PDA

Επιστροφή στο Forum : Plasti Dip: επαναστατικό προϊόν?



Σελίδες : [1] 2

Driver M
02-11-11, 18:23
Χθες πήρε το μάτι μου σε άλλο φόρουμ το εν λόγω προϊόν.

Πρόκειται για προϊόν υγρής μορφής που εφαρμόζεται πανεύκολα σε οποιαδήποτε επιφάνεια και της αλλάζει το χρώμα, αφήνοντάς μια ελαστική "πάστα" αυξημένης αντοχής, η οποία ωστόσο βγαίνει ιδιαίτερα εύκολα αν το θελήσουμε και δεν προξενεί καμία ζημιά στην επιφάνεια που είχε εφαρμοστεί.

Φαίνεται ιδανικό στο να κάνουμε τις ζάντες μας ματ, αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί οπουδήποτε (μέταλλα, πλαστικά, inox κλπ) και πρακτικά έχει άπειρες εφαρμογές!

Εδώ μερικά βίντεο:
εφαρμογή
https://www.youtube.com/watch?v=NorxfY7ki1U
αφαίρεση
https://www.youtube.com/watch?v=yz7ZDIIuP6w&feature=related
άλλες χρήσεις
https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=9hnZ084ff-c
https://www.youtube.com/watch?v=FchIWF8Vi2Y&feature=related

Πώς σας φαίνεται?

gyiama
02-11-11, 18:28
το περιμενω αυριο θα το δοκιμασω και θα σας πω.δεν λεει πολλα γιαζαντες κλπ ειναι πιο πολυ μονωτικο παρα για βαψιμο ειδικα στις ζαντες με το παραμικρο θα ξεφλουδιζει αν δλδ λιγο τις ζορισεις στο πλυσιμο κλπ

Driver M
02-11-11, 18:40
το περιμενω αυριο θα το δοκιμασω και θα σας πω.δεν λεει πολλα γιαζαντες κλπ ειναι πιο πολυ μονωτικο παρα για βαψιμο ειδικα στις ζαντες με το παραμικρο θα ξεφλουδιζει αν δλδ λιγο τις ζορισεις στο πλυσιμο κλπ
Ωραίος Πάνο!
Πόσο σου κόστισε?

Αυτό που λες για τις ζάντες μου φαίνεται λογικό κι εγώ το σκέφτηκα, στο youtube όμως είναι κάποιος που το έχει για 5 μήνες πάνω στις ζάντες, πλένει το αμάξι στα πλυντήρια με πιεστικά κλπ και δεν έχει πάθει το παραμικρό!

Πέρα από τις ζάντες όμως, οι εφαρμογές του είναι άπειρες και πέρα από το αυτοκίνητο.
Αναμένω εντυπώσεις.

gyiama
02-11-11, 18:45
βγαινει ακριβα ρε γμτ ενα σπρευ βγαινει 30ε και δεν βγαζει μεγαλες επιφανειες(βεβαια παιζει και ρολο το ποσο χοντρη θελεις να βγει η επιφανεια)αλλα δεν βγαζει και πολυ.ναι βγαινει και σε αλλα χρωματα ασπρο μαυρο κοκκινο γκρι μπλε και κιτρινο (το σπρευ παντα) βγαινει και σε μορφη μπογιας το οποιο ειτε το δουλευεις με πινελο ειτε αν θες μπορεις να το χρησημοποιησεις στο να βουτας μεσα διαφορα εξαρτηματα για μονωση.πχ βουτας τη λαβη απο ενα γαλλικο κλειδι 2 -3 φορες και απευθειας εχεις μια αντιολισθητηκη και μονωμενη λαβη.αλλοι βουτανε πακακια με μπαταριες και εχουν κατευθειαν ετοιμο δεμενο πακ!!ειναι καλη μαγκια αλλα θα το δουμε και στην πραξη τι κανει

Driver M
02-11-11, 18:56
Μάλιστα.
Κάπου τόσο το είχα δει κι εγώ να κοστίζει.

Από ποσότητα μιας και το ανέφερες, για 4 ζάντες από 2 χέρια την καθεμιά πιστεύεις ότι φτάνει ένα κουτί (με σπρέυ)?

Αν και προσωπικά το προορίζω για άλλες χρήσεις.
Φαίνεται ιδιαίτερα καλό για άβαφα πλαστικά αφού τα κάνει να δείχνουν πιο όμορφα (μαύρο ματ) και τα προστατεύει κιόλας, είναι ιδανικό δηλαδή για το μπροστά πλαστικό του προφυλακτήρα του 207 μου.
Επίσης θα κάνει δουλειά σε όσους θέλουν φερειπείν να αλλάξουν χρώμα στις γρίλιες των bmw τους και να τις κάνουν από νίκελ, μαύρο ματ κλπ.

Μπορώ να σκεφτώ άπειρες εφαρμογές, αρκεί να έχει αντοχή.
Για να δούμε.

gyiama
02-11-11, 19:00
με την καμια δεν βγαζει 4 ζαντες να υπολογιζεις 1 σπρευ 2 ζαντες στην καλυτερη των περιπτωσεων και παλι δεν νομιζω.δεν εχει καθολου καλη καλυπτικοτητα αλλα ας μην προτρεχουμε 90% αυριο θα το εχω, οποτε θα σου πω τι και πως .η μλκια ειναι οτι δεν ειναι ακριβο σαν σπρευ αλλα λογο οτι ερχεται απο αμερικη η αγγλια και δεν ταξιδευουν αεροπορικος τα σπρευ εχει πολυ ακριβα μεταφορικα

Vasilis
02-11-11, 19:52
επαθα πλακα με το συγκεκριμενο προιον...


βρηκα αυτο το σαιτ που πουλα...

φιλε πανο...απο που παρηγγειλες?



εχω την εντυπωση οτι αν παιρναμε μπογια κουτι απο δαυτο

κ το παιρνουσαμε με πινελο...θα καναμε καλυτερη κ πιο ξεκουραστη δουλεια...

πηρες μονο σπρει ή κ κουτι χρωμα για πινελο?

gyiama
02-11-11, 19:56
πηρα μονο ενα σπρευ για δοκιμη.η μπογια απλα με το πινελο νομιζω οτι δεν θα αφησει λειο και καθαρο αποτελεσμα αν κρινω απο την πυκνοτητα του υλικου σε μορφη μπογιας

BILL007
02-11-11, 20:08
Όντως πολύ πρωτοποριακό!!!Περιμένουμε νέα!

Vasilis
02-11-11, 20:14
λοιπον...

ειναι ενας επαγγελματιας

ο οποιος τοποθετει αυτοκολλητα της 3Μ στα αυτοκινητα...κ μεμβρανες κ αυτοκολλητα κ ειναι στην Θηβων στο Περιστερι(δεν θυμαμαι ονομα)!

προ 3μηνων περιπου

ειχε κλεισει ραντεβου ο αδερφος μου να τοποθετησει μεμβρανες στα τζαμια...

οταν πηγαμε στο ραντεβου ειναι μια 335 λευκη την οποια την μετετρεπε σε μαυρο ματ με αυτοκολλητα της 3Μ

ξαφνικα βλεπω τις ζαντες να χουν πανομοιοτυπο χρωμα κ μενω μακακας!

του λεω , πως εγινε αυτο?

με αυτοκολλητο?

μου απανταει ΟΧΙ!


...κ ξεκιναει το παραμυθι:


εχει κανει μια παγκοσμια πατεντα η 3Μ ενα προιον το οποιο πεφτει πανω σε οποιαδηποτε επιφανεια με ΠΙΝΕΛΟ κ αφηνει αυτο το αποτελεσμα!

σα να χεις βαλει αυτοκολλητο , αλλα πολυ πιο ΑΚΡΙΒΟ!

επαιρνε την ζαντα κ σε μιση ωρα την εφερνε ΜΑΤ....απιστευτα ομορφη!

του ζητησα να πα να δω στο απεναντι μαγαζι που ειχε το πως το εκανε

κ φυσικα μου αρνηθηκε λεγοντας μου οτι ειναι τα μυστικα του επαγγελματος!


Στο φορουμ μας εχουμε τον Αλεξανδρο που ειναι αντιπροσωπος της 3Μ

ευθυς αμεσως το επομενο πρωι τον ρωτησα για το συγκεκριμενο προιον...του ειπα που το εμαθα κ ο ανθρωπος με διαβεβαιωσε οτι ΔΕΝ υπαρχει τετοιο προιον της εν λογω εταιριας!


προφανως ο μαγκας κρατουσε το μυστικο για παρτυ του...καλα εκανε...αλλα γιατι με παραμυθιασε λεγοντας μου οτι το κουτι των 25λιρων κοστιζει 600+ ευρω?


αυτο , σε ερωτηση μου οτι αφου εχει τοσο ευκολη τοποθετηση κ τοσο ωραιο αποτελεσμα,γιατι παιδευεσαι κ τοποθετεις αυτοκολλητο?

ετσι λοιπον μου κοστολογησε το εν λογω προιον ως ασυμφορο για βαψιμο ολοκληρου αυτοκινητου...συγκεκριμενα μου το βγαλε περι τα 3000 ευρα!


τεσπα...νομιζω οτι θα προβω στην αγορα του κουτιου με το πινελο...

μου ειχε πει οτι το βαζει σε λεκανη κ περνα μια πολυ λεπτη επιφανεια πανω απ οτι θελει να βαψει...φυσικα το υλικο που περρισευει ειναι για πεταμα...αλλα γι αυτον με τοση δουλεια...ή για εμας αν θελουμε να βαψουμε μεγαλες επιφανεις,δεν νομιζω να περρισευσει

θα κανω την ερευνα μου για το φθηνοτερο μαγαζι κ θα προβω αμεσα στην αγορα του...

αληθεια...στην ελλαδα το βρηκατε πουθενα?

gyiama
02-11-11, 20:44
Μεταλλοβιομηχανικη ΑΕ στην Κρητη. τηλ 2810-223960

gyiama
02-11-11, 20:47
οχι ρε βασιλη μη τρως παπατζιλικι δεν πετας τπτ το δουλευεις οσο θελεις και το ριχνεις ξανα μεσα αλλα δεν νομιζω να βγαινει λεια επιφανεια με το πινελο.ωραια κανε δοκιμη εσυ με την μπογια και γω με το σπρευ να δουμε τι γινεται

Vasilis
02-11-11, 20:52
Μεταλλοβιομηχανικη ΑΕ στην Κρητη. τηλ 2810-223960

απο κει το πηρες?

ειδες τιμες?

Vasilis
02-11-11, 20:52
εχουμε κανα φιλο Κρητικαρο να πεταχτει να ρωτησει για εφαρμογη με πινελο κ να παρει τιμες για το φορουμ?

BILL007
02-11-11, 21:05
λοιπον...

ειναι ενας επαγγελματιας

κ φυσικα μου αρνηθηκε λεγοντας μου οτι ειναι τα μυστικα του επαγγελματος!


Αντί να σου πει το κάνουμε με ένα spray και να σου διαφημίσει την ποιότητα της δουλειάς του (αφού έχει βάψει εκατοντάδες φορές σε αντίθεση με τον ερασιτέχνη που θα προσπαθήσει για πρώτη φορά) κατέφυγε σε παπατζιλίκια και παραμύθια...

ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΟΙ!Aυτή η βλακεία είναι που μας έχει φάει εδώ...

Και εγώ έχω συναντήσει άπειρους ως τώρα σε πολλούς τομείς της ζωής,που μου έχουν πετάξει αυτή την ατάκα...

Οσοι λοιπόν μου την είπαν όχι απλά έπεσαν στα μάτια μου,αλλά δεν ασχολήθηκα καν ξανά μαζί τους,ούτε τους πρότεινα πουθενά...Ισα ισα τους δυσφήμισα όπως τους έπρεπε σε κάθε γνωστό μου.

Ζούμε στην κοινωνία της πληροφορίας -ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕ!!!!-

Τίποτα δεν είναι κρυφό...Αυτές οι "ηλίθιες" συμπεριφορές ανήκουν σε συντεχνίες περασμένων αιώνων...

Αν θες να λέγεσαι επαγγελματίας,διαφήμισε την εμπειρία στην εργασία που κάνεις.Αυτή μετράει στην τελική...

gyiama
02-11-11, 21:20
ναι βασιλη αποκει 20ε εχει το σπρευ και 10ε το γαμωκουριερ

Vasilis
02-11-11, 22:01
https://www.audizine.com/forum/showthread.php/434998-Ozzie-goes-Storm-Trooper-with-Plasti-Dip

χρησιμο να το διαβασεις

με 4 σπρευ λεει,βγαζεις τον ουρανο!

Vasilis
02-11-11, 22:03
https://plastidipg35.blogspot.com/2011/03/final-results-before-i-took-it-off.html


https://plastidipg35.blogspot.com/2011_02_01_archive.html

κ ολοκληρο προτζεκτ

Vasilis
02-11-11, 22:13
https://www.e46fanatics.com/forum/showthread.php?t=753372&page=3


δειτε κ κατω κατω τις φωτο...χρησιμευει κ στο εσωτερικο που πολλοι εχουμε προβλημα

gyiama
02-11-11, 22:29
δεν ειναι ετσι ακριβως Βασιλη 1ον σε μεγαλες επιφανιες αν δεις δεν εχει σωστη καλυψη με παοτελεσμα να δημιουργει διαθλασεις αν δεις τον ουρανο και το αυτοκινητο που το βαψανε ολο θα δεις οτι αλλου γυαλιζει περισσοτερο και αλλου λιγοτερο(προσωπικα μλκια αποτελεσμα).οσο για τα εσωτερικα πλαστικα ναι σιγουρα βοηθαει αλλα....τα εσωτερικα ειδικα στα 46αρια θελουν πολυ τριψημο και μετα βαψιμο για να εχεις σωστο αποτελεσμα χωρις σκασιματα και ρωγμες.δεν ξερω τι σκατα υλικα βαζουν εκει στην BMW αλλα αν δεν βγει εντελως αυτο το χρωμα που εχουν τα πλαστικα σιγουρα καπου θα πεταξει.κοντευω να κανω διατριβη πανω στο θεμα εσωτερικων πλαστικων της bmw.και αν δεις στις πρωτες φωτογραφιες δεν καλυπτει τις γρατζουνιες κλπ στα πλαστικα.για να καλυφθουν θελει 10 στωματα απ αυτο το σπρευ και μετα θα γινουν σαν ματζουνια απ το πολυ υλικο.

Vasilis
02-11-11, 22:33
συμφωνω απολυτα μαζι σου...

ωστοσο αν χρησιμοποιηθει σωστα απο εμπειρο χερι (φυσικα οχι το δικο μας)

νομιζω οτι το αποτελεσμα θα ναι το επιθυμητο


οικονομικα παλι δεν συμφερει ομως σε μεγαλη επιφανεια

καλυτερα μεμβρανη,που θεωρω οτι δεν ειναι δυσκολο να τοποθετησει καποιος σε μεγαλη επιφανεια οπως ο ουρανος!


απλα τα ποσταρω για να δουμε τις χρησεις του

gyiama
02-11-11, 22:54
και πολυ καλα κανεις και τα ποσταρεις απλα ενταξει μην ειμαι και απολυτος αλλα με βαση την καλυψη που προσφερει αν δεν πεσει με πιστολι δλδ σε μεγαλες ποσοστητες δεν προκειται να στρωσει οτι χερι και να το ριξει.τελος παντων... κοντινη γιορτη αυριο μεθαυριο θα εχω νεα

Monsta
03-11-11, 00:42
Αναμφισβήτητα η πρωτοπορία του συγκεκριμένου προϊόντος είναι στην ευκολία τοποθέτησης (εφαρμογή εύκολα και παντού), αλλά και στο βγάλσιμο. Διότι είναι πλήρες αναστρέψιμη ως διαδικασία.

