PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποδοσφαιρικα και αλλα... Σαιζον 2010-2011



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7

A8hnaios
19-02-11, 22:59
Oσο θα υπαρχει αυτο το γηπεδο που ο καθε καφρος θα μπορει να μπει μεσα οποτε γουσταρει και να σκοτωσει(Σισε,Νινης,Καντε,Σ αριεγκι χτυπηθηκαν) τοτε το αποτελεσμα παντα θα αλλοιωνεται.Απλα πραγματα η γυναικα του Καλοπουλου του ειπε:Αντρουλη μου κανε οτι μπορεις για να γυρισεις σπιτακι μας αποψε...

"Ξύλο" σε παίκτες του Παναθηναϊκού...

https://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_vs_panathinaikos/ksulo_se_paiktes_toy_panathhnaikou.784059.html

katsaraios
19-02-11, 23:01
τα λεμε εδω και χρονια ,απλα εξω καθονται μαζι διπλα διπλα οι προεδροι και βλεπουν τα ντερμπι ενω εδω πρεπει να χανουν μετα ξυλου κιολας.
καλα δεν θα μας λειψη ο Σισε καλο στον αντιπαλο θα κανει:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

alexm
19-02-11, 23:07
χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα είδες Αλέξη που βλέπουμε τις φάσεις με διαφορετικό μάτι ??? Εγώ είδα να του τη χώνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με ΜΙΣΟΣ ...άλλο αν τον πιάνει ξώφαλτσα και του παίρνει λίγο χρόνο του Λέτο να σκεφτεί ότι η φάση σηκώνει κόκκινη και καθυστερεί να πέσει... Στις φάσεις αυτές μετράει η πρόθεση.. και καλό θα ήταν να του κόψουν τη μπάλα μετά από αυτό που έκανε... και τον είχα σε εκτίμηση το τσογλάνι τον Τοροσίδη :thumbsdown:

Εισαι υπερβολικος... Νικο,σε ολο το ματς σαν τα κοκορια εκαναν οι δυο τους και εαν δεν πηξει το μυαλο τους για το ελληνικο πρωταθλημα καλοι ειναι!!!!!

Α ξεχασα να αναφερθω στον παληκαρα τον Μητροπουλο :thumbsdown:και σαν παιχτης την ιδια αποψη ειχα για αυτον τον Ραμπο!!!!!

Παντως και με το σημερινο (αδικο απο πλευρας διαιτησιας) παιχνιδι, πρεπει να παραδεχτεις οτι ο ΟΣΦΠ ειναι ενα κλικ καλυτερος σαν ομαδα κατα την διαρκεια ολης της χρονιας thumb

NickE60
19-02-11, 23:07
"Ξύλο" σε παίκτες του Παναθηναϊκού...

https://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_vs_panathinaikos/ksulo_se_paiktes_toy_panathhnaikou.784059.html

παιδιά φαινόντουσαν τα μπουλούκια που έριχναν ξύλο αλλά ...η κάμερα δεν έκανε ζουμ... και νόμιζα πως πανηγυρίζουν, αλλά τους παίχτες του Παναθηναϊκού δεν τους είδα να φεύγουν από τον αγωνιστικό χώρο... να δω τι τιμωρία θα φάνε τώρα!!!!! Κανονικά πρέπει να τους μηδενίσουν και να τους πετάξουν έξω από το πρωτάθλημα ..που έτσι κι αλλιώς δεν το άξιζαν.. και αγώνα μουφα κέρδισαν και στο ξύλο τους πλάκωσαν αντί να βάλουν την ουρά στα σκέλια και να μη μιλήσουν....

NickE60
19-02-11, 23:10
Εισαι υπερβολικος... Νικο,σε ολο το ματς σαν τα κοκορια εκαναν οι δυο τους και εαν δεν πηξει το μυαλο τους για το ελληνικο πρωταθλημα καλοι ειναι!!!!!

Α ξεχασα να αναφερθω στον παληκαρα τον Μητροπουλο :thumbsdown:και σαν παιχτης την ιδια αποψη ειχα για αυτον τον Ραμπο!!!!!

Παντως και με το σημερινο (αδικο απο πλευρας διαιτησιας) παιχνιδι, πρεπει να παραδεχτεις οτι ο ΟΣΦΠ ειναι ενα κλικ καλυτερος σαν ομαδα κατα την διαρκεια ολης της χρονιας thumb

Αλέξη, επειδή σε αυτά τα παιχνίδια το αποτέλεσμα μετράει ..σήμερα έδωσαν .........απο λάθος...... άλλο ένα μουφα πρωτάθλημα στον ολυμπιακό για να λέει στις επόμενες γενιές οτι έχει τα περισσότερα...

Θέλω να δω την τιμωρία από την επιτροπή διαιτησίας, μετά από αυτά τα αίσχη, στον επόπτη αλλά και στον διαιτητή που δεν έβλεπαν καλά σήμερα γιατί είχαν κοκκινίσει τα μάτια τους!!! Θα τους πετάξουν έξω κλοτσηδόν??? και μετά από αυτό ..θέλω να δω με τι σπίτια θα βρεθούν μετά από 1-2 χρόνια... αλλά και που θα εργάζονται....

atha
19-02-11, 23:12
tha faei prostimo mias agonistikis o gauros kai meta tha ginei me anastoli kai 45000 prostimo. idiaitera tora tou to katharisan to protathlima tha idrosei t aytaki tous
exoun fetos tin kalyteri omada kai omos theloun na thymoumaste ta sproximata pou trone

manos
19-02-11, 23:12
απο που να αρχισω και που να τελειωσω...απ το χερι του νταη τοροσιδη,απ το ολοκαθαρο γκολ του κατσουρανη,απ το ολοκαθαρο οφσαιντ στο 2ο γκολ του γαυρου,απ τον αλλο νταη μητροπουλο που μπαινει μεσα και τσακωνει τον λετο απ την φανελα,ειλικρινα δεν εχω λογια.τετοιο σφαξιμο σε ντερμπι δεν θυμαμαι οσα χρονια ασχολουμαι με την μπαλα.επρεπε βρε παιδι μου να κερδισει ο γαυρος,οτι και να γινοτανε.ειλικρινα το μονο που μπορω να κανω για ολους αυτους που πανηγυρισαν μεσα στο γηπεδο αλλα και εξω αυτην την νικη ειναι να γελασω μαζι τους....

A8hnaios
19-02-11, 23:13
Αηδίασε και φεύγει ο Σισέ!(??)


https://www.gazzetta.gr/iphone-all-news/item/138254-%CE%A4%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%BF-%CE%A3%CE%B9%CF%83%CE%AD

NickE60
19-02-11, 23:18
απο που να αρχισω και που να τελειωσω...απ το χερι του νταη τοροσιδη,απ το ολοκαθαρο γκολ του κατσουρανη,απ το ολοκαθαρο οφσαιντ στο 2ο γκολ του γαυρου,απ τον αλλο νταη μητροπουλο που μπαινει μεσα και τσακωνει τον λετο απ την φανελα,ειλικρινα δεν εχω λογια.τετοιο σφαξιμο σε ντερμπι δεν θυμαμαι οσα χρονια ασχολουμαι με την μπαλα.επρεπε βρε παιδι μου να κερδισει ο γαυρος,οτι και να γινοτανε.ειλικρινα το μονο που μπορω να κανω για ολους αυτους που πανηγυρισαν μεσα στο γηπεδο αλλα και εξω αυτην την νικη ειναι να γελασω μαζι τους....

εγώ θυμάμαι... Ριζούπολη
...έπεφταν καδρόνια στους παίχτες του βάζελου και οι παρατηρητές δεν έβλεπαν τίποτα.......

A8hnaios
19-02-11, 23:28
γμτα παω για κανα ποτακι.!

alexm
19-02-11, 23:28
Αλέξη, επειδή σε αυτά τα παιχνίδια το αποτέλεσμα μετράει ..σήμερα έδωσαν .........απο λάθος...... άλλο ένα μουφα πρωτάθλημα στον ολυμπιακό για να λέει στις επόμενες γενιές οτι έχει τα περισσότερα...

Θέλω να δω την τιμωρία από την επιτροπή διαιτησίας στον επόπτη αλλά και στον διαιτητή που δεν έβλεπαν καλά σήμερα γιατί είχαν κοκκινίσει τα μάτια τους!!! Θα τους πετάξουν έξω κλοτσηδόν??? και μετά από αυτό ..θέλω να δω με τι σπίτια θα βρεθούν μετά από 1-2 χρόνια...

Νικο θα τα πουμε καποια αλλη στιγμη που θα εισαι ποιο ηρεμος..... thumb
Θα σου επαναλαβω ομως οτι το πρωταθλημα δεν ειναι μουφα και το ξερεις γιατι δεν κρινετε απο ενα παιχνιδι.
Εαν ΕΠΑΝΑΛΒΑΝΩ εαν, ειναι να καθαρισει μια για παντα το ποδοσφαιρο (παραγοντες-διαιτησια-οπαδοι)στην Ελλαδα, ΝΑΙ ας ξεκινησει απο την ομαδα μου με οποιες συνεπειες thumb

NickE60
19-02-11, 23:28
«Θέατρο σκιών το πρωτάθλημα»

https://www.gazzetta.gr/iphone-all-news/item/138268-%C2%AB%CE%98%CE%AD%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF-%CF%83%CE%BA%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CE%B7%C E%BC%CE%B1%C2%BB



Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός αναφέρει μεταξύ άλλων:

«Η πολυαναμενόμενη αναμέτρηση των δύο πρωτοπόρων του βαθμολογικού πίνακα εξελίχθηκε δυστυχώς, σε παράσταση θεάτρου σκιών για ένα ρόλο, ο άρχων του αγώνα ήταν πραγματικά τέτοιος... άρχοντας. Φρόντισε να δείξει σε όλους ότι η δική του βούληση, θα ήταν ο καθοριστικός παράγοντας.

Και το χρώμα της βούλησής του, το καταλάβαμε από πολύ νωρίς. Το επέδειξε τόσο εμφατικά που δυστυχώς σήμερα αντί να συζητάμε για ποδόσφαιρο, είμαστε υποχρεωμένοι να καταγγείλουμε μία σαφή και ξεκάθαρη αλλοίωση αποτελέσματος. Μία αλλοίωση η οποία στη συγκεκριμένη περίπτωση, συνιστά αναμφίβολη αλλοίωση του πρωταθλήματος και της εξέλιξής του.

Ίσως μάλιστα η λέξη αλλοίωση να μην επαρκεί για να χαρακτηρίσει έναν αγώνα, στο οποίο ακυρώθηκε χωρίς λόγο κανονικότατο γκολ και δεν καταλογίστηκαν υπέρ του Παναθηναϊκού δύο πέναλτι. Διαιτησίες όπως η σημερινή του κ. Καλόπουλου, φαίνεται πως εξαντλούν τον πλούτο της ελληνικής γλώσσας. Όπως και να έχει ωστόσο, ο Παναθηναϊκός είναι εδώ και όπως φάνηκε και καθαρά μέσα στο γήπεδο θα διεκδικήσει μέχρι τέλους αυτό που του αξίζει και του στερούν ξεδιάντροπα.

Κλείνοντας, θέλουμε ως ΠΑΕ να συγχαρούμε τους ποδοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο του Παναθηναϊκού... Είπαμε όμως, σήμερα το ποδόσφαιρο περνάει σε δεύτερη μοίρα».

manos
19-02-11, 23:34
εγώ θυμάμαι... Ριζούπολη
...έπεφταν καδρόνια στους παίχτες του βάζελου και οι παρατηρητές δεν έβλεπαν τίποτα.......

νικο απο θεμα διαιτισιας δεν ειχε καμια σχεση ομως...κι εμεις εχουμε κανει καφριλες!και θα ξανακανουμε,πως να μην ξανακανουμε αλλωστε οταν βλεπουμε τετοια εκτροπα!αλλα η διαφορα ενος παναθηναικου ΟΠΑΔΟΥ ειναι οτι ποτε δεν θα χτυπαγε εναν καρεμπε και γενικα τετοιου επιπεδου παιχτη οι οποιοι ΔΕΝ προκαλουνε και απλα παθιαζονται με την ομαδα στην οποια παιζουν.απλα σημερα δειξανε ποσο κομπλεξικοι και απολιτιστα ειναι αυτα τα ατομα.

NickE60
19-02-11, 23:36
Νικο θα τα πουμε καποια αλλη στιγμη που θα εισαι ποιο ηρεμος..... thumb
Θα σου επαναλαβω ομως οτι το πρωταθλημα δεν ειναι μουφα και το ξερεις γιατι δεν κρινετε απο ενα παιχνιδι.
Εαν ΕΠΑΝΑΛΒΑΝΩ εαν, ειναι να καθαρισει μια για παντα το ποδοσφαιρο (παραγοντες-διαιτησια-οπαδοι)στην Ελλαδα, ΝΑΙ ας ξεκινησει απο την ομαδα μου με οποιες συνεπειες thumb

Αλέξη είμαι πολυ ήρεμος ρε συ. Το πρωτάθλημα ξεγραμμένο το είχα και ξέρεις πολύ καλά ότι ούτε φανατίκλα έχω ούτε και γήπεδο πατάω ποτέ, αλλά ρε φίλε βλέπω το ίδιο έργο 10 χρόνια..... Τι Κοκκαλης? Τι Μαρινάκης? χέρι με χέρι έγινε η αλλάγή, αν δεν ταιριάζανε δεν θα συμπεθεριάζανε.. ..Ο στόχος είναι ένας...πάση θυσία..... βαρέθηκα... και όχι ..έτσι δεν αξίζει να παίρνετε πρωταθλήματα... δεν ξέρω αν διαφωνείς.. :original: :thumbsup:

edit: επίσης, τα πρωταθλήματα τελειώνουν με παιχνίδια που κερδίζονται ή χάνονται στον αγωνιστικό χώρο, όχι στα τηλέφωνα ή τα καλά εστιατόρια..
Μου λες πως το πρωτάθλημα δεν κρίνεται από ένα παιχνίδι και πως έχεις παίξει φέτος την καλύτερη μπάλα ενώ ξέρεις πως τα περισσότερα παιχνίδια τα έχεις πάρει με ένα γκολ διαφορά στο 85+ ..και με ζμπρώξιμο... αλλά εν πάσει περιπτώσει, ΟΚ να το δεχτώ! Άλλα παιχνίδια δεν υπάρχουν? Το πήρατε με τη σουπερομαδα (που δεν μπορεί να κερδίσει "καθαρά" τις Σέρες και το Βόλο) απο τον Ιανουάριο??
Τι πρέπει να γίνει δηλαδή με τα υπόλοιπα παιχνίδια? Όποιος περνάει από Καραϊσκάκη πρέπει υποχρεωτικά να χάνει ...επειδή εσείς παίζετε γενικώς την καλύτερη μπάλα?? ακόμα κι αν σε κερδίζει??? ΟΚ..! αν είναι έτσι ρε φίλε, τότε ας μην γίνονται οι αγώνες στο Καραϊσκάκη. Ας μαζεύονται οι παράγοντες ΟΣΦΠ και αντιπάλου ομάδας σε κανα καφενείο Κυριακή πρωί ..να βάζουν 5 υπογραφές πως.. ξέρω γω ...λόγω ανωτέρας βίας ή αδυναμίας, το παιχνίδι το κερδίζει ο ολυμπιακός ..να τελειώνει εκεί και να μην το κουράζουμε με αγώνες και διαιτησίες... μα σοβαρά μιλάμε τώρα???

και να σου κάνω και μια τελευταία ερώτηση (για να καταλάβεις την έννοια του "μούφα" πρωταθλητής) ...αν έληγε το παιχνίδι 1-2, όπως θα έπρεπε, θα είχατε σίγουρο κανένα πρωτάθλημα??? Και τι θα γινόταν στο καραϊσκάκη μετά την λήξη?? Θα μαζεύαμε νεκρούς?? αφού ακόμα και που καταφέρατε και κερδίσατε, ξεσπάσατε σε αυτούς που έχασαν... αυτό είναι τρομοκρατία, είναι κατάντια... ώστε να βλέπουν όποιοι είναι να παίξουν εκει μέσα, παίκτες ή διαιτητές, πως με τον ένα ή τον αλλο τρόπο θα πρέπει το παιχνίδι να κερδηθεί ...κι αν τολμήσουν οι άλλοι να παίξουν για να κερδίσουν, θα φάνε και ξύλο στο τέλος, γιατί η "καμόρα" πρέπει να κυριαρχεί και να το δείχνει..

Samaro
19-02-11, 23:51
Μια εικόνα χίλιες λέξεις !!
Ενα βίντεο ;;;;..................
https://www.dailymotion.com/video/xh41ip_offside-sto-goal-tou-pao_sport
:thumbsdown::ranting2:
Υ Γ :Ακούστε τι λέει ο εκφωνητής !!! Ξεχυλισε η αηδία !!!

NickE60
19-02-11, 23:51
νικο απο θεμα διαιτισιας δεν ειχε καμια σχεση ομως...κι εμεις εχουμε κανει καφριλες!και θα ξανακανουμε,πως να μην ξανακανουμε αλλωστε οταν βλεπουμε τετοια εκτροπα!αλλα η διαφορα ενος παναθηναικου ΟΠΑΔΟΥ ειναι οτι ποτε δεν θα χτυπαγε εναν καρεμπε και γενικα τετοιου επιπεδου παιχτη οι οποιοι ΔΕΝ προκαλουνε και απλα παθιαζονται με την ομαδα στην οποια παιζουν.απλα σημερα δειξανε ποσο κομπλεξικοι και απολιτιστα ειναι αυτα τα ατομα.

είχε διακοπεί το παιχνίδι θυμάμαι και γινόταν της π@τανας μέσα και έξω απ' το γήπεδο... και ο φλωρος ο πρόεδρος που είχαμε πάλι τότε ..φοβήθηκε μην του πουν ότι είναι κότα κι οτι πάει να πάρει το παιχνίδι στα χαρτιά ..και τους έβαλε μέσα ...ο φλωρόμαγκας ....να συνεχίσουν το παιχνίδι ...τα γεγονότα διεγράφησαν... σαν να μην είχε συμβεί τίποτα...

NickE60
19-02-11, 23:55
Μια εικόνα χίλιες λέξεις !!
Ενα βίντεο ;;;;..................https://www.dailymotion.com/video/xh41ip_offside-sto-goal-tou-pao_sport
:thumbsdown::ranting2:
Υ Γ :Ακούστε τι λέει ο εκφωνητής !!! Ξεχυλισε η αηδία !!!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αχα ...Είναι πολύ κλειστό το πλάνο ...δεν μπορεί να φανεί!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:
Γίνανε ρόμπες εντελώς!!!!!! :thumbsup: :thumbsup:

..και μετά τους έφταιξε ο Σισσέ... :thumbsdown:

NickE60
20-02-11, 00:01
https://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article777052.ece/ALTERNATES/w620/marinakis.jpg


Μαρινάκης: "Νικήσαμε 2-1 αντί για 5-1"

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης κατά την έξοδο του από το γήπεδο μίλησε για το ντέρμπι και τόνισε πως νίκησε ο καλύτερος. "Το παιχνίδι έπρεπε να τελειώσει 5-1 και όχι 2-1", είπε χαρακτηριστικά.


Επεισόδιο Σισέ-Μαρινάκη

Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού θέλοντας να πικάρει τον Γάλλο σούπερ-σταρ του Παναθηναϊκού, του έκανε μια χειρονομία λέγοντας του με νόημα "δεν πειράζει του χρόνου".

Ο Σισέ απάντησα άμεσα λέγοντας ότι "δεν θα είμαι εδώ του χρόνου" και με τη σειρά του ο Βαγγέλης Μαρινάκης του είπε: "αυτό είναι πρόβλημα σου". Για να καταλήξει ο στράικερ του "τριφυλλιού" προς το "αφεντικό" των Πειραιωτών: "με πήδηξες, ξέρεις πως νίκησες".

"Ντου" παικτών του Παναθηναϊκού στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού

Κι ενώ η αποστολή του Παναθηναϊκού ετοιμαζόταν να αποχωρήσει από το Καραϊσκάκη, ορισμένοι παίκτες κατέβηκαν από το πούλμαν για να πάνε στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού, με σαφή πρόθεση να... ζητήσουν τα ρέστα, αναζητώντας τον Βασίλη Τοροσίδη.

Συγκεκριμένα οι Σισέ, Καραγκούνης, Λέτο, Κατσουράνης, Τζόρβας και Νίνης εμφανίστηκαν αρκετά εκνευρισμένοι φωνάζοντας "που είσαι ρε αρχ... Βγες έξω να σε γαμ... " αναφερόμενοι στον Τοροσίδη, ο οποίος όπως ανακοίνωσε επίσημα η ΠΑΕ έβριζε συνεχώς κατά τη διάρκεια του αγώνα και συγκεκριμένα μετά την κάρτα που δέχτηκε περίμενε στη φυσούνα για να δημιουργήσει επεισόδια.

Σε εκείνο το σημείο άνθρωποι του Ολυμπιακού προσπάθησαν να τους ηρεμήσουν. Εν μέσω της φασαρίας άρχισαν να σπρώχνουν τον Νίνη, που ήταν έξαλλος. Ανάμεσα τους κι ο Βαγγέλης Μαρινάκης που προσπάθησε να τους ηρεμήσει. Ο Τζόρβας, ωστόσο, ήταν φανερά εκνευρισμένος αφού τον έβρισε του είπε "Να χαίρεσαι την ομάδα σου. Πήγατε το ποδόσφαιρο 200 χρόνια πίσω".

Τελευταίος επέστρεψε στο πούλμαν ο Γιώργος Καραγκούνης που φώναζε για τα "αίσχη της Ριζούπολης", απαντώντας με αυτόν τον τρόπο στα όσα υβριστικά του έλεγε ο Μαρινάκης κι η ασφάλεια του.

Προηγουμένως οι πόρτες είχαν κλείσει, αλλά ήταν φανερό ότι τα πνεύματα ήταν τεταμένα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, καθώς είχαν προηγηθεί και "κοκορομαχίες" μες στον αγωνιστικό χώρο.

Επεισόδιο και με Μητρόπουλο!

Ρόλο πυροσβέστη έπαιξε ο πρώην γιατρός του Παναθηναϊκού και νυν του Ολυμπιακού, κ. Τζουρούδης, ο οποίος προσπάθησε να τους ηρεμήσει, ανταλλάσσοντας μάλιστα χειραψία με τον Τζόρβα.

Τα πνεύματα, όμως, οξύνθηκαν όταν έκανε την εμφάνιση του ο Τάσος Μητρόπουλος, στον οποίο ο Νίνης φώναξε: "Αλλού αυτά Μητρόπουλε". Στη συνέχεια αντέδρασαν κι άλλοι παίκτες του Παναθηναϊκού, που τον έβριζαν σε έξαλλη κατάσταση. Χαρακτηριστική ήταν η φωνή του Τζιμπρίλ Σισέ που άρχισε τα... γαλλικά του.

Ο γενικός αρχηγός του Ολυμπιακού από τη μεριά του απάντησε "Ελάτε να σας γαμ... και τους έστελνε φιλάκια". Στο περιστατικό "μπήκε" κι ο Γόντικας λέγοντας "Πολλοί γαμ.... μαζευτήκατε", για να ακολουθήσει αναμπουμπούλα, που έληξε μετά από λίγα λεπτά.



https://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/enoxlhmenos_o_sise.784070.html

nikos-Mpacket
20-02-11, 00:03
ρε τον κακομοιρη τον Λετο ,γνωρισε και αυτος την αχαριστια οπως ο τρανος Ριβαλντο....

και δυστυχως το καφριλικο οπαδιλικι μεταδιδεται και στις νεαροτερες ηλικιες με κατι τετοια...
Δεν μπορουν να χασουν ,πρεπει με το ζορι να κερδιζουν και ειναι και περηφανοι μετα


χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα είδες Αλέξη που βλέπουμε τις φάσεις με διαφορετικό μάτι ??? Εγώ είδα να του τη χώνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ και με ΜΙΣΟΣ ...άλλο αν τον πιάνει ξώφαλτσα και του παίρνει λίγο χρόνο του Λέτο να σκεφτεί ότι η φάση σηκώνει κόκκινη και καθυστερεί να πέσει... Στις φάσεις αυτές μετράει η πρόθεση.!!!!!!!!!!!! ....και καλό θα ήταν να του κόψουν τη μπάλα μετά από αυτό που έκανε...

...και τον είχα σε εκτίμηση το τσογλάνι τον Τοροσίδη :thumbsdown: ...και μετά περιμένουμε από τους νέους να γίνουν πρώτα φίλαθλοι και μετά οπαδοί.. Πως?? Όπως τους δασκαλεύει ο κάθε Τοροσίδης?? :whistle:

Αν και οι πιο πολλοι ξερετε οτι εχω πει οτι δεν θα γραψω ποτε στα ποδοσφαιρικα τα 2 παραπανω ποστ αλλα και καποια αλλα που δεν τα εκανα Quote μου δινουν το ερεθισμα να να εκφρασω την γνωμη μου.

Μολις γυρισα απο το γηπεδο και το 1ο που θα ηθελα να πω οτι μαλλον φετος δεν θα ξαναπαω και ο λογος ειναι αυτα τα καλοπαιδα που μπηκαν στον αγωνιστικο χωρο και χτυπησαν καποιους παικτες του ΑΙΩΝΙΟΥ.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και θα πρεπει ολοι οσοι εχουμε διαρκειας στον Ολυμπιακο και νοημοσυνη βεβαια να κανονισουμε να παμε στα γραφεια και να απαιτησουμε τα χρηματα απο τα παιχνιδια που θα χασουμε λογω της συμπεριφορας καποιων αλλων συνοπαδων μας που τους αφησαν να κανουν οτι εκαναν ειτε λογω ανικανοτητας να τους κρατησουν ειτε επιτηδες.

Διαβαστε στο λινκ αυτο που με εκφραζει 100%:
https://www.sport-fm.gr/article/459827


Το αγωνιστικο κομματι δεν θα το σχολιασω αφου κλοπες εχουν γινει στο παρελθον και απο τις 2 πλευρες οποτε καλο θα ειναι να μην μιλαει κανεις για κλοπη.
Κριμα ειναι μονο που τελικα αυτο το φαινομενο δεν θα σταματησει ποτε στην Ελλαδα,φετος που ειχαμε την ευκαιρια λογω Μαρινακη-Πατερα και την μεταξυ τους φιλια την πεταξαμε στα σκουπιδια.

Οσο τωρα για την αχαριστια στον Λετο μαλλον αυτος ειναι ο αχαριστος και παιρνει ακριβως αυτο που του αξιζει,ισως και λιγοτερο.
Ειναι ντροπη να μην τιμας το ψωμι που εχεις φαι αλλα και την αγαπη που σου ειχε δωσει ο κοσμος με προκλητικες δηλωσεις και ψευτομαγκιες.

Για τον χαρακτηρισμο του Νικου για τον Τοροσιδη θα πω οτι κατα την γνωμη μου ειναι αδικος ή καλυτερα μη ολοκληρωμενος αφου θα επρεπε να ειχαν χαρακτηριστει ετσι ο Ιβιτς,ο Βυντρα,ο Λετο,ο Καραγκουνης,ο Γκαρσια,ο Καφες,ο Δελλας,ο Κυριακος και αλλοι και του Ολυμπιακου και αλλων ομαδων για διαφορες συμπεριφορες που το μονο που κανουν ειναι να δημιουργουν χουλιγκανισμο.
Ο μονος χαρακτηρισμος που ταιριαζει στον σημερινο Τοροσιδη ειναι ΚΟΥΤΟΣ που τελικα επεσε στην παγιδα του ηθοποιου αλλα και μπαλαδορου Λετο.

Τελος διαβασα καπου οτι ο Σισε θελει να την κανει,ΚΡΙΜΑ ενας τετοιος παικταρας διαφημιση του ποδοσφαιρου να φυγει ετσι.

NickE60
20-02-11, 00:13
Ρε Νικόλα... Τι ψωμί? στον κάλαθο των αχρήστων τον είχατε το Λέτο.... τώρα σας πείραξε που έπαιζε στη σύνθεση του βάζελου και τον πλακώσατε στις κουτουλιές ...όσο για Τοροσίδη.. άστο καλύτερα.. έχασα πάσα ιδέα για το άτομο αυτό.. Η κουτουλια δεν είναι μπάλα.. στις φάσεις και στα τζαρτζαρίσματα όλα παίζουν, ακόμα και τα μπινελίκια ..που απ' ότι διάβασα δεν άκουσε λίγα ο Λέτο αλλά και όλοι οι παίχτες, και τον Μητρόπουλο τον ξέρουμε καλά τι ρόλο παίζει... αλλά στην κουτουλιά μόνο ανεγκέφαλοι φτάνουν...

και για τον σπορ εφεμ τι να ακούσω? την "αντικειμενική" άποψη του Χριστόγλου και των Αντώνηδων που ξημεροβραδιάζουν στο λιμάνι??
Τους χάλασαν οι φίλαθλοι τη φιέστα λέει ...για τα άκυρα ..μόκο....


Αυτό που έγινε στο Καραϊσκάκη μετά το τέλος του ντέρμπι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Ο Ολυμπιακός έχει ουσιαστικά κατακτήσει τον τίτλο, κερδίζοντας των «αιώνιο» αντίπαλο και αφήνοντάς τον 10 βαθμούς πίσω, επτά αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος. Πραγματικά είναι να απορεί κανείς για ποιο λόγο κάποιοι οπαδοί των «ερυθρολεύκων» θέλησαν να το «γιορτάσουν» χτυπώντας τον Καντέ, τον Σισέ και τον Σιμάο.

Samaro
20-02-11, 00:16
Ηττημένος, αδικημένος και αξιοπρεπής
Ο Γιώργος Χελάκης σχολιάζει στην κάμερα του sday.gr το ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό και εξηγεί
τους λόγους που το τελικό 2-1 αδικεί τους «πράσινους»! ,,https://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=39864&catid=134

katsaraios
20-02-11, 00:17
ενταξει μωρε ,ας πουμε και κανα σοβαρο να ξαλαφρωωσουμε....
θα παει τελικο η ΑΕΚΑΡΑ με τον Βολο????:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

τον Μπεο λαχταραω χαχαχαχαχαχ

JuNiOr_
20-02-11, 00:29
Για αλη μια φορα οι γαυροι δειξαν την υποτιθεμενη μαγκια τους και γυρισαν το αθλημα 200 χρονια πισω..Βασισμενοι στο μοναδικο πραγμα που εχουν μαθει να κανουν,το π@στριλικι πηραν αλλη μια πετσινη νικη αλλο ενα πετσινο πρωταθλημα..Εξαλλου δεν τους νοιαζει πως και με ποια μεσα απλα το οτι τι το πηραν.Τα οσα εγιναν μετα τη. Ληξη απλα ειναι ντροπη και μονοι καποιοι σα τους γαυρους θα μπορουσαν να υζπερηφανευονταν..Απλα ντροπη για το καρκινο του εληνικου πρωταθληματος...
Την επομενη φορα ας μην κρυβετε ο τοροσιδης οταν το φωναζουν...
Οσον αφορα το fat boy αξιος διαδοχος του προκατοχου του..βρωμα και σαπιλα..

NickE60
20-02-11, 00:29
Ηττημένος, αδικημένος και αξιοπρεπής
Ο Γιώργος Χελάκης σχολιάζει στην κάμερα του sday.gr το ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό και εξηγεί
τους λόγους που το τελικό 2-1 αδικεί τους «πράσινους»! ,,https://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=39864&catid=134

πολύ σωστός και αντικειμενικός ο Χελάκης thumb

μέσα σε αυτό το site βρήκα και αυτή τη φωτογραφία:

καλά αυτός δίπλα στο Μαρινάκη δεν είχε φάει 20-25 χρόνια για απάτες? ...και είχε "αρρωστήσει" βαρειά ....για να βγει από τη φυλακή? Έγινε καλά? και πως κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος?? :whistle: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

https://www.sday.gr/Image.ashx?fid=46643&w=400&v=0&q=80

αυτοί που βαράνε το Σισσέ φοράνε κουκούλα.... :thumbsdown:

https://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/11/02/19/223708.jpg?w=400&f=bicubic


Τρύφωνας, η ασπίδα του Πειραιά

Λόγω των λανθασμένων υποδείξεών του στο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό, ο δεύτερος βοηθός της αναμέτρησης, Σπύρος Τρύφωνας, θα μπει στο «ψυγείο».

