PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS Κάμερες!!



Dimitrios
28-01-10, 17:12
Χαιρετώ!! Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ αν στην αττική οδό σε μια μεγάλη κατηφορική σχετικά ευθεία λίγο πριν χωριστεί ο δρόμος για Μαρκόπουλο- αεροδρόμιο υπάρχει κάμερα ταχύτητας???? Ημουν κοντά στα 160.

Σημειωτέον οτι δεν είχε προειδοποιητικό κάμερας αλλά μόνο ραντάρ ( που σημαίνει μπλόκα)!!


Επείγον!!! Βοηθήστε!!!!!

Stamatis
28-01-10, 21:37
Χαιρετώ!! Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ αν στην αττική οδό σε μια μεγάλη κατηφορική σχετικά ευθεία λίγο πριν χωριστεί ο δρόμος για Μαρκόπουλο- αεροδρόμιο υπάρχει κάμερα ταχύτητας???? Ημουν κοντά στα 160.

Σημειωτέον οτι δεν είχε προειδοποιητικό κάμερας αλλά μόνο ραντάρ ( που σημαίνει μπλόκα)!!


Επείγον!!! Βοηθήστε!!!!!

Θα σε γελάσω για την κάμερα, αλλά όποτε περνάω απο εκεί το GPS γκαρίζει ΜΠΛΟΚΟ ΤΡΟΧΑΙΑΣ, οπότε πάει να πει ότι είναι γνωστό σημείο γραψίματος.

Dimitrios
28-01-10, 22:02
Ευχαριστώ πολύ!!!!

Kostas_1
29-01-10, 11:57
Εκει στηνανε παλια μπλοκο με φορητο ρανταρ.
Τελευταια δεν πολυπηγαινουν διοτι ειναι γνωστο σημειο και επικινδυνο αν θελουν να σταματησουν καποιον απο την αριστερη.

Z-man
10-02-10, 21:03
Δεν υπαρχει εκει ρανταρ γιατι πηγαινω καθε μερα κορωπι και μαλιστα γρηγορα...κ δεν εχω διαπιστωσει κατι.Υπαρχει ομως καμερα στην αττικη οδο στο υψος των ανω λιοσιων πισω απο ταμπελα κ φωτογραφιζει ανα λωριδα στην κατευθυνση προς ελευσινα.ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!Επισης γνωστο ειναι το σταθερο φωτογραφικο ρανταρ αμεσως μετα την γεφυρα στην εισοδο στην αττικη οδο καθως ερχεσαι απο κορινθο με κατευθυνση προς αεροδρομιο.

Dimitrios
10-02-10, 21:46
Πολύ χρήσιμη πληροφορία!!! Τελευταία απορία. Είναι γνωστό ότι στη λεωφόρο Λαυρίου με κατεύθυνση Λαύριο υπάρχει σταθερή κάμερα μετά τα φανάρια προς Κερατέα. Στην αντίθετη κατεύθυνση αντίθετα δεν υπάρχει κάμερα... αν κάνω λάθος διορθώστε με!!!

Z-man
11-02-10, 20:28
Πραγματι υπαρχει στο σημειο που αναφερεις.Θελω επισης να προσθεσω οτι εχουν τοποθετηθει 3 νεου τυπου καμερες στη Λ.Μαραθωνος στο ρευμα προς Ραφηνα (μια μετα την παλληνη,μια μετα το πικερμι κ μια κοντα στο υψος του ν.βουτζα )ΠΡΟΣΟΧΗ υπαρχουν κ σχετικες πινακιδες.

MiSSLiTTleDeVil
11-02-10, 20:39
Έχω την εντύπωση πως έχει κάμερα και στην αρχή της Μαραθώνος για τους γρήγορους που βγαίνουν απο την γέφυρα με 1000. Τόσο καιρό δεν την είχα δει.. Θα το ξανά τσεκάρω το βράδυ.