Μένει να δούμε την αντοχή του σε συνθήκες πιεστικού μηχανήματος, Θερμοκρασιών (φρένα-ζάντες) και Χημικών καθαριστικών.

stavr
03-11-11, 01:11
ρε παιδια κανεις απο Ηρακλειο να ρωτησει??? Μαλλον δεν θα χουν δει το ποστ..... Δεν νομιζω να δινει η εταιρια το σπρει και να μην μπορει να δωσει πχ ενα κιλο σε κουτακι για χρηση με πιστολι!!!! Κατσε να το δει κανα κοντοχωριανακι και πιστευω οτι θα βγαλουμε ακρη......

graphe36
03-11-11, 02:07
Αυτο το υλικο η τελος παντως κατι παρομοιο ειναι γνωστο εδω και πολλα χρονια. Χρησιμοποιουσε ο πατερας μου κατι αντίστοιχο προ της ψηφιακης εποχης των plotter για τις επιγραφες που κατασκευαζε (το επαγγελμα του).

Στα φωτεινα φαναρι, .οταν εβγαζε τα πατρον με τα γραμματα εβαφε το φαναρι με ενα υλικο το οποιο εμεις τοτε (πριν 10 χρονια) το ονομαζαμε μασκα. Το περναγαμε ενα χερι και οταν στεγνωνε περναγαμε τα πατρον απο πανω με καρμπον και το κοβαμε περιμετρικα με το κοπιδι. Η οψη και η υφη του ηταν η ιδια με αυτο στο βιντεο. Εμοιαζε με κατι μεταξυ μεμβρανης και λαστιχου.

Βεβαια το χρωμα που περναμε ηταν πράσινο λαχανι και το προμηθευόμασταν σε κουβα 20 λιτρα! Α και ηταν και σχετικα φθηνο....

Μπορει να μην εχει σχεση αλλα πιστευω οτι ειναι κατι παρομοιο. Θα μαθω και θα σας πω.

Vasilis
03-11-11, 02:20
Αυτο το υλικο η τελος παντως κατι παρομοιο ειναι γνωστο εδω και πολλα χρονια. Χρησιμοποιουσε ο πατερας μου κατι αντίστοιχο προ της ψηφιακης εποχης των plotter για τις επιγραφες που κατασκευαζε (το επαγγελμα του).

Στα φωτεινα φαναρι, .οταν εβγαζε τα πατρον με τα γραμματα εβαφε το φαναρι με ενα υλικο το οποιο εμεις τοτε (πριν 10 χρονια) το ονομαζαμε μασκα. Το περναγαμε ενα χερι και οταν στεγνωνε περναγαμε τα πατρον απο πανω με καρμπον και το κοβαμε περιμετρικα με το κοπιδι. Η οψη και η υφη του ηταν η ιδια με αυτο στο βιντεο. Εμοιαζε με κατι μεταξυ μεμβρανης και λαστιχου.

Βεβαια το χρωμα που περναμε ηταν πράσινο λαχανι και το προμηθευόμασταν σε κουβα 20 λιτρα! Α και ηταν και σχετικα φθηνο....

Μπορει να μην εχει σχεση αλλα πιστευω οτι ειναι κατι παρομοιο. Θα μαθω και θα σας πω.

Για μάθε για μάθε,

Ευκαιρία τωρα με το ΠΑΣΟΚ να τα κάνουμε όλοι πράσινα ...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Χρίστος
03-11-11, 03:52
Βασιλη, τι θες να βαψεις?

Vasilis
03-11-11, 09:55
Βασιλη, τι θες να βαψεις?

ο,τι βρω...:th_Laie_67-1:

σε δουλεια να βρισκομαστε...:whistle:


πολλα εχω στο μυαλο μου,

φυσικα εχουν να κανουν με αυτοκινητα...το μιτσου,το σμαρτακι...

το μπεμπε δεν το πειραζω φυσικα...με εχει καλυψει ταμαλα εξωτερικα!thumb

graphe36
03-11-11, 15:52
Λοιπον το υλικο που αγοράζαμε για τις επιγραφες ονομαζεται Υγρο μασκαρισμα (liquid masking - coating). Η μαρκα που προμηθευόμασταν η spraylat. https://www.spraylat.com/Products/LiquidCoatings/Overview.aspx Απο τοτε εχει εξελιχθει και εχει πολλους τυπους. Το βαφετε με πινελο η ακομα καλυτερα με πιστολι. Οταν στεγνωσει ξεκκολαει οπως οποιοδηποτε αυτοκολητο. Αλλα δεν ξερω εαν εχει την αντοχη του plastic dip.

Μια εταιρια που μπορειτε να τα βρειτε ειναι ο Μπινιολας. https://www.afisa.gr/7/attik/biniolas/index.htm Τα εχει ακριβα ομως 60+φπα το Γαλονι. Με λιγο ψαξιμο σιγουρα θα βρειτε πιο σας κανει με την σωστη τιμη. Εμεις δεν το το αγοραζαμε απο το Μπινιολα καθως και τοτε το ειχε ακριβοτερα. Αλλα το μαγαζακι αυτο τωρα πριν απο 10 χρονια δεν το θυμαται ο πατερας μου. Γιατι μετα βγηκε η αυτοκολλητη μασκα (πολυ φθηνοτερη) και μετα το γυρισαμε στα ψηφιακα.

graphe36
03-11-11, 15:54
Να και αλλο παρομοιο. https://www.carsystem-group.gr/products/index.php?groupid=149

gyiama
03-11-11, 16:08
ρε παιδια κανεις απο Ηρακλειο να ρωτησει??? Μαλλον δεν θα χουν δει το ποστ..... Δεν νομιζω να δινει η εταιρια το σπρει και να μην μπορει να δωσει πχ ενα κιλο σε κουτακι για χρηση με πιστολι!!!! Κατσε να το δει κανα κοντοχωριανακι και πιστευω οτι θα βγαλουμε ακρη......

το δινει σε μορφη μπογιας αλλα οχι μισοκιλο κλπ ειναι στανταρ μεγεθος δλδ 1 λιτρο 5 κλπ

Eleni
03-11-11, 18:09
Το προιον κυκλοφορει στην US απο τη Performix με αρχικη τιμη απο $ 6.79 η μικρη συσκευασια.
Το χρησιμοποιουν σαν μονωτικο σε πολλα εργαλεια και γενικα στον κατασκευαστικο/εγολαβικο τομεα. Αντεχει σε θερμοκρασιες απο -1 μεχρι 93 βαθμους Κελσιου. Το εχω χρησιμοποιησει σε εργαλεια, και στην δουλεια μου εχω δει εφαρμογη σε τουβλο, κεραμικο πλακακι, μεταλλο και ξυλο.

https://www.plastidip.com/home_solutions/Plasti_Dip

https://www.plastidip.com/industrial.php

Vasilis
03-11-11, 18:15
Το προιον κυκλοφορει στην US απο τη Performix με αρχικη τιμη απο $ 6.79 η μικρη συσκευασια.
Το χρησιμοποιουν σαν μονωτικο σε πολλα εργαλεια και γενικα στον κατασκευαστικο/εγολαβικο τομεα. Αντεχει σε θερμοκρασιες απο -1 μεχρι 93 βαθμους Κελσιου. Το εχω χρησιμοποιησει σε εργαλεια, και στην δουλεια μου εχω δει εφαρμογη σε τουβλο, κεραμικο πλακακι, μεταλλο και ξυλο.

https://www.plastidip.com/home_solutions/Plasti_Dip

https://www.plastidip.com/industrial.php




να χαμε κ κανα συγγενη-φιλο στο USA να μας εστελνε....:whistle::whistle:




























πλακα κανω φιλεναδα φυσικα ε?:thumbsup:

του χρονου που θα ρθεις ομως θα μου φερεις ενα κιβωτιο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Eleni
03-11-11, 18:24
να χαμε κ κανα συγγενη-φιλο στο USA να μας εστελνε....:whistle::whistle:




























πλακα κανω φιλεναδα φυσικα ε?:thumbsup:

του χρονου που θα ρθεις ομως θα μου φερεις ενα κιβωτιο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
γιατι οχι .... πατριωτη..... να σου φερω.....

μπορεις να παρεις ουδετερο χρωμα, και το κιτ με διαφορα χρωματα και να φτιαξεις τα δικο σου χρωμα......

https://www.plastidip.com/industrial_solutions/Create_Your_Color_Kit
το ασχημο ειναι οτι δεν επιτρεπεται η μεταφορα του στο αεροπλανο.....

Η ιδια εταιρεια βγαζει ενα φανταστικο προιον για διορθωσεις σε δερμα.....

Θα μαθω περισσοτερες πληροφοριες ... (ο αντρας μου δουλευει σε αυτο το βιομηχανικο κλαδο...)

///M Arios
03-11-11, 22:23
ρε παιδια sorry αν ακουγομαι καπως.... αλλα ενα με αντιστοιχο σπρει εχω βαψει τα ''νεφρα'' απο το ε36 μου και στο μηνα επανω ηταν χαλια!!!! και μαλιστα την προεργασια μου την ειχε κανει επαγκελματιας!!!!!!!!....:whistle:

Vasilis
03-11-11, 22:43
για πες μας μαρκα κ τιμη?

Monsta
03-11-11, 23:33
Μάλλον ο φίλος θα αναφέρεται σε απλό σπρέι χρώμα σε μη βαφόμενα (νεφρά) πλαστικά. Απόλυτα λογικό αυτό που σου συνέβει.

ghost-rider
04-11-11, 01:41
ρε παιδια sorry αν ακουγομαι καπως.... αλλα ενα με αντιστοιχο σπρει εχω βαψει τα ''νεφρα'' απο το ε36 μου και στο μηνα επανω ηταν χαλια!!!! και μαλιστα την προεργασια μου την ειχε κανει επαγκελματιας!!!!!!!!....:whistle:

Μαριε απ οσο θυμαμαι ηταν απλο σατινε σπρευ το δικο σου.

Τι προεργασια ειχατε κανει ακριβως πανω στη ψευτονικελ επικαλυψη για να μπορεσει να καθισει χρωμα? Νομιζω οτι η δουλεια ηταν εξαρχης χαμενη απο χερι...

Εδω παντως, μαλλον εχουμε να κανουμε με τελειως διαφορετικο πραγμα...

Eleni
04-11-11, 02:32
γιατι οχι .... πατριωτη..... να σου φερω.....

μπορεις να παρεις ουδετερο χρωμα, και το κιτ με διαφορα χρωματα και να φτιαξεις τα δικο σου χρωμα......

https://www.plastidip.com/industrial_solutions/Create_Your_Color_Kit
το ασχημο ειναι οτι δεν επιτρεπεται η μεταφορα του στο αεροπλανο.....

Η ιδια εταιρεια βγαζει ενα φανταστικο προιον για διορθωσεις σε δερμα.....

Θα μαθω περισσοτερες πληροφοριες ... (ο αντρας μου δουλευει σε αυτο το βιομηχανικο κλαδο...)
https://www.mpexport.com/products/speciality/plasti-dip.html

Eleni
04-11-11, 02:41
αποφασισε χρωματα και πες μου.....:thumbsup:

Χρίστος
04-11-11, 08:52
Βασιλη αμα τρωγεσαι για μπογιατιστοδουλεια βαφει η απο πανω μου το σπιτι της.

age:25, bra size: D, occupation:μοννη σα το λεμοννι

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Stamatis
04-11-11, 08:56
Της νοικιαζω της σοφιτα μου.
Βαμμενη με δικο της μπανιο.

Χρίστος
04-11-11, 09:11
εσυ εχεις σκυλο

Vasilis
04-11-11, 10:01
https://www.mpexport.com/products/speciality/plasti-dip.html


αποφασισε χρωματα και πες μου.....:thumbsup:

ελα μωρε τωρα...:whistle:

μη σε ταλαιπωρω...:whistle:


μαυρο ματ θελω μονο!:th_Laie_67-1:


Ελενη μου...

πλακα κανω...αν ειναι δυνατον να σου φορτωθουμε σιγα σιγα ολοι απο δω μεσα να μας στελνεις πραγματα απο το Αμερικα...

Να σαι καλα ομως...κ μονο η προθεση κ η διαθεση σου αρκουν!!!:thumbsup: :thumbsup:


(ουτως ή αλλως , τωρα που θα χρειαστει να μεταναστευσουμε θα σε χρειαστουμε , που αλλου νομιζεις οτι εχουμε να παμε?):th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Vasilis
04-11-11, 10:03
Βασιλη αμα τρωγεσαι για μπογιατιστοδουλεια βαφει η απο πανω μου το σπιτι της.

age:25, bra size: D, occupation:μοννη σα το λεμοννι

:hystericalbs1::hystericalbs1:



...ασε γιατι ειμαι ερωτευσιμος κ δεν θα μ αφηνει να φυγω οταν τελειωσω...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

katsaraios
05-11-11, 04:26
Βασιλη αμα τρωγεσαι για μπογιατιστοδουλεια βαφει η απο πανω μου το σπιτι της.

age:25, bra size: D, occupation:μοννη σα το λεμοννι

:hystericalbs1::hystericalbs1:

απο σοβατισματα θελει κανα χερακι???

Χρίστος
05-11-11, 05:47
Της τα κανα ολα.

aristent
05-11-11, 10:11
Βασιλη αμα τρωγεσαι για μπογιατιστοδουλεια βαφει η απο πανω μου το σπιτι της.

age:25, bra size: D, occupation:μοννη σα το λεμοννι

:hystericalbs1::hystericalbs1:

....γιατι να ειναι μονο το λεμονι???...σπανια εχω μονο ενα λεμονι στο ψυγειο....συνηθως ειναι πανω απο δυο!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:


Της νοικιαζω της σοφιτα μου.
Βαμμενη με δικο της μπανιο.

...τοτε τι να ερθει να βαψει?:thumbsup:


...ασε γιατι ειμαι ερωτευσιμος κ δεν θα μ αφηνει να φυγω οταν τελειωσω...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

....εισαι σιγουρος????.....γιατι,...... προβλεπεται να τελειωσεις συντομα!!!:thumbsup:


απο σοβατισματα θελει κανα χερακι???

....μαζεψου Γιωργο!!!!...μας λερωσες το λαπτοπ!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:


Της τα κανα ολα.

Εσυ εννοητε οτι της τα κανες ΟΛΑ!!!!

....αυτοι οι των ετων 40+ τι ζητανε???? :thumbsup: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Vasilis
05-11-11, 10:20
....