Ο επόπτης από την Κέρκυρα «σφύριξε» λανθασμένα οφσάιντ στο τέρμα που πέτυχε ο Κατσουράνης στο 82Ά. Σύμφωνα λοιπόν με πληροφορίες το μέλλον του Σπύρου Τρύφωνα στους πίνακες της Σούπερ Λίγκας κρίνεται εξαιρετικά αμφίβολο.

https://www.sday.gr/Image.ashx?fid=46647&w=400&v=0&q=80


Νίνης: «Όλοι είδαν τι έγινε»

«Δεν μπορούσαμε να μπούμε στα αποδυτήρια αφού οι οπαδοί μας χτυπούσαν συνεχώς. Δεν είναι κατάσταση αυτή δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
Ο Τοροσίδης μου είπε ότι ήταν πέναλτι αλλά δεν δίνεται. Πιστεύω ότι είμαστε οι νικητές του αγώνα σήμερα. Δεν μπορώ να πω όμως κάτι άλλο γιατί ως γνωστόν χάνεις το δίκιο σου. Στην Ελλάδα που είμαστε ότι και να πεις γυρνάει εναντίον σου. Όλοι είδαν ξεκάθαρα τι έγινε σήμερα και μπορούν να κρίνουν» είπε ο διεθνής μέσος».

JuNiOr_
20-02-11, 00:43
Μια ζωη τα ιδια..Νοοτροπια οχλου και ψευτομαγκια μονο οταν η αναλογια ειναι 100 εναντιων ενος..και οταν ειναι μακρυα απ το τηγανι κοτες...σιχαματα του ελληνικου αθλητισμου απο το γελοιο χοντρομπαλα μεχρι το τελευταιο πρεζονι που ηταν σημερα καραισκακη...οσο για το τοροσιδη να δουμε που βαλει την ουρα του οταν ξαβαρθει οακα το υπουλο π...στρακι..

katsaraios
20-02-11, 00:48
Μια ζωη τα ιδια..Νοοτροπια οχλου και ψευτομαγκια μονο οταν η αναλογια ειναι 100 εναντιων ενος..και οταν ειναι μακρυα απ το τηγανι κοτες...σιχαματα του ελληνικου αθλητισμου απο το γελοιο χοντρομπαλα μεχρι το τελευταιο πρεζονι που ηταν σημερα καραισκακη...οσο για το τοροσιδη να δουμε που βαλει την ουρα του οταν ξαβαρθει οακα το υπουλο π...στρακι..
Δεν βοηθατε ετσι παιδια...με το συμπαθειο κιολας.

πολλοι ολυμπιακοι αποψε σιχαθηκαν τα αισχη στο τελος...

ας μην συνεχιζετε ριχνοντας λαδι στην φωτια,στην τελικη εδω η παρειτσα μας κανει τον χαβαλε της

:thanks:

και ξαναρωταω
η ΑΕΚΑΡΑ θα παει τελικο???? χαχαχαχαχαχα

JuNiOr_
20-02-11, 00:51
Αν ημουν ολυνπιακος απλα σημερα δε θα μιλαγα καθολου και θα ντρεπομουνα...Απο το αγωνιστικο κομματι και το διαιτητη μεχρι τη νεα ριζουπολη που στησανε..τελος.

NickE60
20-02-11, 01:00
Για αλη μια φορα οι γαυροι δειξαν την υποτιθεμενη μαγκια τους και γυρισαν το αθλημα 200 χρονια πισω..Βασισμενοι στο μοναδικο πραγμα που εχουν μαθει να κανουν,το π@στριλικι πηραν αλλη μια πετσινη νικη αλλο ενα πετσινο πρωταθλημα..Εξαλλου δεν τους νοιαζει πως και με ποια μεσα απλα το οτι τι το πηραν.Τα οσα εγιναν μετα τη. Ληξη απλα ειναι ντροπη και μονοι καποιοι σα τους γαυρους θα μπορουσαν να υζπερηφανευονταν..Απλα ντροπη για το καρκινο του εληνικου πρωταθληματος...
Την επομενη φορα ας μην κρυβετε ο τοροσιδης οταν το φωναζουν...
Οσον αφορα το fat boy αξιος διαδοχος του προκατοχου του..βρωμα και σαπιλα..


Μια ζωη τα ιδια..Νοοτροπια οχλου και ψευτομαγκια μονο οταν η αναλογια ειναι 100 εναντιων ενος..και οταν ειναι μακρυα απ το τηγανι κοτες...σιχαματα του ελληνικου αθλητισμου απο το γελοιο χοντρομπαλα μεχρι το τελευταιο πρεζονι που ηταν σημερα καραισκακη...οσο για το τοροσιδη να δουμε που βαλει την ουρα του οταν ξαβαρθει οακα το υπουλο π...στρακι..

Τέτοιους κάφρους μην ξεχνάς ..έχουμε κι εμείς άπειρους :thumbsdown: ..αλλά και άλλες ομάδες ...:thumbsdown: ..γι αυτό έχω να πατήσω εκεί μέσα 15 χρόνια...
Αφού δεν θέλουν νορμαλ ανθρώπους στα γήπεδα και θέλουν "Τάκηδες" και στρατό τζαμπατζήδων για να γίνεται το "σκηνικό" του τρόμου ..ας βολευτούν με αυτούς ..και να τους χαίρονται... να χαίρονται και τα πρωταθλήματα τους...

Panos 316T
20-02-11, 01:26
το πρωτάθλημα μπορεί να το αξίζει ο θρήνος ,κακά τα ψέματα παίζει ωραία μπάλα έστω και κατά διαστήματα σε σχέση με μας και τους υπόλοιπους αλλά σήμερα δεν άξιζε την νίκη επουδενί και το χειρότερο είναι ότι κάνει κακό στον εαυτό του.

από τα ντέρμπυ μπορείς να δεις χρήσιμα πράγματα,που υστερείς ,που υπερτερείς,με αυτό που έγινε σήμερα απλά
κρύβει τις αδυναμίες του κάτω από το χαλάκι και όταν θα ρθει η ευρώπη θα αρχίζει να μαζεύει τα παστέλια και θα ξεκινήσουν οι νύχτες κωμωδίας.
αλλά αυτό δυστυχώς δεν ενδιαφέρει την παε γιατί θα τσεπώσει τα 15 εκ.

όσον αφορά την ομάδα μου σήμερα ένιωσα γεμάτος , ικανοποιημένος και περήφανος.
οι όποιες ΠΑΕ καλά κάνουν και υπερασπίζονται τα συμφερόντα τους ,το θέμα είναι αν υπάρχει εφαρμογή του νόμου...

τέλος να πω για την ΝΕΤ ότι απαγοητεύθηκα, δεν το περίμενα...

gant
20-02-11, 01:39
Ο λεβέντης μεγαλόγαυρος Μητρόπουλος. Πάλι έδρασε, αλλά ο Χάβος έφαγε 2 μήνες αποκλεισμό απ τα γήπεδα.
Εκανε και τον μάγκα στην Τούμπα και τον νταή αλλά κατά κακή του τύχη έπεσε πάνω στον ολυμπιονίκη πάλης Ποικοιλίδη. Δεν ήξερε δεν γνώριζε?
Ο τελευταίος αφού τον έπιασε απ τον γιακά του είπε "Οταν με βλέπεις άλλη φορά είτε εδώ είτε στου Καραισκάκη φρόντισε να αλλάζεις δρόμο.
Εκλασε μέντες ο τσαμπουκάς αλλά και οι φουσκωτοί πίσω του. ::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

DaywalkeR
20-02-11, 01:43
Δύο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα...
Και για να απαντήσω και στο Κατσαραίο, όχι η ΑΕΚ δεν θα πάει στον τελικό...

A8hnaios
20-02-11, 02:53
τι να πει κανεις ρε παιδια εχουμε και συνεχεια... BASKET και VOLLEY
ας ελπισουμε να μη γινουν εκτροπα...

NickE60
20-02-11, 03:07
τι να πει κανεις ρε παιδια εχουμε και συνεχεια... BASKET και VOLLEY
ας ελπισουμε να μη γινουν εκτροπα...

μετά από αυτό που συνέβη ..προβλέπω πως θα γίνουν φασαρίες ακόμα και τελικό ping-pong μεταξύ τους στα pre-junior....
Όσοι έχετε παιδιά, σας συμβουλεύω να μην τα αφήσετε να πάνε σε κανέναν αγώνα μεταξύ των δύο γιατί θα γίνουν μάχες ..και υπ' όψιν ότι οι Παναθηναϊκοί χρωστάνε από παλιά ...κάτι ζωές που χάθηκαν για να κάνουν την πλάκα τους κάποιοι, κάπου στην Παιανία..

NickE60
20-02-11, 03:24
χαχαχαχαχαχα ....σαν να ακούω το Σωκράτη!!!!! Αυτός είναι πρόεδρος!! Κύριος! ...όχι σαν τον φλωρο τον πατέρα.... βέβαια, θέλει μια βοήθεια στο συντακτικό....


Μαρινάκης: «Διδάξαμε αρχές και ήθη»

https://content-aka.feed.gr/filesystem/images/20110219/engine/pegasus_LARGE_t_1041_92728524_type11487.jpg

«Ειπώθηκαν πάρα πολλά έχω να πω το εξής: Η υποδοχή του Παναθηναϊκού ήταν υποδειγματική. Σύμφωνα με ανθρώπους που ήταν παρών, σύμφωνα με τους ίδιους τους παράγοντες του Παναθηναϊκού. Διδάξαμε αρχές, ήθη και δείξαμε ότι έχουμε κάνει πολύ μεγάλο αγώνα για τη βία μέσα στα γήπεδα. Έφτασε χωρίς κανένα πρόβλημα. Ήμουν παρών και ειλικρινά πιστεύω ότι το ποδόσφαιρο κέρδισε από αυτή την υποδοχή.

Στο παιχνίδι είδαμε φάσεις γκολ και από εκεί και πέρα όταν έληξε το παιχνίδι κατέβηκα να συγχαρώ τους παίκτες. Μου λένε ότι υπήρξαν γεγονότα με παίκτες του Παναθηναϊκού. Δεν είδα τον κύριο Σισέ να υποφέρει, αλλά να μου λέει ότι θέλει να φύγει από την Ελλάδα. Μπορεί να αποχωρήσει χωρίς φούστες και μπλούζες. Όλα τα άλλα είναι μικρότητες.

Θεωρώ ότι η ομάδα μου έπρεπε από πρώτο ημίχρονο να προηγείται 3-0 και το τελικό σκορ ήταν 2-1. Σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού από οκτώ χρονών χάρηκα ιδιαίτερα αυτή τη νίκη. Είναι ιδιαίτερη χαρά να κερδίζεις στο 92Ά. Το χαρήκαμε το αξίζαμε και θα μπορούσαμε μεγαλύτερο σκορ. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες από μια ομάδα που μέχρι σήμερα δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα.

Στον Ολυμπιακό από τη μέρα που ξεκινήσαμε, κάναμε μεγάλη προσπάθεια για τη βία. Και στο «Καραϊσκάκης» και εκτός έδρας, οι οπαδοί μας είχαν υποδειγματική συμπεριφορά. Θεωρώ ότι έχουμε προσφέρει πάρα πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Και σήμερα αν οι Παναθηναϊκοί έχουν να πουν ότι μπήκαν φίλαθλοι στο γήπεδο, θεωρώ φυσιολογικό ότι μπήκαν να πανηγυρίσουν το πρωτάθλημα πέντε φίλαθλοι.

Δεν έχω δεν να επιτίθενται και αν το δω θα το καταδικάσω. Πρέπει να μάθουν σε αυτόν τον τόπο ότι όταν μια ομάδα αξίζει να είναι πρωταθλητές, πρέπει να λένε μια καλή κουβέντα και όχι να ψάχνουν για δικαιολογίες».

Τα... μούτρα των δημοσιογράφων έκαναν... εντύπωση στον Βαγγέλη Μαρινάκη. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού εμφανίστηκε ιδιαίτερα ικανοποιημένος από τη νίκη της ομάδας του στο ντέρμπι επί του Παναθηναϊκού και στρεφόμενος προς τους εκπροσώπους του Τύπου, τούς είπε:

«Γιατί σας βλέπω με κατεβασμένα μούτρα; Ο Ολυμπιακός δηλαδή δεν μπορεί να νικήσει στο 92Ά; Ηρθε 2-1 αντί για 5-1». Ηταν τα μοναδικά λόγια του Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος αποχώρησε δίχως άλλες δηλώσεις από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Εκεί το κλίμα ήταν πανηγυρικό με τους οπαδούς των «ερυθρόλευκων» να γιορτάζουν με την ψυχή τους τη νίκη που φέρνει τον Ολυμπιακό στο +10, 7 αγώνες πριν το τέλος του πρωταθλήματος και αγκαλιά με τον τίτλο.

Πριμ και φιλανθρωπία

Μισό εκατομμύριο ευρώ θα είναι το πριμ που θα μοιραστούν οι παίκτες του Ολυμπιακού για τη νίκη τους επί του Παναθηναϊκού που, ουσιαστικά, τους χάρισε το φετινό πρωτάθλημα.

Μάλιστα, το συγκεκριμένο πριμ δεν θα πάει εξ ολοκλήρου στις τσέπες των ποδοσφαιριστών, αφού ένα σημαντικό μέρος του θα δοθεί για φιλανθρωπικό σκοπό.

Συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» αποφάσισαν να προσφέρουν εκατό χιλιάδες ευρώ στα ιδρύματα «ΦΛΟΓΑ» και «ΕΛΠΙΔΑ» και να μοιραστούν τις υπόλοιπες 400 χιλιάδες.


ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΟ ΠΡΙΜ ΓΙΑ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΔΩΣΤΟ ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ.

ΚΑΙ ΤΟΠΟ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟ


Γλέντι στα μπουζούκια!
Βαλβέρδε: «Δεν μου άρεσε αυτό που έγινε»
Τζιμπούρ: «Νίκη τιμής»
Μιραλάς: «Θα μου μείνει αξέχαστο»
Τοροσίδης: «Αφιερωμένη στον κόσμο μας»

https://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=113684722

Lefteris116
20-02-11, 03:33
χαχαχαχαχαχα ....σαν να ακούω το Σωκράτη!!!!! Αυτός είναι πρόεδρος!! Κύριος! ...όχι σαν τον φλωρο τον πατέρα.... βέβαια, θέλει μια βοήθεια στο συντακτικό....

Τι να περιμενεις μετα απο τους παικτες και τους οπαδους οταν εχεις τετοιο προεδρο....μπραβο σας που συνεχιζεται να καταστρεφεται και αλλο το ποδοσφαιρο...

A8hnaios
20-02-11, 10:53
συχαρητηρια ανετειλε το ΑΣΤΡΟ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ!!!!

τα'παμε Νικο μολις εληξε
ο ανθρωπος ξεπερασε το Τσουκαλά!
Οι δηλώσεις του στην ουσία αποτελούν την επιβράβευση όσων μπήκαν μέσα.
Όσα συνέβησαν στην Τούμπα και καταλόγισαν οι παρόντες, φαίνονται πια πως δεν ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας όπως πίστεψε η πλειοψηφία...

DIMITr|S
20-02-11, 11:01
https://www.youtube.com/watch?v=W3-UYGLUA-4




https://www.youtube.com/watch?v=EVlRes23PDo&feature=player_embedded

NickE60
20-02-11, 11:19
Φραστικό επεισόδιο Μαρινάκη με Σισέ ....πόνεσες ε?


https://www.dailymotion.com/video/xh45wx_yyyyyyyy-yyyyyyyyy-yyyyyyyy-yy-yyyy_sport


ΑΙΣΧΟΣ (για άλλη μια φορά)

και για να ξέρουμε ποιος είναι ο ΚΥΡΙΟΣ! αυτός ...αλλά και τι βλέπουμε στα ΜΜΕ, τι ακούμε και τι ψηφίζουμε.... είναι αντιπρόεδρος και μεγαλομέτοχος του ραδιοτηλεοπτικού σταθμού ΣΚΑΙ αλλά και εκδότης ...τέτοιοι μας κυβερνούν και μας κατευθύνουν!!!!!!!!!

ένας ακόμα εφοπλιστής-κουμπάρος του γενικότερου κυκλώματος που μας έχει φέρει στη σημερινή κατάσταση.. γι αυτό δεν πρόκειται να σηκώσουμε κεφάλι ποτέ και μονιμα θα μας πηδ@νε....


Αντιπρόεδρος στον ΣΚΑΙ
Πέραν, όμως, των προχωρημένων επαφών που έχει με τα αφεντικά, δύο Συγκροτημάτων, αξίζει να αναφερθεί και η πληροφορία που τον θέλει, να διευρύνει και την συμμετοχή του, στον όμιλο του ΣΚΑΙ, στον οποίο προσφάτως, έγινε αντιπρόεδρος. Ο Μαρινάκης, όπου κάτσει, κι' όπου σταθεί, επισημαίνει την άριστη συνεργασία που έχει τόσο με τον Γιάννη όσο και με τον Θέμη Αλαφούζο της «Καθημερινής». Κατά το παρελθόν, είχε γραφτεί ότι είχε συζητηθεί το ενδεχόμενο εισόδου του εφοπλιστής και στην ναυαρχίδα του Ομίλου Αλαφούζου. Ανεξάρτητα, όμως, από την συμμετοχή του στον ΣΚΑΙ, αξίζει επίσης, να αναφερθεί ότι κατά το πρόσφατο παρελθόν είχαν δει το φως της δημοσιότητας και δημοσιεύματα που τον εμφανίζουν να έχει ξεκινήσει επαφές με τους Αναστασιάδη και Καραμήτσο, για την είσοδό του, στην Κυριακάτικη εφημερίδα «Πρώτο Θέμα», πληροφορία που δεν έχει επιβεβαιωθεί ούτε από τη μία, ούτε από την άλλη πλευρά..

Επιλέγει τους «πρωταγωνιστές»
Όσοι γνωρίζουν τους σχεδιασμούς Μαρινάκη, αναφέρουν ότι ο στόχος του, είναι η δημιουργία ενός Ομίλου Media, ο οποίος θα στηθεί σε νέα επιχειρηματικά πλαίσια. Στις μέχρι τώρα κινήσεις του, ο εφοπλιστής έχει δείξει ότι ενδιαφέρεται να συμμετάσχει σε επιχειρήσεις που έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στον χώρο τους. Χαρακτηριστικές είναι οι περιπτώσεις του Ολυμπιακού (πρώτη ομάδα στην χώρα), της συμμετοχής του στον ΣΚΑΙ (πρώτος ραδιοφωνικός σταθμός) και της εξαγοράς της free press εφημερίδας metro (πρώτη στο χώρο των free press). Το αφεντικό του Θρύλου θα εξακολουθήσει να κινείται στην ίδια γραμμή πλεύσης. Αυτό σημαίνει, ότι οι όποιες κινήσεις κάνει, τόσο στον ηλεκτρονικό Τύπο, όσο και στα έντυπα θα αφορούν «μαγαζιά» που πρωταγωνιστούν στον τομέα τους. Με απλά λόγια θα συνεργαστεί με τους Leaders.

Φτιάχνει όμιλο media
Οι επαφές που έχει ο Μαρινάκης, πιστοποιούν ότι έχει ένα και μόνο στόχο. Να διευρύνει την συμμετοχή του, τόσο στον χώρο της τηλεόρασης, όσο και στον χώρο των εντύπων και του internet. Κάποιοι, μάλιστα, λένε, ότι ήδη έχει αποφασίσει σε ποια «μαγαζιά» θα μπει. Όσοι τον γνωρίζουν το παρασκήνιο, αναφέρουν ότι είναι διατεθειμένος να ρίξει χρήμα για να φτιάξει έναν Όμιλο, που θα ανταποκρίνεται στις ανάγκες, αλλά και στις απαιτήσεις της νέας εποχής. «Ο Μαρινάκης επενδύει δεν πετάει λεφτά» αναφέρει χαρακτηριστικά άνθρωπος που ξέρει πως δρα επιχειρηματικά. Η διάθεση του εφοπλιστή να διευρύνει την συμμετοχή του στα Media, έρχεται σε μια περίοδο που ο χώρος δοκιμάζεται ποικιλοτρόπως, κάτι που το γνωρίζει περισσότερο από τον καθένα ο ίδιος.

Ενισχύει τα free press
Ανεξάρτητα, πάντως, από τις όποιες επαφές κάνει σε επίπεδο συμμετοχής ή εξαγοράς άλλων Μέσων, αξίζει να σημειωθεί ότι από την στιγμή που αποφάσισε να προχωρήσει στην εξαγορά της free press εφημερίδας metro, έχει προχωρήσει στην έκδοση της πρώτης δωρεάν αθλητικής εφημερίδας «Stadio by metro», η οποία διανέμεται σε 100000 φύλλα, σε όλη την Αττική, αλλά και εντός του Σταδίου Καραισκάκη. Ο όμιλος της metro προετοιμάζει ένα σύγχρονο ενημερωτικό portal, ενώ σύμφωνα με πληροφορίες, βρίσκεται σε συζητήσεις για την εξαγορά του αθλητικού site www.woop.gr, από τον Όμιλο ΣΚΑΙ.


https://e-alitheia.blogspot.com/2010/11/metro.html

A8hnaios
20-02-11, 11:32
Συμφωνωω σ οτι λεει
Ημέρα περηφάνιας!> https://www.gazzetta.gr/%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%C F%8A%CE%BA%CF%8C%CF%82/item/138328-%CE%97%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B1-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B7%CF%86%CE%AC%CE%BD%CE%B9%C E%B1%CF%82

atha
20-02-11, 11:36
o torosidis re paidia einai to xoriataki apo ena xorio exo apo tin xanthi o opoios 2 agones meta tin metagrafi tou ston olympiako eixe pei oti einai kourastiko na bgainoume na paizoume stin eparxia alla etsi einai to eeliniko protathlima.

chief
20-02-11, 11:48
ο Νινης απο που ειναι ???

NickE60
20-02-11, 11:53
Σωτήρης Νίνης :thumbsup:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B7%CF%82_%CE%9D% CE%AF%CE%BD%CE%B7%CF%82

https://www.protothema.gr/thema-people/article/?aid=81046

vs316ti
20-02-11, 11:59
ΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Κ GAY- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ = 2-1 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 1-3.Οποιος δεν σας ειχε σιχαθει πλεον σας σιχαθεικε.Αντρικεια κ μαγκικη πειραιωτικη νικη διορισμενοι πρωταθλητες ..χαρειτε αυτοι εισαστε.

A8hnaios
20-02-11, 12:02
https://dai.ly/eY6XfO

paganis
20-02-11, 12:03
εχθες τον αγωνα τον παρακολουθησα με 2 φιλους φανατικους γαυρους(ο ορισμος του προσκολλημενου)! πραγματικα μεχρι τα τελος ...απο τα λεγομενα τους νομιζα πως βλεπαμε διαφορετικο αγωνα, στην πορεια ομως καποια πραγματα οπως και να χει τα βλεπεις! δεν παραδεχθηκαν ποτε το χερι του τοροσιδη...θελησαν να δουν απο ολες τις οπτικες το πεντακαθαρο γκολ του κατσουρανη..ωστε να εκφραζουν ακομα αμφιβολιες...και πανυγηρισαν ως τρελλοι το γκολ φιασκο στο 92! παρολλα αυτα ομως ,γνωριζω καλα πως για κανα 20λεπτο πριν το τελος...ειχαν αρχισει να βριζουν τον προπονητη τους, τους παιχτες τους...και να περιμενουν καρτερικα την εκτελεση τους! το βλεπανε και απλα περιμενανε το τελος..και ποτε θα εβαζε ο βαζελος το 2ο.! κανα 10λεπτο λοιπον πριν το τελος..οταν ο παο ειχε την κατοχη, τους ειπα απο την πορεια που ειχε το παιχνιδι,πως θα το επαιρνε ο γαυρος( αφου και γκολ να βαζαμε , παλι θα ακυρωνοτανε)..με κοιταζαν λες και κατεβηκα απο τον αρη! δεν χαιρομαι που δικαιωθηκα...αλλα χαιρομαι επειδη ακομα στα ματια του πιο κολλημενου γαυρου...η ομαδα τους δεν αξιζε την νικη! περαστικα σε ολους μας....

NickE60
20-02-11, 12:04
ΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Κ GAY- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ = 2-1 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 1-3.Οποιος δεν σας ειχε σιχαθει πλεον σας σιχαθεικε.Αντρικεια κ μαγκικη πειραιωτικη νικη διορισμενοι πρωταθλητες ..χαρειτε αυτοι εισαστε.

προσέχουμε λίγο τα λόγια μας, διαβάζουν κι άλλοι που δεν έχουν πάρει θέση (σου διέγραψα 2 λέξεις)

vs316ti
20-02-11, 12:09
η πρωτη καρτα στο 90..τοσα μαρκαρισματα πανω στο λετο κ τον νινη κ τιποτα..χερι -πεναλτυ κανονικο goal ακυρωνεται κ βαζουν αμφισβητουμενο τι ναπω..κ στο τελος μπουκαρει ο μητρο χτυπαει τοην λετο κ μετατην πεφτουν σε ολουσ τους παιχτες..μιλαμε αντρες με τα ολα τους..αλλα η μαγκια τουε ειναι μεχρι την πειραιως κ παντα 100 με 1

chief
20-02-11, 12:09
ΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Κ GAY- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ = 2-1 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 1-3.Οποιος δεν σας ειχε σιχαθει πλεον σας σιχαθεικε.Αντρικεια κ μαγκικη πειραιωτικη νικη διορισμενοι πρωταθλητες ..χαρειτε αυτοι εισαστε.
Ρε φιλε, εδω δεν ειναι ποδοσφαιρικό σάιτ.
Μπαινουμε μεσα ανταλαζουμε αποψεις, κανουμε και την πλακα μας και παμε παρακάτω.
Τωρα αν ο εποπτης επρεπε να μετρησει ενα γκολ ή οχι, δεν ειναι λόγος να ποσταρεις εμας ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ

vs316ti
20-02-11, 12:11
προσέχουμε λίγο τα λόγια μας, διαβάζουν κι άλλοι που δεν έχουν πάρει θέση (σου διέγραψα 2 λέξεις)

οκ sorry

vs316ti
20-02-11, 12:14
Ρε φιλε, εδω δεν ειναι ποδοσφαιρικό σάιτ.
Μπαινουμε μεσα ανταλαζουμε αποψεις, κανουμε και την πλακα μας και παμε παρακάτω.
Τωρα αν ο εποπτης επρεπε να μετρησει ενα γκολ ή οχι, δεν ειναι λόγος να ποσταρεις εμας ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ
νομιζω δεν εβρισα..αντιθετα σας ειπα μαγκες για τον τροπο της νικης..ο καθενας οπως το καταλαβαινει..

A8hnaios
20-02-11, 12:19
Αηδίασε και φεύγει ο Σισέ!(??)


https://www.gazzetta.gr/iphone-all-news/item/138254-%CE%A4%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%B5%CE%B9-%CE%BF-%CE%A3%CE%B9%CF%83%CE%AD


https://dai.ly/hrRA04

HULK
20-02-11, 12:23
Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι ο Μαρινακης.Βγηκε και με τα λεγομενα του εβγαλε στραβη ολη την Ελλαδα.Ο τυπος ακομα και μετα απο αυτα τα εκτροπα βγηκε να δυναμιτησει το κλιμα αντι να το κατευνασει.Τελικα η αλητεια στον εγκεφαλο του απλου οπαδου του ολυμπιακου βρηκε τροπο και σκαρφαλωσε και στο προεδρικο μπαλκονι.Ο ανθρωπος εγινε προεδρος για να επιβραβευσει και να ενθαρρυνει με τις δηλωσεις του τις συμπεριφορες οσων χτυπουσαν κοσμο αφου ακομα δεν θελει να παρει χαμπαρι οτι μπηκαν μεσα.Δεν σε βλεπω να πηγαινεις μακρια Μαρινακη και στο ΟΑΚΑ του χρονου δεν θα καθεσαι παραδιπλα σε κανενα Πατερα για να σε σωσει.

Δηλωσεις Μαρινακη απο αλλον πλανητη..


"Χθες η αποστολή του Παναθηναϊκού απόλαυσε μια υποδοχή, που δεν έχει απολαύσει άλλη ομάδα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Βρέθηκα στα αποδυτήρια και δεν έχει να πει κανείς τίποτα.



Για τα όσα ειπώθηκαν μετά; δεν έχω δει κάποιο περιστατικό που να χτυπάνε οπαδοί του Ολυμπιακού παίκτες του Παναθηναϊκού. Αν δω κάτι τέτοιο θα το καταδικάσω" ήταν τα πρώτα λόγια του προέδρου του Ολυμπιακού.

Και συνέχισε αναφερόμενος στον Σισέ: "Δεν έχει χτυπηθεί από κανέναν οπαδό κι όλα αυτά που λέει είναι δικαιολογίες".

Έχουμε κάνει μεγάλο αγώνα για τη βία. Δεν έχει συμβεί το παραμικρό, ούτε στο γήπεδο, ούτε στις εκδρομές. Δεν ακούσαμε κανέναν από σας να τα λέει αυτά.

katsaraios
20-02-11, 12:26
σε ξενο σαιτ στοιχηματος παιζοταν να ακυρωθει γκολ !!!!

χαχαχαχαχαχ ελεος :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ο Ποικιλιδης φιλε Γιωργο ειναι βουνο,τον εχα δει στα δημοσιογραφικα στην τουμπα με την ΑΕΚ και σκεπαζε το χωρο,ενα σβερκο ρε σαν βουβαλου,τι να κλασει ο Ραμπο...:hystericalbs1::hystericalbs1:

vs316ti
20-02-11, 12:31
τετοιο πρωταθλημα σας το χαριζουμε..εμεις περισυ χασαμε 2 φορες κ δεν εγινε τπτ ηρθατε κ φυγατε κανονικα..αλλοι εστειναν οδοφραγματα λες κ ειμαστε στην Αιγυπτο.
Φετος επρεπε με καθε τροπο να το παρετε..κ για αυτο πηρατε 20 παιχτες τους δωσατε δανεικους σε ολες τις ομαδες ΚΕΡΚΥΡΑ - ΒΟΛΟ -ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟ - ΞΑΝΘΗ- ΛΑΡΙΣΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟ
κ παιζατε φιλικα με μπαλιες ασσιστ κ αυτογκολ..

chief
20-02-11, 12:57
Εμένα η γνώμη μου για το χθεσινο παιχνίδι ειναι οτι

- Ο ΠΑΟ αδικήθηκε απο το γκόλ του Κατσουράνη που κακός δεν μέτρησε.
- Τα περι πέναλτι του Τοροσίδη ειναι φάσεις ακούσιες που συμβαίνουν σε ένα μάτς αλλα είναι στην διάθεση του τύπου πλέον να γράφει με μεγάλα ή μικρα γραμματα στίς φυλλάδες. Εμενα γνωμη μου ειναι οτι δεν ηταν πέναλτι. Σιγα μην το εκανε και εσκεμενα δηλαδη να θελει να γυρίσει με το κεφαλι την μπάλα στον τερματοφύλακα και να της δώσει και φάλτσο με το χέρι...
- Ο Ολυμπιακός ηταν ελάφρός καλύτερος στο μεγαλυτερο διαστημα του μάτς
-Το καλύτερο αποτέλεσμα και πιο δίκαιο θα ήταν η ισοπαλία.
-Προκλησεις απο πάιχτες έγιναν και απο τις δύο ομάδες. Ο Τοροσίδης, ο Μοντέστο, ο Νινης, ο Καρα, ο Λέτο ηταν απο την αρχη του αγωνα μεσα στις προκλήσεις..

Το θέμα ειναι οτι το μάτς ήρθε βολικό για για τον ΠΑΟ.
Ο Ολυμπιακός εχει καλυτερη ομάδα φέτος, ο Παναθηναικός δεν έδειξε τίποτα φετος παρα μόνο διοικητικά και αγωνιστικά προβλήματα και η γνωμη μου είναι οτι ο ΠΑΟ και ο κόσμος του πρεπει να στέκονται σε αυτα και οχι σε ένα παιχνίδι που η ομάδα αδικηθηκε σε καποιες φάσεις ή και σε όλο το μάτς, γιατι ομαδα για πρωτάθλημα ο ΠΑΟ με τα προβληματα που έχει, ΔΕΝ εχει και δεν αξιζει τίτλο. Και αυτα τα γραφανε καθημερινα και οι πρασινες εφημεριδες.
Αντι γ ΄αυτα θα μιλάνε κανα μηνα για το χθεσινο, θα απο-προσανατολίζουν τον κόσμο απ την ουσία και θα τον φανατίζουν.

