελαθει!
Αυτο μαζι με τον vision eternity ειναι οτι καλυτερο πανω στα μηχανικα

optostyle
27-12-13, 20:23
Ο diver ειναι αυτος ρε συ :)...και το drip το αλλαξα ηδη με ατσαλινο..θα βαλω φωτο..με τι αρωμα εισαι τωρα?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

optostyle
27-12-13, 20:27
https://img.tapatalk.com/d/13/12/28/y3a5edu3.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

optostyle
27-12-13, 20:35
https://img.tapatalk.com/d/13/12/28/tydezyra.jpg

Να κι ενα mod του SEB....αρκετα καλο κι αυτο

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Χρίστος
27-12-13, 20:51
με τι αρωμα εισαι τωρα?

Παντα και μονο μεντα 0%
50/50 __ 80/20 __ 100/0
o,τι βρισκω το περνω και το δοκιμαζω.

Κατα καιρους εχω παρει και καναδυο αλλες γευσεις ετσι για το καλο (ry4, cocacola, πρασινο μηλο...)αλλα μονο σε 10ρια.

Ειχα βρει ενα τυπο εξω με μαγαζακι που εχει τρελες τιμες και ειχα λιωσει!!!

Τωρα απλα τα μοντακια καθονται στο γραφειο με ενα κουτακι διπλα τους με 5-6 ατμοποιητες και καμια δεκαρια μπουκαλακια γευσεις!!!

optostyle
27-12-13, 20:53
Τελευταια κι εγω με μεντα ειμαι...και με halo γενικως....

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Χρίστος
27-12-13, 21:05
πολλα ρευματα με μεντα προσεχε τα γιατι εχω δει να κοβουν πλαστικους ατμοποιητες στη μεση!!!

μονο πυρεξ και SS εκει

ntinos
27-12-13, 21:08
Εχω ξεκινήσει εδω και ... 53 ημέρες ... το ηλεκτρονικό...(ναι, δεν κάνω και τσιγάρο)
Παίζω με ενα aspire bdc, με ικανοποιεί πλήρως.... εύχομαι να μην γίνω γκουρού στο ατμισμα και να το σταματήσω και αυτο.....








Για πείτε βρε παιδια,,, τι κόλπα ειναι αυτα τα παραπάνω....

Χρίστος
27-12-13, 21:14
Προχω κατασκευες....
Μοντελισμος και συλλογες για τσεπες χωρις πατο...
Οσο δοκιμαζεις, τοσο θες κι αλλα...

optostyle
27-12-13, 21:26
Ετσι.....με τη διαφορα οτι τα μπαξιματα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν εχουν καμμια σχεση με τα μπαξιματα στο πενβε.....ασε μη μου θυμιζεις....


Χριστο ετυχε και σε μενα αυτο που λες αλλα δεν ηταν θεμα ατμοποιητη η volt...ηταν θεμα τανκ που εκανε αντιδραση με "οξινο" υγρο...ολα φτιαξαν ομως

Ντινο μια χαρα ειναι ο bdc..τον εχω κι εγω..απλα ΟΤΑΝ και ΑΜΑ δε σε γεμιζει πλεον, εδω θα ειμαστε να τα λεμε...μη σε κανουμε και γκουρου μιας και δε το θες...:P
Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

steliosm46
27-12-13, 21:29
παιδιά εγώ είχα παρει ηλεκτρονικο να δοκιμασω πως θα εξελιχθει αλλα τελικά δεν γινεται ετσι, ξεκοβεις το ενα και εθιζεσαι στο αλλο. δεν ξερω. το δοκιμασα καμια 10 μερες και μετα το αφησα στο συρταρι μαζι με κατι μπουκαλακια, δεν μπορω να ασχοληθω με αυτα, αυτα ειναι για εναν που δουλευει σε γραφειο, εξω κανα 2 φορες μου εμεινε απο μπαταρια, τσατιστικα

εγω καπνιζω καμια 15 την μερα. στο περιπου δηλαδη, οταν θα βγω για ποτο θα πιασω και πακετακι.