....αυτοι οι των ετων 40+ τι ζητανε???? :thumbsup: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

την ... εμπειρια βρε Αρη μου!:whistle: :whistle:


ας μη μιλησω για το σμιλευμενο απο τον χρονο κορμι!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

aristent
05-11-11, 10:30
.....
ας μη μιλησω για το σμιλευμενο απο τον χρονο κορμι!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:


Nαι Βασιλη,αλλα ολος ο χρονος εκατσε πανω μας!!!! :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

....εκτος εαν ειναι:"Plasti Dip: επαναστατικό προϊόν" που ....αφαιρειται ευκολα!!! :thumbsup:

Vasilis
05-11-11, 10:49
Nαι Βασιλη,αλλα ολος ο χρονος εκατσε πανω μας!!!! :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

....εκτος εαν ειναι:"Plasti Dip: επαναστατικό προϊόν" που ....αφαιρειται ευκολα!!! :thumbsup:



:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:



ακου φιλε...δεν ξερω για σενα ,:whistle: :whistle:

αλλα εγω λογω ... διατροφης:shok: ειμαι ΠΑΝΤΑ τουμπανο, αρα δεν χρειαζομαι ...προσθετα στο κορμι μου!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

εδω με παρακαλουν να μην αδυνατισω μη τυχον κ σχηματισω ρυτιδα στο κουτελο...:hystericalbs1::hystericalbs1:

aristent
05-11-11, 15:55
....
εδω με παρακαλουν να μην αδυνατισω μη τυχον κ σχηματισω ρυτιδα στο κουτελο...:hystericalbs1::hystericalbs1:

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

....εχε χαρη που ειμαστε εδω και ωρα οφτοπικ ,αλλιως θα συνεχιζα την κουβεντα για την...."ρυτιδα στο κουτελο"!!!! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

E60_Arkadia
05-11-11, 18:11
Δεν ειναι καλυτερα να βαφτουν οι ζαντες στο χρωμα που θελουμε και να εχουμε το μυαλο μας ησυχο μια για παντα? Ετσι κι αλλιως ενα 50αρικο η ζαντα δεν παει? Χωρις πλαστικες βαφες που οπωσδηποτε καποια στιγμη θα πεταχτει το χρωμα και μετα παλι σπρευ και βαψιμο απ την αρχη...Λεω εγω τωρα,ισως ειμαι λαθος..

Vasilis
05-11-11, 20:03
νομιζω οτι αυτη ειναι μια πολυ καλη ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ λυση που παιρνει κ επιδιορθωση!

οσον αφορα την αντοχη της

εχω δει πολλα βιντεακια που δειχνει οτι αντεχει σε πολλες σκληρες συνθηκες

aristent
05-11-11, 23:23
νομιζω οτι αυτη ειναι μια πολυ καλη ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ λυση που παιρνει κ επιδιορθωση!

οσον αφορα την αντοχη της

εχω δει πολλα βιντεακια που δειχνει οτι αντεχει σε πολλες σκληρες συνθηκες

δηλαδη να βαψω τις γριλλιες απο την μπροστινη μασκα του Πουντο?
...δεν θα φυγει με το πρωτο πλυσιμο?

Vasilis
05-11-11, 23:26
δηλαδη να βαψω τις γριλλιες απο την μπροστινη μασκα του Πουντο?
...δεν θα φυγει με το πρωτο πλυσιμο?

Εγω είμαι πεπεισμένος ότι αντέχει

Καλο είναι φυσικά να μην το χτυπάς με πιεστικό κ καυτό νερό καμμιά ώρα!thumb

aristent
05-11-11, 23:58
Εγω είμαι πεπεισμένος ότι αντέχει

Καλο είναι φυσικά να μην το χτυπάς με πιεστικό κ καυτό νερό καμμιά ώρα!thumb

Οκ. θελω ενα μπουκαλακι σε σπρεϊ,απο που θα παρω?

Vasilis
06-11-11, 00:00
Νομίζω απο Κρήτη που αναφέρει ο συμφορουμιτης πιο πάνω...δε βρήκα κάτι καλύτερο!

Stamatis
06-11-11, 03:11
https://www.diamond-models.gr/index.php?target=products&product_id=2539

aristent
06-11-11, 08:44
το σπρεϊ ειναι πιο ακριβο απο τον κουβα?
https://www.diamond-models.gr/index.php?target=products&product_id=3003

Stamatis
06-11-11, 10:30
Ελα ντε.

gyiama
07-11-11, 11:00
εγινε η δοκιμη που ελεγα..... ισχυει αυτο που ελεγ απιο πανω δεν εχει καλη καλυψη δλδ θελει πολλα χερια για να βαψεις ενα κομματι.θελει καλη προεργασια(τριψημο καθαρισμα κλπ) πριν την εφαρμογη του.για ζαντες??σιγουρα ενα μπουκαλι η καθε μια(βεβαια παιζει ρολο και το μεγεθος της ζαντας)για μεγαλες επιφανειες δεν θα το συνηστουσα μιας και εχει το αποτελεσμα που ειχε ποσταρει πιο πανω καποιος με τον ουρανο του αουντι.δλδ εχει αλλα σημεια πιο γυαλιστερα και αλλα πιο ματ.

Vasilis
07-11-11, 11:26
ζαντες λοιπον μονο

ή κανας περιεργος καθρεπτης (εξωτερικος) που ειναι δυσκολο να μπει αυτοκολλητο!

εγω θα το χρησιμοποιουσα παντως κ σε ταμπλω εσωτερικα,εφοσον γινει καλη προεργασια!

Driver M
07-11-11, 14:33
εγινε η δοκιμη που ελεγα..... ισχυει αυτο που ελεγ απιο πανω δεν εχει καλη καλυψη δλδ θελει πολλα χερια για να βαψεις ενα κομματι.θελει καλη προεργασια(τριψημο καθαρισμα κλπ) πριν την εφαρμογη του.για ζαντες??σιγουρα ενα μπουκαλι η καθε μια(βεβαια παιζει ρολο και το μεγεθος της ζαντας)για μεγαλες επιφανειες δεν θα το συνηστουσα μιας και εχει το αποτελεσμα που ειχε ποσταρει πιο πανω καποιος με τον ουρανο του αουντι.δλδ εχει αλλα σημεια πιο γυαλιστερα και αλλα πιο ματ.
Για άβαφα πλαστικά προφυλακτήρων πιστεύεις ότι θα κάνει καλή δουλειά?
Επίσης για εξωτερικούς καθρέφτες?

Εννοώ χωρίς προεργασία, τρίψιμο κλπ (καθάρισμα εννοείται πως θα γίνει) γιατί αν είναι έτσι μετά πάμε για βάψιμο, όχι για κάτι τέτοιο.

gyiama
07-11-11, 14:35
θα κανει δουλεια αλλα αν ακουμπισει κατι επανω φοβαμαι μηπως το βγαλει.αλλα για τετοια πλαστικα αγοραζεις ενα bumper σπρευ απο μαγαζι με χρωματα αυτοκινητων και κανεις τελεια δουλεια και με τα μισα λεφτα.

Stamatis
07-11-11, 15:16
Μου ειπε ενας επιγραφοποιος οτι το υλικο αυτο δουλευει καλυτερα με ρολο.
Το χρησιμοποιει για μασκαρισμα σε επιφανειες.
Δεν ηξερε καν οτι υπαρχει σε σπρεϋ.
Εικοσι ευρω το πεντοκιλο μου ειπε οτι το παιρνει αλλα σε ασπρο χρωμα.

gyiama
07-11-11, 15:35
ρε παιδια αλλο το υλικο του μασκαρισματος και αλλο αυτο το υλικο μην τα μπερδευουμε.το υλικο του μασκαρισματος βγαινει πολυ ευκολα πανω απ την επιφανεια που εχει εφαρμοστει γι αυτο το λογο λεγεται ''μασκα''.μασκαρεις οπου θες βαφεις το μερος που θες και ξεμασκαρεις.δεν ειναι για μονιμη εφαρμογη ουτε εχει ανθεκτικοτητα.ασε που αν μεινει και αρκετο καιρο ερχεται και γινεται ξερο σαν τσοφλι

spar@
07-11-11, 15:39
αυτο βγαινει ευκολα???? πως??
σκεφτομαι το βραδυ να πεταξω δυο ντενεκεδακια στο αμαξι του αφεντικου μονο και μονο να το δει και να παθει το εγκεφαλικο τ πρωι!

gyiama
07-11-11, 15:42
χαχαχ ναι βγαινει ευκολα αυτη η μασκα απλα τραβας και βγαινει

tmilatos
09-11-11, 01:42
Group buy κανεις????
Μαυριζω και τις ζαντες και ειμαι κομπλε....

-Θεοφιλος-

katsaraios
09-11-11, 02:07
υπαρχει και σε γκρι χρωμα ??

Eleni
09-11-11, 03:39
υπαρχει και σε γκρι χρωμα ??
Υπαρχει το κιτ και μπορεις να φταξεις οποιο χρωμα θελεις.....

gyiama
09-11-11, 16:15
ναι αλλα δεν ειναι σε μορφη σπρευ

randy
09-11-11, 17:28
Εχω την εντυπωση οτι το Plasti Dip ειναι για μικρες επιφανειες και οχι για βαψιμο ολοκληρου του αυτοκινητου, κι οχι απο πλευρας κοστους, αλλα απο πλευρας αξιοπιστιας.

Επειδη με τις κουτσουλιες παντα θα υπαρχει προβλημα, με αυτο το προιον σιγουρα θα υπαρχει θεμα, λογω καθαρα της πυκνοτητας του.

Καντε μια συγκριση με την 3Μ τη μεμβρανη στο τσαλακωμα και μετα με το Plasti Dip.

Το ενα επαναφερεται πληρως με θερμοπιστολο και παραμενει ανθεκτικο, ενω το Plasti Dip βγαινει σα σακουλα σκουπιδιων.

gyiama
09-11-11, 17:43
μα δεν εχει σχεση το plasti dip με την μεμβρανη ειναι 2 διαφορετικα υλικα και για διαφορετικη χρηση.

randy
10-11-11, 15:02
το λεω γιατι διαβασα οτι καποιοι το αγοραζουν σε μεγαλη ποσοστητα ωστε να καλυψουν ολο το αυτοκινητο τους με αυτο το επαναστατικο προιον.

Stamatis
10-11-11, 15:53
Αυτο αν βγει σε μπλε χρωμα θα λεγεται Πλαστικ Ντιπμπλου;

tmilatos
10-11-11, 20:40
Τελικα υπαρχει σε κανενα ελληνικο site?

-Θεοφιλος-

Vasilis
10-11-11, 22:39
Τελικα υπαρχει σε κανενα ελληνικο site?

-Θεοφιλος-

timi

καπου πιο πανω αναφερεται ενα σαιτ στην Κρητη...ψαξε λιγο γιατι με φωναζει η μικρη...:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

katsaraios
07-02-12, 03:08
καπου να το βρουμε???

m-power_01
07-02-12, 03:27
καπου να το βρουμε???


Μεταλλοβιομηχανικη ΑΕ στην Κρητη. τηλ 2810-223960

Δεν διαβάζεις

spar@
07-02-12, 03:29
Δεν διαβάζεις

εισαι πολυ νευρικος...

m-power_01
07-02-12, 03:31
εισαι πολυ νευρικος...

και εσύ δεν διαβάζεις... και αυτό με κάνει νευρικό

spar@
07-02-12, 03:37
διαβαζω!! ολη μερα!

katsaraios
07-02-12, 03:38
θα παμε Κρητη?? εχεις μαντιναδα ετοιμη??
κανενα σαιτ να το βρουμε??

m-power_01
07-02-12, 03:41
θα παμε Κρητη?? εχεις μαντιναδα ετοιμη??
κανενα σαιτ να το βρουμε??

είχες και στην κατσαρου paypal. Παρε τηλ ρε να σου στείλουν

katsaraios
07-02-12, 04:00
στελνουν σε σπρευ??

m-power_01
07-02-12, 04:01
στελνουν σε σπρευ??

Δεν ξέρω ρε συ... Κατσε να τοδει ο Πανος gyama που εχει πάρει νομίζω

katsaraios
07-02-12, 04:04
Δεν ξέρω ρε συ... Κατσε να τοδει ο Πανος gyama που εχει πάρει νομίζω

ε ξυπνα τον ρε φιλε ,εχουμε δουλειες ...

Eleni
07-02-12, 05:05
Μπορειται να το βρετε μεσω Amazon, το οποιο το στελνουν, και υπαρχει στο εμποριο στην Αγγλια.

gyiama
07-02-12, 12:06
ελα Γιωρικα απο κρητη στο στελνουν με fedex αντικαταβολη.η εταιρια ειναι Μεταλλοβιομηχανική ΑΕΒΕ τηλ 2810 223960 αλλα αν θες πες γι τι δουλεια το θελεις να σου πω.επειδη το αγορασα και το δοκιμασα δεν κανει για ολες τις δουλειες

katsaraios
07-02-12, 15:53
για τα πλαστικα εντος ,τασακι,στην κεντρικη κονσολα το φιλετακι...

Driver M
07-02-12, 15:58
ελα Γιωρικα απο κρητη στο στελνουν με fedex αντικαταβολη.η εταιρια ειναι Μεταλλοβιομηχανική ΑΕΒΕ τηλ 2810 223960 αλλα αν θες πες γι τι δουλεια το θελεις να σου πω.επειδη το αγορασα και το δοκιμασα δεν κανει για ολες τις δουλειες
Για πες μας εντυπώσεις από αντοχή και οπτικό αποτέλεσμα.
Σε ζάντες και κυρίως πλαστικά πως τα πάει?

nikos1400
07-02-12, 16:42
ελα Γιωρικα απο κρητη στο στελνουν με fedex αντικαταβολη.η εταιρια ειναι Μεταλλοβιομηχανική ΑΕΒΕ τηλ 2810 223960 αλλα αν θες πες γι τι δουλεια το θελεις να σου πω.επειδη το αγορασα και το δοκιμασα δεν κανει για ολες τις δουλειες

για πε, για πε...

gyiama
07-02-12, 18:18
σε πλαστικα τα οποια εχουν αμεση επαφη χερουλια ντουλαπακια κλπ κλπ δεν ειναι ανθεκτικο τριβεται.σαν αποτελεσμα οπτικο ειναι πολυ καλο αλλα δεν εχει αντοχη σε τριβη συχνη αφη κλπ.για κονσολες οκ καλουτσικο ειναι μιας και δεν τα ακουμπαμε πολυ πολυ.εγω πχ οταν περασα τα πισω ηλεκτρικα παραθυρα εβαψα τα πλαισια των πισω παραθυρων τα οποια εχουν μεσα τους τον αισθητηρα πιεσης για τα δαχτυλα.οταν πηγα να τα κουμπωσω οπου πιεσα με το χερι ξεφλουδισε οποτε φτου κι απτην αρχη με σπρευ πλαστικων. για εξωτερικη χρηση δεν θα το προτεινα απ οτι βλεπω δεν εχει αντοχη σε τρυψιμο με σφουγκαρι δερμα πανια κλπ. σε γενικες γραμμες καλουτσικο προιον για συγκεκριμενες χρησεις.στην ουσια δεν ειναι καν γι αυτη τη δουλεια ειναι μονωτικο σπρευ και οχι βαφη. ασχετο με το πως το δουλευουμε εμεις.