Τωρα εμεις καθόμαστε και συζηταμε για τον Τοροσίδη, τον Νινη και τον Λέτο και εγω ειμαι σιγουρός οτι αν δεν το εχουν ηδη κάνει, θα τηλεφωνηθούν, .... και ντριιιιιιιιινγκ, και...."...ελα μ@λακα, καλημέρα, πως πάει..???".
Εαν κάποιοι πιστευουν οτι οι παίχτες εχουν να χωρίσουν κατι 1-2 μερες μετα το μάτς ειναι παιδάκια ή γελασμένοι...

Τελος την εισβολή των ηλίθιων στον αγωνιστικό χωρο και το σόου του Μαρινάκη τα θεωρώ απαράδεκτα.

@φιλε vs316ti πιστευεις δηλαδη περα απο τον εαν ο Ολυμπιακός εδωσε δανικούς ή οχι, περα απ το χθεσινό ματς, οτι η ομαδα σου επαιξε μπαλα φετος για να πάρει πρωταθλημα?
Εγω εβλεπα ολη την σεζον μακρινες μπαλιες στον Σισε και αν σκοραρει αυτός εχει καλως, αν οχι εισασταν με την ισοπαλία σιγουρα. Εβλέπα, προπονητές και διοικήσεις να αλάζουν, προέδρους και παίχτες να τρωγοντε μεταξυ τους και μπάλα μηδεν.
Αυτο δεν ειναι ο ορισμός της ομαδας...

vs316ti
20-02-11, 13:10
φιλε chief , κ ο γαυρος αλλαξε ιδιοκτησιακο καθεστως κ προπονητη αρα ειμαστε στα ιδια, τωρα εκει που σκυλιαζανε με εμας ο γαυρος περναγε αερα .κ δεν σου λεω αν δεν αξιζω ναχασω αλλα να χασεις κ εσυ οπου δεν το αξιζεις.με 10 παιχνιδια στο 1-0 κ καναδυο στο 2-1 δεν νομιζω οτι εγινε barca η arsenal.
εγω ηθελα να παιχτει στα ισια το παιχνιδι κ στο τελος θα καναμε ταμειο.το οποιο νομιζω δεν εγινε.

A8hnaios
20-02-11, 13:11
Το ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ζούγκλα και χρειάζεται πάντα έναν βασιλιά. Ειδικά όταν η λεία του υπολογίζεται περίπου στα 20-25 εκατ. ευρώ από το Champions League…
περαστικα//

atha
20-02-11, 13:30
diatites apo tin ouefa den mporoume na exoume? kai as to parei aytos pou mporei epitelous . eipame kai o olympiakos ,einai oti einai kai i ellada kai eftase edo pou eftase. parages , stimena , filika kai mizes .
alitheia to pothen esxes tou spatha ti egine ? (kai tou mpampa kai tou giou)
kai o marinakis o mpoulis teleiose ton dalouka alla oute o kalopoulos epathe tipota oute o tritsonis ,oute o koukoulakis oute aytos pou tous edose to penalty ston astera.
eprepe na saxoun kai to bazelo gia na milisoun oi alloi. toso kairo sazei oli tin ellada pou den exoun dosei daneikous paiktes kai tora xypnisame. 15 xronia paei ayti i kolonia paidia .

ade ola ta gavrakia na paroun eisitiria gia tin iesta tou protathlimatos tora, kai mplouzitses avraam papadopoulos

A8hnaios
20-02-11, 13:36
τελος...

NickE60
20-02-11, 13:46
Εμένα η γνώμη μου για το χθεσινο παιχνίδι ειναι οτι

- Ο ΠΑΟ αδικήθηκε απο το γκόλ του Κατσουράνη που κακός δεν μέτρησε.
- Τα περι πέναλτι του Τοροσίδη ειναι φάσεις ακούσιες που συμβαίνουν σε ένα μάτς αλλα είναι στην διάθεση του τύπου πλέον να γράφει με μεγάλα ή μικρα γραμματα στίς φυλλάδες. Εμενα γνωμη μου ειναι οτι δεν ηταν πέναλτι. Σιγα μην το εκανε και εσκεμενα δηλαδη να θελει να γυρίσει με το κεφαλι την μπάλα στον τερματοφύλακα και να της δώσει και φάλτσο με το χέρι...
- Ο Ολυμπιακός ηταν ελάφρός καλύτερος στο μεγαλυτερο διαστημα του μάτς
-Το καλύτερο αποτέλεσμα και πιο δίκαιο θα ήταν η ισοπαλία.
-Προκλησεις απο πάιχτες έγιναν και απο τις δύο ομάδες. Ο Τοροσίδης, ο Μοντέστο, ο Νινης, ο Καρα, ο Λέτο ηταν απο την αρχη του αγωνα μεσα στις προκλήσεις..

Το θέμα ειναι οτι το μάτς ήρθε βολικό για για τον ΠΑΟ.
Ο Ολυμπιακός εχει καλυτερη ομάδα φέτος, ο Παναθηναικός δεν έδειξε τίποτα φετος παρα μόνο διοικητικά και αγωνιστικά προβλήματα και η γνωμη μου είναι οτι ο ΠΑΟ και ο κόσμος του πρεπει να στέκονται σε αυτα και οχι σε ένα παιχνίδι που η ομάδα αδικηθηκε σε καποιες φάσεις ή και σε όλο το μάτς, γιατι ομαδα για πρωτάθλημα ο ΠΑΟ με τα προβληματα που έχει, ΔΕΝ εχει και δεν αξιζει τίτλο. Και αυτα τα γραφανε καθημερινα και οι πρασινες εφημεριδες.
Αντι γ ΄αυτα θα μιλάνε κανα μηνα για το χθεσινο, θα απο-προσανατολίζουν τον κόσμο απ την ουσία και θα τον φανατίζουν.

Τωρα εμεις καθόμαστε και συζηταμε για τον Τοροσίδη, τον Νινη και τον Λέτο και εγω ειμαι σιγουρός οτι αν δεν το εχουν ηδη κάνει, θα τηλεφωνηθούν, .... και ντριιιιιιιιινγκ, και...."...ελα μ@λακα, καλημέρα, πως πάει..???".
Εαν κάποιοι πιστευουν οτι οι παίχτες εχουν να χωρίσουν κατι 1-2 μερες μετα το μάτς ειναι παιδάκια ή γελασμένοι...

Τελος την εισβολή των ηλίθιων στον αγωνιστικό χωρο και το σόου του Μαρινάκη τα θεωρώ απαράδεκτα.

@φιλε vs316ti πιστευεις δηλαδη περα απο τον εαν ο Ολυμπιακός εδωσε δανικούς ή οχι, περα απ το χθεσινό ματς, οτι η ομαδα σου επαιξε μπαλα φετος για να πάρει πρωταθλημα?
Εγω εβλεπα ολη την σεζον μακρινες μπαλιες στον Σισε και αν σκοραρει αυτός εχει καλως, αν οχι εισασταν με την ισοπαλία σιγουρα. Εβλέπα, προπονητές και διοικήσεις να αλάζουν, προέδρους και παίχτες να τρωγοντε μεταξυ τους και μπάλα μηδεν.
Αυτο δεν ειναι ο ορισμός της ομαδας...

συμφωνούμε στα υπερτονισμένα thumb με την βασική διαφορά ότι αυτοί οι συγκεκριμένοι αγώνες (μεταξύ των μεγαλύτερων ελληνικών ομάδων) κρινουν και τον πρωταθλητή. Κάποιοι ανεγκέφαλοι έκριναν μέσα στη διαδικασία του παιχνιδιού ..πως ΔΕΝ πρέπει να πλησιαστεί ο Ολυμπιακός στους 4 βαθμούς γιατί θα κινδυνέψει να χάσει το πρωτάθλημα ...και το έπραξαν μπροστά στα μάτια όλης της Ελλάδας, έτσι απλά και ξεδιάντροπα. Δεν θα κέρδιζε ο Παναθηναϊκός χτες όσα κανονικά γκολ και να έβαζε και δεν θα έληγε το παιχνίδι αν δεν έβαζε με οποιοδήποτε τρόπο γκολ ο ολυμπιακος. Τι να το κάνω όμως να τα παραδεχόμαστε κατόπιν εορτής και απο εκεί που έχεις ένα ντέρμπυ ακόμα και έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να το χάσεις.. και να σε φτάσω στον 1 πόντο και να πάρω εγώ το πρωτάθλημα.. που το έχασα χτες στα χαρτια.... γιατί όπως και να παίζει μια ομάδα ..τα γκολ είναι αυτά που μετράνε....

τώρα για τα κόκκινα Χριστόφορε ...πραγματικά δεν μπορώ να πω κάτι. Όταν έχει διοικητικά προβλήματα μια ομάδα, ή όταν δεν παίζει καλά ...τότε ας μην γίνονται τα παιχνίδια, να κάνουν ένσταση οι καλές ομάδες και να λένε ότι δεν καταδεχόμαστε να παίζουμε με κατώτερες ομάδες... όχι να ακυρώνονται οι κόποι των παικτών τους...

atha
20-02-11, 13:51
opos eipe kai enas gayros me myalo xtes s ena site : ayti tin xronia o marinakis sterise apo ton olympiako to titlo tou protathliti pou einai sti sti synideisi olon ton ellinon filathlon.

giati kai go paok eimai alla pio kali mpalla epaize o gayros.kai pisteuo oi perisoteroi ellines filathloi ayto pisteuoun . oute tha exane o olympiakos to protathlima sta enapomeinanta paixnidia . i gnomi mou einai oti apla ithele o xodros na deixei tin dynami tou xtes stous bazelous

Jimmakos
20-02-11, 14:12
opos eipe kai enas gayros me myalo xtes s ena site : ayti tin xronia o marinakis sterise apo ton olympiako to titlo tou protathliti pou einai sti sti synideisi olon ton ellinon filathlon.

giati kai go paok eimai alla pio kali mpalla epaize o gayros.kai pisteuo oi perisoteroi ellines filathloi ayto pisteuoun . oute tha exane o olympiakos to protathlima sta enapomeinanta paixnidia . i gnomi mou einai oti apla ithele o xodros na deixei tin dynami tou xtes stous bazelous

Την τσέπη του ήθελε να δείξει το δαμάλι....
Την συνταγή του Σωκράτη ακολούθησε....

Εγώ έχω μια απορία εντός Ελλάδος πως γίνεται να μην χάνουν αγώνα οι γαύροι και εκτός Ελλάδος να πατώνουν? :whistle:

alexm
20-02-11, 14:15
opos eipe kai enas gayros me myalo xtes s ena site : ayti tin xronia o marinakis sterise apo ton olympiako to titlo tou protathliti pou einai sti sti synideisi olon ton ellinon filathlon.

giati kai go paok eimai alla pio kali mpalla epaize o gayros.kai pisteuo oi perisoteroi ellines filathloi ayto pisteuoun . oute tha exane o olympiakos to protathlima sta enapomeinanta paixnidia . i gnomi mou einai oti apla ithele o xodros na deixei tin dynami tou xtes stous bazelous

Οταν ειδα τον Μητροπουλο το καλοκαιρι στην ομαδα με ζωσαν τα φιδια....., αυτος ο μπραβισμος στην ομαδα μου δεν με εκφραζει thumb

thanosE39
20-02-11, 14:15
Σαν ολυμπιακος αλλα πανω απολα σαν φιλαθλος θελω να πω οτι χθες πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που δεν χαρηκαν για τη νικη κ αυτο γιατι δεν ειμαι κολλημενος.Ο Ολυμπιακος επαιξε καλυτερα για τα δικα μου ματια μιας και ειχε περισοτερες ευκαιριες και παταγε πιο ευκολα περιοχη.Αλλα ο ΠΑΟ σωστα φωναζει για τη γαση του off side γκολ που κακως ακυρωθηκε.Για το θεμα χερι στη φαση με τον Τορο δε νομιζω να υπαρχει τιποτα.Με λιγα λογια πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν η ισοπαλια.Οσο για αυτα που εγιναν στο τελος του αγωνα ντρεπομαι πραγματικα.Αναγκαζουμε εναν απο τους πιο μεγαλους παικτες που εχουν πατησει χορταρι στα ελληνικα βοσκοτοπια μας να φυγει...Ντροπη..Οπαδιλικη και ποσο μαλλον τυφλο δεν κανει καλο στο ελληνικο ποδοσφαιρο..:thumbsdown:

alexm
20-02-11, 15:05
τετοιο πρωταθλημα σας το χαριζουμε..εμεις περισυ χασαμε 2 φορες κ δεν εγινε τπτ ηρθατε κ φυγατε κανονικα..αλλοι εστειναν οδοφραγματα λες κ ειμαστε στην Αιγυπτο.
Φετος επρεπε με καθε τροπο να το παρετε..κ για αυτο πηρατε 20 παιχτες τους δωσατε δανεικους σε ολες τις ομαδες ΚΕΡΚΥΡΑ - ΒΟΛΟ -ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟ - ΞΑΝΘΗ- ΛΑΡΙΣΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟ
κ παιζατε φιλικα με μπαλιες ασσιστ κ αυτογκολ..

Απλα να σου θυμησω κατι πολυ προσφατο.....,σκατα εσεις, δυο φορες σκατα εμεις...., γ@μ@τ@ αδερφε γενικα thumb




https://www.youtube.com/watch?v=Frw65fWzckI&feature=related

gyiama
20-02-11, 15:15
Σαν ολυμπιακος αλλα πανω απολα σαν φιλαθλος θελω να πω οτι χθες πρεπει να ειμαι απο τους λιγους που δεν χαρηκαν για τη νικη κ αυτο γιατι δεν ειμαι κολλημενος.Ο Ολυμπιακος επαιξε καλυτερα για τα δικα μου ματια μιας και ειχε περισοτερες ευκαιριες και παταγε πιο ευκολα περιοχη.Αλλα ο ΠΑΟ σωστα φωναζει για τη γαση του off side γκολ που κακως ακυρωθηκε.Για το θεμα χερι στη φαση με τον Τορο δε νομιζω να υπαρχει τιποτα.Με λιγα λογια πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν η ισοπαλια.Οσο για αυτα που εγιναν στο τελος του αγωνα ντρεπομαι πραγματικα.Αναγκαζουμε εναν απο τους πιο μεγαλους παικτες που εχουν πατησει χορταρι στα ελληνικα βοσκοτοπια μας να φυγει...Ντροπη..Οπαδιλικη και ποσο μαλλον τυφλο δεν κανει καλο στο ελληνικο ποδοσφαιρο..:thumbsdown:

ειμαι ΠΑΟΚ και προπαντων ΦΙΛΑΘΛΟΣ (φιλος του αθληματος) και οχι ΟΠΑΔΟΣ αλλα τελικα αυτο που ελεγα παντα και αυτο που βλεπω ακομα και τωρα... ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΣΦΠ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ!!!δλδ ελεος ειστε γκβοι ρε παιδια???σοβαρα τωρα βλεπετε αλλο ποδοσφερο?ειστε σε αλλο γηπεδο?ειστε σε αλλο πλανητη?ρε παιδια η ομαδα(ο προεδρος σας βασικα) σας εχει καταστρεψει ολο το Ελληνικο ποδοσφαιρο και εσεις ακομα συνεχιζετε να λετε οτι με την αξια σας παιρνετε αυτα που παιρνετε!!! ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται τοοοοοσοι οπαδοι και 1 μα 1 μονο να βγει καινα πει ρε σεις τι κανετε τι ξεφτυλικια ειναι αυτα!!!ελεος

Panos 316T
20-02-11, 15:22
θα πω και γω κάτι τελευταίο και δεν ξανασχολούμαι γιατί είναι ψυχοφθόρο και στο κάτω κάτω της γραφής δεν μου δίνει και ψωμί να φάω...

η φάση με τον τόρο ΕΙΝΑΙ πέναλτυ διότι μετά την κεφαλιά έπεφτε από την υπερπροσπάθεια [μόνος του] και η μπάλα θα στρωνόταν στον νίνη ,που του βγήκε από τα δεξιά του και με μαεστρία βάζει επίτηδες το χέρι του για να την κατευθύνει στον πάρντο!

τέλος για αυτά που έγιναν μέσα και έξω είναι ο κυριότερος λόγος που υπάρχουν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ!

chief
20-02-11, 15:28
Τωρα εμεις καθόμαστε και συζηταμε για τον Τοροσίδη, τον Νινη και τον Λέτο και εγω ειμαι σιγουρός οτι αν δεν το εχουν ηδη κάνει, θα τηλεφωνηθούν, .... και ντριιιιιιιιινγκ, και...."...ελα μ@λακα, καλημέρα, πως πάει..???".
Εαν κάποιοι πιστευουν οτι οι παίχτες εχουν να χωρίσουν κατι 1-2 μερες μετα το μάτς ειναι παιδάκια ή γελασμένοι...



https://www.sportdog.gr/article/13811/ok-o-toro-me-diethneis-pao

deepBLUE
20-02-11, 15:39
Θεωρω πως ο Ολυμπιακος ηταν καλυτερος στα 70 λεπτα του αγωνα.
Το γκολ του Παο φαινεται πως ηταν ομως δεν ειναι και ξεκαθαρο βαση των οσων φαινονταν μεχρι χθες μια και ο παικτης του παο στην περιπτωση αυτη θα επρεπε να καλυπτεται απο 2 παικτες του Ολυμπιακου εκτος του τεματοφυλακα.
Δεν ειναι βεβαιο οτι αυτο συνεβαινε.
Το μονο βεβαιο ειναι πως ηταν μια δυσκολη φαση και ας λεμε διαφορα.....
Δε θελω να δικαιολογησω κατι, ομως αν κοιταξετε και ξενους αγωνες λαθη τετοια και ακομη χειροτετα γινονται παντα και παντου,ομως τοοσος ντορος μονο στη Ελλαδα γινεται.
Για την κιτρινη του Μιραλας συμφωνω πως επρεπε να δωθει οπως κοκκινη επρεπε να φαει και ο Λετο.
Οσο για τον Τορο δε θεωρω πως ηταν πεναλτυ.
Αυτο που με χαλαει ειναι γιατι δινουμε το δικαιωμα να λενε οι αλλες ομαδες, οταν ο Θρυλος ειναι σαφως καλυτερος φετος απο οποιαδηποτε αλλη Ελληνικη ομαδα και τους δινουμε το δικαιωμα να παραμυθιαζονται.
Οι δηλωσεις και το υφος του Μαρινακη δε μου αρεσαν οπως και οτι μπηκε ο κοσμος στο γηπεδο αυτα ειναι απαραδεκτα !!!!
Μη μου πειτε μονο πως και καποιοι παικτες του Παο ειναι και τα καλυτερα παιδια...
Οσο για τετοιου ειδους επεισοδεια καλα ειναι να μη μιλαει καμμια απο τις μεγαλες Ελληνικες ομαδες γιατι τα εχουμε δει απ ολες και μαλιστα και πολυ χειροτερα και ιδιαιτερα απο καποιες.....!!!!!
Βεβαια αυτο δε σημαινει πως οτι και αν εγινε ηταν σωστο.
Στις δηλωσεις το Σισε τον ειδα οκ .. γιατι με αυτα που ακουσα νομιζα πως οχι μονο θα ηταν μεσα στις μελανιες και τα γραρσιματα αλλα θα του ελειπε κανενα αυτι.

thanosE39
20-02-11, 15:41
Δε διαφωνω αλλα νομιζω οτι λογο της υπερπροσπαθειας και επειδη εγινε εξεπαφης για αυτο ειπα οτι δεν υπαρχει κατι..για να μου λυθει η απορεια θα το τσεκαρω το βταδυ στις διαφορες εκπομπες...Οσο για τον Μαρινακη συμφωνω.οντως καραγκιοζιλικια αυτα που λεει κ κανει...

vs316ti
20-02-11, 15:41
Απλα να σου θυμησω κατι πολυ προσφατο.....,σκατα εσεις, δυο φορες σκατα εμεις...., γ@μ@τ@ αδερφε γενικα thumb



https://www.youtube.com/watch?v=Frw65fWzckI&feature=related

για τα σκατα συμφωνω αλλα σε αυτο το βιντεο δεν βλεπω να κυνηγανε κανενα παιχτη αντιπαλης ομαδας, για τους δικους μας μπηκαν μεσα για αλλους λογους.
οπως κ οταν αποκλειστηκαμε στο κυπελλο στο 98 που ηταν ηδη μεσα οι οπαδοι της αεκ κανενας δεν πειραξε τους παιχτες του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ

330Ci
20-02-11, 15:46
Εγώ είμαι τσαντίλας με τους παίκτες του γαύρου, οι οποίοι είναι πολύ καλύτεροι απο τους αντίστοιχους του βάζελου και, αντί να τους ρίξουν 2-3 μπαλλάκια στο Α' ημίχρονο, τους έδωσαν δικαίωμα να ελπίζουν στο Β'. (Ό,τι λίγο-πολύ έγινε στο παιχνίδι του ΟΑΚΑ). Ενώ έχουν την καλύτερη ομάδα, επιλέγουμε να μην παίζουμε μπάλα στα σημαντικότερα παιχνίδια (βλέπε ντέρμπυ) και δίνουμε δικαιώματα στους αντιπάλους να μας τη λένε.
Για πέστε μου, αν το σκορ στο τέλος του Α' ημιχρόνου ήταν 3-0, θα μιλάγαμε σήμερα για ακυρωθέντα γκολ, οφσάιντ κλπ κλπ.;
Και βέβαια έπρεπε να μετρήσει το γκολ του ΠΑΟ, και φυσικά ήταν πολύ καλύτερος στο Β' ημίχρονο και έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, δικαιούτο τη νίκη. Μια νίκη γοήτρου όμως, και όχι ουσίας, αφού πάλι εμείς θα το σηκώναμε το Μάιο. Για τα καραγκιοζιλίκια Μαρινάκη, κάφρων οπαδών κλπ δεν θα τα σχολιάσω, αφού μιλάνε απο μόνα τους.
Ντροπή σε όλους αυτούς που αμαυρώνουν την καλύτερη ομάδα της Ελλάδας απο καταβολής του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

NickE60
20-02-11, 15:56
απαράδεκτοι όσοι μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, ακόμα και μετά από κατάφωρη αδικία στην ομάδα τους .....αλλά το να βλέπεις με τα ίδια σου τα μάτια πως σε έχουν βοηθήσει να κερδίσεις και μετά να μπαίνεις για να δείρης αυτόν που αδίκως κέρδισες ...ε είναι τραμπουκισμός αίσχιστου είδους ...και για να συμβαίνει, έχει δοθει η γραμμή ότι τους γ@μ@με όλους και δεν παίρνουμε χαμπάρι απο κανέναν, ούτε απο δημοσιογράφους, ούτε απο κάμερες, ούτε απο αθλητικούς δικαστές ....αυτό κατάλαβα εγώ χθες ....και μετά από τις δηλώσεις Μαρινάκη, επιβεβαιώθηκε.

HULK
20-02-11, 16:00
Καλυτεροι οι παιχτες του γαυρου... οταν αποφασε να παιξει μπαλα ο Παναθηναικος ο Ολυμπιακος εξαφανιστηκε.Ο συμψηφισμος δεν παλευεται αλλο..Επισης η αντιδραση του Λετο στις προκλησεις του Τοροσιδη ερμηνευεται ως προκληση...

NickE60
20-02-11, 16:04
έχεις φάει κόλλημα κι εσύ με το ποιος έπαιξε καλύτερα.... δεν το εξετάζω αυτό, εγώ να σου πω ότι ήσουν για τα μπάζα αλλά από τύχη κερδίζεις το παιχνίδι. Το κερδίζεις?? ή δεν το κερδίζεις?? επιτρέπεται, ή όχι να το κερδίσεις??

paganis
20-02-11, 16:05
Θεωρω πως ο Ολυμπιακος ηταν καλυτερος στα 70 λεπτα του αγωνα.
Το γκολ του Παο φαινεται πως ηταν ομως δεν ειναι και ξεκαθαρο βαση των οσων φαινονταν μεχρι χθες μια και ο παικτης του παο στην περιπτωση αυτη θα επρεπε να καλυπτεται απο 2 παικτες του Ολυμπιακου εκτος του τεματοφυλακα.
Δεν ειναι βεβαιο οτι αυτο συνεβαινε.
Το μονο βεβαιο ειναι πως ηταν μια δυσκολη φαση και ας λεμε διαφορα.....
Δε θελω να δικαιολογησω κατι, ομως αν κοιταξετε και ξενους αγωνες λαθη τετοια και ακομη χειροτετα γινονται παντα και παντου,ομως τοοσος ντορος μονο στη Ελλαδα γινεται.
Για την κιτρινη του Μιραλας συμφωνω πως επρεπε να δωθει οπως κοκκινη επρεπε να φαει και ο Λετο.
Οσο για τον Τορο δε θεωρω πως ηταν πεναλτυ.
Αυτο που με χαλαει ειναι γιατι δινουμε το δικαιωμα να λενε οι αλλες ομαδες, οταν ο Θρυλος ειναι σαφως καλυτερος φετος απο οποιαδηποτε αλλη Ελληνικη ομαδα και τους δινουμε το δικαιωμα να παραμυθιαζονται.
Οι δηλωσεις και το υφος του Μαρινακη δε μου αρεσαν οπως και οτι μπηκε ο κοσμος στο γηπεδο αυτα ειναι απαραδεκτα !!!!
Μη μου πειτε μονο πως και καποιοι παικτες του Παο ειναι και τα καλυτερα παιδια...
Οσο για τετοιου ειδους επεισοδεια καλα ειναι να μη μιλαει καμμια απο τις μεγαλες Ελληνικες ομαδες γιατι τα εχουμε δει απ ολες και μαλιστα και πολυ χειροτερα και ιδιαιτερα απο καποιες.....!!!!!
Βεβαια αυτο δε σημαινει πως οτι και αν εγινε ηταν σωστο.
Στις δηλωσεις το Σισε τον ειδα οκ .. γιατι με αυτα που ακουσα νομιζα πως οχι μονο θα ηταν μεσα στις μελανιες και τα γραρσιματα αλλα θα του ελειπε κανενα αυτι.

βαγγελη ..
1ον δεν χρειαζεται να καλυπτει η μιση ομαδα για να μην ειναι οφσαιντ!
2ον..o παο...απο το 35 ειχε ηδη αρχισει να ελενχει την μεσαια γραμμη και να απειλει μπροστα...απο το 55 ειχε τον απολυτο ελενχο του ματσ(το μαρτυραει καθε ''οπαδος'' του ολυμπιακου που απο το 60 εβριζε την ομαδα σου)!
3ον ...για τις κιτρινες -κοκκινες δεν θα μιλησω διοτι 2 παιχτες εκατερωθεν θα επρεπε να ειχαν χρεωθει απο νωρις νωρις...
4ον..η αναφορα σου σε επεισοδια προηγουμενων αγωνων ειναι σαν αφεση αμαρτιων για τις χθεσινες αλητειες...(φωτια και τσεκουρι σε ολους τους βαρβαρους των γηπεδων..εκατερωθεν)
5ον..δεν μπορεις να αναφερεσαι σε ανωτερωτητα του ολυμπιακου ,οταν κερδιζεις με μισο γκολ καθε αγωνα..εκ των οποιων μερικα με παραρτηματα..και να ζητοκραυγαζεις για υπερομαδα, χαλια ειμαστε ολοι..και κανονικα δεν θα επρεπε χρονια να ασχολουμαστε μαζι τους.!
6ον,,,με τον Μαρινακη δεν θα ασχοληθω,.,..οπως και θα εκανε καθε σοβαρος ανθρωπος...
7ον..λεγοντας πως περιμενες το λιγοτερο να δεις τον Σισε ...να του λειπει κανα αυτι ,...φανταζομαι πως αστειευεσαι..διοτι αν θες να αποκαλησε πολιτισμενος ανθρωπος ...θα επρεπε να αναφερθεις το λιγοτερο υποτιμητικα στα ανθρωποειδη που μπηκαν στο γηπεδο και οχι να πεις αν τον δειρανε πολυ ή οχι..! τριχα δεν θα επρεπε να του αγγιξουν...!
8ον...σαν συμπερασμα και επιλογο! ευχαριστω το θεο και το διαιτητικο τριο... ως κατοικος πλεον πειραια..που εχθες ο παναθηναικος εχασε (εστω και με αυτον τον τροπο)//διοτι εχθες θα τον καιγανε και θα καναμε απολογισμο των ζημιων...συν οτι θα ειχαμε θρηνησει ανθρωπινα θυματα εντος και εκτος γηπεδου!

deepBLUE
20-02-11, 16:07
απαράδεκτοι όσοι μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, ακόμα και μετά από κατάφωρη αδικία στην ομάδα τους .....αλλά το να βλέπεις με τα ίδια σου τα μάτια πως σε έχουν βοηθήσει να κερδίσεις και μετά να μπαίνεις για να δείρης αυτόν που αδίκως κέρδισες ...ε είναι τραμπουκισμός αίσχιστου είδους ...και για να συμβαίνει, έχει δοθει η γραμμή ότι τους γ@μ@με όλους και δεν παίρνουμες χαμπάρι απο κανέναν ....αυτό κατάλαβα εγώ χθες και μετά από τις δηλώσεις Μαρινάκη επιβεβαιώθηκε.

Ελα ρε Νικο σε λιγο θα μας πεις πως επρεπε να εχουμε χασει και με 1-5. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Ενα πραγμα που χαρακτηριζει τους παικτες του Παο ειναι πως μεσα σε ενα αγωνα παντα δυναμιτιζουν το κλιμα με τις κινησεις τους και τη συμπεριφορα τους (βλεπε Καραγκουνη Νινη κλπ)συνεχεις διαμαρτηριες ψευτιες και πολεμο εντυπωσεων οπως η χθεσινη πτωση του Λετο απο τον Τορο.....
Ειπα πως δε συμφωνω με τις πραξεις των οπαδων σε καμμια περιπτωση δε συμφωνω ομως και με το φλωρικο θεατρο παικτων οποιας ομαδας και αν ειναι αυτη,σκεψου λοιπον (που σε καμμια περιπτωση δε δικαιολογειται)τους οπαδους της αντιπαλης ομαδας που τα βλεπουν...:shok:

HULK
20-02-11, 16:09
Λετο επρεπε να σε πετυχει η κουτουλια του Τοροσιδη αλλιως δεν πιανεται για κουτουλια.