προσφατα ενας 45αρης που το σταματησε εχει λιγο καιρο, μου λεει δεν γινοταν λεει γιατι επιανα 2 πακετα την μερα. λεω ρε συ πολυ..εγω του ειπα λεω ε ενταξει λεω καμια 15 περιπου...καναμε χαβαλε ξερω γω, μου λεει χαριτωλογοντας "μεχρι 10 την ημερα το λενε και οι γιατροι!" χαχαχα δεν τους βλεπεις λεει κοψε λεει, ελατωσε το και αυτοι καπνιζουν! χαχαχα

optostyle
27-12-13, 21:33
To κινητο σου δηλαδη δεν το φορτιζεις?κι οταν σε αφησει απο μπαταρια το παρατας και χρησιμοποιεις ..'περιστερια"??:P

Edit:ατμιζω 2 χρονια και δεν εμεινα ποτε απο μπαταρια...και δεν βρωμαω..."τασακι" :)

Χρίστος
27-12-13, 21:37
περνεις 2 μπαταριες για το μοντακι ή 2 μπαταριοθηκες ή εχεις ενα ego καπου πεταμενο και το καλο σου μοντακι με καλη μπαταρια ή εχεις ενα πασθρου για το αμαξι και το γραφειο και μια μπαταρια για το δρομο.

λυσεις υπαρχουν πολλες αρκει να ψαχτεις λιγο.


Εχω εχω κοψει τελειως σε 3 κοντινα μου προσωπα το καπνισμα με το ηλεκτρονικο

steliosm46
27-12-13, 22:07
To κινητο σου δηλαδη δεν το φορτιζεις?κι οταν σε αφησει απο μπαταρια το παρατας και χρησιμοποιεις ..'περιστερια"??:P

Edit:ατμιζω 2 χρονια και δεν εμεινα ποτε απο μπαταρια...και δεν βρωμαω..."τασακι" :)

οχι αδερφε μετα χρησιμοποιω καρδερινες και τσαρτσακια! :th_Laie_67-1:

κοιτα μαλλον εγω βιαστικα να το απορριψω, ισως εαν το παρω ποιο ζεστα να ειναι καλυτερα, απλα ο ενδιασμος μου ειναι οτι κοβεις το ενα και μπαινεις στον εθισμο του αλλου.

αρα θελει κοψιμο όλα! χαχαχα

τουλαχιστον ειμαι ανθρωπος που γυμναζομαι, η διατροφη μου ειναι πλουσια σε ολα απλα ειναι μερικα πραγματα κακες συνηθειες! οπως αυτα που συζηταμε τωρα.


Εdit: τωρα μου το θυμησατε και το εβγαλα απ το συρταρι, ειχα ξεχασει τι ειναι, λέει πανω ego-c με 2 μπαταριες ειναι μεσα στο πακετακι, βασικα ειναι 2 τα ηλεκτρονικα, αρα και 2 μπαταριες και ατμοποιητες κλπ, σου λεω ειχα δωσει ενα 100άρικο! :whistle:

optostyle
27-12-13, 22:11
Μια χαρα....αντε ξεκινα το παλι...:)

nikos bob
09-02-14, 15:53
Ατμιζω απο τον Σεπτεμβρη του 12, πηρα ενα Joytech e-cab ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, πηρα κι ενα δευτερο για ρεζερβα μαζι με μια τετραδα μπαταριες κι απο τοτε μεχρι και ΣΗΜΕΡΑ δεν ξαναδοκιμασα τσιγαρο...απλα πλεον μου βρωμαει οπου το μυρισω. (το τσιγαρο εννοηται).

Κοψτε το καπνισμα, ειναι κι αυτος ενας τροπος !

Leonidas_E39
09-02-14, 16:07
Ξεκινησα και εγω παλι πριν τρεις μερες το ηλεκτρονικο αλλα με λιγο ποιο ψαγμενα specs μπαταρια με ρυθμιζομενη ταση της vision και ατμοποιητη dripper της cisco.

optostyle
09-02-14, 18:08
Μια χαρα Λεωνιδα....απλα η ταση της μπαταριας δεν μπορει να δωσει αυτο που πρεπει,και ο dripper θελει καθε λιγο γεμισμα..αν δεν βαριεσαι ειναι μια χαρα

Thomelef
09-02-14, 19:46
Άστον να λέει ρε...όχι μόνο δεν ατμιζει, αλλά πλέον καπνίζει 100αρια.

Leonidas_E39
09-02-14, 20:02
Ψηλε το ξαναξεκινησα τα 100αρια τελος

Thomelef
09-02-14, 21:50
Ναι αλλά όχι πριν 2 μήνες. Πριν 20 μέρες καφέ μαζί πίναμε.

Leonidas_E39
09-02-14, 22:15
Ξεκινησα και εγω παλι πριν τρεις μερες το ηλεκτρονικο αλλα με λιγο ποιο ψαγμενα specs μπαταρια με ρυθμιζομενη ταση της vision και ατμοποιητη dripper της cisco.