Eleni
07-02-12, 22:39
σε πλαστικα τα οποια εχουν αμεση επαφη χερουλια ντουλαπακια κλπ κλπ δεν ειναι ανθεκτικο τριβεται.σαν αποτελεσμα οπτικο ειναι πολυ καλο αλλα δεν εχει αντοχη σε τριβη συχνη αφη κλπ.για κονσολες οκ καλουτσικο ειναι μιας και δεν τα ακουμπαμε πολυ πολυ.εγω πχ οταν περασα τα πισω ηλεκτρικα παραθυρα εβαψα τα πλαισια των πισω παραθυρων τα οποια εχουν μεσα τους τον αισθητηρα πιεσης για τα δαχτυλα.οταν πηγα να τα κουμπωσω οπου πιεσα με το χερι ξεφλουδισε οποτε φτου κι απτην αρχη με σπρευ πλαστικων. για εξωτερικη χρηση δεν θα το προτεινα απ οτι βλεπω δεν εχει αντοχη σε τρυψιμο με σφουγκαρι δερμα πανια κλπ. σε γενικες γραμμες καλουτσικο προιον για συγκεκριμενες χρησεις.στην ουσια δεν ειναι καν γι αυτη τη δουλεια ειναι μονωτικο σπρευ και οχι βαφη. ασχετο με το πως το δουλευουμε εμεις.
Υπαρχουν δυο διαφορετικα υλικα, ενα που ειναι μονωτικο μονο και το αλλο κανει και τα δυο....., αντεχει σε θερμοκρασιες απο -34 βαθμους μεχρι 93 βαθμους. Αργει να στεγνωσει.

kwstantinos
07-02-12, 23:11
Ελένη δηλαδή αυτό που πουλάει η εταιρία στην Κρήτη δε κάνει? είναι μόνο για μόνωση?/η κάνει και για εφαρμογές σε ζάντες?/

gyiama
07-02-12, 23:56
τα υλικα ειναι το ιδιο απλα το ενα ειναι βαφομενο(σε κουτι μπογιας)και το αλλο ειναι σπρευ.δεν αλλαζει κατι.απλα το βαφομενο βγαζει πιο παχυ στωμα στο τελος με αποτελεσμα να ειναι πιο ανθεκτικο.ειναι μονωτικα και τα 2 στην ουσια αδιαβροχοποητικα και κακοι αγωγοι του ηλεκτρισμου.γι αυτο και αντεχουν σε τοσο υψηλες και χαμηλες θερμοκρασιες. το θεμα δεν ειναι αν αντεχει σε θερμοκρασιες το θεμα ειναι οτι δεν εχει καλη προσφυση στις επιφανειες.οποιος θελει ας το ψαξει στο γιουτουμπι που το εφαρμωζουν σε οτι βλακεια θελει ο καθενας.θα δειτε οτι ενα απ τα ''πλεωνεκτηματα''ειναι οτι βαφει πχ ο αλλος ενα σημα σε ενα αμαξι χωρις να μασκαρει τπτ και μετα οτι μενει το βγαζει με το χερι σαν λαστιχο.αρα??? απο μονο του δειχνει οτι δεν εχει μεγαλη κολλητικη ικανοτητα!!αυτα τα λιγα!!οποιος θελει το δοκιμαζει αλλα μαλλον θα πεταξει 20ε+ μεταφορικα = 30(τοσα θελει να ερθει απ την κρητη)

katsaraios
08-02-12, 00:04
τα υλικα ειναι το ιδιο απλα το ενα ειναι βαφομενο(σε κουτι μπογιας)και το αλλο ειναι σπρευ.δεν αλλαζει κατι.απλα το βαφομενο βγαζει πιο παχυ στωμα στο τελος με αποτελεσμα να ειναι πιο ανθεκτικο.ειναι μονωτικα και τα 2 στην ουσια αδιαβροχοποητικα και κακοι αγωγοι του ηλεκτρισμου.γι αυτο και αντεχουν σε τοσο υψηλες και χαμηλες θερμοκρασιες. το θεμα δεν ειναι αν αντεχει σε θερμοκρασιες το θεμα ειναι οτι δεν εχει καλη προσφυση στις επιφανειες.οποιος θελει ας το ψαξει στο γιουτουμπι που το εφαρμωζουν σε οτι βλακεια θελει ο καθενας.θα δειτε οτι ενα απ τα ''πλεωνεκτηματα''ειναι οτι βαφει πχ ο αλλος ενα σημα σε ενα αμαξι χωρις να μασκαρει τπτ και μετα οτι μενει το βγαζει με το χερι σαν λαστιχο.αρα??? απο μονο του δειχνει οτι δεν εχει μεγαλη κολλητικη ικανοτητα!!αυτα τα λιγα!!οποιος θελει το δοκιμαζει αλλα μαλλον θα πεταξει 20ε+ μεταφορικα = 30(τοσα θελει να ερθει απ την κρητη)

απο γιουεςει θα ειναι πιο καλο και πιο φτηνο ρε Πανικα:warriorsmiley:

gyiama
08-02-12, 00:10
οχι ρε ιδια λεφτα ακριβως ερχεται γι αυτο δεν μπηκα στη διαδικασια.θα κανει και κανενα μηνα να ερθει γιατι δεν μπαινει και σε αεροπλανο(φοβαται)

ΔημήτρηςΜ3
08-02-12, 00:49
απο γιουεςει θα ειναι πιο καλο και πιο φτηνο ρε Πανικα:warriorsmiley:

o Πανικας και ο Γιωρικας αση αμερικη μερεαν επερναν το σπρει
και επηκαν ζαντιας :hystericalbs1: :hystericalbs1:

kwstantinos
08-02-12, 01:17
οπότε δεν αξίζει να το πάρω ε?? εγώ το θέλω για ζάντες με πατούρα δηλαδή το λάστιχο δεν έρχεται σε επαφή με της ακτίνες ώστε να έχω πρόβλημα σε ξεμοντάρισμα για γδαρθούν και να ξεκολλήσει γιατί έχουν μεγάλη πατούρα και θέλω να το πάρω αυτό ώστε να βάψω της ακτίνες που είναι σε στιλ αράχνης αν το λέω σωστά και να αφήσω την πατούρα νίκελ και να κάνω μαύρο ματ της ακτίνες

Eleni
08-02-12, 02:22
Ελένη δηλαδή αυτό που πουλάει η εταιρία στην Κρήτη δε κάνει? είναι μόνο για μόνωση?/η κάνει και για εφαρμογές σε ζάντες?/
δεν ξερω τι πουλαει η εταιρεια απο Κρητη, δεν το εχω δει ποτε και δεν μπορω να πω κατι γι αυτο, απλα εδω υπαρχουν δυο προιοντα. Επισης εχω ακουσει οτι αλλα υπαρχει και Αθηνα. Αν μαθω που θα σας στειλω πληροφοριες....

kwstantinos
08-02-12, 03:11
η εταιρια στην κρητη πουλαει αυτο το πλαστ ντιπ αυτο που συζηταμε ολοι εδω αυτο που εινια και στα βιντεακια στο γιουτιουμπ

katsaraios
08-02-12, 03:30
η εταιρια στην κρητη πουλαει αυτο το πλαστ ντιπ αυτο που συζηταμε ολοι εδω αυτο που εινια και στα βιντεακια στο γιουτιουμπ

φιλε μου δεν κανει για αυτο που θες
τις ζαντες τις βαφουν σε επαγγελματιες για σωστο αποτελεσμα και αντοχη.
πολλα μελη απο εδω εχουν βαψει ζαντες και ειδικα για την διχρωμια που θες το ειχε κανει ο φιλος ο αεκτζης18 με το ασπρο Ε46.

kwstantinos
08-02-12, 04:01
οπότε να μην το επιχειρήσω?/ κατάλαβα μάλλον θα μείνουν στο χρώμα που είναι γιατί αν πάω σε επαγγελματία θα μου πάρουν τα σώβρακα ρώτησα το καλοκαιράκι σε πολύ γνωστό μάστορα και μου είπε για 4 ζάντες 460 ευρώ και μου έπεσαν τα μαλλιά έλεος ποια η κρίση κρίση αλά της τιμές δεν την κατεβάζουν αλά αυτοί στα βιντεακια γιατί το βάζουν και σε ζάντες μας παραπλανούν μάλλον εε?/

kwstantinos
08-02-12, 04:02
βασηκα εγω μωνο της ακτηνες θελω να βαψω η πατουρα ειναι νικελ αλωστε

Bitz
08-02-12, 11:11
https://www.e46fanatics.com/forum/showthread.php?t=753372&page=3


δειτε κ κατω κατω τις φωτο...χρησιμευει κ στο εσωτερικο που πολλοι εχουμε προβλημα

Καλο μαλλον..thumb

tzanis320si
08-02-12, 13:53
ρε παιδια κανεις απο Ηρακλειο να ρωτησει??? Μαλλον δεν θα χουν δει το ποστ..... Δεν νομιζω να δινει η εταιρια το σπρει και να μην μπορει να δωσει πχ ενα κιλο σε κουτακι για χρηση με πιστολι!!!! Κατσε να το δει κανα κοντοχωριανακι και πιστευω οτι θα βγαλουμε ακρη......

Παρων...!!! sorry παιδια τωρα ειδα το ποστ. Τι ακριβως θελετε να ρωτησω? Αυτο και τηλεφωνικα δεν μπορει να γινει ρε παιδια?

kwstantinos
08-02-12, 15:39
αν μπωρεις να ρωτησεις αν αντεχει να βαψεις ζαντες αν μπωρεις φοιλε μου

Dimitra Gk
08-02-12, 15:55
λοιπον παιδια......μετα απο περιεργια που μας προξενησε το συγκεκριμενο προιον εδω κ αρκετο κερο,το δοκιμασαμε στο εξωτερικο του αυτοκινητου....συγκεκριμενα σε ολο το αυτοκινητο.....τα αποτελεσματα ηταν ικανοποιητικα......εδω κ 2,5 μηνες που βρισκεται επανω στο αυτοκινητο με πλυσιματα κανονικα(αφρο,πιεστικο,μικ οινα)δεν εχει παθει τιποτε!!!επισης,αυτο που λεει η ελενη,πως υπαρχουν δυο ειναι αληθεια.κ στην κρητη εχει κ απο αυτο που ειναι κ για αυτοκινητα,υπαρχει επανω στη συσκευασια κ σημειωση πως χρησιμοποιειται.τελος,μολι ς μου πει καποιος πως ανεβαζουν φωτο......θα σας ανεβασω σημερα η αυριο να το δειτε......

kwstantinos
08-02-12, 16:13
άντε ρε Δήμητρα δώσε μας τα φώτα σου να κάνουμε και εμείς την κίνηση για της ζαντουλες εχεχ περιμένουμε νέα σου δηλαδή αν παραγγείλουμε από την Κρήτη να τους πούμε ότι θέλουμε το σπρέι που κάνει και αυτοκίνητα?

BILL007
08-02-12, 16:29
Για να ανεβάσεις φωτό:

1) πας εδω https://imageshack.us
2)Tην ανεβάζεις και μετά κάνεις copy αυτό που λέει direct link.
3)Έπειτα εδω στο κουτι που γράφεις το μήνυμα έχει αυτό το κουμπάκιhttps://bmwfans.gr/forum/images/editor/insertimage.gif Το πατάς και βάζεις το direct link που έκανες πριν copy.

Thats all!

Dimitra Gk
08-02-12, 18:00
άντε ρε Δήμητρα δώσε μας τα φώτα σου να κάνουμε και εμείς την κίνηση για της ζαντουλες εχεχ περιμένουμε νέα σου δηλαδή αν παραγγείλουμε από την Κρήτη να τους πούμε ότι θέλουμε το σπρέι που κάνει και αυτοκίνητα?

ναι.επισης ενα σπρει δεν ξερω αν στελνει.ρωτηστε το.εμεις πηραμε δυο κουτες(σε καλυτερη εννοειται τιμη),γιατι ενα δε μας εστελναν για δοκιμη.....οποτε ετσι καναμε κ το επιχειρημα σε ολοκληρο το αμαξι.....παντως θελει πολυ δουλεια κ προσοχη!!!!!!!!!!!!κ επειδη το εκανα προσωπικα εγω...οτι αποριες.....εδω ειμαστε!!!! thumb

gyiama
08-02-12, 18:08
τελος παντων δεν ξερω τι και πως εγω πηρα ενα σπρευ μου το στειλανε κανονικα και ολα καλα οπιος θελει δοκιμαζει..

kwstantinos
08-02-12, 18:22
Δήμητρα εσείς από που το πήρατε?/ η κούτα πόσα έχει μέσα?/ για 4 ζάντες πόσα σπρέι θα χρειαστούμε?/ για δώσε πληροφορίες σε παρακαλώ και πως να το ζητήσω μην κάνω καμιά πατάτα Δήμητρα για ζάντες κάνει? φυσικά και δεν περιμένω να έχει την αντοχή της ηλεκτροστατικής βαφής αλά λόγο ότι είναι πολύ υψηλό το κόστος για βάψιμο

gyiama
08-02-12, 19:07
καθε ζαντα θελει σχεδον ενα μπουκαλι αναλογα την ζαντα βεβαια και την επιφανεια που θα βαψεις.αν ψαξεις λιγο στο youtube θα λυσεις πολλες απορειες σου

kwstantinos
08-02-12, 19:16
εε εντάξει από το νετ δεν βγάζεις και τα ποιο σωστά συμπεράσματα γιαυτο και ρωτάω και την Δήμητρα που το έχει δουλέψει να μας λύσει μερικές απορίες

gyiama
08-02-12, 21:33
υπολογισε περιπου ενα μπουκαλι σε καθε ζαντα μπορει και λιγο λιγοτερο αλλα 2-3 σιγουρα τα θελεις

nikos1400
16-03-12, 00:51
δειτε εδω
https://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1430450

παιδια, μου φαινεται οτι για ζαντες, ΔΕΝ θα κανει δουλεια.

αν παρατηρησετε αυτον εδω, στα πλαστικα της κονσολας αν ειναι οι χαρακιες βαθιες, φαινονται και μετα το περασμα 4 χερια πλαστι-ντιπ.
βελτιωνεται η κατασταση, αλλα φαινεται λιγο.

gyiama
16-03-12, 10:16
εγω τι ελεγα??????thumb

Dimitra Gk
25-03-12, 11:53
καλημερα παιδια κ συγνωμη για την καθυστερηση,απλα ειχα ενα ατυχημα κ ηταν δυσκολο εκει που βρισκομουν να σας ανεβασω τις φωτο...
λοιπον..........το αμαξι ειναι εδω κ 5 μηνες με το προιον αυτο ετσι οπως το βλεπετε....το εχουμε πλυνει απειρες φορες(σχεδον 1-2 φορες τη βδομαδα με ενεργο αφρο,πιεστικο,μικροινες σεγνωμα κ τα σχετικα),το πηγαμε στα χιονια για μια βδομαδα,εχει μαζεψει πολυ βροχη κ λασπη κ ειναι ολα τελεια.το εχω κανει μονη μου,μου πηρε 4 ημερες κ αυτα!!!

Dimitra Gk
25-03-12, 12:13
...k i sinexia...

Dimitra Gk
25-03-12, 12:16
....telos....

Driver M
25-03-12, 14:14
καλημερα παιδια κ συγνωμη για την καθυστερηση,απλα ειχα ενα ατυχημα κ ηταν δυσκολο εκει που βρισκομουν να σας ανεβασω τις φωτο...
λοιπον..........το αμαξι ειναι εδω κ 5 μηνες με το προιον αυτο ετσι οπως το βλεπετε....το εχουμε πλυνει απειρες φορες(σχεδον 1-2 φορες τη βδομαδα με ενεργο αφρο,πιεστικο,μικροινες σεγνωμα κ τα σχετικα),το πηγαμε στα χιονια για μια βδομαδα,εχει μαζεψει πολυ βροχη κ λασπη κ ειναι ολα τελεια.το εχω κανει μονη μου,μου πηρε 4 ημερες κ αυτα!!!
Φαίνεται καταπληκτικό!

Πόσο προϊόν χρησιμοποίησες περίπου?
Η εφαρμογή πως σου φάνηκε?
Μου κάνει εντύπωση η ομοιομορφία που πέτυχες πάντως που είναι λες κι έχει βαφτεί ματ.

BILL007
25-03-12, 14:49
Μου κάνει εντύπωση η ομοιομορφία που πέτυχες πάντως που είναι λες κι έχει βαφτεί ματ.

Και εμένα ακριβώς το ίδιο μου κάνει περιέργεια...thumb

Dimitra Gk
25-03-12, 15:45
παιδια το αποτελεσμα βγηκε μετα απο 2 πειραματισμους.πλεον το χρησιμοποιω κανονικα στη δουλεια μου κ το εχω ως ωντος νεο επαναστατικο προιον κ πολυ φθηνο σε σχεση με τις μεμβρανες.οντως μοιαζει με βαφη.δεν καταλαβαινεις πως ειναι αλλο υλικο.εκτος αν το γνωριζεις κ επιστησεις την προσοχη σου.συντομα θα σας ανεβασω κ φωτογραφιες κ απο τα υδατογραφηματα που με ρωτησαν αρκετοι(αυτα τα χρησιμοποιω καιρο).θελει παντως εξοπλισμο κ υπομονη.η δουλεια μου κατα βαση ειναι περιποιηση αυτοκινητων κ αξεσουαρ κλπ κλπ,αλλα τα συγκεκριμενα 2 προιοντα μου αρεσαν,φανηκαν ευκολα κ τα χρησιμοποιω πλεον επαγγελματικα.αυτα.............

Dimitra Gk
25-03-12, 15:46
Φαίνεται καταπληκτικό!

Πόσο προϊόν χρησιμοποίησες περίπου?
Η εφαρμογή πως σου φάνηκε?
Μου κάνει εντύπωση η ομοιομορφία που πέτυχες πάντως που είναι λες κι έχει βαφτεί ματ.

χρησημοποιησα ας πουμε σε σπρει περιπου 20 κ σαν εφαρμογη οπως σας ειπα ειναι εκπληκτικο.αλλα θελει προσοχη κ σωστη δουλεια κ πολυ ΥΠΟΜΟΝΗ!

Dimitra Gk
25-03-12, 15:58
επειδη βλεπω κ αρκετους να συζητουν για την αντοχη του στις ζαντες να σας πω πως το μονο προβλημα που μπορει να παρουσιασει ειναι μονο αν τις χτυπησουν πετραδακια με δυναμη,ναι,κανουν σημαδακι.παντως κ εδω ως εφαρμογη θελει προσοχη κ υπομονη.

παντως το φοβερο σ'αυτο το προιον ειναι πως οτιδηποτε παθει κ αν σκιστει καπου γινεται επιτοπου χωρις να φαινεται.βεβαια πρεπει να χαλασεις πολυ υλικο μεχρι να αντιληφθεις πως να το διορθωνεις χωρις να κανεις ζημια στο υπολοιπο η χωρις να φαινεται.παντως κριμα,γιατι εχθες που το φωτογραφησα ειχε γδαρσιμο απο κολωνακια κ το επιδιορθωσα κ μετα το φωτογραφησα......δεν σκεφτηκα να σας το βγαλω..... :thumbsdown:

stavr
25-03-12, 16:09
δε με νοιαζει να κανω το beverly ματ!!!!!!

*Νικο 1400 επειδη σιγουρα θα χεις βρει λεπτομεριες...στειλε κανα λινκ, υπαρχει Κρητη?.Που ? ποσο? Γιατι φανταζομαι............. σε σπρει η αγορα δεν θα λεει για να βαψω ολο το μηχανακι.

gyiama
25-03-12, 16:25
υπαρχει στην κρητη κοντα 20ε το εχουμε πει πιο πανω

nikos1400
25-03-12, 16:47
εγω ενα δεν καταλαβα.
Δημητρα, πως το ψεκαζεις? Απο τα σπρεϊ/κουτακια
ή παιρνετε αλλη συσκευασια και μπαινει σε πιστολι ??

Dimitra Gk
25-03-12, 17:32
εγω ενα δεν καταλαβα.
Δημητρα, πως το ψεκαζεις? Απο τα σπρεϊ/κουτακια
ή παιρνετε αλλη συσκευασια και μπαινει σε πιστολι ??


εξαρταται το σημειο εφαρμογης.πχ σε μικρο τμημα οπως ειναι,σε μεγαλο με πιστολι.τον επομενο μηνα θα κατεβω αθηνα για να κανω με ματ δυο παιδια που συνεννοηθηκαμε,οποιος θελει κ νομιζει πως θα του βγει φθηνοτερα κ ευκολοτερα μου λεει αν ενδιαφερεται. :original:

nikos1400
08-04-12, 09:30
Δημητρα, απο την πειρα σου με το πλαστι-ντιπ,
πως θα αντεχε σε χρηση οπως στο κεντρο τιμονιου οπως αυτο

https://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqNHJEgE92Hbmsv)BPeLbPDS(!~~60_12.JPG

?????

Και σε περιπτωση "αποτυχιας", πως βγαινει και σε τι κατασταση θα'ναι εκει που "βαψαμε" ?

:thanks:

gyiama
08-04-12, 10:55
δεν αντεχει στην αφη και στο τριψιμο γενικα Νικο. αν δεν πετυχει απλα το τριβεις με το χερι και ξεφλουδιζει και οκλα ειναι οπως πριν. αν θελεις παρε και κανε δοκιμη

nikos1400
08-04-12, 11:37
δεν αντεχει στην αφη και στο τριψιμο γενικα Νικο. αν δεν πετυχει απλα το τριβεις με το χερι και ξεφλουδιζει και οκλα ειναι οπως πριν. αν θελεις παρε και κανε δοκιμη

thumb
οπως τη μαμα επιστρωση στις κονσολες (Ε46) ενα πραμα δηλαδη...

gyiama
08-04-12, 11:46
εε ναι πειριπου αλλα εδω φευγει αρκετα πιο ευκολα με το τριψιμο

BILL007
08-04-12, 13:06
Καλύτερα δώσε 80-100 ευρώ και ξαναντύσε το δέρμα ;)

nikos1400
08-04-12, 13:11
Καλύτερα δώσε 80-100 ευρώ και ξαναντύσε το δέρμα ;)

σκεφτομουνα Βασιλη οτι συνηθως ντυνουν το στεφανι με φρεσκοτατο δερμα, αλλα αν το κεντρο (πλαστικο) ειναι "λιωσμενο"/γυαλισμενο, τι κανεις ??
εννοω δηλαδη να βαψουμε τον "αεροσακο".

BILL007
08-04-12, 13:18
Το καπάκι υπάρχει διαθέσιμο σαν ανταλλακτικό?

Αν ναι,σε συμφέρει να πάρεις το καπάκι καινούργιο απο μια έννοια.Ας πούμε στο Ε46 υπάρχει σκέτο το καπάκι και λύνει τα χέρια σε τέτοιες περιπτώσεις.
Τώρα αν δεν υπάρχει ή κοστίζει άπειρα λόγο παλαιότητας,νομίζω υπάρχει ειδικό σπρέυ χρώματος για τέτοιου είδους μ@λακοεπιφάνειες τύπου σκληρού rubber όπως το καπάκι του αερόσακου.
Κάπου το έχω σώσει στο pc,αλλά τώρα φεύγω και δεν προλαβαίνω να το βρω.
Αύριο θα το ψάξω να το βρω και θα στο ποστάρω ;)

nikos1400
08-04-12, 13:21
Το καπάκι υπάρχει διαθέσιμο σαν ανταλλακτικό?
Αν ναι,σε συμφέρει να πάρεις το καπάκι καινούργιο απο μια έννοια.Ας πούμε στο Ε46 υπάρχει σκέτο το καπάκι και λύνει τα χέρια σε τέτοιες περιπτώσεις.
Τώρα αν δεν υπάρχει ή κοστίζει άπειρα λόγο παλαιότητας,νομίζω υπάρχει ειδικό σπρέυ χρώματος για τέτοιου είδους μ@λακοεπιφάνειες τύπου σκληρού rubber όπως το καπάκι του αερόσακου.
Κάπου το έχω σώσει στο pc,αλλά τώρα φεύγω και δεν προλαβαίνω να το βρω.
Αύριο θα το ψάξω να το βρω και θα στο ποστάρω ;)

:doh:
τα πιο απλα ξεχναμε καμμια φορα!
αναλογως τιμης βεβαια.

gyiama
08-04-12, 22:52
στο Ε46 μπιλη ειναι ανταλλακτικο?εγω λεω μηπως ειναι μουφες του ebay.και αντε ειναι ανταλλακτικο.απο κατω οταν το περασεισ πως το λιωνεις και το πρεσαρεισ να κλεισει?

BILL007
09-04-12, 10:49
στο Ε46 μπιλη ειναι ανταλλακτικο?εγω λεω μηπως ειναι μουφες του ebay.και αντε ειναι ανταλλακτικο.απο κατω οταν το περασεισ πως το λιωνεις και το πρεσαρεισ να κλεισει?

H αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δει σαν part number με τα ίδια μου τα μάτια. Η σκέψη σου είναι απόλυτα ορθή!:original:

Αλλά για αντιστοιχία Πάνο να σου βάλω ένα γρίφο που δεν μπορώ να λύσω?
Στο Ε46 τα τετράγωνα πλαστικά που μπαίνουν στις φωλιές του πάνελ πίσω απο τα διακοσμητικά φιλέτα για να τα κρατάνε,τι κωδικό έχουν? Δεν μιλάω για αυτά στην κεντρική κονσόλα αλλά για τις πόρτες thumb
Το ψάχνω κάτι μήνες,αλλά μάταια...:thnx:

Y.Γ και είναι και διαφορετικά απο της κεντρικής κονσόλας!:ranting2:

Lambros46
09-04-12, 10:53
H αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δει σαν part number με τα ίδια μου τα μάτια. Η σκέψη σου είναι απόλυτα ορθή!:original:

Αλλά για αντιστοιχία Πάνο να σου βάλω ένα γρίφο που δεν μπορώ να λύσω?
Στο Ε46 τα τετράγωνα πλαστικά που μπαίνουν στις φωλιές του πάνελ πίσω απο τα διακοσμητικά φιλέτα για να τα κρατάνε,τι κωδικό έχουν? Δεν μιλάω για αυτά στην κεντρική κονσόλα αλλά για τις πόρτες thumb
Το ψάχνω κάτι μήνες,αλλά μάταια...:thnx:

Y.Γ και είναι και διαφορετικά απο της κεντρικής κονσόλας!:ranting2:

Της κονσόλας τί κωδικό έχουν βρε bill???

320d
09-04-12, 10:59
H αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δει σαν part number με τα ίδια μου τα μάτια. Η σκέψη σου είναι απόλυτα ορθή!:original:

Αλλά για αντιστοιχία Πάνο να σου βάλω ένα γρίφο που δεν μπορώ να λύσω?
Στο Ε46 τα τετράγωνα πλαστικά που μπαίνουν στις φωλιές του πάνελ πίσω απο τα διακοσμητικά φιλέτα για να τα κρατάνε,τι κωδικό έχουν? Δεν μιλάω για αυτά στην κεντρική κονσόλα αλλά για τις πόρτες thumb
Το ψάχνω κάτι μήνες,αλλά μάταια...:thnx:

Y.Γ και είναι και διαφορετικά απο της κεντρικής κονσόλας!:ranting2:

Είναι αυτό το part number 51458268560 τα κόκκινα του ταμπλό αλλά ένας τέτοιος κωδικός συνοδεύεται με την κόκκινη βάση του ταμπλό & με το ''καρφάκι''
Που μπαίνει συρταρωτό στο φιλέτο και απο ότι θυμάμαι έχει γύρω στα 6¤

BILL007
09-04-12, 11:07
Είναι αυτό το part number 51458268560 τα κόκκινα του ταμπλό αλλά ένας τέτοιος κωδικός συνοδεύεται με την κόκκινη βάση του ταμπλό & με το ''καρφάκι''
Που μπαίνει συρταρωτό στο φιλέτο και απο ότι θυμάμαι έχει γύρω στα 6

Για τα κόκκινα του ταμπλό έχω το part number και υπάρχουν και σκέτα,δεν χρειάζεται αγορά του κιτ thumb Θα το ψάξω να το ξαναβρώ ;)

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ!!!!!!Εδώ σε θέλω μάστορα...:p

320d
09-04-12, 11:12
Για τα κόκκινα του ταμπλό έχω το part number και υπάρχουν και σκέτα,δεν χρειάζεται αγορά του κιτ thumb Θα το ψάξω να το ξαναβρώ ;)

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ!!!!!!Εδώ σε θέλω μάστορα...:p

Πόρτας 07149158194

BILL007
09-04-12, 11:13
Της κονσόλας τί κωδικό έχουν βρε bill???


O κωδικός είναι 51 45 8 266 814 (https://bmwfans.info/parts/catalog/51458266814/) για την κονσόλα
https://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Coupe/Europe/316Ci-M43/LHD/N/1999/november/browse/vehicle_trim/interior_trim_finishers/

BILL007
09-04-12, 11:16
Πόρτας 07149158194

AYTO EINAI!!!Πωωωω το έψαχνα τόσο καιρό και το είχα μπροστά μου!!!:shok::shok::th_Laie_67-1: :thumbsup::thumbsup::thumbsup:


:thnx::thnx::thnx::thnx:

BILL007
09-04-12, 13:19
στο Ε46 μπιλη ειναι ανταλλακτικο?εγω λεω μηπως ειναι μουφες του ebay.και αντε ειναι ανταλλακτικο.απο κατω οταν το περασεισ πως το λιωνεις και το πρεσαρεισ να κλεισει?

Πάνο το έψαξα λίγο παραπάνω.Κοίτα αυτές εδω τις φωτό thumb

https://img269.imageshack.us/img269/8130/kgrhqvhjdme90wthribpfz3.jpg

https://img802.imageshack.us/img802/9395/kgrhqvhjeoe917shz7obpfz.jpg

https://www.ebay.de/itm/BMW-E46-E39-X5-Airbag-Abdeckung-Prallplatte-Deckel-Lenkrad-Cover-/110855805024?pt=DE_Autoteile&hash=item19cf855860

Απολύτως κλιπαριστό δείχνει το καπάκι!:shok::shok::shok:

katsaraios
09-04-12, 14:28
Πάνο το έψαξα λίγο παραπάνω.Κοίτα αυτές εδω τις φωτό thumb

https://img269.imageshack.us/img269/8130/kgrhqvhjdme90wthribpfz3.jpg

https://img802.imageshack.us/img802/9395/kgrhqvhjeoe917shz7obpfz.jpg

https://www.ebay.de/itm/BMW-E46-E39-X5-Airbag-Abdeckung-Prallplatte-Deckel-Lenkrad-Cover-/110855805024?pt=DE_Autoteile&hash=item19cf855860

Απολύτως κλιπαριστό δείχνει το καπάκι!:shok::shok::shok:

αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι απλο καπακι και δεν μπαινει στον αεροσακο ...

BILL007
09-04-12, 14:33
αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι απλο καπακι και δεν μπαινει στον αεροσακο ...

Nαι Γιώργο,αυτό λέμε!Αν το καπάκι είναι γνήσιο ανταλλακτικό είναι το θέμα και αν μπορεί να αντικαταστήσει ενα φθαρμένο.

Αυτό δείχνει να είναι original part και εκεί είναι το θέμα που ανακύπτει...

Εσυ το έχεις δει απο κοντά?

katsaraios
09-04-12, 14:41
Nαι Γιώργο,αυτό λέμε!Αν το καπάκι είναι γνήσιο ανταλλακτικό είναι το θέμα και αν μπορεί να αντικαταστήσει ενα φθαρμένο.

Αυτό δείχνει να είναι original part και εκεί είναι το θέμα που ανακύπτει...

Εσυ το έχεις δει απο κοντά?

Δεν ειναι οριτζιναλ ομως..
Ειναι μια απομιμηση πολυ καλη η οποια μπαινει και εφαρμοζει σε τιμονια με στρογγυλους αεροσακους και δεν βαζεις αεροσακο..ναι κυκλοφορουν αναμεσα μας!! ομως απο οτι ξερω δεν εχεις και κορνα εκτος αν το ψαξανε με καμια πατεντα...