NickE60
20-02-11, 16:19
Ελα ρε Νικο σε λιγο θα μας πεις πως επρεπε να εχουμε χασει και με 1-5. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Ενα πραγμα που χαρακτηριζει τους παικτες του Παο ειναι πως μεσα σε ενα αγωνα παντα δυναμιτιζουν το κλιμα με τις κινησεις τους και τη συμπεριφορα τους (βλεπε Καραγκουνη Νινη κλπ)συνεχεις διαμαρτηριες ψευτιες και πολεμο εντυπωσεων οπως η χθεσινη πτωση του Λετο απο τον Τορο.....
Ειπα πως δε συμφωνω με τις πραξεις των οπαδων σε καμμια περιπτωση δε συμφωνω ομως και με το φλωρικο θεατρο παικτων οποιας ομαδας και αν ειναι αυτη,σκεψου λοιπον (που σε καμμια περιπτωση δε δικαιολογειται)τους οπαδους της αντιπαλης ομαδας που τα βλεπουν...:shok:

Βαγγέλη δεν έβλεπες μάλλον το παιχνίδι ...αλλού είχες το νου σου...... :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

εγώ είδα τον Λέτο (και μαγκιά του) να τρώει βροχή από φωτοβολίδες στο κόρνερ, όχι μια και δύο φορές, και να μη λέει κουβέντα ούτε καν να διαμαρτύρεται ...που αν ήθελε διέκοπτε το παιχνίδι και στο έπαιρνε στα χαρτιά ...αλλά εκεί μέσα όσα γκόλ και να φας παιχνίδι δεν χάνεις από το βάζελο. Έχεις τις "ασπίδες" σου ..γι αυτό μπορείς να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!! :thumbsup: :thumbsup:

deepBLUE
20-02-11, 16:22
βαγγελη ..
1ον δεν χρειαζεται να καλυπτει η μιση ομαδα για να μην ειναι οφσαιντ!
2ον..o παο...απο το 35 ειχε ηδη αρχισει να ελενχει την μεσαια γραμμη και να απειλει μπροστα...απο το 55 ειχε τον απολυτο ελενχο του ματσ(το μαρτυραει καθε ''οπαδος'' του ολυμπιακου που απο το 60 εβριζε την ομαδα σου)!
3ον ...για τις κιτρινες -κοκκινες δεν θα μιλησω διοτι 2 παιχτες εκατερωθεν θα επρεπε να ειχαν χρεωθει απο νωρις νωρις...
4ον..η αναφορα σου σε επεισοδια προηγουμενων αγωνων ειναι σαν αφεση αμαρτιων για τις χθεσινες αλητειες...(φωτια και τσεκουρι σε ολους τους βαρβαρους των γηπεδων..εκατερωθεν)
5ον..δεν μπορεις να αναφερεσαι σε ανωτερωτητα του ολυμπιακου ,οταν κερδιζεις με μισο γκολ καθε αγωνα..εκ των οποιων μερικα με παραρτηματα..και να ζητοκραυγαζεις για υπερομαδα, χαλια ειμαστε ολοι..και κανονικα δεν θα επρεπε χρονια να ασχολουμαστε μαζι τους.!
6ον,,,με τον Μαρινακη δεν θα ασχοληθω,.,..οπως και θα εκανε καθε σοβαρος ανθρωπος...
7ον..λεγοντας πως περιμενες το λιγοτερο να δεις τον Σισε ...να του λειπει κανα αυτι ,...φανταζομαι πως αστειευεσαι..διοτι αν θες να αποκαλησε πολιτισμενος ανθρωπος ...θα επρεπε να αναφερθεις το λιγοτερο υποτιμητικα στα ανθρωποειδη που μπηκαν στο γηπεδο και οχι να πεις αν τον δειρανε πολυ ή οχι..! τριχα δεν θα επρεπε να του αγγιξουν...!
8ον...σαν συμπερασμα και επιλογο! ευχαριστω το θεο και το διαιτητικο τριο... ως κατοικος πλεον πειραια..που εχθες ο παναθηναικος εχασε (εστω και με αυτον τον τροπο)//διοτι εχθες θα τον καιγανε και θα καναμε απολογισμο των ζημιων...συν οτι θα ειχαμε θρηνησει ανθρωπινα θυματα εντος και εκτος γηπεδου!

Ειναι αυτο που λεω εντυπωσεις.....ειπα εγω για μιση η ολοκληρη ομαδα ?
Αυτο που ειπα ειναι αυτο που λεει ο κανονισμος του ποδοσφαιρου πως πρεπει να καλυπτεται απο 2 παικτες πλην του τερματοφυλακα,εκτος του οτι ειπα πως εδειχνε για γκολ.
Μιλησα εγω για αφεση αμαρτιων πουθενα και δε το καταλαβα ?
Ειπα πως ηταν απαραδεκτο αυτο που εγινε...
Αυτο που ειπα για το Σισε ειναι πως πολλες φορες η τριχα γινεται τριχια απο τις υπερβολες....αλλο τους κυνηγησαν αλλο τους σαπισαν στο ξυλο και παει λεγοντας...
Γιατι δε λες για το Λετο που πηγε στα αποδυτηρια να κανει τσαμπουκα στον Τορο ?
Θες να μας πεις πως κακως ειμαστε στη πρωτη θεση ενω θα επρεπε να εισαστε εσεις ?
Γι αυτο λεω για εντυπωσεις...και με εντυπωσεις πρωταθλημα δε παιρνεις φιλε Λευτερη....απλα παραμυθιαζεις τους οπαδους σου οτι θα μπορουσες να εισαι εσυ ο πρωταθλητης που ομως δε καταφερες ουτε με την παραγκα να το παρεις εστω με μισο γκολ .
Αν ειναι ετσι τοτε παω πασο.
Καθιστε τωρα να δειτε την κουπα να σηκωνεται στο Μαη και περιμενετε του χρονου να ερθει η σειρα σας.

deepBLUE
20-02-11, 16:26
Βαγγέλη δεν έβλεπες μάλλον το παιχνίδι ...αλλού είχες το νου σου...... :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

εγώ είδα τον Λέτο (και μαγκιά του) να τρώει βροχή από φωτοβολίδες στο κόρνερ, όχι μια και δύο φορές, και να μη λέει κουβέντα ούτε καν να διαμαρτύρεται ...που αν ήθελε διέκοπτε το παιχνίδι και στο έπαιρνε στα χαρτιά ...αλλά εκεί μέσα όσα γκόλ και να φας παιχνίδι δεν χάνεις από το βάζελο. Έχεις τις "ασπίδες" σου ..γι αυτό μπορείς να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!! :thumbsup: :thumbsup:

Δε μιλησα για το κορνερ με το Λετο αλλα με τον Τορο Νικο.
Και ειπα πως η συμπεριφορες με φωτοβολιδες και τετοια ειναι απαραδεκτη,δεν ειδα ομως να μιλαει και κανεις οταν ο Μιραλας βγαινοντας στον αγωνα με τον Παοκ χτυπηθηκε στο ματι.
Μα μονο ετσι θα μπορουσατε Νικο να παρετε πρωταθλημα φετος ..στα χαρτια :hystericalbs1: :hystericalbs1:

katsaraios
20-02-11, 16:33
Το θεμα ειναι οτι θελω να παει τελικο η ΑΕΚΑΡΑ με τον Βολο
εκει να δειτε τι θα γινει με τον Μπεο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ειμαι αλλου εεεε????:thnx:

οφ τοπικ--Διαρκειας στο Καραισκακη ποσο κανει???

manos
20-02-11, 16:35
εγω ξερω πως αν ο χθεσινος αγωνας ηταν τελικος κυπελου και ημασταν κι εμεις μεσα θα θρηνουσαμε νεκρους σημερα ...ντροπη και στους 3 χασαπηδες οι οποιοι θα ειναι αξιοι σε οτι κι αν τους συμβει απο δω και περα στην καθημερινη τους ζωη,νομιζω καταλαβαινετε τι εννοω.ντροπη και στον χοντρο για τις προκλητικες του δηλωσεις.πριν τον αγωνα ειχε παρει και διαβεβαωση απ τους οπαδους πως δεν θα συμβει τιποτα αλλα παρολα αυτα ο χοντρουλης δεν ειδε τπτ.και για να δειτε την διαφορα τυ επιπεδου των 2 αμαδων,οταν εμεις ειχαμε δωσει την ιδια διαβεβαιωση στον τζιγκερ και τα καναμε π@υτ@ν@ αυτος απλα μας εκοψε τα εισητηρια στους συνδεσμους χωρις πολλα πολλα και χωρις να κρυβεται πισω απο το δαχτυλακι του λεγοντας πως δεν εγινε τιπτα και ουτε ειδα καμια βιαιη συμπεριφορα.

NickE60
20-02-11, 16:35
Δε μιλησα για το κορνερ με το Λετο αλλα με τον Τορο Νικο.
Και ειπα πως η συμπεριφορες με φωτοβολιδες και τετοια ειναι απαραδεκτη,δεν ειδα ομως να μιλαει και κανεις οταν ο Μιραλας βγαινοντας στον αγωνα με τον Παοκ χτυπηθηκε στο ματι.
Μα μονο ετσι θα μπορουσατε Νικο να παρετε πρωταθλημα φετος ..στα χαρτια :hystericalbs1: :hystericalbs1:


Αυτό μου το απόδειξες χθες...!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: δεν νικιέσαι με τίποτα!!!!!!!!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Η ομάδα του "παρτα όλα" και με οποιονδήποτε τρόπο ...και καθαρίζει το αφεντικό :thumbsup: :thumbsup:

deepBLUE
20-02-11, 16:38
Αυτό μου το απόδειξες χθες...!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: δεν νικιέσαι με τίποτα!!!!!!!!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Η ομάδα του "παρτα όλα" και με οποιονδήποτε τρόπο ...και καθαρίζει το αφεντικό :thumbsup: :thumbsup:

:hystericalbs1::hystericalbs1:
Ειμασταν στο +7 και μιλας για χαρτια ? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Βρε χαρτοριχτρααααααα !!!!! :thumbsup:

Z4 DCT
20-02-11, 16:40
Οποιος νοημον ανθρωπος θεωρει ο τι ο Ολυπιακος πηρε τον αγωνα με το σπαθι του , ειμαι σιγουρος οτι θα θεωρει οτι ειναι αδικημενος απο την ζωη και οτι ολοι του χρωστανε για την κακη του.......τυχη..... για την πουτ@να την ζωη που τον αδικησε...γιατι ολα του τα φερε στραβα......και , και , και .......αλλα αυτος ηταν παντα σε ολα οκ......
Δεν ειμαι φανατικος, ποτε δεν ημουν, και οταν κανει λαλακεια ο βαζελος πρωτος γκαριζΩ, αλλα ρε παιδια...κουλ......σε λιγο θα αρχισετε εσεις να φωναζετε ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!...και ολοι εμεις δεν τα βλεπουμε:shok::shok::shok:

NickE60
20-02-11, 16:41
:hystericalbs1::hystericalbs1:
Ειμασταν στο +7 και μιλας για χαρτια ? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Βρε χαρτοριχτρααααααα !!!!! :thumbsup:


εγώ μετράω 4 πόντους διαφορά και στο τέλος θα κάνω τη σούμα για να δω ποιος θα είναι ο πραγματικός πρωταθλητής thumb ...και όχι ο "ΜΟΥΦΑ" πρωταθλητής (...ως συνήθως)

katsaraios
20-02-11, 16:44
Στα χαρτια μονο απο εμας το κλεψατε Βαγγελη μετα την 4αρα του Ριμπο...το θυμαστε καλα οι σωστοι γαυροι


https://www.youtube.com/watch?v=diB1bUso-e8

deepBLUE
20-02-11, 16:47
Οποιος νοημον ανθρωπος θεωρει ο τι ο Ολυπιακος πηρε τον αγωνα με το σπαθι του , ειμαι σιγουρος οτι θα θεωρει οτι ειναι αδικημενος απο την ζωη και οτι ολοι του χρωστανε για την κακη του.......τυχη..... για την πουτ@να την ζωη που τον αδικησε...γιατι ολα του τα φερε στραβα......και , και , και .......αλλα αυτος ηταν παντα σε ολα οκ......
Δεν ειμαι φανατικος, ποτε δεν ημουν, και οταν κανει λαλακεια ο βαζελος πρωτος γκαριζΩ, αλλα ρε παιδια...κουλ......σε λιγο θα αρχισετε εσεις να φωναζετε ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!...και ολοι εμεις δεν τα βλεπουμε:shok::shok::shok:

:thumbsup::thumbsup:
Εσυ εχθες ελεγες πως : παω να δω τσοντα..για πες σου αρεσε :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

ΥΓ.Για να μην παρεξηγηθω πανω απ ολα ειμαστε φιλοι και θελω να πιστευω πως καμμια ομαδα και τετοιου ειδους πραγματα μπορει να μας χαλασει.
Ετσι και αλλιως ολοι αυτοι την αλλη μερα γελανε και τα πινουν παρεα ασε που ουτε ξερουμε τι γινεται πισω απο την πλατη μας την ωρα που εμεις λεμε τρεχουμε πιστευουμε ζητωκραυγαζουμε ,τσακωνομαστε κλπ... :thumbsup:

deepBLUE
20-02-11, 16:48
Στα χαρτια μονο απο εμας το κλεψατε Βαγγελη μετα την 4αρα του Ριμπο...το θυμαστε καλα οι σωστοι γαυροι

https://www.youtube.com/watch?v=diB1bUso-e8

Ρε μπαγασα Γιωργο..μονο αυτο εχεις να θυμασαι...αληθεια το γηπεδο σας θυμασαι που ηταν ? :thumbsup:

Z4 DCT
20-02-11, 16:50
:thumbsup::thumbsup:
Εσυ εχθες ελεγες πως : παω να δω τσοντα..για πες σου αρεσε :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

ΥΓ.Για να μην παρεξηγηθω πανω απ ολα ειμαστε φιλοι και θελω να πιστευω πως καμμια ομαδα και τετοιου ειδους πραγματα μπορει να μας χαλασει.
Ετσι και αλλιως ολοι αυτοι την αλλη μερα γελανε και τα πινουν παρεα ασε που ουτε ξερουμε τι γινεται πισω απο την πλατη μας την ωρα που εμεις λεμε τρεχουμε πιστευουμε ζητωκραυγαζουμε ,τσακωνομαστε κλπ... :thumbsup:

Ημουν πονηρος ομως....ειπατσοντα....αλλα δεν ανεφερα ποιος θα κανει το αγορι....thumb

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

katsaraios
20-02-11, 16:54
Ρε μπαγασα Γιωργο..μονο αυτο εχεις να θυμασαι...αληθεια το γηπεδο σας θυμασαι που ηταν ? :thumbsup:
δεεν εχουμε τιποτα πια μονο φανελα,σας το δειξαμε και φετος

https://www.youtube.com/watch?v=N9cIX9spj8I&feature=related

deepBLUE
20-02-11, 16:55
Ειμουν πονηρος ομως....ειπατσοντα....αλλα δεν ανεφερα ποιος θα κανει το αγορι....thumb

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Ο Τζιμπουρ το εκανε .. εξ αλλου ο Σισε ειχε προλαβει να βαλει τη φουστα !!!!
Ηξερα τι τον περιμενει :hystericalbs1: :hystericalbs1:

ΥΓ.Αληθεια πιστευει κανεις πως ο Σισε φευγει για οτι εγινε εχθες η για οτι χει γινει μεχρι τωρα στην ομαδα του και την κατασταση που επικρατει?
Νομιζω πως απλα τωρα βρηκε αλλοθι για να πηδηξει απο το ηδη βουλιαγμενο καραβι :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

deepBLUE
20-02-11, 16:56
δεεν εχουμε τιποτα πια μονο φανελα,σας το δειξαμε και φετος

https://www.youtube.com/watch?v=N9cIX9spj8I&feature=related

Αληθεια ο Αρμανι σας τις εραψε ?
Ηταν ο ιδιος ραφτης με αυτον του Σισε και του Ρουβα ? :th_Laie_67-1:
Απο κει βγηκε το φουστα μπλουζα !!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :viannen_01:

katsaraios
20-02-11, 17:01
Αληθεια ο Αρμανι σας τις εραψε ?
Ηταν ο ιδιος ραφτης με αυτον του Σισε και του Ρουβα ? :th_Laie_67-1:
Απο κει βγηκε το φουστα μπλουζα !!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :viannen_01:

εγω ξερω οτι σας τεκνοποιησαμε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

παντως παλι καλα που εχετε δικο σας γηπεδο εεεεε:hystericalbs1::hystericalbs1::hysterica lbs1:

deepBLUE
20-02-11, 17:04
παντως παλι καλα που εχετε δικο σας γηπεδο εεεεε:hystericalbs1::hystericalbs1::hysterica lbs1:

Αν πατε με καλο τροπο στο Μαρινακη και ζητησετε βοηθεια μπορει να σας φτιαξει και σας ενα !!!! :hystericalbs1::hystericalbs1:

katsaraios
20-02-11, 17:07
μας βλεπω με δανεικο το Καραισκακη ετσι οπως το πανε:hystericalbs1:

αλλα ρε σεις παλι με πρωην δικο μας καθαρισατε,σας δινουμε εγγυημενα πραγματα !!!

Ο Σισε εμαθε κανονες ηθικης τελικα??:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

deepBLUE
20-02-11, 17:12
Ο Σισε εμαθε κανονες ηθικης τελικα??:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Οχι εμαθε το σωστο υψος που πρεπει να εχει η φουστα του !!!
Ο Ραφτης Τζιμπουρ του το εδειξε :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

yannisv
20-02-11, 17:16
Κρίμα για το χτεσινό παιχνίδι που ήταν δυσφήμηση του αθλήματος και προξενεί ανάκατα αισθήματα στους υγιείς φιλάθλους στην επικράτεια.

Πρώτον λυπάμαι που οι παράγοντες διακατέχονται από αυτόν τον ακατάσχετο οπαδισμό.

Ο Μαρινάκης έχασε πόντους με τη χτεσινή του συμπεριφορά καθώς θεωρώ ότι αφενός έπρεπε να αναγνωρίσει με το ίδιο σθένος το αδίκως ακυρωθέν γκολ του βάζελου (ως έπραξε στο παρελθόν σε ανάλογα περιστατικά), αφετέρου θα έπρεπε να καταδικάσει ακόμη και την είσοδο εκατό μαλακισμένων, μαστουρωμένων, βλαμένων μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Γιατί θαρρώ ακόμα και η τρομοκράτηση των αντιπάλων μας (η οποία ενδεχόμενα έλαβε χώρα από την κάθοδο των Μάο Μάο από την εξέδρα) είναι πράξη απρεπής και η είσοδος των ανεγκέφαλων δυσφημίζει το ποδόσφαιρο, τον Ολυμπιακό μας και τον Πειραιά.

Τελεία και πάυλα.


Τελευταίο να σχολιάσω και να υπενθυμίσω στους φίλους Παναθηναίκούς την αλλοίωση αποτελέσματος που υπέστη ο Ολυμπιακός στη Λεωφόρο και το περιβόητο πρωτάθλημα του Δούρου. Αν θυμάμαι καλά αυτή η αλλοίωση μας στέρησε και το πρωτάθλημα αφού η διαφορά ήταν οριακή και το Πρωτάθλημα κρίθηκε ουσιαστικά από αυτήν την αλλοίωση.

Σκατά κι απόσκατα δηλαδή και ας μην σιχτιρίζουμε μόνο τον Ολυμπιακό για τα δεινά του ελληνικού ποδοσφαίρου. Αλλά η αλήθεια να λέγεται!

deepBLUE
20-02-11, 17:24
Aυριο θα παω στο Μαρινακη να του ζητησω ενα καινουργιο Iphone γιατι αυτη ηταν η καταληξη του μετα το Γκολ του 92'

deepBLUE
20-02-11, 17:29
https://www.youtube.com/watch?v=McFMBvRaYkA&feature=player_embedded

Εκτος απο το γηπεδο εκαψαν και τα μπουζουκια....

atha
20-02-11, 17:45
re paidia ego stenaxoriemai giati oi panathinaikoi ta idia den kanane me to ari , me to panionio , kabala . kai aytoi me alles omades apo prostasia eos boitheia eixan apo tous diatites. kai tora pou einai noumero 2 ponane .stin ousia xtes enoiosan opos noiothoun oles oi alles omades otan paizoun me aytous tous dyo .

gia na doume an einai mages tha fygoun apo to protathlima , alla ti leo tora kamia 10 aria myria apo to ch.league paizoun. poly tous enoiaxe.
sti italia rixan olokliri juventous katigoria gia stimena . emeis 15 xronia ta idia vlepoume .paoktsides , aektsides, arianoi, mexri kai oi iraklideis kai oi larisaioi .

makari pantos esto kai etsi na allaxei ayti i katastasi , kai as parei to protathlima kai o eordaikos , den me noiazei re gmt.

Κωνσταντίνος
20-02-11, 18:11
Θεωρω πως ο Ολυμπιακος ηταν καλυτερος στα 70 λεπτα του αγωνα.
Το γκολ του Παο φαινεται πως ηταν ομως δεν ειναι και ξεκαθαρο βαση των οσων φαινονταν μεχρι χθες μια και ο παικτης του παο στην περιπτωση αυτη θα επρεπε να καλυπτεται απο 2 παικτες του Ολυμπιακου εκτος του τεματοφυλακα.
Δεν ειναι βεβαιο οτι αυτο συνεβαινε.
Το μονο βεβαιο ειναι πως ηταν μια δυσκολη φαση και ας λεμε διαφορα.....
Δε θελω να δικαιολογησω κατι, ομως αν κοιταξετε και ξενους αγωνες λαθη τετοια και ακομη χειροτετα γινονται παντα και παντου,ομως τοοσος ντορος μονο στη Ελλαδα γινεται.
Για την κιτρινη του Μιραλας συμφωνω πως επρεπε να δωθει οπως κοκκινη επρεπε να φαει και ο Λετο.
Οσο για τον Τορο δε θεωρω πως ηταν πεναλτυ.
Αυτο που με χαλαει ειναι γιατι δινουμε το δικαιωμα να λενε οι αλλες ομαδες, οταν ο Θρυλος ειναι σαφως καλυτερος φετος απο οποιαδηποτε αλλη Ελληνικη ομαδα και τους δινουμε το δικαιωμα να παραμυθιαζονται.
Οι δηλωσεις και το υφος του Μαρινακη δε μου αρεσαν οπως και οτι μπηκε ο κοσμος στο γηπεδο αυτα ειναι απαραδεκτα !!!!
Μη μου πειτε μονο πως και καποιοι παικτες του Παο ειναι και τα καλυτερα παιδια...
Οσο για τετοιου ειδους επεισοδεια καλα ειναι να μη μιλαει καμμια απο τις μεγαλες Ελληνικες ομαδες γιατι τα εχουμε δει απ ολες και μαλιστα και πολυ χειροτερα και ιδιαιτερα απο καποιες.....!!!!!
Βεβαια αυτο δε σημαινει πως οτι και αν εγινε ηταν σωστο.
Στις δηλωσεις το Σισε τον ειδα οκ .. γιατι με αυτα που ακουσα νομιζα πως οχι μονο θα ηταν μεσα στις μελανιες και τα γραρσιματα αλλα θα του ελειπε κανενα αυτι.

Το post σου συναγωνίζεται επάξια τις δηλώσεις του Μαρινάκη.
Τέλος....:thumbsdown:

deepBLUE
20-02-11, 18:21
Το post σου συναγωνίζεται επάξια τις δηλώσεις του Μαρινάκη.
Τέλος....:thumbsdown:

Ευχαριστω !!! :thumbsup:
Λες να εχω τη τιμη να με κανουν εκπροσωπο τυπου ?

Κωνσταντίνος
20-02-11, 18:23
Ευχαριστω !!! :thumbsup:
Παρακαλώ αγαπητέ μου, δεν κάνει τίποτις :D


Y.Γ : Δεν ήταν και κοπλιμέντο αλλά φου το πήρες έτσι χαλάλι σου :whistle:

yannisv
20-02-11, 18:42
Aυριο θα παω στο Μαρινακη να του ζητησω ενα καινουργιο Iphone γιατι αυτη ηταν η καταληξη του μετα το Γκολ του 92'

αχαχαχχααχα ρε τον βαγγο!!! Γεια σου ρε τρελέ!!! :th_Laie_67-1:

Atsa linos
20-02-11, 19:35
καλησπερα καλο θα ειναι να μην μιλανε οι ολυμπιακοι καθολου ομως ,,,,,,,,,,,μουγκα στην στρουγκα ,,,,για μια ακομα φορα εφαρμοσαν τους δικους τους κανονες ,,,η δε αστυνομια ανυπαρκτη απο παντου,,για μια ακομα φορα χαρηκα που ειδα τον τσαμπουκα μητροπουλο ,,,αληθεια αμα τον σκισει καποιος σε ανυποπτο χρονο τι θα πει? οσο για το ματς ασχολιαστον ,,ενας εδω ειπε για το γκολ το ακυρωθεν του παναθηναικου οτι επρεπε να καλυπτεται ο παικτης απο δυο κλπ ,,στο πλαυ στεισον τα εχει δει αυτα ,,,ενω για το καραμπινατο οφ σαιντ στο δευτερο γκολ του γαβρου ουτε κουβεντα ,,,αντε βρε και εις ανωτερα και καλλες 7αρες στο champions leage

Κωνσταντίνος
20-02-11, 19:51
Για όσους δεν το γνωρίζουν, ο κανονισμός του οφσάιντ λέει πως ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο δύο παίχτες.
Απλώς τις 99 στις 100 φορές οι παίκτες που καλύπτουν είναι ο τερματοφύλακας + 1.
Στην φάση του Κατσουράνη φυσικά και καλύπτεται απο 2 συνολικά παίχτες.

gant
20-02-11, 20:01
Για όσους δεν το γνωρίζουν, ο κανονισμός του οφσάιντ λέει πως ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο δύο παίχτες.
Απλώς τις 99 στις 100 φορές οι παίκτες που καλύπτουν είναι ο τερματοφύλακας + 1.
Στην φάση του Κατσουράνη φυσικά και καλύπτεται απο 2 συνολικά παίχτες.

Μα το λέει ο κανονισμός καθαρά, στους 2 αμυνόμενους παίκτες συμπεριλαμβάνεται και ο τερματοφύλακας.

Stathis
20-02-11, 20:03
μου αρεσει που μερικοι επιχειρησατε βαθυστοχαστες αναλυσεις για ποδοσφαιρο... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ευχομαι περαστικα στους φιλους μου τους λαγους...
αντε και του χρονου! :thumbsup:

https://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/02/kourkouti-portathlitis.jpg

https://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/02/kourkouti-persini.jpg

https://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/02/kourkouti-debby1.jpg

Skyline_IS
20-02-11, 20:06
Εχει πλακα παντως οι ιδιοι οπαδοι που φωναζανε και διαμαρτυρονταν για το μπουκαλι που ειχε εκσφενδονιστει στον τζορτζεβιτς και το οποιο εσκασε στην μπαλα ενω ο τζορτζεβιτς επεφτε στο εδαφος λες και τον γαζωσαν με καλασνικοφ..


Ειναι κριμα να διαφωνουμε για το ποιος πετυχε περισσοτερο τον παιχτη παρα να αποβαλλουμε αυτα τα homo sapiens απο τα γηπεδα..


Περισσοτερο ντρεπομαι ως ελληνας για τις εικονες που ειδαν οι σκαουτερ των ξενων ομαδων που παραβρεθηκαν στο γηπεδο...


ΥΓ. Φιλοι γαυροι η καραμελα για την μπαλα που παιζεται ειναι γραφικο..Με την ιδια λογικη περσυ επρεπε ο παοκ να σηκωνει πρωταθλημα και πριν ελαχιστα χρονια η αεκ..Αλλα ειναι πολλα τα λεφτα που περιεχει η πιτα..

NickE60
20-02-11, 20:06
Ευτυχώς που χάρηκες Στάθη........ περίμενα αυτή τη φορά να κάνεις κανένα εμπεριστατωμένο σχόλιο για την αδικία στα γήπεδα και τη Νέα εποχή - Νέα ήθη του Κυρίου! Μαρινάκη............. :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1:

https://www.sday.gr/Image.ashx?fid=46643&w=400&v=0&q=80

Stathis
20-02-11, 20:12
Ευτυχώς που χάρηκες Στάθη........ περίμενα αυτή τη φορά να κάνεις κανένα εμπεριστατωμένο σχόλιο για την αδικία στα γήπεδα και τη νέα εποχή και τα νέα ήθη του Κυρίου! Μαρινάκη............. :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1:


https://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_vs_panathinaikos/article784939.ece/BINARY/w460/kourkouti-debby-20a.jpg

https://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_vs_panathinaikos/article784942.ece/BINARY/w460/kourkouti-portathlitis-20.jpg

Samaro
20-02-11, 20:13
Έχει και η ξεφτίλα τα όριά της…

20/2/2011 2:47:34 μμ. Αυτό το άρθρο διαβάστηκε 17309 φορές.

Γράφει ο Γιώργος Χελάκης

Έχει και η ξεφτίλα τα όριά της. Από χτες φαίνεται ότι πάμε ολοταχώς να τα ξεπεράσουμε και αυτά. Ψάχνεις με το φανάρι ν΄ ακούσεις μια φωνή ψυχραιμίας, σύνεσης και λογικής και δεν βρίσκεις πουθενά.

Κανείς δεν στέκεται στο ύψος των περιστάσεων και όλοι με τον τρόπο τους ρίχνουν λάδι στη φωτιά.

Μια κοινωνία που δοκιμάζεται από την οικονομική κρίση εμφανίζεται έτοιμη να επαναστατήσει και υπερασπιστεί το τριακοστό όγδοο του Ολυμπιακού ή την «κλοπή του αιώνα» που έκαναν ο Καλόπουλος και οι βοηθοί του.

Αν υπάρχει κλοπή του αιώνα γίνεται σε βάρος των ανέργων, των συνταξιούχων, των εργαζομένων σΆ αυτή τη χώρα. Άρχισε από τον Μάιο του 2010 και συνεχίζεται με αμείωτη ένταση σπρώχνοντας στο περιθώριο εκατοντάδες χιλιάδες πολίτες αυτής της χώρας. Ας φυλάξουμε την οργή μας για αυτή την θλιβερή κατάσταση κι όχι για τα «ιερά και τα όσια» του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού.

Το πιστεύω και το γράφω ότι τα εκατομμύρια των οπαδών του Ολυμπιακού δεν πανηγύρισαν για όσα διεπράχθησαν το βράδυ του Σαββάτου στο «Καραϊσκάκης». Δεν έχουν οπαδική τύφλωση για να μην βλέπουν τα εγκλήματα του Καλόπουλου και των βοηθών του. Δεν ταυτίζονται με τους κάφρους που μπουκάρουν στο γήπεδο και για να δείρουν τους παίκτες του Παναθηναϊκού, ούτε με τις δηλώσεις του προέδρου της ΠΑΕ που μέχρι τώρα δεν έχει καταδικάσει καθαρά και σταράτα τα κατορθώματα των οπαδών της ομάδας του. Ούτε με την συμπεριφορά του απέναντι στον Τζιμπρίλ Σισέ ταυτίζονται.

Από την πλευρά του Παναθηναϊκού όσο φωνάζουν τόσο κινδυνεύουν να χάσουν το δίκιο τους. Δεν πείθουν ότι όσα ζήσαμε στο ντέρμπι συνέβησαν για πρώτη φορά κι ότι στους ίδιους δεν μπορεί να καταλογιστεί τίποτα. Μωρές παρθένες στο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν.

Όσοι απευθύνονται στα ταπεινότερα ένστικτα των αφιονισμένων οπαδών σπέρνουν ανέμους και θα θερίσουν θύελλες. Ο οπαδικός Τύπος, αλλά και οι αθλητικοί συντάκτες που λειτουργούν σαν παραρτήματα των ΠΑΕ συμπεριλαμβάνονται στην κατηγορία αυτή.

Ας δείξουν όλοι αυτοσυγκράτηση. Τη βουβή οργή της κοινωνίας για την επίθεση που δέχεται στην καθημερινή ζωή δεν επιτρέπεται να την οδηγήσουμε σε μια τυφλή εκτόνωση στα γήπεδα.
Με λογική και σύνεση θα καταγράφουμε τα γεγονότα, θα στιγματίζουμε τους αρνητικούς πρωταγωνιστές κι αν υπάρχουν φωνές αξιοπρέπειας και στάσεις ευθύνης όπως αυτή του Βαλβέρδε θα τις προλάβουμε. Αλλιώς είναι σαν να κοιτάμε στα ταπεινότερα των ενστίκτων για να αποκτήσουμε αναγνωστικό κοινό και ακροατήριο.

πηγη:https://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=39949&catid=134

NickE60
20-02-11, 20:14
την «κλοπή του αιώνα» που έκαναν ο Καλόπουλος και οι βοηθοί του

αυτα είναι !!!! Περηφάνεια πάνω απ' όλα στους γαύρους για την κατάντια τους!!!!!!!!!!! thumb

HULK
20-02-11, 20:15
Ενταξει καποιοι Ολυμπιακοι πριν μερικες σελιδες εγραψαν καποια σωστα πραγματα προς τιμην τους ,τωρα παει να γινει το 3ο ημιχρονο του χτεσινου παιχνιδιου....

katsaraios
20-02-11, 20:18
ηρεμηστε ρε παιδια μπας και σκοραρουμε με τον Πανιωνιο και παμε ταμειο:thumbsup:

Stathis
20-02-11, 20:22
αυτα είναι !!!! Περηφάνεια πάνω απ' όλα στους γαύρους για την κατάντια τους!!!!!!!!!!! thumb

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://ipanic.gr/new/images/stories/parodies/cisse.jpg

NickE60
20-02-11, 20:22
Συνεχίστε το ...έχουμε κι άλλες δουλειές από το να διαβάζουμε τη βρώμα και τη δυσωδία.... τα έχουμε δει απο το πρωί ...κάποιοι φαίνεται πως απο χτες το βράδυ τώρα συνειδητοποίησαν τι συνέβη.... με το θέατρο σκιων του Κυρίου! Μαρινάκη
με τις υγείες σας ..και του χρόνου!!! Πάντα τέτοιες περηφάνειες!!!!!

katsaraios
20-02-11, 20:25
ευτυχως το βαλαμε στο 45

HULK
20-02-11, 20:25
Αντε παμε να διαβασουμε τιποτε αλλο χαλασε και αυτο το θεμα....

katsaraios
20-02-11, 20:31
οχι ρε καθηστε μεχρι να τελειωσει η ΑΕΚ:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stathis
20-02-11, 20:34
https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/oie_19171431afcbVxxr.gif

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

deepBLUE
20-02-11, 21:29
Η Ανακοινωση της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αναλυτικά το σχετικό κείμενο:

"Όσον αφορά στον χθεσινό αγώνα μεταξύ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, των όσων ακολούθησαν αλλά και των όσων ορισμένοι επιχειρούν, για καθαρά επικοινωνιακούς λόγους, να υποστηρίξουν με ψευδείς καταγγελίες, άκρατες υπερβολές και αδιάφορες «απειλές», προφανέστατα διαθέτοντας αν μη τι άλλο επιλεκτική μνήμη και ευαισθησία, η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ έχει να τονίσει τα εξής:

α)Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν έχει κανένα πρόβλημα να παραδεχτεί ότι υπάρχει διαιτητικό λάθος στην ακύρωση του γκολ που πέτυχε ο Κατσουράνης. Το συγκεκριμένο διαιτητικό λάθος είναι ένα από τα εκατοντάδες που έχουν γίνει στις 23 συνολικά αγωνιστικές του Πρωταθλήματος.

Θα θέλαμε να επισημάνουμε σε όσους κάνουν επιλεκτική κριτική, ότι το πρωτάθλημα διεξάγεται σε 30 αγωνιστικές. Τους προκαλούμε να κάνουν την αντίστοιχη κριτική σε όλους τους αγώνες που έχει δώσει μέχρι τώρα ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, η αντικειμενικά καλύτερη ομάδα σήμερα στην Ελλάδα, να την συγκρίνουν με τις αντίστοιχες διαιτησίες στους αγώνες του Παναθηναϊκού και να μας πουν σε τι συμπέρασμα καταλήγουν, σχετικά με το αν η μεταξύ μας διαφορά των δέκα βαθμών, είναι μικρή η μεγάλη.
Επιπροσθέτως θα θέλαμε να καλωσορίσουμε την έστω και καθυστερημένη διαπίστωση της Π.Α.Ε Παναθηναϊκός (εάν είναι ειλικρινής), για την αναγκαιότητα αλλαγών στα όργανα της διαιτησίας, η οποία είχε επισημανθεί πολύ νωρίς από την Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.
β) Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και ο Πρόεδρός του, από το μήνα Σεπτέμβριο δίνουν μια μεγάλη και διαρκή μάχη ενάντια στη βία. Τα αποτελέσματα αυτής της προσπάθειας είναι αδιαμφισβήτητα, καθώς ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και οι φίλαθλοί του έχουν μέχρι σήμερα μια άψογη συμπεριφορά τόσο στους εντός έδρας αγώνες, όσο και μακριά από το Καραϊσκάκη, όπου υπήρχε παρουσία φιλάθλων του.

Η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ οργάνωσε τον χθεσινό αγώνα με στόχο να πραγματοποιηθεί ένα παιχνίδι μέσα σε καλό ποδοσφαιρικό κλίμα.

Η εβδομάδα προ του αγώνα κύλησε σε απόλυτη ηρεμία, χωρίς αντεγκλήσεις, χωρίς προκλητικές δηλώσεις και με συνεχόμενες δημόσιες παραινέσεις από τον Πρόεδρο της Π.Α.Ε., τον προπονητή της ομάδας, τους ποδοσφαιριστές μας, αλλά και το σύνολο των διοικητικών στελεχών, στην κατεύθυνση αυτή.

Αντίθετα, εφημερίδες, sites και στελέχη προσκείμενα στον Παναθηναϊκό, έκαναν ό,τι ήταν δυνατό για να προκαλέσουν. Όπως επίσης και οι παίκτες του Παναθηναϊκού, προκαλούσαν με άσεμνες χειρονομίες, από την πρώτη στιγμή που εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση, κατά την επιστροφή τους στα αποδυτήρια αλλά και κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Όπως και ο Προεδρεύων Αντιπρόεδρος της Π.Α.Ε. Παναθηναϊκός κ. Δημήτρης Γόντικας παραδέχθηκε, από την άφιξη της αποστολής του Παναθηναϊκού έως και τη λήξη του αγώνα, η φιλοξενία και η ατμόσφαιρα στο γήπεδο και τα αποδυτήρια, ήταν άριστη.

Η είσοδος μερίδας φιλάθλων με τη λήξη του αγώνα, προκειμένου να πανηγυρίσουν τη νίκη και την διαφαινόμενη κατάκτηση του Πρωταθλήματος, είναι εξ αντικειμένου καταδικαστέα. Ωστόσο δίνει λαβή σε όσους θέλουν να βλάψουν τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και υποσκάπτουν την μεγάλη και έντιμη προσπάθεια που δίνει η Π.Α.Ε. και ο Πρόεδρός της από την αρχή της περιόδου.

Αυτονόητο είναι ότι αν κάποιοι μετρημένοι στα δάχτυλα, ανάμεσα σε πολλούς, που μπήκαν για να πανηγυρίσουν επιχείρησαν να προπηλακίσουν παίκτες του Παναθηναϊκού, κάτι το οποίο δεν έχει διαπιστωθεί μέχρι σήμερα, είναι διπλά καταδικαστέο.

Είναι βέβαια αυτονόητο ότι η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν είχε ανάγκη μετά τη λήξη ενός νικηφόρου αγώνα, μια τέτοια ενέργεια άσχετα εάν προκλήθηκε με στόχο τον πανηγυρισμό.

γ) Είναι πιστεύουμε προφανές, ότι ένταση και νεύρα στα αποδυτήρια, δεν μπορεί να προκάλεσαν αυτοί που νίκησαν με γκολ στο 91΄ και κατακτούν όπως όλα δείχνουν το Πρωτάθλημα, αλλά αυτοί που ηττήθηκαν με γκολ στο φινάλε του αγώνα, είναι δέκα βαθμούς πίσω και ένιωθαν αδικημένοι από την διαιτησία. Αρα το προφανές συμπέρασμα που βγαίνει αβίαστα, είναι ότι ουδείς από την πλευρά του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ήταν δυνατό να προκαλέσει καθώς δεν είχε λόγο.

Αντιθέτως συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής του Παναθηναϊκού, προσπάθησε ακόμα και να εισέλθει στα αποδυτήρια του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, προκειμένου να επιτεθεί στον ποδοσφαιριστή μας Βασίλη Τοροσίδη. Μάλιστα ενώ ήδη βρισκόντουσαν στο πούλμαν της ομάδας τους έτοιμοι να αποχωρήσουν, πληροφορούμενοι ότι ο Βασίλης Τοροσίδης βρίσκεται στην αίθουσα του αντιντόπινγκ κοντρόλ, βγήκαν από το πούλμαν της ομάδας τους και εισέβαλαν στα αποδυτήρια προσπαθώντας να φτάσουν στην αίθουσα που βρισκόταν ο ποδοσφαιριστή μας. Η αστυνομία μαζί με τους άνδρες της ασφάλειας του γηπέδου τους απέτρεψαν, ενώ χαρακτηριστικό είναι ότι οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού, Κατσουράνης και Καραγκούνης προσπάθησαν και αυτοί να σταματήσουν τους μαινόμενους συμπαίκτες τους, κάτι που δεν έκαναν οι άνθρωποι της διοίκησης του Παναθηναϊκού.

Μετά τα παραπάνω είναι για εμάς ξεκάθαρο, ότι η όλη προσπάθεια των μετόχων του Παναθηναϊκού, συνεπικουρούμενων από μερίδα των Μ.Μ.Ε., γίνεται μόνο και μόνο για να αποπροσανατολίσουν τους φιλάθλους τους, στρέφοντας τους εναντίον του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, προκειμένου να κρύψουν τις δικές τους μεγάλες ευθύνες για την κακή πορεία της ομάδας τους, η οποία άλλωστε υποχρέωσε πολλούς από αυτούς σε άτακτη φυγή.

Όσον αφορά στον ποδοσφαιριστή Σισέ, θα ήταν πιο αξιόπιστος και ειλικρινής, εάν τις συγκεκριμένες δηλώσεις σε σχέση με το Ελληνικό ποδόσφαιρο, τις είχε κάνει μετά την είσοδο των φιλάθλων της ομάδας του, προκειμένου να προπηλακίσουν συμπαίκτες του, ή μετά από τα συνεχή επεισόδια που έχουν προκαλέσει την φετινή χρονιά, εντός και εκτός έδρας, οι οπαδοί της ομάδας του. Ίσως η προαποφασισμένη φυγή του, πρέπει και αυτή να χρεωθεί στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ από τους διοικούντες την πράσινη Π.Α.Ε και φυσικά από τον ίδιο.

Κλείνοντας, γεγονός είναι ένα και κανένας δεν μπορεί να το αμφισβητήσει. Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ είναι η καλύτερη ομάδα, έχει παίξει την καλύτερη μπάλα σε όλα τα παιχνίδια και πανάξια βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα".

https://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Olympiacos/310888.html

330Ci
20-02-11, 21:31
Έτσι, έτσι να ανεβαίνει το επίπεδοοοοοο!!!! :D

gyiama
20-02-11, 21:42
να δειτε που στο τελος θα βγει και αϊδικημενος ο ολυμπιακος και μπορει να του ζητησουν και συγνωμη!!!χαχαχαχαχ αυτα δεν υπαρχουν πουθενα στον κοσμο!!!!!!!!

gant
20-02-11, 21:56
Καλά.... οι γκόμενες της Ευρώπης.......χαρά στις ομάδες του ομίλου που θα συμμετάσχει! :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

paganis
20-02-11, 22:18
Ειναι αυτο που λεω εντυπωσεις.....ειπα εγω για μιση η ολοκληρη ομαδα ?
Αυτο που ειπα ειναι αυτο που λεει ο κανονισμος του ποδοσφαιρου πως πρεπει να καλυπτεται απο 2 παικτες πλην του τερματοφυλακα,εκτος του οτι ειπα πως εδειχνε για γκολ.
Μιλησα εγω για αφεση αμαρτιων πουθενα και δε το καταλαβα ?
Ειπα πως ηταν απαραδεκτο αυτο που εγινε...
Αυτο που ειπα για το Σισε ειναι πως πολλες φορες η τριχα γινεται τριχια απο τις υπερβολες....αλλο τους κυνηγησαν αλλο τους σαπισαν στο ξυλο και παει λεγοντας...
Γιατι δε λες για το Λετο που πηγε στα αποδυτηρια να κανει τσαμπουκα στον Τορο ?
Θες να μας πεις πως κακως ειμαστε στη πρωτη θεση ενω θα επρεπε να εισαστε εσεις ?
Γι αυτο λεω για εντυπωσεις...και με εντυπωσεις πρωταθλημα δε παιρνεις φιλε Λευτερη....απλα παραμυθιαζεις τους οπαδους σου οτι θα μπορουσες να εισαι εσυ ο πρωταθλητης που ομως δε καταφερες ουτε με την παραγκα να το παρεις εστω με μισο γκολ .
Αν ειναι ετσι τοτε παω πασο.
Καθιστε τωρα να δειτε την κουπα να σηκωνεται στο Μαη και περιμενετε του χρονου να ερθει η σειρα σας.

αν δεις σε επαναληψη το δηθεν οφσαιντ..ο κατσουρανης καλυπτεται απο τους τοροσιδη , ντουντου, μελμπεργκ και φυσικα του παρντο...ενα ακομη θελεις για να συμπληρωσεις σχεδον μιση ομαδα!
για τον σισε θα πρεπει να δεις φωτογραφιες μετα απο τον αγωνα που τον εχουν πιασει κεφαλοκλειδωμα και ερχονται οι υπολοιποι καφροι να τον βαρεσουν!
τον τοροσιδη αν πηγε να του ζητησει τα ρεστα , κακως το εκανε...αλλα αν παλι το ηθελε το εκανε εκτος γηπεδου...και οχι εντος!
οσο για την κουπα δεν με αφορα...εφοσον δεν θα μου δωσει να φαω...την χαριζω σε εκεινους που ζουν με το ονειρο κατακτησης ενος ακομα μουφα πρωταθληματος...και μοιραζονται στιγμες ευτυχιας σε μια μιζερη πραγματικοτητα...

Atsa linos
20-02-11, 23:01
οτι και να πουμε ειναι λιγο,,,,,,χαλκ εμεις αληθειες λεμε δεν χαλασε το θρεντ εκτος και δεν ειδες το ματς ,,,οσο για τον ορισμο του οφ σαιντ στο δευτερο γκολ του ολυμπιακου ο παικτης που δεν ακουμπησε την μπαλα δεν επηρεασε την φαση? ειστε νεοι πολυ εχουμε δει και χειροτερα ,,αλλα τωρα θεωρειτε πως εχουν και τα μικροφωνα οι διαιτητες ,,κριμα

katsaraios
20-02-11, 23:10
τι να πουμε μετα το αποψινο φοβαται το ματι μου τον Ντιπμπλου..
592 ευρω κανανε φτερα:ranting2::ranting2:

Κωνσταντίνος
20-02-11, 23:12
μου αρεσει που μερικοι επιχειρησατε βαθυστοχαστες αναλυσεις για ποδοσφαιρο... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ευχομαι περαστικα στους φιλους μου τους λαγους...
αντε και του χρονου! :thumbsup:

https://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/02/kourkouti-portathlitis.jpg





Τέτοια post απο τα γαυράκια τα γουστάρω πολύ.
Μας αυτοσυστήνονται, αυτοπροσδιορίζονται και μας δείχνουν τα ινδάλματα τους :thumbsup:


αν δεις σε επαναληψη το δηθεν οφσαιντ..ο κατσουρανης καλυπτεται απο τους τοροσιδη , ντουντου, μελμπεργκ και φυσικα του παρντο...ενα ακομη θελεις για να συμπληρωσεις σχεδον μιση ομαδα!
...

Δεν γνωρίζεις τον πλήρη κανονισμό. Ο οποίος λέει ότι ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο 2 παίχτες. Έχει όμως και άλλη παράγραφο που αναφέρει ότι στο Καραισκάκη ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο 12 άτομα (11 παίχτες + Μητρόπουλο).
Όταν δε ο Ολυμπιακός δεν κερδίζει, ο κανονισμός τροποποιείται εκ νέου και ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο 12 άτομα + το πούλμαν της ομάδας
:D

atha
20-02-11, 23:16
emenea m aresei pou kai oi filoi gauroi edo mesa katalabainoun oti ta ekane skata o marinakis kai i parea tou .e den mporei na ypotimaei kai ti noimosyni olon ton opadon tou gayrou

Stathis
20-02-11, 23:23
Τέτοια post απο τα γαυράκια τα γουστάρω πολύ.
Μας αυτοσυστήνονται, αυτοπροσδιορίζονται και μας δείχνουν τα ινδάλματα τους :thumbsup:


αφου σου αρεσε παρε αλλο ενα κωνσταντινε!
παντα στην υπηρεσια των πελατων μας!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_vs_panathinaikos/article784945.ece/BINARY/w460/kourkouti-tavros-20a.jpg

NickE60
20-02-11, 23:25
Η φωτογραφία είναι πιο μούφα κι απο το 14ο ..συνεχόμενο πρωτάθλημά σας.....:clap1::clap1::clap1::1:

manos
20-02-11, 23:26
μερικοι γινονται τραγικα ειρωνηκοι...ξερω κι εγω παιδια να φτιαξω πολλα σκετσακια αστεια και με πολλα αντικειμενα στο στομα των ολυμπιλαγων.ειστε πολυ μακρια ομως απ την ουσια του θεματος που θα επρεπε να σας προβληματιζει γιατι μ αυτα που ειπε ο προεδρος σας την δικια σας νοημοσυνη υποτιμα και οχι την δικια μου.το ειπα και χθες οτι για οσους χαιρονται για μια τετοια νικη,απλα δεν εχω λογια.δεν θα ξαναγραψω σ αυτην την ενοτητα γιατι θα ερθω με πολλους σε αντιπαραθεση αν και προσπαθω να μιλησω αντικειμενικα.δεν θα τα καταφερω ομως μ αυτα που βλεπω.

υγ:και για οσους μας αποκαλουνε δημοσια λαγους πολυ θα ηθελα να μαθω αν ηταν οι ιδιοι σε καποιο ντου που μας ειδαν να τρεχουμε η απλα καπου το ακουσανε και το κανανε καραμελα.δεν θελω να μπω σε αυτην την διαδικασια βεβαια αν και ειμαι σιγουρος οτι ειναι το δευτερο.αυτα απο μενα....

Κωνσταντίνος
20-02-11, 23:26
αφου σου αρεσε παρε αλλο ενα κωνσταντινε!
παντα στην υπηρεσια των πελατων μας!
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_vs_panathinaikos/article784945.ece/BINARY/w460/kourkouti-tavros-20a.jpg

Ωραίος ο Ευστάθιος. Έτσι. Μ΄αρέσεις :thnx:

katsaraios
20-02-11, 23:29
Ο Έλληνας κόουτς ισχυρίστηκε ότι δεν είδε το χτύπημα του Ριέρα στον Καφέ, αλλά αν έγινε κάτι τέτοιο, θα το καταδικάσει, ενώ είπε για τον Χιμένεθ:

«Θεωρώ αδιανόητο ένας προπονητής να μη λειτουργεί πυροσβεστικά και να μιλάει αγριεμένος στον Ριέρα. Λειτουργούσε άσχημα απέναντι στον Ριέρα. Νομίζω και η συμπεριφορά του Χιμένεθ πρέπει να αναφερθεί»!

o κλασικος υπεροπτης τριμ@@@@ας απογονος sir Τακης Λεμονης μιλαει για τον παικτη που μπουκετωσε εν ψυχρω και δεν αποβληθηκε.

η σαπιλα μεταφερεται παντου απο οσα εχουν μαθει στο μεγαλο σχολειο του Κοκαλη
χασου να χανεσαι γιδι

NickE60
20-02-11, 23:38
Τέτοια post απο τα γαυράκια τα γουστάρω πολύ.
Μας αυτοσυστήνονται, αυτοπροσδιορίζονται και μας δείχνουν τα ινδάλματα τους :thumbsup:

:notworthy:

σσσσσστ έχει τώρα συνέντευξη Μαρινάκη στη ΝΕΤ ..Θα εξολοθρεύσει λέει τη μαφία των γηπέδων και τους εχθρούς της διοίκησης της super league που με τις αποφάσεις της διαιτησίας και τους βαλτούς εισβολείς, προσπαθούν με δόλιο τρόπο να κάνουν ζημιά στον Ολυμπιακό :whistle:

deepBLUE
20-02-11, 23:54
τι να πουμε μετα το αποψινο φοβαται το ματι μου τον Ντιπμπλου..
592 ευρω κανανε φτερα:ranting2::ranting2:

Συγνωμη φιλε Γιωργο..αλλα οταν εχεις τον Μητρογλου αντιπαλο πρεπει να εχεις το νου σου.
Και να που ειχα δικιο.
Βεβαια οποιος νομιζει πως ο Θρυλος τον εδωσε δανεικο γιατι δε του εκανε τοτε λυπαμαι κανατε λαθος.
Τον δωσαμε για να κοβει βαθμους... :thumbsup:

deepBLUE
20-02-11, 23:56
Τέτοια post απο τα γαυράκια τα γουστάρω πολύ.
Μας αυτοσυστήνονται, αυτοπροσδιορίζονται και μας δείχνουν τα ινδάλματα τους :thumbsup:



Δεν γνωρίζεις τον πλήρη κανονισμό. Ο οποίος λέει ότι ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο 2 παίχτες. Έχει όμως και άλλη παράγραφο που αναφέρει ότι στο Καραισκάκη ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο 12 άτομα (11 παίχτες + Μητρόπουλο).
Όταν δε ο Ολυμπιακός δεν κερδίζει, ο κανονισμός τροποποιείται εκ νέου και ο επιτιθέμενος πρέπει να καλύπτεται απο 12 άτομα + το πούλμαν της ομάδας
:D

+ τις αποσκευες του πουλμαν θα συμπληρωνα εγω :thumbsup:

katsaraios
21-02-11, 00:02
Ο Έλληνας κόουτς ισχυρίστηκε ότι δεν είδε το χτύπημα του Ριέρα στον Καφέ, αλλά αν έγινε κάτι τέτοιο, θα το καταδικάσει, ενώ είπε για τον Χιμένεθ:

«Θεωρώ αδιανόητο ένας προπονητής να μη λειτουργεί πυροσβεστικά και να μιλάει αγριεμένος στον Ριέρα. Λειτουργούσε άσχημα απέναντι στον Ριέρα. Νομίζω και η συμπεριφορά του Χιμένεθ πρέπει να αναφερθεί»!

o κλασικος υπεροπτης τριμ@@@@ας απογονος sir Τακης Λεμονης μιλαει για τον παικτη που μπουκετωσε εν ψυχρω και δεν αποβληθηκε.

η σαπιλα μεταφερεται παντου απο οσα εχουν μαθει στο μεγαλο σχολειο του Κοκαλη
χασου να χανεσαι γιδι

https://www.dailymotion.com/video/xh4hma_riera-xtypa-ton-kafe-2_sport

ο Λεμονης ο καραγκιοζης δεν το ειδε και μαλιστα τα εχωσε και στον αντιπαλο κοουτς αντι να ευχαριστει που τελειωσε με 11 το ματς

deepBLUE
21-02-11, 00:40
μερικοι γινονται τραγικα ειρωνηκοι...ξερω κι εγω παιδια να φτιαξω πολλα σκετσακια αστεια και με πολλα αντικειμενα στο στομα των ολυμπιλαγων.ειστε πολυ μακρια ομως απ την ουσια του θεματος που θα επρεπε να σας προβληματιζει γιατι μ αυτα που ειπε ο προεδρος σας την δικια σας νοημοσυνη υποτιμα και οχι την δικια μου.το ειπα και χθες οτι για οσους χαιρονται για μια τετοια νικη,απλα δεν εχω λογια.δεν θα ξαναγραψω σ αυτην την ενοτητα γιατι θα ερθω με πολλους σε αντιπαραθεση αν και προσπαθω να μιλησω αντικειμενικα.δεν θα τα καταφερω ομως μ αυτα που βλεπω.

υγ:και για οσους μας αποκαλουνε δημοσια λαγους πολυ θα ηθελα να μαθω αν ηταν οι ιδιοι σε καποιο ντου που μας ειδαν να τρεχουμε η απλα καπου το ακουσανε και το κανανε καραμελα.δεν θελω να μπω σε αυτην την διαδικασια βεβαια αν και ειμαι σιγουρος οτι ειναι το δευτερο.αυτα απο μενα....

Μανο μη το παιρνεις ετσι ρε φιλε !!!
Ειπαμε πανω απ ολα ειμαστε φιλοι και γινονται τα σχετικα πειραγματακια.
Σιγα μη μας χωρισουν οι ομαδες και τα πολιτικα λες και μας δινουν φαγητο να φαμε !!! :thumbsup:

NickE60
21-02-11, 00:50
https://www.dailymotion.com/video/xh4hma_riera-xtypa-ton-kafe-2_sport

ο Λεμονης ο καραγκιοζης δεν το ειδε και μαλιστα τα εχωσε και στον αντιπαλο κοουτς αντι να ευχαριστει που τελειωσε με 11 το ματς

ρε συ Γιώργο τι μυαλό κουβαλάνε τα άτομα? έχουν ξεφύγει εντελώς...! μπροστά στην κάμερα και πισώπλατα... τι μ@λακι@ τα δέρνει!! :thumbsdown:

vs316ti
21-02-11, 01:40
μερικοι γινονται τραγικα ειρωνηκοι...ξερω κι εγω παιδια να φτιαξω πολλα σκετσακια αστεια και με πολλα αντικειμενα στο στομα των ολυμπιλαγων.ειστε πολυ μακρια ομως απ την ουσια του θεματος που θα επρεπε να σας προβληματιζει γιατι μ αυτα που ειπε ο προεδρος σας την δικια σας νοημοσυνη υποτιμα και οχι την δικια μου.το ειπα και χθες οτι για οσους χαιρονται για μια τετοια νικη,απλα δεν εχω λογια.δεν θα ξαναγραψω σ αυτην την ενοτητα γιατι θα ερθω με πολλους σε αντιπαραθεση αν και προσπαθω να μιλησω αντικειμενικα.δεν θα τα καταφερω ομως μ αυτα που βλεπω.

υγ:και για οσους μας αποκαλουνε δημοσια λαγους πολυ θα ηθελα να μαθω αν ηταν οι ιδιοι σε καποιο ντου που μας ειδαν να τρεχουμε η απλα καπου το ακουσανε και το κανανε καραμελα.δεν θελω να μπω σε αυτην την διαδικασια βεβαια αν και ειμαι σιγουρος οτι ειναι το δευτερο.αυτα απο μενα....

δεν αξιζει να ασχολεισε με ολυμπιλαγους ..πεφτει το επιπεδο.

Atsa linos
21-02-11, 01:45
πολυ ασχοληθηκαμε με τα νουμερα γελαει ολη η ελλαδα μαζι τους ,,,,,αυτος ο μητροπουλος ομως ,,τι παλικαρι βρε ,,,,αφου απο τον φοβο μου τρεμω ακομα ,,,,

vs316ti
21-02-11, 01:59
Τα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού είναι σαν τα δώρα του Αι Βασίλη...Χαίρεστε που τα παίρνετε, αλλα ξέρετε ότι τα έχει αγοράσει ο μπαμπάς!
H Ελλαδα εχει πιασει πατο δυστυχως..αυριο ολοι για καφε στο Κεφαλαρι.

katsaraios
21-02-11, 02:10
Τα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού είναι σαν τα δώρα του Αι Βασίλη...Χαίρεστε που τα παίρνετε, αλλα ξέρετε ότι τα έχει αγοράσει ο μπαμπάς!
H Ελλαδα εχει πιασει πατο δυστυχως..αυριο ολοι για καφε στο Κεφαλαρι.

Βασιλη τι εχει στο Κεφαλαρι???:whistle::whistle:

vs316ti
21-02-11, 02:21
Βασιλη τι εχει στο Κεφαλαρι???:whistle::whistle:
σαν ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ που οι περισσοτεροι τα εχουν βρει ετοιμα το μονο που τους νοιαζει ειναι να την λενε μεσω του πληκτρολογιου..
σε αυτον των αγωνα οι τυφλοι ειδαν οι μουγγοι μιλησαν κ οι κουφοι ακουσαν..
για αυτο λεω το μονο που ενδιαδερονται οχι ολοι, οι περισσοτεροι ειναι το καφε κ οι ψευτομαγκιες..
Υποστηριζω τον Παναθηναικο η δουλεια μου ειναι απολυτα σχετικη με τον αθλητισμο κ γνωριζω πραγματα κ καταστασεις..κ χαιρομαι πραγματικα για πολλους ολυμπιακους που βγαινουν κ καταδικαζουν ανοιχτα τον προεδρο τους.
οταν εισαι προεδρος πρεπει να συμπεριφερεσαι σαν προεδρος..

NickE60
21-02-11, 02:38
https://www.youtube.com/watch?v=g8jk0gUkDMs&feature=related


https://www.youtube.com/watch?v=yy95w0CdXJ8&feature=related

katsaraios
21-02-11, 02:45
https://www.youtube.com/watch?v=g8jk0gUkDMs&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=yy95w0CdXJ8&feature=related

Nick ιδιος ο Μητσοτακης ειναι αυτος που μιλαει στην αρχη στο 2ο βιντεακι:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

NickE60
21-02-11, 02:51
Nick ιδιος ο Μητσοτακης ειναι αυτος που μιλαει στην αρχη στο 2ο βιντεακι:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ναι ίδιος...:thumbsup:

Το ξερες? Ο Κύριος! Μαρινάκης (το μπουμπούκι) είναι κουμπάρος του!!! thumb

katsaraios
21-02-11, 02:55
ναι ίδιος...:thumbsup:

Το ξερες? Ο Κύριος! Μαρινάκης (το μπουμπούκι) είναι κουμπάρος του!!! thumb

χαχαχαχα που τα βρισκεις ρε θηριο αντμινιστρατορα?????

ολα στο φως:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

NickE60
21-02-11, 03:02
https://www.pressgr.com/wp-content/uploads/2010/06/dora-marinakis.jpg

https://www.pressgr.com/sport/2010/06/19/%CE%BF-%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%C F%8C%CF%82-%CE%BF-%CE%B2%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7%C F%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9/

Jimmakos
21-02-11, 03:21
Τα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού είναι σαν τα δώρα του Αι Βασίλη...Χαίρεστε που τα παίρνετε, αλλα ξέρετε ότι τα έχει αγοράσει ο μπαμπάς!
H Ελλαδα εχει πιασει πατο δυστυχως..αυριο ολοι για καφε στο Κεφαλαρι.

Μυρίζει μπαρούτι....? Εγώ κατάλαβα που χτυπάει η καμπάνα για το Κεφαλάρι.... Άσε φίλε μην περάσεις απο κεί σε περνάει σκάνερ.... :th_Laie_67-1:

katsaraios
21-02-11, 03:23
Μυρίζει μπαρούτι....? Εγώ κατάλαβα που χτυπάει η καμπάνα για το Κεφαλάρι.... Άσε φίλε μην περάσεις απο κεί σε περνάει σκάνερ.... :th_Laie_67-1:

χαχααχαχα γεια σου γειτονα Μητσαρα...ξερει ρε ο Βασιλης ειναι κοντοχωριανος !!!

deepBLUE
21-02-11, 08:15
δεν αξιζει να ασχολεισε με ολυμπιλαγους ..πεφτει το επιπεδο.

Σιγουρα το επιπεδο ειναι υψηλο και αυτο απεικονειζεται στον βαθμολογικο πινακα,+10 λυπαμαι που δε μπορειται να το φταστετε ειναι κατανοητο και αναμενομενο γιατι με φουστες μπλουζες δεν ανεβαινει ,αντιθετως...(βλεπε τζουλια) αλλα μη στεναχωριεσαι και προ παντων μην μπερδευεις τους γαυρους με τους λαγους...ενα προσονυμιο λαγος λογω του επιπεδου αυτου το αποκτησατε :th_Laie_67-1:

deepBLUE
21-02-11, 08:17
Τα πρωταθλήματα του Ολυμπιακού είναι σαν τα δώρα του Αι Βασίλη...Χαίρεστε που τα παίρνετε, αλλα ξέρετε ότι τα έχει αγοράσει ο μπαμπάς!
H Ελλαδα εχει πιασει πατο δυστυχως..αυριο ολοι για καφε στο Κεφαλαρι.

Το Κεφαλαρι δεν ειναι Ελλαδα ... :whistle:

deepBLUE
21-02-11, 08:19
https://www.pressgr.com/wp-content/uploads/2010/06/dora-marinakis.jpg

https://www.pressgr.com/sport/2010/06/19/%CE%BF-%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%C F%8C%CF%82-%CE%BF-%CE%B2%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%AD%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7%C F%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9/

Με τον Κολοκοτρωνη και τον Διακο εχει καμμια σχεση ο Μαρινακης :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Για ψαξτετο και αυτο γιατι μου βρωμαει εδω η υποθεση και αν υποψιαστω πως παιζει και η μπουμπουλινα...τοτε..... :hystericalbs1: :hystericalbs1:

deepBLUE
21-02-11, 08:49
Και μια και μιλαμε για αισχη και για να μη ξεχνιομαστε...
https://www.youtube.com/watch?v=WwQ7KwlFR6M

RedActiveMember

Αυτο παλι...τετοια ομαδα με τετοιο ηθος..δε μπορει να ειναι πρασινοι φιλαθλοι πισω απ ολ αυτα ?
https://www.redplanet.gr/podosfairo/epithesh-sto-spiti-toy-torosidh.785410.html

HULK
21-02-11, 09:13
Αυτο παλι...τετοια ομαδα με τετοιο ηθος..δε μπορει να ειναι πρασινοι φιλαθλοι πισω απ ολ αυτα ?

Oπως στρωνει ο καθε ενας κοιμαται.

chief
21-02-11, 09:57
Τι να κανει αυτος ο Μαρκαριαν ρε παιδιά??
Κριμα που εφυγε και δεν εκατσε λιγο ακομη εδω.
Μας εκανε και γελουσαμε λιγο.
Πλάκα ειχε. Σαν Μαπετ Σόου ηταν ο ανθρωπος.