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

giorgos1965
09-02-14, 22:56
Ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ ολους σας :thanks:
καπνιζα 3 πακετα την μερα ...καποια στιγμη διαβασα 15 σελιδες εδω για το ηλεκτρονικο τσιγαρο:drive:
πηγα και πηρα το NOBACCO epsilon 1100 ..
στην αρχη 18 τωρα παω στα 12 (νικοτινη παντα)
καπνιζω και κανα 2 εως 5 τσιγαρα την μερα αλλα η διαφορα τεραστια ........δεν θα πω το πεταω το τσιγαρο αμεσα...
προτιμω να το παω λαου λαου ....

Χρίστος
09-02-14, 22:59
H καλυτερη δουλεια!

valantis544
10-02-14, 00:11
Κι εγώ κάνα 2 χρόνια πλέον με ηλεκτρονικό και μόνο. Πλέον αναβαθμίστηκα πρόσφατα από μια ρυθμιζόμενη vision και cartos boge, σε ένα τηλεσκοπικό μοντάκι με ρυθμιζόμενα volt/watt κι έναν επισκευάσιμο ατμοποιητή ithaka clone κι ευχαριστιέμαι ντουμάνια!

Χρίστος
10-02-14, 01:04
Όσοι είστε ποιο ψαγμένοι κ θέλετε ντουμάνι κοιτάχτε "sub-ohm builds"....

Εχω τρελάνει κόσμο λεμε....

Leonidas_E39
10-02-14, 05:35
Δωσε παραπανω infos Χρησταρα

Χρίστος
10-02-14, 15:09
ενας μετρ του ειδους

https://www.facebook.com/photo.php?v=522945257765250

μερικες "ατμομηχανες"!!!!


https://www.youtube.com/watch?v=JsUNaqTRXxs


https://www.youtube.com/watch?v=8jE7coMYtgg


https://www.youtube.com/watch?v=B1AxMGhacCE


εδω ενα how to.....


https://www.youtube.com/watch?v=hWrosk_xjkY

Leonidas_E39
10-02-14, 15:16
Ουτε τα υπερωκεάνια τοσο ντουμανι χαχαχαχαχαχαχαχαχ

doctore
10-02-14, 15:36
Ξεκινησα και εγω παλι πριν τρεις μερες το ηλεκτρονικο αλλα με λιγο ποιο ψαγμενα specs μπαταρια με ρυθμιζομενη ταση της vision και ατμοποιητη dripper της cisco.

Αυτό το cisco 16πορτο είναι ή 24πορτο ?

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Leonidas_E39
10-02-14, 15:51
Μονόπορτο Γιατρε μου

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/02/306atomblack2t_1-1.jpg

valantis544
11-02-14, 00:19
Καλή φάση sub-ohm αλλά αυτό σημαίνει πως θα χρειαστώ μηχανικό mod λόγω του ότι θέλει πολλά ρεύματα και προσοχή με τις μπαταρίες και δεν θέλω. Άσε που ήδη η κατανάλωση υγρού είναι ψηλά με τον ithaka clone. Θα παίξω με micro coils όμως κάποια στιγμή, αλλά γύρω στο 1 και κάτι ohm μόλις πάρω κάποιον genessis style για dripping κι εύκολη αλλαγή γεύσεων. Keep vaping.

sierra
11-02-14, 00:36
Κατά την γνώμη μου πρέπει να το κόψετε μια και έξω, το σιγά σιγά δεν λέει τίποτα. Ο GEORGE316 είπε ότι είναι εγκεφαλικό και συμφωνώ. Εγώ το έκοψα πριν από 6 χρόνια μια και έξω. Ένα απόγευμα κάπνισα με τον καφέ τα τρία τελευταία και τέρμα. Μια και έξω, ούτε ηλεκτρονικά ούτε τίποτα. Το έβγαλα τελείως από το μυαλό μου πατώντας ένα μεγάλο Χ. Έχω φίλους που πήραν και ηλεκτρονικά και σε λίγο καιρό τα πέταξαν γιατί στο μυαλό τους είχαν πάντα το τσιγάρο. Εκεί έπρεπε να το πετάξουν πρώτα για να το κόψουν. Όποιος θέλει να ζήση ωραία ας το κόψει, εξ΄άλλου δεν προσφέρει κάτι. Όταν το κόψετε θα καταλάβετε την διαφορά στην υγεία σας...

optostyle
11-02-14, 07:45
Βεβαιως και αυτο που λες ειναι το τελειο.....αλλα εγω προσωπικα δεν πινω, δεν καπνιζω, δεν οδηγαω πενβε,δεν ξενυχταω....η μονη μου ΑΠΟΛΑΥΣΗ ειναι το ατμισμα.....να το κοψω κι αυτο και μετα να βαραω την π@υτσαρα μου στον τοιχο για απολαυση :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1: