PDA

Επιστροφή στο Forum : Το θελω!



TOMIS
25-01-10, 13:33
Παιδια εχω τρελαθει με το συγκεκριμενο αυτοκινητο μακαρι να ειχα τα λεφτα να το παρω..Αν υπαρξει περιπτωση να τα βρω για αντικατασταση μιλαμε παντα του μικρου του κλιο 1400 τι θα λεγατε?Παραθετω πληροφοριες

Πωλείται Swift 2006 1.3 Turbo

Μοντέλο: 06/2006
Κυβικά: 1300
Χιλιόμετρα: 53000
Ιπποδύναμη: 165hp
Ροπή: 20kg
Χρώμα: Κόκκινο πέρλας μεταλλικό
Τιμή: 12000 ευρώ
Επικοινωνία:


Το αυτοκίνητο έχει έξτρα αξίας 23000 ευρώ, είναι το μοναδικό σ'όλη την Ελλάδα κι ένα από τα 3 στην Ευρώπη. Προσεγμένο από έναν ενθουσιώδη κάτοχο, αλλαγές λαδιών κάθε 5000km με Motul 300V, βαλβολίνες κάθε 20000km, κάθε 4 μήνες κέρωμα με προϊόντα Meguiar's, και πάνω απ'όλα ευλαβική οδήγηση (προσέχουμε το αυτοκίνητο για να μας προσέχει κι αυτό)!
Έχει κάποια μικροχτυπηματάκια (ένα στο φτερό κι ένα στο καπό) τα οποία δεν φαίνονται, κι έχουν βαφτεί κάποια σημεία (εμπρός σπόιλερ και πλαϊνό μαρσπιέ).
Το αυτοκίνητο παρουσιάστηκε πρόσφατα στο Power Techniques όπου και τους άφησε θετικότατες εντυπώσεις καθώς και στην έκθεση Athens MotorShow Live 2009.
Είναι άψογο μηχανικά, βελτιωμένο από τον Γρηγόρη Δημητριάδη (ΑCE Motorsport), δεν καίει ΟΥΤΕ σταγόνα λάδι!!!
Μαζί δίνεται όλη η εργοστασιακή προίκα!!
Με 94¤ το χρόνο για τέλη κυκλοφορίας και πολύ μικρά ασφάλιστρα λόγω κυβικών έχετε ένα άψογο αυτοκίνητο!!
Φυσικά θα δωθεί με πληρωμένα τέλη 2010 και ανανεωμένη ασφάλεια Interamerican!

Τα εξτρά που φοράει:

Κινητήρας
- M13A
- Λάδια Motul 300V 10W40
- Suzuki Sport High Pressure Radiator Cap
- Suzuki Sport Sports Thermostat
- Suzuki Sport Racing Plug Cord
- Suzuki Sport Racing Oil Filler Cap
- Changed to relocated 45A Battery to fit the turbo pipes
- ZAGE Turbo Kit
- IHI RHF5 turbine
- High Flow Air Filter
- Exhaust Manifold
- Downpipe 50mm
- Tial External Wastegate 38mm
- Greddy Type S BOV
- Front mount intercooler
- Denso fuel injectors 300cc
- Trust Greddy E-Manage Ultimate + Universal Harness + O2 Sensor
- APEXi Turbo Timer Black Color Limited Edition
- Blitz SBC i-Color Spec R
- Blitz i-Color Temperature Sensor Set
- Blitz i-Color Pressure Sensor Set
- Thunder exhaust front pipe 60mm
- Thunder exhaust midpipe 60mm
- Thunder exhaust muffler 60mm


Ανάρτηση/Πλαίσιο
- Cusco Type OS front strut brace
- MRD Coilovers
- Exedy 4-puck carbotic clutch kit
- R's Reinforced Clutch Push Rod

Σύστημα Πέδησης
- "Swift Japan" Special Edition VTTR 4pot Big Brake Kit 303x21
- Tenzo-R DC6 17'' Alloys
- Kumho KU31 205/40/17 Tires
- Μπουζόνια Sparco


Αισθητικές Βελτιώσεις
Εσωτερικές
- Suzuki Sport Carbon Engine Cover
- Hood dampers
Εξωτερικές
- Debadged
- "SwiftClub.gr" decals
- "Sports Mind produced by Suzuki Sport" decal
- "Race Track Use Only" decal by Suzuki Sport
- Japanese decals
- Motorized folding LED mirrors
- Windows Dark Reflex tinting by FoliaTec
- Suzuki's Rear Upper Spoiler
- Swift Sport front bumper
- Swift Sport front bumper spoiler
- Sideskirts
- Suzuki Sport upper & lower bumper grilles


Ηλεκτρικά
- Interior white led cabin light
- LED Tail Lights
- Angel Eyes with modified blueish rings
- HID H11 8000k
- HID H1 8000k


Ηχοσύστημα
- PACR01 changed to PACR05


Δυναμομετρήσεις
- 165hp & 20kg torque

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/01/3962734803_76d556a681_b-3.jpg

.Το αμαξι ειναι στην σχολη μου εχει αλλαχτει τουρμπινα και θεωρω την τιμη πολυ καλα επειδη ξερω οτι εχει πεσει πολυ χρημα στο αμαξι..Για πειτε μου

z3 2.2
25-01-10, 13:54
Ρε συ Tomis το εχεις σκεφτει καλα?
Κοντραμαξο σε εκδοση τηλεκατευθυνομενου.
Και αμα κανει κανα κραου?
Τι ζητας απο ενα αυτοκινητο?

yodas
25-01-10, 14:01
Πολύ καλό φαίνεται και μάλλον έχει γίνει προσεγμένη δουλειά...εγώ λέω go for it!

Kostas_1
25-01-10, 14:06
Τι να το κανεις?
Το αυτοκινητο αυτο ειναι για ενα συγκεκριμενο σκοπο....
Αν ειναι στα ενδιαφεροντα σου, ΟΚ, αλλα να ξερεις οτι κατα τη γνωμη μου ειναι γαμος ενω θα σε απασχολει και αρκετα συχνα...(εχεις λ7 για χομπυ?)

TOMIS
25-01-10, 14:11
Τι να το κανεις?
Το αυτοκινητο αυτο ειναι για ενα συγκεκριμενο σκοπο....
Αν ειναι στα ενδιαφεροντα σου, ΟΚ, αλλα να ξερεις οτι κατα τη γνωμη μου ειναι γαμος ενω θα σε απασχολει και αρκετα συχνα...(εχεις λ7 για χομπυ?)

Δεν θα το ελεγα μονο κοντραμαξο...Μια χαρα το κινεις καθημερινα το παρκαρεις ευκολα και δεν καει και πολλα.Δεν ειπα οτι θα το παρω γιατι δεν εχω και τα λεφτα..Απλα λεω αν τα ειχα θα αντικαθιστουσα το κλιο με αυτο..Κραου με 50000 χιλιομετρα δεν νομιζω γιατι ειναι πολυ προσεγμενο..Αλλα αυτο που σκεφτομαι ειναι αυτο που λες οτι ειναι τηλεκατευθυνομενο...Δεν το κανεις για αμαξι ρε παιδι μου μονο για να παιζεις ειναι..Τα θεωρεις πεταμενα λεφτα λες?

BILL007
25-01-10, 14:12
Αμα το ξέρεις προσωπικά πάρτο...Αλλιώς άστο...όπως είπε ο Δημήτρης παραπάνω...

TOMIS
25-01-10, 14:13
Και οχι λεφτα για πεταμα δεν εχω..Το αντιθετο κιολας μονο για να πιασουν τοπο τα εχω και αν και αυτο

Dimzan
25-01-10, 14:30
Επειδη εχουμε swift θα σου πω πως εχει ενα θεμα με τις λακουβες και κυριως με την πισω αναρτηση.

Τωρα αυτο που ειναι και χαμηλωμενο δεν θελω να φανταζομαι πως κανει.

Αν εχει γινει σωστη δουλεια 12000 ειναι πολυ καλη τιμη.

Αλλα σορρυ ρε φιλος, 12χιλιαρικα δινεις για κατι αναξιοπιστο οταν σου περισσευουν.

Τα γιαπωνεζικα τα παιρνεις επειδη ειναι αξιοπιστα. Αν θες τουμπο παρε κανα VAG 1,8T .
Αλλιως χτυπα κανα πολυστροφο honda με τα ιδια λεφτα.

Η γνωμη μου ειναι οχι, ακομα κι αν το ξερεις το αμαξι, και ο λογος ειναι οτι σιγουρα θα αντιμετωπισεις προβληματα και το αμαξι θα σου κοστισει πολυ παραπανω απ οσο το ειχες υπολογισει, χωρια οτι το παντρευσαι.

Stathis
25-01-10, 14:33
βαλε αλλα 3 χιλιαρικα και παρε τζαγκουαρ!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/520329/

Christos 330
25-01-10, 14:40
βαλε αλλα 3 χιλιαρικα και παρε τζαγκουαρ!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/520329/

Που πηγαν οι τιμες ρε Σταθη ; ; ;

15 χιλιαρικα τζακουαρ . . .

Παντως το suzuki πολυ καλο !!!

TOMIS
25-01-10, 14:43
Οκ στην ουσια ηξερα την αληθεια αλλα ελεγα μηπως...Γενικα τουρμπο μεταχειρισμενο ειναι επικινδυνο αλλα δειχνει δελαστικο...

Driver M
25-01-10, 16:02
Εμένα μου φαίνεται μια χαρά και δεν το θεωρώ μόνο κοντράμαξο, αφού τα swift και μια χαρά τιμόνι έχουν και γενικά πιστεύω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί για καθημερινό αμάξι, με μόνη (αλλά βασική) ένσταση το θέμα της αξιοπιστίας.

Και η τιμή του πάντως μου κάνει φοβερή εντύπωση. Εδώ ένα απλό swift 3ετίας κάνει άνετα 8-9χιλιάρικα, αυτό που έχει και της παναγιάς τα ιμάτια πάνω κάνει μόνο 12?

Παρόλα αυτά, το αμάξι φαίνεται προσεγμένο και είναι αρκετά όμορφο εξωτερικά, ιδιαίτερο μεν αλλά όχι κραυγαλέο, τουλάχιστον για τα γούστα μου. Μάθε λίγα περισσότερα για το πόσο καιρό φοράει τουρμπίνα, γιατί αλλάχτηκε (γιατί μου φαίνεται ότι αλλάχτηκε κάπως πρόσφατα), πήγαινέ το και σε έναν καλό μηχανικό και με πολλή περίσκεψη πάρε την απόφασή σου. Σίγουρα έχει ρίσκο η υπόθεση, αλλά και αυτό μέσα στη ζωή είναι.

bill_m3
25-01-10, 17:04
Και εμένα μου αρέσει πάρα πολύ!
Κουκλάκι είναι το σουιφτ!!!!

Αν όπως είπαν τα παιδιά σου περισσεύουν, χτύπα το!!!

fanisk
25-01-10, 17:09
εξτρα αξιας 23.000¤ και το δινει 12 με οτι εχει πανω + τα μαμα πραγματα? Ας τα εβγαζε τουλαχιστον..
Μπα..μακρυα.

:thumbsdown:

TOMIS
25-01-10, 17:49
εξτρα αξιας 23.000¤ και το δινει 12 με οτι εχει πανω + τα μαμα πραγματα? Ας τα εβγαζε τουλαχιστον..
Μπα..μακρυα.