NickE60
21-02-11, 10:00
Αυτο παλι...τετοια ομαδα με τετοιο ηθος..δε μπορει να ειναι πρασινοι φιλαθλοι πισω απ ολ αυτα ?
https://www.redplanet.gr/podosfairo/epithesh-sto-spiti-toy-torosidh.785410.html

το είπα εγώ, δεν το είπα? Ο πατέρας τους έβαλε να κάνουν τις φασαρίες και τους τραμπουκισμούς στον αγωνιστικό χώρο για να πειράξει τον καλό και αξιότιμο φίλο του..... και τα άκυρα δουλειά του πατέρα ήταν ...και τα μπινελίκια του Μαρινάκη στο Σισσέ δουλειά του πατέρα ήταν..
επίσης, διώξτε τον Μητρόπουλο γιατί είναι "δάκτυλος" του βάζελου και δημιουργεί επεισόδια.... :laughing::laughing::laughing::grin: :sm-angry05:

paganis
21-02-11, 10:17
Η φωτογραφία είναι πιο μούφα κι απο το 14ο ..συνεχόμενο πρωτάθλημά σας.....:clap1::clap1::clap1::1:

αφου κανανε που κανανε το φωτοσοπ..γιατι δεν βαλανε και τον Τζορβα στην φαση??....θα νιωθει παραπονεμενος απο την αναμνηστικη φωτογραφια!

Z4 DCT
21-02-11, 10:29
Εχω μια ιδεα......

Αυτο το θρεντ συνεχος ξεφευγει....οκ δημοκρατια εχουμε και ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του, και ολοι φιλοι ειμαστε και μια χαρα περναμε...
ΑΛΛΑ....
ρε παιδια σε λιγο θα ξεφυγει παλι, και θα ακουστουν λαλακειες και παλι μετα θα κλειδωθει και παλι φιλοι θα ειμαστε.....γιατι δεν το βγαζετε off???
Yπαρχει λογος καθε τρεις και λιγο να αρπαζομαστε για τις ομαδες??, γιατι το να μην αρπαχτουμε θα ηταν ανωμαλο.....αγορακια ειμαστε και ως γνωστον υπαρχει φυσικος ανταγωνισμος εδω μεσα, οπως και παντου!....ποιος την εχει μεγαλυτερη...απο ανεκαθεν...π.Χ......
Οποτε καλυτερα να αρπαζομαστε γιατι καποιος εριξε σε καποιον 1 καροτσα η οχι παρα για τους γαυρους , τους βαζελους τα παοκια,τους χανουμιδες......που στιο κατω κατω δεν προσφερουν τιποτα και σε καεναν εκτος απο εκτονωση νευρων......

Εκτος και ολο το θρεντ ειναι αυτο!!!!, αν δεν μπορουμε να πουμε οτι θελουμε ο ενας στον αλλο και το λεμε με αλλους τροπους.....Κωλογαυρε, Κωλοβαζελε,μαλακοαεκτζη και παει λεγοντας......και εννοουμε, ******, παπαρι, και αλλα ευγενη χαρακτηριστικα

Εμενα προσωπικα πολυ θα μου αρεσε με κοσμιο τροπο να μπενιλικονα τον depp γιατι του εριξα 8 κωλονες στην ευθεια της θηβας( τωρα εχει παθει ανακοπη και ψαχνει τα υπογλωσσια:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:) παρα να αρπαζομαι(φιλικα) μαζι του για τον γαυρο........θα χε και νοημα να σπασει το iphone για 8 κωλονες!!!!!:whistle:
Το παραδειγμα το εφερα με τον Βαγγελη γιατι τον γνωριζω προσωπικα και δεν ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον αλλο που ισως δεν ξερω τοσο καλα......

Αυτα ειχα να πω.....ελπιζω να αρεσαν....

paganis
21-02-11, 10:37
Και μια και μιλαμε για αισχη και για να μη ξεχνιομαστε... https://www.youtube.com/watch?v=WwQ7KwlFR6M

RedActiveMember

Αυτο παλι...τετοια ομαδα με τετοιο ηθος..δε μπορει να ειναι πρασινοι φιλαθλοι πισω απ ολ αυτα ?
https://www.redplanet.gr/podosfairo/epithesh-sto-spiti-toy-torosidh.785410.html

εεεμμμμ...αυτα ειχε δει , το διαιτητικο τριο και σου λεει...κατσε να ακυρωσουμε τα γκολ του βαζελου..προς θεου,μην τυχον δωσουμε κανα πεναλτι..και αν μπορουμε προωθουμε και κανα μουφα γκολ του θρυλου!! ασε να παμε σπιτακι μας το βραδυ...με τους καφρους που εχουμε πανω απο το κεφαλι μας...ο θρυλος να νικησει και οι υπολοιποι να πανε να μπιπ...που ειχε πει μια εξεχουσα προσωπικοτητα!

NickE60
21-02-11, 11:50
Εχω μια ιδεα......

Αυτο το θρεντ συνεχος ξεφευγει....οκ δημοκρατια εχουμε και ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του, και ολοι φιλοι ειμαστε και μια χαρα περναμε...
ΑΛΛΑ....
ρε παιδια σε λιγο θα ξεφυγει παλι, και θα ακουστουν λαλακειες και παλι μετα θα κλειδωθει και παλι φιλοι θα ειμαστε.....γιατι δεν το βγαζετε off???
Yπαρχει λογος καθε τρεις και λιγο να αρπαζομαστε για τις ομαδες??, γιατι το να μην αρπαχτουμε θα ηταν ανωμαλο.....αγορακια ειμαστε και ως γνωστον υπαρχει φυσικος ανταγωνισμος εδω μεσα, οπως και παντου!....ποιος την εχει μεγαλυτερη...απο ανεκαθεν...π.Χ......
Οποτε καλυτερα να αρπαζομαστε γιατι καποιος εριξε σε καποιον 1 καροτσα η οχι παρα για τους γαυρους , τους βαζελους τα παοκια,τους χανουμιδες......που στιο κατω κατω δεν προσφερουν τιποτα και σε καεναν εκτος απο εκτονωση νευρων......

Εκτος και ολο το θρεντ ειναι αυτο!!!!, αν δεν μπορουμε να πουμε οτι θελουμε ο ενας στον αλλο και το λεμε με αλλους τροπους.....Κωλογαυρε, Κωλοβαζελε,μαλακοαεκτζη και παει λεγοντας......και εννοουμε, ******, παπαρι, και αλλα ευγενη χαρακτηριστικα

Εμενα προσωπικα πολυ θα μου αρεσε με κοσμιο τροπο να μπενιλικονα τον depp γιατι του εριξα 8 κωλονες στην ευθεια της θηβας( τωρα εχει παθει ανακοπη και ψαχνει τα υπογλωσσια:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:) παρα να αρπαζομαι(φιλικα) μαζι του για τον γαυρο........θα χε και νοημα να σπασει το iphone για 8 κωλονες!!!!!:whistle:
Το παραδειγμα το εφερα με τον Βαγγελη γιατι τον γνωριζω προσωπικα και δεν ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον αλλο που ισως δεν ξερω τοσο καλα......

Αυτα ειχα να πω.....ελπιζω να αρεσαν....

την πλάκα μας κάνουμε Γιάννη... δεν πρόκειται να τσακωθούμε κιόλας.. πάντως, δεν ζούμε και σε περιβάλλον "εικονικής" πραγματικότητας ..όσες εικόνες και να δούμε. Τα καραγκιοζιλίκια των "μεγάλων" ομάδων και των ηγετικών "μορφών" που τις διοικούν τα βλέπουμε ζωντανά.. (όσοι θέλουν να τα δουν)

..και εγώ προσωπικά, έχω κατηγορήσει την ομάδα μου όταν παίζει μπάλα για τα μπάζα, αλλά και τους φλωρόμαγκες που τη διοικούν..

HULK
21-02-11, 11:56
Kλεινοντας θα πω το εξης.Καφριλικια γινονταν και θα γινονται απο οπαδους ομαδων.Καφριλικια ομως απο προεδρους ομαδων πλην Μπεεεεου δεν θυμαμαι.Ο Μαρινακης εκανε ενα μεγαλο λαθος και αυτο οφειλεται στην απειρια του.Χτυπησε και εβρισε παιχτες που πληρωνει ο Βαρδινογιαννης,ο Βγενοπουλος,ο Γιαννακοπουλος, ο Πατερας κτλ .Υπαρχουν καποιοι αγραφοι νομοι στο ποδοσφαιρο στην Ελλαδα που λενε οτι οποιος μπορει στο παρασκηνιο ας παρει την διαιτησια με το μερος του,ας λαδωσει,ας δανεισει παιχτες σε ομαδες με ανταλλαγμα βαθμους.Αυτο εκανε και ο Κοκκαλης τοσα χρονια που ηταν γατα και καθαριζε στο παρασκηνιο ενω μπροστα εβγαινε ατσαλακωτος.Ο Κοκκαλης δεν κατεβηκε ποτε να χτυπησει κανενα Κωνσταντινου οπως ο καφρος ο Μαρινακης.Ο φουκαρας ο χτεσινος στο χωρο του ποδοσφαιρου Μαρινακης πιστευει οτι μπορει να γ@μ@ και να δερνει την περιουσια εφοπλιστων και δισεκατομμυριουχων που ειναι πολλα χρονια στο χωρο του αθλητισμου πριν απο αυτον.Αυτο εκανε ασχημη εντυπωση οχι μονο στους μετοχους του Παναθηναικου αλλα και στους μετοχους αλλων ομαδων.Ειμαι σιγουρος λοιπον οτι αυτον και την ομαδα του(δυστυχως η ευτυχως) θα τον τελειωσουν οι ιδιοι που τον εβαλαν στη θεση του προεδρου της σουπερ λιγκ.Ειναι απλα θεμα χρονου...

Stathis
21-02-11, 12:23
Kλεινοντας θα πω το εξης.Καφριλικια γινονταν και θα γινονται απο οπαδους ομαδων.Καφριλικια ομως απο προεδρους ομαδων πλην Μπεεεεου δεν θυμαμαι.

δεν θυμασαι φιλε μου χαλκ (σωστα το προφερω?) διοτι επι εποχης καπετανιου με τα πιστολια, τις ελληνοποιησεις, τις δωροδοκιες και τις λοιπες αλητειες ησουνα μικρος ή αγεννητος.
ας κρατησουμε μια ευθυμη νοτα σε αυτο το θεμα διοτι τα γεγονοτα που γινονται κατα καιρους δεν αντεχουν σε καμια σοβαρη κριτικη. απο οποια πλευρα και αν προερχονται.
γι αυτο πριν εσεις ολοι οι λαγοι, εεε συγγνωμη οι παναθηναϊκοι ηθελα να πω :th_Laie_67-1:, αναρτησετε το λαβαρο της καθαρσης του ποδοσφαιρου, φορεσετε το μανδυα του αδικημενου και το ρασο της οσιας παρθενας διαβαστε λιγη ιστορια.
θα σας βοηθησει να μαθετε οτι κανεις δεν μπορει σε αυτο τον πολυπαθο χωρο να εμφανιζεται ως τιμητης των παντων.
ειδικα οι οπαδοι του δημιουργου των μεγαλυτερων σκανδαλων στην ιστορια του ελληνικου αθλητισμου παναθηναϊκου, δεν εχουν το δικαιωμα να ομιλουν για αδικιες και για "πρωτοφανη" πραγματα.
ιστορικα οι διοικουντες την ομαδα τους διδαξαν (και συνεχιζουν ακαθεκτοι να μολυνουν και αλλους τομεις του αθλητισμου) αδικια, δωροδοκια, παρανομια, προκληση, βια, νοθεια, ψευδος κλπ.

οι αποψεις μου στο θεμα ποδοσφαιρου εχουν κατατεθει σε παλιοτερα θεματα. οπως το παρακατω ποστ για παραδειγμα:


κατ αρχας η βια ειναι αποδοκιμαστεα απο οποια πλευρα και αν προερχεται, κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες, κατω απο οποιοδηποτε χρωμα, ιδεολογια, προσωπο κλπ...

εδω σχολιαζουμε ενα απαραδεκτο γεγονος. με βεβαιοτητα, δεν ειναι -δυστυχως- το πρωτο, ουτε και -πιθανοτατα- το τελευταιο.

προφανως οι διοικησεις των ομαδων δεν επιθυμουν την εξαρθρωση αυτων των φαινομενων που ειναι πολυ παλια στο ελληνικο ποδοσφαιρο.
αν την επιθυμουσαν, υπηρχαν πολλοι τροποι ειτε να συνετιστουν οι "ατακτοι", ειτε να αποβληθουν απο τα γηπεδα.

γιατι ομως οι ομαδες θελουν να συντηρουν αυτο το καθεστως? θα δουμε ποτε καθαρες κερκιδες?

η απαντηση ειναι μαλλον οχι.

το ποδοσφαιρο οικονομικα στην ελλαδα (αλλα και αλλου) εχει ξεφυγει πλεον απο το γηπεδο. το γηπεδο ειναι το αναγκαιο κακο.

ο πελατης δεν ειναι πλεον ο φιλαθλος, το εισητηριο, οι διαφημισεις απο τα μεγαφωνα δεν ειναι πια το βσικο εσοδο των ομαδων.

ο πελατης ειναι οι διαφημιστικες εταιριες, οι τηλεοπτικοι σταθμοι, οι χορηγοι της φανελας.
αυτοι πρεπει να ικανοποιηθουν πρωτιστα διοτι αυτοι πληρωνουν.
ο φιλαθλος ειναι το απαραιτητο συμπληρωμα βεβαιως ωστε να δειχνουμε ωραια πλανα απο την tv. εως εκει.

τι θελουμε λοιπον για να προστατευσουμε και να προχωρησουμε την επενδυση μας?
-ανθρωπους πειθηνια οργανα, που δεν εχουν γνωμη, δεν κανουν ερωτησεις, απλα εκτελουν.
-ανθρωπους να μας ακολουθουν παντου στο κρυο, στη ζεστη, στο βορρα, στο νοτο.
-ανθρωπους-ταραξιες που τα σπανε και δημιουργουν φασαριες, ωστε οι αντιπαλοι και οι αρχες να μας "σεβονται"...
-ανθρωπους-μεσο πιεσης προς την πολιτεια να δωσει κι αλλα δανεια, να καθαρισει κι αλλα χρεη, να νομιμοποιησει κι αλλα αισχη.
-ανθρωπους-πιστα σκυλια που τους αμολαμε να κανουν τη βρωμικη δουλεια δωρεαν με ανταλλαγμα λιγα εισητηρια και ενα χαρζηλικακι για τις "αναγκες" τους.
-γενικα ανθρωπους που θα μας βοηθησουν να επιτυχουμε με καθε μεσο τους στοχους μας, ωστε να ικανοποιησουμε τους χορηγους μας. αυτους που μας πληρωσαν δηλαδη, κι αυτους που περιμενουμε να συνεχισουν να το κανουν.


ποιους δεν θελουμε, ποιοι ειναι επικινδυνοι...?

-ανθρωποι-προπονητες-παραγοντες-φιλαθλοι με κριτικο πνευμα, σκεπτομενοι, με ηθικους φραγμους.
αυτοι να φυγουνε, ειναι απροβλεπτοι και αρα επικινδυνοι. να πανε αλλου.


θα φτιαξει ποτε το ποδοσφαιρο στην ελλαδα?

μαλλον οχι.
ο κοσμος που ασχολειται, ο πληθυσμος δεν επαρκει ωστε να υπαρξουν ολες αυτες οι "πρωτοκλασσατες" ομαδες, αλλα με προτυπα οργανωσης μεγαλων κλαμπς εξωτερικου.

δεν μπορει ποτε ο ολυμπιακος να γινει μαντσεστερ, ουτε ο παναθηναϊκος τσελσι, ουτε η αεκ αρσεναλ, ουτε ο παοκ λιβερπουλ.

κατ αρχας δεν εχουν το λαο που απαιτειται ωστε να στηριξει οικονομικα, επιχειρηματικα ενα τετοιο εγχειρημα.

για να γινει αυτο, θα επρεπε στην αθηνα να υπαρχουν το πολυ 3 ομαδες, στη θεσσαλονικη μια, στην κρητη μια, και στις πρωτεουσες νομων απο μιση εως μια, αναλογως δυναμικοτητας.

αρα δεν μπορουμε να εχουμε μια υγιη και ορθολογιστικη αναπτυξη σε αυτον τον τομεα.


τωρα οσον αφορα το μπαγεβιτς ολα αυτα τα αρνητικα που διαβασα, συνιστουν μεγιστη αχαριστια και αγνωμοσυνη.

κατ΄αρχας να πουμε οτι ο μπαγεβιστς βρισκεται στην ελλαδα περισσοτερα χρονια απ΄οσα ο μεσος ορος ηλικιας των μελων του φορουμ.

τον θυμαμαι οταν ημουν παιδακι στην αεκ να προσφερει αμετρητες χαρες στους φιλους της ομαδας.

σαν προπονητης οπου δουλεψε εκανε εργο και εφερε καλα αποτελεσματα.
εχοντας παντα ενα μετριοπαθες και ευγενικο προφιλ.

οσοι τον εχουν γνωρισει απο κοντα, μονο καλα εχουν να πουν. προσωπικα τον ειχα πελατη παλαιοτερα, και μονο ενα εχω να πω. αρχοντας.

μακαρι οσοι ξενοι προπονητες εχουν περασει απο την ελλαδα να ειχαν προσφερει ποσοστο αυτων που προσφερε ο μπαγεβιτς...

επισης αν σκεφτουμε οτι μετα απο πανω απο 30 χρονια παρουσιας στο ελληνικο ποδοσφαιρο και αμετρητα υβρεολογια, προσβολες, προπηλακισμους κλπ εχει παραφερθει και εχει χασει την ψυχραιμια του ως ανθρωπος μετρημενες λιγοτερες απο τα δακτυλα του ενος χεριου φορες, τι να πουμε τοτε?

οχι οτι εχει καποια ιδιαιτερη σημασια τι πιστευω εγω, αλλα οποιος ενδιαφερεται μπορει να τις αναζητησει. δεν μπορουμε να λεμε συνεχως τα ιδια.

προσωπικα αντιμετωπιζω και θα αντιμετωπιζω και αυτο το θεμα με χιουμορ και χαβαλε. εχω δεχθει καζουρα, εχω κανει καζουρα.

ας αφησουμε τις αμπελοφιλοσοφιες και τις επιλεκτικες κριτικες γεγονοτων (οπως συμφερει τον καθενα) λοιπον και ας δουμε τι γραφουν σημερα δυο εγκριτες και αμεροληπτες εφημεριδες... :D :D :D

https://static.fsport.gr/press/newspapers/21022011/gavros_l.jpg

https://static.fsport.gr/press/newspapers/21022011/protathlitis_l.jpg

vs316ti
21-02-11, 12:26
Σιγουρα το επιπεδο ειναι υψηλο και αυτο απεικονειζεται στον βαθμολογικο πινακα,+10 λυπαμαι που δε μπορειται να το φταστετε ειναι κατανοητο και αναμενομενο γιατι με φουστες μπλουζες δεν ανεβαινει ,αντιθετως...(βλεπε τζουλια) αλλα μη στεναχωριεσαι και προ παντων μην μπερδευεις τους γαυρους με τους λαγους...ενα προσονυμιο λαγος λογω του επιπεδου αυτου το αποκτησατε :th_Laie_67-1:
με επιβαιβαιωνεις για το επιπεδο βλεποντας την απεικονιζομενη βαθμολογια κ τις καταστασεις που διαδραματιστηκαν τοσα χρονια κ πανε να ξαναδημιουργηθουν κ να το επικρωτεις εμμεσως. σε αυτον των αγωνα κ οι μουγγοι μιλησαν κ οι τυφλοι ειδαν.

NickE60
21-02-11, 12:49
δεν θυμασαι φιλε μου χαλκ (σωστα το προφερω?) διοτι επι εποχης καπετανιου με τα πιστολια, τις ελληνοποιησεις, τις δωροδοκιες και τις λοιπες αλητειες ησουνα μικρος ή αγεννητος........

......γι αυτο πριν εσεις ολοι οι λαγοι, εεε συγγνωμη οι παναθηναϊκοι ηθελα να πω :th_Laie_67-1:, αναρτησετε το λαβαρο της καθαρσης του ποδοσφαιρου, φορεσετε το μανδυα του αδικημενου και το ρασο της οσιας παρθενας διαβαστε λιγη ιστορια......
.........ειδικα οι οπαδοι του δημιουργου των μεγαλυτερων σκανδαλων στην ιστορια του ελληνικου αθλητισμου παναθηναϊκου, δεν εχουν το δικαιωμα να ομιλουν για αδικιες και για "πρωτοφανη" πραγματα......
ιστορικα οι διοικουντες την ομαδα τους διδαξαν (και συνεχιζουν ακαθεκτοι να μολυνουν και αλλους τομεις του αθλητισμου) αδικια, δωροδοκια, παρανομια, προκληση, βια, νοθεια, ψευδος κλπ.


τι άλλο να σχολιάσεις πια..? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :thumbsup:

https://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVAxOUn9rFf9mvXrL4LXOuchT-PGOSFru9n5VzXGu9sVJO3v-d

https://www.gazzetta.gr/media/k2/items/cache/dd9f99271f69cd4030b73ec941b59f28_L.jpg?1297105604? 1297105604?1297105604

https://static.doldigital.net/webstatic/C9A07197EF65C2475BCDDBFE0E08EBC6.jpg

https://62.1.2.141/images/article_pics/20100717_pb_thrilos_3.jpg

https://www.antinews.gr/wp-content/uploads/2011/01/kokkalis-akis22.jpg

https://2.bp.blogspot.com/_QAB2A7llVfE/S_cIDdAvDjI/AAAAAAAADX4/xf-57-83P9w/s1600/filaki.jpg

vs316ti
21-02-11, 13:01
τι άλλο να σχολιάσεις πια..? :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :thumbsup:

Μα τα παιδια διδαξαν ΗΘΟΣ..:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Stathis
21-02-11, 13:25
τι άλλο να σχολιάσεις πια..?

φατε καροτακι λαγουδακια...
εχει βιταμινη c και βοηθα τη μνημη... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://www.gifmania.co.uk/Looney-Tunes/Bugs-Bunny/bugs1.gif

deepBLUE
21-02-11, 13:29
Oπως στρωνει ο καθε ενας κοιμαται.

Ακριβως ..οπως στρωσατε κοιμαστε !!!

chief
21-02-11, 13:45
Δεν νομιζω καν να στρωσανε...

HULK
21-02-11, 13:57
Ξαναδιαβασε ιστορια Σταθη να δεις ποσα πρωταθληματα πηρες οταν ηταν ο Βαρδινογιαννης και ποσα πηρανε οι αλλες ομαδες οταν ηταν ο Κοκκαλης.Και βεβαιως Ντιπμπλου οπως στρωσατε θα κοιμαστε για αυτο σε κεκλισμενων θυρων παιχνιδι βλεπε Παοκ πατε με συνοδεια αστυνομιας.

deepBLUE
21-02-11, 14:10
Και βεβαιως Ντιπμπλου οπως στρωσατε θα κοιμαστε

Ετσι ακριβως +10 :thumbsup:

vs316ti
21-02-11, 14:10
Ξαναδιαβασε ιστορια Σταθη να δεις ποσα πρωταθληματα πηρες οταν ηταν ο Βαρδινογιαννης και ποσα πηρανε οι αλλες ομαδες οταν ηταν ο Κοκκαλης.Και βεβαιως Ντιπμπλου οπως στρωσατε θα κοιμαστε για αυτο σε κεκλισμενων θυρων παιχνιδι βλεπε Παοκ πατε με συνοδεια αστυνομιας.

φιλε πραγματικα δεν αξιζει να συνεχιζεις..
(ελπιζω να χεις καταλαβεις ποιος ειμαι, παιζαμε μαζι μπαλιτσα με katsaraio ktl στου μπατιστα)

Stathis
21-02-11, 14:11
Ξαναδιαβασε ιστορια Σταθη να δεις ποσα πρωταθληματα πηρες οταν ηταν ο Βαρδινογιαννης και ποσα πηρανε οι αλλες ομαδες οταν ηταν ο Κοκκαλης.Και βεβαιως Ντιπμπλου οπως στρωσατε θα κοιμαστε για αυτο σε κεκλισμενων θυρων παιχνιδι βλεπε Παοκ πατε με συνοδεια αστυνομιας.

φιλε μου δεν χρειαζεται να διαβασω ιστορια διοτι τα περισσοτερα τα εζησα.

οι διοικουντες την ομαδα σου ηταν οι πρωτοποροι σε ολα τα δεινα του ποδοσφαιρου.
φυσικα μετα απο αυτους ακολουθησαν και αλλοι. και θα ακολουθησουν και στο μελλον.
αυτο το γεγονος δεν δινει το δικαιωμα σε κανεναν οπαδο να εμφανιζεται ως τιμητης των παντων, αδικημενος κλπ.

αν ειχες διαβασει παλιοτερες τοποθετησεις μου θα ειχες καταλαβει οτι το παιχνιδι αυτο απο τη στιγμη που φερνει αποτελεσμα θα συνεχιζεται.
μονο οι πρωταγωνιστες θα αλλαζουν.
οι μεθοδοι (που φυσικα καθιερωσε ο ιστορικος προεδρος της ομαδας σου) ομως οχι.

γι αυτο λεω οτι το θεμα δεν προσφερεται για σοβαρη αναλυση, αλλα μονο για χαβαλε. thumb

HULK
21-02-11, 14:16
φιλε πραγματικα δεν αξιζει να συνεχιζεις..
(ελπιζω να χεις καταλαβεις ποιος ειμαι, παιζαμε μαζι μπαλιτσα με katsaraio ktl στου μπατιστα)

Βασιλη σε ξερω ρε ειχαμε κανει ενα μεγαλο ματς μια μερα με εσενα,εμενα κατσαραιο,βασιλη330 και Lil.Kαι ειχαμε παρει την νικη γιατι δεν υπηρχε κανενας Καλοπουλος :D

Σταθη το ξερω οτι προσφερετε για χαβαλε.Εριξα πολυ γελιο με καθε Ολυμπιακο που συναντησα αυτες τις μερες ο οποιος περιμενε να βγαλει ο Μαρινακης ανακοινωση οτι μετραγε το γκολ για να το παραδεχτει :th_Laie_67-1::thumbsup:

Stathis
21-02-11, 14:22
επισης προτεινω, αν δεν διαφωνειτε, το θεμα να μετακομισει στην ενοτητα του χιουμορ.
απο τη δημιουργια του ο σκοπος του ηταν το πειραγμα, η πατροπαραδοτη καζουρα και ο χαβαλες, μεταξυ μιας ομαδας μελων που εχουν κοινο παθος την αυτοκινηση.

δεν ηταν η εκ βαθους αναλυση για το ποιος ευθυνεται για ολα τα κακως κειμενα του αθλητισμου, ουτε προσφερεται για οπαδικου τυπου υβριστικες συμπεριφορες (οι οποιες υπηρξαν στο παρελθον ευτυχως μεμονωμενα).
γι αυτο το σκοπο υπαρχουν αλλα σαϊτ και φορουμ που μπορειτε ανωνυμα ή επωνυμα να εκτονωθειτε.

το θεμα αυτο εγινε για την πλακα μας, αν καποιος τα παιρνει στα σοβαρα και ζοριζεται στ΄αληθεια ειναι καλυτερα να μη συμμετεχει.thumb

vs316ti
21-02-11, 14:23
Βασιλη σε ξερω ρε ειχαμε κανει ενα μεγαλο ματς μια μερα με εσενα,εμενα κατσαραιο,βασιλη330 και Lil.Kαι ειχαμε παρει την νικη γιατι δεν υπηρχε κανενας Καλοπουλος :D

Σταθη το ξερω οτι προσφερετε για χαβαλε.Εριξα πολυ γελιο με καθε Ολυμπιακο που συναντησα αυτες τις μερες ο οποιος περιμενε να βγαλει ο Μαρινακης ανακοινωση οτι μετραγε το γκολ για να το παραδεχτει :th_Laie_67-1::thumbsup:

να μαζευτουμε να ξαναπαμε για καμια μπαλιτσα..1 φορα με ειχε παρει ο katsaraios αλλα επειδη σχολαγα αργα απ την δουλεια δεν προλαβαινα..

NickE60
21-02-11, 14:31
φιλε μου δεν χρειαζεται να διαβασω ιστορια διοτι τα περισσοτερα τα εζησα.

οι διοικουντες την ομαδα σου ηταν οι πρωτοποροι σε ολα τα δεινα του ποδοσφαιρου.


οι μεθοδοι (που φυσικα καθιερωσε ο ιστορικος προεδρος της ομαδας σου)




Μιλάτε για πιστολάδες όταν έχετε εκτελέσει το Ελληνικό ποδόσφαιρο και το έχετε στείλει 25 χρόνια πίσω με τις παράγκες σας.... μιλάτε για λαγούς και για φούστες. Εδώ μέσα μπορείτε να είστε υπερήφανοι για τα οργανωμένα αίσχη που είδαμε εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.. Άντε τώρα που βγήκατε πρωταθλητές ..με την αξία σας ..και με τα αυτογκολ των φίλων.... να πάτε του χρόνου στην Ευρώπη να διασκεδάσουμε για άλλη μια φορά ..και να καταλάβετε και σεις για άλλη μια φορά τι ομαδίτσα είστε στην πραγματικότητα.. όσα λεφτά και να χώσετε. Το μόνο "κομμάτι" που έχει κάποια αξία εκεί μέσα είναι ο Μιραλάς.. μετά το χάος.. Ένας παίχτης μόνος του πάντως δεν μπορεί να κερδίσει ούτε τον αστέρα Τρίπολης... γι αυτό και όλα τα παιχνίδια τα πήρατε οριακά.. :thumbsup:



απο τη δημιουργια του ο σκοπος του ηταν το πειραγμα, η πατροπαραδοτη καζουρα και ο χαβαλες, μεταξυ μιας ομαδας μελων που εχουν κοινο παθος την αυτοκινηση.

το θεμα αυτο εγινε για την πλακα μας, αν καποιος τα παιρνει στα σοβαρα και ζοριζεται στ΄αληθεια ειναι καλυτερα να μη συμμετεχει.thumb

Σωστός!!!! αλλά κάποιοι χοντραίνουν τα πειράγματα και την πλακίτσα...

Stathis
21-02-11, 14:51
η πλακα ειναι πλακα νικο.
δεν υπαρχει χοντρη ή λεπτη.
το χιουμορ ο καθενας το αντιλαμβανεται διαφορετικα.
γι αυτο λεω οτι οποιος παιρνει σοβαρα εστω και μια λεξη απο εδω και ζοριζεται σ΄αληθεια, ειναι καλυτερα να μη συμμετεχει...
προσωπικα δεχομαι την πλακα, απο τη στιγμη που την κανω πρωτος απ' ολους...thumb

NickE60
21-02-11, 14:53
επισης προτεινω, αν δεν διαφωνειτε, το θεμα να μετακομισει στην ενοτητα του χιουμορ.


δεν χρειάζεται να μετακομίσει πουθενά, ας μην το γελοιοποιήσουμε εντελώς... Πολλοί από εμάς έχουμε μιλήσει σοβαρά για κάποια γεγονότα εδώ..

NickE60
21-02-11, 14:56
μεταξυ μιας ομαδας μελων που εχουν κοινο παθος την αυτοκινηση.

ουτε προσφερεται για οπαδικου τυπου υβριστικες συμπεριφορες (οι οποιες υπηρξαν στο παρελθον ευτυχως μεμονωμενα).
γι αυτο το σκοπο υπαρχουν αλλα σαϊτ και φορουμ που μπορειτε ανωνυμα ή επωνυμα να εκτονωθειτε.

το θεμα αυτο εγινε για την πλακα μας, αν καποιος τα παιρνει στα σοβαρα και ζοριζεται στ΄αληθεια ειναι καλυτερα να μη συμμετεχει.thumb


η πλακα ειναι πλακα νικο.
δεν υπαρχει χοντρη ή λεπτη.
το χιουμορ ο καθενας το αντιλαμβανεται διαφορετικα.
γι αυτο λεω οτι οποιος παιρνει σοβαρα εστω και μια λεξη απο εδω και ζοριζεται σ΄αληθεια, ειναι καλυτερα να μη συμμετεχει...
προσωπικα δεχομαι την πλακα, απο τη στιγμη που την κανω πρωτος απ' ολους...thumb

Οκ, θα βάλω τότε κι εγώ ένα άβαταρ που θα έχει κάτι ωραίο ..που φαντάζομαι ...και μια υπογραφή ακόμα πιο ..."μεγάλη" ...που θα βγαίνουν σε όλα τα θέματα ...και που θα έχει σχέση με τη Γιούβε (που η διαιτησία σας αντιμετώπισε όπως όλες τις ομάδες) ..και θα γίνει πλακίτσα καλή.... κι αν θίγονται και άλλοι ..θα τους πω πως απλά είναι πλάκα..

Stathis
21-02-11, 15:17
κυκλοφορησε η νεα μπλουζα...
να κανουμε group buy... :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

https://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/02/kourkouti-olympiakos-panathinaikos-katsouranis-djebbour-kai-egw-kalypta.jpg

https://kourkouti.yooblog.gr/files/2011/02/181954_1841716124429_1286342405_32045112_5019050_n .jpg

και αφου καποιοι μιλησαν για σοβαρα πραγματα, οριστε ενα αποσπασμα απο σχολιο του κωστα καισαρη...


Αφού είναι αγύμναστοι

Παντού σε όλο τον κόσμο, είθισται μετά από τέτοιες νίκες να ακολουθεί ο γύρος του θριάμβου. Αθλητές είναι ο Σισέ και οι άλλοι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού. Ας τρέχανε πιο γρήγορα να πάνε στ αποδυτήρια. Δικιά τους ευθύνη είναι, αν τους πρόλαβαν, πολίτες. Αγύμναστοι, με παραπάνω κιλά και καπνιστές.

Όσο για τις διαμαρτυρίες ότι τους χτύπησαν πρόκειται για υπερβολές. Αν όχι για συκοφαντίες. Πήγε κανένας τους στον ιατροδικαστή για εξέταση και γνωμάτευση; Όχι. Άρα δεν δικαιούνται δια να ομιλούν. Πρέπει λοιπόν στο ελληνικό ποδόσφαιρο, κάποιοι να μαθαίνουν να χάνουν. Ότι σε κάθε παιχνίδι, υπάρχουν και τα τρία αποτελέσματα. Κι ο ηττημένος δίνει το χέρι στον νικητή. Όχι να ψάχνει να βρίσκει δικαιολογίες. Κάτι τέτοιοι είναι που υποθάλπουν τη βία και εξάπτουν τα πάθη. Και χαλάνε μάλιστα τόσο μεγάλες και ωραίες στιγμές.

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

edit: αλλαξα και υπογραφη, το πουλμαν με τη τζουλια βγηκε διοτι διαβαζουν και παιδια...;)

GM6
21-02-11, 15:41
Σταθη συνεχιζεις να ποσταρεις φωτογραφιες, και να γινετε πλακιτσα....Απλα πρεπει να καταλαβεις εσυ οπως και ΟΛΟΙ οι Ολυμπιακοι οτι μετα απο αυτα που εγιναν, δεν χωραει τοσο η πλακα, διοτι ολοι εχουμε τα νευρα μας, θελαμε να κερδισει η ομαδα μας κτλ.

Αν γινοταν ενα ωραιο ματς και κερδιζατε ΚΑΘΑΡΑ, να δεχτω την πλακα και να πω χασαμε ας τα ανεχτουμε τωρα. Επισης Βαγγελη δεν χρειαζεται ουτε να βαζουμε με κεφαλαια τα +10 ουτε να λεμε στο shoutbox : ''εφαγα λαγο, στιφαδο, αλλα εχω κουραστει να τον τρωμε κτλ.

Παει να γινει καφενειο των φιλαθλων, και δεν ηταν ετσι. Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον Νικο περι των avatar και της πλακας, γιατι ολοι μπορει να βαλουμε γελοια πραγματα....

Απλα θεωρω οτι δεν παιρνεις ισως στα σοβαρα πια το site αν κρινω απο τα avatar και τις υπογραφες....Απλα λεω το κουρασαμε

Stathis
21-02-11, 15:52
φιλε μου γιωργο βλεπω το χιουμορ σου περναει κριση...:whistle:

χαλαρωσε μην παθεις και τιποτα...thumb

https://chzgifs.files.wordpress.com/2011/01/mindblownp1.gif

NickE60
21-02-11, 15:55
....και η φάση είναι ότι οι "original" λαγοί (όχι τα κουνέλια) που χλευάζει ..είναι στην πραγματικότητα οι Ολυμπιακοί ...Από εκεί είχε ξεκινήσει ..και τώρα τον λεκέ τους... τον χρησιμοποιούν εναντίον του Παναθηναϊκού..... χαχαχα :thumbsup: :thumbsup:

https://www.youtube.com/watch?v=iOKPWEQdAF4&feature=player_embedded#at=126

GM6
21-02-11, 15:57
φιλε μου γιωργο βλεπω το χιουμορ σου περναει κριση...:whistle:

χαλαρωσε μην παθεις και τιποτα...thumb

https://chzgifs.files.wordpress.com/2011/01/mindblownp1.gif

Κανε χιουμορ φιλε μου, αλλα να αξιζει τον κοπο....

Stathis
21-02-11, 16:04
Κανε χιουμορ φιλε μου, αλλα να αξιζει τον κοπο....

το χιουμορ τζορτζ ο καθενας το αντιλαμβανεται αλλιως...
αλλη φορα να μου το παραγγελνεις εκ των προτερων ωστε να το προσαρμοζω στα γουστα σου...:original:
αν εχεις κατι να προσθεσεις στο θεμα εισαι ελευθερος.
αν θες να συνεχισουμε την προσωπικη συζητηση το τηλ. μου το ξερεις...thumb

DIMITr|S
21-02-11, 17:05
ο μιραλας δεν πηρε κιτρινη ετσι?

deepBLUE
21-02-11, 17:45
Λοιπον..μια και δε μπορειτε την πλακιτσα προσωπικα την σταματαω (εδω γιατι για μενα πλακα ειναι ασχετα πως την αντιλαμβανεται ο καθενας) ..πριν ομως θελω να πω μερικα τελευταια πραγματα μια και καποιοι το πηραν σοβαρα.
Σε καμμια περιπτωση δεν ειπα πως δεν αποδοκιμαζω τις σκηνες αυτες αντιθετα ...ειπα πως ειναι απαραδεκτο το να μπαινουν οι οπαδοι στο γηπεδο και να γινεται οτι γινεται(οπως και η καθε μορφη βιας)...οπως επισεις ειπα πως το γκολ εδειχνε για γκολ χωρις να το αρνηθω.
Δεν εχω να κρυψω κατι ουτε να φοβηθω κατι ειδικα τη στιγμη που και +10 να μην ηταν θα ηταν +4 η -10 ε..και ?
Ειπα πως μια φαση που εμεις βλεπουμε απο την τηλεοραση πιο καθαρα και με καλυτερη οπτικη (που πολλες φορες και μεις οι ιδιοι χρειαζεται να το ξαναδουμε και ξανα για να βγαλουμε συνμπερασμα)πολλες φορες για ενα διαιτητη ειναι σαφως πιο δυσκολο.
Αυτο δε συμαινει πως ψαχνω δικαιολογιες ουτε τις εχω αναγκη και ειπα πως τετοια λαθη αλλα και χειροτερα πολλες φορες (οπως και επεισοδια μεταξυ παικτων-οπαδων-παραγοντων)γινονται σε ολο το κοσμο και δεν ειναι μονο Ελληνικο φαινομενο και μαλιστα σε χωρες με καλυτερη ποδοσφαιρικη και αθλητικη παιδεια.
Λεω κατι που ειναι ψεμα η λαθος ?
Γιατι θα πρεπει να ειναι δικαιολογια..σε τι τη χρειαζομαι με ζουνε οι παε ?
Περα απ ολ'αυτα ομως δεν ειδα να φωναζεται για το τσαμπα πεναλτυ του Ηρακλη ας πουμε (τυχαια το αναφερω γιατι ειναι χθεσινο),γιατι αραγε εχει διαφορα πεναλτυ με πεναλτυ,οταν ειναι αδικο?
Το που καταλαβε οποιος καταλαβε οτι εγω συμφωνω με το Μαρινακη και οτι επαυξανω, καλο ειναι να μαθει να διαβαζει σωστα .
Ειμαι φιλος του Ολυμπιακου και γουσταρω που ειμαι και το χαιρομαι οπως και ο καθενας χαιρεται για την ομαδα που αγαπαει !!!
Δεν ειδα να εγινε κατι οταν τσακιζατε διαιτητες στο ξυλο οταν βαραγατε τους ιδιους σας τους παικτες οταν κανατε ντου σε διαφορα γηπεδα(και δεν εχετε κανει και λιγα φετος), ουτε οταν με το σπασμενο ποτηρι πηγε να βγει το ματι του Μιραλας ειδα να λεει κανεις αισχος ντροπη και τετοια αν ηταν ομως οπαδος της οποιας ομαδας δικη μας τοτε θα λεγαμε !!!!
Γαργαρα και αυτα ?
Το βιντεακι που εβαλα πιο πανω δε βλεπω να ενοχλει κανενα γιατι αραγε?
Ειναι ψεματα φωτομονταζ οι οπαδοι σας δεν ειναι αυτοι ?
Το συνηθες φαινομενο ειναι τα ευκολα συμπερασματα οι ευκολες κατηγοριες και μια ζωη δικαιολογειες χωρις να κοιταζουμε την καμπουρα τη δικη μας αλλα των αλλων.
Τεσπα δε βγαζει νοημα αυτη η συζητηση ,θα μπορουσαμε να λεμε ολοι χιλιαδες πραγματα και λογια, αυτο ομως που θελω να πω ειναι πως ολοι μα ολοι στο ιδιο καζανι βραζουν κυριοι τα εχουν κανει οι περισσοτερες μεγαλες ομαδες και θα τα ξανακανουν...ψεματα λεω ?
Ας αφησουμε λοιπον τα μεγαλα λογια και τις κλαψες γιατι σημερα ειμαστε εμεις θεατες αυριο εσεις μεθαυριο καποιοι αλλοι.
Μη κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας .
Τελος να πω αυτο που λεω και εδω μεσα εχω ξαναπει και το πιστευω..
Οταν μια ομαδα εχει υπεροχη και παιζει τη μπαλα που πρεπει να παιζει και ειναι καλη δεν εχει να φοβηθει τιποτα..ουτε διαιτητες ουτε οπαδους....μπαινεις παιζεις καθαριζεις γκολακια με διαφορα και τελειωνεις,οποια ομαδα και να ειναι αυτη οπως και να λεγεται και οτι χρωμα φανελα και να φοραει !!!
Εγω εδω εγραψα για να πειραξω φιλους και να κανω πλακα τιποτα παραπανω (τα συμερασματα για την ομαδα μου και για τις αλλες ομαδες τα εχω βγαλει δε χρειαζεται να μου πει καποιος αν αδικηθηκε ο μεν η ο δε)οπως μου κανουν οταν χανω.
Σταματηστε να τρελαινεστε δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε εγω τουλαχιστον το θεωρω μεγαλη κοροιδια να χαλασω σχεσεις με φιλους για την οποια ομαδα!!!
Οστοσο εχει δικιο ο Σταθης,πως οταν δε μπορει καποιος να δεχτει πλακα και νομιζει πως θα ξεφυγει καλο ειναι να μη μπαινει να διαβαζει το συγκεκριμενο θεμα.
Ελπιζω να εγινα κατανοητος και οποιος καταλαβε καταλαβε.
Με φιλικη διαθεση προς ολους γνωσους και αγνωστους και ειδικα σε οσους εχουμε πιει και φαει παρεα λεγοντας και δυο κουβεντες παραπανω . :thumbsup:

katsaraios
21-02-11, 17:45
παντως ο Ντιπμπλου ετσι και "πιασει" κατι στο στομα του τελειωσε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Σταθη πολυ σωστα αυτα που λες περι πλακας αν και καποιοι "αρπαζονται παραπανω.
Μα δεν ευχαριστιουνται οι βαζελοι που θα εχουμε παλι τσοντα free καθε αγωνιστικη στην Ευρωπη??:hystericalbs1::hystericalbs1:
Βαγγελη ποσταραμε την ιδια ωρα ,δεν πιστευω να καει το λαπτοπ...χαχαχαχαχαχα

Κωνσταντίνος
21-02-11, 18:18
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:
https://www.antiafieroma.info/osfp/GAY/gif/gifgay/images/gianakopoulos_star_thlepaixnidi_jpg.jpg
https://www.antiafieroma.info/osfp/GAY/gif/gifgay/images/kokkalisme_tus_doulous_tu_jpg.jpg

HULK
21-02-11, 18:48
Προσωπικα δεν νομιζω οτι γελαει κανεις εδω στο φορουμ μιας που η κατασταση εχει ξεφυγει γενικοτερα εξω.Ο τελικος του κυπελου στο μπασκετ ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα αναβληθει μιας που αν βρεθουν οι οπαδοι και των 2 ομαδων εκει σιγουρα θα γινει μακελειο.Ο Μαρινακης εχει καταλαβει απο χτες που ξεκινησε τις κολωτουμπες οτι η κατασταση δεν προσφερεται για γελια.Ειναι η απειρια που λεγαμε την οποια καταλαβε οτι θα την πληρωσει...


Αναλυτικά η ανακοίνωση που εξέδωσε ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης:

«Από την πρώτη στιγμή που ανέλαβα τον Ολυμπιακό δεν κρύφτηκα ποτέ. Στις δύσκολες στιγμές της ομάδας μας ήμουν, είμαι και θα είμαι στην πρώτη γραμμή. Ο στόχος μου ήταν και παραμένει διπλός, να επανέλθει ο Ολυμπιακός στην κορυφή και να επιλυθούν προβλήματα που επί δεκαετίες μαστίζουν το ελληνικό ποδόσφαιρο. Δεν είναι δυνατόν 6 μήνες μόλις μετά την ανάληψη των καθηκόντων μου, να επιχειρούν κάποιοι να μου χρεώσουν όλα τα κακώς κείμενα.

Το Σάββατο το βράδυ αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα κατέβηκα στα αποδυτήρια να συγχαρώ την ομάδα μου. Στη συνέχεια έκανα δηλώσεις, οι οποίες έγιναν κάτω από έντονη συναισθηματική φόρτιση και χωρίς να έχω ακόμη πλήρη εικόνα, κακώς, για το τι συνέβη μετά τη λήξη του αγώνα.

Οι δηλώσεις μου αυτές ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ. Όπως έκανα μέχρι τώρα, αναλαμβάνω τις ατομικές μου ευθύνες. Καλώ άμεσα τον προεδρεύοντα Αντιπρόεδρο του Παναθηναϊκού σε συνάντηση, προκειμένου να συζητήσουμε και να βρούμε κοινά σημεία, ώστε να εκτονωθεί η κατάσταση που έχει δημιουργηθεί και να προβούμε σε κοινή ανακοίνωση».

NickE60
21-02-11, 18:58
Δεν εχω να κρυψω κατι ουτε να φοβηθω κατι ειδικα τη στιγμη που και +10 να μην ηταν θα ηταν +4 η -10 ε..και ?

Αυτο δε συμαινει πως ψαχνω δικαιολογιες ουτε τις εχω αναγκη
Λεω κατι που ειναι ψεμα η λαθος ?
Γιατι θα πρεπει να ειναι δικαιολογια..σε τι τη χρειαζομαι με ζουνε οι παε ?

Δεν ειδα να εγινε κατι οταν τσακιζατε διαιτητες στο ξυλο οταν βαραγατε τους ιδιους σας τους παικτες οταν κανατε ντου σε διαφορα γηπεδα......

Το βιντεακι που εβαλα πιο πανω δε βλεπω να ενοχλει κανενα γιατι αραγε?
Ειναι ψεματα φωτομονταζ οι οπαδοι σας δεν ειναι αυτοι ?

Το συνηθες φαινομενο ειναι τα ευκολα συμπερασματα οι ευκολες κατηγοριες και μια ζωη δικαιολογειες χωρις να κοιταζουμε την καμπουρα τη δικη μας αλλα των αλλων.

Οταν μια ομαδα εχει υπεροχη και παιζει τη μπαλα που πρεπει να παιζει και ειναι καλη δεν εχει να φοβηθει τιποτα..ουτε διαιτητες ουτε οπαδους....μπαινεις παιζεις καθαριζεις γκολακια με διαφορα και τελειωνεις,οποια ομαδα και να ειναι αυτη οπως και να λεγεται και οτι χρωμα φανελα και να φοραει !!!

Σταματηστε να τρελαινεστε δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε εγω τουλαχιστον το θεωρω μεγαλη κοροιδια να χαλασω σχεσεις με φιλους για την οποια ομαδα!!!

Οστοσο εχει δικιο ο Σταθης,πως οταν δε μπορει καποιος να δεχτει πλακα και νομιζει πως θα ξεφυγει καλο ειναι να μη μπαινει να διαβαζει το συγκεκριμενο θεμα.

Με φιλικη διαθεση προς ολους γνωσους και αγνωστους και ειδικα σε οσους εχουμε πιει και φαει παρεα λεγοντας και δυο κουβεντες παραπανω . :thumbsup:

αν ήταν 4 θα ήταν αλλιώς ...σήμερα θα τα είχαν σπάσει στου Ρέντη ..και δεν θα είχες κανένα πρωτάθλημα σίγουρο! thumb

τους διαιτητές άλλοι τους "αγοράζουν" κι άλλοι αγανακτισμένοι τους τσακίζουν όταν τους βλάπτουν για το γνωστό σκοπό..

..δίνουν και στου Ρέντη μάθηματα για το πως επιτίθεσαι στους ίδιους σου τους παίκτες... άπειρες φορές το έχουμε δει το σκηνικό..

...πριν απο το βιντεάκι που έβαλες Βαγγέλη υπήρξε σφαγή 20χρονου στη Λ. Λαυρίου για μεταξύ των δύο αγώνα γυναικών στο βόλεϋ.....!
...και πολύ πιο πριν είχαν συμβεί τα γεγονότα της Ριζούπολης και 4-5 συνεχόμενα αγορασμένα από τον πρόεδρο γιατί τα είχε αυτός ανάγκη... κι όχι ο Ολυμπιακός ...τα ξεχνάμε? Θέλουμε να τα ξεχάσουμε αλλά δεν γίνεται ρε φίλε. Πας να εξισώσεις δολοφονίες και πρωταθλήματα της παράγκας, με την αγανάκτηση που έχουν προκαλέσει στον κόσμο και αντιδρά.. στο ντέρμπυ συνεχίστηκε το γνωστό σκηνικό του γ@μάω και δέρνω... η γνωστή συνταγή...

τη δική μας την καμπούρα??

Για μένα πρέπει να πετάξουν έξω από το πρωτάθλημα άμεσα και τις δύο ομάδες (και όσες ομάδες δημιουργούν επεισόδια οι οπαδοί τους) και να μην λάβουν μέρος ούτε στα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα... ας πάνε άλλες ομάδες που έχουν το στοιχειώδες προσόν στον αθλητισμό να αναγνωρίζουν την ήττα από τον αντίπαλο.. και να δεις πως θα γίνουν αρνάκια όλοι οι νταβάδες πρόεδροι ...και πως αναγκαστικά θα ακολουθήσουν και οι οπαδοί..

και τελευταία ...έχω το θάρρος (όποτε γίνεται κλοπή βαθμών που βγάζει μάτι ..και ειδικά όταν η κλοπή γίνεται σε φάση που κρίνει πρωτάθλημα) τουλάχιστον να αναγνωρίσω πως το παιχνίδι δεν το δικαιούμαι... και (αν χάσει δίκαια) πως η ομάδα έγινε ρεζίλι και ήταν για τα μπάζα.... thumb

HULK
21-02-11, 19:39
Δεν εχω μετρησει πανω απο 5 φιλαθλους του Ολυμπιακου να εχουν εισελθει στον αγωνιστικο χωρο για να πανηγυρισουν.Στο τελος κανει την εμφανιση του και ο φιλος μας ο Μαρινακης.Περαστικα στο ελληνικο ποδοσφαιρο.


https://www.youtube.com/watch?v=DgXlP5hYAZE&feature=player_embedded

Κωνσταντίνος
21-02-11, 19:45
Λοιπον..μια και δε μπορειτε την πλακιτσα προσωπικα την σταματαω (εδω γιατι για μενα πλακα ειναι ασχετα πως την αντιλαμβανεται ο καθενας) ......

Για μένα πάντως δεν υπάρχει θέμα. Tα post σου στο συγκεκριμένο thread, μπορώ να τα πάρω μόνο στην πλάκα.
Κάποιον που σπάει το iphone του απο έκσταση λόγω μιας κάλπικης νίκης, έχοντας γράψει το (κάλπικο) "+10" 550 φορές και με λίγα λόγια τον εκφράζει απόλυτα η φράση του πανμέγιστου Σπάθα "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν και όλοι οι άλλοι να πάνε νε γ@μηθούνε", δεν μπορείς να τον πάρεις με κανέναν άλλο τρόπο, παρά μόνο στην πλάκα. thumb

Stathis
21-02-11, 19:58
αν ήταν 4 θα ήταν αλλιώς ...σήμερα θα τα είχαν σπάσει στου Ρέντη ..και δεν θα είχες κανένα πρωτάθλημα σίγουρο! thumb

και τελευταία ...έχω το θάρρος (όποτε γίνεται κλοπή βαθμών που βγάζει μάτι ..και ειδικά όταν η κλοπή γίνεται σε φάση που κρίνει πρωτάθλημα) να πω ότι το παιχνίδι δεν το δικαιούμαι... και ότι η ομάδα μου έγινε ρεζίλι και είναι για τα μπάζα.... thumb

ασε ρε νικο... θα βαλω τα κλαματα σε λιγο... :th_Laie_67-1:
το οτι εισαι στο +16 απο αεκ και παοκ, λογω κλοπης βαθμων εισαι.
ποτε βγηκες να καταγγειλεις τα πεναλτι που σου δωσανε (και με αυτα ειναι πρωτος σκορερ ο κλοουν)...?
ας μην πουμε παραπανω και χαλασουμε τις καρδιες μας, οπως λεει και ο βαγγελης η αληθεια ενοχλει...


@κωνσταντινε θα σε μαλωσω... ολο ξεχνας τον φινοκαλιωτη...
παντα με το φως ανα χειρας ο κωστας, καλη του ωρα!thumb :th_Laie_67-1:

NickE60
21-02-11, 20:11
ασε ρε νικο... θα βαλω τα κλαματα σε λιγο... :th_Laie_67-1:
το οτι εισαι στο +16 απο αεκ και παοκ, λογω κλοπης βαθμων εισαι.
ποτε βγηκες να καταγγειλεις τα πεναλτι που σου δωσανε (και με αυτα ειναι πρωτος σκορερ ο κλοουν)...?


καλά αν στεναχωριέσαι να στα λένε ..να τα πάρω πίσω... thumb


αν ήταν 4 θα ήταν αλλιώς ...σήμερα θα τα είχαν σπάσει στου Ρέντη ..και δεν θα είχες κανένα πρωτάθλημα σίγουρο!

τους διαιτητές άλλοι τους "αγοράζουν" κι άλλοι αγανακτισμένοι τους τσακίζουν όταν τους βλάπτουν για το γνωστό σκοπό..

..δίνουν και στου Ρέντη μάθηματα για το πως επιτίθεσαι στους ίδιους σου τους παίκτες... άπειρες φορές το έχουμε δει το σκηνικό..

...πριν απο το βιντεάκι που έβαλες Βαγγέλη υπήρξε σφαγή 20χρονου στη Λ. Λαυρίου για μεταξύ των δύο αγώνα γυναικών στο βόλεϋ.....!
...και πολύ πιο πριν είχαν συμβεί τα γεγονότα της Ριζούπολης και 4-5 συνεχόμενα αγορασμένα από τον πρόεδρο γιατί τα είχε αυτός ανάγκη... κι όχι ο Ολυμπιακός ...τα ξεχνάμε? Θέλουμε να τα ξεχάσουμε αλλά δεν γίνεται ρε φίλε. Πας να εξισώσεις δολοφονίες και πρωταθλήματα της παράγκας, με την αγανάκτηση που έχουν προκαλέσει στον κόσμο και αντιδρά.. στο ντέρμπυ συνεχίστηκε το γνωστό σκηνικό του γ@μάω και δέρνω... η γνωστή συνταγή...

έχεις χάσει επεισόδια...


Ποιες ευκαιρίες? Σήμερα η παιδική χαρά είχε μάθημα για το πως κυκλοφορεί η μπάλα (στο α ημίχρονο) Δεν δόθηκε εντολή να τελειώσουν φάσεις, οπότε βαρέθηκαν αυτό το μάθημα και στο β ημίχρονο το γύρισαν σε μάθημα του ..πως περνάει η ώρα για να λήξει το ματς ...και εκεί που το σκεφτόντουσαν ...έφαγαν 2 από το πουθενά.. :thumbsup:


ρε Γιώργη, ρούφηξες 3 από τα μπάζα και χαίρεσαι με αυτή την ομάδα που έχεις?




Εγώ θα έλεγα πως δεν είδα τίποτα τέτοιο ..είδα 2-3 ευκαιρίες του ΠΑΟΚ να περνάει ξυστά άουτ, είδα δοκάρι απο ΠΑΟΚ, άντε και 1-2 κλασσικές ευκαιρίες απο ΠΑΟ.

..αν και βάζελος ...το 1-1 θα ήταν ένα δίκαιο σκορ ..και 2-1 δίκαιο θα ήταν, μιας και ο ΠΑΟΚ είχε καλύτερη κυκλοφορία... η μπάλα όμως δεν κάνει πάντα τα χατίρια στον καλύτερο... όπως από την άλλη, μπορεί να σε κάνει νικητή στην έδρα σου με αυτογκόλ του αντιπάλου....

Το Ελληνικό ποδόσφαιρο είναι ένα μάτσο χάλια, ανεξαιρέτως ομάδων, αυτό βλέπω εγώ... ομάδες χρυσοπληρωμένες, για τα μπάζα ..που δεν μπορούν να κερδίσουν καθαρά Ξάνθη και Πανσερραϊκό στην έδρα τους......

με το πνεύμα του οπαδού, μπορούμε να μιλάμε ώρες ατελείωτες ...με την ουσία του ποδοσφαίρου που είναι το θέαμα και το καθαρό αποτέλεσμα ενός αγώνα ...δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω... Όταν λήγει 1-0, 1-1, 0-1, 2-1 ...δεν είναι σκορ αυτά για παιχνίδια μεταξύ ομάδων που στοίχισαν 40-50εκ. με άλλες που στοίχισαν 1.5 εκ ...έτσι το βλέπω εγώ..

Samaro
21-02-11, 20:19
https://i1001.photobucket.com/albums/af131/asamaro/katsouranis-djebbour.jpg

Stathis
21-02-11, 20:38
καλά αν στεναχωριέσαι να στα λένε ..να τα πάρω πίσω... thumb

εδειξα να στεναχωριεμαι πουθενα?

εσεις ζοριστηκατε απο χθες και γραψατε 10 σελιδες "αντικειμενικες" αγανακτισμενες αποψεις...

τοσο αντικειμενικες που αναφερθηκατε εκτενως στην αλητεια του βαρδινογιαννισμου, τον ξυλοδαρμο του ευθυμιαδη, τον ακρωτηριασμο της κοπελας στο οακα, τις επιθεσεις των οπαδων σας κατα των παικτων σας, τον προκλητικο λετο, τον προκλητικο τζορβα, τον προκλητικοτατο κλοουν σισε (που προκαλει απο την αρχη του πρωταθληματος), τα χτυπηματα καρατεκα παικτων του παο κατα χουλιγκανς, τους τραμπουκισμους των παικτων του παο που κατεβηκαν απο το πουλμαν και μπηκαν μεσα για καυγα, τη βομβα στα γραφεια της διοργανωτριας, την επιθεση στο σπιτι του τοροσιδη και την καταστροφη της περιουσιας γειτονων, την επιθεση στον εποπτη απο την κερκυρα...
ουτε η δηλωση ανακλησης των αρχικων δηλωσεων του μαρινακη δεν σας αρεσε...

τελικα αυτο θελετε: https://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/gontikas_nai_syzhtame_neo_prwtathlhma.784923.html

νεο πρωταθλημα, με τον οφη και τα λοιπα παραρτηματα σας...

μηπως και βγειτε πρωτοι...:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

NickE60
21-02-11, 20:43
την ουρα στα σκέλια ο Κύριος νταβας :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :thumbsup:

https://news.ert.gr/sports/podosfairo/super-league/19092-zitise-sygnomi-o-marinakis

Προσφυγή στην UEFA o ΠΑΟ για τα νταβατζιλικια και τη διαιτησία

https://news.ert.gr/sports/podosfairo/super-league/19093-protasi-momfis-kata-tou-marinaki


- Ζητούμε την απομάκρυνση από τον χώρο όχι μόνο των 3 διαιτητών, αλλά και του παρατηρητή του αγώνα και του 4ου διαιτητή.

- Θα σταλεί ένας πλήρης φάκελος στην ΕΠΟ που θα περιλαμβάνει οπτικό υλικό που έχουμε συγκεντρώσει αλλά και διάφορα δημοσιεύματα που στη συνέχεια θα κοινοποιηθεί στην UEFA για να επιληφθεί του θέματος.

- Θα ζητηθεί σύγκληση εκτάκτου Διοικητικού Συμβουλίου από τη Super League όπου απαιτούμε την τοποθέτησή της για τα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι, ενώ θα καταθέσουμε και πρόταση μομφής για τον πρόεδρο.

- Η ΠΑΕ θα καταθέσει στο προσεχές μέλλον προτάσεις θεσμικών αλλαγών, με τη συνεργασία άλλων ΠΑΕ που έχουν δηλώσει έμπρακτα τη συμμετοχή τους.

- Έχουν κληθεί 5 στελέχη της ΠΑΕ Παναθηναϊκός αυτεπάγγελτα από τον εισαγγελέα προκειμένου να καταθέσουν για τα όσα συνέβησαν στο ντέρμπι.

- Όλο το Διοικητικό Συμβούλιο αλλά και οι παίκτες μας έκαναν μία έκκληση στον κόσμο να είναι συνολικά στο γήπεδο στο ματς με τον Ατρόμητο και θέλουμε να συμπαρασταθούν στους παίκτες μας. Είναι οι πραγματικοί νικητές...

Stathis
21-02-11, 20:46
την ουρα στα σκέλια ο νταβας


αυτο ειναι το μονο σχολιο σου? :think:

NickE60
21-02-11, 20:49
αυτο ειναι το μονο σχολιο σου? :think:

όχι μονο, συμπλήρωσα και το λινκ της ξεφτίλας του thumb

Stathis
21-02-11, 20:54
δηλαδη για να καταλαβω, ο μονος ξευτιλας στο ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι ο μαρινακης...
(μαζι φυσικα με τους υπολοιπους προεδρους του ολυμπιακου).

καπετανιος, τζιγκερ, φιλιππιδης, βγενο, πατερας, νταλτονς κλπ, τα εχουν ολα καλως καμωμενα...

μαλιστα... ενδιαφερουσα αποψη...

NickE60
21-02-11, 20:56
τοσο αντικειμενικες που αναφερθηκατε εκτενως στην αλητεια του βαρδινογιαννισμου, τον ξυλοδαρμο του ευθυμιαδη, τον ακρωτηριασμο της κοπελας στο οακα, τις επιθεσεις των οπαδων σας κατα των παικτων σας, τον προκλητικο λετο, τον προκλητικο τζορβα, τον προκλητικοτατο κλοουν σισε (που προκαλει απο την αρχη του πρωταθληματος), τα χτυπηματα καρατεκα παικτων του παο κατα χουλιγκανς, τους τραμπουκισμους των παικτων του παο που κατεβηκαν απο το πουλμαν και μπηκαν μεσα για καυγα, τη βομβα στα γραφεια της διοργανωτριας, την επιθεση στο σπιτι του τοροσιδη και την καταστροφη της περιουσιας γειτονων, την επιθεση στον εποπτη απο την κερκυρα...


Αυτά τα προβλέψαμε από τα πρωτα λεπτά, ακριβώς μετά τη λήξη του show thumb

τα υπόλοιπα έχουν χιλιοειπωθεί και ο Κύριος Μαρινάκης μας επιστρέφει σε εκείνες τις εποχές και ακόμα πιο πρόσφατες (του Κοκαλισμού)

NickE60
21-02-11, 21:03
δηλαδη για να καταλαβω, ο μονος ξευτιλας στο ελληνικο ποδοσφαιρο ειναι ο μαρινακης...
(μαζι φυσικα με τους υπολοιπους προεδρους του ολυμπιακου).