BILL007
09-04-12, 14:55
Ωραίος Γιώργο ;) :thnx:

Απλά έχει και σφραγίδες BMW και νούμερα και τα σχετικά,οπότε έδειχνε για original :shok:

tzanis320si
09-04-12, 14:59
Ωραίος Γιώργο ;) :thnx:

Απλά έχει και σφραγίδες BMW και νούμερα και τα σχετικά,οπότε έδειχνε για original :shok:

O πωλητης στο ebay ρε παιδια το λεει original παντως...μηπως βγαινει κ σε γνησιο?

BILL007
09-04-12, 15:03
O πωλητης στο ebay ρε παιδια το λεει original παντως...μηπως βγαινει κ σε γνησιο?

Ελα μου ντε????Δείχνει πολύ γνήσιο για ιμιτατιόν...

katsaraios
09-04-12, 15:11
Αυτο που ειχα δει εγω ηταν επισης απο ιντερνετ αγορασμενο ,χαζομαρα μου που δεν το κρατησα οταν το πεταξε αυτος που το φορεσε και το εβγαλε μετα..νομιζω δεν ειχε σφραγιδες αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Χρίστος
08-08-12, 05:36
πολυ ωραιο το μπιστολακι :original:


https://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8

nikos1400
08-08-12, 07:47
πολυ ωραιο το μπιστολακι :original:




thumb
καλη φαση!
αλλα δε μ'αρεσει που δεν απομονωσε τη μασκα τη μπροστινη.
ισως το υλικο που θα παει εκει μεσα επηρεασει την ψυξη (ψυγειο).

wheelman
08-08-12, 10:50
thumb
καλη φαση!
αλλα δε μ'αρεσει που δεν απομονωσε τη μασκα τη μπροστινη.
ισως το υλικο που θα παει εκει μεσα επηρεασει την ψυξη (ψυγειο).

Έχει βάλει χαρτόνι εσωτερικά της μάσκας,
για τον λόγο που αναφέρεις thumb

nikos1400
08-08-12, 11:04
Έχει βάλει χαρτόνι εσωτερικά της μάσκας,
για τον λόγο που αναφέρεις thumb

:o
δεν ειδα. προχωρουσα στα γρηγορα το βιντεο...

giorgosz3
08-08-12, 11:39
έχω μείνει μακάκας!!!
φοβερό!
αναρωτιέμαι αν μπορούμε να το εφαρμόσουμε στον ταμπλά της πόρτας...ωστε να ξαναγίνει μαύρος;; τι λέτε;

giorgosz3
08-08-12, 13:38
Μόλις πήρα στα χέρια μου ενα μαύρο plastiDip και το απόγευμα θα το δοκιμάσω για ανανέωση των εσωτερικών μαύρων επιφανειών!
θα σας γράψω εντυπώσεις
(στο άμεσο μέλλον θα το δοκιμάσω και για ολική βαφή αυτοκινήτου σε άσπρο ματ)

Lambros46
08-08-12, 14:12
Από που το πήρες;

giorgosz3
08-08-12, 14:38
Ηράκλειο μένω οπότε ;)
έχει εδω η Μεταλλοβιομηχανική

giorgosz3
08-08-12, 14:39
27¤ (ακριβό)
γι'αυτό αν προχωρήσω σε ολόκληρο το αμάξι λογικά θα τα πάρω απο αμέρικα (εκτός αν μπορώ να παζαρέψω τον ντόπιο..)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
08-08-12, 16:14
https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=723698
oτυπας εβγαλε το υλικο επειδη εκεινη την μερα απλα....βαριοταν:shok::shok::th_Laie_6 7-1::th_Laie_67-1:

wheelman
08-08-12, 20:05
Από που το πήρες;
Λάμπρο υπάρχει και e-shop (https://www.plastidip.gr/-Plasti_Dip_Black_Spray_-_311g/p1214953_5551656.aspx) με δωρεάν μεταφορικά για την Αττική,
λέμε τώρα, γιατί έξω το Spray έχει $6.
Εγώ το χτύπησα για το κομάτι που είναι κάτω απο τον τεμπέλη.

Lambros46
08-08-12, 20:45
Λάμπρο υπάρχει και e-shop (https://www.plastidip.gr/-Plasti_Dip_Black_Spray_-_311g/p1214953_5551656.aspx) με δωρεάν μεταφορικά για την Αττική,
λέμε τώρα, γιατί έξω το Spray έχει $6.
Εγώ το χτύπησα για το κομάτι που είναι κάτω απο τον τεμπέλη.

Και εγώ για εκείνο το κομμάτι το θέλω καθώς και για το τασάκι μου το οποίο είναι χάλια.Ηλία το έχεις φτιάξει;;

wheelman
08-08-12, 21:28
Λάμπρο υπάρχει και e-shop (https://www.plastidip.gr/-Plasti_Dip_Black_Spray_-_311g/p1214953_5551656.aspx) με δωρεάν μεταφορικά για την Αττικ

Και εγώ για εκείνο το κομμάτι το θέλω καθώς και για το τασάκι μου το οποίο είναι χάλια.Ηλία το έχεις φτιάξει;;
Οχι, σήμερα που χάζευα το θρεντ εψαξα στο γουγλη & το παρηγγειλα.Λογικα μας φτανει & τους δυο, αμα θελεις ελα καποια στιγμη να ποιουμε καφεδάκι και να τα φτιαξουμε :)

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

gyiama
09-08-12, 00:08
για οποιαδηποτε επιφανεια που εχει αμεση επαφη με οτιδηποτε ειναι ακαταλληλο!!

giorgosz3
09-08-12, 13:06
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ ποσότητα; περίπου 10 λίτρα;
εδω η μεταλλοβιομηχανική το έχει ξεφτυλίσει το θέμα...απο αμερική παίρνεις 5¤ το ενα και αυτός θέλει 28¤.........

nikos1400
09-08-12, 13:11
δεν ξερω παιδια.
μια ματια εριξα στα ebay ευρωπης αλλα και αμερικης και δεν ειδα να βγαινει φτηνοτερα
απο τα 27 ευρω του Ηρακλειου.
μπορω να μην το'ψαξα καλα αλλα μου φαινεται ξεκινουσανε απο κατι 20-δολλαρα +μεταφορικα.
το spray.

το δοχειακι το χυμα δεν ξερω.

giorgosz3
09-08-12, 13:16
το κακό είναι οτι είναι "επικίνδυνο και εύφλεκτο υλικό" και δεν μπορεί να μπεί σε αεροπλάνο

gyiama
09-08-12, 15:50
Λοιπόν θα μιλήσω τελευταία φορα για αυτο το προϊόν απο και και πέρα κάντε ότι θέλετε !! 1ον δεν είναι έτσι ακριβώς οκ αστο Ίντερνετ 2ον αν το πιανεις ξεφλουδιζει αν το χτυπησεις ξεφλουδιζει αν το ζωρισεις ξεφλουδιζει και γενικά ξεφλουδιζει . Για να φτάσει σε πάχος η μπογιά αυτο που βλέπετε στο Ίντερνετ θέλει 245 χέρια να το περάσεις. Δεν έχει κύτταρο τιμη γιατι οπως αναφέρθηκε έχει πολυ ακριβά μεταφορικά.

Eleni
09-08-12, 17:09
Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ ποσότητα; περίπου 10 λίτρα;
εδω η μεταλλοβιομηχανική το έχει ξεφτυλίσει το θέμα...απο αμερική παίρνεις 5 το ενα και αυτός θέλει 28.........
Το προιον κυκλοφορει στην US απο τη Performix με αρχικη τιμη απο $ 6.79 η μικρη συσκευασια.

Μπορειτε να παρετε πληροφοριες απο αυτη την εταιρεια, οπου ειναι ο γενικος αντιπροσωπος για εξαγωγες και πωλησεις
https://https://www.mpexport.com/products/speciality/plasti-dip.html

tmilatos
09-08-12, 19:51
Ενα χρονο τωρα που το εχω στις 18αρες μου δεν ειχα το παραμικρο προβλημα!


-Θεοφιλος-

Christos 330
26-11-12, 21:03
Εχω φιλο που το κανει εισαγωγη . . .

Εχει βαψει πολλα πουλησε πολλα κοματια spray και δεν εχει θεμα πουθενα !!!

Τωρα αν ξεφλουδιζει η κατι τετοιο πιστευω θα τον ελεγαν και τιποτα . . .

Εγω πηρα για εμενα ενα θελω να βαψω τα club sport πισω diffuser και το σημα εμπρος !!!

Christos 330
27-11-12, 20:52
Ξεχασα να αναφερω οτι κανει 23.70 ευρω τα 400 ml !!!

bimmerm
28-11-12, 12:27
θελω να βαψω στην οροφη τα μαυρα πλαστικα που ειναι για την σχαρα(δεν θυμαμαι την ακριβη ορολογια τους).πηγα λοιπον στην αντιπροσωπεια και

1) η' μου βαφει τα ηδη μαυρα με τριψιμο και μετα βαψιμο με τιμη στα 80 ευρω αλλα με αμφιβολο αποτελεσμα κατα την διαρκεια σε χρονο οπως παραδεχθηκε

2)η' παραγγελνω νεα ασταρωμενα απο εξω ,που βαφονται εδω και κοστος 150 ανταλλακτικο συν 80 εργατικα.αντε 200 συνολο για καλυτερη τιμη.
η 2η λυση δεν συμφερει.ξερει/εχει κανει κανεις την πρωτη εργασια να μου πει αν κραταει στον χρονο?αυτος μου ειπε οτι παροτι προειδοποιουσε τους πελατες οτι μπορει να υπαρξει προβλημα μετα απο καποιο καιρο δεν του ετυχε να παει πισω καποιος να παραπονεθει.σε αλλη αντιπροσωπεια δεν το κανουν καθολου γιατι πιστευουν οτι δεν εχει σιγουρο αποτελεσμα.

μετα μου ειπαν λαμαριναδες εξω οτι θα το εκαναν και πιο φτηνα με 50 ευρω αλλα εγγυηση για χρονια δεν δινουν.

πηγα να ρωτησω για μεμβρανη αλλα δεν το συζητουσαν καν γιατι λογω των εγκοπων δεν μπορει να εφαρμοσει σωστα.

αν η πρωτη λυση μου πειτε οτι δεν ειναι σωστη μπορει να βαφει με αυτο το υλικο και να αντεξει την μονη κακουχια που ειναι το πλυσιμο στο χερι κυριως και τον χειμωνα σε πλυστικο?

η' μπορει να βαφει με bumper σπρευ και να αντεξει?

ποια απο ολες τις λυσεις ειναι πιο σιγουρη?

Christos 330
28-11-12, 13:18
Μιλησα με τον φιλο μου που εχει κανει την εισαγωγη και μου ειπε με δυο καλα χερια

δεν θα εχεις προβλημα . . .

Bitz
28-11-12, 13:39
Χρηστο που υπαρχει αυτο το προιον;

Driver M
28-11-12, 14:00
θελω να βαψω στην οροφη τα μαυρα πλαστικα που ειναι για την σχαρα(δεν θυμαμαι την ακριβη ορολογια τους).πηγα λοιπον στην αντιπροσωπεια και

1) η' μου βαφει τα ηδη μαυρα με τριψιμο και μετα βαψιμο με τιμη στα 80 ευρω αλλα με αμφιβολο αποτελεσμα κατα την διαρκεια σε χρονο οπως παραδεχθηκε

2)η' παραγγελνω νεα ασταρωμενα απο εξω ,που βαφονται εδω και κοστος 150 ανταλλακτικο συν 80 εργατικα.αντε 200 συνολο για καλυτερη τιμη.
η 2η λυση δεν συμφερει.ξερει/εχει κανει κανεις την πρωτη εργασια να μου πει αν κραταει στον χρονο?αυτος μου ειπε οτι παροτι προειδοποιουσε τους πελατες οτι μπορει να υπαρξει προβλημα μετα απο καποιο καιρο δεν του ετυχε να παει πισω καποιος να παραπονεθει.σε αλλη αντιπροσωπεια δεν το κανουν καθολου γιατι πιστευουν οτι δεν εχει σιγουρο αποτελεσμα.

μετα μου ειπαν λαμαριναδες εξω οτι θα το εκαναν και πιο φτηνα με 50 ευρω αλλα εγγυηση για χρονια δεν δινουν.

πηγα να ρωτησω για μεμβρανη αλλα δεν το συζητουσαν καν γιατι λογω των εγκοπων δεν μπορει να εφαρμοσει σωστα.

αν η πρωτη λυση μου πειτε οτι δεν ειναι σωστη μπορει να βαφει με αυτο το υλικο και να αντεξει την μονη κακουχια που ειναι το πλυσιμο στο χερι κυριως και τον χειμωνα σε πλυστικο?

η' μπορει να βαφει με bumper σπρευ και να αντεξει?

ποια απο ολες τις λυσεις ειναι πιο σιγουρη?
Για τις πλαστικές σχάρες σου ζήτησαν για βάψιμο (θεός να το κάνει, αφού ούτε βερνίκωμα κάνουν μετά ούτε τίποτα) 80 ευρώ?
Τραγική τιμή.

Πάρε ένα σπρέυ για πλαστικά με 10-15 ευρώ (και πολλά λέω) όπως είπες, τρίψε λίγο το πλαστικό για να πατήσει καλά και είσαι εντάξει.
Στην τελική, και ν'αρχίσει πάλι να ξεθωριάζει (με τον ήλιο κυρίως, το πλύσιμο δεν παίζει και τόσο ρόλο), το ξαναπερνάς μετά από κανα χρόνο ένα χέρι και θα είναι πάλι σαν καινούριο.
Το κόστος είναι πολύ μικρό και η εργασία αρκετά εύκολη, οπότε όταν χρειάζεται ανανέωση το ξαναπερνάς και είσαι οκ.
Αν χρησιμοποιείς και κανα γαλάκτωμα για προστασία απ'τον ήλιο κι ενυδάτωση, τότε θα αργήσει περισσότερο να ξεθωριάσει το πλαστικό.

Christos 330
28-11-12, 14:52
Χρηστο που υπαρχει αυτο το προιον;

Θεσσαλονικη γινεται η εισαγωγη Μιχαλη . . .

Bitz
28-11-12, 15:16
Ωραια..στειλε στοιχεια αν ξερεις σε παρακαλω.:original:

Plasti.your.car
28-11-12, 15:40
Καλησπέρα μόλις εγινα μέλος σε αυτο το φόρουμ
Με αφτο το προϊόν ασχολουμε ένα χρόνο
Κανό βαφες αυτοκινήτου ζάντες και μηχανές
Και ότι άλλες επιφάνειες θέλετε σε λογικές τιμές και Ολλα τα χρώματα

Kostas_1
28-11-12, 15:43
Καλησπέρα μόλις εγινα μέλος σε αυτο το φόρουμ
Με αφτο το προϊόν ασχολουμε ένα χρόνο
Κανό βαφες αυτοκινήτου ζάντες και μηχανές
Και ότι άλλες επιφάνειες θέλετε σε λογικές τιμές και Ολλα τα χρώματα

Φιλε καλως ηρθες.

Διαφημιστικα μηνυματα δεν επιτρεπονται

Για να διαφημιστεις σε παρακαλούμε επικοινώνησε με τους διαχειριστές του φορουμ

bimmerm
28-11-12, 16:56
Μιλησα με τον φιλο μου που εχει κανει την εισαγωγη και μου ειπε με δυο καλα χερια

δεν θα εχεις προβλημα . . .

φιλε χρηστο σε εμενα αναφερεται η απαντηση σου?

και μπορεις να μου πεις αν επιτρεπεται βεβαια που ακριβως στην σαλονικα ειναι η αντιπροσωπεια(ονομα,κανα τηλεφωνο οτιδηποτε)?


Για τις πλαστικές σχάρες σου ζήτησαν για βάψιμο (θεός να το κάνει, αφού ούτε βερνίκωμα κάνουν μετά ούτε τίποτα) 80 ευρώ?
Τραγική τιμή.