:thumbsdown:

Απο οτι ξερω το παιδι εχει τρελη αναγκη για λεφτα λογω οικογενειακου προβληματος αν δεν κανω λαθος..Εχω δει CLk 2 τιας με 6 χιλιαρικα σκοτωμα,δεν μπορουμε να ξερουμε τους λογους που καποιος δινει το αμαξι και πως νιωθει για την πραξη αυτη.Το θεμα ειναι το κοστος συντηρησης του αυτοκινητου αυτου αν υποθεσουμε οτι ολα ειναι αρτια..Η τουρμπινα δεν ξερω ποτε αλλαχτηκε αλλα ξερω τον λογο...Ηθελε απλα μεγαλυτερη δεν υπηρξε καποιο προβλημα δηλαδη..Δεν μου περισσευουν ομως λεφτα:(..Νοεμβριο θα τα εχω και μεχρι τοτε θα το εχουν φαει

Stamatis
25-01-10, 18:00
βαλε αλλα 3 χιλιαρικα και παρε τζαγκουαρ!

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/520329/

για οσους ηδη διαθετουν οικογενειακο ταφο, εχεις να προτεινεις κατι αλλο;

Παναγιτσα μου. Και μονο το οτι ηξερες οτι υπαρχει αυτη η αγγελια με βαζει σε σκεψεις για την ψυχικη σου υγεια.

12 χιλιαρικα ειναι καλα λεφτα αν το αμαξι ειναι σωστο.
Για γαμο φυσικα μιλαμε.

ΦΑΝΗΣ
26-01-10, 00:24
Πολύ όμορφο το έχει κάνει,και τα 12000¤ είναι καλή τιμή,αλλά ρε παιδί μου πολύ χαμήλωμα με τη πρώτη καλή λακούβα θα πάρεις τον προφυλακτήρα στο χέρι,και επίσης δεν ξέρουμε τι έχει περάσει αυτό το αυτοκίνητο,μιας και είναι καραφτιαγμένο,απλώς η τιμή είναι δέλεαρ,εγώ προσωπικά δεν θα το έπαιρνα για άλλους λόγους....

paganis
26-01-10, 00:45
δεν θα το αγοραζα...σε αυτα τα λεφτα βρισκεις ιμπιζα κουπρα με 180 αλογα μαμα( αν βρεις μαμα...γιατι ολα, ειναι τουλαχιστον με προγραμμα)...και πιο γρηγορο...και σχετικα αξιοπιστο!!

saikoe39
27-01-10, 01:46
Καλο αμαξακι....πολυ δουλεια..πολυ μερακι....αλλα στα χρηματα αυτα.....παιζουν colt czt...207gt-rallye...seat ibiza cupra(ειναι 1.8)και Punto tzet...και αλλα τετοια μικρα τουρμπατα που ειναι παντου και σε ολα πολυ ανωτερα απο αυτο...!!!!!!!

παντως μετα 20 κιλα ροπης....πρεπει να εχεις και 2-3 σετ σασμαν στην ακρη...

vasilis e30
27-01-10, 07:55
Αμα το ξέρεις προσωπικά πάρτο...Αλλιώς άστο...όπως είπε ο Δημήτρης παραπάνω...

συμφωνω και εγω.ειναι καλη τιμη αν ολα ειναι οκ,με τα extra που φοραει.

stavr
27-01-10, 08:30
Τουρμπο + Μεταχειρισμενο= Μακρια και αγαπημενοι!

Εδω ενα σμαρτακι πηρα και το πληρωσα καινουριο (τουρπινα και επισκευη μεσα σε ενα χρονο!)

Εκτος και αν το ξερεις τοοοοοσο καλα το αυτοκινητο και εισαι σιγουρος!

IsidorosM3
03-02-10, 01:21
Αν ειναι αυτο που νομιζω δεν δουλεψε ποτε σωστα.