καπετανιος, τζιγκερ, φιλιππιδης, βγενο, πατερας, νταλτονς κλπ, τα εχουν ολα καλως καμωμενα...

μαλιστα... ενδιαφερουσα αποψη...

Δεν περιμένω να παραδεχτείς κάτι Στάθη.... στη συγκεκριμένη φάση μιλάμε για αυτούς που προκάλεσαν και πρωταγωνίστησαν στα προχτεσινά επεισόδια.
Αν θέλεις να μιλήσουμε για αλητείες που έγιναν 5-10-15 χρόνια πριν, ή και πιο πίσω, τις συζητάμε κι αυτές..

Nino
21-02-11, 21:26
μια Θατσερικη λυση θα "μπουκωνε" πολλα στοματα...
Το μονο που τους νοιαζει ειναι το χρημα... εκει πρεπει να τους"χτυπησουν"
Απαντες!!

yannisv
21-02-11, 21:30
Εγώ χαίρομαι για την τοποθέτηση του Μαρινάκη έστω και κατόπιν εορτής. Όπως έπεσε στα μάτια του κόσμου με τις δηλώσεις του έτσι θα ανέβει αν κάνει πράξη τα λεγόμενα του σήμερα και λάβει μέτρα για την πάταξη της βίας στα γήπεδα. Του δικαιολογώ (στη συνείδηαη μου) μία μαλακία αλλά δε θα του δικαιολογήσω δεύτερη ως φίλαθλος και Ολυμπιακός αγνός και γνήσιος.

Μένει να δούμε αν αυτά που ανακοίνωσε τα εννοεί κιόλας.

Επίσης ο Στάθης κάνει πλάκα και το χιούμορ του είναι πολύ καλό για αυτό προτείνω ταπεινά να μην τον βαράτε τον άνθρωπο όσο στενοχωρημένοι και να είστε!!! Στάθη keep on going!!!

Τέλος νομίζω ότι οι Παναθηναίκοί, Αεκτσήδες και Παοκτσήδες θα πρέπει να κρύβονται και εκείνοι όπως και εμείς οι Ολυμπιακοί όταν μιλάμε για βία και τυφλό οπαδισμό!

Η προσπάθεια θα πρέπει να είναι συλλογική. Κανένα κέρδος δε θα έχει το ποδόσφαιρο αν στοχοποιήσουμε τον Ολυμπιακό ή τον έναν ή τον άλλον. Κέρδος θα έχει αν καθίσουν όλοι και αγωνιστούν ειλικρινά, αντρίκεια και με δυο απλές κινήσεις λύσουν το πρόβλημα. Δείτε το παράδειγμα της Αγγλίας όπου όσο και αν το έχουν μέσα τους (δείτε τί κάνουν στο εξωτερικό) εντός των τειχών είναι κυρίες.

Στην Ελλάδα της άκρατης Δημοκρατίας με τους Γαύρους, Πρωταθλητές, Πράσινες και Ντέρμπυ όμως θα πρέπει οι αποφάσεις να είναι και ολίγον αυταρχικές για να λυθεί το πρόβλημα και ο νοών νοείτω!!!

Οπότε οι όποιες προσπάθειες εξεύρεσης λύσης θα πρέπει να ξεπεράσουν το σκόπελο του άκρως επικίνδυνου δημοσιογραφικού λαίκισμού και νεοφασισμού.

katsaraios
21-02-11, 21:34
ζητησε και η ΑΕΚ διακοπη πρωταθληματος:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

θα κανουμε προετοιμασια μαλλον για το κυπελο ,να μην ειμαστε κουρασμενοι:hystericalbs1:

Stathis
21-02-11, 21:40
Δεν περιμένω να παραδεχτείς κάτι Στάθη.... στη συγκεκριμένη φάση μιλάμε για αυτούς που προκάλεσαν και πρωταγωνίστησαν στα προχτεσινά επεισόδια.
Αν θέλεις να μιλήσουμε για αλητείες που έγιναν 5-10-15 χρόνια πριν, ή και πιο πίσω, τις συζητάμε κι αυτές..

ρε νικολα πραγματικα ωρες ωρες σκας γαϊδαρο! :th_Laie_67-1:

τι περιμενεις να παραδεχτω ή να μην παραδεχτω?
τα αυτονοητα?

το θεμα δεν ειναι μονο αν χθες εγιναν μερικα ασχημα πραγματα.
ουτε οτι αυτα ειναι πρωτοφανη (που δεν ειναι), ουτε οτι λογω αυτων ολα τα πρωταθληματα που κερδισε μια συγκεκριμενη ομαδα ειναι καλπικα (που επισης δεν ειναι).

ουτε οι αποψεις που καποιοι καταθεσατε μπορουν να εκληφθουν σοβαρα, διοτι οσο και αν προσπαθησατε επιμελως, ειναι γεματες οπαδικο πνευμα.

αξιοπιστες θα ηταν οι χθεσινες σας αποψεις αν με την ιδια ενταση και θερμη καυτηριαζατε τη διαιτησια, τους παραγοντες, τους ανεγκεφαλους κλπ, οταν αδικουνταν και οι αλλες ομαδες και ευνοουνταν η δικη σας ομαδα...

κατι τετοιο ομως δεν εγινε, ή εγινε ανεπαίσθητα με σχολια του στυλ, "ε, τι να κανουμε, ετσι ειναι η ζωη, ετσι ειναι η μπαλα" "ποτε ευνοειται ο ενας, ποτε ο αλλος", κλπ.

οσο για το τι γινοταν πριν 15, 20 χρονια η κουβεντα δεν πρεπει να γινεται με σκοπο να συμψηφισουμε το τοτε με το τωρα, αλλα για να δουμε αν αυτοι που τωρα το παιζουν τιμητες, εχουν το δικαιωμα δια να ομιλουν.
και οσον αφορα τους διοικουντες και τους οπαδους του τριφυλιου τα γεγονοτα του βιου και της πολιτειας τους, δειχνουν οτι τετοιο δικαιωμα δεν υπαρχει.thumb

NickE60
21-02-11, 22:00
Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί το σοβάρεψες απότομα :thumbsup: (ελπίζω να μιλάς σοβαρά τώρα) :hystericalbs1:

..έχω χαζέψει με το κουνέλι!! ..και το καρότο ατελείωτο...... :hystericalbs1: :hystericalbs1:

katsaraios
21-02-11, 22:49
Αναλυτικά η γραπτή δήλωση:

«Από την πρώτη στιγμή που ανέλαβα τον Ολυμπιακό δεν κρύφτηκα ποτέ. Στις δύσκολες στιγμές της ομάδας μας, ήμουν, είμαι και θα είμαι στην πρώτη γραμμή. Ο στόχος μου ήταν και παραμένει διπλός, να επανέλθει ο Ολυμπιακός στην κορυφή και να επιλυθούν προβλήματα που επί δεκαετίες μαστίζουν το ελληνικό ποδόσφαιρο. Δεν είναι δυνατόν 6 μήνες μόλις μετά την ανάληψη των καθηκόντων μου, να επιχειρούν κάποιοι να μου χρεώσουν όλα τα κακώς κείμενα.

Το Σάββατο το βράδυ αμέσως μετα την λήξη του αγώνα κατέβηκα στα αποδυτήρια να συγχαρώ την ομάδα μου. Στην συνέχεια έκανα δηλώσεις, οι οποίες έγιναν κάτω από έντονη συναισθηματική φόρτιση και χωρίς να έχω ακόμη πλήρη εικόνα, κακώς, για το τι συνέβη μετά την λήξη του αγώνα.

Οι δηλώσεις μου αυτές ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ. Όπως έκανα μέχρι τώρα αναλαμβάνω τις ατομικές μου ευθύνες. Καλώ άμεσα τον προεδρεύοντα Αντιπρόεδρο του Παναθηναϊκού σε συνάντηση, προκειμένου να συζητήσουμε και να βρούμε κοινά σημεία ώστε να εκτονωθεί η κατάσταση που έχει δημιουργηθεί, και να προβούμε σε κοινή ανακοίνωση».
www.sentragoal.gr

ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΛΑΔΑ που λενε στο χωριο μου δεν εχω ξαναδει...
Η λεξη συγνωμη δεν υπαρχει πουθενα στο κειμενο,ακομα και τωρα μετα απο τοσο ντορο συνεχιζει να προκαλει.
ΑΙΣΧΟΣ ΓΕΛΑΔΙ

NickE60
21-02-11, 23:01
Δεν υπάρχει αυτή η λέξη στο λεξιλόγιο του..... όποιος τον πιστεύει (να τα λέει κατόπιν εορτής ..πρόεδρος της ΕΠΑΕ γαρ) ...να τον χαίρεται..
Το θετικό (προς γνώση και συμμόρφωση) είναι πως ξεμπροστιάστηκε μπροστά στις κάμερες και σε ζωντανή σύνδεση...

vs316ti
22-02-11, 00:20
Ήταν ένας Βραζιλιάνος,ένας Σουηδός,ένας βέλγος και... ένας Ισπανός. Και οι τέσσερις κάλυπταν τον Κατσουράνη!!!! Ανεκδοτάκι!
ελα παμε τωρα στις κωλοτουμπες..

vs316ti
22-02-11, 00:41
δημοσιογραφοι:....τι εχετε να πειτε κυριε κατσουρανη για το ντερμπι....???....
κατσουρανης: απολυτως τιποτα........με .....καλυψαν

katsaraios
22-02-11, 16:21
τα συγχαρητηρια μου στον συγκεκριμενο ηθοποιο,αν δεν το εχει γραψει καποιος αλλος.

https://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=113770691

Z4 DCT
22-02-11, 17:32
τα συγχαρητηρια μου στον συγκεκριμενο ηθοποιο,αν δεν το εχει γραψει καποιος αλλος.

https://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=113770691

Βλεπω να τον κυνηγανε οπου σταθει και οπου βρεθει.......

gant
22-02-11, 21:05
Ένα μεγάλο μπράβο στην ΠΑΟΚΑΡΑ.
Κοίταξε στα ίσια την Τσεσεκα, μέσα στην παγωμένη Μόσχα, αλλά ήταν άτυχος.

Kostas_1
22-02-11, 21:11
Ένα μεγάλο μπράβο στην ΠΑΟΚΑΡΑ.
Κοίταξε στα ίσια την Τσεσεκα, μέσα στην παγωμένη Μόσχα, αλλά ήταν άτυχος.

Ακριβως. Κριμα κι αδικο που δεν περασε

ΦΑΝΗΣ
22-02-11, 21:39
ΚΡΙΜΑ!!!και ένα Μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στην ΠΑΟΚΑΡΑ μας!!!!!.......:thanks:

Skyline_IS
22-02-11, 22:39
αμα δεν σε θελει η μπαλα ετσι ειναι...

παμε για ενα κυπελλο ρε ΠΑΟΚ

NickE60
22-02-11, 23:14
Τι ατυχία, δεν ήθελε με τίποτα να πάει μέσα ...πολύ κρίμα!!! :no:

katsaraios
22-02-11, 23:26
μπραβο για την προσπαθεια του Παοκ...ηταν συγκλονιστικος μου θυμισε το βραδυ του Μοναχου


https://www.youtube.com/watch?v=Po4gprtqehg&feature=related

gant
23-02-11, 00:38
μπραβο για την προσπαθεια του Παοκ...ηταν συγκλονιστικος μου θυμισε το βραδυ του Μοναχου

https://www.youtube.com/watch?v=Po4gprtqehg&feature=related

Πω πώ! που το βρήκες αυτό ρε Γιώργο! thumb

katsaraios
23-02-11, 00:44
Πω πώ! που το βρήκες αυτό ρε Γιώργο! thumb

ομαδαρα η Μπαγερν αλλα και ο Παοκ τοτε ειχε πολυ καλυτερη απο την σημερινη..
εκεινο το απογευμα θαυμασα τον Φορτουλα ,τι θηριο ρε φιλε πορτιερο κλασης.

atha
23-02-11, 10:12
eimastan poly kaloi ,axioi oloi tous gia tin prospatheia.

emeis mazi gia mia zoi .........

SuperSonic
23-02-11, 14:15
Αυτα που εγιναν το Σαββατο ηταν απαραδεκτα και μιλαω για την εισοδο των οπαδων μιας και φιλαθλοι στο καραισκακη δεν υπαρχουν..
Ημουν μεσα απο τις 5.30 το απογευμα και ειδα τι εγινε και εχω αποψη.

Δεν θα ασχοληθω για τις προκλησεις που εκαναν οι παικτες του παναθηναικου μιας και αυτα γινονται απο πολλες ομαδες οποτε δεν αξιζει να ασχοληθουμε.
Περι ποδοσφαιρου αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο παναθηναικος αδικειται απο το αποτελεσμα αλλα για αυτο δεν φταιει ο ολυμπιακος.

Πιστευω οτι η ομαδα μου ειναι μακραν πολυ καλυτερη απο τον παναθηναικο και δεν χρειαζεται την ευνοια τις διατησιας για να κερδισει.

Ο Λετο ειναι για τα μπαζα ενας καφρος που ολο προκαλει και δεν παιζει μπαλα κριμα γιατι το ξερει το τοπι..Ο τοροσιδης απαραδεκτος!
Ο τοροσιδης επρεπε να δειξει ανωτεροτητα και να μην κανει τα καραγκιοζιλικια που εκανε συν ενα παραπανω που ειναι αρχηγος.

Ο Μαρινακης εχει κανει πολλα λαθη και φταιει για τις δηλωσεις που εκανε η μονη δικαιολογια που του δινω και φιανεται ειναι οτι ο ανθρωπος οσα λεφτα και να εχει οσο και να αγαπαει των ολυμπιακο δεν ξερει να φερθει σε τετοιες στιγμες πραγμα που ο Κοκκαλης με εξυπνες τριπλες θα απεφευγε ολα αυτα.
Μεγα λαθος που ζητησε συγνωμη.
Παντως απο την αλλη κακως τα εχουν ριξει ολα στον Μαρινακη μιας και δεν ειναι ο μοναδικος φταιχτεις για την καταντια του ποδοσφιαορου μας και αυτο που λεω ειναι καθαρα προσωπικη εκτιμηση.

Οοσν αφορα την τιμωρια που ακουγεται δεν ξερω ποια θα ειναι αλλα ειλικρινα και να τιμωρηθει ο ολυμπιακος δεν βλεπω να αλλαζει κατι στο ελληνικο ποδοσφαιρο οσο και να χτυπουν των κωλαρακο τους οι παναθηναικοι και οσο να ζητανε εξυγιανση εχουν και αυτο χεσμενοι την φωλια τους.

Δικαια ο ολυμπιακος πηρε το πρωταθλημα φετος γιατι ηταν η καλυτερη ομαδα.

HULK
23-02-11, 16:03
Δικαια ο ολυμπιακος πηρε το πρωταθλημα φετος γιατι ηταν η καλυτερη ομαδα.
Το πρωταθλημα τελειωνει στο τελος δεν τελειωνει με διαφορα + 10 οπου θα επρεπε να ειναι + 4.Πιο σταθερη μπορει να ηταν αλλα οχι καλυτερη αλλα τωρα βαριεμαι να ξαναγραψω το χιλιοαναλυσαμε το θεμα του Σαββατου.Στον Παναθηναικο ελειψε η σταθεροτητα λογω των διοικητικων προβληματων .Ας ελπισουμε σε καλυτερες μερες του ελληνικου ποδοσφαιρου...

NickE60
23-02-11, 16:56
να κι ένα βίντεο που βρήκα στο youtube με τις αμφισβητούμενες ...

https://www.youtube.com/watch?v=LKUGy_dwjzc

κι άλλο ένα....

https://www.youtube.com/watch?v=JkUN_gk2-Z8&feature=related

Stathis
23-02-11, 18:30
να κι ένα βίντεο που βρήκα στο youtube με τις αμφισβητούμενες ...
κι άλλο ένα....


δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να αποδειξεις...:think:
οτι αδικηθηκε η ομαδα σου? δε νομιζω να το αμφισβητησε κανεις αυτο...
πιο σωστος θα ησουν αν εψαχνες να βρεις και τιποτα βιντεο του πρωτου γυρου ή τα αισχη της λεωφορου κλπ...:whistle:
ετσι για να υπαρχει σφαιρικη αποψη...thumb



Το πρωταθλημα τελειωνει στο τελος δεν τελειωνει με διαφορα + 10.....
Ας ελπισουμε σε καλυτερες μερες του ελληνικου ποδοσφαιρου...
thumb

NickE60
23-02-11, 19:57
δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να αποδειξεις...:think:
οτι αδικηθηκε η ομαδα σου? δε νομιζω να το αμφισβητησε κανεις αυτο...
πιο σωστος θα ησουν αν εψαχνες να βρεις και τιποτα βιντεο του πρωτου γυρου ή τα αισχη της λεωφορου κλπ...:whistle:
ετσι για να υπαρχει σφαιρικη αποψη...thumb

thumb

Δεν απάντησα σε εσένα... καταρχήν δεν προσπαθώ να αποδείξω. Τα βρήκα μαζεμένα και είπα να τα ποστάρω. Δεν είναι δικά μου...
Την επόμενη φορά θα σε πάρω τηλέφωνο να σε ρωτήσω αν μου το επιτρέπεις... :thumbsup:

..και το δεύτερο βίντεο είναι κάποιες "συμπτώσεις", σε ανύποπτο χρόνο και πριν από τα αίσχη του Σαββάτου, σαν απάντηση σε αυτό: thumb

Δικαια ο ολυμπιακος πηρε το πρωταθλημα φετος γιατι ηταν η καλυτερη ομαδα.

Η καλύτερη ομάδα μπορεί να ήταν. (..αν και σηκώνει πολλή συζήτηση αυτό) Το πρωτάθλημα όμως ΔΕΝ το πήρε με την αξία του! (πάλι) :original:

Stathis
23-02-11, 20:24
Την επόμενη φορά θα σε πάρω τηλέφωνο να σε ρωτήσω αν μου το επιτρέπεις... :thumbsup:
δεν χρειαζεται να παρεις στο επιτρεπω...:original:


Το πρωτάθλημα όμως ΔΕΝ το πήρε με την αξία του! (πάλι) :original:
https://media.bigoo.ws/content/gif/bunnies/bunnies_86.gif

SuperSonic
24-02-11, 10:05
Το πρωταθλημα τελειωνει στο τελος δεν τελειωνει με διαφορα + 10 οπου θα επρεπε να ειναι + 4.Πιο σταθερη μπορει να ηταν αλλα οχι καλυτερη αλλα τωρα βαριεμαι να ξαναγραψω το χιλιοαναλυσαμε το θεμα του Σαββατου.Στον Παναθηναικο ελειψε η σταθεροτητα λογω των διοικητικων προβληματων .Ας ελπισουμε σε καλυτερες μερες του ελληνικου ποδοσφαιρου...


Θα σου κανω μια απλη ερωτηση..
Ποιος παναθηναικος πιστευε πριν το ντερμπι οτι μπορειτε να παρετε πρωταθλημα φετος?Απλα κανεις!
Και οποιος το πιστευε απλα δεν παρακολουθει τα γεγονοντα.







..και το δεύτερο βίντεο είναι κάποιες "συμπτώσεις", σε ανύποπτο χρόνο και πριν από τα αίσχη του Σαββάτου, σαν απάντηση σε αυτό: thumb


Η καλύτερη ομάδα μπορεί να ήταν. (..αν και σηκώνει πολλή συζήτηση αυτό) Το πρωτάθλημα όμως ΔΕΝ το πήρε με την αξία του! (πάλι) :original:


Και ποια ηταν η καλυτερη ομαδα στο πρωταθλημα φετος?
Να παραδεχεσαι οτι ο ολυμπιακος ειχε το κατι παραπανω φετος απο ολες τις ομαδες και δικαια βρισκεται στην πρωτη θεση εκτος βεβαια του μεταξυ μας αγωνα στον οποιο επρεπε να χασει.

Γιατι λες δεν το πηρε με την αξια του και παλι?
Εκτος του ντερμπι πες μου που ευνοηθηκε ο ολυμπιακος φετος πες μας που κερδισε παιχνιδι με την διατησια?



Και για να τα λεμε και ολα να θυμισω οτι ο παναθηναικος κερδισε τον Αρη δυο φορες ττν πρωτη με ανυπαρκτο πεναλντι και την δευτερη με γκολ κανονικο που ακυρωθηκε του αρη για να μην πω και αλλα που ειδαμε φετος αλλα και περυσι...
Απο εκει και περα χασατε βαθμους στην εδρα σας με ολυμπιακο βολου,Ξανθη,Λαρισα εκτος με Αστερα τριπολης και καβαλα την ωρα που ο ολυμπιακος ειχε το απολυτο στην εδρα του και εκτος χωρις απωλειες..


Οσο για τα επεισοδια προπερσυ δεν τιμωρηθηκε ο παναθηναικος απο τους οπαδους του που μπηκαν μεσα και χτυπησαν τον Ζεβλακοφ..ουτε περυσι οταν ηρθε η αποστολη του ολυμπιακου στο ΟΑΚΑ με τοσα που εγιναν..Για να μην παω σε ποιο παλια οπως με Ευθιμιαδη η με τους κοριους που βαλατε στα αποδυτιρια του ολυμπιακου αν το θυμασε βεβαια...

Οσο για την περσυνι διατησια ασ το καλυτερα να μην το συζητησουμε γιατι θα ξημερωθουμε αλλα και παλι περυσι απο τα λαθη τα δικα μας πηρατε πρωταθλημα + οτι ησασταν καλυτεροι και ποιο σταθεροι.

ΑΑΑ..και τωρα συσπειρωθηκατε παλι!
10 ευρω το εισητηριο με τον Ατρομητο το Σαββατο λεει,,μπας και μαζευτουν καποια χρηματα και κρατησετε τον Σισε...thumb

deepBLUE
24-02-11, 10:17
Ετσι για να εχουμε να λεμε...
https://www.youtube.com/watch?v=1lVGMgjMgHI
https://www.bam.gr/page.ashx?pid=2&aid=195434

NickE60
24-02-11, 10:23
Θα σου κανω μια απλη ερωτηση..
Ποιος παναθηναικος πιστευε πριν το ντερμπι οτι μπορειτε να παρετε πρωταθλημα φετος?Απλα κανεις!

...10 ευρω το εισητηριο με τον Ατρομητο το Σαββατο λεει,,μπας και μαζευτουν καποια χρηματα και κρατησετε τον Σισε...thumb

Πολλοί το πίστευαν ..μεταξύ αυτών και πολλοί Ολυμπιακοί.... γι αυτό και το παιχνίδι δεν εξελίχθηκε φυσιολογικά..

δεν είπα οτι δεν ευνοήθηκε ο Παο (όπως δυστυχώς γίνεται πάντα όταν παίζουν οι "μεγάλες" ομαδίτσες ..με μικρότερες) ....αλλά αυτό που γίνεται με τον Οσφπ είναι απερίγραπτο..

Επίσης είπα οτι κέρδισε και παιχνίδια (ο Παο) το οποία δεν άξιζε να τα κερδίσει. Είναι άλλο αυτό, κι άλλο να πηγαίνεις εκδρομή σε γήπεδα "φίλων" για να κάνεις προπόνηση ..την ημέρα του αγώνα...

Άντε να δούμε ..μου φαίνεται πως θα μας αναγκάσετε να γίνουμε ομάδα τώρα στο τέλος.... :whistle:

SuperSonic
24-02-11, 10:23
Βαγγελη ημουν μεσα καθομουν λιγο πανω απο την φισουνα και ειδα τι ακριβως εγινε το βιντεο δεν ειναι απο την αρχη.
Οταν σφυριξε την ληξη ο διατητης μπηκε ενας μεσα και χτυπησε τον Σισε απο εκει ξεκινησαν ολα...

SuperSonic
24-02-11, 10:27
δεν είπα οτι δεν ευνοήθηκε ο Παο (όπως δυστυχώς γίνεται πάντα όταν παίζουν οι "μεγάλες" ομαδίτσες ..με μικρότερες) ....αλλά αυτό που γίνεται με τον Οσφπ είναι απερίγραπτο..

Επίσης είπα οτι κέρδισε και παιχνίδια (ο Παο) το οποία δεν άξιζε να τα κερδίσει. Είναι άλλο αυτό, κι άλλο να πηγαίνεις εκδρομή σε γήπεδα "φίλων" για να κάνεις προπόνηση ..την ημέρα του αγώνα...

Άντε να δούμε ..μου φαίνεται πως θα μας αναγκάσετε να γίνουμε ομάδα τώρα στο τέλος.... :whistle:

Ενταξει..
Σου λεω και περυσι εκδομη εκανες σε τουμπα{χορηγος}Αρη{κουμπαρ κια}Λαρισα{δανειοληπτης απο βγενοπουλο για το γηπεδο τις Αελ}...το ξερουμε οτι η δυο μεγαλοι εχουν παραρτηματα δεν ειναι ΜΟΝΟ ολυμπιακος που εχει φιλικα σωματεια.

NickE60
24-02-11, 10:35
Ετσι για να εχουμε να λεμε...
https://www.youtube.com/watch?v=1lVGMgjMgHI
https://www.bam.gr/page.ashx?pid=2&aid=195434

αχχαχαχα ..βρήκαν 2 φάσεις για να αποδείξουν οτι οι Παναθηναϊκοί δημιούργησαν τα έκτροπα... Τις κλωτσιές και τις κεφαλιές που έφαγαν μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν μας τις δείχνουν όμως... ούτε τις μπουνιές απο τους κουκουλοφόρους και τους σεκιουριτυ, ενώ οι παίχτες είναι πιασμένοι πισθάγκωνα ή απο το λαιμό, από "φιλάθλους" που βρέθηκαν στον αγωνιστικό χώρο λες και είναι το χωράφι τους...
Απαράδεκτες και οι κλωτσιές! ...αλλά μπροστά στα υπόλοιπα που συνέβησαν ..είναι χάδια... :whistle:

SuperSonic
24-02-11, 10:42
Σημερα ειναι και η εκδικαση αντε να δουμε τι θα δουμε..

deepBLUE
24-02-11, 10:44
Βαγγελη ημουν μεσα καθομουν λιγο πανω απο την φισουνα και ειδα τι ακριβως εγινε το βιντεο δεν ειναι απο την αρχη.
Οταν σφυριξε την ληξη ο διατητης μπηκε ενας μεσα και χτυπησε τον Σισε απο εκει ξεκινησαν ολα...

Nαι εχεις δικιο μου το ειπε και ενας φιλος μου που ηταν μεσα πως επεσαν ψιλες.
Απλα λεω κοιτα ποιος μιλαει για ηθικη και συμπεριφορες....αυτο ειναι που με τρελενει.
Και αυτα δε τα λεμε εμεις ξενοι δημοσιογραφοι τα λενε.
https://www.bam.gr/page.ashx?pid=2&aid=195434

Για να δουε τωρα ποια θα ειναι η ποινη.
Παντος καπου διαβασα πως η αστυνομια αδειασε και 4-5 παικτες του Παο οι οποιοι ειπαν πως ηταν προκλητικοι πριν ακομα ξεκινησει ο Αγωνας με το Λετο να κλωτσαει πορτες και να βριζει απο τα αποδυτηρια πριν ακομα βγει.
Το θεμα ειναι πως οτι και να συμβαινει αυτα δε πρεπει να γινονται και πραγματι ειναι και ασχημο και ειδικα και για παικτες που την επομενη θα φορεσουν ολοι τη φανελα της Εθνικης μας ομαδας.

SuperSonic
24-02-11, 10:49
Αυτα Βαγγελη δεν συμφερει να τα πουν και ειδικα ο Κυριος Σισε που δηλωσε οτι δειτε με οσο με δειτε για 4 μηνες ακομα..Σιγα ρε ΣΙγα την προσωπικοτητα!

https://img218.imageshack.us/img218/1996/41559olympiacospao13122.jpg (https://img218.imageshack.us/i/41559olympiacospao13122.jpg/)

deepBLUE
24-02-11, 10:49
αχχαχαχα ..βρήκαν 2 φάσεις για να αποδείξουν οτι οι Παναθηναϊκοί δημιούργησαν τα έκτροπα... Τις κλωτσιές και τις κεφαλιές που έφαγαν μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν μας τις δείχνουν όμως... ούτε τις μπουνιές απο τους κουκουλοφόρους και τους σεκιουριτυ, ενώ οι παίχτες είναι πιασμένοι πισθάγκωνα ή απο το λαιμό, από "φιλάθλους" που βρέθηκαν στον αγωνιστικό χώρο λες και είναι το χωράφι τους...
Απαράδεκτες και οι κλωτσιές! ...αλλά μπροστά στα υπόλοιπα που συνέβησαν ..είναι χάδια... :whistle:

Ειναι αυτο που μαζεψε ανα σωρο οπαδους εξω απο την ΕRT και αυτοι ηταν μεσα χεσμενοι !!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

deepBLUE
24-02-11, 10:52
Αυτα Βαγγελη δεν συμφερει να τα πουν και ειδικα ο Κυριος Σισε που δηλωσε οτι δειτε με οσο με δειτε για 4 μηνες ακομα..Σιγα ρε ΣΙγα την προσωπικοτητα!

https://img218.imageshack.us/img218/1996/41559olympiacospao13122.jpg (https://img218.imageshack.us/i/41559olympiacospao13122.jpg/)

Αυτο πραγματο ηταν αλλαζονικο !!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Εχουν περασει και αλλοι μεγαλοι παικτες απο την Ελλαδα αλλα αυτο δε το εχει ξαναπει κανεις !!!
Ασε το κοσμο να λεει ποσο μεγαλος εισαι μην ευλογεις τα γενια σου !!!

NickE60
24-02-11, 10:52
Ενταξει..
Σου λεω και περυσι εκδομη εκανες σε τουμπα{χορηγος}Αρη{κουμπαρ κια}Λαρισα{δανειοληπτης απο βγενοπουλο για το γηπεδο τις Αελ}...το ξερουμε οτι η δυο μεγαλοι εχουν παραρτηματα δεν ειναι ΜΟΝΟ ολυμπιακος που εχει φιλικα σωματεια.

Να το δεχτώ! Απαράδεκτο κι αυτό! ..έχει μια σημαντική διαφορά όμως το να "ελέγχεις" δύο ομάδες ....με το να είσαι πρόεδρος, να ελέγχεις τη μισή (τουλάχιστον) λίγκα, να έχεις οικονομική συνεργασία με αυτές τις ομάδες, να ελέγχεις και τη διαιτησία...

NickE60
24-02-11, 10:57
Αυτα Βαγγελη δεν συμφερει να τα πουν και ειδικα ο Κυριος Σισε που δηλωσε οτι δειτε με οσο με δειτε για 4 μηνες ακομα..Σιγα ρε ΣΙγα την προσωπικοτητα!


...μακάρι να περνάει ένας Ριβάλντο και ένας Σισσέ ...έστω και μία φορά στα 5 χρόνια από την Ελλάδα... έχουμε διαφορετική αντίληψη στο θέμα ποδοσφαιρικό θέαμα... Εγώ θέλω να βλέπω μπάλα - εσύ θέλεις να βλέπεις άλλα... thumb

deepBLUE
24-02-11, 11:01
...μακάρι να περνάει ένας Ριβάλντο και ένας Σισσέ ...έστω και μία φορά στα 5 χρόνια από την Ελλάδα... έχουμε διαφορετική αντίληψη στο θέμα ποδοσφαιρικό θέαμα... Εγώ θέλω να βλέπω μπάλλα - εσύ θέλεις να βλέπεις άλλα... thumb

Και βεβαια μακαρι να περναει Νικο αλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο οταν εισαι μεγας παικτης και το δειχνεις μεσα στο γηπεδο και το αποδεχεται ο κοσμος δε λες απολαυστεμε οσο ειμαι ακομα εδω.

NickE60
24-02-11, 11:23
Και βεβαια μακαρι να περναει Νικο αλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο οταν εισαι μεγας παικτης και το δειχνεις μεσα στο γηπεδο και το αποδεχεται ο κοσμος δε λες απολαυστεμε οσο ειμαι ακομα εδω.

δεν είπε απολαύστε με.... είπε (στους δημοσιογράφους) εκμεταλλευτείτε την ευκαιρία και δείτε με όσο ακόμα παραμένω (ως φυσική παρουσία) γιατί υπ' αυτές τις συνθήκες, σε μερικούς μήνες θα φύγω....


https://www.youtube.com/watch?v=98wSHsKkyIA&feature=related