Πάρε ένα σπρέυ για πλαστικά με 10-15 ευρώ (και πολλά λέω) όπως είπες, τρίψε λίγο το πλαστικό για να πατήσει καλά και είσαι εντάξει.
Στην τελική, και ν'αρχίσει πάλι να ξεθωριάζει (με τον ήλιο κυρίως, το πλύσιμο δεν παίζει και τόσο ρόλο), το ξαναπερνάς μετά από κανα χρόνο ένα χέρι και θα είναι πάλι σαν καινούριο.
Το κόστος είναι πολύ μικρό και η εργασία αρκετά εύκολη, οπότε όταν χρειάζεται ανανέωση το ξαναπερνάς και είσαι οκ.
Αν χρησιμοποιείς και κανα γαλάκτωμα για προστασία απ'τον ήλιο κι ενυδάτωση, τότε θα αργήσει περισσότερο να ξεθωριάσει το πλαστικό.

επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με κατι τετοιο ποτε στα αυτοκινητα μου,θα πετυχει το χρωμα ακριβως η' θα εχει διχρωμια καπως?βγαζει ματ η' γυαλιστερη αποχρωση οπως του αυτοκινητου?

Christos 330
28-11-12, 18:58
φιλε χρηστο σε εμενα αναφερεται η απαντηση σου?

και μπορεις να μου πεις αν επιτρεπεται βεβαια που ακριβως στην σαλονικα ειναι η αντιπροσωπεια(ονομα,κανα τηλεφωνο οτιδηποτε)?



Εχεις pm . ..

spar@
06-12-12, 03:16
καμια τιμη για λιτρο ξερουμε??
εχω στειλει email κλπ αλλα τπτ!

ART1
19-02-13, 19:52
ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟ PLASTIDIP ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΜΑ ΜΑΤ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΗ ΜΕΜΒΡΑΝΗ.ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ERGOMARKET.GR ΤΟ ΣΠΡΕΙ ΕΧΕΙ 19 ΕΥΡΩ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ;

StratosZ4
19-02-13, 19:55
ο michaelp900 μπορει να σου πει μια γνωμη

bill_m3
19-02-13, 19:55
ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΟ PLASTIDIP ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΜΑ ΜΑΤ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΗ ΜΕΜΒΡΑΝΗ.ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ERGOMARKET.GR ΤΟ ΣΠΡΕΙ ΕΧΕΙ 19 ΕΥΡΩ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ;

Εδώ το έχουμε αναλύσει αρκετά πιστεύω, μην γράφεις κεφαλαία σε παρακαλώ, είναι σαν να φωνάζεις!

ART1
19-02-13, 21:25
Εδώ το έχουμε αναλύσει αρκετά πιστεύω, μην γράφεις κεφαλαία σε παρακαλώ, είναι σαν να φωνάζεις!

bill το μηνυμα δεν ειναι δικο μου.καποιος γνωστος θελησε μια γνωμη και το εγραψε ο ιδιος.μπορεις να το διαγραψεις.

bill_m3
19-02-13, 21:29
bill το μηνυμα δεν ειναι δικο μου.καποιος γνωστος θελησε μια γνωμη και το εγραψε ο ιδιος.μπορεις να το διαγραψεις.

αν σου πω ότι το κατάλαβα ότι δεν το έγραψες εσύ.....

άστο δεν πειράζει!!!

bimmerm
19-02-13, 22:19
μπορω να βαψω-εφαρμοσω αυτο το προιον, πανω στα μαυρα πλαστικα- ραγες που εχει εκει που μπαινει η σχαρα στην οροφη?

sierra
19-02-13, 22:50
θελω να βαψω στην οροφη τα μαυρα πλαστικα που ειναι για την σχαρα(δεν θυμαμαι την ακριβη ορολογια τους).πηγα λοιπον στην αντιπροσωπεια και

1) η' μου βαφει τα ηδη μαυρα με τριψιμο και μετα βαψιμο με τιμη στα 80 ευρω αλλα με αμφιβολο αποτελεσμα κατα την διαρκεια σε χρονο οπως παραδεχθηκε

2)η' παραγγελνω νεα ασταρωμενα απο εξω ,που βαφονται εδω και κοστος 150 ανταλλακτικο συν 80 εργατικα.αντε 200 συνολο για καλυτερη τιμη.
η 2η λυση δεν συμφερει.ξερει/εχει κανει κανεις την πρωτη εργασια να μου πει αν κραταει στον χρονο?αυτος μου ειπε οτι παροτι προειδοποιουσε τους πελατες οτι μπορει να υπαρξει προβλημα μετα απο καποιο καιρο δεν του ετυχε να παει πισω καποιος να παραπονεθει.σε αλλη αντιπροσωπεια δεν το κανουν καθολου γιατι πιστευουν οτι δεν εχει σιγουρο αποτελεσμα.

μετα μου ειπαν λαμαριναδες εξω οτι θα το εκαναν και πιο φτηνα με 50 ευρω αλλα εγγυηση για χρονια δεν δινουν.

πηγα να ρωτησω για μεμβρανη αλλα δεν το συζητουσαν καν γιατι λογω των εγκοπων δεν μπορει να εφαρμοσει σωστα.

αν η πρωτη λυση μου πειτε οτι δεν ειναι σωστη μπορει να βαφει με αυτο το υλικο και να αντεξει την μονη κακουχια που ειναι το πλυσιμο στο χερι κυριως και τον χειμωνα σε πλυστικο?

η' μπορει να βαφει με bumper σπρευ και να αντεξει?

ποια απο ολες τις λυσεις ειναι πιο σιγουρη?

Πριν τα περάσεις με χρώμα, πρέπει να τα περάσεις με ένα διαφανές αστάρι (είναι σε σπρέι) για πλαστικά και όταν στεγνώσει θα τα περάσεις με χρώμα. Και για καλύτερα με το αστάρι πέρνα δύο χέρια. Είχα βάψει κάτι στο SIERRA και ήταν μια χαρά και κράτησε χρόνια... thumb

Andri
21-02-13, 13:17
Αφού αυτό το προϊόν είναι ευάλωτο στην επαφή κτλπ, πως βάφτηκε ολόκληρο το αυτοκίνητο ματ και κράτησε? Το έχω απορία αλήθεια...
Είναι ενδιαφέρον πάντως για να βάψεις ματ το αυτοκίνητο ή να αλλάζεις λουκ όποτε βαριέσαι το χρώμα σου αφού δεν επηρεάζει το υπάρχον χρώμα -αν κοστίζει και λίγο φυσικά...
Το έχει δοκιμάσει κανείς σε όλο το αυτοκίνητο (Πλην των φωτό που είδα-καθώς δεν έχουμε νεότερα με την πάροδο των μηνών) και αν ναι πόσο κοστίζει να "βαφτεί" όλο το εξωτερικό..?

nikos1400
21-02-13, 15:46
τελικα και γω δεν εχω καταλαβει που χρησιμευει.
αφου αν το ακουμπας τακτικα πχ. στην κονσολα μεσα, φθειρεται.
εξω, παλι το ιδιο...
:confused:

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

tmilatos
21-02-13, 20:56
3 χρονια εχω πλαστιντιπαρει τις ζαντες μου μεχρι στιγμης ολα στη θεση τους.

-Θεοφιλος-

Andri
21-02-13, 23:41
Αξίζει να "βαφτεί" το αμάξι με τέτοιο ματ? τι λες? εσύ έχεις και μεμβράνη άρα μπορείς να κρίνεις και να συγκρίνεις πιστεύω...

tmilatos
22-02-13, 21:34
Αξίζει να "βαφτεί" το αμάξι με τέτοιο ματ? τι λες? εσύ έχεις και μεμβράνη άρα μπορείς να κρίνεις και να συγκρίνεις πιστεύω...

Μεγααααλη επιφανεια.... Ι don't know man... Το σιγουρο ειναι οτι θα χρειαστεις ΠΟΛΛΑΑΑΑ Plastidip! :shok:
Πρεπει να περασεις πολλες στρωσεις για να εχεις ενα "αποδεκτο" αποτελεσμα, αλλα η αληθεια ειναι πως δεν ξερω αν ειναι εφικτο κατ'αρχην, καθως σιγουρα θα αρχισει να "σταζει" και να κυλανε σταγονες σε φτερα-προφυλακτηρες- πορτες, (καθετες επιφανειες).
Ειχα αφαιρεσει τις ζαντες πρωτα, πριν αρχισω να περναω το spray, ακριβως γι'αυτο το λογο....


-Θεοφιλος-

BILL007
28-02-13, 00:18
https://www.youtube.com/watch?v=EaE6tPrwuvE

Dimimav
28-02-13, 09:35
Αξίζει να "βαφτεί" το αμάξι με τέτοιο ματ? τι λες? εσύ έχεις και μεμβράνη άρα μπορείς να κρίνεις και να συγκρίνεις πιστεύω...

Γνωστος το εφερε στην Λαρισα Αντρεα..
Ζηταει 130 ευρω για μια τετραδα ζαντες
το αποτελεσμα οφειλω να πω πως ηταν πολυ καλο thumb

SoNiC_77Gr
03-03-13, 23:17
Ρε παιδια να κανω μια αλλη ερωτηση εγω. Στην σελιδα dipyoucar στην αμερικη εχουν τον εξοπλισμο κ οτι χρειαζεται για να βαψεις το αυτοκινητο με plasti dip. Το θεμα ειναι οτι δν το στελνουν πουθενα αλλου εκτος απο αμερικη.
Τωρα ρωτω εγω, αυτο το χρωμα-βινιλιο μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε με ενα απλο πιστολι που κανουμε βαφες σε φανοποιεια κ να κανουμε δουλεια η θελει ειδικο πιστολι? Περα απο αυτο, για να το κανουμε glossy δλδ να γυαλιζει το χρωμα πρεπει να χρησιμοποιησουμε οποιοδηποτε βερνικι η θελει παλι κατι συγκεκριμενο μονο για plasti dip?
Οχι τπτ αλλο, γιατι αν βρω την ακρη με βολευει πολυ να το κανω κ μονος μου κ εχω ψηθει πολυ ασχημα!

miketouring
27-06-13, 10:31
διαφημισεις σε 1ο ποστ δεν επιτρεπονται

engelo
27-06-13, 11:21
Ωραία δουλειά !

ΑΛΛΑ θα θέλαμε αν ειναι ευκολο να μιλήσουμε με κάποιον που το έχει κάνει και μετά το πέρασε από βούρτσα ή/και πλύσιμο με πιεστικό !!!

Τί γίνεται ?

Η μήπως ξεχνάμε τις βούρτσες ??

Andri
05-12-13, 19:38
Διόρθωσε το λινκ με το :fountwtis: για να μπορεί να το δει ο κόσμος,
έχει καιρό που κυκλοφορεί πάντως, έχω δει από κοντά σε καπό...

Bazil Van Sinner
05-12-13, 19:51
Eκανε φιλος μου τη; ζαντες του πριν κανα διμηνο και το αποτελεσμα ειναι κατπληκτικο!

Andri
05-12-13, 20:00
βλέπω πως με 400 ευρώ max αγοράζεις ποσότητα για να βάψεις ένα αυτοκίνητο...

Χωρίς πλάκα αξίζει ή θα χαλάσει αμέσως?

tokiko
05-12-13, 20:10
Εξαρτάται το χρώμα Αντρέα..





























































:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Nick bmwlover
05-12-13, 20:26
Για τις ζαντες με ενδιαφερει κ εμενα!!!

Andri
05-12-13, 20:46
Εξαρτάται το χρώμα Αντρέα..
:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Όταν θα έρθει το τουτ τουτ Λάρισα θα ενημερωθείς να ετοιμάσεις το χώρο και τα σύνεργα σου , 1 μέρα θα ασχοληθούμε και θα το κάνουμε αγνώριστο....

SoNiC_77Gr
05-12-13, 21:15
Επειδη το εψαξα λιγο παραπανω, αν θελει καποιος να βαψει το αμαξι του σιγουρα δν το κανει μονο με τα spray.. εκτος του οτι θα θελει μια παλετα τουλαχιστον απο τετοια spray το αποτελεσμα δν θα ειναι σωστο ουτε ωραιο. Μα θα σταξει, μα σε καποιο σημειο δν θα περασει σωστη ποσοτητα η ο ιδιος αριθμος περασματων κ στο τελος οταν στεγνωσει θα ειναι ενα χαλι.. Και μετα τζαμπα τα λεφτα κ ο κοπος!
Οσον αφορα την αντοχη γενικοτερα σε οσα βιντεο εχω δει κ σε φορουμ που εχω διαβασει αντεχει κ πιεστικο κ βουρτσες! Αν καποιος θελησει αργοτερα να το αφαιρεσει μπορει να το κανει χωρις να δημιουργησει προβλημα στην βαφη του αυτοκινητου απο κατω. Οταν στεγνωνει γινεται ακριβως το ιδιο με την μεβρανη, αφαιρειται ολοκληρο σε μικρα η μεγαλα κομματια. Απλα το θεωρω λιγακι καλυτερο απο την μεμβρανη γιατι οταν πεταγεται ψεκασμενο "καθεται" καλυτερα στην λαμαρινα. Γνωμη μου ειναι αυτη βεβαια, μπορει να κανω κ λαθος.
Η καλυτερη δουλεια γινεται με το ειδικο μπιστολι που χρησιμοποιουν κ στα φανοποιια. Απλα χρειαζεται σωστη αναλογια μαζι με το αναλογο διαλυτικο. Θελει λιγο ψαξιμο, γιατι πηγαινει αναλογα με το μεγεθος του αυτοκινητου οπως κ με το ποσες φορες-στρωματα θα περασει κανεις το αυτοκινητο μεχρι το επιθυμητο αποτελεσμα.
Ελπιζω να βοηθησα λιγακι οποιον ενδιαφερεται. (μεσα σε αυτους κ εγω γιατι θελω να το κανω στο δικο μου καποια στιγμη!) thumb

mark e92
05-12-13, 23:25
Απότι κατάλαβα Mr sonik πρέπει να είναι κάτι σαν το slime που είχαμε παλιά...
Αντη να μονώσεις όλο το αμάξι το περναγες με πιστόλι και μονωνες μόνο γύρω από την περιοχή που εβαφες οταν τελειωνες επλενες το αυτοκίνητο και όλα ok!
Αυτό φυσικά δεν διαλύεται με νερό αλλά σαν πέρασμα θα είναι το ίδιο.

SoNiC_77Gr
06-12-13, 21:58
Καπως ετσι μπορεις να το πεις. Μονωνεις τα παραθυρα η τα φαναρια πχ κανεις δουλεια κ οταν τελειωσεις καθεσαι με αρκετη υπομονη να το αφαιρεσεις γιατι δν βγαινει κ ευκολα. Απλα πρεπει να προσεχεις να μην εχει ενωθει το χρωμα ας πουμε που ειναι στο φαναρι με τον προφυλακτηρα, γιατι αν πας να τραβηξεις την μεμβρανη απο το φαναρι κ υπαρχει ενωση θα ξηλωσεις κ τον προφυλακτηρα κ μετα αντε παλι βαξιμο..

Loukas
07-12-13, 03:04
https://www.youtube.com/user/DipYourCarcom?feature=watch
εχει πολλα βιντεο..

michaelp900
07-12-13, 04:31
Εχω βαψει ετσι ολο το πολο μονος μου.Ειναι αριστο προιον, εχει τεραστια αντοχη.βαζω το αμαξι σε βουρτσα και δεν παθαινει τιποτα.γενικα ειναι η απολυτη λυση για καποιον π εχει ενα δευτερο αμαξι παλιο για καθεμερα και δεν θελει να μπλεκεται με αλοιφες και κερια.Για σωστη εφαρμογη πρεπει να ξεμονταριστουν ορισμενα πραγματα απο το αμαξι.Πχ στον προφυλακτηρα μπροστα και συγκεκριμενα στις ακρες μπορει να ξεφλουδισει.Αν βαψεις εστω και λιγο απο μεσα μετα δεν υπαρχει θεμα ακριβως γιατι δενει το χρωμα.Εμενα μου βγηκε 200 ¤ ολο το αμαξι.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Χρίστος
07-12-13, 09:38
υπαρχει καποιο σημειο πωλησης Αθηνα να παρουμε για δοκιμη ή οταν ανεβω θεσσαλονικη να παρω απο τον ντιλερ εκει?

Παντα μιλαω για 1-2 σπρευ(οχι τενεκε) σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμη.
Θα κοιταξω και ebay αλλα δε ξερω αν θα χω θεμα λογω οτι ειναι υγρο

scania124
07-12-13, 10:22
Πηρα χθες απο Θεσσαλονίκη εγω......15e.ειχε 70 ατομα λιστα να τους τα στειλει αντικαταβολή.

Χρήστο εχει και στην Αθήνα αντιπρόσωπο.

Christos 330
07-12-13, 12:25
Πηρα χθες απο Θεσσαλονίκη εγω......15e.ειχε 70 ατομα λιστα να τους τα στειλει αντικαταβολή.

Χρήστο εχει και στην Αθήνα αντιπρόσωπο.

Παιδικος μου φιλος τα κανει εισαγωγη Θανο στην ηλικια μου ειναι ο

Γρηγορης !!!

scania124
07-12-13, 13:26
Παιδικος μου φιλος τα κανει εισαγωγη Θανο στην ηλικια μου ειναι ο

Γρηγορης !!!

Στην τουμπα.....πολυ καλο παιδι και ευγενικότατος, και οι γονείς του ακομα ευγενικοτατοι!!!!!

Χρίστος
07-12-13, 14:11
εκει τουμπα τωρα το δινει 15ε. Λογικα + καποια μεταφορικα.

Αν εχει αντιπροσωπο εδω καπου να παω να το παρω.

Ξερεις θανο για αθηνα?

michaelp900
07-12-13, 14:36
Ο Γρηγορης και οι γονεις του πραγματικα εξυπηρετικοτατοι!Μαλιστα οταν ηθελα ενα-δυο σπρει και θα τα εφερναν σε 3 εβδομαδες μου τηλ αμεσως (οχι σαν αλλους που ξεχνανε πελατες γιατι δεν εκαναν μεγαλη παραγγελια).Επισης η τιμη του πιστευω πως ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει γιατι η μεταλλοβιομηχανικη στην κρητη πριν 2 χρονια που εβαψα το πολο χρεωνε 25 ευρω το σπρει και αν θυμαμαι καλα σε κουβεντα μας ειχε πει πως θελει αν μπορει να το κατεβασει μεχρι 12ευρω και εχει απειρα χρωματα και μαλιστα ειτε σε σπρει ειτε σε κουβα.

Χρίστος
07-12-13, 14:44
Moλις μιλησα με το Γρηγορη.

Λοιπον το καθε σπρευ ειναι 15ε.
Απο 1 μεχρι 4 κομματια ειναι 6ε τα μεταφορικα για αντικαταβολη ή 3.5ε αμα γινει καταθεση σε τραπεζα

Το καθε σπρευ μ πε καλυπτει περιπου 2τμ με 2-3 χερια

mark e92
07-12-13, 16:13
Για να περάσω τους νεροχύτες κάνει η θα ξεφλουδίσει?

mark e92
07-12-13, 16:14
Moλις μιλησα με το Γρηγορη.

Λοιπον το καθε σπρευ ειναι 15ε.
Απο 1 μεχρι 4 κομματια ειναι 6ε τα μεταφορικα για αντικαταβολη ή 3.5ε αμα γινει καταθεση σε τραπεζα

Το καθε σπρευ μ πε καλυπτει περιπου 2τμ με 2-3 χερια

Σε πια περιοχή είναι ο Γρηγόρης Χρίστο?

michaelp900
07-12-13, 17:02
Σε πια περιοχή είναι ο Γρηγόρης Χρίστο?

https://www.plastidip-hellas.gr

Εδω θα βρεις οτι θελεις!

freddys
07-12-13, 18:30
Επειδη το εψαξα λιγο παραπανω, αν θελει καποιος να βαψει το αμαξι του σιγουρα δν το κανει μονο με τα spray.. εκτος του οτι θα θελει μια παλετα τουλαχιστον απο τετοια spray το αποτελεσμα δν θα ειναι σωστο ουτε ωραιο. Μα θα σταξει, μα σε καποιο σημειο δν θα περασει σωστη ποσοτητα η ο ιδιος αριθμος περασματων κ στο τελος οταν στεγνωσει θα ειναι ενα χαλι.. Και μετα τζαμπα τα λεφτα κ ο κοπος!
Οσον αφορα την αντοχη γενικοτερα σε οσα βιντεο εχω δει κ σε φορουμ που εχω διαβασει αντεχει κ πιεστικο κ βουρτσες! Αν καποιος θελησει αργοτερα να το αφαιρεσει μπορει να το κανει χωρις να δημιουργησει προβλημα στην βαφη του αυτοκινητου απο κατω. Οταν στεγνωνει γινεται ακριβως το ιδιο με την μεβρανη, αφαιρειται ολοκληρο σε μικρα η μεγαλα κομματια. Απλα το θεωρω λιγακι καλυτερο απο την μεμβρανη γιατι οταν πεταγεται ψεκασμενο "καθεται" καλυτερα στην λαμαρινα. Γνωμη μου ειναι αυτη βεβαια, μπορει να κανω κ λαθος.
Η καλυτερη δουλεια γινεται με το ειδικο μπιστολι που χρησιμοποιουν κ στα φανοποιια. Απλα χρειαζεται σωστη αναλογια μαζι με το αναλογο διαλυτικο. Θελει λιγο ψαξιμο, γιατι πηγαινει αναλογα με το μεγεθος του αυτοκινητου οπως κ με το ποσες φορες-στρωματα θα περασει κανεις το αυτοκινητο μεχρι το επιθυμητο αποτελεσμα.
Ελπιζω να βοηθησα λιγακι οποιον ενδιαφερεται. (μεσα σε αυτους κ εγω γιατι θελω να το κανω στο δικο μου καποια στιγμη!) thumb

Mιας και το εψαξες,οταν αλλαξεις χρωμα χρειαζεται να το δηλωσεις;Γιατι λεω τωρα το κανεις απο ασπρο μαυρο.Σε σταματαει ο μιστερ κακος αστυνομος,και βλεπει στην αδεια χρωμα ασπρο.Το κοιταει απο πανω μεχρι κατω,ειναι μαυρο!Σε αυτη την περιπτωση τι συμβαινει;;;

Χρίστος
07-12-13, 20:10
Mιας και το εψαξες,οταν αλλαξεις χρωμα χρειαζεται να το δηλωσεις;Γιατι λεω τωρα το κανεις απο ασπρο μαυρο.Σε σταματαει ο μιστερ κακος αστυνομος,και βλεπει στην αδεια χρωμα ασπρο.Το κοιταει απο πανω μεχρι κατω,ειναι μαυρο!Σε αυτη την περιπτωση τι συμβαινει;;;
χρειαζεται να το δηλωσεις.
Ειτε βαψιμο, ειτε μεμβρανη, ειτε αυτο το μαραφετι δεν εχει σημασια.
ΠΡΕΠΕΙ να δηλωθει.

Χρίστος
07-12-13, 20:13
Αν θελει καποιος φιλος απο αθηνα/πειραια καναδυο σπρευ να πειραματιστει να μου στειλει πμ μεχρι Τριτη αν ειναι να παρουμε μαζι.

Nick bmwlover
07-12-13, 20:15
[QUOTE=Χρίστος;456234]Moλις μιλησα με το Γρηγορη.

Λοιπον το καθε σπρευ ειναι 15ε.
Απο 1 μεχρι 4 κομματια ειναι 6ε τα μεταφορικα για αντικαταβολη ή 3.5ε αμα γινει καταθεση σε τραπεζα

Το καθε σπρευ μ πε καλυπτει περιπου 2τμ με 2-3
Αν το αποφασισεις πες μου κ μενα Χρηστο αν ειναι γιατι θελω καποια στιγμη να φτιαξω τις ζαντες!!!

Χρίστος
07-12-13, 20:17
Παρε με τηλεφωνο να κανονισουμε αν θες Νικ.
Τριτη θα παραγγειλω

Christos 330
07-12-13, 21:44
Στην τουμπα.....πολυ καλο παιδι και ευγενικότατος, και οι γονείς του ακομα ευγενικοτατοι!!!!!

Τους ξερω αρκετα καλα Θανο οσο δεν φανταζεσαι !!!

katsaraios
08-12-13, 01:58
Αν θελει καποιος φιλος απο αθηνα/πειραια καναδυο σπρευ να πειραματιστει να μου στειλει πμ μεχρι Τριτη αν ειναι να παρουμε μαζι.


[QUOTE=Χρίστος;456234]Moλις μιλησα με το Γρηγορη.

Λοιπον το καθε σπρευ ειναι 15ε.
Απο 1 μεχρι 4 κομματια ειναι 6ε τα μεταφορικα για αντικαταβολη ή 3.5ε αμα γινει καταθεση σε τραπεζα

Το καθε σπρευ μ πε καλυπτει περιπου 2τμ με 2-3
Αν το αποφασισεις πες μου κ μενα Χρηστο αν ειναι γιατι θελω καποια στιγμη να φτιαξω τις ζαντες!!!

+1thumb

Χρίστος
08-12-13, 03:37
θες και συ???
Παρε απο το μαγαζι.
εσυ πας πιο συχνα απο μενα βορεια....!!


(Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω)

katsaraios
08-12-13, 12:49
θες και συ???
Παρε απο το μαγαζι.
εσυ πας πιο συχνα απο μενα βορεια....!!


(Την αλλη εβδομαδα ανεβαινω)
Ωραια θα παμε μαζι τοτε !!!!:thumbsup:
Στειλε πμ η παρε τηλεφ......

Nick bmwlover
09-12-13, 15:27
Τελικα,δεν θα το εφαρμοσω στις ζαντες,αλλα ολο κ καπου αλλου θα βρω...

gant
09-12-13, 16:10
Χα χα, τώρα βλέπω το thread αυτό, μετά από καιρό.
Ρε αυτός είναι γειτονάκι μου, κοντά στο πατρικό μου.

Nick bmwlover
09-12-13, 18:02
Χα χα, τώρα βλέπω το thread αυτό, μετά από καιρό.
Ρε αυτός είναι γειτονάκι μου, κοντά στο πατρικό μου.

Εεεε,μας δουλευετε ολοι οι Θεσσαλονικεις μου φαινεται...χαχαχα

SoNiC_77Gr
09-12-13, 18:55
χρειαζεται να το δηλωσεις.
Ειτε βαψιμο, ειτε μεμβρανη, ειτε αυτο το μαραφετι δεν εχει σημασια.
ΠΡΕΠΕΙ να δηλωθει.

thumb
Οντως ετσι ακριβως ειναι!

Χρίστος
10-12-13, 00:51
Επειδη βλεπω ενα ενδιαφερον απο ατομα να το κανουμε ενα μικρο γκρουπ μπαι?

Απο βδομαδα θα ανεβω και εγω και ο γιωργος(katsaraios) θεσσαλονικη.

Κρινω οτι καλυτερα να παμε απο κει να τα παρουμε παρα να γινει η παραγγελια.
Αφενως για το θεμα μεταφορικων αφου μαζευτηκαν αρκετα κομματια και αφετερου γιατι αν ειμαστε εκει επιτοπου θα τα δουμε απο κοντα πως ειναι.

Προτεινω λοιπον οποιος θελει να γραφει εδω το ονομα, το χρωμα και τη ποσοτητα.
Μολις τελειωσουμε θα κανονισουμε να μαζεψουμε τα χρηματα με γνωμονα τη τωρινη τιμη του ανθρωπου(15ε/σπρευ) και φυσικα αν και οτι καλυτερο προκυψει σας το δινω πισω με τα σπρευ.

1. Χριστος: κοκκινο τμχ2
2. nick bmwlover: μαυρο τμχ2
3. katsaraios: μαυρο τμχ1
4. markE92:
5.

mark e92
10-12-13, 12:12
Επειδη βλεπω ενα ενδιαφερον απο ατομα να το κανουμε ενα μικρο γκρουπ μπαι?

Απο βδομαδα θα ανεβω και εγω και ο γιωργος(katsaraios) θεσσαλονικη.

Κρινω οτι καλυτερα να παμε απο κει να τα παρουμε παρα να γινει η παραγγελια.
Αφενως για το θεμα μεταφορικων αφου μαζευτηκαν αρκετα κομματια και αφετερου γιατι αν ειμαστε εκει επιτοπου θα τα δουμε απο κοντα πως ειναι.

Προτεινω λοιπον οποιος θελει να γραφει εδω το ονομα, το χρωμα και τη ποσοτητα.
Μολις τελειωσουμε θα κανονισουμε να μαζεψουμε τα χρηματα με γνωμονα τη τωρινη τιμη του ανθρωπου(15ε/σπρευ) και φυσικα αν και οτι καλυτερο προκυψει σας το δινω πισω με τα σπρευ.

1. Χριστος: κοκκινο τμχ2
2. nick bmwlover: μαυρο τμχ2
3. katsaraios: μαυρο τμχ1
4. markE92:
5.
mark e92 :μαύρο τμχ1 :thanks:

mark e92
10-12-13, 13:08
Πουλάει και σε λίτρο , μήπως πρέπει να πάρουμε 1lt?

Χρίστος
10-12-13, 14:33
εχει και λιτρο αλλα εκει θες πιστολι βαφης, αναμηξεις με διαλυτικα κλπ απο οσο καταλαβα.

Βγαινει φτηνοτερο ως αγορα υλικου αλλα θες παρελκομενα και καλο "χερι" να δουλεψεις με πιστολι.

Για δοκιμη, κανα πλαστικο που και που και χαβαλε δε νομιζω να αξιζει.

mark e92
10-12-13, 15:32
θα πάρω τηλ να τον ρωτήσω αν μπορώ να βάψω τα εσωτερικά χερούλια στίς πόρτες . Φοβάμαι οτι θα ξεφλουδίζει ...

Dimimav
10-12-13, 18:06
Παιδιά έστω ότι έχουμε το πιστόλι που ψεκάζει γνωρίζει κανεις ποσο
κανει ο εξαλιτρος κουβάς που φθάνει για ενα ολόκληρο αμαξι ?

mark e92
10-12-13, 19:10
Παιδιά έστω ότι έχουμε το πιστόλι που ψεκάζει γνωρίζει κανεις ποσο
κανει ο εξαλιτρος κουβάς που φθάνει για ενα ολόκληρο αμαξι ?

Θέλει κανονικό πιστόλι (αερος)
Δες εδω οτι θέλεις
https://www.plastidip-hellas.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1-plasti-dip.html

Andri
10-12-13, 22:16
Μάρκο σε ένα βίντεο είδα πως το κάνει με ηλεκτρικό πιστόλι βαφής...ή λάθος κατάλαβα?

scania124
10-12-13, 22:28
θα πάρω τηλ να τον ρωτήσω αν μπορώ να βάψω τα εσωτερικά χερούλια στίς πόρτες . Φοβάμαι οτι θα ξεφλουδίζει ...

Κανει.....εγω για την πόρτα το πηρα.